Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

127318 / 2013-04-02 - Administracja samorządowa / Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie (Tarnów)

Wykonanie usługi, opracowanie programu dla zadania pn.:
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i pozostałych usług związanych z opracowaniem programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego w dolinie potoku Wątok (wraz z dopływami) na terenie miasta Tarnów oraz gmin Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski woj. małopolskie.
Zamówienie obejmuje opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego w dolinie potoku wraz z opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko proponowanych rozwiązań programowych oraz wykonanie programów funkcjonalno-użytkowych opisujących rozwiązania przewidziane do zaprojektowania i realizacji robót budowlanych.
2. Szczegółowy zakres zamówienia.
2.1. Zakres obszarowy zamówienia
Zakres obejmuje dolinę potoku Wątok tj. potok Wątok w km 0+000 - 24+680 wraz ze stopniami oraz dopływy potok Wątoczek, Mrozówka i Strusinka. W opracowaniu należy uwzględnić lokalizację rozwiązań proponowanych w opracowaniu pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice.
2.2. Opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego (zwanym dalej PROGRAM)
PROGRAM należy opracować w oparciu o istniejącą koncepcję pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice oraz uwzględniając zakres podany w pkt. 2.1.
Program winien obejmować weryfikację i uszczegółowienie rozwiązań koncepcyjnych oraz wykonanie opracowań dodatkowych tj.:
2.2.1. Rozpoznanie budowy geologicznej doliny i warunków geotechnicznych na podstawie pomiarów terenowych w rejonie planowanych działań inwestycyjnych wraz z rozpoznaniem możliwości pozyskania i wstępną oceną rezerw ziemnych (w przypadku potrzeby),
2.1.2. Wykonanie materiałów geodezyjnych niezbędnych do opracowania programu.
2.1.3. Wykonanie obliczeń i analiz hydrologiczno-hydraulicznych w zakresie oceny efektywności proponowanych rozwiązań (w tym zmniejszenia stref zagrożenia powodziowego) dostarczającym podstawowych danych i informacji do wstępnego zwymiarowania i określenia podstawowych parametrów technicznych i użytkowych planowanych obiektów. Gdy model terenowy ulegnie zmianie, należy przeliczyć go na nowo w ogólnodostępnych standardach.
2.1.4. Opracowanie projektów koncepcyjnych dla wybranych (rekomendowanych) do realizacji rozwiązań technicznych wraz ze wskazaniem trybu administracyjnego przygotowania do realizacji (zgłoszenie, decyzja o pozwolenie na budowę, decyzja realizacyjna). Projekty koncepcyjne przyjętych rozwiązań technicznych należy opracować na aktualnych mapach do celów projektowych, określić ich charakterystyczne parametry oraz wykonać niezbędne rysunki, profile, przekroje itp.
2.1.5. Opracowanie szacunkowych kosztów realizacji planowanych zadań inwestycyjnych wraz z analizą techniczno-ekonomiczną opłacalności przedsięwzięcia.
2.1.6. Uzyskanie wstępnych uzgodnień dla rozwiązań zawartych w programie a w szczególności w projektach koncepcyjnych z Zamawiającym (MZMiUW Kraków) oraz jednostkami samorządu terytorialnego i władz regionalnych, w tym:
- RZGW Kraków
- RDOŚ w Krakowie
- UM w Tarnowie
- UG Skrzyszów
- UG Ryglice
- właścicielami i administratorami urządzeń i uzbrojenia będącego w kolizji z proponowanym zakresem działań inwestycyjnych.

Zamawiający zobowiązuje się udostępnić Wykonawcy koncepcję pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice oraz inne opracowania i informację niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia a będące w posiadaniu Zamawiającego m.in.: model hydrauliczny, numeryczny model terenu, ortofotomapy, mapy topograficzne, mapy zasadnicze, CORINE Land Cover, mapa glebowo-rolnicza, Opracowanie charakterystyk meteorologicznych ze stacji IMGW w Tarnowie i Tuchowie oraz wodowskazu na Białej Tarnowskiej w Koszycach

2.3. Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla wykonanego PROGRAMU (zwana dalej PROGNOZA)
Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko planowanych działań technicznych i nietechnicznych służących poprawie bezpieczeństwa powodziowego na terenie doliny potoku Wątok, poprzez wskazanie celów ochrony oraz ocenę możliwości, sposobów i kosztów ich realizacji przy akceptowanym poziomie bezpieczeństwa powodziowego oraz oddziaływania na środowisko przyrodnicze, wraz z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z póź. Zm.), zwana dalej Ustawą o ocenach.
Zakres prognozy winien obejmować co najmniej:
2.3.1. Ocena stanu środowiska obszaru objętego PROGRAMEM (dolina) oraz terenu dorzecza potoku Wątok, w tym określenie obszarów o szczególnych właściwościach naturalnych, wrażliwych na oddziaływania oraz o przekroczonych standardach jakości środowiska.
2.3.2. Określenie form ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody oraz obszarów podlegających ochronie zgodnie z prawem międzynarodowym na obszarze objętym programem.
2.3.3. Analizę obecnego stanu zagrożeń powodziowych wraz z oceną PROGRAMU docelowego systemu ochrony przeciwpowodziowej doliny i dorzecza Wątoku oraz oceną jego wpływu na zmniejszenie ryzyka powodzi w dolinie.
2.3.4. Ocena zgodności zakresu PROGRAMU z celami ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki wodnej w tym z zasobami przyrodniczymi dorzecza Wątoku, programem wodno-środowiskowym kraju oraz planami gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, programem ochrony przeciwpowodziowej Dorzecza Górnej Wisły.
2.3.5. Przewidywane oddziaływanie ustaleń programu na środowisko w tym ocena potencjalnych zmian stanu środowiska w przypadku realizacji PROGRAMU oraz ocena skutków zaniechania planowanych przedsięwzięć.
2.3.6. Ocena zmian w środowisku, powodowana wykorzystywaniem zasobów środowiska i przekształceniem terenu wynikająca z przeznaczenia terenu pod przyjęte projekty inwestycyjne,
2.3.7. Określenie obszarów kolizji zadań inwestycyjnych z obszarami cennymi przyrodniczo objętymi ochroną zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.
2.3.8. Propozycja rozwiązań mających na celu minimalizację niekorzystnych oddziaływań programu na środowisko w tym na obszary cenne przyrodniczo.
2.3.9. Propozycja zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin objętych programem oraz propozycje zapisów do warunków korzystania z wód regionu wodnego w odniesieniu do usytuowania, rodzaju i skali tych przedsięwzięć.
2.3.10. Analiza wpływu na środowisko proponowanych rozwiązań technicznych w
kontekście ewentualnego obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
2.3.11. Opracować i przedstawić analizę wariantów proponowanych rozwiązań inwestycyjnych wraz z ich uzasadnieniem zastosowania. (wariant proponowany, wariant alternatywny, wariant najkorzystniejszy dla środowiska).
2.3.12. Szczegółowy zakres PROGNOZY należy uzgodnić z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz uwzględnić ewentualne poprawki wynikające z przeprowadzonego uzgodnienia.
2.4. Opracowanie programów funkcjonalno użytkowych (zwane dalej PFU)
Opracowanie PFU zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. dla przyjętych i zaakceptowanych przez Zamawiającego finalnych rozwiązań inwestycyjnych.
Należy wykonać co najmniej 5 oddzielnych PFU dla przyjętych rozwiązań, pogrupowanych w sposób umożliwiający ich pełne wykorzystanie i realizację.
2.5. Przygotowanie materiałów wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a w tym:
- Opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia dla planowanych działań inwestycyjnych wraz z mapą ewidencyjną obejmującą teren na którym będą realizowane przedsięwzięcia i wypisami z ewidencji gruntów zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. z 2010 r. Nr 213, poz. 1397) oraz ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199 z 2008 r. poz.1227. (o ile będzie wymagana).
- Opracowaniem raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanych zadań inwestycyjnych (o ile będzie wymagany).

3. Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o między innymi:
- Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010, Nr 102, poz. 651 j.t.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonlano - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1126) - o.k.;
- Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389)
- Ramowa Dyrektywa Wodna (Dyrektywa 2000/60/EC Rady Europy z dnia 23.10.2000 r.
- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r., Nr 15, poz. 11220 j.t z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2005 r., Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.);
- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz.1623 j.t. z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r., Nr 228, poz.1947 j.t. z późn.zm.);
- Uchwała 251/IX/2005 Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły z dnia 31 marca 2005 r.
- Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.).
Uwaga.
Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi programu.
4. Przedmiot zamówienia w postaci PROGRAMU i PROGNOZY należy wykonać w 6 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*,
PROGRAMY FUNKCJONALNO-UŻYTKOWE należy wykonać w 3 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*
- Materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w 3 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej*
*(poprzez zapisanie na płycie CD/DVD dokumentacji w formacie PDF (*pdf) z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu.)
Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu w formie elektronicznej wszelkie wykorzystane podczas opracowania przedmiotu zamówienia materiały m.in.: podkłady mapowe, fotografie, numeryczny model terenu i model hydrauliczny.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 127318

Data publikacji: 2013-04-02

Nazwa:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie

Ulica: ul. Ostrogskich 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Tarnów

Kod pocztowy: 33-100

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 014 6376922

Numer faxu: 014 6376913

Regon: 00057754400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie usługi, opracowanie programu dla zadania pn.:
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i pozostałych usług związanych z opracowaniem programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego w dolinie potoku Wątok (wraz z dopływami) na terenie miasta Tarnów oraz gmin Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski woj. małopolskie.
Zamówienie obejmuje opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego w dolinie potoku wraz z opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko proponowanych rozwiązań programowych oraz wykonanie programów funkcjonalno-użytkowych opisujących rozwiązania przewidziane do zaprojektowania i realizacji robót budowlanych.
2. Szczegółowy zakres zamówienia.
2.1. Zakres obszarowy zamówienia
Zakres obejmuje dolinę potoku Wątok tj. potok Wątok w km 0+000 - 24+680 wraz ze stopniami oraz dopływy potok Wątoczek, Mrozówka i Strusinka. W opracowaniu należy uwzględnić lokalizację rozwiązań proponowanych w opracowaniu pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice.
2.2. Opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego (zwanym dalej PROGRAM)
PROGRAM należy opracować w oparciu o istniejącą koncepcję pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice oraz uwzględniając zakres podany w pkt. 2.1.
Program winien obejmować weryfikację i uszczegółowienie rozwiązań koncepcyjnych oraz wykonanie opracowań dodatkowych tj.:
2.2.1. Rozpoznanie budowy geologicznej doliny i warunków geotechnicznych na podstawie pomiarów terenowych w rejonie planowanych działań inwestycyjnych wraz z rozpoznaniem możliwości pozyskania i wstępną oceną rezerw ziemnych (w przypadku potrzeby),
2.1.2. Wykonanie materiałów geodezyjnych niezbędnych do opracowania programu.
2.1.3. Wykonanie obliczeń i analiz hydrologiczno-hydraulicznych w zakresie oceny efektywności proponowanych rozwiązań (w tym zmniejszenia stref zagrożenia powodziowego) dostarczającym podstawowych danych i informacji do wstępnego zwymiarowania i określenia podstawowych parametrów technicznych i użytkowych planowanych obiektów. Gdy model terenowy ulegnie zmianie, należy przeliczyć go na nowo w ogólnodostępnych standardach.
2.1.4. Opracowanie projektów koncepcyjnych dla wybranych (rekomendowanych) do realizacji rozwiązań technicznych wraz ze wskazaniem trybu administracyjnego przygotowania do realizacji (zgłoszenie, decyzja o pozwolenie na budowę, decyzja realizacyjna). Projekty koncepcyjne przyjętych rozwiązań technicznych należy opracować na aktualnych mapach do celów projektowych, określić ich charakterystyczne parametry oraz wykonać niezbędne rysunki, profile, przekroje itp.
2.1.5. Opracowanie szacunkowych kosztów realizacji planowanych zadań inwestycyjnych wraz z analizą techniczno-ekonomiczną opłacalności przedsięwzięcia.
2.1.6. Uzyskanie wstępnych uzgodnień dla rozwiązań zawartych w programie a w szczególności w projektach koncepcyjnych z Zamawiającym (MZMiUW Kraków) oraz jednostkami samorządu terytorialnego i władz regionalnych, w tym:
- RZGW Kraków
- RDOŚ w Krakowie
- UM w Tarnowie
- UG Skrzyszów
- UG Ryglice
- właścicielami i administratorami urządzeń i uzbrojenia będącego w kolizji z proponowanym zakresem działań inwestycyjnych.

Zamawiający zobowiązuje się udostępnić Wykonawcy koncepcję pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice oraz inne opracowania i informację niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia a będące w posiadaniu Zamawiającego m.in.: model hydrauliczny, numeryczny model terenu, ortofotomapy, mapy topograficzne, mapy zasadnicze, CORINE Land Cover, mapa glebowo-rolnicza, Opracowanie charakterystyk meteorologicznych ze stacji IMGW w Tarnowie i Tuchowie oraz wodowskazu na Białej Tarnowskiej w Koszycach

2.3. Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla wykonanego PROGRAMU (zwana dalej PROGNOZA)
Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko planowanych działań technicznych i nietechnicznych służących poprawie bezpieczeństwa powodziowego na terenie doliny potoku Wątok, poprzez wskazanie celów ochrony oraz ocenę możliwości, sposobów i kosztów ich realizacji przy akceptowanym poziomie bezpieczeństwa powodziowego oraz oddziaływania na środowisko przyrodnicze, wraz z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z póź. Zm.), zwana dalej Ustawą o ocenach.
Zakres prognozy winien obejmować co najmniej:
2.3.1. Ocena stanu środowiska obszaru objętego PROGRAMEM (dolina) oraz terenu dorzecza potoku Wątok, w tym określenie obszarów o szczególnych właściwościach naturalnych, wrażliwych na oddziaływania oraz o przekroczonych standardach jakości środowiska.
2.3.2. Określenie form ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody oraz obszarów podlegających ochronie zgodnie z prawem międzynarodowym na obszarze objętym programem.
2.3.3. Analizę obecnego stanu zagrożeń powodziowych wraz z oceną PROGRAMU docelowego systemu ochrony przeciwpowodziowej doliny i dorzecza Wątoku oraz oceną jego wpływu na zmniejszenie ryzyka powodzi w dolinie.
2.3.4. Ocena zgodności zakresu PROGRAMU z celami ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki wodnej w tym z zasobami przyrodniczymi dorzecza Wątoku, programem wodno-środowiskowym kraju oraz planami gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, programem ochrony przeciwpowodziowej Dorzecza Górnej Wisły.
2.3.5. Przewidywane oddziaływanie ustaleń programu na środowisko w tym ocena potencjalnych zmian stanu środowiska w przypadku realizacji PROGRAMU oraz ocena skutków zaniechania planowanych przedsięwzięć.
2.3.6. Ocena zmian w środowisku, powodowana wykorzystywaniem zasobów środowiska i przekształceniem terenu wynikająca z przeznaczenia terenu pod przyjęte projekty inwestycyjne,
2.3.7. Określenie obszarów kolizji zadań inwestycyjnych z obszarami cennymi przyrodniczo objętymi ochroną zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.
2.3.8. Propozycja rozwiązań mających na celu minimalizację niekorzystnych oddziaływań programu na środowisko w tym na obszary cenne przyrodniczo.
2.3.9. Propozycja zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin objętych programem oraz propozycje zapisów do warunków korzystania z wód regionu wodnego w odniesieniu do usytuowania, rodzaju i skali tych przedsięwzięć.
2.3.10. Analiza wpływu na środowisko proponowanych rozwiązań technicznych w
kontekście ewentualnego obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
2.3.11. Opracować i przedstawić analizę wariantów proponowanych rozwiązań inwestycyjnych wraz z ich uzasadnieniem zastosowania. (wariant proponowany, wariant alternatywny, wariant najkorzystniejszy dla środowiska).
2.3.12. Szczegółowy zakres PROGNOZY należy uzgodnić z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz uwzględnić ewentualne poprawki wynikające z przeprowadzonego uzgodnienia.
2.4. Opracowanie programów funkcjonalno użytkowych (zwane dalej PFU)
Opracowanie PFU zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. dla przyjętych i zaakceptowanych przez Zamawiającego finalnych rozwiązań inwestycyjnych.
Należy wykonać co najmniej 5 oddzielnych PFU dla przyjętych rozwiązań, pogrupowanych w sposób umożliwiający ich pełne wykorzystanie i realizację.
2.5. Przygotowanie materiałów wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a w tym:
- Opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia dla planowanych działań inwestycyjnych wraz z mapą ewidencyjną obejmującą teren na którym będą realizowane przedsięwzięcia i wypisami z ewidencji gruntów zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. z 2010 r. Nr 213, poz. 1397) oraz ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199 z 2008 r. poz.1227. (o ile będzie wymagana).
- Opracowaniem raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanych zadań inwestycyjnych (o ile będzie wymagany).

3. Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o między innymi:
- Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010, Nr 102, poz. 651 j.t.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonlano - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1126) - o.k.;
- Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389)
- Ramowa Dyrektywa Wodna (Dyrektywa 2000/60/EC Rady Europy z dnia 23.10.2000 r.
- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r., Nr 15, poz. 11220 j.t z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2005 r., Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.);
- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz.1623 j.t. z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r., Nr 228, poz.1947 j.t. z późn.zm.);
- Uchwała 251/IX/2005 Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły z dnia 31 marca 2005 r.
- Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.).
Uwaga.
Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi programu.
4. Przedmiot zamówienia w postaci PROGRAMU i PROGNOZY należy wykonać w 6 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*,
PROGRAMY FUNKCJONALNO-UŻYTKOWE należy wykonać w 3 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*
- Materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w 3 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej*
*(poprzez zapisanie na płycie CD/DVD dokumentacji w formacie PDF (*pdf) z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu.)
Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu w formie elektronicznej wszelkie wykorzystane podczas opracowania przedmiotu zamówienia materiały m.in.: podkłady mapowe, fotografie, numeryczny model terenu i model hydrauliczny.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Informacja na temat wadium:
1.1 Wadium w wysokości 10 000 zł należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.

Wadium winno być wniesione w:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( tj. Dz. U. Nr 42, poz. 275 z 2007 r. z późn. zmianami)
Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek bankowy zamawiającego: KREDYT BANK PBI S.A. II O / KRAKÓW nr konta 70 1500 1487 1214 8003 1851 0000.
Wadium w innej formie niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie ul. Ostrogskich 5 sekretariat ( I piętro ).
Dowód wpłaty wadium należy dołączyć do oferty.
1.2 Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń musi spełniać następujące wymogi:
- być wystawione na Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie
-zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust 4a i/lub 5 Ustawy.
- okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi projektowe (potwierdzone dowodami, że zostały wykonane należycie) wartość każdej z tych usług nie mniejsza niż 350 000 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych), w zakresie wykonania studium, koncepcji lub programu w zakresie ochrony przeciwpowodziowej.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że:
a)dysponuje osobami posiadającymi kwalifikacje konieczne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 ( tj. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), to jest:
- projektant posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji budowle hydrotechniczne lub specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji obiekty budowlane melioracji lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- osoby posiadające uprawnienia do projektowania w specjalności odpowiedniej dla branż występujących w opracowaniu (uprawnienia geologiczne, geodezyjne).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na wartość co najmniej 500 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: nie dotyczy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Strony dopuszczają możliwość zmiany treści umowy w następujących przypadkach:
a.zmiany w KRS, wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub (CEIDG) w trakcie realizacji zamówienia;
b.zmiany kont bankowych,
c.wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy,
d.w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług na przedmiot umowy, cena brutto określona w umowie za okresy realizacji umowy przypadające po wprowadzeniu zmienionej stawki podatku od towarów i usług ulegnie odpowiedniej zmianie, w taki sposób, aby wynikająca z umowy cena netto pozostała niezmieniona,
e.zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub po jej podpisaniu,
f.zgodnie z art. 144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - dopuszcza się możliwość wprowadzenia innych, nieistotnych zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy
2.Zmiana terminów wykonania przedmiotu zamówienia będzie możliwa wyłącznie
w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na terminy realizacji przedmiotu umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzmiuw.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5 w pok. nr 16.

Data składania wniosków, ofert: 10/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5 w sekretariacie pok. nr 9.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

190246 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu - Czarny Dunajec (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie projektu przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 958 oraz chodnika dla pieszych wraz z odwodnieniem wzdłuż drogi nr 958 od km 25+220 do km 27+800 w miejscowości Podczerwone i Koniówka

66994 / 2014-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Limanowa - Limanowa (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji technicznej: 1. Zatok przystankowych wraz z chodnikiem w m. Wysokie, 2. Budowy przejścia dla pieszych wraz z chodnikiem w m. Kanina.

227686 / 2013-06-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: Lokalne zabezpieczenie brzegów pot. Czerna w km 0+300-2+500 w m. Stryszawa, gm. Stryszawa, pow. suski, woj. małopolskie.

205494 / 2013-05-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie projektu wykonawczego zgodnie z art. 34 Prawa budowlanego pn: Zabezpieczenie brzegów p.Bełcz w km 0+000 - 0+400 w m.Łosie gm.Ropa pow.gorlicki woj.małopolskie.

85334 / 2011-04-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: Ochrona przeciwpowodziowa gminy Wadowice - zabezpieczenie brzegu rz. Skawy w km 20+600 -21+300 w m. Wadowice, gm. Wadowice, pow. wadowicki, woj. małopolskie

85419 / 2009-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Bochnia - Bochnia (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla inwestycji pn: Budowa trasy północno - zachodniej w Bochni - etap II

148706 / 2009-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Inspektorat Rejonowy w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Usuwanie szkód powodziowych ,prawy wał p. powodziowy rzeki Wisły w km 111+500-113+000 m. Wola Zabierzowska, gm. Niepołomice, powiat wielicki

234783 / 2013-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
wykonanie usługi dla zadania pn.: Program zabezpieczenia przeciwpowodziowego: - Kanału Zyblikiewicz nr 1 w km. 0+000 - 14+770 w msc. Kanna, Podlipie, Samocice gm. Bolesław; Wola Żelichowska, Zapasternicze, Żelichów gm. Gręboszów; Kłyż, Gorzyce gm. Żabno. - Kanału Zyblikiewicz nr 2 w km. 0+000 - 17+190 w msc. Mędrzechów gm. Mędrzechów; Tonia, Bolesław, Świebodzin, Kuzie gm. Bolesław; Zalipie, Niwka gm. Olesno; Kłyż gm. Żabno.

440400 / 2011-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Realizacja zadania inwestycyjnego o symbolu ET pn. - Opracowanie dokumentacji rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 969 Nowy Targ - Stary Sącz z drogą powiatową nr 1639K Dębno - Niedzica - granica Państwa w m. Dębno..

201572 / 2011-07-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie Projektu technicznego - odbudowa koryta rz.Wisłoki w km 107+900 - 109+250 m.Jasło gm.Jasło pow. Jasło woj.podkarpackie

188449 / 2015-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie Programów Funkcjonalno-Użytkowych dla zadań drogowych prac poscaleniowych związanych z organizacją rolniczej przestrzeni produkcyjnej

282120 / 2013-07-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej pn. Lokalne zabezpieczenie lewego brzegu rzeki Biała Tarnowska w km 4+100 - 4+400 w m. Tarnów, pow. Tarnów, woj. małopolskie.

99717 / 2011-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie usług projektowych dla zadania pn: Usuwanie szkód powodziowych na prawym wale rzeki Wisły w km 15+850 - 16+000, 17+350 - 17+500, 17+900 - 18+100, 18+750 - 19+050, 19+500 - 19+700, 20+100 - 20+300, 23+200 - 23+400, 31+500 - 31+750, 32+750 - 33+000 gm. Bolesław, Mędrzechów, Szczucin - Etap I Opracowanie ekspertyzy wraz z dokumentacją kosztową i geodezyjną

68017 / 2015-05-12 - Inny: Jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 981 - koncepcja przebudowy/rozbudowy DW nr 981 na odcinku Zborowice - Krynica Zdrój wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego.

163959 / 2013-08-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Projekt wykonawczy remontu kierownicy i lewego brzegu górnego awanportu śluzy Stopnia Wodnego Dąbie w km 80+875 rzeki Wisły w m. Kraków, woj. małopolskie.