Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

148489 / 2013-07-19 - Inny: Gótnictwo Spółka Akcyjna / Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna (Wieliczka)

Opracowanie założeń oraz wykonanie koncepcji i wielobranżowego projektu technicznego przebudowy szybu Paderewski

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest:
1)opracowanie założeń techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski, opartych na ocenie stanu technicznego szybu, analizie geomechanicznej i analizie hydrogeologicznej w aspekcie planowanej funkcji, zwanych dalej łącznie Założeniami
2)opracowanie wielowariantowej koncepcji przebudowy szybu Paderewski wraz z budynkiem nadszybia, a także opracowanie studium historyczno-konserwatorskiego, zwanych dalej łącznie Koncepcją,
3)sporządzenie wstępnego przedmiaru robót i wstępnego kosztorysu dla zakresu rzeczowego prac, wynikającego z Koncepcji,
4)wykonanie wielobranżowego projektu technicznego przebudowy szybu Paderewski na podstawie wybranego przez Zamawiającego wariantu koncepcji, zwanego dalej Projektem technicznym.
5)opracowanie przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego i harmonogramu rzeczowo - finansowego dla prac objętych Projektem technicznym,
6)sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac ujętych w opracowanym Projekcie technicznym.
2.Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania na rzecz Zamawiającego pozwolenia na budowę wydawanego przez organy nadzoru górniczego oraz wszelkich koniecznych decyzji i uzgodnień wymaganych dla uzyskania tego pozwolenia (dalej łącznie jako Pozwolenia).
3.Zamawiający we własnym zakresie uzyska wymagane uzgodnienia i pozwolenia wydawane przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w tym zakresie.
4.Zlecenie wykonywania Projektu technicznego, opracowania przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego i harmonogramu rzeczowo-finansowego dla prac objętych Projektem technicznym oraz sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac ujętych w opracowanym Projekcie technicznym zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować ze zlecenia wykonania tych prac (prawo opcji).
5.Przedmiot zamówienia winien być wykonany zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi z dnia 8 czerwca 2010 r., znak: OZKr.JCH.562-830/10, stanowiącymi załącznik nr 1 do SIWZ.

2.Wytyczne do założeń techniczno-funkcjonalnych

2.1.Przed przystąpieniem do opracowania założeń techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski Wykonawca winien dokonać oceny stanu technicznego szybu przez rzeczoznawcę ds. obudowy szybowej oraz oceny obudowy podszybia szybu Paderewski na poz. I, a także sporządzić analizę geomechaniczną filara szybowego i analizę hydrogeologiczną rejonu szybu wraz z określeniem miejsc dopływu wód w aspekcie planowanej funkcji szybu.
2.2.Celem opracowania założeń techniczno-funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski jest doprowadzenie do uruchomienia szybu Paderewski i przystosowanie szybu do prowadzenia w nim ruch turystycznego umożliwiającego zejście i zjazd turystów na poziom I oraz jako wyrobisko służące jako droga ucieczkowa z poziomu I.
2.3.Założenia techniczno-funkcjonalne przebudowy szybu Paderewski winny zawierać zestaw propozycji możliwych rozwiązań technicznych w zakresie częściowego zabezpieczenia obudowy lub całkowitej jego przebudowy zapewniającej wodoszczelność szybu i podszybia na poz. I.
2.4.Wykonawca winien przewidzieć konieczność wykonania na potrzeby powyższej oceny, badawczych przedwiertów przez istniejącą obudowę szybu.
2.5.W założeniach techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski należy uwzględnić:
1)sposób włączenia organizacyjnego szybu Paderewski w ruch turystyczny, w tym szczególnie połączenia komunikacyjne szybu z planowanymi do budowy budynkami obsługi turystów
2)określenie przewidywanych dróg technologicznych oraz terenu koniecznego dla zorganizowania placu budowy dla przebudowy szybu,
3)określenie sposobu organizacji robót i zasilania placu budowy w wodę, energię elektryczną, łączność, itp.
4)określenie orientacyjnego szacunkowego kosztu realizacji przedsięwzięcia.
2.6.W trakcie opracowywania założeń techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski Wykonawca winien przewidzieć zadania z branży energomechanicznej wentylacyjno-klimatyzacyjnej oraz budowlanej w zakresie lokalizacji nadszybia, głowicy oraz jej połączeń komunikacyjnych i kanałów technicznych, a także przebudowę podszybia na poz. I.
2.7.Założenia techniczno-funkcjonalne przebudowy szybu Paderewski winny zostać sporządzone zgodnie z wytycznymi tj:
a)Szyb po przebudowie ma posiadać przedziały: schodowy i windowy (dźwigowy) umożliwiające transport załogi kopalnianej oraz turystów, kablowy i rurociągowy
b)Szyb po przebudowie i wyposażeniu w projektowane urządzenia winien zostać dopuszczony do ruchu zgodnie z przepisami prawa geologicznego i górniczego,
c)Przepustowość godzinowa szybu powinna wynosić: przedział schodowy z przepustowością przedziału minimum 1000 osób na godzinę, winda jednopiętrowa min. 20 osobowa (prędkość jazdy min. 2m/s), z przepustowością minimum 500 osób na godzinę,
d)Przedział windowy winien umożliwiać zabudowę windy jednopiętrowej (dźwigu osobowo-towarowego)
o pojemności zapewniającej transport osób, z przepustowością określoną w lit. c.
e)W przedziale dla dźwigu należy przewidzieć tylko instalacje przeznaczone dla funkcjonowania dźwigu,
f)Szczegółowe parametry urządzenia windowego, uwzględnionego w projekcie, oraz wymiary pomieszczenia maszynowni na powierzchni należy zaprojektować wg. wytycznych uzyskanych od potencjalnych dostawców wind. W wariantach koncepcji powinny być przeanalizowane dwie lokalizacje maszynowni: pod powierzchnią terenu i nad powierzchnią terenu.
g)W części budowlanej przewidzieć miejsce dla instalacji klimatyzacji - osuszania powietrza wdechowego w ilości min. 150 m3/min
Graniczne parametry obliczeniowe powietrza zewnętrznego latem:
- Temperatura t(z) = 310 C
- Zawartość wilgoci X(z) = 19,0 g/kg pow. suchego
- Parametry powietrza nawiewanego latem:
-Temperatura t(n) = 13 ÷ 200 C
-Zawartość wilgoci X(n) = 5,86 g/kg
Graniczne parametry obliczeniowe powietrza zewnętrznego zimą:
- Temperatura t(z) = -200 C
Parametry powietrza nawiewanego zimą:
- Temperatura t(n) = 100 C
a)W projekcie należy uwzględnić lokalizację tamy bezpieczeństwa na wlocie powietrza do szybu i ośluzowanie samego wejścia na powierzchni oraz zabezpieczenie tamami śluzowymi i bezpieczeństwa na podszybiu na poziomie I, w celu uniknięcia niekontrolowanego dopływu powietrza do samej rury szybowej. Czerpnia powietrza powinna być zabezpieczona przed dostępem osób postronnych. Należy zaprojektować instalacje umożliwiające monitorowanie stanu bezpieczeństwa pożarowego w szybie, w tym np. zabudowę czujników tlenku węgla, temperatury itp. Należy przewidzieć instalację umożliwiającą zabudowę czujników: temperatury, tlenku węgla itp. z umożliwieniem wglądu do pomieszczenia dyspozytora ruchu kopalni. Ilość powietrza płynącego po przebudowie szybem 150 m3/min. Istotnym elementem jest rozwiązanie podszybia na poz. I w sposób pozwalający na zabudowę śluz na połączeniach w kierunku szybu Kościuszko.
b)Projekt powinien określać gabaryty głowicy oraz uwzględnić w jej konstrukcji wlot podziemnego połączenia komunikacyjnego z budynków planowanego Centrum Obsługi Turysty, z wejściem na pomost przedziału schodowego i dostępem do przedziału windowego (podziemne nadszybie) - wejście od strony zachodniej bezpośrednio z połączenia komunikacyjnego z planowanego Centrum Obsługi Turysty.
Ponadto należy uwzględnić:
wlot kanału wentylacyjnego doprowadzającego powietrze z centrali wentylacyjno - klimatyzacyjnej,
wlot kanału kablowego.
c)Projekt powinien objąć odcinki połączeń komunikacyjnych i kanałów na długości ok. 5 m od wlotów. Połączenia komunikacyjne i kanały powinny być posadowione na głębokości umożliwiającej połączenie z planowanymi do budowy budynkami a zaproponowane lokalizacje będą wytycznymi do prac projektowych budynków. Projekt ma również uwzględniać skrzyżowanie z chodnikiem Kuchnia wraz z odcinkiem chodnika.
d)Połączenia komunikacyjne i kanały powinny mieć nachylenie od szybu, należy przewidzieć ujęcie wody w ich spągu i jej odprowadzenie do kanalizacji burzowej poprzez studzienki z syfonami.
e)Głowica szybu powinna być wyprowadzona co najmniej 0,5 m nad poziom terenu i zamknięta płytą żelbetową izolowaną przeciwwodnie. Wlot z powierzchni powinien mieć lokalizację i wymiary poprzeczne umożliwiające:
- prowadzenie ewentualnych robót remontowych w szybie,
- wprowadzenie do szybu urządzeń transportowych,
- doraźny transport materiałów.
Wlot winien mieć konstrukcję trwałą, szczelną wentylacyjnie i uniemożliwiającą dopływ wody.
Głowica szybu jak i połączenia komunikacyjne i kanały powinny posiadać izolację przeciwwodną.
Tarcza szybu wraz z połączeniami komunikacyjnymi i kanałami odwzorowana na powierzchnię nie powinna wychodzić poza granice działki stanowiącej własność Zamawiającego.
Należy przewidzieć możliwość budowy budynku maszynowni na fundamentach nie związanych z głowicą.
f) Zagospodarowanie terenu.
Projekt powinien określać sposób zagospodarowania powierzchni terenu w rejonie szybu. Szczególnie należy określić sposób zabezpieczenia wlotu i dostosować go do architektury otoczenia wraz z budynkami (pomieszczeniami) w których zabudowane będą niezbędne urządzenia (klimatyzacyjne, maszynownia, rozdzielnie itp.) Poziom nawierzchni wokół szybu powinien być zachowany na obecnej wysokości z zachowaniem spadków umożliwiających odprowadzenie wody do istniejących studzienek kanalizacyjnych burzowych.
Zasilanie energetyczne szybu z Rozdzielni Daniłowicz powinno być poprowadzone w sposób uniemożliwiający zniszczenie nawierzchni alejek i drzew na terenie Parku. Należy wykorzystać pozostawione pod ciągiem pieszo jezdnym kanały kablowe do przeprowadzenia kabli energetycznych lub telekomunikacyjnych.
Wprowadzić elementy małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci tablic informacyjnych nawiązujących do już istniejących.
Koncepcja zagospodarowania powinna uwzględnić lokalizację tymczasowego pawilonu MŻK szczególnie pod kątem wyznaczenia niezbędnego placu budowy.
Należy określić ingerencję w stan istniejącego drzewostanu oraz uwzględnić w kosztorysach koszty ewentualnych wycinek drzew.
g) Projekt przebudowy szybu Paderewski w zakresie elektrycznym winien obejmować:
- Zabudowę rozdzielnicy NN w rejonie projektowanego budynku nadszybia umożliwiającej zasilanie odbiorów siłowych, urządzenia dźwigowego ( windy), ewentualnych obiektów małej architektury oraz instalacji oświetlenia. Projektowana rozdzielnica winna uwzględniać istniejące odbiory zasilane z dotychczasowej rozdzielnicy.
- Zabudowę oświetlenia podstawowego oraz ewakuacyjnego w rejonie przedziału schodowego szybu wraz z instalacją zasilania i sterowania.
- Zabudowę w ramach zbrojenia szybu odpowiednich konstrukcji wsporczych (klamry) do montażu kabli elektrycznych i teletechnicznych w szybie.
- Zabudowę oświetlenia szybu w części przeznaczonej do pracy urządzenia dźwigowego.
- Projekt instalacji teletechnicznej łączności ogólnozakładowej w szybie oraz w budynku nadszybia i maszynowni wraz z siecią zasilającą.
e) Zamawiający udostępni Wykonawcy, na potrzeby realizacji zamówienia, wykonaną w roku 2013 dokumentację geologiczno - inżynierską dla rejonu szybu Paderewski w Wieliczce autorstwa Krakowskiego Przedsiębiorstwa Geologicznego.
2.8.Zamawiający udostępni Wykonawcy na potrzeby realizacji przedmiotu umowy wykonaną w roku 2013 dokumentację geologiczno - inżynierską dla rejonu szybu Paderewski w Wieliczce autorstwa Krakowskiego Przedsiębiorstwa Geologicznego.
2.9.Opracowane przez Wykonawcę Założenia podlegać będą zaopiniowaniu przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. W tym celu Zamawiający złoży stosowny wniosek.
2.10. Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w zakresie opiniowania Założeń przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.
2.11.Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zmian, uzupełnień i poprawek Założeń w zakresie wskazanym przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i zaaprobowanym przez Zamawiającego.
2.12.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Założeń w następujących formach:
1) pisemnej - 5 egzemplarzy,
2) elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3) elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.


3.Koncepcja

3.1.Koncepcja wariantowa winna uwzględniać aktualne i docelowe funkcje szybu oraz wielowariantowe sposoby zagospodarowania rury szybowej po przebudowie w aspekcie jego funkcji docelowej wraz z doborem urządzeń transportowych w szybiei doborem optymalnej dla tych wariantów tarczy szybowej, architektury głowicy w tym lokalizacji maszynowni i centrali wentylacyjnej. Koncepcja winna również określić wariantowo dobór technologii klimatyzacji powietrza wraz z lokalizacja urządzeń.
3.2.Wykonawca winien opracować Koncepcję w oparciu o sporządzone Założenia.
3.3.Studium historyczno-konserwatorskie powinno zawierać następujące dane:
1)powstanie i zmiany szybu,
2)funkcjonowanie i wyposażenie szybu w ujęciu historycznym,
3)walory zabytkowe,
4)aktualny stan zachowania substancji zabytkowej w szybie,
5)wytyczne historyczno-konserwatorskie dla robót zabezpieczających, określające w szczególności sposób korzystania z wyrobisk, jego zabezpieczenia i wykonania prac konserwatorskich, a także zakres dopuszczalnych zmian przy uwzględnieniu aktualnego stanu technicznego szybu i jego funkcji docelowych.
3.4.Studium historyczno-konserwatorskie winno być w szczególności zgodne z pkt 5 zaleceń konserwatorskich z dnia 8 czerwca 2010 r., znak: OZKr.JCH.562-830/10, stanowiących załącznik nr 1 do umowy.
3.5.Opracowana przez Wykonawcę Koncepcja podlegać będzie zaopiniowaniu przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. W tym celu Zamawiający złoży stosowny wniosek.
3.6.Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w zakresie opiniowania Koncepcji przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.
3.7.Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zmian, uzupełnień i poprawek Koncepcji w zakresie wskazanym przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i zaaprobowanym przez Zamawiającego.
3.8.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Koncepcji w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.

4.Wstępny przedmiar robót i wstępny kosztorys inwestorski

4.1.Wykonawca jest zobowiązany sporządzić wstępny przedmiar robót i wstępny kosztorys inwestorski dla zakresu rzeczowego prac, wynikającego z Koncepcji odrębnie dla branż:
1)górniczej,
2)energomechanicznej,
3)budowlanej,
4)instalacji elektrycznych,
5)instalacji teletechnicznych i informatyczne,
6)wentylacji i klimatyzacji,
7)instalacji sanitarnych.
4.2.Formę wstępnego przedmiaru robót i wstępnego kosztorysu inwestorskiego Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić z Zamawiającym.
4.3.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania wstępnego przedmiaru robót i wstępnego kosztorysu inwestorskiego w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.

5.Wykonanie wielobranżowego projektu technicznego przebudowy szybu Paderewski - prawo opcji.
5.1.Wykonawca zobowiązany jest sporządzić Projekt techniczny w oparciu o założenia zawarte w Koncepcji.
5.2.Projekt techniczny powinien być sporządzony w następujących branżach:
1)górniczej,
2)mechanicznej (wraz ze zbrojeniem szybu),
3)elektrycznej,
4)teletechnicznej,
5)budowlanej (konstrukcja, architektura, instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne i informatyczne, instalacje wentylacyjno - klimatyzacyjne, instalacje sanitarne, zagospodarowanie terenu).
5.3.Projekt techniczny powinien zawierać w szczególności:
1)cel i zakres prac projektowanych,
2)opis budowy geologicznej i warunków hydrogeologicznych rejonu zabezpieczanych wyrobisk,
3)charakterystykę zagrożeń naturalnych i spodziewanych zaburzeń geologicznych,
4)sposoby zabezpieczenia przed zagrożeniami,
5)rodzaj i typ obudowy oraz konstrukcję głowicy,
6)konstrukcję i architekturę budynku nadszybia (maszynownia) wraz z wyposażeniem,
7)zabudowę urządzeń wentylacyjno- klimatyzacyjnych dla przewietrzania szybu
8)wentylację rejonu robót,
9)rodzaj i typ maszyn, urządzeń, instalacji i materiałów dla realizacji prac zabezpieczających,
10)zasady organizacji pracy i nadzoru robót oraz wytyczne do technologii robót zabezpieczających,
11)wytyczne dotyczące sposobu opomiarowania szybu po wykonaniu projektowanych prac,
12)zagospodarowanie powierzchni,
13)wnioski i zalecenia,
14)załączniki mapowe.
5.4.Projekt techniczny dla robót budowlanych powinien składać się z:
1)projektu budowlanego,
2)projektu wykonawczego w poszczególnych branżach
a)konstrukcja,
b)architektura,
c)instalacje elektryczne,
d)instalacje teletechniczne i informatyczne w tym czujniki: p.poż., pomiaru wilgotności, temperatury, przepływu powietrza; system monitoringu wizyjnego w obrębie głowicy i przedziału schodowego,
e)wentylacja i klimatyzacja powietrza wprowadzanego do szybu,
f)instalacje sanitarne,
g)zagospodarowanie terenu, instalacje elektryczne.
3)specyfikacje wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż,
4)informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
Dokumentacja ta winna spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego ( Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072). Projekt budowlany powinien stanowić wyodrębniona część Projektu technicznego zawierającą wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę.
5.5.Projekt techniczny winien spełniać wymogi przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. 11.163.981) oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności § 42 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. z 2002 r. Nr 139 poz. 1169 ze zm.).
5.6. Projekt techniczny powinien zawierać wytyczne dla technologii robót (z założeniem uwarunkowań technicznych w Kopalni Soli Wieliczka) oraz założenia dotyczące jakości materiałów.
5.7.W Projekcie technicznym należy zaprojektować drogi dostawy materiałów do przebudowanego szybu oraz odstawy urobku ze wskazaniem miejsc jego lokowania, w aspekcie optymalizacji kosztu projektowanych robót. Projekt techniczny powinien zawierać wytyczne do organizacji placu budowy na powierzchni w aspekcie prowadzonej w sąsiedztwie recepcji turystów.
5.8.Na etapie sporządzania Projektu technicznego należy prowadzić ocenę i optymalizację kosztu planowanych rozwiązań projektowych. Do projektu technicznego należy dołączyć analizę możliwych opcji realizacyjnych, w aspekcie ich kosztu wykonania, wraz z uzasadnieniem opcji wybranej do realizacji.
5.9. Projekt techniczny winien przewidywać zastosowanie rozwiązań technicznych zapewniających długotrwałe funkcjonowanie szybu przeznaczonego dla ruchu turystycznego.
5.10.Na wykonanie prac objętych Projektem technicznym Zamawiający wystąpi z wnioskiem o uzyskanie decyzji w sprawie pozwolenia do Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie .Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w powyższym zakresie. Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zmian, uzupełnień i poprawek opracowanego Projektu technicznego w zakresie wskazanym przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i zaaprobowanym przez Zamawiającego.
5.11.Na wykonanie prac objętych Projektem technicznym Wykonawca wystąpi z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu nadzoru górniczego. Ponadto, Wykonawca wystąpi z wnioskiem o uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień i decyzji koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę, za wyjątkiem decyzji i uzgodnień wydawanych przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. W tym celu Zamawiający udzieli Wykonawcy lub osobie wskazanej przez Wykonawcę stosownych pełnomocnictw oraz złoży wymagane oświadczenia. W ramach wykonania przedmiotowego zadania, Wykonawca jest zobowiązany do uzupełniania
lub zmiany treści składanych w imieniu Zamawiającego wniosków oraz załączonych do nich dokumentów, w tym w szczególności projektów budowlanych, w zakresie wskazanym przez organy rozpatrujące przedmiotowe wnioski.
5.12.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Projektu technicznego (z wyłączeniem części budowlanej) w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.
Projekt budowlany i wykonawczy wraz z specyfikacjami należy wykonać w następujących formach:
1)pisemnej - 6 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 6 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 6 egzemplarzy.

6.Przedmiar robót i kosztorys inwestorski i harmonogram-rzeczowo finansowy - prawo opcji

6.1.Wykonawca jest zobowiązany sporządzić przedmiar robót i kosztorys inwestorski w układzie kosztów rodzajowych (R+M+S) dla poszczególnych czynności przewidzianych Projektem technicznym zgodnie z Katalogiem czynności wykonywanych przy pracach zabezpieczających i likwidacyjnych w Kopalni Soli Wieliczka, zwanym dalej Katalogiem, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ. W przypadku występowania w strukturze podziału projektowanych prac czynności nie ujętych w Katalogu, Wykonawca winien o tym powiadomić Zamawiającego.
6.2.Kosztorys inwestorski należy wykonać w układzie tabelarycznym zgodnym ze wzorem, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
6.3.Przedmiar robót dla robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest sporządzić zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego
(Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.).
6.4.Kosztorys inwestorski dla robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest sporządzić zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).
6.5.Harmonogram rzeczowo - finansowy winien określać terminy wykonania poszczególnych robót w ramach realizacji prac objętych Projektem technicznym oraz ich wycenę.
6.6.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz harmonogramu rzeczowo - finansowego w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.

7.Nadzór autorski - prawo opcji
7.1.Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego.
7.2.Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w ilości maksymalnej 800 godzin (słownie: osiemset).
7.3.Nadzór autorski będzie sprawowany na zlecenia Zamawiającego. Zlecenia wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części wymiaru godzin (prawo opcji).
7.4.Zlecenie wykonania nadzoru autorskiego nastąpi co najmniej na 2 dni robocze przed określonym przez Zamawiającego terminem wykonania nadzoru. Zlecenie wykonania nadzoru następować będzie pisemnie. Pisemne zlecenie zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie. W sytuacjach szczególnych, wymagających niezwłocznej obecności autora projektu na terenie prowadzenia robót, osoba pełniąca nadzór autorski obowiązana jest wykonać nadzór autorski w dniu powiadomienia. W takim wypadku zlecenie wykonania nadzoru autorskiego może nastąpić telefonicznie z późniejszym pisemnym potwierdzeniem dokonania zlecenia.
7.5.Nadzór autorski będzie wykonywany w ramach nie więcej niż 100 pobytów na terenie wykonywanych prac.
7.6.W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
1)czuwania w toku realizacji robót nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z Projektem technicznym. W przypadku dopuszczenia przez Zamawiającego, zastosowania materiałów i urządzeń o parametrach nie gorszych niż przedstawione w Projekcie technicznym - kontrolować parametry tych materiałów i urządzeń,
2)uzupełniania lub zmiany Projektu technicznego, a także przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego dla prac objętych Projektem technicznym,
3)wyjaśniania wykonawcy prac objętych Projektem technicznym wątpliwości powstałych w toku jego realizacji,
4)udziału w naradach technicznych,
5)udziału w odbiorze poszczególnych, istotnych części robót oraz odbiorze końcowym.

Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i jego realizacji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do specyfikacji

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 148489

Data publikacji: 2013-07-19

Nazwa: Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna

Ulica: Park Kingi 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Wieliczka

Kod pocztowy: 32-020

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 278711, 012 2787132

Numer faxu: 02 2787110

Adres strony internetowej: www.kopalniawieliczka.eu

Regon: 00004168300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Gótnictwo Spółka Akcyjna

Inny rodzaj zamawiającego: Gótnictwo Spółka Akcyjna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie założeń oraz wykonanie koncepcji i wielobranżowego projektu technicznego przebudowy szybu Paderewski

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest:
1)opracowanie założeń techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski, opartych na ocenie stanu technicznego szybu, analizie geomechanicznej i analizie hydrogeologicznej w aspekcie planowanej funkcji, zwanych dalej łącznie Założeniami
2)opracowanie wielowariantowej koncepcji przebudowy szybu Paderewski wraz z budynkiem nadszybia, a także opracowanie studium historyczno-konserwatorskiego, zwanych dalej łącznie Koncepcją,
3)sporządzenie wstępnego przedmiaru robót i wstępnego kosztorysu dla zakresu rzeczowego prac, wynikającego z Koncepcji,
4)wykonanie wielobranżowego projektu technicznego przebudowy szybu Paderewski na podstawie wybranego przez Zamawiającego wariantu koncepcji, zwanego dalej Projektem technicznym.
5)opracowanie przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego i harmonogramu rzeczowo - finansowego dla prac objętych Projektem technicznym,
6)sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac ujętych w opracowanym Projekcie technicznym.
2.Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania na rzecz Zamawiającego pozwolenia na budowę wydawanego przez organy nadzoru górniczego oraz wszelkich koniecznych decyzji i uzgodnień wymaganych dla uzyskania tego pozwolenia (dalej łącznie jako Pozwolenia).
3.Zamawiający we własnym zakresie uzyska wymagane uzgodnienia i pozwolenia wydawane przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w tym zakresie.
4.Zlecenie wykonywania Projektu technicznego, opracowania przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego i harmonogramu rzeczowo-finansowego dla prac objętych Projektem technicznym oraz sprawowania nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac ujętych w opracowanym Projekcie technicznym zależeć będzie od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować ze zlecenia wykonania tych prac (prawo opcji).
5.Przedmiot zamówienia winien być wykonany zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi z dnia 8 czerwca 2010 r., znak: OZKr.JCH.562-830/10, stanowiącymi załącznik nr 1 do SIWZ.

2.Wytyczne do założeń techniczno-funkcjonalnych

2.1.Przed przystąpieniem do opracowania założeń techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski Wykonawca winien dokonać oceny stanu technicznego szybu przez rzeczoznawcę ds. obudowy szybowej oraz oceny obudowy podszybia szybu Paderewski na poz. I, a także sporządzić analizę geomechaniczną filara szybowego i analizę hydrogeologiczną rejonu szybu wraz z określeniem miejsc dopływu wód w aspekcie planowanej funkcji szybu.
2.2.Celem opracowania założeń techniczno-funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski jest doprowadzenie do uruchomienia szybu Paderewski i przystosowanie szybu do prowadzenia w nim ruch turystycznego umożliwiającego zejście i zjazd turystów na poziom I oraz jako wyrobisko służące jako droga ucieczkowa z poziomu I.
2.3.Założenia techniczno-funkcjonalne przebudowy szybu Paderewski winny zawierać zestaw propozycji możliwych rozwiązań technicznych w zakresie częściowego zabezpieczenia obudowy lub całkowitej jego przebudowy zapewniającej wodoszczelność szybu i podszybia na poz. I.
2.4.Wykonawca winien przewidzieć konieczność wykonania na potrzeby powyższej oceny, badawczych przedwiertów przez istniejącą obudowę szybu.
2.5.W założeniach techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski należy uwzględnić:
1)sposób włączenia organizacyjnego szybu Paderewski w ruch turystyczny, w tym szczególnie połączenia komunikacyjne szybu z planowanymi do budowy budynkami obsługi turystów
2)określenie przewidywanych dróg technologicznych oraz terenu koniecznego dla zorganizowania placu budowy dla przebudowy szybu,
3)określenie sposobu organizacji robót i zasilania placu budowy w wodę, energię elektryczną, łączność, itp.
4)określenie orientacyjnego szacunkowego kosztu realizacji przedsięwzięcia.
2.6.W trakcie opracowywania założeń techniczno - funkcjonalnych przebudowy szybu Paderewski Wykonawca winien przewidzieć zadania z branży energomechanicznej wentylacyjno-klimatyzacyjnej oraz budowlanej w zakresie lokalizacji nadszybia, głowicy oraz jej połączeń komunikacyjnych i kanałów technicznych, a także przebudowę podszybia na poz. I.
2.7.Założenia techniczno-funkcjonalne przebudowy szybu Paderewski winny zostać sporządzone zgodnie z wytycznymi tj:
a)Szyb po przebudowie ma posiadać przedziały: schodowy i windowy (dźwigowy) umożliwiające transport załogi kopalnianej oraz turystów, kablowy i rurociągowy
b)Szyb po przebudowie i wyposażeniu w projektowane urządzenia winien zostać dopuszczony do ruchu zgodnie z przepisami prawa geologicznego i górniczego,
c)Przepustowość godzinowa szybu powinna wynosić: przedział schodowy z przepustowością przedziału minimum 1000 osób na godzinę, winda jednopiętrowa min. 20 osobowa (prędkość jazdy min. 2m/s), z przepustowością minimum 500 osób na godzinę,
d)Przedział windowy winien umożliwiać zabudowę windy jednopiętrowej (dźwigu osobowo-towarowego)
o pojemności zapewniającej transport osób, z przepustowością określoną w lit. c.
e)W przedziale dla dźwigu należy przewidzieć tylko instalacje przeznaczone dla funkcjonowania dźwigu,
f)Szczegółowe parametry urządzenia windowego, uwzględnionego w projekcie, oraz wymiary pomieszczenia maszynowni na powierzchni należy zaprojektować wg. wytycznych uzyskanych od potencjalnych dostawców wind. W wariantach koncepcji powinny być przeanalizowane dwie lokalizacje maszynowni: pod powierzchnią terenu i nad powierzchnią terenu.
g)W części budowlanej przewidzieć miejsce dla instalacji klimatyzacji - osuszania powietrza wdechowego w ilości min. 150 m3/min
Graniczne parametry obliczeniowe powietrza zewnętrznego latem:
- Temperatura t(z) = 310 C
- Zawartość wilgoci X(z) = 19,0 g/kg pow. suchego
- Parametry powietrza nawiewanego latem:
-Temperatura t(n) = 13 ÷ 200 C
-Zawartość wilgoci X(n) = 5,86 g/kg
Graniczne parametry obliczeniowe powietrza zewnętrznego zimą:
- Temperatura t(z) = -200 C
Parametry powietrza nawiewanego zimą:
- Temperatura t(n) = 100 C
a)W projekcie należy uwzględnić lokalizację tamy bezpieczeństwa na wlocie powietrza do szybu i ośluzowanie samego wejścia na powierzchni oraz zabezpieczenie tamami śluzowymi i bezpieczeństwa na podszybiu na poziomie I, w celu uniknięcia niekontrolowanego dopływu powietrza do samej rury szybowej. Czerpnia powietrza powinna być zabezpieczona przed dostępem osób postronnych. Należy zaprojektować instalacje umożliwiające monitorowanie stanu bezpieczeństwa pożarowego w szybie, w tym np. zabudowę czujników tlenku węgla, temperatury itp. Należy przewidzieć instalację umożliwiającą zabudowę czujników: temperatury, tlenku węgla itp. z umożliwieniem wglądu do pomieszczenia dyspozytora ruchu kopalni. Ilość powietrza płynącego po przebudowie szybem 150 m3/min. Istotnym elementem jest rozwiązanie podszybia na poz. I w sposób pozwalający na zabudowę śluz na połączeniach w kierunku szybu Kościuszko.
b)Projekt powinien określać gabaryty głowicy oraz uwzględnić w jej konstrukcji wlot podziemnego połączenia komunikacyjnego z budynków planowanego Centrum Obsługi Turysty, z wejściem na pomost przedziału schodowego i dostępem do przedziału windowego (podziemne nadszybie) - wejście od strony zachodniej bezpośrednio z połączenia komunikacyjnego z planowanego Centrum Obsługi Turysty.
Ponadto należy uwzględnić:
wlot kanału wentylacyjnego doprowadzającego powietrze z centrali wentylacyjno - klimatyzacyjnej,
wlot kanału kablowego.
c)Projekt powinien objąć odcinki połączeń komunikacyjnych i kanałów na długości ok. 5 m od wlotów. Połączenia komunikacyjne i kanały powinny być posadowione na głębokości umożliwiającej połączenie z planowanymi do budowy budynkami a zaproponowane lokalizacje będą wytycznymi do prac projektowych budynków. Projekt ma również uwzględniać skrzyżowanie z chodnikiem Kuchnia wraz z odcinkiem chodnika.
d)Połączenia komunikacyjne i kanały powinny mieć nachylenie od szybu, należy przewidzieć ujęcie wody w ich spągu i jej odprowadzenie do kanalizacji burzowej poprzez studzienki z syfonami.
e)Głowica szybu powinna być wyprowadzona co najmniej 0,5 m nad poziom terenu i zamknięta płytą żelbetową izolowaną przeciwwodnie. Wlot z powierzchni powinien mieć lokalizację i wymiary poprzeczne umożliwiające:
- prowadzenie ewentualnych robót remontowych w szybie,
- wprowadzenie do szybu urządzeń transportowych,
- doraźny transport materiałów.
Wlot winien mieć konstrukcję trwałą, szczelną wentylacyjnie i uniemożliwiającą dopływ wody.
Głowica szybu jak i połączenia komunikacyjne i kanały powinny posiadać izolację przeciwwodną.
Tarcza szybu wraz z połączeniami komunikacyjnymi i kanałami odwzorowana na powierzchnię nie powinna wychodzić poza granice działki stanowiącej własność Zamawiającego.
Należy przewidzieć możliwość budowy budynku maszynowni na fundamentach nie związanych z głowicą.
f) Zagospodarowanie terenu.
Projekt powinien określać sposób zagospodarowania powierzchni terenu w rejonie szybu. Szczególnie należy określić sposób zabezpieczenia wlotu i dostosować go do architektury otoczenia wraz z budynkami (pomieszczeniami) w których zabudowane będą niezbędne urządzenia (klimatyzacyjne, maszynownia, rozdzielnie itp.) Poziom nawierzchni wokół szybu powinien być zachowany na obecnej wysokości z zachowaniem spadków umożliwiających odprowadzenie wody do istniejących studzienek kanalizacyjnych burzowych.
Zasilanie energetyczne szybu z Rozdzielni Daniłowicz powinno być poprowadzone w sposób uniemożliwiający zniszczenie nawierzchni alejek i drzew na terenie Parku. Należy wykorzystać pozostawione pod ciągiem pieszo jezdnym kanały kablowe do przeprowadzenia kabli energetycznych lub telekomunikacyjnych.
Wprowadzić elementy małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci tablic informacyjnych nawiązujących do już istniejących.
Koncepcja zagospodarowania powinna uwzględnić lokalizację tymczasowego pawilonu MŻK szczególnie pod kątem wyznaczenia niezbędnego placu budowy.
Należy określić ingerencję w stan istniejącego drzewostanu oraz uwzględnić w kosztorysach koszty ewentualnych wycinek drzew.
g) Projekt przebudowy szybu Paderewski w zakresie elektrycznym winien obejmować:
- Zabudowę rozdzielnicy NN w rejonie projektowanego budynku nadszybia umożliwiającej zasilanie odbiorów siłowych, urządzenia dźwigowego ( windy), ewentualnych obiektów małej architektury oraz instalacji oświetlenia. Projektowana rozdzielnica winna uwzględniać istniejące odbiory zasilane z dotychczasowej rozdzielnicy.
- Zabudowę oświetlenia podstawowego oraz ewakuacyjnego w rejonie przedziału schodowego szybu wraz z instalacją zasilania i sterowania.
- Zabudowę w ramach zbrojenia szybu odpowiednich konstrukcji wsporczych (klamry) do montażu kabli elektrycznych i teletechnicznych w szybie.
- Zabudowę oświetlenia szybu w części przeznaczonej do pracy urządzenia dźwigowego.
- Projekt instalacji teletechnicznej łączności ogólnozakładowej w szybie oraz w budynku nadszybia i maszynowni wraz z siecią zasilającą.
e) Zamawiający udostępni Wykonawcy, na potrzeby realizacji zamówienia, wykonaną w roku 2013 dokumentację geologiczno - inżynierską dla rejonu szybu Paderewski w Wieliczce autorstwa Krakowskiego Przedsiębiorstwa Geologicznego.
2.8.Zamawiający udostępni Wykonawcy na potrzeby realizacji przedmiotu umowy wykonaną w roku 2013 dokumentację geologiczno - inżynierską dla rejonu szybu Paderewski w Wieliczce autorstwa Krakowskiego Przedsiębiorstwa Geologicznego.
2.9.Opracowane przez Wykonawcę Założenia podlegać będą zaopiniowaniu przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. W tym celu Zamawiający złoży stosowny wniosek.
2.10. Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w zakresie opiniowania Założeń przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.
2.11.Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zmian, uzupełnień i poprawek Założeń w zakresie wskazanym przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i zaaprobowanym przez Zamawiającego.
2.12.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Założeń w następujących formach:
1) pisemnej - 5 egzemplarzy,
2) elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3) elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.


3.Koncepcja

3.1.Koncepcja wariantowa winna uwzględniać aktualne i docelowe funkcje szybu oraz wielowariantowe sposoby zagospodarowania rury szybowej po przebudowie w aspekcie jego funkcji docelowej wraz z doborem urządzeń transportowych w szybiei doborem optymalnej dla tych wariantów tarczy szybowej, architektury głowicy w tym lokalizacji maszynowni i centrali wentylacyjnej. Koncepcja winna również określić wariantowo dobór technologii klimatyzacji powietrza wraz z lokalizacja urządzeń.
3.2.Wykonawca winien opracować Koncepcję w oparciu o sporządzone Założenia.
3.3.Studium historyczno-konserwatorskie powinno zawierać następujące dane:
1)powstanie i zmiany szybu,
2)funkcjonowanie i wyposażenie szybu w ujęciu historycznym,
3)walory zabytkowe,
4)aktualny stan zachowania substancji zabytkowej w szybie,
5)wytyczne historyczno-konserwatorskie dla robót zabezpieczających, określające w szczególności sposób korzystania z wyrobisk, jego zabezpieczenia i wykonania prac konserwatorskich, a także zakres dopuszczalnych zmian przy uwzględnieniu aktualnego stanu technicznego szybu i jego funkcji docelowych.
3.4.Studium historyczno-konserwatorskie winno być w szczególności zgodne z pkt 5 zaleceń konserwatorskich z dnia 8 czerwca 2010 r., znak: OZKr.JCH.562-830/10, stanowiących załącznik nr 1 do umowy.
3.5.Opracowana przez Wykonawcę Koncepcja podlegać będzie zaopiniowaniu przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. W tym celu Zamawiający złoży stosowny wniosek.
3.6.Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w zakresie opiniowania Koncepcji przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.
3.7.Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zmian, uzupełnień i poprawek Koncepcji w zakresie wskazanym przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i zaaprobowanym przez Zamawiającego.
3.8.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Koncepcji w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.

4.Wstępny przedmiar robót i wstępny kosztorys inwestorski

4.1.Wykonawca jest zobowiązany sporządzić wstępny przedmiar robót i wstępny kosztorys inwestorski dla zakresu rzeczowego prac, wynikającego z Koncepcji odrębnie dla branż:
1)górniczej,
2)energomechanicznej,
3)budowlanej,
4)instalacji elektrycznych,
5)instalacji teletechnicznych i informatyczne,
6)wentylacji i klimatyzacji,
7)instalacji sanitarnych.
4.2.Formę wstępnego przedmiaru robót i wstępnego kosztorysu inwestorskiego Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić z Zamawiającym.
4.3.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania wstępnego przedmiaru robót i wstępnego kosztorysu inwestorskiego w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.

5.Wykonanie wielobranżowego projektu technicznego przebudowy szybu Paderewski - prawo opcji.
5.1.Wykonawca zobowiązany jest sporządzić Projekt techniczny w oparciu o założenia zawarte w Koncepcji.
5.2.Projekt techniczny powinien być sporządzony w następujących branżach:
1)górniczej,
2)mechanicznej (wraz ze zbrojeniem szybu),
3)elektrycznej,
4)teletechnicznej,
5)budowlanej (konstrukcja, architektura, instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne i informatyczne, instalacje wentylacyjno - klimatyzacyjne, instalacje sanitarne, zagospodarowanie terenu).
5.3.Projekt techniczny powinien zawierać w szczególności:
1)cel i zakres prac projektowanych,
2)opis budowy geologicznej i warunków hydrogeologicznych rejonu zabezpieczanych wyrobisk,
3)charakterystykę zagrożeń naturalnych i spodziewanych zaburzeń geologicznych,
4)sposoby zabezpieczenia przed zagrożeniami,
5)rodzaj i typ obudowy oraz konstrukcję głowicy,
6)konstrukcję i architekturę budynku nadszybia (maszynownia) wraz z wyposażeniem,
7)zabudowę urządzeń wentylacyjno- klimatyzacyjnych dla przewietrzania szybu
8)wentylację rejonu robót,
9)rodzaj i typ maszyn, urządzeń, instalacji i materiałów dla realizacji prac zabezpieczających,
10)zasady organizacji pracy i nadzoru robót oraz wytyczne do technologii robót zabezpieczających,
11)wytyczne dotyczące sposobu opomiarowania szybu po wykonaniu projektowanych prac,
12)zagospodarowanie powierzchni,
13)wnioski i zalecenia,
14)załączniki mapowe.
5.4.Projekt techniczny dla robót budowlanych powinien składać się z:
1)projektu budowlanego,
2)projektu wykonawczego w poszczególnych branżach
a)konstrukcja,
b)architektura,
c)instalacje elektryczne,
d)instalacje teletechniczne i informatyczne w tym czujniki: p.poż., pomiaru wilgotności, temperatury, przepływu powietrza; system monitoringu wizyjnego w obrębie głowicy i przedziału schodowego,
e)wentylacja i klimatyzacja powietrza wprowadzanego do szybu,
f)instalacje sanitarne,
g)zagospodarowanie terenu, instalacje elektryczne.
3)specyfikacje wykonania i odbioru robót budowlanych dla poszczególnych branż,
4)informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
Dokumentacja ta winna spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego ( Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072). Projekt budowlany powinien stanowić wyodrębniona część Projektu technicznego zawierającą wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę.
5.5.Projekt techniczny winien spełniać wymogi przepisów ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. 11.163.981) oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności § 42 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. z 2002 r. Nr 139 poz. 1169 ze zm.).
5.6. Projekt techniczny powinien zawierać wytyczne dla technologii robót (z założeniem uwarunkowań technicznych w Kopalni Soli Wieliczka) oraz założenia dotyczące jakości materiałów.
5.7.W Projekcie technicznym należy zaprojektować drogi dostawy materiałów do przebudowanego szybu oraz odstawy urobku ze wskazaniem miejsc jego lokowania, w aspekcie optymalizacji kosztu projektowanych robót. Projekt techniczny powinien zawierać wytyczne do organizacji placu budowy na powierzchni w aspekcie prowadzonej w sąsiedztwie recepcji turystów.
5.8.Na etapie sporządzania Projektu technicznego należy prowadzić ocenę i optymalizację kosztu planowanych rozwiązań projektowych. Do projektu technicznego należy dołączyć analizę możliwych opcji realizacyjnych, w aspekcie ich kosztu wykonania, wraz z uzasadnieniem opcji wybranej do realizacji.
5.9. Projekt techniczny winien przewidywać zastosowanie rozwiązań technicznych zapewniających długotrwałe funkcjonowanie szybu przeznaczonego dla ruchu turystycznego.
5.10.Na wykonanie prac objętych Projektem technicznym Zamawiający wystąpi z wnioskiem o uzyskanie decyzji w sprawie pozwolenia do Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie .Wykonawca jest zobowiązany współpracować z Zamawiającym w powyższym zakresie. Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zmian, uzupełnień i poprawek opracowanego Projektu technicznego w zakresie wskazanym przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i zaaprobowanym przez Zamawiającego.
5.11.Na wykonanie prac objętych Projektem technicznym Wykonawca wystąpi z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na budowę do organu nadzoru górniczego. Ponadto, Wykonawca wystąpi z wnioskiem o uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień i decyzji koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę, za wyjątkiem decyzji i uzgodnień wydawanych przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. W tym celu Zamawiający udzieli Wykonawcy lub osobie wskazanej przez Wykonawcę stosownych pełnomocnictw oraz złoży wymagane oświadczenia. W ramach wykonania przedmiotowego zadania, Wykonawca jest zobowiązany do uzupełniania
lub zmiany treści składanych w imieniu Zamawiającego wniosków oraz załączonych do nich dokumentów, w tym w szczególności projektów budowlanych, w zakresie wskazanym przez organy rozpatrujące przedmiotowe wnioski.
5.12.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Projektu technicznego (z wyłączeniem części budowlanej) w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.
Projekt budowlany i wykonawczy wraz z specyfikacjami należy wykonać w następujących formach:
1)pisemnej - 6 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 6 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 6 egzemplarzy.

6.Przedmiar robót i kosztorys inwestorski i harmonogram-rzeczowo finansowy - prawo opcji

6.1.Wykonawca jest zobowiązany sporządzić przedmiar robót i kosztorys inwestorski w układzie kosztów rodzajowych (R+M+S) dla poszczególnych czynności przewidzianych Projektem technicznym zgodnie z Katalogiem czynności wykonywanych przy pracach zabezpieczających i likwidacyjnych w Kopalni Soli Wieliczka, zwanym dalej Katalogiem, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ. W przypadku występowania w strukturze podziału projektowanych prac czynności nie ujętych w Katalogu, Wykonawca winien o tym powiadomić Zamawiającego.
6.2.Kosztorys inwestorski należy wykonać w układzie tabelarycznym zgodnym ze wzorem, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ.
6.3.Przedmiar robót dla robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest sporządzić zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego
(Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.).
6.4.Kosztorys inwestorski dla robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest sporządzić zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).
6.5.Harmonogram rzeczowo - finansowy winien określać terminy wykonania poszczególnych robót w ramach realizacji prac objętych Projektem technicznym oraz ich wycenę.
6.6.Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz harmonogramu rzeczowo - finansowego w następujących formach:
1)pisemnej - 5 egzemplarzy,
2)elektronicznej na nośnikach optycznych w formacie edytowalnym - 5 egzemplarzy,
3)elektronicznej na nośniku optycznym w formacie PDF - 5 egzemplarzy.

7.Nadzór autorski - prawo opcji
7.1.Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego.
7.2.Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w ilości maksymalnej 800 godzin (słownie: osiemset).
7.3.Nadzór autorski będzie sprawowany na zlecenia Zamawiającego. Zlecenia wykonywania nadzoru autorskiego zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z całości lub z części wymiaru godzin (prawo opcji).
7.4.Zlecenie wykonania nadzoru autorskiego nastąpi co najmniej na 2 dni robocze przed określonym przez Zamawiającego terminem wykonania nadzoru. Zlecenie wykonania nadzoru następować będzie pisemnie. Pisemne zlecenie zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie. W sytuacjach szczególnych, wymagających niezwłocznej obecności autora projektu na terenie prowadzenia robót, osoba pełniąca nadzór autorski obowiązana jest wykonać nadzór autorski w dniu powiadomienia. W takim wypadku zlecenie wykonania nadzoru autorskiego może nastąpić telefonicznie z późniejszym pisemnym potwierdzeniem dokonania zlecenia.
7.5.Nadzór autorski będzie wykonywany w ramach nie więcej niż 100 pobytów na terenie wykonywanych prac.
7.6.W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
1)czuwania w toku realizacji robót nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z Projektem technicznym. W przypadku dopuszczenia przez Zamawiającego, zastosowania materiałów i urządzeń o parametrach nie gorszych niż przedstawione w Projekcie technicznym - kontrolować parametry tych materiałów i urządzeń,
2)uzupełniania lub zmiany Projektu technicznego, a także przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego dla prac objętych Projektem technicznym,
3)wyjaśniania wykonawcy prac objętych Projektem technicznym wątpliwości powstałych w toku jego realizacji,
4)udziału w naradach technicznych,
5)udziału w odbiorze poszczególnych, istotnych części robót oraz odbiorze końcowym.

Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i jego realizacji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do specyfikacji

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 36

Informacja na temat wadium:
Wadium w wysokości: 10 000,00 zł należy wnieść przed upływem terminu składania ofert

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
wykaz należycie wykonanej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednej usługi, polegającej na wykonaniu projektu technicznego budowy, przebudowy lub zbrojenia szybu, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto, wraz z podaniem jej wartości, przedmiotu, daty wykonania i podmiotu, na rzecz którego usługa została wykonana, oraz załączeniem dowodów, czy usługa została wykonana należycie. Dowodami należytego wykonania usług są:
a)poświadczenia lub dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usługi (np. referencje, protokoły odbioru), o których § 1 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817),
b)oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a.
Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej, w przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane.
Wzór wykazu stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
WYKAZ DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCYW CELU POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGAJĄ WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 2 PKT 5 USTAWY
1.Zamawiający żąda wykazania przez Wykonawcę braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez złożenie wraz z ofertą:
1)listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo
2)informacji o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.
zgodnie ze wzorem podanym w załączniku nr 7 do SIWZ.
2Dokumenty, o których mowa w pkt .1 winny być podpisane przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do składania oświadczeń w imieniu Wykonawcy.
3.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia każdy z Wykonawców składa oświadczenie, o którym mowa w pkt .1 oddzielnie. Dokumenty te winny być podpisane przez osobę (osoby) uprawnioną (uprawnione) do składania oświadczeń w imieniu Wykonawcy, którego dokumenty dotyczą.
4.Dokumenty, o których mowa w pkt 1 winny zostać załączone do oferty w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zgodnie z przepisem art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, dopuszcza się możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie, o którym mowa w ust. 2, z wyłączeniem takich zmian, których dokonanie spowodowałoby rozszerzenie przedmiotu umowy poza zakres przedmiotowy oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
2.Dopuszcza się możliwość dokonania istotnych zmian postanowień niniejszej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w tym między innymi w zakresie przedmiotu umowy, terminu realizacji umowy oraz wysokości należnego Wykonawcy wynagrodzenia, w przypadku zaistnienia którejkolwiek z poniższych przyczyn:
1)przestojów i opóźnień w wykonywaniu przedmiotu umowy, zawinionych przez Zamawiającego,
2)działania siły wyższej,
3)zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy.
3.Zaistnienie przyczyn, wymienionych w ust. 2, nie powoduje powstania u żadnej ze stron niniejszej umowy, roszczenia o zmianę umowy.
4.W przypadku zaistnienia, którejkolwiek z przyczyn, wymienionych w ust. 2, każdej ze stron niniejszej umowy przysługuje prawo do wystąpienia do drugiej strony o zmianę niniejszej umowy. Wystąpienie o dokonanie zmiany winno zawierać:
1)szczegółowy opis przyczyn uzasadniających zmianę umowy,
2)uzasadnienie dokonania zmiany umowy,
3)projekt zmiany umowy.
5.Wystąpienie, o którym mowa w ust. 4 stanowi podstawę do podjęcia negocjacji w sprawie zmiany umowy.
6.Zmiana umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
7.Zmian umowy dokonuje się w formie aneksów, którym nadaje się kolejne numery.
8.Zmiana umowy zostaje zawarta w dniu jej podpisania przez obie strony.
9.Przepisy zawarte w powyższych ustępach nie wykluczają dokonania nieistotnych zmian postanowień umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Dopuszczalne będą zatem zmiany nieistotne rozumiane w ten sposób, że wiedza o ich wprowadzeniu do umowy na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o to zamówienie, czy też na wynik postępowania o udzielenie tego zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: KSW/2012/TRG/70

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Kopalnia Soli Wieliczka Spółka Akcyjna Park Kingi 1, 32 - 020 Wieliczka - Dział Zamówień Publicznych

Data składania wniosków, ofert: 30/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Kopalnia Soli Wieliczka Spółka Akcyjna Park Kingi 1, 32 - 020 Wieliczka - sekretriat Zarządu

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

16143 / 2011-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Zagospodarowanie Lasku Schwerteńskiego w Nowym Sączu przy ulicy Nadbrzeżnej - alejka wzdłuż brzegu rzeki Kamienica Nawojowska - dokończenie.

197049 / 2011-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Materiały do decyzji ULI CP dla zadania - Zarurowanie odc. rowu melioracyjnego 13 -1a w rejonie ul. Kobierzyńskiej - część 1. Znak sprawy: 10/VI/2011 Projekt budowlany dot. Zarurowania istniejącego rowu melioracyjnego wzdłuż ul. Kobierzyńskiej - część 2. Znak sprawy: 10/VI/2011

128064 / 2009-04-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie i montaż nowej suwnicy bramowej Q=28 T na Stopniu Wodnym Przewóz miejscowość - Kraków, woj. małopolskie

125040 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowa i STW i ORB na budowę połączenia ul. Dworcowej z ul. Narutowicza w Tarnowie

107538 / 2015-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorlice - Gorlice (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ ZAGOSPODAROWANIA TERENU DLA ZADANIA PN. PARKING PRZY PLACU DWORZYSKO W GORLICACH

17913 / 2016-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Olkusz - Olkusz (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektów technicznych wraz z uzyskaniem wymaganego prawem zgłoszenia lub pozwolenia na budowę

76590 / 2016-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie - Skawina (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie koncepcji zagospodarowania wybranych terenów i obiektów na terenie Gminy Świątniki Górne na cele rekreacyjno - turystyczne

193630 / 2012-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Andrychów reprezentowana przez Burmistrza - Andrychów (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania:Przebudowa kuchni z adaptacją kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie.

181252 / 2011-07-01 - Inny: Górnictwo - Spółka Akcyjna

Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Analiza geomechaniczna wraz z ustaleniem sposobów zabezpieczenia dla komór kaplica św. Antoniego, Nowa, Włodkowice, Janowice, podszybie Daniłowicza poz.I i wyrobisk nadległych w tym rejonie

90887 / 2015-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Projekt przebudowy ulic Strażackiej, Klubowej, Oświecenia i Sadowej w m. Rząska celem wykonania kanalizacji deszczowej (odprowadzenie do kanału burzowego w rejonie ul. Sadowej) oraz wykonania odcinków chodników lub poboczy ulepszonych w przekroju w/w ulic.

62893 / 2015-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Uzyskanie decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej dla rozbudowy drogi powiatowej nr 1637K Harklowa - Tylmanowa budowa chodników w miejscowościach Ochotnica Dolna, Ochotnica Górna, Tylmanowa (odcinek 4)

512178 / 2012-12-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych zwiększających efektywność energetyczną budynków Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie - Delegatury w Nowym Sączu i Tarnowie.

193940 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jabłonka - Jabłonka (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy remizy strażackiej OSP w miejscowości Podwilk

170223 / 2012-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej (pełnobranżowej) oraz dokumentacji do przetargu na roboty budowlane, dla budowy wielofunkcyjnego boiska WLKS KRAKUS przy ul. Moszyńskiego 9 w Krakowie. Numer sprawy NZ.273.130.2012.AMA

351076 / 2010-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w okresie realizacji inwestycji dla zadania pn. Odwodnienie terenów położonych w Nowym Sączu pomiędzy ul. Nawojowską a podnóżem wzniesienia Górki Zawadzkie.

128362 / 2016-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: Rozbudowa drogi krajowej nr 28 dla wykonania dodatkowego pasa ruchu relacji lewoskrętnych dla obsługi dworca autobusowego w Wadowicach

71575 / 2010-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla robót budowlano - remontowych związanych z modernizacją boisk szkolnych wg 3 zadań: Zadanie nr 1 - ZS Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity w Wadowicach; ZS Nr 2 im. Ks. St. Staszica w Wadowicach; ZS Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach. Zadanie nr 2 - ZS Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie; ZS Nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie; Zadanie nr 3 - ZS Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy; ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

256836 / 2015-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Uzyskanie decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla rozbudowy drogi powiatowej 1640K Niedzica - Kacwin (budowa chodnika) w miejscowości Niedzica.

152565 / 2015-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wieliczka - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej obszaru Brzegi- Kokotów-oświetlenie terenu z lamp hybrydowych z OZE na terenie Gminy Wieliczka w formule zaprojektuj i wybuduj

59687 / 2012-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Oświęcimski - Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn. Moje Boisko - Orlik 2012 przy PZ Nr 1 w Oświęcimiu