Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

227430 / 2013-06-13 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. (Gorzów Wielkopolski)

Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji dla grupy 43 osób niepełnosprawnych oraz 2 osoby stanowiące otoczenie Beneficjentów Ostatecznych,
i 2 osób z ramienia PCPR.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI Priorytet VII. Promocja integracji społecznej; Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie; Tytuł: Nowe umiejętności - nowe możliwości

Podstawowe informacje o uczestnikach:
Beneficjenci Ostateczni Projektu - 43 osoby niepełnosprawne (w tym jedna osoba na wózku inwalidzkim) oraz 2 osoby stanowiące otoczenie Beneficjentów Ostatecznych i 2 osoby z ramienia PCPR.

Wymagania minimalne dotyczące czasu trwania:
Wyjazd zdrowotny z elementami rehabilitacji musi trwać pięć (5) dni (i cztery noce).

Wymagania minimalne dotyczące wyżywienia uczestników:
Wykonawca musi zapewnić dla każdego Beneficjenta Ostatecznego i dla każdej osoby z otoczenia oraz dla osób z ramienia PCPR całodzienne wyżywienie - minimum 4 posiłki dziennie, które będą składały się dla każdego uczestnika z:
1)Śniadanie: podawane na talerzach składa się z: minimum 1 ciepłego dania (nie mniej niż 250 g na osobę), pieczywa pszennego i pełnoziarnistego, dla każdego co najmniej po 4 świeże bułki, 5 plasterków wędliny (dwa rodzaje),
5 plasterków sera żółtego, masło, serek topiony, warzywa: 5 plasterków świeżego ogórka, 5 plasterków świeżego pomidora, jogurt owocowy, ciepła kawa lub ciepła herbata i kakao, soki (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l, woda butelkowana 0,33 l, cukier, mleczko lub śmietankę do kawy, cytryna; dla osób chętnych Wykonawca musi zapewnić ciepłe mleko i płatki owsiane.
2)Dwudaniowy ciepły obiad, podawany na talerzach
- ciepła zupa (Wykonawca musi zapewnić każdego dnia możliwość wyboru jednego z dwóch rodzajów zup),
- drugie danie:
a)ziemniaki lub ryż lub kasza i
b)sos i
c)mięso lub ryba i
d)surówka i gotowane warzywa
- deser
- soki (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l i woda butelkowana 0,33 l
3)Podwieczorek składa się z:
- słodka bułka lub ciasta i
- owoc (banan lub jabłko) i
- budyń lub naleśnik lub kisiel i
- sok (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l i
- woda butelkowana 0,33 l
4)Kolacja podawana na talerzach, składa się z minimum:
- 1 ciepłego dania (nie mniej niż 250 g na osobę)i
- sałatki i
- dla każdego co najmniej po 4 świeże bułki lub 5 kromek świeżego chleba i
- 5 plasterków wędliny (dwa rodzaje) i
- 5 plasterków sera żółtego i
- masło i
- warzywa: 5 plasterków świeżego ogórka i 5 plasterków świeżego pomidora i
- ciepła kawa lub ciepła herbata i
- kakao i
- soki (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l i
- woda butelkowana 0,33 l i
- cukier i
- mleczko lub śmietankę do kawy i
- cytryna.
Posiłek w dniu przyjazdu na miejsce realizacji zamówienia rozpocznie się od obiadu. W dniu powrotu ostatnim posiłkiem będzie podwieczorek. Wykonawca musi zapewnić dla każdego z uczestników suchy prowiant
w drodze powrotnej, pakowany oddzielnie dla każdego w papierowe lub foliowe woreczki dla każdego
z serwetką. W skład prowiantu dla każdego musi wchodzić co najmniej:
- bułka typu kajzerka posmarowana masłem z plasterkiem sera, wędliny, liściem sałaty, pomidorem lub ogórkiem - 1 sztuka,
- drożdżówka - 1 sztuka,
- owoc (banan lub jabłko) - 1 sztuka,
- batonik - 1 sztuka,
- woda niegazowana butelkowana - 0,33 l.
Przygotowanie, zapakowanie i rozdanie prowiantu uczestnikom leży po stronie Wykonawcy.
Bez ograniczeń w czasie całego wyjazdu ma być zapewniony dostęp do ciepłej kawy, ciepłej herbaty, napojów zimnych tj. soków oraz wody butelkowanej 0,33 l gazowanej i niegazowanej, cukru, mleczka lub śmietanki do kawy, cytryny. Wykonawca musi zapewnić także naczynia do spożycia niniejszych produktów. Ponadto serwis ten i wszystkie produkty muszą być umieszczone w miejscu ogólnie dostępnym dla każdego z uczestników przez cały czas pobytu.

Wykonawca zorganizuje dla każdego uczestnika wyjazdu dwa spotkania przy ognisku lub grillu i zapewni dla każdego uczestnika co najmniej po dwie kiełbasy, dwie bułki, keczup, musztardę, naczynia i sztućce niezbędne do spożycia posiłku. Spotkania przy ognisku lub grillu muszą mieć miejsce wieczorem w dniu przyjazdu oraz w przeddzień odjazdu (wieczorem czwartego dnia pobytu). W przypadku złej pogody, w zamian za spotkanie przy ognisku lub grillu Wykonawca zorganizuje wieczorek zapoznawczy i wieczorek pożegnalny w budynku, w czasie którego zapewni nagłośnienie, puszczanie muzyki, poczęstunek: ciasto po 2 kawałki na osobę, owoce: banany, winogrona, jabłka, ciepłą kawę, ciepłą herbatę, napoje zimne tj. soki oraz wodę butelkowaną 0,33 l gazowaną i niegazowaną, cukier, mleczko lub śmietankę do kawy, cytrynę. Wykonawca musi zapewnić także naczynia do spożycia niniejszych produktów.

Transport uczestników:
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom przewóz klimatyzowanym autokarem z Gorzowa Wlkp. spod siedziby Zamawiającego, do ośrodka i z powrotem (do Gorzowa Wlkp. pod siedzibę Zamawiającego). Ponadto zapewni autokar do przewozu uczestników w trakcie ofert turystycznych. Z uwagi na liczbę uczestników dowóz może odbywać się dwoma autokarami, jednak odjazd i przyjazd musi mieć miejsce w tym samym czasie i z tego samego miejsca. Wyjazd z Gorzowa Wlkp. musi mieć miejsce w godzinach porannych (700-930), powrót do Gorzowa Wlkp. w godzinach popołudniowych (między 1500 a 1900).

Minimalny zakres przedmiotowy:
Wykonawca zapewni na swój koszt, dla każdego uczestnika badania lekarskie na początku i na końcu pobytu,
a w trakcie całego pobytu stałą opiekę pielęgniarską a także umożliwi korzystanie z opieki lekarskiej. Każdy
z uczestników (w tym otoczenie oraz opiekunowie, łącznie 47 osób) musi mieć zapewnione co najmniej 3 indywidualne zajęcia rehabilitacyjne dziennie zgodnie z zaleceniami lekarskimi przez pięć dni pobytu (łącznie 15 zabiegów indywidualnych dla jednego uczestnika w ciągu wyjazdu).
Wykonawca zapewni uczestnikom możliwość wzięcia udziału w zajęciach z aerobiku (co najmniej po jednej godzinie zajęć przez co najmniej dwa dni pobytu). Ponadto Wykonawca zapewni każdemu chętnemu Uczestnikowi możliwość skorzystania z co najmniej godzinnego masażu ręcznego całego ciała. Wykonawca zapewni każdemu z uczestników wyjazdu możliwość wzięcia udziału w zajęciach z Nordic Walkingu. Zajęcia z aerobiku, masaż i zajęcia z Nordic Walkingu nie mogą odbywać się w czasie indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych i ofert turystycznych.
Ponadto w tym samym budynku musi znajdować się siłownia, która będzie udostępniona do ćwiczeń dla wszystkich chętnych uczestników wyjazdu. Na terenie ośrodka musi znajdować się kryty basen, który będzie do dyspozycji wszystkich uczestników wyjazdu z elementami rehabilitacji.
Wykonawca zapewni także dla wszystkich uczestników wyjazdu możliwość korzystania z komputera wraz z dostępem do Internetu - co najmniej dwa stanowiska komputerowe.
Wykonawca zapewni dla wszystkich uczestników oferty turystyczne poza miejscem zakwaterowania,
w granicach Rzeczpospolitej Polskiej, przez co najmniej dwa dni w trakcie pobytu wraz z opieką przewodnika turystycznego (koszty związane z realizacją oferty turystycznej np. przejazd, bilety wstępu obciążają Wykonawcę, a miejsca do których zostaną dowiezieni uczestnicy wyjazdu muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich). Oferty turystyczne nie mogą mieć miejsca w czasie podróży z Gorzowa Wlkp. na miejsce realizacji zamówienia oraz w drodze powrotnej. Oferty turystyczne nie mogą mieć miejsca w dniu przyjazdu na realizację zamówienia i w dniu powrotu. Ponadto nie mogą one odbywać się w czasie jednego dnia tzn. każda z ofert turystycznych musi odbywać się w oddzielnych dniach. Wykonawca pokrywa także koszty związane z zapłatą tzw. opłaty klimatycznej. Zajęcia rehabilitacyjne i oferta turystyczna nie mogą odbywać się w tym samym czasie. Oferty turystyczne nie mogą być krótsze niż 4 godziny zegarowe każda z nich.
Wykonawca musi zapewnić stały pobyt swojego przedstawiciela (począwszy od chwili wyjazdu do chwili powrotu) przez cały czas trwania wyjazdu z elementami rehabilitacji. Przedstawiciel ten będzie zobowiązany m.in. do sprawdzania list obecności na zajęciach, do zbierania podpisów na listach obecności, do pilnowania wypełnienia ankiet przez BO i zebrania wszystkich wypełnionych ankiet, załatwiania formalności w trakcie trwania wyjazdu, do dbania o to aby wszystkie realizowane zadania określone w SIWZ i umowie były realizowane zgodnie z opisem. Ponadto będzie on pomagał uczestnikom projektu, w tym osobie na wózku inwalidzkim w pokonywaniu barier architektonicznych w tym m.in. przy wsiadaniu do autokary i wysiadaniu z niego. W czasie przejazdu autokarem niniejszym przedstawicielem nie może być kierowca autobusu.

Wymagania dotyczące ubezpieczenia:
Wszyscy uczestnicy wyjazdu muszą być objęci ubezpieczeniem grupowym NNW dostosowanym do specyfiki zaproponowanego przez Wykonawcę sposobu i miejsca realizacji zamówienia. Koszty ubezpieczenia musi zapewnić i pokryć Wykonawca.
Wymagania dotyczące budynków, w których realizowany będzie przedmiot zamówienia:
Ośrodek rehabilitacyjny musi posiadać wpis do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy dla osób niepełnosprawnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15.11.2007 w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007 Nr 230, poz. 1694 ze zm.). Ośrodek musi znajdować się nie dalej niż 0,5 kilometra od morza, w województwie zachodniopomorskim, lecz nie dalej niż 300 km od Miasta Gorzowa Wlkp.
Każdy pokój, w którym będą zakwaterowani wszyscy uczestnicy wyjazdu musi mieć węzeł sanitarny (łazienka wyposażona w ciepłą wodę, wannę lub natrysk, wc), oddzielne łóżka, szafę na odzież, telewizor, stolik, czajnik bezprzewodowy, szklanki. Budynek musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje muszą znajdować się w miejscu dostępnym dla osób niepełnosprawnych ruchowo (w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich) i być dostosowane do ich potrzeb. W tym samym budynku musi znajdować się jadalnia/stołówka (przygotowana do spożywania posiłków, wyposażona w stoły i krzesła) oraz oddzielnie kuchnia.
Wszyscy uczestnicy muszą być zakwaterowani w pokojach jedno lub dwu osobowych, znajdujących się w jednym, tym samym budynku. Każdy pokój, w którym będą zakwalifikowani Uczestnicy wyjazdu (47 osób) musi być wyposażony w pełny węzeł sanitarny (łazienka wyposażona w ciepłą wodę, wannę lub natrysk, wc).
Zakwaterowanie w pokojach musi uwzględniać podział na:
- płeć osób biorących udział tj. zakwaterowanie w pokojach osób o tej samej płci.
- 2 opiekunów z ramienia PCPR w pokojach jednoosobowych.
- 2 Beneficjentów Ostatecznych będzie zakwaterowanych wraz ze swoim otoczeniem w pokojach dwuosobowych.

Pozostałe zobowiązania i postanowienia:
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych kierowanych do uczestników poprzez umieszczenie obowiązujących logotypów na wszystkich dokumentach dotyczących projektu systemowego, w tym materiałach informacyjnych dotyczących usługi oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Należy to zrobić stosując odpowiednie logotypy oraz informację: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zamawiający udostępni Wykonawcy wzory obowiązujących logotypów, a Wykonawca we własnym zakresie zapewni wydruk ww oznaczeń,
2) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji:
a) badań lekarskich na początku i na końcu wyjazdu z elementami rehabilitacji,
b) odbytych zajęć rehabilitacyjnych stanowiącej dziennik zajęć zawierający listę obecności, wymiar godzin i zajęć rehabilitacyjnych z których skorzystał Beneficjent Ostateczny,
c) listy obecności na ofercie turystycznej.
Wszystkie dokumenty muszą zostać wystawione dla Beneficjentów Ostatecznych oraz dla ich otoczenia.
3) Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją projektu systemowego do dnia 31.12.2020 r. w sposób zapewniający dostępność, poufność, bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszego zamówienia. W przypadku zmiany adresu archiwizacji dokumentów, zawieszenia lub zaprzestania przez Wykonawcę działalności przed terminem 31.12.2020 r. Wykonawca powiadomi Zamawiającego o tym na piśmie. Wykonawca zobligowany jest przekazać oryginały dokumentacji z zajęć Zamawiającemu.
4) Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego informowania w formie telefonicznej oraz jednocześnie pisemnej Zamawiającego o problemach w realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia,
5)Wykonawca zobligowany jest do zarejestrowania się, najpóźniej w dniu wyjazdu, w internetowej bazie ofert szkoleniowych www.inwestycjawkadry.pl i aktualizacji informacji o każdym etapie organizowanych zajęć w ramach Projektu systemowego nie rzadziej niż raz w miesiącu, zgodnie z zakresem danych określonym przez Instytucję Pośredniczącą. Wydruk z rejestracji na w/w stronie Wykonawca zobligowany jest przedstawić Zamawiającemu najpóźniej w chwili podpisania umowy.
6) Wykonawca zobowiązany jest do poddania się kontroli dokonywanej przez Zamawiającego oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia. Kontrola może zostać przeprowadzona zarówno w siedzibie Wykonawcy, jak i w miejscu realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia,
7) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia kontrolującym prawo wglądu we wszystkie dokumenty związane z realizacją Projektu systemowego, przez cały okres ich przechowywania,
8) Udzielanie na pisemne wezwanie Zamawiającego wszelkich informacji i wyjaśnień związanych
z realizacją zamówienia, w terminie określonym w wezwaniu przez cały okres realizacji zamówienia oraz okres, o którym mowa w pkt.3,
9) Zamawiający ma prawo przeprowadzania czynności monitorujących podczas trwania usługi, w szczególności do przeprowadzania ankiet, rozmów, konsultacji z uczestnikami,
10) Na podstawie art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.
z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.), Zamawiający zleca Wykonawcy przetwarzanie danych osobowych w zakresie określonym przez Zamawiającego,
11) Celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie monitoringu, kontroli i ewaluacji Projektu systemowego,
12) W zakresie, o którym mowa w pkt. 9 Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z ewaluatorami zewnętrznymi, prowadzącymi badania na zlecenie Zamawiającego lub przez inne podmioty posiadające uprawnienia do przeprowadzenia tego typu badań,
13) Ze strony Wykonawcy do przetwarzania danych dopuszczone mogą być jedynie osoby które uzyskały imienne upoważnienie zgodnie z art. 37 ustawy o ochronie danych osobowych, o której mowa pkt. 10, po podpisaniu oświadczenia o zachowaniu w tajemnicy danych osobowych, do których osoby te uzyskają dostęp
w związku z wykonywaniem umowy. Imienne upoważnienia, o których mowa powyżej wydane będą przez Wykonawcę,
14) Wykonawca wyraża zgodę na upublicznienie swoich danych teleadresowych przez Zamawiającego oraz inne uprawnione do tego podmioty,
15) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania aktualnych wytycznych w zakresie zasad przygotowania, realizacji rozliczania projektów systemowych powiatowych centrów pomocy rodzinie.
16) wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia ankiet ewaluacyjnych wśród skierowanych uczestników (pierwsza ankieta na początku wyjazdu, druga ankieta po zakończeniu wyjazdu) i przekazaniu wszystkich oryginalnych ankiet Zamawiającemu. Wzór ankiety Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym.
17) Wykonawca przedstawi w formie pisemnej do zaakceptowania Zamawiającemu szczegółowe menu, na każdy dzień pobytu, co najmniej na 14 dni przed planowanym rozpoczęciem wyjazdu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 227430

Data publikacji: 2013-06-13

Nazwa:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp.

Ulica: ul. Józefa Pankiewicza 5-7

Numer domu: 5-7

Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Kod pocztowy: 66-400

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 0-95 7330-458

Numer faxu: 0-95 7330-459

Adres strony internetowej: www.bip.powiatgorzowski.pl

Regon: 21046735600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji dla grupy 43 osób niepełnosprawnych oraz 2 osoby stanowiące otoczenie Beneficjentów Ostatecznych,
i 2 osób z ramienia PCPR.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI Priorytet VII. Promocja integracji społecznej; Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie; Tytuł: Nowe umiejętności - nowe możliwości

Podstawowe informacje o uczestnikach:
Beneficjenci Ostateczni Projektu - 43 osoby niepełnosprawne (w tym jedna osoba na wózku inwalidzkim) oraz 2 osoby stanowiące otoczenie Beneficjentów Ostatecznych i 2 osoby z ramienia PCPR.

Wymagania minimalne dotyczące czasu trwania:
Wyjazd zdrowotny z elementami rehabilitacji musi trwać pięć (5) dni (i cztery noce).

Wymagania minimalne dotyczące wyżywienia uczestników:
Wykonawca musi zapewnić dla każdego Beneficjenta Ostatecznego i dla każdej osoby z otoczenia oraz dla osób z ramienia PCPR całodzienne wyżywienie - minimum 4 posiłki dziennie, które będą składały się dla każdego uczestnika z:
1)Śniadanie: podawane na talerzach składa się z: minimum 1 ciepłego dania (nie mniej niż 250 g na osobę), pieczywa pszennego i pełnoziarnistego, dla każdego co najmniej po 4 świeże bułki, 5 plasterków wędliny (dwa rodzaje),
5 plasterków sera żółtego, masło, serek topiony, warzywa: 5 plasterków świeżego ogórka, 5 plasterków świeżego pomidora, jogurt owocowy, ciepła kawa lub ciepła herbata i kakao, soki (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l, woda butelkowana 0,33 l, cukier, mleczko lub śmietankę do kawy, cytryna; dla osób chętnych Wykonawca musi zapewnić ciepłe mleko i płatki owsiane.
2)Dwudaniowy ciepły obiad, podawany na talerzach
- ciepła zupa (Wykonawca musi zapewnić każdego dnia możliwość wyboru jednego z dwóch rodzajów zup),
- drugie danie:
a)ziemniaki lub ryż lub kasza i
b)sos i
c)mięso lub ryba i
d)surówka i gotowane warzywa
- deser
- soki (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l i woda butelkowana 0,33 l
3)Podwieczorek składa się z:
- słodka bułka lub ciasta i
- owoc (banan lub jabłko) i
- budyń lub naleśnik lub kisiel i
- sok (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l i
- woda butelkowana 0,33 l
4)Kolacja podawana na talerzach, składa się z minimum:
- 1 ciepłego dania (nie mniej niż 250 g na osobę)i
- sałatki i
- dla każdego co najmniej po 4 świeże bułki lub 5 kromek świeżego chleba i
- 5 plasterków wędliny (dwa rodzaje) i
- 5 plasterków sera żółtego i
- masło i
- warzywa: 5 plasterków świeżego ogórka i 5 plasterków świeżego pomidora i
- ciepła kawa lub ciepła herbata i
- kakao i
- soki (pomarańczowy i jabłkowy) 0,33 l i
- woda butelkowana 0,33 l i
- cukier i
- mleczko lub śmietankę do kawy i
- cytryna.
Posiłek w dniu przyjazdu na miejsce realizacji zamówienia rozpocznie się od obiadu. W dniu powrotu ostatnim posiłkiem będzie podwieczorek. Wykonawca musi zapewnić dla każdego z uczestników suchy prowiant
w drodze powrotnej, pakowany oddzielnie dla każdego w papierowe lub foliowe woreczki dla każdego
z serwetką. W skład prowiantu dla każdego musi wchodzić co najmniej:
- bułka typu kajzerka posmarowana masłem z plasterkiem sera, wędliny, liściem sałaty, pomidorem lub ogórkiem - 1 sztuka,
- drożdżówka - 1 sztuka,
- owoc (banan lub jabłko) - 1 sztuka,
- batonik - 1 sztuka,
- woda niegazowana butelkowana - 0,33 l.
Przygotowanie, zapakowanie i rozdanie prowiantu uczestnikom leży po stronie Wykonawcy.
Bez ograniczeń w czasie całego wyjazdu ma być zapewniony dostęp do ciepłej kawy, ciepłej herbaty, napojów zimnych tj. soków oraz wody butelkowanej 0,33 l gazowanej i niegazowanej, cukru, mleczka lub śmietanki do kawy, cytryny. Wykonawca musi zapewnić także naczynia do spożycia niniejszych produktów. Ponadto serwis ten i wszystkie produkty muszą być umieszczone w miejscu ogólnie dostępnym dla każdego z uczestników przez cały czas pobytu.

Wykonawca zorganizuje dla każdego uczestnika wyjazdu dwa spotkania przy ognisku lub grillu i zapewni dla każdego uczestnika co najmniej po dwie kiełbasy, dwie bułki, keczup, musztardę, naczynia i sztućce niezbędne do spożycia posiłku. Spotkania przy ognisku lub grillu muszą mieć miejsce wieczorem w dniu przyjazdu oraz w przeddzień odjazdu (wieczorem czwartego dnia pobytu). W przypadku złej pogody, w zamian za spotkanie przy ognisku lub grillu Wykonawca zorganizuje wieczorek zapoznawczy i wieczorek pożegnalny w budynku, w czasie którego zapewni nagłośnienie, puszczanie muzyki, poczęstunek: ciasto po 2 kawałki na osobę, owoce: banany, winogrona, jabłka, ciepłą kawę, ciepłą herbatę, napoje zimne tj. soki oraz wodę butelkowaną 0,33 l gazowaną i niegazowaną, cukier, mleczko lub śmietankę do kawy, cytrynę. Wykonawca musi zapewnić także naczynia do spożycia niniejszych produktów.

Transport uczestników:
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom przewóz klimatyzowanym autokarem z Gorzowa Wlkp. spod siedziby Zamawiającego, do ośrodka i z powrotem (do Gorzowa Wlkp. pod siedzibę Zamawiającego). Ponadto zapewni autokar do przewozu uczestników w trakcie ofert turystycznych. Z uwagi na liczbę uczestników dowóz może odbywać się dwoma autokarami, jednak odjazd i przyjazd musi mieć miejsce w tym samym czasie i z tego samego miejsca. Wyjazd z Gorzowa Wlkp. musi mieć miejsce w godzinach porannych (700-930), powrót do Gorzowa Wlkp. w godzinach popołudniowych (między 1500 a 1900).

Minimalny zakres przedmiotowy:
Wykonawca zapewni na swój koszt, dla każdego uczestnika badania lekarskie na początku i na końcu pobytu,
a w trakcie całego pobytu stałą opiekę pielęgniarską a także umożliwi korzystanie z opieki lekarskiej. Każdy
z uczestników (w tym otoczenie oraz opiekunowie, łącznie 47 osób) musi mieć zapewnione co najmniej 3 indywidualne zajęcia rehabilitacyjne dziennie zgodnie z zaleceniami lekarskimi przez pięć dni pobytu (łącznie 15 zabiegów indywidualnych dla jednego uczestnika w ciągu wyjazdu).
Wykonawca zapewni uczestnikom możliwość wzięcia udziału w zajęciach z aerobiku (co najmniej po jednej godzinie zajęć przez co najmniej dwa dni pobytu). Ponadto Wykonawca zapewni każdemu chętnemu Uczestnikowi możliwość skorzystania z co najmniej godzinnego masażu ręcznego całego ciała. Wykonawca zapewni każdemu z uczestników wyjazdu możliwość wzięcia udziału w zajęciach z Nordic Walkingu. Zajęcia z aerobiku, masaż i zajęcia z Nordic Walkingu nie mogą odbywać się w czasie indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych i ofert turystycznych.
Ponadto w tym samym budynku musi znajdować się siłownia, która będzie udostępniona do ćwiczeń dla wszystkich chętnych uczestników wyjazdu. Na terenie ośrodka musi znajdować się kryty basen, który będzie do dyspozycji wszystkich uczestników wyjazdu z elementami rehabilitacji.
Wykonawca zapewni także dla wszystkich uczestników wyjazdu możliwość korzystania z komputera wraz z dostępem do Internetu - co najmniej dwa stanowiska komputerowe.
Wykonawca zapewni dla wszystkich uczestników oferty turystyczne poza miejscem zakwaterowania,
w granicach Rzeczpospolitej Polskiej, przez co najmniej dwa dni w trakcie pobytu wraz z opieką przewodnika turystycznego (koszty związane z realizacją oferty turystycznej np. przejazd, bilety wstępu obciążają Wykonawcę, a miejsca do których zostaną dowiezieni uczestnicy wyjazdu muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich). Oferty turystyczne nie mogą mieć miejsca w czasie podróży z Gorzowa Wlkp. na miejsce realizacji zamówienia oraz w drodze powrotnej. Oferty turystyczne nie mogą mieć miejsca w dniu przyjazdu na realizację zamówienia i w dniu powrotu. Ponadto nie mogą one odbywać się w czasie jednego dnia tzn. każda z ofert turystycznych musi odbywać się w oddzielnych dniach. Wykonawca pokrywa także koszty związane z zapłatą tzw. opłaty klimatycznej. Zajęcia rehabilitacyjne i oferta turystyczna nie mogą odbywać się w tym samym czasie. Oferty turystyczne nie mogą być krótsze niż 4 godziny zegarowe każda z nich.
Wykonawca musi zapewnić stały pobyt swojego przedstawiciela (począwszy od chwili wyjazdu do chwili powrotu) przez cały czas trwania wyjazdu z elementami rehabilitacji. Przedstawiciel ten będzie zobowiązany m.in. do sprawdzania list obecności na zajęciach, do zbierania podpisów na listach obecności, do pilnowania wypełnienia ankiet przez BO i zebrania wszystkich wypełnionych ankiet, załatwiania formalności w trakcie trwania wyjazdu, do dbania o to aby wszystkie realizowane zadania określone w SIWZ i umowie były realizowane zgodnie z opisem. Ponadto będzie on pomagał uczestnikom projektu, w tym osobie na wózku inwalidzkim w pokonywaniu barier architektonicznych w tym m.in. przy wsiadaniu do autokary i wysiadaniu z niego. W czasie przejazdu autokarem niniejszym przedstawicielem nie może być kierowca autobusu.

Wymagania dotyczące ubezpieczenia:
Wszyscy uczestnicy wyjazdu muszą być objęci ubezpieczeniem grupowym NNW dostosowanym do specyfiki zaproponowanego przez Wykonawcę sposobu i miejsca realizacji zamówienia. Koszty ubezpieczenia musi zapewnić i pokryć Wykonawca.
Wymagania dotyczące budynków, w których realizowany będzie przedmiot zamówienia:
Ośrodek rehabilitacyjny musi posiadać wpis do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy dla osób niepełnosprawnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15.11.2007 w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. z 2007 Nr 230, poz. 1694 ze zm.). Ośrodek musi znajdować się nie dalej niż 0,5 kilometra od morza, w województwie zachodniopomorskim, lecz nie dalej niż 300 km od Miasta Gorzowa Wlkp.
Każdy pokój, w którym będą zakwaterowani wszyscy uczestnicy wyjazdu musi mieć węzeł sanitarny (łazienka wyposażona w ciepłą wodę, wannę lub natrysk, wc), oddzielne łóżka, szafę na odzież, telewizor, stolik, czajnik bezprzewodowy, szklanki. Budynek musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje muszą znajdować się w miejscu dostępnym dla osób niepełnosprawnych ruchowo (w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich) i być dostosowane do ich potrzeb. W tym samym budynku musi znajdować się jadalnia/stołówka (przygotowana do spożywania posiłków, wyposażona w stoły i krzesła) oraz oddzielnie kuchnia.
Wszyscy uczestnicy muszą być zakwaterowani w pokojach jedno lub dwu osobowych, znajdujących się w jednym, tym samym budynku. Każdy pokój, w którym będą zakwalifikowani Uczestnicy wyjazdu (47 osób) musi być wyposażony w pełny węzeł sanitarny (łazienka wyposażona w ciepłą wodę, wannę lub natrysk, wc).
Zakwaterowanie w pokojach musi uwzględniać podział na:
- płeć osób biorących udział tj. zakwaterowanie w pokojach osób o tej samej płci.
- 2 opiekunów z ramienia PCPR w pokojach jednoosobowych.
- 2 Beneficjentów Ostatecznych będzie zakwaterowanych wraz ze swoim otoczeniem w pokojach dwuosobowych.

Pozostałe zobowiązania i postanowienia:
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych kierowanych do uczestników poprzez umieszczenie obowiązujących logotypów na wszystkich dokumentach dotyczących projektu systemowego, w tym materiałach informacyjnych dotyczących usługi oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Należy to zrobić stosując odpowiednie logotypy oraz informację: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zamawiający udostępni Wykonawcy wzory obowiązujących logotypów, a Wykonawca we własnym zakresie zapewni wydruk ww oznaczeń,
2) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji:
a) badań lekarskich na początku i na końcu wyjazdu z elementami rehabilitacji,
b) odbytych zajęć rehabilitacyjnych stanowiącej dziennik zajęć zawierający listę obecności, wymiar godzin i zajęć rehabilitacyjnych z których skorzystał Beneficjent Ostateczny,
c) listy obecności na ofercie turystycznej.
Wszystkie dokumenty muszą zostać wystawione dla Beneficjentów Ostatecznych oraz dla ich otoczenia.
3) Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją projektu systemowego do dnia 31.12.2020 r. w sposób zapewniający dostępność, poufność, bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją niniejszego zamówienia. W przypadku zmiany adresu archiwizacji dokumentów, zawieszenia lub zaprzestania przez Wykonawcę działalności przed terminem 31.12.2020 r. Wykonawca powiadomi Zamawiającego o tym na piśmie. Wykonawca zobligowany jest przekazać oryginały dokumentacji z zajęć Zamawiającemu.
4) Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego informowania w formie telefonicznej oraz jednocześnie pisemnej Zamawiającego o problemach w realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia,
5)Wykonawca zobligowany jest do zarejestrowania się, najpóźniej w dniu wyjazdu, w internetowej bazie ofert szkoleniowych www.inwestycjawkadry.pl i aktualizacji informacji o każdym etapie organizowanych zajęć w ramach Projektu systemowego nie rzadziej niż raz w miesiącu, zgodnie z zakresem danych określonym przez Instytucję Pośredniczącą. Wydruk z rejestracji na w/w stronie Wykonawca zobligowany jest przedstawić Zamawiającemu najpóźniej w chwili podpisania umowy.
6) Wykonawca zobowiązany jest do poddania się kontroli dokonywanej przez Zamawiającego oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia. Kontrola może zostać przeprowadzona zarówno w siedzibie Wykonawcy, jak i w miejscu realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia,
7) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia kontrolującym prawo wglądu we wszystkie dokumenty związane z realizacją Projektu systemowego, przez cały okres ich przechowywania,
8) Udzielanie na pisemne wezwanie Zamawiającego wszelkich informacji i wyjaśnień związanych
z realizacją zamówienia, w terminie określonym w wezwaniu przez cały okres realizacji zamówienia oraz okres, o którym mowa w pkt.3,
9) Zamawiający ma prawo przeprowadzania czynności monitorujących podczas trwania usługi, w szczególności do przeprowadzania ankiet, rozmów, konsultacji z uczestnikami,
10) Na podstawie art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.
z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.), Zamawiający zleca Wykonawcy przetwarzanie danych osobowych w zakresie określonym przez Zamawiającego,
11) Celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie monitoringu, kontroli i ewaluacji Projektu systemowego,
12) W zakresie, o którym mowa w pkt. 9 Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z ewaluatorami zewnętrznymi, prowadzącymi badania na zlecenie Zamawiającego lub przez inne podmioty posiadające uprawnienia do przeprowadzenia tego typu badań,
13) Ze strony Wykonawcy do przetwarzania danych dopuszczone mogą być jedynie osoby które uzyskały imienne upoważnienie zgodnie z art. 37 ustawy o ochronie danych osobowych, o której mowa pkt. 10, po podpisaniu oświadczenia o zachowaniu w tajemnicy danych osobowych, do których osoby te uzyskają dostęp
w związku z wykonywaniem umowy. Imienne upoważnienia, o których mowa powyżej wydane będą przez Wykonawcę,
14) Wykonawca wyraża zgodę na upublicznienie swoich danych teleadresowych przez Zamawiającego oraz inne uprawnione do tego podmioty,
15) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania aktualnych wytycznych w zakresie zasad przygotowania, realizacji rozliczania projektów systemowych powiatowych centrów pomocy rodzinie.
16) wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia ankiet ewaluacyjnych wśród skierowanych uczestników (pierwsza ankieta na początku wyjazdu, druga ankieta po zakończeniu wyjazdu) i przekazaniu wszystkich oryginalnych ankiet Zamawiającemu. Wzór ankiety Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym.
17) Wykonawca przedstawi w formie pisemnej do zaakceptowania Zamawiającemu szczegółowe menu, na każdy dzień pobytu, co najmniej na 14 dni przed planowanym rozpoczęciem wyjazdu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/10/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1) Wypełniony i podpisany Formularz Oferty, stanowiący załącznik nr 1 do SIWZ
2) W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy załączyć stosowne pełnomocnictwo dla osoby/osób podpisujących ofertę.
3) Haromonogram oferty turystycznej sporządzony według załącznika nr 7 do SIWZ
4) Pisemne zobowiązanie innych podmiotów sporządzone według załącznika nr 3 do SIWZ lub inny dokumentu, z którego takie zobowiązanie będzie wynikać, jeżeli
Wykonawca, wykazując spełnianie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 PZP polega na zasobach innych podmiotów

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.powiatgorzowski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Józefa Pankiewicza 5-7, 66-400
Gorzów Wlkp. woj. lubuskie

Data składania wniosków, ofert: 24/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 12:30

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Józefa Pankiewicza 5-7, 66-400
Gorzów Wlkp. woj. lubuskie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt pod nazwą Nowe umiejętności - nowe możliwości, w ramach którego realizowane jest zadanie Aktywna integracja, współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
853125004 (Usługi rehabilitacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)

Podobne przetargi

339616 / 2013-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żary (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i zapewnienie pobytu na wyjeździe integracyjno - warsztatowym wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi dla 143 osób z terenu Powiatu Żarskiego w ramach Projektu pn. Aktywna Integracja Szansą na Aktywne Życie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

266084 / 2012-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości.

357838 / 2013-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żary (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i zapewnienie pobytu na wyjeździe integracyjno - warsztatowym wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi dla 143 osób z terenu Powiatu Żarskiego w ramach Projektu pn. Aktywna Integracja Szansą na Aktywne Życie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

268058 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości

115247 / 2013-06-18 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Turnus Rehabilitacyjny organizowany w ramach projektu pn. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świebodzinie

94504 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żary (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
organizacja i zapewnienie pobytu na wyjeździe integracyjno-szkoleniowym wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi dla 60 osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Żarskiego w ramach projektu pn. Aktywna Integracja szansa na Aktywne Życie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

288750 / 2010-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości.

279598 / 2012-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wyjazd integracyjno - rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Międzyrzeckiego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu

255842 / 2011-08-23 - Inny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Drezdenko (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Pobyt rehabilitacyjno-integracyjny dla potrzeb realizacji Projektu Systemowego pod nazwą Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drezdenku współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

182131 / 2013-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
zorganizowanie 7-dniowego pobytu osób niepełnosprawnych, z terenu Powiatu Sulęcińskiego, w ośrodku rehabilitacyjnym i przeprowadzenie zespołów ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo lub zajęć rehabilitacyjnych, zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych oraz zajęć szkoleniowych

183592 / 2012-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żary (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i zapewnienie pobytu na wyjeździe integracyjno - szkoleniowym wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi dla 120 osób z terenu Powiatu Żarskiego w ramach Projektu pn. Aktywna Integracja Szansą na Aktywne Życie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

228805 / 2013-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
zorganizowanie 7 - dniowego pobytu osób niepełnosprawnych , z terenu Powiatu Sulęcińskiego, w ośrodku rehabilitacyjnym i przeprowadzenie zespołów ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo lub zajęć rehabilitacyjnych, zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych oraz zajęć szkoleniowych

256386 / 2010-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości

189952 / 2011-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości

8310 / 2014-01-08 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Turnus Rehabilitacyjny organizowany w ramach projektu pn. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świebodzinie

274098 / 2011-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości.

336036 / 2013-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wyjazd integracyjno - rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Międzyrzeckiego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu

245452 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wyjazd integracyjno - rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Międzyrzeckiego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu

160762 / 2012-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żary (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i zapewnienie pobytu na wyjeździe integracyjno - szkoleniowym wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi dla 120 osób z terenu Powiatu Żarskiego w ramach Projektu pn. Aktywna Integracja Szansą na Aktywne Życie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

266347 / 2011-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wyjazd integracyjno - rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Międzyrzeckiego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu

207614 / 2011-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości

207061 / 2011-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wyjazd integracyjno - rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Międzyrzeckiego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu

138842 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żary (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Organizacja i zapewnienie pobytu na wyjeździe integracyjno - szkoleniowym wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi dla 120 osób z terenu Powiatu Żarskiego w ramach Projektu pn. Aktywna Integracja Szansą na Aktywne Życie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

130158 / 2011-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żary (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
organizacja i zapewnienie pobytu na wyjeździe integracyjno-szkoleniowym wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi dla 60 osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Żarskiego w ramach projektu pn. Aktywna Integracja szansa na Aktywne Życie realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..

188766 / 2013-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości

210532 / 2012-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Wyjazd integracyjno - rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Międzyrzeckiego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu

202226 / 2012-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 853125004 (Usługi rehabilitacyjne)
Warsztaty aktywizacji zdrowotnej - organizacja wyjazdu zdrowotnego z elementami rehabilitacji, przy wykorzystaniu instrumentów aktywnej integracji dla Beneficjentów Ostatecznych projektu Nowe umiejętności-Nowe możliwości.