Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

63454 / 2010-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy Tuczna (Tuczna)

Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego na realizację zadania : Budowa gminnej oczyszczalni ścieków,kanalizacji i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Opis zamówienia

1. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nadzór inwestorski nad niżej wymienionymi zadaniami inwestycyjnymi:
1.1 Budowa gminnej oczyszczalni ścieków
Przedmiotem opracowania jest budowa oczyszczalni ścieków w Tucznej o przepust. 120m3d. Odbiornikiem ścieków z oczyszczalni będzie ciek Luteńka zlokalizowany w pobliżu przedmiotowej oczyszczalni. Zaproponowana w niniejszej oczyszczalni ścieków technologia będzie polegała na mechaniczno - biologicznym oczyszczaniu ścieków metodą osadu strefowego z tlenową stabilizacją osadów oraz z ich odwodnieniem na prasie i higienizacją wapnem , będzie ona w minimalnym stopniu uciążliwa dla środowiska. Dowożone ścieki taborem asenizacyjnym , będą przyjmowane przez hermetyczną stację zlewczą. Dowożone osady będą przetłaczane do komory dostabilizowania tzw.osadów w oczyszczalni poprzez hermetyczną stację i specjalną do tego celu przepompownię. Zastosowany proces technologiczny zapewnia wysokoefektywne oczyszczanie ścieków w warunkach tlenowych. Efektem tego jest brak w oczyszczalni szybko zagniwających osadów surowych , przykrego zapachu. Zastosowane w oczyszczalni urządzenia mieszające i napowietrzające są całkowicie zanurzone w ściekach , co zapobiega emisji aerozoli , jak również eliminuje wibrację i hałas. Również w zakresie gospodarki osadowej oczyszczalnia nie stanowi żadnej uciążliwości dla otoczenia ze względu na zastosowanie urządzeń do mechanicznego odwadniania osadu. Mechanicznie odwodniony osad będzie wywożony na składowisko lub wykorzystywany w celu rekultywacji nieużytków lub do rolniczego wykorzystywania. Na terenie oczyszczalni przewiduje się zieleń izolacyjną nisko i wysokopienną , polepszającą warunki klimatyczne ( ograniczenie prędkości wiatrów porywistych ) i estetyczne oraz zmniejszającą ewentualne oddziaływanie oczyszczalni na otoczenie.
1.2 Budowa sieci kanalizacyjnej
- sieć kanalizacyjna PVC Ø200mm 6905mb.
- sieć kanalizacyjna PVC Ø160mm 3592mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø110mm 4740mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø90mm 210mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø63mm 233mb.
Przepompownie ścieków strefowe - 10szt.
Przepompownie ścieków przydomowe - 2szt.
Projektowane kanały sanitarne grawitacyjne wykonane zostaną z rur kanalizacyjnych kielichowych PVCØ200x5,9mm, PCV Ø160x4,7mm klasy S łączonych na uszczelki gumowe.
Na trasie sieci kanalizacyjnej w miejscach złączenia przyłączy oraz w miejscach zmiany kierunku zaprojektowano studzienki rewizyjne o średnicy Ø400-425 mm z PVC składające się z:
a) kinet - 4 typy:
b) rur karbowanych Ø425mm stanowiących przewód pionowy,
c) rury teleskopowej z uszczelką i włazu żeliwnego typu ciężkiego kl. D 400 w ciągach jezdnych,
d) pokryw zamykających żeliwnych A 15 lub górną część studzienki, pokryw betonowych poza ciągami komunikacyjnymi ze stożkami betonowymi stanowiących zakończenie górnej części rur karbowanych oraz ich odciążenie,
Uzbrojenie sieci stanowią również studnie rewizyjne połączeniowo-inspekcyjne z kręgów żelbetowych Ø1200mm z żelbetową płytą nadstudzienną i włazem żeliwnym (Włazy typu ciężkiego kl. D 400 lub C 125).
Ściany zewnętrzne studzienek żelbetowych zaizolować poprzez nałożenie dwukrotnej warstwy BITIZOLU R+P. Przy wykonywaniu studzienek rewizyjnych należy przestrzegać postanowień normy PN-92-B-010729. Przejścia rur PCV przez ściany betonowe studzienek wykonać za pomocą tulei ochronnych z uszczelką
Montaż zbiornika przepompowni wykonana zostanie na stabilnym podłożu w odwodnionym wykopie. Zaprojektowane przepompownie nie wymagają stałej obsługi, pracują samoczynnie. Sterowanie pracą pomp jest automatyczne w zależności od poziomu ścieków. Szczegółową instrukcję obsługi i eksploatacji należy wykonać w trakcie rozruchu i eksploatacji wstępnej. Wokół przepompowni należy wykonać ogrodzenie o boku L -2,5m z siatki ogrodzeniowej i wysokości 1,5 m rozpiętej na słupkach stalowych. Teren wokół przepompowni należy wysypać tłuczniem lub utwardzić płytami chodnikowymi oraz obsadzić zielenią niskopienną.
Ścieki z niekorzystnie położonych gospodarstw będą odprowadzone do studni rozprężnych za pomocą przepompowni przydomowych zbiornik o średnicy. 800mm i wysokości 2000mm. Przejścia rurociągów grawitacyjnych i ciśnieniowych przez ściany studzienek będą uszczelnione uszczelkami gumowymi lub masami plastycznymi w celu uzyskania ich pełnej szczelności.
Rurociągi tłoczne - zaprojektowano z rur PE HD Ø110x6,6mm, Ø90x5,4mm, Ø63x3,9mm, firmy Wavin łączone przez zgrzewanie doczołowe, a elektrooporowe przy odgałęzieniach.
Montaż przewodów wykonany w otwartym wykopie wąskoprzestrzennym, ze starannym szczelnym zabezpieczeniem ścian wykopu płytami wykopowymi np. firmy Wronki.

1.3 Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków
Na terenie gminy Tuczna wybudowane zostaną 292szt. przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym z budynków mieszkalnych . W proponowanym rozwiązaniu urządzenia techniczne są lokalizowane na gruntach właściciela. Ścieki bytowe z wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej doprowadzane będą (z budynku ścieki spływają grawitacyjnie) do osadnika przez wlot zwalniający do minimum ich przepływu eliminując możliwość wymieszania osadu mineralnego i organicznego.
Osadnik posiada wewnątrz częściowy podział na komory i wydłużony kształt. Jego forma gwarantuje powolny i stabilny przepływ ścieków.
Sedymentujące zanieczyszczenia tworzą osad, który poddany jest działaniu bakterii fakultatywnych i beztlenowych. Fermentacja beztlenowa prowadzi do częściowego upłynnienia osadu. Zanieczyszczenia lekkie, w tym tłuszcze, flotują i tworzą na powierzchni tzw. kożuch.
Sklarowane ścieki ze znacząco zredukowaną zawartością zawiesin oraz BZT5 przepływają przez zintegrowany filtr doczyszczający i kierowane będą w zależności od warunków lokalnych albo do pompowni ścieków typu Vario albo bezpośrednio do drenażu. Z przepompowni ścieków przewodem PE 63 ścieki będą przepływać do układu drenażu rozsączającego stanowiącego, wraz ze złożem żwirowo-gruntowym, system doczyszczania tlenowego.
Ścieki przepływają przez studzienkę rozdzielczą SL-RR 450, gdzie są równomiernie rozdzielone do poszczególnych nitek drenażu. Studzienka pozwala na okresową kontrolę potwierdzającą prawidłowe funkcjonowanie instalacji.
Następnym etapem jest doczyszczenie ścieków w warunkach tlenowych na złożu żwirowo - gruntowym pod drenażem rozsączającym. Niezależnie od odpowietrzenia pionów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej należy wykonać odpowietrzenie elementów oczyszczalni wykonując przy budynku lub wewnątrz pion wentylacji wysokiej. Zakończenie wentylacji wysokiej wyprowadzone ponad połać dachu oraz co najmniej 60 cm powyżej górnej krawędzi okien. Odpowietrzenie wykonane zostanie z rur PCV 110 mm. Zastosowana zostanie końcówka wywiewną typu EXTAT.
Wentylacja wysoka włączona zostanie w instalację trójnikiem pomiędzy osadnikiem a studzienką rozdzielczą SL-RR 450.
Drenaż rozsączający ułożony na złożu żwirowo-gruntowym jest to urządzenie do uzupełniającego tlenowego oczyszczenia biologicznego ścieków wykonany z rur PCV o średnicy Ø110 z boczną perforacją o różnej głębokości nacięć (typ A1A2A3).Rury drenażu rozsączającego ułożone ze spadkiem 0,5% w rowach o szerokości 50 cm.
Wypełnienie rowu stanowi (od góry):
warstwa przykrywająca ( miąższość 65 - 75 cm ) - grunt rodzimy (humus)
geowłóknina ułożona poziomo dla ochrony złoża żwirowo-piaskowego
warstwa rozsączająca ( miąższość 40 cm ) - żwir płukany 20-40 mm
warstwa wspomagająca ( miąższość 20 cm) - piasek
Odległość pomiędzy poszczególnymi nitkami drenażu rozsączającego - 2,0m.
Układ rur drenażu zamknięty studzienką SL-RBOU 450 i dodatkowym kominkiem nawiewnym wyprowadzonym na wysokość 60 cm ponad poziom terenu.
UWAGA :

Szczegółowy zakres prac do których niezbędny jest nadzór inwestorski opisuje dokumentacja projektowa oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót - ze względu na dużą objętość dostępna w siedzibie zamawiającego w dniach pracy Urzędu w godz.8:00-15:00.

2. Zakres obowiązków Nadzoru Inwestorskiego obejmuje:

2. 1. Inspektor nadzoru pełnić będzie nadzór inwestorski w zakresie wynikającym z przepisów Prawa budowlanego oraz przepisów wykonawczych. przepisach ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zmianami)
2. 2. Inspektor Nadzoru jest odpowiedzialny za organizację i koordynację realizacji zadania w zakresie robót.
2. 3. Inspektor Nadzoru zobowiązany jest do zweryfikowania dokumentacji projektowej, do kontrolowania jakości robót oraz materiałów, maszyn i urządzeń.
2. 4. Inspektor Nadzoru będzie współuczestniczył w rozliczeniu budowy w zakresie finansowym i rzeczowym.
2. 5. Inspektor Nadzoru zobowiązany jest do dostosowania godzin pracy do przyszłego wykonawcy robót, przy czym Zamawiający wymaga pełnej dyspozycyjności i inspekcji na terenie prowadzenia robót budowlanych minimum 3 razy w tygodniu.
2. 6. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy m.in.:
analiza dokumentacji technicznej, uzgodnień oraz decyzji w celu zidentyfikowania problemów i podjęcia działań zaradczych,
wyegzekwowanie od projektanta uzupełnień lub poprawienia dokumentacji w trakcie realizacji robót w przypadku ujawnienia wad tej dokumentacji,
zatwierdzenie, sprawdzanie i uaktualnianie harmonogramu robót Wykonawcy,
sprawdzanie czy wszystkie osoby zatrudnione przez Wykonawcę posiadają kwalifikacje oraz uprawnienia do prowadzenia prac budowlanych - jeżeli takie są wymagane,
sprawdzanie czy wszystkie używane urządzenia i materiały posiadają wymagane świadectwa i certyfikaty,
kontrola prawidłowości prowadzenia dziennika budowy i dokonywanie w nim wpisów stwierdzających wszystkie okoliczności mające znaczenie dla procesu budowlanego oraz wycena robót,
organizowanie i prowadzenie narad technicznych, problemowych i innych spotkań zwoływanych przez Zamawiającego na wniosek Inspektora Nadzoru lub Wykonawcy i ich protokołowanie,
weryfikacja, analiza i zatwierdzanie do zapłaty faktur wystawionych przez Wykonawcę w związku z realizacją zadania,
sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych elementów budowlanych a w szczególności zapobiegania zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych oraz nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie,
odbiór i sprawdzanie robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających; dodatkowo powinien uczestniczyć w odbiorach częściowych i końcowym jak również przygotować i brać udział w odbiorach gotowych obiektów,
zawieszenie prowadzenia robót budowlanych w przypadku gdy ich kontynuacja może wywołać zagrożenie życia lub zdrowia ludzi bądź spowodować znaczne straty materialne,
uzgodnienie z Wykonawcą rodzaju dokumentacji powykonawczej; sprawdzenie jej i zatwierdzenie do odbioru,
uczestniczenia w przeglądach gwarancyjnych bez domagania się dodatkowej zapłaty.
2. 7. Inspektor Nadzoru, po uzgodnieniu z Zamawiającym wykona wszystkie inne czynności, nie wymienione w umowie, które zostaną uznane za niezbędne dla prawidłowej realizacji zadania.
2. 8. Inspektor Nadzoru jeśli zajdzie taka potrzeba zapewni czasowe zastępstwo na cały czas swojej nieobecności tak by uniknąć zwłoki w realizacji zadania - informacja o zastępstwie musi być przedłożona Zamawiającemu pisemnie i zaakceptowana.
2. 9. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy przekazanie terenu budowy Wykonawcy robót budowlanych.
2. 10. Wykonawca będzie na bieżąco informował Zamawiającego o postępie robót w ciągu okresu realizacji zadania, oraz ma obowiązek udzielić informacji na każde żądanie Zamawiającego w formie przez niego wskazanej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 63454

Data publikacji: 2010-03-08

Nazwa: Urząd Gminy Tuczna

Ulica: Tuczna 191A

Numer domu: 191A

Miejscowość: Tuczna

Kod pocztowy: 21-523

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 083 3771032

Numer faxu: 083 3771003

Regon: 00055085800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego na realizację zadania : Budowa gminnej oczyszczalni ścieków,kanalizacji i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nadzór inwestorski nad niżej wymienionymi zadaniami inwestycyjnymi:
1.1 Budowa gminnej oczyszczalni ścieków
Przedmiotem opracowania jest budowa oczyszczalni ścieków w Tucznej o przepust. 120m3d. Odbiornikiem ścieków z oczyszczalni będzie ciek Luteńka zlokalizowany w pobliżu przedmiotowej oczyszczalni. Zaproponowana w niniejszej oczyszczalni ścieków technologia będzie polegała na mechaniczno - biologicznym oczyszczaniu ścieków metodą osadu strefowego z tlenową stabilizacją osadów oraz z ich odwodnieniem na prasie i higienizacją wapnem , będzie ona w minimalnym stopniu uciążliwa dla środowiska. Dowożone ścieki taborem asenizacyjnym , będą przyjmowane przez hermetyczną stację zlewczą. Dowożone osady będą przetłaczane do komory dostabilizowania tzw.osadów w oczyszczalni poprzez hermetyczną stację i specjalną do tego celu przepompownię. Zastosowany proces technologiczny zapewnia wysokoefektywne oczyszczanie ścieków w warunkach tlenowych. Efektem tego jest brak w oczyszczalni szybko zagniwających osadów surowych , przykrego zapachu. Zastosowane w oczyszczalni urządzenia mieszające i napowietrzające są całkowicie zanurzone w ściekach , co zapobiega emisji aerozoli , jak również eliminuje wibrację i hałas. Również w zakresie gospodarki osadowej oczyszczalnia nie stanowi żadnej uciążliwości dla otoczenia ze względu na zastosowanie urządzeń do mechanicznego odwadniania osadu. Mechanicznie odwodniony osad będzie wywożony na składowisko lub wykorzystywany w celu rekultywacji nieużytków lub do rolniczego wykorzystywania. Na terenie oczyszczalni przewiduje się zieleń izolacyjną nisko i wysokopienną , polepszającą warunki klimatyczne ( ograniczenie prędkości wiatrów porywistych ) i estetyczne oraz zmniejszającą ewentualne oddziaływanie oczyszczalni na otoczenie.
1.2 Budowa sieci kanalizacyjnej
- sieć kanalizacyjna PVC Ø200mm 6905mb.
- sieć kanalizacyjna PVC Ø160mm 3592mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø110mm 4740mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø90mm 210mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø63mm 233mb.
Przepompownie ścieków strefowe - 10szt.
Przepompownie ścieków przydomowe - 2szt.
Projektowane kanały sanitarne grawitacyjne wykonane zostaną z rur kanalizacyjnych kielichowych PVCØ200x5,9mm, PCV Ø160x4,7mm klasy S łączonych na uszczelki gumowe.
Na trasie sieci kanalizacyjnej w miejscach złączenia przyłączy oraz w miejscach zmiany kierunku zaprojektowano studzienki rewizyjne o średnicy Ø400-425 mm z PVC składające się z:
a) kinet - 4 typy:
b) rur karbowanych Ø425mm stanowiących przewód pionowy,
c) rury teleskopowej z uszczelką i włazu żeliwnego typu ciężkiego kl. D 400 w ciągach jezdnych,
d) pokryw zamykających żeliwnych A 15 lub górną część studzienki, pokryw betonowych poza ciągami komunikacyjnymi ze stożkami betonowymi stanowiących zakończenie górnej części rur karbowanych oraz ich odciążenie,
Uzbrojenie sieci stanowią również studnie rewizyjne połączeniowo-inspekcyjne z kręgów żelbetowych Ø1200mm z żelbetową płytą nadstudzienną i włazem żeliwnym (Włazy typu ciężkiego kl. D 400 lub C 125).
Ściany zewnętrzne studzienek żelbetowych zaizolować poprzez nałożenie dwukrotnej warstwy BITIZOLU R+P. Przy wykonywaniu studzienek rewizyjnych należy przestrzegać postanowień normy PN-92-B-010729. Przejścia rur PCV przez ściany betonowe studzienek wykonać za pomocą tulei ochronnych z uszczelką
Montaż zbiornika przepompowni wykonana zostanie na stabilnym podłożu w odwodnionym wykopie. Zaprojektowane przepompownie nie wymagają stałej obsługi, pracują samoczynnie. Sterowanie pracą pomp jest automatyczne w zależności od poziomu ścieków. Szczegółową instrukcję obsługi i eksploatacji należy wykonać w trakcie rozruchu i eksploatacji wstępnej. Wokół przepompowni należy wykonać ogrodzenie o boku L -2,5m z siatki ogrodzeniowej i wysokości 1,5 m rozpiętej na słupkach stalowych. Teren wokół przepompowni należy wysypać tłuczniem lub utwardzić płytami chodnikowymi oraz obsadzić zielenią niskopienną.
Ścieki z niekorzystnie położonych gospodarstw będą odprowadzone do studni rozprężnych za pomocą przepompowni przydomowych zbiornik o średnicy. 800mm i wysokości 2000mm. Przejścia rurociągów grawitacyjnych i ciśnieniowych przez ściany studzienek będą uszczelnione uszczelkami gumowymi lub masami plastycznymi w celu uzyskania ich pełnej szczelności.
Rurociągi tłoczne - zaprojektowano z rur PE HD Ø110x6,6mm, Ø90x5,4mm, Ø63x3,9mm, firmy Wavin łączone przez zgrzewanie doczołowe, a elektrooporowe przy odgałęzieniach.
Montaż przewodów wykonany w otwartym wykopie wąskoprzestrzennym, ze starannym szczelnym zabezpieczeniem ścian wykopu płytami wykopowymi np. firmy Wronki.

1.3 Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków
Na terenie gminy Tuczna wybudowane zostaną 292szt. przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym z budynków mieszkalnych . W proponowanym rozwiązaniu urządzenia techniczne są lokalizowane na gruntach właściciela. Ścieki bytowe z wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej doprowadzane będą (z budynku ścieki spływają grawitacyjnie) do osadnika przez wlot zwalniający do minimum ich przepływu eliminując możliwość wymieszania osadu mineralnego i organicznego.
Osadnik posiada wewnątrz częściowy podział na komory i wydłużony kształt. Jego forma gwarantuje powolny i stabilny przepływ ścieków.
Sedymentujące zanieczyszczenia tworzą osad, który poddany jest działaniu bakterii fakultatywnych i beztlenowych. Fermentacja beztlenowa prowadzi do częściowego upłynnienia osadu. Zanieczyszczenia lekkie, w tym tłuszcze, flotują i tworzą na powierzchni tzw. kożuch.
Sklarowane ścieki ze znacząco zredukowaną zawartością zawiesin oraz BZT5 przepływają przez zintegrowany filtr doczyszczający i kierowane będą w zależności od warunków lokalnych albo do pompowni ścieków typu Vario albo bezpośrednio do drenażu. Z przepompowni ścieków przewodem PE 63 ścieki będą przepływać do układu drenażu rozsączającego stanowiącego, wraz ze złożem żwirowo-gruntowym, system doczyszczania tlenowego.
Ścieki przepływają przez studzienkę rozdzielczą SL-RR 450, gdzie są równomiernie rozdzielone do poszczególnych nitek drenażu. Studzienka pozwala na okresową kontrolę potwierdzającą prawidłowe funkcjonowanie instalacji.
Następnym etapem jest doczyszczenie ścieków w warunkach tlenowych na złożu żwirowo - gruntowym pod drenażem rozsączającym. Niezależnie od odpowietrzenia pionów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej należy wykonać odpowietrzenie elementów oczyszczalni wykonując przy budynku lub wewnątrz pion wentylacji wysokiej. Zakończenie wentylacji wysokiej wyprowadzone ponad połać dachu oraz co najmniej 60 cm powyżej górnej krawędzi okien. Odpowietrzenie wykonane zostanie z rur PCV 110 mm. Zastosowana zostanie końcówka wywiewną typu EXTAT.
Wentylacja wysoka włączona zostanie w instalację trójnikiem pomiędzy osadnikiem a studzienką rozdzielczą SL-RR 450.
Drenaż rozsączający ułożony na złożu żwirowo-gruntowym jest to urządzenie do uzupełniającego tlenowego oczyszczenia biologicznego ścieków wykonany z rur PCV o średnicy Ø110 z boczną perforacją o różnej głębokości nacięć (typ A1A2A3).Rury drenażu rozsączającego ułożone ze spadkiem 0,5% w rowach o szerokości 50 cm.
Wypełnienie rowu stanowi (od góry):
warstwa przykrywająca ( miąższość 65 - 75 cm ) - grunt rodzimy (humus)
geowłóknina ułożona poziomo dla ochrony złoża żwirowo-piaskowego
warstwa rozsączająca ( miąższość 40 cm ) - żwir płukany 20-40 mm
warstwa wspomagająca ( miąższość 20 cm) - piasek
Odległość pomiędzy poszczególnymi nitkami drenażu rozsączającego - 2,0m.
Układ rur drenażu zamknięty studzienką SL-RBOU 450 i dodatkowym kominkiem nawiewnym wyprowadzonym na wysokość 60 cm ponad poziom terenu.
UWAGA :

Szczegółowy zakres prac do których niezbędny jest nadzór inwestorski opisuje dokumentacja projektowa oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót - ze względu na dużą objętość dostępna w siedzibie zamawiającego w dniach pracy Urzędu w godz.8:00-15:00.

2. Zakres obowiązków Nadzoru Inwestorskiego obejmuje:

2. 1. Inspektor nadzoru pełnić będzie nadzór inwestorski w zakresie wynikającym z przepisów Prawa budowlanego oraz przepisów wykonawczych. przepisach ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zmianami)
2. 2. Inspektor Nadzoru jest odpowiedzialny za organizację i koordynację realizacji zadania w zakresie robót.
2. 3. Inspektor Nadzoru zobowiązany jest do zweryfikowania dokumentacji projektowej, do kontrolowania jakości robót oraz materiałów, maszyn i urządzeń.
2. 4. Inspektor Nadzoru będzie współuczestniczył w rozliczeniu budowy w zakresie finansowym i rzeczowym.
2. 5. Inspektor Nadzoru zobowiązany jest do dostosowania godzin pracy do przyszłego wykonawcy robót, przy czym Zamawiający wymaga pełnej dyspozycyjności i inspekcji na terenie prowadzenia robót budowlanych minimum 3 razy w tygodniu.
2. 6. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy m.in.:
analiza dokumentacji technicznej, uzgodnień oraz decyzji w celu zidentyfikowania problemów i podjęcia działań zaradczych,
wyegzekwowanie od projektanta uzupełnień lub poprawienia dokumentacji w trakcie realizacji robót w przypadku ujawnienia wad tej dokumentacji,
zatwierdzenie, sprawdzanie i uaktualnianie harmonogramu robót Wykonawcy,
sprawdzanie czy wszystkie osoby zatrudnione przez Wykonawcę posiadają kwalifikacje oraz uprawnienia do prowadzenia prac budowlanych - jeżeli takie są wymagane,
sprawdzanie czy wszystkie używane urządzenia i materiały posiadają wymagane świadectwa i certyfikaty,
kontrola prawidłowości prowadzenia dziennika budowy i dokonywanie w nim wpisów stwierdzających wszystkie okoliczności mające znaczenie dla procesu budowlanego oraz wycena robót,
organizowanie i prowadzenie narad technicznych, problemowych i innych spotkań zwoływanych przez Zamawiającego na wniosek Inspektora Nadzoru lub Wykonawcy i ich protokołowanie,
weryfikacja, analiza i zatwierdzanie do zapłaty faktur wystawionych przez Wykonawcę w związku z realizacją zadania,
sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych elementów budowlanych a w szczególności zapobiegania zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych oraz nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie,
odbiór i sprawdzanie robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających; dodatkowo powinien uczestniczyć w odbiorach częściowych i końcowym jak również przygotować i brać udział w odbiorach gotowych obiektów,
zawieszenie prowadzenia robót budowlanych w przypadku gdy ich kontynuacja może wywołać zagrożenie życia lub zdrowia ludzi bądź spowodować znaczne straty materialne,
uzgodnienie z Wykonawcą rodzaju dokumentacji powykonawczej; sprawdzenie jej i zatwierdzenie do odbioru,
uczestniczenia w przeglądach gwarancyjnych bez domagania się dodatkowej zapłaty.
2. 7. Inspektor Nadzoru, po uzgodnieniu z Zamawiającym wykona wszystkie inne czynności, nie wymienione w umowie, które zostaną uznane za niezbędne dla prawidłowej realizacji zadania.
2. 8. Inspektor Nadzoru jeśli zajdzie taka potrzeba zapewni czasowe zastępstwo na cały czas swojej nieobecności tak by uniknąć zwłoki w realizacji zadania - informacja o zastępstwie musi być przedłożona Zamawiającemu pisemnie i zaakceptowana.
2. 9. Do obowiązków Inspektora Nadzoru należy przekazanie terenu budowy Wykonawcy robót budowlanych.
2. 10. Wykonawca będzie na bieżąco informował Zamawiającego o postępie robót w ciągu okresu realizacji zadania, oraz ma obowiązek udzielić informacji na każde żądanie Zamawiającego w formie przez niego wskazanej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 26

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
3.1 warunek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - działalność prowadzona na potrzeby zamówienia nie wymaga specjalistycznych uprawnień;prowadzona na potrzeby zamówienia nie wymaga specjalistycznych uprawnień;

Wiedza i doświadczenie:
3.2 warunek posiadania wiedzy i doświadczenia zamawiający uzna za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże , że w ostatnich trzech latach przed upływem terminu składania a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie wykonywał usługi nadzoru inwestorskiego na co najmniej trzech zadaniach o wartości jednostkowej nie mniejszej niż:
a) co najmniej jednego zadania z zakresu budowy oczyszczalni o wartości 1mln zł;
b) co najmniej jednego zadania z zakresu budowy kanalizacji o wartości 500 tys zł;
c) co najmniej jednego zadania z zakresu budowy oczyszczalni przydomowych o wartości 500 tys.zł;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
3.4 dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia Zamawiający uzna za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia t.j:
a) co najmniej jedna osoba przewidziana do pełnienia funkcji inspektora nadzoru branży sanitarnej - 3 letnie doświadczenie w nadzorowaniu robót, uprawnienia bez ograniczeń lub równoważne do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych,
b) co najmniej jedna osoba przewidziana do pełnienia funkcji inspektora nadzoru w branży ogólnobudowlanej- 3 letnie doświadczenie w nadzorowaniu robót lub pełnieniu funkcji kierownika budowy, uprawnienia bez ograniczeń lub równoważne do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
c) co najmniej jedna osoba przewidziana do pełnienia funkcji inspektora nadzoru branży elektrycznej -3 letnie doświadczenie w nadzorowaniu robót lub pełnieniu funkcji kierownika budowy, uprawnienia bez ograniczeń lub równoważne do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.

Sytuacja ekonomiczna:
3.4 Warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000,00zł.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wzór umowy w oparciu o który będzie realizowany przedmiot zamówienia stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem ich nieważności.
3. Wprowadzenie istotnych zmian w umowie w zakresie zmiany terminów może wynikać z następujących okoliczności:
a) wykonania przedmiotu umowy - na skutek zmiany terminów wykonania poszczególnych zadań inwestycyjnych;
b) jeżeli wystąpi nieterminowe przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego, a opóźnienie to będzie miało wpływ na terminowe wykonanie przedmiotu umowy,
c) jeżeli wystąpiła konieczność wykonania zamówień dodatkowych w okolicznościach wymienionych w § 67.1 ust. 5 ustawy Pzp;
d) wystawienia faktur częściowych przez wykonawcę na skutek zmian terminów wystawienia faktur częściowych przez wykonawców poszczególnych zadań inwestycyjnych.
e) Na skutek żądania zmiany przez instytucję przyznającą część środków finansowych na realizację, pochodzących z budżetu Unii Europejskiej (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego).
4. Wprowadzenie istotnych zmian w umowie zakresie ceny:
a) jeżeli zmianie ulegnie urzędowa stawka VAT na roboty budowlane,
5. Umowa zostanie zawarta na warunkach i według wzoru stanowiącego załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy,

W celu wprowadzenia zmian do umowy należy podać : sposób ich inicjowania, sposób wprowadzania i możliwe skutki. Inicjowanie może nastąpić przez Zamawiającego albo Wykonawcę poprzez złożenie wniosku pisemnego. Wniosek taki powinien zawierać: opis zmiany, uzasadnienie zmiany, koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia, czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej ( protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.tuczna.netbip.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Tuczna
Tuczna 191A
21-523 Tuczna

Data składania wniosków, ofert: 16/03/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Tuczna
Tuczna 191A (sekretariat Urzędu - pokój nr 14)
21-523 Tuczna

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
PROJEKT DOFINANSOWANY Z PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2007-2013
W RAMACH DZIAŁANIA Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Informacja na temat wadium:
W niniejszym postępowaniu wadium nie jest wymagalne.

Potencjał techniczny:
Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w artykule 22 ust.1 Pzp

Podobne przetargi

120725 / 2010-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu w Krasnymstawie - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego przy realizacji inwestycji pod nazwą: Kompleksowa termomodernizacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie.

24760 / 2011-02-18 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Wykonanie zamówienia uzupełniającego przy sprawowaniu nadzoru inwestorskiego na zadaniu: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 74 na odcinku Annopol - Gościeradów

464092 / 2012-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niemce - Niemce (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Nadzór inwestorski nad zadaniem inwestycyjnym - Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wola Niemiecka i Rudka Kozłowiecka Gmina Niemce w ramach działania 321, /Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej/ Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

445928 / 2011-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Konstantynów - Konstantynów (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. Kompleksowe uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Aglomeracji Konstantynów.

65847 / 2012-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Lublin (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru budowlanego w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo - wychowawczych na terenie województwa lubelskiego

481666 / 2013-11-25 - Inny: Publiczna Szkoła Artystyczna

Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie - Nałęczów (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługa nadzoru inwestorskiego przy Remoncie i termomodernizacji obiektów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie

50998 / 2013-02-06 - Inny: instytucja kultury

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" - Lublin (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków nadzoru inwestorskiego (tzw. Zespołu Nadzoru Inwestorskiego) nad robotami budowlanymi prowadzonymi w kompleksie pałacowym w Gardzienicach w ramach realizacji inwestycji: Budowa Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach (nr projektu POIS.11.01.00-00-061/10 w ramach działania 11.1 Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym priorytetu XI Kultura i dziedzictwo kulturowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013) w okresie od I kwartału 2013 do końca realizacji projektu

69987 / 2013-05-09 - Podmiot prawa publicznego

Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie - Nałęczów (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługa nadzoru inwestorskiego przy Remoncie i termomodernizacji obiektów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie

233410 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Radzyń Podlaski - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie inwestycji pn.: Rewitalizacja - Przebudowa ul. Jana Pawła II, ul. Międzyrzeckiej i Pl. Wolności w Radzyniu Podlaskim

148100 / 2010-05-28 - Inny: Spółka Akcyjna

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami - Lublin (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inwestora zastępczego dla realizacji zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa dworca kolejowego Terespol

392954 / 2009-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Skarb Państwa reprezentowany przez Starostę Biłgorajskiego - Biłgoraj (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zagospodarowaniem poscaleniowym polegającym na przebudowie dróg lokalnych i dojazdowych do gruntów rolnych na terenie obrębu Potok Górny gmina Potok Górny w ramach projektu Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów

228390 / 2010-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu w Krasnymstawie - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego przy realizacji inwestycji pod nazwą: Modernizacja i remont obiektów Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Krasnymstawie.

182999 / 2014-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Hanna - Hanna (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru nad zadaniem pn. Budowa systemu przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach indywidualnych w miejscowościach na terenie gminy Hanna.

243894 / 2014-07-21 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego na zadaniu: Wykonanie robót w ciągu drogi krajowej nr 12/17 w zakresie: a) Roboty związane z poprawą systemu odwodnienia obwodnicy m. Piaski w ciągu drogi krajowej nr 12 Lublin - Chełm - Dorohusk; b) Roboty związane z wykonaniem ciągu pieszego wraz z przejściem dla pieszych przez ul. Piasecką w Świdniku

201040 / 2014-06-13 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Zamówienie uzupełniające nr 3 na zarządzanie kontraktem w zakresie Budowa obwodnicy Hrubieszowa w ciągu drogi krajowej nr 74 Janów Lubelski - granica państwa, w tym pełnienie nadzoru nad realizacją robót

158920 / 2013-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina KÄ…kolewnica - KÄ…kolewnica (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji pn. Budowa miejsc postojowych (parkingu) w Kąkolewnicy przy ul. Ks. A. Kornilaka

112452 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Terespol - Terespol (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Wykonanie nadzoru inżynieryjnego nad budową oświetlenia ulicznego ulicy Kolejarzy w Małaszewiczach realizowanego w ramach Projektu Przebudowa ulicy Kolejarzy w Małaszewiczach

174368 / 2012-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej - Łęczna (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: Stabilizacja osuwiska i odbudowa drogi powiatowej nr 2016L w km 2+538 ÷ 2+880 w m. Łańcuchów

22663 / 2014-02-05 - Inny: instytut badawczy

Instytut Nawozów Sztucznych - Puławy (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania Budowa Centrum Badawczego Nawozów w ramach projektu Budowa i wyposażenie Centrum Badawczego Nawozów, w następujących branżach: budowlano - konstrukcyjnej łącznie z pełnieniem funkcji koordynatora wszystkich branż, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, drogowej.

132278 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bychawa - Bychawa (lubelskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Wykonywanie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją oraz w okresie gwarancyjnym dla zadań realizowanych na terenie gminy Bychawa: wchodzących w skład przedsięwzięcia pn. Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Bychawa, oraz zadań:Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Woli Gałęzowskiej oraz Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy ul. Mickiewicza w Bychawie z przeznaczeniem na mieszkaniowy zasób gminy Bychawa.