Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

235969 / 2008-09-25 - Podmiot prawa publicznego / Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Stargard Szczeciński)

Dostawa i montaż 4-stanowiskowej mobilnej instalacji sortowniczej z lokalizacją na składowisku odpadów (Łęczyca, gmina Stara Dąbrowa, województwo zachodniopomorskie.

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Dostawa i montaż 4-stanowiskowej mobilnej instalacji sortowniczej.

Zamówienie obejmuje :
- dostawa urządzeń fabrycznie nowych
- montaż urządzeń
- dokonanie rozruchu instalacji sortowniczej

2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Opis funkcjonalny przedmiotu zamówienia
Odpady za pomocą wieloczynnościowego pojazdu załadowczego trafiają bezpośrednio do wielkopojemnego leja załadowczego mobilnej linii sortowniczej. Następnie strumień odpadów jest transportowany taśmą przenośnika w celu umożliwienia ręcznego sortowania przez operatorów linii sortowniczej.
Operatorzy sortowniczy wysortowywują surowce wtórne wg przyjętej technologii. Materiał podejmowany przez operatorów zostaje wrzucony np. do podstawionych pojemników lub worków big-bag. Wysortowane materiały przechowywane są do momentu dalszej obróbki - sprasowania jako surowce wtórne. Za pomocą wywrotnicy podawane są do leja załadowczego przenośnika załadowczego prasy, po czym poprzez perforator w przypadku butelek PET lub bez perforatora w przypadku innych surowców trafiają do prasy. Po sprasowaniu w postaci bel zostają zmagazynowane do czasu ich ekspedycji.

2.2. Elementy składowe instalacji sortowniczej

2.2.1 Mobilna linia sortownicza 4-stanowiskowa ,przeznaczona do sortowania odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki takich jak: butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych, folia, makulatura, puszki aluminiowe, kartoniki po napojach, tekstylia, inne tworzywa sztuczne, szkło.
Powinna składać się z łamanego przenośnika taśmowego i wielko pojemnego (min 2,5m3) leja załadowczego
Powinna umożliwiać ręczne sortowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z podziałem na rodzaje materiałów i surowców wtórnych. Mobilna konstrukcja powinna dawać możliwość dowolnego przestawiania linii za pomocą np. 2-ch wózków paletowych.

Dane techniczne
1. zasilanie : 1-fazowe, 230 V, 50 Hz
2. moc zainstalowanego napędu elektrycznego : max 1,5 kW
3. szerokość robocza pasa przenośnikowego : 1100 mm
4. ilość stanowisk sortowniczych : minimum 4
5. szerokość leja załadowczego : min.2800 max 3000 mm
6. długość linii : min.9000 max 10000 mm
7. pojemność leja załadowczego : min 2,5 m3

Linia sortownicza powinna spełniać następujące wymagania:

5.1 powinna posiadać stabilną konstrukcję stalową spawaną oraz burty boczne, które zabezpieczają transportowany materiał przed wysypywaniem na boki.
5.2 powinna posiadać pas transportowy wykonany z materiału przystosowanego do transportu odpadów komunalnych i stłuczki szklanej
5.3 powinna posiadać pas transportowy wyposażony w progi zabierakowe
5.4 powinna posiadać łączenie pasa przenośnika przegubowym złączem mechanicznym umożliwiającym szybki demontaż i montaż pasa dla potrzeb remontowo-konserwacyjnych (bez konieczności demontażu konstrukcji przenośnika)
5.5 powinna posiadać koła podporowe pasa łożyskowane, a łożyska umieszczone na zewnątrz pasa.
Bębny transmisyjne pasa wykonane w sposób zabezpieczający przed oklejaniem się transportowanym
materiałem np. w postaci użebrowanej.
5.6 powinna posiadać taśmę przenośnika wyposażoną w zgarniacze czyszczące wewnętrznej powierzchni pasa 2-stopniowe, przed bębnem pośrednim i przed bębnem dolnym.
5.7 powinna posiadać możliwość aranżacji nie mniej niż 4 pełnowymiarowych stanowisk pracy - po 2 z każdej strony mobilnej linii sortowniczej tzn. 4 stanowiska robocze dla operatorów mobilnej linii sortowniczej rozmieszczone po 2 z obu stron linii sortowniczej. Stanowiska w wersji przestawnej, w części schodowej i podłogowej podestu ocynkowane ogniowo.
5.8 powinna posiadać przenośnik obłożony obustronnie okładziną termoizolacyjną wykonanych z płyty wykonanej z dopuszczalnego tworzywa sztucznego, zabezpieczającą operatora przed bezpośrednim kontaktem z konstrukcją stalową przenośnika oraz izolację termiczną stanowisk pracy.
5.9 w układzie prowadzenia pasa przenośnikowego powinna posiadać system bezobsługowej samoczynnej regulacji centralnego prowadzenia pasa, aby wyeliminować zagadnienie (schodzenia pasa na boki)
5.10 powinna posiadać uszczelnienia boczne pasa typu labiryntowego - nie dopuszcza się uszczelnień wargowych z wyłożonym np. pasem z gumy lub PCW.
5.11 powinna posiadać min. szerokość robocza pasa transportowego 1100 mm
5.12 powinna posiadać układ sterowania (automatyki) zabudowany w szafie sterowniczej zamontowanej na linii mobilnej, wyposażonej w pulpit sterowniczy wyprowadzony na zewnątrz drzwi szafy sterowniczej. Szafa sterownicza z układem automatyki wyposażona w pulpit sterowniczy. Na pulpicie znajdują się przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII oraz kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy linii: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.13 powinna posiadać układ automatyki wyposażony w funkcję płynnej regulacji prędkości posuwu pasa przenośnikowego. Potencjometr regulacji prędkości pasa umieszczony wewnątrz zamykanej na klucz szafy sterowniczej.
5.14 powinna posiadać zakres regulacji prędkości pasa transportowego 0,1-0,4 m/s
5.15 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.16 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa nie wyłącza zasilania głównego i umożliwia ponowne uruchomienie pasa
5.17 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.18 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa wyłącza zasianie linii mobilnej, a ponowne uruchomienie linii możliwe jest po przyciśnięciu przycisku RESET AWARII (tylko przez osobę upoważnioną).
5.19 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII.
5.20 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy przenośnika: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.21 powinna posiadać szafę sterowniczą wyposażoną w elementy bezpiecznego wyprowadzenia przewodów elektrycznych
5.22 powinna posiadać zabezpieczone elementy ruchome przenośnika - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2.2.2 Prasa hydrauliczna pozioma

Nacisk prasy min. : 250 [kN]
Wiązanie : ręczne taśmą poliestrową, sznurek lub drut stalowy Ø3,4 [mm]
Wymiary wlotu zasypu
Szerokość : 1050 [mm]
Długość : 1650 [mm] (regulowana)
Wielkość beli
Szerokość : 1000 [mm]
Wysokość : 800 [mm]
Długość : 1200 [mm] (regulowana)
Mas beli :
Butelki PET min. : 220 [kg]
Karton, makulatura min. : 400 [kg]
Folia min. : 400 [kg]
Wydajność min : 2-3 [bele-h]

Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]

Zapotrzebowanie na miejsce
Długość : do 8000 [mm] Szerokość : do 1200 [mm]

Wartości emisji hałasu wg DIN 45635 część 27
Bieg jałowy do : max do 75 [dB (A)]
Obciążenie pełne : max do 85 [dB (A)]

2.2.3. Perforator
Perforator przeznaczony do przygotowania materiału do belowania w prasie. Maszyna wolnostojąca na przejezdnym układzie bramowym na kołach z blokadą przesuwu. Mechanizm perforujący dwuwałowy z szybkowymiennymi zespołami narzędzi perforujących - wytrzymałymi zębami tnącymi, napędzany elektrycznie wyposażony w funkcję przeciążenia i rewersu.
Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]
Perforator powinien kruszyć również skrzynki po napojach, skrzynki z tworzyw sztucznych, wiaderka plastikowe i inne opakowania z tworzyw sztucznych. Perforator winien być przystosowany do rozrywania, zmniejszania objętości kartonów. Perforator powinien skutecznie perforować opakowania o poj. 0,5 do 6,0 l. - dm3.
Wydajność min. 700[ kg-h]
Układ perforatora powinien zabezpieczać bezpośrednią współpracę z prasą i odpowiadać wydajnościowo pozostałym urządzeniom instalacji
2.2.4. Przenośnik załadowczy
Przenośnik powinien być odpowiedni dla przyjęcia wysegregowanego materiału pochodzącego z linii sortowniczej z pojemników lub worków typu big- bag. Załadunek surowca powinien odbywać się do leja przenośnika za pomocą wywrotnicy do pojemników lub worków typu big- bag. Przenośnik powinien być wolnostojący o konstrukcji stalowej bezfundamentowej nie wymagającej trwałego przytwierdzenia do podłoża. Sterowanie pracą przenośnika powinien odbywać się z kasety wieloprzyciskowej.
Zasilanie : 400V, 50 Hz
Zainstalowana moc : do 2,2 [ kW ]
Szerokość taśmy robocza : min 900 [ mm]
Rozstaw osi : max 5500 [ mm]
Taśma : progi zabierające, złącze mechaniczne,
uszczelnienie boczne taśmy - labiryntowe
Prowadzenie taśmy : z wewnętrznym klinem prowadzącym na
całej długości taśmy
Prędkość taśmy : stała

2.2.5. Wywrotnica do pojemników i worków typu (big-bag)
Urządzenie samowyładowcze do pojemników i worków typu (big-bag). Wywrotnica powinna podnosić i opróżniać pojemniki na odpady o poj. 120, 240 i 1100 l/dm3 oraz worki typu big-bag z otwartą lub wyciętą (górą).

Czas opróżniania i powrotu do : max 60 [s]
Zasilanie : 400V/50Hz
Moc nominalna : do 3,5 [kW]
Wysokość podnoszenia wywrotnicy : min 2000 [mm] dostosowana do pozostałych urządzeń instalacji

Wymagania ogólne dla urządzeń instalacji;

1. Powinna zawierać kompletną dokumentację techniczno ruchową zawierająca deklarację zgodności
2. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać tabliczki znamionową oraz znak CE.
3. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać dokumentację eksploatacyjną zawierającą instrukcję obsługi z opisem możliwych zagrożeń przy ich obsłudze.
4. Konstrukcje urządzeń oraz wszystkie malowane elementy pokryte lakierem wieloskładnikowym utwardzanym chemicznie - poliuretanowym; pokrycie zewnętrzne - kolorem zielonym.
5. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: 24 godziny
6. Gwarancja 36 miesięcy,
7. Urządzenia fabrycznie nowe,
8. Gwarancja dostępności części zamiennych przez okres 10 lat.


1. Przedmiot zamówienia
Dostawa i montaż 4-stanowiskowej mobilnej instalacji sortowniczej.

Zamówienie obejmuje :
- dostawa urządzeń fabrycznie nowych
- montaż urządzeń
- dokonanie rozruchu instalacji sortowniczej

2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Opis funkcjonalny przedmiotu zamówienia
Odpady za pomocą wieloczynnościowego pojazdu załadowczego trafiają bezpośrednio do wielkopojemnego leja załadowczego mobilnej linii sortowniczej. Następnie strumień odpadów jest transportowany taśmą przenośnika w celu umożliwienia ręcznego sortowania przez operatorów linii sortowniczej.
Operatorzy sortowniczy wysortowywują surowce wtórne wg przyjętej technologii. Materiał podejmowany przez operatorów zostaje wrzucony np. do podstawionych pojemników lub worków big-bag. Wysortowane materiały przechowywane są do momentu dalszej obróbki - sprasowania jako surowce wtórne. Za pomocą wywrotnicy podawane są do leja załadowczego przenośnika załadowczego prasy, po czym poprzez perforator w przypadku butelek PET lub bez perforatora w przypadku innych surowców trafiają do prasy. Po sprasowaniu w postaci bel zostają zmagazynowane do czasu ich ekspedycji.

2.2. Elementy składowe instalacji sortowniczej

2.2.1 Mobilna linia sortownicza 4-stanowiskowa ,przeznaczona do sortowania odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki takich jak: butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych, folia, makulatura, puszki aluminiowe, kartoniki po napojach, tekstylia, inne tworzywa sztuczne, szkło.
Powinna składać się z łamanego przenośnika taśmowego i wielko pojemnego (min 2,5m3) leja załadowczego
Powinna umożliwiać ręczne sortowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z podziałem na rodzaje materiałów i surowców wtórnych. Mobilna konstrukcja powinna dawać możliwość dowolnego przestawiania linii za pomocą np. 2-ch wózków paletowych.

Dane techniczne
1. zasilanie : 1-fazowe, 230 V, 50 Hz
2. moc zainstalowanego napędu elektrycznego : max 1,5 kW
3. szerokość robocza pasa przenośnikowego : 1100 mm
4. ilość stanowisk sortowniczych : minimum 4
5. szerokość leja załadowczego : min.2800 max 3000 mm
6. długość linii : min.9000 max 10000 mm
7. pojemność leja załadowczego : min 2,5 m3

Linia sortownicza powinna spełniać następujące wymagania:

5.1 powinna posiadać stabilną konstrukcję stalową spawaną oraz burty boczne, które zabezpieczają transportowany materiał przed wysypywaniem na boki.
5.2 powinna posiadać pas transportowy wykonany z materiału przystosowanego do transportu odpadów komunalnych i stłuczki szklanej
5.3 powinna posiadać pas transportowy wyposażony w progi zabierakowe
5.4 powinna posiadać łączenie pasa przenośnika przegubowym złączem mechanicznym umożliwiającym szybki demontaż i montaż pasa dla potrzeb remontowo-konserwacyjnych (bez konieczności demontażu konstrukcji przenośnika)
5.5 powinna posiadać koła podporowe pasa łożyskowane, a łożyska umieszczone na zewnątrz pasa.
Bębny transmisyjne pasa wykonane w sposób zabezpieczający przed oklejaniem się transportowanym
materiałem np. w postaci użebrowanej.
5.6 powinna posiadać taśmę przenośnika wyposażoną w zgarniacze czyszczące wewnętrznej powierzchni pasa 2-stopniowe, przed bębnem pośrednim i przed bębnem dolnym.
5.7 powinna posiadać możliwość aranżacji nie mniej niż 4 pełnowymiarowych stanowisk pracy - po 2 z każdej strony mobilnej linii sortowniczej tzn. 4 stanowiska robocze dla operatorów mobilnej linii sortowniczej rozmieszczone po 2 z obu stron linii sortowniczej. Stanowiska w wersji przestawnej, w części schodowej i podłogowej podestu ocynkowane ogniowo.
5.8 powinna posiadać przenośnik obłożony obustronnie okładziną termoizolacyjną wykonanych z płyty wykonanej z dopuszczalnego tworzywa sztucznego, zabezpieczającą operatora przed bezpośrednim kontaktem z konstrukcją stalową przenośnika oraz izolację termiczną stanowisk pracy.
5.9 w układzie prowadzenia pasa przenośnikowego powinna posiadać system bezobsługowej samoczynnej regulacji centralnego prowadzenia pasa, aby wyeliminować zagadnienie (schodzenia pasa na boki)
5.10 powinna posiadać uszczelnienia boczne pasa typu labiryntowego - nie dopuszcza się uszczelnień wargowych z wyłożonym np. pasem z gumy lub PCW.
5.11 powinna posiadać min. szerokość robocza pasa transportowego 1100 mm
5.12 powinna posiadać układ sterowania (automatyki) zabudowany w szafie sterowniczej zamontowanej na linii mobilnej, wyposażonej w pulpit sterowniczy wyprowadzony na zewnątrz drzwi szafy sterowniczej. Szafa sterownicza z układem automatyki wyposażona w pulpit sterowniczy. Na pulpicie znajdują się przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII oraz kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy linii: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.13 powinna posiadać układ automatyki wyposażony w funkcję płynnej regulacji prędkości posuwu pasa przenośnikowego. Potencjometr regulacji prędkości pasa umieszczony wewnątrz zamykanej na klucz szafy sterowniczej.
5.14 powinna posiadać zakres regulacji prędkości pasa transportowego 0,1-0,4 m/s
5.15 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.16 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa nie wyłącza zasilania głównego i umożliwia ponowne uruchomienie pasa
5.17 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.18 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa wyłącza zasianie linii mobilnej, a ponowne uruchomienie linii możliwe jest po przyciśnięciu przycisku RESET AWARII (tylko przez osobę upoważnioną).
5.19 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII.
5.20 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy przenośnika: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.21 powinna posiadać szafę sterowniczą wyposażoną w elementy bezpiecznego wyprowadzenia przewodów elektrycznych
5.22 powinna posiadać zabezpieczone elementy ruchome przenośnika - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2.2.2 Prasa hydrauliczna pozioma

Nacisk prasy min. : 250 [kN]
Wiązanie : ręczne taśmą poliestrową, sznurek lub drut stalowy Ø3,4 [mm]
Wymiary wlotu zasypu
Szerokość : 1050 [mm]
Długość : 1650 [mm] (regulowana)
Wielkość beli
Szerokość : 1000 [mm]
Wysokość : 800 [mm]
Długość : 1200 [mm] (regulowana)
Mas beli :
Butelki PET min. : 220 [kg]
Karton, makulatura min. : 400 [kg]
Folia min. : 400 [kg]
Wydajność min : 2-3 [bele-h]

Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]

Zapotrzebowanie na miejsce
Długość : do 8000 [mm] Szerokość : do 1200 [mm]

Wartości emisji hałasu wg DIN 45635 część 27
Bieg jałowy do : max do 75 [dB (A)]
Obciążenie pełne : max do 85 [dB (A)]

2.2.3. Perforator
Perforator przeznaczony do przygotowania materiału do belowania w prasie. Maszyna wolnostojąca na przejezdnym układzie bramowym na kołach z blokadą przesuwu. Mechanizm perforujący dwuwałowy z szybkowymiennymi zespołami narzędzi perforujących - wytrzymałymi zębami tnącymi, napędzany elektrycznie wyposażony w funkcję przeciążenia i rewersu.
Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]
Perforator powinien kruszyć również skrzynki po napojach, skrzynki z tworzyw sztucznych, wiaderka plastikowe i inne opakowania z tworzyw sztucznych. Perforator winien być przystosowany do rozrywania, zmniejszania objętości kartonów. Perforator powinien skutecznie perforować opakowania o poj. 0,5 do 6,0 l. - dm3.
Wydajność min. 700[ kg-h]
Układ perforatora powinien zabezpieczać bezpośrednią współpracę z prasą i odpowiadać wydajnościowo pozostałym urządzeniom instalacji
2.2.4. Przenośnik załadowczy
Przenośnik powinien być odpowiedni dla przyjęcia wysegregowanego materiału pochodzącego z linii sortowniczej z pojemników lub worków typu big- bag. Załadunek surowca powinien odbywać się do leja przenośnika za pomocą wywrotnicy do pojemników lub worków typu big- bag. Przenośnik powinien być wolnostojący o konstrukcji stalowej bezfundamentowej nie wymagającej trwałego przytwierdzenia do podłoża. Sterowanie pracą przenośnika powinien odbywać się z kasety wieloprzyciskowej.
Zasilanie : 400V, 50 Hz
Zainstalowana moc : do 2,2 [ kW ]
Szerokość taśmy robocza : min 900 [ mm]
Rozstaw osi : max 5500 [ mm]
Taśma : progi zabierające, złącze mechaniczne,
uszczelnienie boczne taśmy - labiryntowe
Prowadzenie taśmy : z wewnętrznym klinem prowadzącym na
całej długości taśmy
Prędkość taśmy : stała

2.2.5. Wywrotnica do pojemników i worków typu (big-bag)
Urządzenie samowyładowcze do pojemników i worków typu (big-bag). Wywrotnica powinna podnosić i opróżniać pojemniki na odpady o poj. 120, 240 i 1100 l/dm3 oraz worki typu big-bag z otwartą lub wyciętą (górą).

Czas opróżniania i powrotu do : max 60 [s]
Zasilanie : 400V/50Hz
Moc nominalna : do 3,5 [kW]
Wysokość podnoszenia wywrotnicy : min 2000 [mm] dostosowana do pozostałych urządzeń instalacji

Wymagania ogólne dla urządzeń instalacji;

1. Powinna zawierać kompletną dokumentację techniczno ruchową zawierająca deklarację zgodności
2. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać tabliczki znamionową oraz znak CE.
3. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać dokumentację eksploatacyjną zawierającą instrukcję obsługi z opisem możliwych zagrożeń przy ich obsłudze.
4. Konstrukcje urządzeń oraz wszystkie malowane elementy pokryte lakierem wieloskładnikowym utwardzanym chemicznie - poliuretanowym; pokrycie zewnętrzne - kolorem zielonym.
5. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: 24 godziny
6. Gwarancja 36 miesięcy,
7. Urządzenia fabrycznie nowe,
8. Gwarancja dostępności części zamiennych przez okres 10 lat.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 235969

Data publikacji: 2008-09-25

Nazwa:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Ulica: ul. Okrzei 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Stargard Szczeciński

Kod pocztowy: 73-110

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 5771274

Numer faxu: 091 5772128

Adres strony internetowej: www.mpgk.stargard.pl

Regon: 81111575800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i montaż 4-stanowiskowej mobilnej instalacji sortowniczej z lokalizacją na składowisku odpadów (Łęczyca, gmina Stara Dąbrowa, województwo zachodniopomorskie.

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia
Dostawa i montaż 4-stanowiskowej mobilnej instalacji sortowniczej.

Zamówienie obejmuje :
- dostawa urządzeń fabrycznie nowych
- montaż urządzeń
- dokonanie rozruchu instalacji sortowniczej

2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Opis funkcjonalny przedmiotu zamówienia
Odpady za pomocą wieloczynnościowego pojazdu załadowczego trafiają bezpośrednio do wielkopojemnego leja załadowczego mobilnej linii sortowniczej. Następnie strumień odpadów jest transportowany taśmą przenośnika w celu umożliwienia ręcznego sortowania przez operatorów linii sortowniczej.
Operatorzy sortowniczy wysortowywują surowce wtórne wg przyjętej technologii. Materiał podejmowany przez operatorów zostaje wrzucony np. do podstawionych pojemników lub worków big-bag. Wysortowane materiały przechowywane są do momentu dalszej obróbki - sprasowania jako surowce wtórne. Za pomocą wywrotnicy podawane są do leja załadowczego przenośnika załadowczego prasy, po czym poprzez perforator w przypadku butelek PET lub bez perforatora w przypadku innych surowców trafiają do prasy. Po sprasowaniu w postaci bel zostają zmagazynowane do czasu ich ekspedycji.

2.2. Elementy składowe instalacji sortowniczej

2.2.1 Mobilna linia sortownicza 4-stanowiskowa ,przeznaczona do sortowania odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki takich jak: butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych, folia, makulatura, puszki aluminiowe, kartoniki po napojach, tekstylia, inne tworzywa sztuczne, szkło.
Powinna składać się z łamanego przenośnika taśmowego i wielko pojemnego (min 2,5m3) leja załadowczego
Powinna umożliwiać ręczne sortowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z podziałem na rodzaje materiałów i surowców wtórnych. Mobilna konstrukcja powinna dawać możliwość dowolnego przestawiania linii za pomocą np. 2-ch wózków paletowych.

Dane techniczne
1. zasilanie : 1-fazowe, 230 V, 50 Hz
2. moc zainstalowanego napędu elektrycznego : max 1,5 kW
3. szerokość robocza pasa przenośnikowego : 1100 mm
4. ilość stanowisk sortowniczych : minimum 4
5. szerokość leja załadowczego : min.2800 max 3000 mm
6. długość linii : min.9000 max 10000 mm
7. pojemność leja załadowczego : min 2,5 m3

Linia sortownicza powinna spełniać następujące wymagania:

5.1 powinna posiadać stabilną konstrukcję stalową spawaną oraz burty boczne, które zabezpieczają transportowany materiał przed wysypywaniem na boki.
5.2 powinna posiadać pas transportowy wykonany z materiału przystosowanego do transportu odpadów komunalnych i stłuczki szklanej
5.3 powinna posiadać pas transportowy wyposażony w progi zabierakowe
5.4 powinna posiadać łączenie pasa przenośnika przegubowym złączem mechanicznym umożliwiającym szybki demontaż i montaż pasa dla potrzeb remontowo-konserwacyjnych (bez konieczności demontażu konstrukcji przenośnika)
5.5 powinna posiadać koła podporowe pasa łożyskowane, a łożyska umieszczone na zewnątrz pasa.
Bębny transmisyjne pasa wykonane w sposób zabezpieczający przed oklejaniem się transportowanym
materiałem np. w postaci użebrowanej.
5.6 powinna posiadać taśmę przenośnika wyposażoną w zgarniacze czyszczące wewnętrznej powierzchni pasa 2-stopniowe, przed bębnem pośrednim i przed bębnem dolnym.
5.7 powinna posiadać możliwość aranżacji nie mniej niż 4 pełnowymiarowych stanowisk pracy - po 2 z każdej strony mobilnej linii sortowniczej tzn. 4 stanowiska robocze dla operatorów mobilnej linii sortowniczej rozmieszczone po 2 z obu stron linii sortowniczej. Stanowiska w wersji przestawnej, w części schodowej i podłogowej podestu ocynkowane ogniowo.
5.8 powinna posiadać przenośnik obłożony obustronnie okładziną termoizolacyjną wykonanych z płyty wykonanej z dopuszczalnego tworzywa sztucznego, zabezpieczającą operatora przed bezpośrednim kontaktem z konstrukcją stalową przenośnika oraz izolację termiczną stanowisk pracy.
5.9 w układzie prowadzenia pasa przenośnikowego powinna posiadać system bezobsługowej samoczynnej regulacji centralnego prowadzenia pasa, aby wyeliminować zagadnienie (schodzenia pasa na boki)
5.10 powinna posiadać uszczelnienia boczne pasa typu labiryntowego - nie dopuszcza się uszczelnień wargowych z wyłożonym np. pasem z gumy lub PCW.
5.11 powinna posiadać min. szerokość robocza pasa transportowego 1100 mm
5.12 powinna posiadać układ sterowania (automatyki) zabudowany w szafie sterowniczej zamontowanej na linii mobilnej, wyposażonej w pulpit sterowniczy wyprowadzony na zewnątrz drzwi szafy sterowniczej. Szafa sterownicza z układem automatyki wyposażona w pulpit sterowniczy. Na pulpicie znajdują się przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII oraz kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy linii: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.13 powinna posiadać układ automatyki wyposażony w funkcję płynnej regulacji prędkości posuwu pasa przenośnikowego. Potencjometr regulacji prędkości pasa umieszczony wewnątrz zamykanej na klucz szafy sterowniczej.
5.14 powinna posiadać zakres regulacji prędkości pasa transportowego 0,1-0,4 m/s
5.15 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.16 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa nie wyłącza zasilania głównego i umożliwia ponowne uruchomienie pasa
5.17 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.18 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa wyłącza zasianie linii mobilnej, a ponowne uruchomienie linii możliwe jest po przyciśnięciu przycisku RESET AWARII (tylko przez osobę upoważnioną).
5.19 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII.
5.20 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy przenośnika: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.21 powinna posiadać szafę sterowniczą wyposażoną w elementy bezpiecznego wyprowadzenia przewodów elektrycznych
5.22 powinna posiadać zabezpieczone elementy ruchome przenośnika - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2.2.2 Prasa hydrauliczna pozioma

Nacisk prasy min. : 250 [kN]
Wiązanie : ręczne taśmą poliestrową, sznurek lub drut stalowy Ø3,4 [mm]
Wymiary wlotu zasypu
Szerokość : 1050 [mm]
Długość : 1650 [mm] (regulowana)
Wielkość beli
Szerokość : 1000 [mm]
Wysokość : 800 [mm]
Długość : 1200 [mm] (regulowana)
Mas beli :
Butelki PET min. : 220 [kg]
Karton, makulatura min. : 400 [kg]
Folia min. : 400 [kg]
Wydajność min : 2-3 [bele-h]

Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]

Zapotrzebowanie na miejsce
Długość : do 8000 [mm] Szerokość : do 1200 [mm]

Wartości emisji hałasu wg DIN 45635 część 27
Bieg jałowy do : max do 75 [dB (A)]
Obciążenie pełne : max do 85 [dB (A)]

2.2.3. Perforator
Perforator przeznaczony do przygotowania materiału do belowania w prasie. Maszyna wolnostojąca na przejezdnym układzie bramowym na kołach z blokadą przesuwu. Mechanizm perforujący dwuwałowy z szybkowymiennymi zespołami narzędzi perforujących - wytrzymałymi zębami tnącymi, napędzany elektrycznie wyposażony w funkcję przeciążenia i rewersu.
Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]
Perforator powinien kruszyć również skrzynki po napojach, skrzynki z tworzyw sztucznych, wiaderka plastikowe i inne opakowania z tworzyw sztucznych. Perforator winien być przystosowany do rozrywania, zmniejszania objętości kartonów. Perforator powinien skutecznie perforować opakowania o poj. 0,5 do 6,0 l. - dm3.
Wydajność min. 700[ kg-h]
Układ perforatora powinien zabezpieczać bezpośrednią współpracę z prasą i odpowiadać wydajnościowo pozostałym urządzeniom instalacji
2.2.4. Przenośnik załadowczy
Przenośnik powinien być odpowiedni dla przyjęcia wysegregowanego materiału pochodzącego z linii sortowniczej z pojemników lub worków typu big- bag. Załadunek surowca powinien odbywać się do leja przenośnika za pomocą wywrotnicy do pojemników lub worków typu big- bag. Przenośnik powinien być wolnostojący o konstrukcji stalowej bezfundamentowej nie wymagającej trwałego przytwierdzenia do podłoża. Sterowanie pracą przenośnika powinien odbywać się z kasety wieloprzyciskowej.
Zasilanie : 400V, 50 Hz
Zainstalowana moc : do 2,2 [ kW ]
Szerokość taśmy robocza : min 900 [ mm]
Rozstaw osi : max 5500 [ mm]
Taśma : progi zabierające, złącze mechaniczne,
uszczelnienie boczne taśmy - labiryntowe
Prowadzenie taśmy : z wewnętrznym klinem prowadzącym na
całej długości taśmy
Prędkość taśmy : stała

2.2.5. Wywrotnica do pojemników i worków typu (big-bag)
Urządzenie samowyładowcze do pojemników i worków typu (big-bag). Wywrotnica powinna podnosić i opróżniać pojemniki na odpady o poj. 120, 240 i 1100 l/dm3 oraz worki typu big-bag z otwartą lub wyciętą (górą).

Czas opróżniania i powrotu do : max 60 [s]
Zasilanie : 400V/50Hz
Moc nominalna : do 3,5 [kW]
Wysokość podnoszenia wywrotnicy : min 2000 [mm] dostosowana do pozostałych urządzeń instalacji

Wymagania ogólne dla urządzeń instalacji;

1. Powinna zawierać kompletną dokumentację techniczno ruchową zawierająca deklarację zgodności
2. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać tabliczki znamionową oraz znak CE.
3. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać dokumentację eksploatacyjną zawierającą instrukcję obsługi z opisem możliwych zagrożeń przy ich obsłudze.
4. Konstrukcje urządzeń oraz wszystkie malowane elementy pokryte lakierem wieloskładnikowym utwardzanym chemicznie - poliuretanowym; pokrycie zewnętrzne - kolorem zielonym.
5. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: 24 godziny
6. Gwarancja 36 miesięcy,
7. Urządzenia fabrycznie nowe,
8. Gwarancja dostępności części zamiennych przez okres 10 lat.


1. Przedmiot zamówienia
Dostawa i montaż 4-stanowiskowej mobilnej instalacji sortowniczej.

Zamówienie obejmuje :
- dostawa urządzeń fabrycznie nowych
- montaż urządzeń
- dokonanie rozruchu instalacji sortowniczej

2. Opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Opis funkcjonalny przedmiotu zamówienia
Odpady za pomocą wieloczynnościowego pojazdu załadowczego trafiają bezpośrednio do wielkopojemnego leja załadowczego mobilnej linii sortowniczej. Następnie strumień odpadów jest transportowany taśmą przenośnika w celu umożliwienia ręcznego sortowania przez operatorów linii sortowniczej.
Operatorzy sortowniczy wysortowywują surowce wtórne wg przyjętej technologii. Materiał podejmowany przez operatorów zostaje wrzucony np. do podstawionych pojemników lub worków big-bag. Wysortowane materiały przechowywane są do momentu dalszej obróbki - sprasowania jako surowce wtórne. Za pomocą wywrotnicy podawane są do leja załadowczego przenośnika załadowczego prasy, po czym poprzez perforator w przypadku butelek PET lub bez perforatora w przypadku innych surowców trafiają do prasy. Po sprasowaniu w postaci bel zostają zmagazynowane do czasu ich ekspedycji.

2.2. Elementy składowe instalacji sortowniczej

2.2.1 Mobilna linia sortownicza 4-stanowiskowa ,przeznaczona do sortowania odpadów komunalnych pochodzących z selektywnej zbiórki takich jak: butelki PET, opakowania z tworzyw sztucznych, folia, makulatura, puszki aluminiowe, kartoniki po napojach, tekstylia, inne tworzywa sztuczne, szkło.
Powinna składać się z łamanego przenośnika taśmowego i wielko pojemnego (min 2,5m3) leja załadowczego
Powinna umożliwiać ręczne sortowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z podziałem na rodzaje materiałów i surowców wtórnych. Mobilna konstrukcja powinna dawać możliwość dowolnego przestawiania linii za pomocą np. 2-ch wózków paletowych.

Dane techniczne
1. zasilanie : 1-fazowe, 230 V, 50 Hz
2. moc zainstalowanego napędu elektrycznego : max 1,5 kW
3. szerokość robocza pasa przenośnikowego : 1100 mm
4. ilość stanowisk sortowniczych : minimum 4
5. szerokość leja załadowczego : min.2800 max 3000 mm
6. długość linii : min.9000 max 10000 mm
7. pojemność leja załadowczego : min 2,5 m3

Linia sortownicza powinna spełniać następujące wymagania:

5.1 powinna posiadać stabilną konstrukcję stalową spawaną oraz burty boczne, które zabezpieczają transportowany materiał przed wysypywaniem na boki.
5.2 powinna posiadać pas transportowy wykonany z materiału przystosowanego do transportu odpadów komunalnych i stłuczki szklanej
5.3 powinna posiadać pas transportowy wyposażony w progi zabierakowe
5.4 powinna posiadać łączenie pasa przenośnika przegubowym złączem mechanicznym umożliwiającym szybki demontaż i montaż pasa dla potrzeb remontowo-konserwacyjnych (bez konieczności demontażu konstrukcji przenośnika)
5.5 powinna posiadać koła podporowe pasa łożyskowane, a łożyska umieszczone na zewnątrz pasa.
Bębny transmisyjne pasa wykonane w sposób zabezpieczający przed oklejaniem się transportowanym
materiałem np. w postaci użebrowanej.
5.6 powinna posiadać taśmę przenośnika wyposażoną w zgarniacze czyszczące wewnętrznej powierzchni pasa 2-stopniowe, przed bębnem pośrednim i przed bębnem dolnym.
5.7 powinna posiadać możliwość aranżacji nie mniej niż 4 pełnowymiarowych stanowisk pracy - po 2 z każdej strony mobilnej linii sortowniczej tzn. 4 stanowiska robocze dla operatorów mobilnej linii sortowniczej rozmieszczone po 2 z obu stron linii sortowniczej. Stanowiska w wersji przestawnej, w części schodowej i podłogowej podestu ocynkowane ogniowo.
5.8 powinna posiadać przenośnik obłożony obustronnie okładziną termoizolacyjną wykonanych z płyty wykonanej z dopuszczalnego tworzywa sztucznego, zabezpieczającą operatora przed bezpośrednim kontaktem z konstrukcją stalową przenośnika oraz izolację termiczną stanowisk pracy.
5.9 w układzie prowadzenia pasa przenośnikowego powinna posiadać system bezobsługowej samoczynnej regulacji centralnego prowadzenia pasa, aby wyeliminować zagadnienie (schodzenia pasa na boki)
5.10 powinna posiadać uszczelnienia boczne pasa typu labiryntowego - nie dopuszcza się uszczelnień wargowych z wyłożonym np. pasem z gumy lub PCW.
5.11 powinna posiadać min. szerokość robocza pasa transportowego 1100 mm
5.12 powinna posiadać układ sterowania (automatyki) zabudowany w szafie sterowniczej zamontowanej na linii mobilnej, wyposażonej w pulpit sterowniczy wyprowadzony na zewnątrz drzwi szafy sterowniczej. Szafa sterownicza z układem automatyki wyposażona w pulpit sterowniczy. Na pulpicie znajdują się przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII oraz kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy linii: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.13 powinna posiadać układ automatyki wyposażony w funkcję płynnej regulacji prędkości posuwu pasa przenośnikowego. Potencjometr regulacji prędkości pasa umieszczony wewnątrz zamykanej na klucz szafy sterowniczej.
5.14 powinna posiadać zakres regulacji prędkości pasa transportowego 0,1-0,4 m/s
5.15 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.16 powinna posiadać wyłącznik chwilowego zatrzymania pasa nie wyłącza zasilania głównego i umożliwia ponowne uruchomienie pasa
5.17 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa umieszczony na bocznej konstrukcji przenośnika i swobodnie dostępny na całej jego długości roboczej
5.18 powinna posiadać wyłącznik awaryjnego zatrzymania pasa wyłącza zasianie linii mobilnej, a ponowne uruchomienie linii możliwe jest po przyciśnięciu przycisku RESET AWARII (tylko przez osobę upoważnioną).
5.19 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w przyciski START, STOP, STOP AWARYJNY, RESET AWARII.
5.20 powinna posiadać pulpit sterowniczy wyposażony w kontrolki sygnalizacyjne stanów pracy przenośnika: ZASILANIE, PRACA, AWARIA.
5.21 powinna posiadać szafę sterowniczą wyposażoną w elementy bezpiecznego wyprowadzenia przewodów elektrycznych
5.22 powinna posiadać zabezpieczone elementy ruchome przenośnika - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2.2.2 Prasa hydrauliczna pozioma

Nacisk prasy min. : 250 [kN]
Wiązanie : ręczne taśmą poliestrową, sznurek lub drut stalowy Ø3,4 [mm]
Wymiary wlotu zasypu
Szerokość : 1050 [mm]
Długość : 1650 [mm] (regulowana)
Wielkość beli
Szerokość : 1000 [mm]
Wysokość : 800 [mm]
Długość : 1200 [mm] (regulowana)
Mas beli :
Butelki PET min. : 220 [kg]
Karton, makulatura min. : 400 [kg]
Folia min. : 400 [kg]
Wydajność min : 2-3 [bele-h]

Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]

Zapotrzebowanie na miejsce
Długość : do 8000 [mm] Szerokość : do 1200 [mm]

Wartości emisji hałasu wg DIN 45635 część 27
Bieg jałowy do : max do 75 [dB (A)]
Obciążenie pełne : max do 85 [dB (A)]

2.2.3. Perforator
Perforator przeznaczony do przygotowania materiału do belowania w prasie. Maszyna wolnostojąca na przejezdnym układzie bramowym na kołach z blokadą przesuwu. Mechanizm perforujący dwuwałowy z szybkowymiennymi zespołami narzędzi perforujących - wytrzymałymi zębami tnącymi, napędzany elektrycznie wyposażony w funkcję przeciążenia i rewersu.
Zasilanie : 3LNPE, 400V, 50 Hz
Moc do : max 7,5 [kW]
Perforator powinien kruszyć również skrzynki po napojach, skrzynki z tworzyw sztucznych, wiaderka plastikowe i inne opakowania z tworzyw sztucznych. Perforator winien być przystosowany do rozrywania, zmniejszania objętości kartonów. Perforator powinien skutecznie perforować opakowania o poj. 0,5 do 6,0 l. - dm3.
Wydajność min. 700[ kg-h]
Układ perforatora powinien zabezpieczać bezpośrednią współpracę z prasą i odpowiadać wydajnościowo pozostałym urządzeniom instalacji
2.2.4. Przenośnik załadowczy
Przenośnik powinien być odpowiedni dla przyjęcia wysegregowanego materiału pochodzącego z linii sortowniczej z pojemników lub worków typu big- bag. Załadunek surowca powinien odbywać się do leja przenośnika za pomocą wywrotnicy do pojemników lub worków typu big- bag. Przenośnik powinien być wolnostojący o konstrukcji stalowej bezfundamentowej nie wymagającej trwałego przytwierdzenia do podłoża. Sterowanie pracą przenośnika powinien odbywać się z kasety wieloprzyciskowej.
Zasilanie : 400V, 50 Hz
Zainstalowana moc : do 2,2 [ kW ]
Szerokość taśmy robocza : min 900 [ mm]
Rozstaw osi : max 5500 [ mm]
Taśma : progi zabierające, złącze mechaniczne,
uszczelnienie boczne taśmy - labiryntowe
Prowadzenie taśmy : z wewnętrznym klinem prowadzącym na
całej długości taśmy
Prędkość taśmy : stała

2.2.5. Wywrotnica do pojemników i worków typu (big-bag)
Urządzenie samowyładowcze do pojemników i worków typu (big-bag). Wywrotnica powinna podnosić i opróżniać pojemniki na odpady o poj. 120, 240 i 1100 l/dm3 oraz worki typu big-bag z otwartą lub wyciętą (górą).

Czas opróżniania i powrotu do : max 60 [s]
Zasilanie : 400V/50Hz
Moc nominalna : do 3,5 [kW]
Wysokość podnoszenia wywrotnicy : min 2000 [mm] dostosowana do pozostałych urządzeń instalacji

Wymagania ogólne dla urządzeń instalacji;

1. Powinna zawierać kompletną dokumentację techniczno ruchową zawierająca deklarację zgodności
2. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać tabliczki znamionową oraz znak CE.
3. Urządzenia składowe instalacji powinny posiadać dokumentację eksploatacyjną zawierającą instrukcję obsługi z opisem możliwych zagrożeń przy ich obsłudze.
4. Konstrukcje urządzeń oraz wszystkie malowane elementy pokryte lakierem wieloskładnikowym utwardzanym chemicznie - poliuretanowym; pokrycie zewnętrzne - kolorem zielonym.
5. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: 24 godziny
6. Gwarancja 36 miesięcy,
7. Urządzenia fabrycznie nowe,
8. Gwarancja dostępności części zamiennych przez okres 10 lat.

Kody CPV: 295600002

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 42

opis_war:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy oraz inne warunki określone przez zamawiającego w siwz.
2. Potwierdzeniem spełnienia warunków, o których mowa w ust. 1 będzie załączenie do oferty (o treści zgodnej
z załącznikiem nr 1 do siwz) oświadczeń i dokumentów wymaganych w § 6 siwz.

inf_osw:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert tj.
po 4 kwietnia 2008 roku.

2. Oświadczenie o spełnieniu przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia - załącznik nr 2,

3. Oświadczenie - załącznik nr 3 (dot. spółek kapitałowych prawa handlowego).

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mpgk.stargard.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
73-110 Stargard Szczeciński, ul. Stefana Okrzei 6, pok. nr 1., cena 50 złotych brutto.

Data składania wniosków, ofert: 03/10/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
73-110 Stargard Szczeciński, ul. Stefana Okrzei 6, -sekretariat, pok. nr 15.

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

267027 / 2008-10-15 - Podmiot prawa publicznego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 295600002 ()
Dostawa i montaż 4-stanowiskowej mobilnej instalacji sortowniczej z lokalizacją na składowisku odpadów (Łęczyca, gmina Stara Dąbrowa, województwo zachodniopomorskie.