11607 / 2012-01-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Specjalistyczny Rehabilitacyjny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach (Sokolniki)
Świadczenie usługi przygotowania i dostarczania posiłków własnym transportem w zakresie całodziennego żywienia pacjentów Specjalistycznego Rehabilitacyjnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi przygotowania i dostarczania posiłków własnym transportem w zakresie całodziennego żywienia pacjentów Specjalistycznego Rehabilitacyjnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach ul. Emilii Sczanieckiej 2/12. Porcjowanie i dystrybucja posiłków do pacjenta należy do Zamawiającego.
Zamawiający szacuje, że ilość osobodni miesięcznie wynosi około 1916, w tym 70-80 % to dzieci, 20-30 % to osoby dorosłe - jest to maksymalna szacunkowa ilość osobodni podana w celu obliczenia ceny oferty (rocznie ok 23 000 osobodni). Zamawiający z jednodniowym wyprzedzeniem będzie zgłaszał Wykonawcy ilość pacjentów(osobodni) dla których należy przygotować posiłki wg faktycznej ilości. Ilość pacjentów(osobodni) może odbiegać od ilości podanej powyżej przez Zamawiającego i nie może to być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy. Wykonawca będzie realizował usługi objęte przedmiotem zamówienia we własnych obiektach, z użyciem własnych urządzeń, narzędzi, transportu i produktów oraz przy pomocy własnych wykwalifikowanych pracowników. Przygotowanie, gotowanie posiłków winno odbywać się według norm i zasad żywienia przypisanym Placówkom Służby Zdrowia z uwzględnieniem diet, ściśle wg potrzeb Zamawiającego zgodnie z zasadami dobrej praktyki higienicznej, dobrej praktyki cateringowej oraz systemu HACCP. Dostarczane posiłki muszą być dostosowane do wymagań specjalistycznych diet lekarskich, przygotowywane zgodnie z aktualnymi wytycznymi i zasadami żywienia Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie oraz wykazem norm dziennych racji pokarmowych dla zakładów służby zdrowia opracowanych przez Instytut oraz Zamawiającego szczególnie w zakresie wartości odżywczych, urozmaicenia, objętości i gramatury potraw. Wykonawca będzie dostarczał posiłki minimum 3 razy dziennie, własnym transportem, na swój koszt, samochodem przystosowanym do przewozu żywności posiadającym aktualną pozytywną opinię Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Produkcja i dystrybucja posiłków winna gwarantować bezpieczeństwo sanitarne i epidemiologiczne. Produkcja posiłków powinna odbywać się z surowców świeżych, najwyższej jakości, posiadających dokumenty dopuszczające je do spożywania, z zachowaniem reżimów dietetycznych i sanitarnych obowiązujących w szpitalach - zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Zakres świadczenia usług :
Dostarczane posiłki muszą być zgodne ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Dzienne wyżywienie pacjenta składa się z trzech podstawowych posiłków tj. śniadania, obiadu i kolacji. Dodatkowo dla dzieci II śniadania i podwieczorek. Rodzaje diet stosowanych u Zamawiającego: dieta ogólna, lekkostrawna, cukrzycowa, wątrobowa, wysokobiałkowa, bezmleczna, bezglutenowa. Ponadto posiłek powinien spełniać określone w zamówieniu szczegółowe wymagania Zamawiającego np. posiłek rozdrobniony, zmiksowany. Przygotowane posiłki powinny uwzględniać diety stosowane u Zamawiającego, oraz być zgodne z zalecaniem lekarza i dietetyka. Dostarczane posiłki muszą być urozmaicone pod względem: barwy, smaku i zapachu, doboru produktów, o odpowiedniej konsystencji, posiłek powinien dawać poczucie sytości. Dostarczone posiłki powinny zawierać dostateczną ilość składników energetycznych i odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany), a także właściwą ilość witamin i składników mineralnych. W poszczególnych dietach i posiłkach gramatura dostarczonych posiłków musi być zgodna z normą żywieniową. Gorące posiłki będą dowożone na bieżąco wg potrzeb przedstawionych przez ZOZ w Sokolnikach do pomieszczenia wskazanego przez Zamawiającego na terenie SRZOZ przy ul. Emilii Sczanieckiej 2/12 w następujących godz. : I i II śniadanie: godzina 7:30. obiad i podwieczorek: godzina 12:15 kolacja : godzina 17:30
Uwaga ! (proponowane czasy są przybliżone. Zamawiający uzgodni dogodne czasy dla stron przed podpisaniem Umowy)
Do odbioru posiłków upoważnionymi są: dietetyk i pielęgniarka. Posiłki należy dostarczać w pojemnikach do tego celu przeznaczonych, szczelnie zamkniętych, utrzymujących stałą temperaturę, np. termosach, kontenerach itp. Termosy należy oznakować danymi ułatwiającymi identyfikację potraw i szybkie rozdysponowanie posiłku tzn. rodzaj diety, zawartość oraz ilość porcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania codziennych i 10 dniowych jadłospisów. Jadłospisy codzienne należy przedłożyć do zatwierdzenia dietetykowi Zamawiającego do godz. 13:00 dnia poprzedniego, natomiast jadłospisy 10 dniowe wykonawca składa na co najmniej 5 dni roboczych przed ich obowiązywaniem do zatwierdzenia przez dietetyka Zamawiającego. W przypadku nie zatwierdzenia ww. jadłospisu 10 dniowego, Wykonawca jest zobowiązany do jego poprawienia w ciągu 2 dni od otrzymania z uwzględnieniem uwag, które zostały naniesione. Przedstawiciel Zamawiającego będzie miał prawo kontroli ilości i jakości dostarczanych posiłków. W dni robocze do godziny 10:00 przedstawiciel Zamawiającego poda telefonicznie ilość zamawianych posiłków oraz rodzaje diet na następny dzień. W przypadku zmiany ilości pacjentów, Zamawiający zastrzega sobie możliwość korygowania złożonych zamówień do godz. 15:00 w dniu poprzedzającym dostawę . W dniach wolnych od pracy pielęgniarka będzie informowała Wykonawcę telefonicznie o ilości dodatkowych posiłków oraz rodzajach diet. Wykonawca zapewni stały nadzór w osobie dietetyka nad przygotowaniem posiłków. Do obowiązków dietetyka będzie należeć współpraca z upoważnionymi pracownikami Zamawiającego w zakresie ustalania poszczególnych diet oraz w razie potrzeby wizyta w SRZOZ w Sokolnikach. Przy wykonywaniu i dostawie posiłków Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać obowiązujących przepisów BHP i sanitarno-epidemiologicznych, w szczególności przepisów ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz Rozporządzenia (WE) Nr852 z 2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r.w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z dnia 30.04.2004r.) Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wprowadzenie przestrzeganie Zasad Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP), Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP).
3. Zamawiający zastrzega sobie następujące warunki dostawy posiłków:
Temperatura posiłków podawanych na gorąco, w chwili dostarczenia do pomieszczenia dystrybucji u Zamawiającego musi mieć co najmniej: - Zupa - 75o C - II danie (mięso, sos, ziemniaki) - 65o C -Kawa, herbata - 80o C, potrawy zimne - wymagające zachowania warunków chłodniczych, takie jak wyroby garmażeryjne, wędliny i nabiał transportowane muszą być w szczelnie zamkniętych pojemnikach, przeznaczonych tylko do tego celu, a temperatura potraw podczas transportu nie może przekraczać 4oC (na krótki okres czasu może wzrosnąć do 7oC), pieczywo musi być transportowane w zamkniętych pojemnikach.
Wykonawca będzie przestrzegał obowiązujących przepisów prawnych i wymagań sanitarnych w zakresie przedmiotu umowy. Samochód do przewozu posiłków posiada stosowne zezwolenie i jest prawidłowo oznakowany. Konwojent (kierowca) dostarczający posiłki powinien posiadać aktualne badania lekarskie, książeczkę zdrowia i właściwą odzież roboczą.
4. Minimalna wymagana gramatura potraw
Minimalna wymagana gramatura potraw podawanych pacjentom w jednym posiłku nie może być mniejsza niż:
Potrawy gotowane:
zupy 350 ml, zupy czyste 300 ml
ryż, kasze, makarony 200g (do II dania) , do zup 80 g, ziemniaki 250 g,
napoje ciepłe (kawa, herbata, kakao)- 300 ml,
mięso (surowiec) i produkty mięsne: drób, mięso b.kości mini. 80g -100g, I gatunek , drób z kością min. po 250g (udka), ryby 100-120g, wędliny dietetyczne 40g, pieczywo pszenne i żytnie 200g ,masło - 15g na śniadanie, 10g na kolację, surówki , sałatki do II dania od 80g do 150g surowe owoce i warzywa, podawane do śniadania i kolacji od 50 g.
Sporządzone posiłki muszą odpowiadać wszelkim rygorom recepturowym, smakowym, estetycznym i odżywczym przy szczególnym zachowaniu norm i dziennych racji pokarmowych opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia. na podstawie monografii (Podstawy naukowe żywienia w szpitalach)wyd. I Ż i Ż, Warszawa 2001 r.
Zawartość energii i składników odżywczych w dekadowym jadłospisie powinna wynosić:
energia - 2450 kcal,
białko ogółem 90 g w tym pochodzenia zwierzęcego 63 g ,
tłuszcze 88 w tym NNKT nie mniej niż 4-7g ,
węglowodany 325,
Procentowe zapotrzebowanie na energię dziennej racji pokarmowej dla diety podstawowej składającej się z 3 posiłków powinno wynosić:
śniadanie 30-35% - 735 - 860 kcal,
obiad 35-40% - 860 - 980 kcal,kolacja 25-30 %- 610 - 735 kcal
Dzienna racja pokarmowa na produkty spożywcze:
Produkty zbożowe 240 g,
Mleko i produkty mleczne 1150g w tym mleko 600 ml ,
Jaja 50g,
Mięso, wędliny, ryby 180g,
Masło i śmietana 40g,
Inne tłuszcze 20g,
Ziemniaki 300-350 g ,
Warzywa i owoce z wit. C 200 g,
Warzywa z karotenem 150 g,
Inne warzywa i owoce 300 g,
Strączkowe suche 2 g,
Cukier i słodycze 80 g,
5. Przez całodzienne wyżywienie rozumie się :
I Śniadanie
zupa mleczna,
pieczywo mieszane,(w zależności od rodzaju diety),
masło,
dodatek do pieczywa: wędliny, sery, jaja, pasty (mięsne ,rybne, itp.)
kawa zbożowa z mlekiem lub kakao, herbata ,
owoce lub warzywa (pomidor, sałata, ogórek itp. )
Dla diet cukrzycowych:
napoje bez cukru (cukier osobno po 20 g na osobę do posiłku),
pieczywo graham po 100 g,
dodatek do pieczywa po 50 g( jajka bez żółtek nadziewane pastami lub warzywami) dotyczy też diety niskocholesterolowej
II śniadanie dla dzieci
kanapka, owoce, desery, jogurt owocowy,
dla diety cukrzycowej i wysokobiałkowej
kanapka, owoce lub jogurt (dla cukrzycy -jogurt naturalny i owoce o niskiej zawartości cukru)
Obiad
zupa ,
2-gie danie: (mięsa 5 x w tygodniu), (ryby-1x w tygodniu),(potrawy bez mięsa 1x w tygodniu),
kompot lub herbatę owocową lub kisiel płynny.
Dla diet cukrzycowych:
zupy czyste ,
napoje bez cukru (cukier osobno po 20 g na osobę),
mięsa gotowane I gatunek (bez sosów).
Podwieczorek dla dzieci, diety cukrzycowej i wysokobiałkowej :
kanapka, jogurt.
Kolacja
pieczywo mieszane ,
masło,
dodatek do pieczywa (wędliny ,sery ,jajka, pasty ,sałatki itp.),
herbata,
dodatkowo owoce lub warzywa.
dla diety cukrzycowej i wysokobiałkowej
napoje ,pieczywo jak przy śniadaniu.
Uwagi:
w jadłospisach należy uwzględnić różnorodny dobór produktów, potraw, technik kulinarnych oraz sezonowość warzyw i owoców.
Do przygotowania zup mlecznych (dieta ogólna ) należy użyć mleko o zawartości 2% tłuszczu.
Chleb należy dostarczać pokrojony i zapakowany w folię.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić pacjentom odpowiednia ilość płynu ( 300 ml do posiłku ) + dodatkowo napoje między posiłkami. Napoje muszą być osłodzone 10g cukru na porcję (oprócz diety cukrzycowej)
W sytuacjach jak nagłe przyjęcia, nagła dieta ścisła, należy dostarczyć Zamawiającemu na podstawie pisemnego zapotrzebowania następujące produkty w ilości (miesięcznie) : dżem 5 szt, margaryna miękka 0,5kg, suchary bezcukrowe 3 op., herbata expressowa 200 szt., cukier 2kg,kaszka ryżowa bezmleczna 2 op.
6. Warunki odnośnie przedmiotu zamówienia:
1. Usługi objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. :
1. ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010, nr 136 poz. 914 wraz z późniejszymi zmianami)
2. z zachowaniem zasad systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (HACCP),
3. z Normami Polskiego Instytutu Żywności i Żywienia, rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 kwietnia 2007 r. w sprawie pobierania i przechowywania próbek żywności przez zakłady żywienia zbiorowego typu zamkniętego,
4. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz.U Nr 31, poz.158).
2. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zachowując wymogi Sanitarno - Epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie, zasady GMP, GHP, HACCP.
3. Posiłki dostarczane będą minimum trzy razy dziennie według codziennego zamówienia składanego przez upoważnionego przedstawiciela ze strony Zamawiającego. Zamówienie na dany dzień z wyszczególnieniem ilości posiłków i wykazem diet, zgłaszane będzie telefonicznie przez Dietetyka Specjalistycznego Rehabilitacyjnego ZOZ w Sokolnikach.
4. Zamawiający będzie żądał badań na czystość mikrobiologiczną powierzchni, sprzętu oraz rąk personelu Wykonawcy każdorazowo w przypadku zatruć i zakażeń pokarmowych. Koszty tych badań pokrywa Wykonawca, który jest zobowiązany do dostarczania wyników Zamawiającemu.
5. Wykonawca winien przedstawiać Zamawiającemu wszystkie wyniki kontroli nadzoru sanitarnego w zakresie oceny jadłospisów i posiłków bezzwłocznie po ich uzyskaniu.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli w zakresie:
a. zgodności dostarczanych posiłków z wymogami Zamawiającego pod względem wagowym (tzw. gramówka ),
b. podtrzymania temperatury posiłków,
c. jakości i ilości sporządzania i dostarczania posiłków.
7. Ogólną kontrolę ze strony szpitala nad prawidłowością żywienia sprawować będzie osoba wskazana przez Zamawiającego.
8. Za wszelkie uchybienia ujawnione w trakcie przeprowadzanych kontroli, wynikające ze świadczonej usługi odpowiada Wykonawca.
7. Wykonawca zobowiązany jest również :
1. Przedstawiania jadłospisów osobie wskazanej przez Zamawiającego na kolejną dekadę najpóźniej na 10 dni robocze przed terminem obowiązywania jadłospisu,
2. W zakresie transportu :
1. zapewnienia właściwej ochrony i temperatury oraz środkami transportu przystosowanego do przewozu tego typu towaru,
2. transportowania posiłków w szczelnie zamykanych pojemnikach, termosach zabezpieczonych na czas transportu w zamykanych pojemnikach zewnętrznych zabezpieczających przed zanieczyszczeniem,
3. sukcesywnej wymiany uszkodzonych pojemników, termosów na fabrycznie nowe,
4. posiadać wymagane uprawnienia i pozwolenia na wykonywanie usługi wraz decyzją Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej (kuchnia, środki transportu),
3. W zakresie przygotowania posiłków:
1. przygotowywania posiłków z zakupionych przez siebie produktów,
2. stosować się do sugestii i uwag Zamawiającego w zakresie planowania jadłospisów i doboru produktów,
3. powiadamiania ze stosownym wyprzedzeniem o zmianach w jadłospisie,
4. na życzenie Zamawiającego wyliczyć diety pod względem składników odżywczych,
5. odbioru i zagospodarowania lub utylizacji resztek pokonsumpcyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
6. posiłki mają być urozmaicane, z uwzględnieniem sezonowości i tradycji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy,
7. użyte surowce winny być wysokiej jakości, bez dodatków preparatów zastępczych, preparatów zwiększających objętość i innych,
8. prowadzenie ewidencji wydawania posiłków potwierdzanych każdorazowo imiennie przez osoby odbierające posiłki, oraz co miesięczne zestawienia ilości wydawanych posiłków,
9. przechowywanie próbek kontrolnych. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia w trakcie realizacji określonego zakresu usług, jeżeli wystąpią niemożliwe do przewidzenia w chwili wszczęcia postępowania okoliczności powodujące, że wykonanie określonej części zamówienia nie będzie ze względów ekonomicznych, organizacyjnych lub technicznych leżało w interesie Zamawiającego.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 11607
Data publikacji: 2012-01-11
Nazwa:
Specjalistyczny Rehabilitacyjny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach
Ulica: ul. Emilii Sczanieckiej 2/12
Numer domu: 2/12
Miejscowość: Sokolniki
Kod pocztowy: 95-039
Województwo / kraj: łódzkie
Numer telefonu: 42 7101434
Numer faxu: 42 7101434
Adres strony internetowej: www.zozsokolniki.pl
Regon: 00109191500000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi przygotowania i dostarczania posiłków własnym transportem w zakresie całodziennego żywienia pacjentów Specjalistycznego Rehabilitacyjnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi przygotowania i dostarczania posiłków własnym transportem w zakresie całodziennego żywienia pacjentów Specjalistycznego Rehabilitacyjnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach ul. Emilii Sczanieckiej 2/12. Porcjowanie i dystrybucja posiłków do pacjenta należy do Zamawiającego.
Zamawiający szacuje, że ilość osobodni miesięcznie wynosi około 1916, w tym 70-80 % to dzieci, 20-30 % to osoby dorosłe - jest to maksymalna szacunkowa ilość osobodni podana w celu obliczenia ceny oferty (rocznie ok 23 000 osobodni). Zamawiający z jednodniowym wyprzedzeniem będzie zgłaszał Wykonawcy ilość pacjentów(osobodni) dla których należy przygotować posiłki wg faktycznej ilości. Ilość pacjentów(osobodni) może odbiegać od ilości podanej powyżej przez Zamawiającego i nie może to być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy. Wykonawca będzie realizował usługi objęte przedmiotem zamówienia we własnych obiektach, z użyciem własnych urządzeń, narzędzi, transportu i produktów oraz przy pomocy własnych wykwalifikowanych pracowników. Przygotowanie, gotowanie posiłków winno odbywać się według norm i zasad żywienia przypisanym Placówkom Służby Zdrowia z uwzględnieniem diet, ściśle wg potrzeb Zamawiającego zgodnie z zasadami dobrej praktyki higienicznej, dobrej praktyki cateringowej oraz systemu HACCP. Dostarczane posiłki muszą być dostosowane do wymagań specjalistycznych diet lekarskich, przygotowywane zgodnie z aktualnymi wytycznymi i zasadami żywienia Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie oraz wykazem norm dziennych racji pokarmowych dla zakładów służby zdrowia opracowanych przez Instytut oraz Zamawiającego szczególnie w zakresie wartości odżywczych, urozmaicenia, objętości i gramatury potraw. Wykonawca będzie dostarczał posiłki minimum 3 razy dziennie, własnym transportem, na swój koszt, samochodem przystosowanym do przewozu żywności posiadającym aktualną pozytywną opinię Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Produkcja i dystrybucja posiłków winna gwarantować bezpieczeństwo sanitarne i epidemiologiczne. Produkcja posiłków powinna odbywać się z surowców świeżych, najwyższej jakości, posiadających dokumenty dopuszczające je do spożywania, z zachowaniem reżimów dietetycznych i sanitarnych obowiązujących w szpitalach - zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Zakres świadczenia usług :
Dostarczane posiłki muszą być zgodne ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Dzienne wyżywienie pacjenta składa się z trzech podstawowych posiłków tj. śniadania, obiadu i kolacji. Dodatkowo dla dzieci II śniadania i podwieczorek. Rodzaje diet stosowanych u Zamawiającego: dieta ogólna, lekkostrawna, cukrzycowa, wątrobowa, wysokobiałkowa, bezmleczna, bezglutenowa. Ponadto posiłek powinien spełniać określone w zamówieniu szczegółowe wymagania Zamawiającego np. posiłek rozdrobniony, zmiksowany. Przygotowane posiłki powinny uwzględniać diety stosowane u Zamawiającego, oraz być zgodne z zalecaniem lekarza i dietetyka. Dostarczane posiłki muszą być urozmaicone pod względem: barwy, smaku i zapachu, doboru produktów, o odpowiedniej konsystencji, posiłek powinien dawać poczucie sytości. Dostarczone posiłki powinny zawierać dostateczną ilość składników energetycznych i odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany), a także właściwą ilość witamin i składników mineralnych. W poszczególnych dietach i posiłkach gramatura dostarczonych posiłków musi być zgodna z normą żywieniową. Gorące posiłki będą dowożone na bieżąco wg potrzeb przedstawionych przez ZOZ w Sokolnikach do pomieszczenia wskazanego przez Zamawiającego na terenie SRZOZ przy ul. Emilii Sczanieckiej 2/12 w następujących godz. : I i II śniadanie: godzina 7:30. obiad i podwieczorek: godzina 12:15 kolacja : godzina 17:30
Uwaga ! (proponowane czasy są przybliżone. Zamawiający uzgodni dogodne czasy dla stron przed podpisaniem Umowy)
Do odbioru posiłków upoważnionymi są: dietetyk i pielęgniarka. Posiłki należy dostarczać w pojemnikach do tego celu przeznaczonych, szczelnie zamkniętych, utrzymujących stałą temperaturę, np. termosach, kontenerach itp. Termosy należy oznakować danymi ułatwiającymi identyfikację potraw i szybkie rozdysponowanie posiłku tzn. rodzaj diety, zawartość oraz ilość porcji. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania codziennych i 10 dniowych jadłospisów. Jadłospisy codzienne należy przedłożyć do zatwierdzenia dietetykowi Zamawiającego do godz. 13:00 dnia poprzedniego, natomiast jadłospisy 10 dniowe wykonawca składa na co najmniej 5 dni roboczych przed ich obowiązywaniem do zatwierdzenia przez dietetyka Zamawiającego. W przypadku nie zatwierdzenia ww. jadłospisu 10 dniowego, Wykonawca jest zobowiązany do jego poprawienia w ciągu 2 dni od otrzymania z uwzględnieniem uwag, które zostały naniesione. Przedstawiciel Zamawiającego będzie miał prawo kontroli ilości i jakości dostarczanych posiłków. W dni robocze do godziny 10:00 przedstawiciel Zamawiającego poda telefonicznie ilość zamawianych posiłków oraz rodzaje diet na następny dzień. W przypadku zmiany ilości pacjentów, Zamawiający zastrzega sobie możliwość korygowania złożonych zamówień do godz. 15:00 w dniu poprzedzającym dostawę . W dniach wolnych od pracy pielęgniarka będzie informowała Wykonawcę telefonicznie o ilości dodatkowych posiłków oraz rodzajach diet. Wykonawca zapewni stały nadzór w osobie dietetyka nad przygotowaniem posiłków. Do obowiązków dietetyka będzie należeć współpraca z upoważnionymi pracownikami Zamawiającego w zakresie ustalania poszczególnych diet oraz w razie potrzeby wizyta w SRZOZ w Sokolnikach. Przy wykonywaniu i dostawie posiłków Wykonawca zobowiązany jest przestrzegać obowiązujących przepisów BHP i sanitarno-epidemiologicznych, w szczególności przepisów ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz Rozporządzenia (WE) Nr852 z 2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004r.w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE L 139 z dnia 30.04.2004r.) Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wprowadzenie przestrzeganie Zasad Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP), Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP).
3. Zamawiający zastrzega sobie następujące warunki dostawy posiłków:
Temperatura posiłków podawanych na gorąco, w chwili dostarczenia do pomieszczenia dystrybucji u Zamawiającego musi mieć co najmniej: - Zupa - 75o C - II danie (mięso, sos, ziemniaki) - 65o C -Kawa, herbata - 80o C, potrawy zimne - wymagające zachowania warunków chłodniczych, takie jak wyroby garmażeryjne, wędliny i nabiał transportowane muszą być w szczelnie zamkniętych pojemnikach, przeznaczonych tylko do tego celu, a temperatura potraw podczas transportu nie może przekraczać 4oC (na krótki okres czasu może wzrosnąć do 7oC), pieczywo musi być transportowane w zamkniętych pojemnikach.
Wykonawca będzie przestrzegał obowiązujących przepisów prawnych i wymagań sanitarnych w zakresie przedmiotu umowy. Samochód do przewozu posiłków posiada stosowne zezwolenie i jest prawidłowo oznakowany. Konwojent (kierowca) dostarczający posiłki powinien posiadać aktualne badania lekarskie, książeczkę zdrowia i właściwą odzież roboczą.
4. Minimalna wymagana gramatura potraw
Minimalna wymagana gramatura potraw podawanych pacjentom w jednym posiłku nie może być mniejsza niż:
Potrawy gotowane:
zupy 350 ml, zupy czyste 300 ml
ryż, kasze, makarony 200g (do II dania) , do zup 80 g, ziemniaki 250 g,
napoje ciepłe (kawa, herbata, kakao)- 300 ml,
mięso (surowiec) i produkty mięsne: drób, mięso b.kości mini. 80g -100g, I gatunek , drób z kością min. po 250g (udka), ryby 100-120g, wędliny dietetyczne 40g, pieczywo pszenne i żytnie 200g ,masło - 15g na śniadanie, 10g na kolację, surówki , sałatki do II dania od 80g do 150g surowe owoce i warzywa, podawane do śniadania i kolacji od 50 g.
Sporządzone posiłki muszą odpowiadać wszelkim rygorom recepturowym, smakowym, estetycznym i odżywczym przy szczególnym zachowaniu norm i dziennych racji pokarmowych opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia. na podstawie monografii (Podstawy naukowe żywienia w szpitalach)wyd. I Ż i Ż, Warszawa 2001 r.
Zawartość energii i składników odżywczych w dekadowym jadłospisie powinna wynosić:
energia - 2450 kcal,
białko ogółem 90 g w tym pochodzenia zwierzęcego 63 g ,
tłuszcze 88 w tym NNKT nie mniej niż 4-7g ,
węglowodany 325,
Procentowe zapotrzebowanie na energię dziennej racji pokarmowej dla diety podstawowej składającej się z 3 posiłków powinno wynosić:
śniadanie 30-35% - 735 - 860 kcal,
obiad 35-40% - 860 - 980 kcal,kolacja 25-30 %- 610 - 735 kcal
Dzienna racja pokarmowa na produkty spożywcze:
Produkty zbożowe 240 g,
Mleko i produkty mleczne 1150g w tym mleko 600 ml ,
Jaja 50g,
Mięso, wędliny, ryby 180g,
Masło i śmietana 40g,
Inne tłuszcze 20g,
Ziemniaki 300-350 g ,
Warzywa i owoce z wit. C 200 g,
Warzywa z karotenem 150 g,
Inne warzywa i owoce 300 g,
Strączkowe suche 2 g,
Cukier i słodycze 80 g,
5. Przez całodzienne wyżywienie rozumie się :
I Śniadanie
zupa mleczna,
pieczywo mieszane,(w zależności od rodzaju diety),
masło,
dodatek do pieczywa: wędliny, sery, jaja, pasty (mięsne ,rybne, itp.)
kawa zbożowa z mlekiem lub kakao, herbata ,
owoce lub warzywa (pomidor, sałata, ogórek itp. )
Dla diet cukrzycowych:
napoje bez cukru (cukier osobno po 20 g na osobę do posiłku),
pieczywo graham po 100 g,
dodatek do pieczywa po 50 g( jajka bez żółtek nadziewane pastami lub warzywami) dotyczy też diety niskocholesterolowej
II śniadanie dla dzieci
kanapka, owoce, desery, jogurt owocowy,
dla diety cukrzycowej i wysokobiałkowej
kanapka, owoce lub jogurt (dla cukrzycy -jogurt naturalny i owoce o niskiej zawartości cukru)
Obiad
zupa ,
2-gie danie: (mięsa 5 x w tygodniu), (ryby-1x w tygodniu),(potrawy bez mięsa 1x w tygodniu),
kompot lub herbatę owocową lub kisiel płynny.
Dla diet cukrzycowych:
zupy czyste ,
napoje bez cukru (cukier osobno po 20 g na osobę),
mięsa gotowane I gatunek (bez sosów).
Podwieczorek dla dzieci, diety cukrzycowej i wysokobiałkowej :
kanapka, jogurt.
Kolacja
pieczywo mieszane ,
masło,
dodatek do pieczywa (wędliny ,sery ,jajka, pasty ,sałatki itp.),
herbata,
dodatkowo owoce lub warzywa.
dla diety cukrzycowej i wysokobiałkowej
napoje ,pieczywo jak przy śniadaniu.
Uwagi:
w jadłospisach należy uwzględnić różnorodny dobór produktów, potraw, technik kulinarnych oraz sezonowość warzyw i owoców.
Do przygotowania zup mlecznych (dieta ogólna ) należy użyć mleko o zawartości 2% tłuszczu.
Chleb należy dostarczać pokrojony i zapakowany w folię.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić pacjentom odpowiednia ilość płynu ( 300 ml do posiłku ) + dodatkowo napoje między posiłkami. Napoje muszą być osłodzone 10g cukru na porcję (oprócz diety cukrzycowej)
W sytuacjach jak nagłe przyjęcia, nagła dieta ścisła, należy dostarczyć Zamawiającemu na podstawie pisemnego zapotrzebowania następujące produkty w ilości (miesięcznie) : dżem 5 szt, margaryna miękka 0,5kg, suchary bezcukrowe 3 op., herbata expressowa 200 szt., cukier 2kg,kaszka ryżowa bezmleczna 2 op.
6. Warunki odnośnie przedmiotu zamówienia:
1. Usługi objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. :
1. ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010, nr 136 poz. 914 wraz z późniejszymi zmianami)
2. z zachowaniem zasad systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (HACCP),
3. z Normami Polskiego Instytutu Żywności i Żywienia, rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 kwietnia 2007 r. w sprawie pobierania i przechowywania próbek żywności przez zakłady żywienia zbiorowego typu zamkniętego,
4. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz.U Nr 31, poz.158).
2. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zachowując wymogi Sanitarno - Epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie, zasady GMP, GHP, HACCP.
3. Posiłki dostarczane będą minimum trzy razy dziennie według codziennego zamówienia składanego przez upoważnionego przedstawiciela ze strony Zamawiającego. Zamówienie na dany dzień z wyszczególnieniem ilości posiłków i wykazem diet, zgłaszane będzie telefonicznie przez Dietetyka Specjalistycznego Rehabilitacyjnego ZOZ w Sokolnikach.
4. Zamawiający będzie żądał badań na czystość mikrobiologiczną powierzchni, sprzętu oraz rąk personelu Wykonawcy każdorazowo w przypadku zatruć i zakażeń pokarmowych. Koszty tych badań pokrywa Wykonawca, który jest zobowiązany do dostarczania wyników Zamawiającemu.
5. Wykonawca winien przedstawiać Zamawiającemu wszystkie wyniki kontroli nadzoru sanitarnego w zakresie oceny jadłospisów i posiłków bezzwłocznie po ich uzyskaniu.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli w zakresie:
a. zgodności dostarczanych posiłków z wymogami Zamawiającego pod względem wagowym (tzw. gramówka ),
b. podtrzymania temperatury posiłków,
c. jakości i ilości sporządzania i dostarczania posiłków.
7. Ogólną kontrolę ze strony szpitala nad prawidłowością żywienia sprawować będzie osoba wskazana przez Zamawiającego.
8. Za wszelkie uchybienia ujawnione w trakcie przeprowadzanych kontroli, wynikające ze świadczonej usługi odpowiada Wykonawca.
7. Wykonawca zobowiązany jest również :
1. Przedstawiania jadłospisów osobie wskazanej przez Zamawiającego na kolejną dekadę najpóźniej na 10 dni robocze przed terminem obowiązywania jadłospisu,
2. W zakresie transportu :
1. zapewnienia właściwej ochrony i temperatury oraz środkami transportu przystosowanego do przewozu tego typu towaru,
2. transportowania posiłków w szczelnie zamykanych pojemnikach, termosach zabezpieczonych na czas transportu w zamykanych pojemnikach zewnętrznych zabezpieczających przed zanieczyszczeniem,
3. sukcesywnej wymiany uszkodzonych pojemników, termosów na fabrycznie nowe,
4. posiadać wymagane uprawnienia i pozwolenia na wykonywanie usługi wraz decyzją Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej (kuchnia, środki transportu),
3. W zakresie przygotowania posiłków:
1. przygotowywania posiłków z zakupionych przez siebie produktów,
2. stosować się do sugestii i uwag Zamawiającego w zakresie planowania jadłospisów i doboru produktów,
3. powiadamiania ze stosownym wyprzedzeniem o zmianach w jadłospisie,
4. na życzenie Zamawiającego wyliczyć diety pod względem składników odżywczych,
5. odbioru i zagospodarowania lub utylizacji resztek pokonsumpcyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
6. posiłki mają być urozmaicane, z uwzględnieniem sezonowości i tradycji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy,
7. użyte surowce winny być wysokiej jakości, bez dodatków preparatów zastępczych, preparatów zwiększających objętość i innych,
8. prowadzenie ewidencji wydawania posiłków potwierdzanych każdorazowo imiennie przez osoby odbierające posiłki, oraz co miesięczne zestawienia ilości wydawanych posiłków,
9. przechowywanie próbek kontrolnych. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia w trakcie realizacji określonego zakresu usług, jeżeli wystąpią niemożliwe do przewidzenia w chwili wszczęcia postępowania okoliczności powodujące, że wykonanie określonej części zamówienia nie będzie ze względów ekonomicznych, organizacyjnych lub technicznych leżało w interesie Zamawiającego.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 12
Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w wysokości: 3 000 zł (trzy tysiące złotych).
1. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (D.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
2. Wadium wniesione w pieniądzu musi być wniesione do dnia 23.01.2012 r. do godz. 11:00 .
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na konto:
4. Bank Spółdzielczy w Zgierzu 69878300040013041720000001
5. Wadium uznaje się za wniesione z chwilą jego wpłynięcia na wskazane konto Zamawiającego.
6. Wadium wniesione w pieniądzu, Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Wadium wniesione w pieniądzu, Zamawiający zwróci wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
8. Wadium wniesione w formie innej niż pieniądz, należy złożyć w formie oryginału razem z ofertą w osobnej kopercie.
9. Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę wadium winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium, zgodnie z warunkami specyfikacji istotnych warunków zamówienia, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta/poręczyciela.
10. Oferta, która nie będzie zabezpieczona akceptowaną formą wadium, zostanie przez Zamawiającego odrzucona bez rozpatrywania.
11. Zamawiający niezwłocznie zwróci wadium wszystkim wykonawcom po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza.
12. Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy.
13. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, żeli wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie lub zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
15. W zakresie wadium obowiązują uregulowania zawarte w art. 45 i 46 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
Wiedza i doświadczenie:
W ramach tego warunku wykonawca jest zobligowany wykazać, że: wykonał/wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, 3 usługi przez minimum 12 miesięcy odpowiadające swoim rodzajem, usługom stanowiącym przedmiot zamówienia tj. przygotowania i dostarczenia posiłków całodziennego wyżywienia dla placówek służby zdrowia lub opieki zdrowotnej na kwotę nie mniejszą niż 200.000 zł każda oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie lub są wykonywane należycie. Ocena spełniania tego warunku dokonana zostanie w oparciu o dane wymienione w załączniku nr 6 do SIWZ.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W ramach tego warunku wykonawca jest zobligowany wykazać, że:
dysponuje dietetykiem posiadającym odpowiednie uprawnienia/kursy zakończone certyfikatem do opracowania diet wymaganych przez zamawiającego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonywania zamówienia. Ocena spełnienia tego warunku dokonana zostanie w oparciu o dane wymienione w załączniku nr 7 do SIWZ.
Sytuacja ekonomiczna:
W ramach tego warunku wykonawca jest zobligowany wykazać, że:
posiada opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200.000 zł. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie w oparciu o złożony ww. dokument.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zozsokolniki.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Specjalistyczny Rehabilitacyjny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach
ul. Emilii Sczanieckiej 2/12, 95 - 039 Sokolniki
Data składania wniosków, ofert: 23/01/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 11:30
Miejsce składania:
Specjalistyczny Rehabilitacyjny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokolnikach
ul. Emilii Sczanieckiej 2/12, 95 - 039 Sokolniki
SEKRETARIAT
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)
Podobne przetargi
421080 / 2009-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Organizacja konferencji pt. Innowacje 2009 człowiek i technologie
386728 / 2014-11-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Åódzki OddziaÅ‚ Regionalny - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
ObsÅ‚uga szkolenia dla 27 pracowników Åódzkiego OddziaÅ‚u Regionalnego
249551 / 2008-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Zakup usługi hotelowo-konferencyjnej celem przeprowadzenia warsztatów podczas Europejskiego Forum Gospoarczego w dniach 27-29 listopada 2008r.
91313 / 2010-04-21 - Inny: instytucja kultury
Widzewskie Domy Kultury - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Świadczenie usług hotelarsko - restauracyjnych oraz zapewnienie sal dydaktycznych (tanecznych) w rejonie znajdującym się w Województwach Małopolskim lub Dolnośląskim w ramach realizacji obozu tanecznego.
148419 / 2013-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Zakup usÅ‚ugi hotelowo-gastronomiczno-konferencyjnej w zwiÄ…zku z Forum Promocji Województwa Åódzkiego 2013
52944 / 2009-03-06 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Åódzki - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Usługa hotelarsko-restauracyjna -związana z wyjazdem na Warmię i Mazury
97056 / 2009-04-08 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Wojewódzki SÄ…d Administracyjny w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Usługa hotelarska i gastronomiczna
185845 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Usługa zorganizowania 6-cio dniowego wyjazdu studyjnego na Ukrainę dla 22-osobowej grupy pszczelarzy z terenu województwa łódzkiego. Sygn. post.: ZP.272.83.2013.
414534 / 2013-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Zakup usÅ‚ugi hotelowo-gastronomiczno-konferencyjnej w zwiÄ…zku z Forum Promocji Województwa Åódzkiego 2013
484786 / 2012-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski OÅ›rodek Pomocy SpoÅ‚ecznej - Åowicz (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Å›wiadczenie usÅ‚ug w zakresie przygotowywania, gotowania i wydawania Å›niadania i jednodaniowego gorÄ…cego posiÅ‚ku obiadowego (zupa) dziennie podopiecznym Miejskiego OÅ›rodka Pomocy SpoÅ‚ecznej w Åowiczu
260489 / 2008-10-10 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Åódzki OddziaÅ‚ Regionalny - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
ObsÅ‚uga szkolenia z CROSS COMPLIANE dla kadry kierowniczej ÅóDzkiego OddziaÅ‚u Regionalnego i podlegÅ‚ych mu Biur Powiatowych
334148 / 2009-09-25 - Inny: SamorzÄ…dowa instytucja kultury
Teatr Wielki w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Rezerwacja miejsc noclegowych i usług gastronomicznych
w zwiÄ…zku z koncertem Placido Domingo, zorganizowanym przez
Teatr Wielki w Åodzi z okazji 90- lecia województwa łódzkiego
159370 / 2010-06-08 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Åódzki - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Usługi restauracyjno-hotelowe w ramach organizacji III Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. Edukacja pozaszkolna: mapa potrzeb, poszukiwań, innowacji (Perspektywa pedagogiki społecznej) oraz towarzyszących konferencji Posiedzenia Rady Naukowej Centrum i konferencji prasowej organizowanej w ramach projektu Centrum Upowszechniania Innowacji w Edukacji.
420978 / 2009-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Organizacja konferencji pn.Europejskie Forum Gospodarcze - Åódzkie 2009r.
160543 / 2014-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Swiadczenie usÅ‚ug organizacyjnych w ramach Mixera Regionalnego - Åódzkie 2014 organizowanego w zwiazku z realizacja projektu Marka Åódzkie promuje - budowanie, pozycjonowanie i promowanie marki województwa łódzkiego w latach 2013-2015
197760 / 2014-06-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Åódzki OddziaÅ‚ Regionalny - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
ObsÅ‚ugA szkolenia dla 42 pracowników Åódzkiego OddziaÅ‚u Regionalnego
154738 / 2014-05-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Åódzki OddziaÅ‚ Regionalny - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
ObsÅ‚uga szkolenia dla 80 pracowników Åódzkiego OddziaÅ‚u Regionalnego ARiMR
197155 / 2010-07-23 - Inny: spółka z o.o.
Tomaszowskie Centrum Zdrowia sp. z o.o. - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Usługa świadczenia kompleksowej usługi polegającej na przygotowywaniu, dostawie oraz dystrybucji posiłku II śniadania i podwieczorku, które wchodzą w skład diety cukrzycowej i posiłku dla dzieci oraz ich dystrybucji do łóżka pacjenta na Oddziały Tomaszowskiego Centrum Zdrowia z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim.
78720 / 2011-04-14 - Podmiot prawa publicznego
Poczta Polska S.A. ul. Rakowiecka 26, 00-940 Warszawa; adres korespondencyjny: Centrum Infrastruktury OddziaÅ‚ Regionalny w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Usługi gastronomiczne związane ze szkoleniami organizowanymi dla pracowników Poczty Polskiej S.A. regionu łódzkiego
285516 / 2011-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Świadczenie usług organizacyjnych oraz hotelarsko-konferencyjnych
w ramach Europejskiego Forum Gospodarczego - Åódzkie 2011
369982 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Åódzkie - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Świadczenie usług organizacyjnych oraz hotelarsko-konferencyjnych
w ramach Europejskiego Forum Gospodarczego - Åódzkie 2011
355757 / 2008-12-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Åódzki OddziaÅ‚ Regionalny - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
ObsÅ‚uga szkolenia z zakresu kosztorysowania dla pracowników BWI ÅOR
377282 / 2010-11-22 - Inny: Spółka Akcyjna
Åódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Kompleksowa obsÅ‚uga szkoleÅ„ w zakresie obsÅ‚ugi hotelowej i cateringowej w ramach projektu SzkoÅ‚a konkurencyjnoÅ›ci Indesit oraz w ramach projektu Akademia UrzÄ™dnik@ realizowanych przez ÅódzkÄ… AgencjÄ™ Rozwoju Regionalnego S.A.
39022 / 2010-02-11 - Inny: Instytucja kultury
Widzewskie Domy Kultury - Åódź (łódzkie)
CPV: 550000000 (Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego)
Zakwaterowanie i wyżywienie uczestników obozu szkoleniowo - wypoczynkowego Zespołu Pieśni i Tańca ANILANA.