Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

3173 / 2015-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Wieliczka (Wieliczka)

Utworzenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej - Etap II: Uzbrojenie terenu dla Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w formule zaprojektuj i wybuduj

Opis zamówienia

3.1 Ogólna charakterystyka przedsięwzięcia:

Przedmiotem zamówienia jest: Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zakres robót objętych zamówieniem obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie:
- dróg wewnętrznych o długości 2516,0 m, szerokości 7m (pas ruchu 2 x 3,5m wraz z dodatkowymi poszerzeniami na łukach oraz ciąg pieszo-jezdny o szer. 3,5 m). Przy drodze powiatowej w granicach strefy zaplanowano utwardzenie poboczy w ramach modernizacji 800 m drogi, odwodnienie oraz oświetlenie uliczne (kablowe),
- instalacji wodno-kanalizacyjnych:
a) sieć wodociągowa z rur PE o dł. 3280,00 m oraz przyłącza wodociągowe do strefy o dł. 1300,00 m,
b) sieć kanalizacji sanitarnej z rur z tworzyw sztucznych o dł. 3820,00 m oraz przyłącza kanalizacyjne do strefy o dł. 280,00 m,
c) sieć kanalizacji deszczowej z rur z tworzyw sztucznych o dł. 3950,00 m,
d) zbiornik retencyjny (należy zaprojektować zgodnie z obliczeniami wynikającymi z retencji terenu, w dowolnej konstrukcji). Proponuje się aby zbiornik retencyjny zbudować z naturalnego gruntu porośniętego rodzima roślinnością, jako zbiornik suchy, retencyjno-chłonny z możliwym kontrolowanym odpływem do rzeki Drwina.

UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty.

3.2 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- zaprojektowanie i wykonanie wewnętrznej infrastruktury technicznej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej składającej się z instalacji wodno - kanalizacyjnych (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, instalacja wodociągowa, zbiornik retencyjny) oraz infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem ulicznym,
- zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej składającej się z przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz wystąpienie o warunki techniczne do ZE.

3.3 Na zakres przedmiotu zamówienia składa się:
3.3.1 Sporządzenie projektów budowlanych w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę
z uzyskaniem wynikających z przepisów: uzgodnień, opinii, pozwoleń i zgód - przy zadośćuczynieniu wymaganiom zawartym w ustawie z 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

3.3.2 Sporządzenie projektów wykonawczych oraz specyfikacji technicznych wykonania
i odbioru robót według wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, sporządzenie przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich,

3.3.3 Wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonych projektów i specyfikacji technicznych
wykonania i odbioru robót wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi wykonywanymi na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej w zakresie wynikającym z ustawy
Prawo budowlane.

3.3.4 Przeprowadzenie wymaganych prób i badań, uzyskanie odbiorów robót i przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem do użytkowania wybudowanych obiektów oraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie jeżeli takie będą występować w decyzji pozwoleniu na budowę lub równoważnych zgłoszeń do użytkowania.

3.4 Szczegółowe właściwości funkcjonalno-użytkowe wyrażone we wskaźnikach powierzchniowo-kubaturowych.

Sieć
Jednostka miary, długość, ilość
szerokość
Drogi budowa
2516,00 m
2x 3,5 m
Ciągi pieszo-jezdne
2516,00 m
3,5 m
Modernizacja pasa drogowego
800,00 m

Oświetlenie uliczne wraz ze studniami i okablowaniem zasilającym
70,00 kompletów

Sieć wodna wewnętrzna SAG
3280,00 m

Sieć wodna przyłącza
1300,00 m

Sieć kanaliz. sanitarnej wewnętrzna SAG
3820,00 m

Sieć kanalizacji sanitarnej przyłącza
280,00 m

Sieć kanalizacji deszczowej
3950,00 m

Przedstawione wartości w tabeli wyżej są wartościami przybliżonymi. W trakcie wykonywania projektu należy je zweryfikować i uaktualnić.

Uwaga: Modernizacja 800,00 m pasa drogowego polega na utwardzeniu poboczy.

W ramach zamówienia do obowiązków Wykonawcy należy m.in.:

- Uzyskanie wszelkich, niezbędnych decyzji administracyjnych i uzgodnień wraz z pozwoleniem na budowę.
- Przygotowanie dokumentów dla oświadczenia o prawie dysponowania terenem w granicach pasa drogowego.
- Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganiami prawem i przepisami uzgodnieniami i opiniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. Projekt budowlany powinien być sporządzony
w 5 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej (ZRID).
- Uzyskanie aktualnych map geodezyjnych, opinii geotechnicznych, hydrologicznych, opracowań środowiskowych.
- Opracowanie projektów wykonawczych wszystkich branż w co najmniej 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Opracowanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót na wszystkie elementy realizowanych robót w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej. Podstawą opracowania będą Ogólne Specyfikacje Techniczne wydane przez GDDKiA.
- Opracowanie przedmiaru robót w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Opracowanie kosztorysu inwestorskiego w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Opracowanie harmonogramu realizacji zadania.
- Wykonanie inwentaryzacji zieleni oraz projektu gospodarki zielenią wraz z wyliczeniem ewentualnych opłat za usunięcie zieleni w pasach roboczych realizowanej inwestycji (2 egzemplarze)
- Opracowanie i przedłożenie do zatwierdzenia Zarządcom Ruchu projektów tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania robót związanych z budową.
- Opracowanie wytycznych do planu BIOZ wraz z jego sporządzeniem - w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Realizacja robót budowlanych w oparciu o zatwierdzone projekty wykonawcze po wytyczeniu robót przez uprawnionego geodetę Wykonawcy.
- Prowadzenie pomiarów kontrolnych zgodnie z wymogami SST wraz z pobieraniem próbek i dostarczaniem ich organom kontrolnym Zamawiającego.
- Przygotowanie harmonogramu kontrolnych badań odbiorowych w odniesieniu do harmonogramu realizacji badania - dla potrzeb nadzoru inwestorskiego.
- Prowadzenie obmiarów ilości wykonywanych robót.
- Przygotowanie rozliczenia końcowego robót i sporządzenie operatu kolaudacyjnego.
- Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizowanymi robotami.
- Przekazanie zrealizowanych obiektów użytkownikowi wraz ze stosowną decyzją na użytkowanie.
- Sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
- Sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej w (3 egzemplarzach)

Realizacja powyższego zakresu inwestycji powinna być realizowana w oparciu o przepisy Prawa
Budowlanego przez Wykonawcę posiadającego stosowne doświadczenie i potencjał wykonawczy określony w SIWZ dla oferentów przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu.

Szczegółowy zakres zadania należy wycenić i wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia przedstawionym w Programie Funkcjonalno - Użytkowym oraz formularzem cenowym.

3.5 Do obowiązków Wykonawcy w ramach wynagrodzenia należy również:
1. Wskazanie działek, które Zamawiający musi wykupić w związku z realizacją projektu jeżeli taki będzie wymagany.
2. Protokolarne przejęcie terenu budowy od Zamawiającego.
3. Oznakowanie, organizację i zagospodarowanie placu budowy oraz zaplecza budowy.
4. Zabezpieczenie terenu budowy.
5. Zapewnienie tymczasowej organizacji ruchu.
6. Doprowadzenie mediów dla potrzeb budowy i ponoszenie kosztów ich zużycia.
7. Z Pełnomocnictwa Zamawiającego zawiadomić o rozpoczęciu robót organy wymienione w pozwoleniach i decyzjach, oraz o innych zmianach w trakcie trwania budowy z terminem wyprzedzenia wymaganym w tych dokumentach.
8. Wykonać dokumentację powykonawczą techniczną i geodezyjną zaklauzulowaną wraz z technicznymi protokołami odbiorów dotyczących wszystkich wykonanych robót.
9. Odtworzenie i przywrócenie terenów sąsiednich zajętych pod inwestycję do stanu pierwotnego, demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowanie terenu.
10. Usuwanie w określonym przez Zamawiającego i Inspektora Nadzoru terminie wszelkich stwierdzonych nieprawidłowości.
11. Stałego nadzoru i obsługi geodezyjnej (w tym nadzoru archeologicznego), prowadzonej dla wszystkich robót przez podmiot posiadający w tym zakresie stosowne uprawnienia.
12. Ubezpieczenie budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej oraz poniesienie pełnej odpowiedzialności z tego tytułu na cały okres realizacji zamówienia do wysokości minimum wartości brutto podpisanej umowy. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć kopię w/w ubezpieczenia Zamawiającemu najpóźniej w dniu przekazania placu budowy. Jeżeli okres ubezpieczenia będzie krótszy niż termin realizacji zamówienia, wykonawca zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, że przedłuży to ubezpieczenie do końca realizacji zamówienia, a dokument przedłużenia tego terminu lub wniesienia nowego ubezpieczenia dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu, w którym upływa termin pierwotnego ubezpieczenia.
13. Ochrony placu budowy w czasie realizacji zadania.
14. Wykonanie wszelkich wymaganych w trakcie realizacji i do odbioru badań laboratoryjnych potwierdzających uzyskanie dla badanych elementów parametrów technicznych wymaganych dokumentacją budowlaną i specyfikacjami technicznymi. Badania laboratoryjne muszą być wykonywane przez uprawnione laboratoria niezależne w stosunku do wykonawcy.
15. Wykonywanie poleceń i wskazówek Inspektora(ów) Nadzoru.
16. Organizowanie robót w uzgodnieniu z Inspektorami Nadzoru tak, aby z tego tytułu nie było zbędnych przerw w realizacji robót.
17. Rozpoczęcie prac niezwłocznie od dnia przekazania placu budowy.
18. Opracowania przed rozpoczęciem robót planu BIOZ, który zostanie przedstawiony do akceptacji Inspektorowi Nadzoru.
19. Przestrzeganie zasad BHP oraz planu BIOZ.
20. W dniu podpisania umowy przedłożyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające uprawnienia osób uczestniczących w realizacji zamówienia np. Kierownika budowy zgodnie z projektem umowy.
21. Najpóźniej na 14 dni przed terminem rozpoczęcia prac budowlanych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego oświadczenie o konieczności lub braku konieczności zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych do właściwego inspektora pracy, zgodnie z §3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r. Nr 47, poz. 401).
22. Uczestniczenie w naradach z Zamawiającym Kierownika Budowy, który przedstawi zaawansowanie robót oraz sprawy, które wymagają rozstrzygnięcia przez Inspektora Nadzoru i przez Zamawiającego.
23. Dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót w terminach określonych przez Inspektora Nadzoru.
24. Zagospodarowanie powstałych podczas prowadzenia robót odpadów. Utylizację należy przeprowadzić zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21).
25. Wykonanie przedmiotu umowy z materiałów odpowiadających wymaganiom określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane.
26. Wykonanie na polecenie Inspektora Nadzoru prac niezbędnych ze względu na zagrożenie życia i bezpieczeństwa osób lub zabezpieczenie przed awarią, zawiadamiając o tym niezwłocznie Zamawiającego.
27. Uczestniczenie w przeglądach gwarancyjnych.
28. Usuwanie wad stwierdzonych w czasie przeglądów gwarancyjnych.
29. Uczestniczenie w radach budowy.

3.6 Za szkody wynikłe w czasie prowadzenia prac jak również za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny odpowiedzialny będzie Wykonawca.

3.7 Podstawą wystawienia faktury końcowej będzie podpisany przez Zamawiającego, Inspektora Nadzoru i Wykonawcę oraz innych osób uczestniczących w odbiorze protokół odbioru końcowego robót.

3.8 Zgłaszając wykonane roboty do odbioru końcowego Wykonawca zobowiązany jest dołączyć, w szczególności:

1. wyniki wszystkich badań laboratoryjnych wykonywanych w czasie realizacji kontraktu,
2. deklaracje zgodności wbudowanych materiałów i urządzeń - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie sposobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. z 2004 r. Nr 198, poz. 2041 ze zm.),
3. udzieloną pisemną gwarancję na wykonane prace i wbudowane materiały,
4. dokumentację powykonawczą obiektu budowlanego wraz ze wszystkimi zmianami dokonanymi w toku budowy, potwierdzonymi przez Kierownika budowy, nadzór autorski i Inspektora nadzoru inwestorskiego,
5. wymagane dokumenty, protokoły i zaświadczenia z przeprowadzonych prób i sprawdzeń, instrukcje użytkowania, dokumenty gwarancyjne i inne dokumenty wymagane stosownymi przepisami,
6. protokoły odbiorów przyłączeń do sieci podpisane przez właścicieli tych sieci.

7. pozostałe dokumenty potwierdzające należyte wykonanie przedmiotu zamówienia

Odbioru końcowego robót dokonuje Zamawiający w obecności Inspektora Nadzoru i Kierownika Budowy przy udziale innych osób wyznaczonych przez Zamawiającego i Wykonawcę w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia ich do odbioru.

Zamawiający może podjąć decyzję o przerwaniu czynności odbioru końcowego, jeżeli w czasie tych czynności ujawniono istnienie wad, które uniemożliwiają użytkowanie przedmiotu umowy zgodnie z przeznaczeniem - aż do czasu usunięcia wad.

W przypadku podania przez Zamawiającego nazwy lub znaków towarowych dopuszcza się zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach nie gorszych niż opisane. Materiały i urządzenia równoważne to takie, które mają te same cechy funkcjonalne co wskazane, konkretne z nazwy lub pochodzenia. Ich jakość i parametry nie mogą być gorsze od jakości określonego w SIWZ i jego załącznikach materiału lub urządzenia. W przypadku zastosowania (propozycja w ofercie) innych zamienników rynkowych na wykonawcy spoczywa obowiązek udokumentowania (w ofercie), że nie będą one gorsze od wskazanych w SIWZ i w załącznikach do SIWZ, zagwarantują uzyskanie co najmniej tych samych parametrów technicznych oraz posiadać będą niezbędne atesty i dopuszczenia do stosowania wymagane w dokumentacji przetargowej.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z materiałów własnych. Wszelkie zastosowane materiały muszą być zgodne z wymogami Ustawy o wyrobach budowlanych wg. której materiał nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany znakiem CE albo umieszczony jest przez Komisję Europejską w wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej albo jest oznakowany znakiem budowlanym (B).
Materiały nie odpowiadające wymaganiom jakościowym jak również przeterminowane nie mogą być stosowane.
W przypadku podania przez Zamawiającego nazwy, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia lub znaków towarowych dopuszcza się zastosowanie materiałów i rozwiązań równoważnych o parametrach nie gorszych niż opisane.

Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z materiałów własnych.

3.9 CPV:
71300000-1 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych
i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne

3.10. Zamawiający przewiduje współfinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 3173

Data publikacji: 2015-01-09

Nazwa: Gmina Wieliczka

Ulica: ul. Powstania Warszawskiego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Wieliczka

Kod pocztowy: 32-020

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 263 41 00

Numer faxu: 12 278 68 60

Adres strony internetowej: www.wieliczka.eu

Regon: 35155536400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Utworzenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej - Etap II: Uzbrojenie terenu dla Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w formule zaprojektuj i wybuduj

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
3.1 Ogólna charakterystyka przedsięwzięcia:

Przedmiotem zamówienia jest: Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zakres robót objętych zamówieniem obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie:
- dróg wewnętrznych o długości 2516,0 m, szerokości 7m (pas ruchu 2 x 3,5m wraz z dodatkowymi poszerzeniami na łukach oraz ciąg pieszo-jezdny o szer. 3,5 m). Przy drodze powiatowej w granicach strefy zaplanowano utwardzenie poboczy w ramach modernizacji 800 m drogi, odwodnienie oraz oświetlenie uliczne (kablowe),
- instalacji wodno-kanalizacyjnych:
a) sieć wodociągowa z rur PE o dł. 3280,00 m oraz przyłącza wodociągowe do strefy o dł. 1300,00 m,
b) sieć kanalizacji sanitarnej z rur z tworzyw sztucznych o dł. 3820,00 m oraz przyłącza kanalizacyjne do strefy o dł. 280,00 m,
c) sieć kanalizacji deszczowej z rur z tworzyw sztucznych o dł. 3950,00 m,
d) zbiornik retencyjny (należy zaprojektować zgodnie z obliczeniami wynikającymi z retencji terenu, w dowolnej konstrukcji). Proponuje się aby zbiornik retencyjny zbudować z naturalnego gruntu porośniętego rodzima roślinnością, jako zbiornik suchy, retencyjno-chłonny z możliwym kontrolowanym odpływem do rzeki Drwina.

UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty.

3.2 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- zaprojektowanie i wykonanie wewnętrznej infrastruktury technicznej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej składającej się z instalacji wodno - kanalizacyjnych (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, instalacja wodociągowa, zbiornik retencyjny) oraz infrastruktury drogowej wraz z oświetleniem ulicznym,
- zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej składającej się z przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz wystąpienie o warunki techniczne do ZE.

3.3 Na zakres przedmiotu zamówienia składa się:
3.3.1 Sporządzenie projektów budowlanych w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę
z uzyskaniem wynikających z przepisów: uzgodnień, opinii, pozwoleń i zgód - przy zadośćuczynieniu wymaganiom zawartym w ustawie z 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

3.3.2 Sporządzenie projektów wykonawczych oraz specyfikacji technicznych wykonania
i odbioru robót według wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, sporządzenie przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich,

3.3.3 Wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonych projektów i specyfikacji technicznych
wykonania i odbioru robót wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi wykonywanymi na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej w zakresie wynikającym z ustawy
Prawo budowlane.

3.3.4 Przeprowadzenie wymaganych prób i badań, uzyskanie odbiorów robót i przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem do użytkowania wybudowanych obiektów oraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie jeżeli takie będą występować w decyzji pozwoleniu na budowę lub równoważnych zgłoszeń do użytkowania.

3.4 Szczegółowe właściwości funkcjonalno-użytkowe wyrażone we wskaźnikach powierzchniowo-kubaturowych.

Sieć
Jednostka miary, długość, ilość
szerokość
Drogi budowa
2516,00 m
2x 3,5 m
Ciągi pieszo-jezdne
2516,00 m
3,5 m
Modernizacja pasa drogowego
800,00 m

Oświetlenie uliczne wraz ze studniami i okablowaniem zasilającym
70,00 kompletów

Sieć wodna wewnętrzna SAG
3280,00 m

Sieć wodna przyłącza
1300,00 m

Sieć kanaliz. sanitarnej wewnętrzna SAG
3820,00 m

Sieć kanalizacji sanitarnej przyłącza
280,00 m

Sieć kanalizacji deszczowej
3950,00 m

Przedstawione wartości w tabeli wyżej są wartościami przybliżonymi. W trakcie wykonywania projektu należy je zweryfikować i uaktualnić.

Uwaga: Modernizacja 800,00 m pasa drogowego polega na utwardzeniu poboczy.

W ramach zamówienia do obowiązków Wykonawcy należy m.in.:

- Uzyskanie wszelkich, niezbędnych decyzji administracyjnych i uzgodnień wraz z pozwoleniem na budowę.
- Przygotowanie dokumentów dla oświadczenia o prawie dysponowania terenem w granicach pasa drogowego.
- Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganiami prawem i przepisami uzgodnieniami i opiniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. Projekt budowlany powinien być sporządzony
w 5 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej (ZRID).
- Uzyskanie aktualnych map geodezyjnych, opinii geotechnicznych, hydrologicznych, opracowań środowiskowych.
- Opracowanie projektów wykonawczych wszystkich branż w co najmniej 3 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Opracowanie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót na wszystkie elementy realizowanych robót w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej. Podstawą opracowania będą Ogólne Specyfikacje Techniczne wydane przez GDDKiA.
- Opracowanie przedmiaru robót w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Opracowanie kosztorysu inwestorskiego w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Opracowanie harmonogramu realizacji zadania.
- Wykonanie inwentaryzacji zieleni oraz projektu gospodarki zielenią wraz z wyliczeniem ewentualnych opłat za usunięcie zieleni w pasach roboczych realizowanej inwestycji (2 egzemplarze)
- Opracowanie i przedłożenie do zatwierdzenia Zarządcom Ruchu projektów tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania robót związanych z budową.
- Opracowanie wytycznych do planu BIOZ wraz z jego sporządzeniem - w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej.
- Realizacja robót budowlanych w oparciu o zatwierdzone projekty wykonawcze po wytyczeniu robót przez uprawnionego geodetę Wykonawcy.
- Prowadzenie pomiarów kontrolnych zgodnie z wymogami SST wraz z pobieraniem próbek i dostarczaniem ich organom kontrolnym Zamawiającego.
- Przygotowanie harmonogramu kontrolnych badań odbiorowych w odniesieniu do harmonogramu realizacji badania - dla potrzeb nadzoru inwestorskiego.
- Prowadzenie obmiarów ilości wykonywanych robót.
- Przygotowanie rozliczenia końcowego robót i sporządzenie operatu kolaudacyjnego.
- Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizowanymi robotami.
- Przekazanie zrealizowanych obiektów użytkownikowi wraz ze stosowną decyzją na użytkowanie.
- Sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
- Sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej w (3 egzemplarzach)

Realizacja powyższego zakresu inwestycji powinna być realizowana w oparciu o przepisy Prawa
Budowlanego przez Wykonawcę posiadającego stosowne doświadczenie i potencjał wykonawczy określony w SIWZ dla oferentów przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu.

Szczegółowy zakres zadania należy wycenić i wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia przedstawionym w Programie Funkcjonalno - Użytkowym oraz formularzem cenowym.

3.5 Do obowiązków Wykonawcy w ramach wynagrodzenia należy również:
1. Wskazanie działek, które Zamawiający musi wykupić w związku z realizacją projektu jeżeli taki będzie wymagany.
2. Protokolarne przejęcie terenu budowy od Zamawiającego.
3. Oznakowanie, organizację i zagospodarowanie placu budowy oraz zaplecza budowy.
4. Zabezpieczenie terenu budowy.
5. Zapewnienie tymczasowej organizacji ruchu.
6. Doprowadzenie mediów dla potrzeb budowy i ponoszenie kosztów ich zużycia.
7. Z Pełnomocnictwa Zamawiającego zawiadomić o rozpoczęciu robót organy wymienione w pozwoleniach i decyzjach, oraz o innych zmianach w trakcie trwania budowy z terminem wyprzedzenia wymaganym w tych dokumentach.
8. Wykonać dokumentację powykonawczą techniczną i geodezyjną zaklauzulowaną wraz z technicznymi protokołami odbiorów dotyczących wszystkich wykonanych robót.
9. Odtworzenie i przywrócenie terenów sąsiednich zajętych pod inwestycję do stanu pierwotnego, demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowanie terenu.
10. Usuwanie w określonym przez Zamawiającego i Inspektora Nadzoru terminie wszelkich stwierdzonych nieprawidłowości.
11. Stałego nadzoru i obsługi geodezyjnej (w tym nadzoru archeologicznego), prowadzonej dla wszystkich robót przez podmiot posiadający w tym zakresie stosowne uprawnienia.
12. Ubezpieczenie budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej oraz poniesienie pełnej odpowiedzialności z tego tytułu na cały okres realizacji zamówienia do wysokości minimum wartości brutto podpisanej umowy. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć kopię w/w ubezpieczenia Zamawiającemu najpóźniej w dniu przekazania placu budowy. Jeżeli okres ubezpieczenia będzie krótszy niż termin realizacji zamówienia, wykonawca zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, że przedłuży to ubezpieczenie do końca realizacji zamówienia, a dokument przedłużenia tego terminu lub wniesienia nowego ubezpieczenia dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu, w którym upływa termin pierwotnego ubezpieczenia.
13. Ochrony placu budowy w czasie realizacji zadania.
14. Wykonanie wszelkich wymaganych w trakcie realizacji i do odbioru badań laboratoryjnych potwierdzających uzyskanie dla badanych elementów parametrów technicznych wymaganych dokumentacją budowlaną i specyfikacjami technicznymi. Badania laboratoryjne muszą być wykonywane przez uprawnione laboratoria niezależne w stosunku do wykonawcy.
15. Wykonywanie poleceń i wskazówek Inspektora(ów) Nadzoru.
16. Organizowanie robót w uzgodnieniu z Inspektorami Nadzoru tak, aby z tego tytułu nie było zbędnych przerw w realizacji robót.
17. Rozpoczęcie prac niezwłocznie od dnia przekazania placu budowy.
18. Opracowania przed rozpoczęciem robót planu BIOZ, który zostanie przedstawiony do akceptacji Inspektorowi Nadzoru.
19. Przestrzeganie zasad BHP oraz planu BIOZ.
20. W dniu podpisania umowy przedłożyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające uprawnienia osób uczestniczących w realizacji zamówienia np. Kierownika budowy zgodnie z projektem umowy.
21. Najpóźniej na 14 dni przed terminem rozpoczęcia prac budowlanych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego oświadczenie o konieczności lub braku konieczności zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych do właściwego inspektora pracy, zgodnie z §3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003r. Nr 47, poz. 401).
22. Uczestniczenie w naradach z Zamawiającym Kierownika Budowy, który przedstawi zaawansowanie robót oraz sprawy, które wymagają rozstrzygnięcia przez Inspektora Nadzoru i przez Zamawiającego.
23. Dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót w terminach określonych przez Inspektora Nadzoru.
24. Zagospodarowanie powstałych podczas prowadzenia robót odpadów. Utylizację należy przeprowadzić zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21).
25. Wykonanie przedmiotu umowy z materiałów odpowiadających wymaganiom określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane.
26. Wykonanie na polecenie Inspektora Nadzoru prac niezbędnych ze względu na zagrożenie życia i bezpieczeństwa osób lub zabezpieczenie przed awarią, zawiadamiając o tym niezwłocznie Zamawiającego.
27. Uczestniczenie w przeglądach gwarancyjnych.
28. Usuwanie wad stwierdzonych w czasie przeglądów gwarancyjnych.
29. Uczestniczenie w radach budowy.

3.6 Za szkody wynikłe w czasie prowadzenia prac jak również za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny odpowiedzialny będzie Wykonawca.

3.7 Podstawą wystawienia faktury końcowej będzie podpisany przez Zamawiającego, Inspektora Nadzoru i Wykonawcę oraz innych osób uczestniczących w odbiorze protokół odbioru końcowego robót.

3.8 Zgłaszając wykonane roboty do odbioru końcowego Wykonawca zobowiązany jest dołączyć, w szczególności:

1. wyniki wszystkich badań laboratoryjnych wykonywanych w czasie realizacji kontraktu,
2. deklaracje zgodności wbudowanych materiałów i urządzeń - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie sposobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. z 2004 r. Nr 198, poz. 2041 ze zm.),
3. udzieloną pisemną gwarancję na wykonane prace i wbudowane materiały,
4. dokumentację powykonawczą obiektu budowlanego wraz ze wszystkimi zmianami dokonanymi w toku budowy, potwierdzonymi przez Kierownika budowy, nadzór autorski i Inspektora nadzoru inwestorskiego,
5. wymagane dokumenty, protokoły i zaświadczenia z przeprowadzonych prób i sprawdzeń, instrukcje użytkowania, dokumenty gwarancyjne i inne dokumenty wymagane stosownymi przepisami,
6. protokoły odbiorów przyłączeń do sieci podpisane przez właścicieli tych sieci.

7. pozostałe dokumenty potwierdzające należyte wykonanie przedmiotu zamówienia

Odbioru końcowego robót dokonuje Zamawiający w obecności Inspektora Nadzoru i Kierownika Budowy przy udziale innych osób wyznaczonych przez Zamawiającego i Wykonawcę w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia ich do odbioru.

Zamawiający może podjąć decyzję o przerwaniu czynności odbioru końcowego, jeżeli w czasie tych czynności ujawniono istnienie wad, które uniemożliwiają użytkowanie przedmiotu umowy zgodnie z przeznaczeniem - aż do czasu usunięcia wad.

W przypadku podania przez Zamawiającego nazwy lub znaków towarowych dopuszcza się zastosowanie materiałów równoważnych o parametrach nie gorszych niż opisane. Materiały i urządzenia równoważne to takie, które mają te same cechy funkcjonalne co wskazane, konkretne z nazwy lub pochodzenia. Ich jakość i parametry nie mogą być gorsze od jakości określonego w SIWZ i jego załącznikach materiału lub urządzenia. W przypadku zastosowania (propozycja w ofercie) innych zamienników rynkowych na wykonawcy spoczywa obowiązek udokumentowania (w ofercie), że nie będą one gorsze od wskazanych w SIWZ i w załącznikach do SIWZ, zagwarantują uzyskanie co najmniej tych samych parametrów technicznych oraz posiadać będą niezbędne atesty i dopuszczenia do stosowania wymagane w dokumentacji przetargowej.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z materiałów własnych. Wszelkie zastosowane materiały muszą być zgodne z wymogami Ustawy o wyrobach budowlanych wg. której materiał nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany znakiem CE albo umieszczony jest przez Komisję Europejską w wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej albo jest oznakowany znakiem budowlanym (B).
Materiały nie odpowiadające wymaganiom jakościowym jak również przeterminowane nie mogą być stosowane.
W przypadku podania przez Zamawiającego nazwy, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia lub znaków towarowych dopuszcza się zastosowanie materiałów i rozwiązań równoważnych o parametrach nie gorszych niż opisane.

Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z materiałów własnych.

3.9 CPV:
71300000-1 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych
i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne

3.10. Zamawiający przewiduje współfinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 uPzp polegających na wykonaniu prac projektowych, oraz wykonaniu robót ziemnych, budowlanych i instalacyjnych do wysokości 20% wartości zamówienia.

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2015

Informacja na temat wadium:
8.1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
Wadium musi być wniesione do dnia 26.01.2015 r. do godz. 09:50.
8.2.Wadium musi obejmować okres związania ofertą.
8.3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) w pieniądzu
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-
kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
3) w gwarancjach bankowych
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce nr 10 8619 0006 0014 0200 4705 0079
Za termin wniesienia wadium uznaje się datę i godzinę wpływu środków na rachunek Zamawiającego.
Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu należy złożyć w oryginale w Wydziale Finansowo-Księgowym UMiG w Wieliczce, ul. Limanowskiego 32, pok. nr 2 w godz. 800 - 1600 lub w oryginale dołączyć do oferty.
Do oferty zaleca się dołączyć kopię polecenia przelewu, a w przypadku innej formy wadium, jeżeli nie zostanie złożone w oryginale w Wydz.Fin - Księgowym, należy przedłożyć oryginał wadium w ofercie, ale nie zaleca się łączyć trwale z pozostałymi dokumentami.
8.4.Zwrot wadium:
8.4.1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem wykonawców, o których mowa w Art. 46 ust. 4a uPzp.
8.4.2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8.4.3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert
8.5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli:
8.5.1. Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w Art. 26 ust. 3 uPzp z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust.1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5, lub informacji o tym, ze nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust.2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
8.5.2. Wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
8.6. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt. 8.4.1. Jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
8.7. Jeżeli wadium zostało wniesione w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
8.8. Zamawiający dopuszcza możliwość zaliczenia wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykonali w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub/i przebudowie lub/i modernizacji lub/i remoncie drogi o nawierzchni asfaltowej wraz z odwodnieniem o wartości brutto nie mniejszej niż 800 000,00 zł.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują:
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane* do projektowania w specjalności drogowej. Osoba ta będzie pełniła funkcję projektanta w branży drogowej.
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane* do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej. Osoba ta będzie pełniła funkcję kierownika robót w branży drogowej.
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane* do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba ta będzie pełniła funkcję projektanta w branży sanitarnej.
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane* do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoba ta będzie pełniła funkcję kierownika robót w branży sanitarnej.
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane* do projektowania w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba ta będzie pełniła funkcję projektanta w branży elektrycznej.
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane* do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Osoba ta będzie pełniła funkcję kierownika robót w branży elektrycznej.

* lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z dnia 18 marca 2008 r.
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji osób pod warunkiem posiadania przez te osoby odpowiednich wymaganych uprawnień.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
- udokumentują posiadanie opłaconego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości minimum 2 000 000,00 zł,
- udokumentują posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości minimum
3 000 000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykonali w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na - budowie lub/i przebudowie lub/i modernizacji lub/i remoncie drogi o nawierzchni asfaltowej wraz z odwodnieniem o wartości brutto nie mniejszej niż 800 000,00 zł.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony Formularz oferty - sporządzony według formularza stanowiącego Zał. nr 1 do SIWZ.
2. Wskazanie tej części zamówienia, której wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy - sporządzone według formularza stanowiącego Zał. nr 7 do SIWZ. Niezłożenie załącznika nr 7 do oferty jest rozumiane przez Zamawiającego, że Wykonawca nie zamierza powierzyć żadnej części zamówienia podwykonawcy.
3. Dowód wpłacenia wadium.
4. Wypełniony formularz cenowy - sporządzony według formularza stanowiącego załącznik nr 1a do SIWZ. Nie załączenie do oferty formularza nie będzie skutkować odrzuceniem oferty, natomiast Wykonawca który zostanie wybrany w przedmiotowym postępowaniu będzie zobowiązany najpóźniej w dniu podpisania umowy dostarczyć Zamawiającemu formularz cenowy sporządzony zgodnie ze złożoną ofertą.
5. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
- zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawce przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówieniami.
Zamawiający wymaga, aby zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w art. 26 ust.2b uPzp złożone zostało w formie pisemnej.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w przypadku (art. 144 ust. 1 uPzp):
a) zmian nazwy, siedziby lub innych danych Wykonawcy,
b) prośby Wykonawcy o udział lub zmianę podwykonawców,
c) zmiany kierownika budowy, oraz innych osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia, w przypadkach uzasadnionych przez Wykonawcę (np. choroba, śmierć, utrata uprawnień, braku przynależności do stosownej Izby, brak możliwości wykonywania zawodu) pod warunkiem, iż nie będą to osoby o kwalifikacjach niższych niż osoby zastępowane,
d) zmiany terminu wykonywania umowy wynikającą z przedłużającego się wykonawstwa robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia, z powodu zdefiniowanej siły wyższej (w tym m. in. niekorzystnych warunków atmosferycznych),
e) zmianę terminu wykonywania umowy wynikającą z przedłużających się procedur administracyjnych (np. związanych z zamówieniami publicznymi, pozyskiwaniem dodatkowych uzgodnień lub decyzji),
f) zmniejszenie ilości zamówienia wynikające z faktu, iż realizacja części zamówienia stała się dla zamawiającego niemożliwa albo nieuzasadniona społecznie lub ekonomicznie,
g) zmiany technologii wykonania robót,
h) zmiany materiałów przewidzianych do wbudowania pod warunkiem uzyskania wcześniejszej zgody Zamawiającego oraz Inspektora Nadzoru,
i) na wniosek Wykonawcy o zmianę formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, pod warunkiem zachowania jego ciągłości i bez zmniejszania jego wysokości,
j) wszelkich zmian wynikających z konieczności dostosowania warunków już zawartej umowy do nowych uregulowań prawnych,
k) za zgodą zamawiającego oraz Inspektora Nadzoru wykonanie robót zamiennych.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: OKRES GWARANCJI I RĘKOJMI

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wieliczka.eu

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wydział Zamówień Publicznych UMiG Wieliczce ul. Sienkiewicza 2 nr pok. 10 I p. tel. 12 263 43 31

Data składania wniosków, ofert: 26/01/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce 32-020 Wieliczka, ul. Powstania Warszawskiego 1 - sekretariat Burmistrza

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV: 710000001

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

285826 / 2012-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Limanowski - Limanowa (małopolskie)
CPV: 710000001 ()
Wykonanie opracowań geodezyjno-kartograficznych związanych z regulowaniem stanów prawnych nieruchomości zajętych pod drogi publiczne

31907 / 2015-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wieliczka - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 710000001 ()
Utworzenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej - Etap II: Uzbrojenie terenu dla Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w formule zaprojektuj i wybuduj

62972 / 2009-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 710000001 ()
REALIZACJA PROJEKTU TECHNICZNEGO MODERNIZACJI OSNOWYSZCZEGÓŁOWEJ III KLASY W OBSZARZE MIASTA GORLICE Z PRZYLEGŁYMIOBSZARAMI GMIN UŚCIE GORLICKIE, ŁUŻNA, SĘKOWA.

315736 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Limanowski - Limanowa (małopolskie)
CPV: 710000001 ()
Wykonanie opracowań geodezyjno-kartograficznych związanych z regulowaniem stanów prawnych nieruchomości zajętych pod drogi publiczne.