Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

186350 / 2015-07-22 - Administracja samorządowa / Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki (Aleksandrów Łódzki)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie z dnia pod pozycją . Zobacz ogłoszenie / - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 186350

Data publikacji: 2015-07-22

Nazwa: Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki

Ulica: Pl. Kościuszki 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Aleksandrów Łódzki

Kod pocztowy: 95-070

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 042 7121018, 7121620

Numer faxu: 042 7121780

Regon: 00053261300000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Nie

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Udzielenie zamówienia uzupełniającego dotyczącego zamówienia podstawowego pn.:Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Aleksandrów Łódzki w zakresie części I

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zakres usług wykonywanych w ramach niniejszego zamówienia uzupełniającego obejmuje odbieranie
i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Aleksandrów Łódzki.

Powierzchnia sektora I: 13,35 km²

Długość dróg: ok. 82,8km

Ilość osób zgłoszonych do gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie sektora I wynosi (stan na dzień 31.03.2015r.): 13254 osoby, w tym: w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej - 2582 osoby, w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej - 10672 osoby.

Aktualna ilość altanek śmietnikowych na terenach zabudowy osiedlowej:
- Spółdzielnia Mieszkaniowa - 18
- PGKiM - 5
- Inne - 4

Aktualna ilość pojemników na zmieszane odpady komunalne o pojemności 1100l na terenach zabudowy osiedlowej:
- Spółdzielnia Mieszkaniowa - około 60 szt.
- PGKiM - około 90 szt.

UWAGA. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne. Ich ilość może wzrosnąć lub zmaleć w ciągu realizacji zamówienia, w zależności od deklaracji jakie zostaną złożone przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, o których mowa w art. 6m ust 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla sektora I.
1.2.1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Aleksandrów Łódzki.
Wykonawca zobowiązany jest do odbierania i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, w szczególności:
a) zmieszanych (niesegregowanych) odpadów komunalnych 20 03 01,
b) odpadów ulegających biodegradacji (bioodpadów) 20 01 08,
c) papieru 20 01 01, 15 01 01,
d) metalu 20 01 40, 15 01 04, ex 15 01 06,
e) tworzyw sztucznych 20 01 39, 15 01 02, ex 15 01 06,
f) szkła i opakowań szklanych 20 01 02, 15 01 07,
g) opakowań wielomateriałowych 15 01 05, ex 15 01 06,
h) odpadów zielonych 20 02 01,
i) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych 20 03 07,
j) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 20 01 35*, 20 01 36,
k) przeterminowanych leków 20 01 31*, 20 01 32,

1.2.2. Częstotliwość odbioru
1.2.2.1. Zabudowa jednorodzinna:
- zmieszane odpady komunalne - 1 raz na dwa tygodnie,
- selektywnie zebrane odpady (papier, szkło, tworzywa sztuczne z odpadami wielomateriałowymi i metalem, bioodpady) - 1 raz na dwa tygodnie,
- odpady zielone - w sezonie 1 raz na miesiąc, przy czym pod pojęciem sezon należy rozumieć okres od kwietnia do końca listopada (4 razy w trakcie trwania niniejszej umowy)
- meble i odpady wielkogabarytowe - 2 razy do roku (1 raz w trakcie trwania niniejszej umowy)
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 2 razy do roku (1 raz w trakcie trwania niniejszej umowy).

1.2.2.2. Zabudowa wielorodzinna, w szczególności budynki wielolokalowe będące wspólnotami i pod zarządem spółki PGKiM:
- zmieszane odpady komunalne - 1 raz na tydzień,
- bioodpady - 1 raz na tydzień,
- selektywnie zebrane odpady (papier, szkło, tworzywa sztuczne z odpadami wielomateriałowymi i metalem) - 1 raz na dwa tygodnie,
- odpady zielone - w sezonie 1 raz na miesiąc, przy czym pod pojęciem sezon należy rozumieć okres od kwietnia do końca listopada,
- meble i odpady wielkogabarytowe - 1 raz na tydzień,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 1 raz na miesiąc.

1.2.2.3. Zabudowa osiedlowa:
- zmieszane odpady komunalne - 2 razy na tydzień,
- bioodpady - 2 razy na tydzień,
- selektywnie zebrane odpady (papier, szkło, tworzywa sztuczne z odpadami wielomateriałowymi i metalem) - 1 raz na tydzień,
- odpady zielone - w sezonie na zgłoszenie właściciela bądź zarządcy nieruchomości, przy czym pod pojęciem sezon należy rozumieć okres od kwietnia do końca listopada.
- meble i odpady wielkogabarytowe - 1 raz na tydzień,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 1 raz na miesiąc.

1.2.2.4. Apteki - odbiór przeterminowanych i zbędnych leków - 1 raz na miesiąc, w godzinach pracy aptek .

1.2.2.5. W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne i Święta Bożego Narodzenia, a także w pierwszym dniu nie będącym dniem wolnym od pracy po tych świętach, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dodatkowego odbierania odpadów z terenów zabudowy wielorodzinnej i osiedlowej, wynikającego z możliwości zwiększonej ilości wytworzonych odpadów.

1.2.2.6. Odbiór odpadów musi odbywać się w dni powszednie w godzinach 6:00 - 20:00, niezależnie od warunków atmosferycznych. Odpady powinny być odbierane w te same dni tygodnia lub miesiąca. Gdy dzień odbioru odpadów przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, Wykonawca zapewni ich odbiór w następnym dniu nie będącym dniem wolnym.

1.2.3. Wykaz pojemników i worków do gromadzenia odpadów
1.2.3.1. Zabudowa jednorodzinna.
W zabudowie jednorodzinnej stosowany będzie system pojemnikowo - workowy. Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych muszą być stosowane pojemniki
o pojemności 120, 240 i 1100l. Wszystkie pojemniki powinny odpowiadać normom, powinny być trwałe, szczelne, zamykane i przystosowane do mechanicznego załadunku i wyładunku. Do zbierania odpadów mogą być wykorzystane obecnie stosowane pojemniki, pod warunkiem, że są sprawne technicznie i że zostaną umyte i zdezynfekowane.
Do zbierania segregowanych odpadów komunalnych muszą być stosowane worki z folii LDPE,
o grubości zapewniającej wytrzymałość i szczelność (tj. co najmniej 40 mikronów) o pojemności: 35l na bioodpady, 60l na szkło, 60l na papier, 120l na tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i metal i 120l na odpady zielone
Do gromadzenia odpadów segregowanych obowiązuje system pięciu kolorowych worków:
- worek koloru niebieskiego do zbierania papieru i tektury z napisem PAPIER,
- worek koloru białego do zbierania szkła i opakowań szklanych z napisem SZKŁO,
- worek koloru żółtego do zbierania tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metalu z napisem TWORZYWA SZTUCZNE,
- worek koloru brązowego do zbierania bioodpadów z napisem BIOODPADY,
- worek koloru zielonego do zbierania odpadów zielonych z napisem ODPADY ZIELONE.
Worki muszą być półprzeźroczyste (umożliwiające ocenę zawartości worka), w odcieniach kolorów podanych powyżej. Na workach muszą być nadrukowane informacje o rodzaju zbieranego odpadu oraz dane teleadresowe Wykonawcy i Zamawiającego.

1.2.3.2. Zabudowa wielorodzinna i osiedlowa
W zabudowie wielorodzinnej i osiedlowej stosowany będzie system pojemnikowy. Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych mogą być stosowane pojemniki z tworzyw sztucznych i stalowe, o pojemności do 1100l. Wszystkie pojemniki powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną. Do zbierania odpadów mogą być wykorzystane obecnie stosowane pojemniki, pod warunkiem, że są sprawne technicznie i że zostaną umyte i zdezynfekowane.
Do zbierania segregowanych odpadów komunalnych mogą być stosowane pojemniki o pojemności od 240l do 2500l. Mogą to być pojemniki z klapą, tzw. dzwony oraz pojemniki siatkowe. Zamawiający przewiduje, że każda altanka śmietnikowa ( w zależności od warunków miejscowych ) na terenie zabudowy osiedlowej zostanie wyposażona w komplet pojemników do selektywnej zbiórki odpadów tj. przy altankach tzw. dzwony lub pojemniki siatkowe do zbiórki tworzyw sztucznych, dzwony do zbiórki szkła i papieru oraz wewnątrz altanki pojemnik z klapą do zbiórki bioodpadów. Wszystkie pojemniki powinny odpowiadać normom, powinny być trwałe, szczelne, zamykane i przystosowane do mechanicznego załadunku i wyładunku. Mogą być wykorzystane obecnie stosowane pojemniki, pod warunkiem, że są sprawne technicznie i że zostaną umyte i zdezynfekowane.
Do gromadzenia odpadów segregowanych obowiązuje system czterech kolorowych pojemników:
- pojemnik koloru niebieskiego do zbierania papieru i tektury z napisem PAPIER,
- pojemnik koloru białego do zbierania szkła i opakowań szklanych z napisem SZKŁO,
- pojemnik koloru żółtego do zbierania tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metalu z napisem TWORZYWA SZTUCZNE,
- pojemnik koloru brązowego do zbierania bioodpadów z napisem BIOODPADY.
Do zbierania odpadów zielonych mogą być stosowane, w porozumieniu z Zamawiającym i właścicielem nieruchomości, worki i pojemniki, w tym kontenery, o pojemności dostosowanej do potrzeb właściciela nieruchomości.


1.2.3.4. Apteki
Do gromadzenia przeterminowanych i zbędnych leków muszą być stosowane specjalistyczne pojemniki do zbiórki leków, szczelne, zabezpieczone przed dostępem osób trzecich, z małymi otworami wrzutowymi. Na pojemnikach powinna być zamieszczona informacja o rodzaju zbieranego odpadu oraz dane teleadresowe Wykonawcy i Zamawiającego.

1.2.4. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odbioru odpadów powstałych w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.

1.3. Obowiązki Wykonawcy przed rozpoczęciem i w trakcie realizacji umowy
1.3.1. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia obowiązujących przepisów prawa, w szczególności takich jak:
- ustawa z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2010r. Nr 220 poz. 1447 ze zm.);
- ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 ze zm., z 2013r. poz. 228);
- ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 Nr 152 poz. 897);
- ustawa z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r. poz. 21);
- ustawa z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25 poz. 150 ze zm.);
- ustawa z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2005r. Nr 180 poz. 1495 ze zm.);
- ustawa z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2009r. Nr 79 poz. 666 ze zm.);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009r. Nr 104 poz. 868);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz. U. z 2010r. Nr 249 poz. 1673);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorowych zestawień danych o odpadach (Dz. U. z 2010r. Nr 249 poz. 1674).
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2006r. w sprawie dokumentów potwierdzających odrębnie odzysk i odrębnie recykling (Dz. U. z 2006r. Nr 247 poz. 1816);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2001r. Nr 112 poz. 1206);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012r. poz. 630);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012r. poz. 676);
- rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r. poz. 122);
- uchwała Nr XXXIII/295/12 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 28 listopada 2012r. w sprawie podziału obszaru Gminy Aleksandrów Łódzki na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. Woj. Łódzkiego z 2013r. poz. 119);
- uchwała Nr XXXIII/296/12 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 28 listopada 2012r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów (Dz. U. Woj. Łódzkiego z 2013r. poz. 120);
- uchwała Nr XXXVIII/344/13 z dnia 21 marca 2013r. Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim w sprawie zmiany uchwały Nr XXXIII/296/12 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 28 listopada 2012r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów;
- uchwała Nr XXXVIII/343/13 z dnia 21 marca 2013r. Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim w sprawie zmiany uchwały Nr XXXVI/331/13 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 24 stycznia 2013r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki;
- uchwała Nr XXVI/481/12 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 21 czerwca 2012r. w sprawie przyjęcia Planu gospodarki odpadami województwa łódzkiego 2012 (Dz. U. Woj. Łódzkiego z 2012r. poz. 2366);
- uchwała Nr XXVI/482/12 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 21 czerwca 2012r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami województwa łódzkiego 2012 (Dz. U. Woj. z 2012r. poz. 2366);

1.3.2. Wykonawca zobowiązany jest do terminowego, zgodnie z ustalonym harmonogramem, obierania wszystkich odpadów komunalnych zmieszanych i selektywnie zebranych i zgromadzonych przez właścicieli nieruchomości w pojemnikach i workach.

1.3.3. Wykonawca podczas realizacji zamówienia zobowiązuje się do czynnego współdziałania z Zamawiającym w celu osiągnięcia przez Gminę odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 7, art. 3b i art. 3c ustawy dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

1.3.4. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, a w przypadku jej awarii uniemożliwiającej odbieranie odpadów, do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi regionu, wskazanych w Planie gospodarki odpadami województwa łódzkiego 2012, przyjętym uchwałą Nr XXVI/481/12 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 21 czerwca 2012r. w sprawie przyjęcia planu oraz uchwałą Nr XXVI/482/12 Województwa Łódzkiego z dnia 21 czerwca 2012r. w sprawie wykonania planu oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów do instalacji odzysku lub unieszkodliwienia odpadów zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r. poz. 21).

1.3.5. Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w pojemniki i worki na odpady na czas realizacji przedmiotowego zamówienia.

1.3.6. W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie pojemniki i worki zgodnie ze zgłoszeniem Zamawiającego. Dostarczenie i ustawienie pojemników i worków na teren wskazanych nieruchomości nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Dotyczy to sytuacji zmiany ilości pojemników na danej nieruchomości, wymiany uszkodzonych lub zniszczonych pojemników, bądź nowych nieruchomości jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia. W przypadku zgłoszenia nowych nieruchomości Wykonawca dostarcza też wymaganą ilość worków.

1.3.7. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia wyznaczonych przez Zamawiającego aptek w pojemniki do selektywnego zbierania przeterminowanych i zbędnych leków.

1.3.8. Wykonawca zobowiązany jest do uzupełniania worków do zbierania segregowanych odpadów komunalnych po każdorazowym odbiorze, poprzez pozostawienie na terenie posesji nowych worków w ilości odpowiadającej liczbie odebranych worków, chyba że Właściciel nieruchomości zgłosił potrzebę większej ilości worków (jednorazowo max. dodatkowe 3 sztuki na poszczególne frakcje odpadów).

1.3.10. Wykonawca zobowiązany jest do wystawiania i wstawiania po opróżnieniu pojemników na terenach nieruchomości z zabudową wielorodzinną i osiedlową. Po podpisaniu umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz adresów nieruchomości, których powyższy obowiązek dotyczy.

1.3.11. Jeżeli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia pojemników z winy Wykonawcy, Wykonawca będzie zobowiązany do dodatkowego dostarczenia pojemników na swój koszt.

1.3.12. Za szkody spowodowane w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.

1.3.13. Wykonawca zobowiązany będzie do zbierania odpadów leżących obok altanek śmietnikowych i pojemników, jeżeli będzie to wynikiem jego działania, a także tych które nie zostały umieszczone
w pojemnikach.

1.3.14. Pojemniki do gromadzenia odpadów stanowią własność Wykonawcy. Wykonawca przekazuje pojemniki właścicielom nieruchomości w użytkowanie. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca jest obowiązany do ich napraw i konserwacji oraz wymiany uszkodzonych lub zniszczonych pojemników. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do mycia i dezynfekcji pojemników, przynajmniej dwa razy w roku (wiosna, jesień), a w uzasadnionych przypadkach na wezwanie Zamawiającego.

1.3.15. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia harmonogramów odbioru odpadów (w formie pisemnej i elektronicznej) na czas trwania umowy. Wykonawca ma obowiązek dostarczyć harmonogram właścicielom nieruchomości w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy. Ewentualne zmiany harmonogramu wymagają uzgodnienia z Zamawiającym i winny być dostarczone właścicielom nieruchomości nie później niż 14 dni przed wprowadzeniem zmian. Zamawiający zobowiązuje się do publikacji harmonogramów na stronie internetowej Urzędu. Wykonawca zobowiązany będzie również do dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości innych dokumentów związanych z systemem gospodarki odpadami, o ile nie będą one wymagały potwierdzenia odbioru.

1.3.16. Harmonogram powinien określać trasy odbioru odpadów, częstotliwość i terminy odbioru poszczególnych rodzajów odpadów. Harmonogram powinien być sporządzony w sposób jasny i przejrzysty, umożliwiający właścicielom nieruchomości łatwe orientowanie się co do terminów odbioru poszczególnych rodzajów odpadów.

1.3.17. Wykonawca zapewni kontakt telefoniczny i e-mailowy dla Zamawiającego i właścicieli nieruchomości, np. w celu zgłoszenia reklamacji. Kontakt pod wskazanym numerem lub adresem
e-mail powinien być możliwy w dni robocze, w godzinach min. 8:00 - 16:00; numer telefonu lub adres e-mail, o którym mowa powyżej może zostać wskazany na harmonogramach odbioru odpadów, na workach do zbiórki odpadów lub na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń Zamawiającego;

1.3.18. Wykonawca zobowiązany jest do rozpatrzenia reklamacji (np. gdy odpady nie zostały odebrane zgodnie z harmonogramem) w czasie do 48 godzin od otrzymania zawiadomienia drogą telefoniczną, faksem lub e-mailem od Zamawiającego lub właściciela nieruchomości. O sposobie załatwienia reklamacji należy niezwłocznie poinformować zgłaszającego reklamację oraz w każdym przypadku Zamawiającego, telefonicznie, faksem lub e-mailem.

1.3.19. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji nieruchomości, których właściciele nie realizują obowiązku w zakresie zbierania odpadów komunalnych segregowanych. W przypadku nie dopełnienia tego obowiązku Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odpady jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie powiadomić o tym Zamawiającego. Do informacji Wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumentację - nagranie wykonane kamerą znajdującą się na samochodzie odbierającym odpady z nieruchomości lub dokumentację fotograficzną i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia.

1.3.20. Wykonawca zobowiązany jest do zgłaszania Zamawiającemu nieprawidłowości dotyczących przepełnienia pojemników na odpady, gromadzenia odpadów poza pojemnikami oraz innych okoliczności uniemożliwiających prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia. Stwierdzone nieprawidłowości Wykonawca jest obowiązany udokumentować np. w formie zdjęcia w postaci cyfrowej i niezwłocznie przesłać drogą elektroniczną Zamawiającemu, podając jednocześnie adres właściciela nieruchomości.

1.3.21. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego o awarii pojazdu do odbioru odpadów komunalnych lub innych nieprzewidzianych przyczynach ewentualnego opóźnienia w realizacji obowiązków oraz do podjęcia działań mających na celu usunięcie przeszkód.

1.3.22. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji ilości wszystkich odebranych odpadów z każdej nieruchomości (na podstawie ilości pojemników i worków lub wagi odpadów).

1.3.23. Zamawiający zastrzega sobie prawo możliwości kontrolowania pracy pojazdów obsługujących gminę wraz z możliwością przejazdu pojazdami podczas zbiórki odpadów.

1.3.24. Zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości.

1.3.25. Segregowane odpady komunalne tj. odpady surowcowe, bioodpady, odpady zielone, meble i odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz przeterminowane leki muszą być odbierane odrębnymi pojazdami.

1.3.26. Zakazuje się mieszania odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z odpadami komunalnymi odebranymi od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych.

Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
1.4.1. Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania w formie papierowej i elektronicznej:
a. sprawozdań półrocznych o jakich mowa w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków;
b. miesięcznych raportów zawierających:
- informację o ilości odebranych odpadów zmieszanych (Mg);
- informację o ilości odebranych odpadów zebranych selektywnie, z podziałem na poszczególne frakcje: papier, szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i metal, bioodpady, odpady zielone, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przeterminowane leki (Mg);
- informację o liczbie i rodzaju wydanych pojemników i worków;
- wykaz nieruchomości, z których zostały odebrane zmieszane odpady komunalne, wraz z ilością odebranych odpadów (ilość pojemników lub waga odpadów);
- wykaz nieruchomości, z których zostały odebrane selektywnie zebrane odpady, wraz z ilością odebranych odpadów (ilość pojemników, worków lub waga odpadów);
Raporty, o których mowa powyżej, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu do 10 dnia każdego miesiąca następującego po okresie, którego raporty dotyczą.
c. informacji o właścicielach nieruchomości, którzy nie realizują obowiązku w zakresie zbierania odpadów komunalnych segregowanych wraz z dokumentacją, o której mowa w pkt 1.3.19.
i 1.3.20;
d. na wezwanie Zamawiającego danych z systemu monitoringu dotyczących położenia pojazdów oraz miejsc wyładunku odpadów;

1.4.2. Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania w formie papierowej:
a. raportów wagowych zawierających wyszczególnienie miejsca przekazania i zagospodarowania odpadów oraz ilości i rodzaju przekazanych i zagospodarowanych odpadów (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów), na których powinna znajdować się adnotacja, że odpady pochodzą z terenu Gminy Aleksandrów Łódzki; raporty wagowe powinny być dostarczone najpóźniej wraz z fakturą za dany okres rozliczeniowy;
b. kart przekazania odpadów do RIPOK-u oraz innych jednostek odbioru odpadów selektywnie zebranych, zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 12 grudnia 2014r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów;
c. niezbędnych informacji umożliwiających sporządzenie przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji na temat odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów, jeżeli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami; dotyczy to tylko informacji w posiadaniu, których będzie Wykonawca a nie Zamawiający;

Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań
w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi.

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)

Kod trybu postepowania: WR

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Konsorcjum Firm:Lider :Sławomir Potorczyk Wywóz Nieczystości Stałych i Płynnych PROFESSIONAL,Partner: Zakład Robót Sanitarnych SANATOR

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Piłsudskiego 6/8, Rąbień ul. Pańska 68/70

Miejscowość: Aleksandrów Łódzki

Kod pocztowy: 95-070

ID województwa: 4

Województwo / kraj: łódzkie

Data udzielenie zamówienia: 21/07/2015

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 435600,00

Cena wybranej oferty: 439368,30

Cena minimalna: 439368,30

Cena maksymalna: 439368,30

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

zal_pprawna_hid: j;

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 6

Uzasadnienia wyboru trybu:
Uzasadnienie prawne: art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy PZP - w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego;
Uzasadnienie faktyczne: Zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. Łączna wartość udzielonych dotychczas zamówień uzupełniających nie przekracza 50% zamówienia podstawowego; usługi powierzone zostaną dotychczasowemu wykonawcy wyłonionemu w trybie przetargu nieograniczonego - Konsorcjum Firm: Lider: Sławomir Potorczyk prowadzący działalność gospodarczą - Wywóz Nieczystości Stałych i Płynnych Professional, ul. Piłsudskiego 6/8, 95-070 Aleksandrów Łódzki, Partner: Zakład Robót Sanitarnych Sanator Sp. z o.o., Rąbień ul. Pańska 68/70, 95-070 Aleksandrów Łódzki. Umowa została zawarta w dniu 12.06.2013 r., nie upłynął więc okres 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

Podobne przetargi

260155 / 2014-12-17 - Inny: Spółka prawa handlowego

ZGO AQUARIUM Sp. z o.o. - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12.

253756 / 2013-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuszyn - Tuszyn (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzacych z nieruchomości na ktorych zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Tuszyn.

49915 / 2016-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skierniewice - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy oraz od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne z terenu Gminy Skierniewice

2081 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Galewice - Galewice (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Galewice

227671 / 2014-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubochnia - Lubochnia (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Lubochnia

420992 / 2014-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czastary - Czastary (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gminy Czastary

130244 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Aleksandrów - Aleksandrów (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Aleksandrów

399892 / 2014-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brzeźnio - Brzeźnio (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY BRZEŹNIO

518032 / 2013-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Moszczenica - Moszczenica (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Moszczenica

79057 / 2013-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrówek - Ostrówek (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY OSTRÓWEK

2020 / 2014-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Moszczenica - Moszczenica (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Moszczenica

162284 / 2015-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuszyn - Tuszyn (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Tuszyn, powiat łódzki wschodni, woj. łódzkie

25574 / 2016-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuszyn - Tuszyn (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Tuszyn - zamówienie z wolnej ręki.

114018 / 2015-05-15 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" Sp. z o.o. - Skierniewice (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Transport, zbieranie, przetwarzanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów oraz opróżnienie i czyszczenie urządzeń do oczyszczania ścieków deszczowych część 1-8

339250 / 2014-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świnice Warckie - Świnice Warckie (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH I NIEZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY ŚWINICE WARCKIE W LATACH 2015-2016

23322 / 2016-02-03 - Inny: Spółka z o.o. 100% udziałów jest własnością gminy miasta Radomsko

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. - Radomsko (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 12 ( frakcja nadsitowa powyżej 80 mm ) tj. inne odpady ( w tym zmieszane substancje i przedmioty ) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11

95784 / 2016-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mokrsko - Mokrsko (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu gminy Mokrsko

30157 / 2010-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Bełchatów reprezentowane przez Prezydenta Miasta Bełchatowa - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Organizacja i obsługa systemu selektywnej zbiórki komunalnych odpadów opakowaniowych gromadzonych w ogólnodostępnych punktach na terenie Miasta Bełchatowa

101813 / 2013-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Maków - Maków (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości na, których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Maków

137467 / 2014-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobryszyce - Dobryszyce (łódzkie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Kompleksowy odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z zamieszkałych nieruchomości na terenie Gminy Dobryszyce.