Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

213332 / 2012-06-21 - Inny: jednostka samorządowa / Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Kisielice)

Realizacja usług szkoleniowych i szkoleń zawodowych dla uczestników projektu systemowego TWOJA SZANSA w 2012 roku.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia i warsztatów oraz usługa szkoleń zawodowych dla 20 osób bezrobotnych nieaktywnych zawodowo w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy społecznej, z którymi zostaną zawarte kontrakty socjalnej.
WARSZTATY TEORETYCZNE OBEJMUJĄ:
AKTYWIZACJA ZAWODOWA:
1) WARSZTATY AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY-16 godz/grupę(20os)
(będą zawierały moduł dot.zasady równości szans płci, który będzie obejmował takie kwestie, jak: czym jest równość szans płci, korzyści płynące z jej przestrzegania, stereotypy, uprzedzenia, typy dyskryminacji, korzyści w podejmowaniu pracy np.zawodach typowo męskich lub typowo kobiecych)
2) WARSZTATY INDYWIDUALNE DORADZTWO ZAWODOWE I OKREŚLENIE IPD - 2h/os - 40 godz./grupę(20os)
AKTYWIZACJA SPOŁECZNA:
1) WARSZTATY KOMUNIKACJI INTERPERSONALNYCH - 16 godz./grupę (20os)
(nabycie umiejętności autoprezentacji, techniki budowania i utrzymywania kontaktu. Język ciała, bariery komunikacyjne, będzie zawierał moduł zasady równości płci-łamanie stereotypów, pokazywanie kobiet i mężczyzn w aktywnych niestereotypowych rolach)
2)WARSZTATY ZARZĄDZANIA CZASEM- 16 godz/grupę(20os)
(planowanie działań, podejmowanie decyzji, organizacji czasu, radzenia sobie ze stresem, budowanie relacji z ludźmi, efektywny odpoczynek, moduł dot.zasady równości płci.
ZAMAWIAJĄCY ZOBOWIĄZUJE WYKONAWCĘ DO ZAPEWNIENIA:
1.Należy zapewnić osobom catering na czas trwania szkolenia składającego się z obiadu jednodaniowego-II danie tj.ziemniaki, mięso, surówka, kompot oraz przerwy kawowej tj.z herbaty, kawy, zimnych napoi-wody, ciastek kruchych i czekoladowych.
2.Wykonawca zapewni dowóz na szkolenia z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której prowadzone będzie szkolenie i powrotu.
Wykaz miejscowości zamieszkania uczestników:
-Butowo, Łodygowo, Nowy Folwark, Ogrodzieniec, Łęgowo, Pławty Wielkie, Goryń, Kantowo, Kisielice.
3. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków wszystkie osoby biorące udział w szkoleniach.
4.Wykonawca przeprowadzi ankietę ewaluacyjną na początku i na końcu szkoleń z uwzględnieniem rezultatów miękkich stanowiący załącznik nr 10.
5.Zamówienie obejmuje w zakresie merytorycznym i organizacyjnym:
1.Przygotowanie przez Wykonawcę programu zajęć jak również harmonogramu zajęć teoretycznych, praktycznych oraz przedstawienie ich do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na 2 dni przed podpisaniem umowy. Harmonogram zajęć powinien zawierać: tematykę zajęć, liczbę godzin, miejsce realizacji szkolenia oraz nazwisko osoby prowadzącej zajęcia w każdym dniu szkolenia.
2.Prowadzenie szkolenia zgodnie z programem i harmonogramem szkolenia.
3.Prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych.
1 godzina dydaktyczna to 45 min, po każdej godzinie powinna odbywać się 15 minutowa przerwa.
Zajęcia muszą odbywać się w dni powszednie tj.od poniedziałku do piątku i powinny trwać od 8.00 i nie dłużej niż do godz.15.00 z uwzględnieniem przerw w zajęciach.
Czas trwania szkolenia - nie więcej niż 6 godzin dziennie.
4.Zapewnienie przez Wykonawcę uczestnikom szkolenia niezbędnych materiałów szkoleniowych tj.teczkę A4 kolorową z gumką, zeszyt A5 60 kart, długopis, 1 materiał dydaktyczny, przekazany na własność uczestnikom, który zostanie ujęty w koszcie szkolenia.
5.Systematyczną ocenę postępów uczestników szkolenia, indywidualizacji, kształcenia wobec osób mających trudności w procesie nauczania.
6.Zapewnienie sali szkoleniowej do przeprowadzenia zajęć, wyposażonej w odpowiednią liczbę miejsc i stolików dostosowaną do ilości osób szkolonych nie mniejszej niż 20m2 wraz z zapleczem sanitarnym, spełniającym wymagania BHP.
7.Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia sal: filip chart lub tablica klasyczna czy magnetyczna, sprzęt audiowizualny.
8.Promocję Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie logo EFS, UE, POKL na:
-materiałach szkoleniowych oraz w salach, w którym będzie odbywało się szkolenie,
-wydawania zaświadczenia lub certyfikatach informacji szkolenie współfinansowane ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1
9.Bieżącego informowania Zamawiającego o przypadkach nieobecności osób na szkoleniu w trakcie jego trwania.
10.Zapewnienie możliwości kontroli przebiegu szkolenia uprawnionemu pracownikowi MGOPS.
11.Przekazania Zamawiającemu w terminie 5 dni po zakończeniu szkolenia:
-sprawozdania końcowego, które będzie zawierało informacje o usługach świadczonych przez Wykonawcę w całym okresie realizacji usługi,
-oryginałów list obecności,
-imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia,
-kserokopii zaświadczeń (lub innych dokumentów) świadczących o ukończeniu szkolenia,
-kserokopii dziennika zajęć, po jednym egzemplarzu materiałów używanych podczas szkoleń,
12.Szkolenie winno zakończyć się wydaniem:
-zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem Min.Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U Nr 131,poz.216),
-certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenia szkolenia.
13.Wykonawca ujmie w cenie szkolenia koszt uroczystego zakończenia szkoleń związanych z rozdaniem zaświadczeń, certyfikatów lub dyplomów (w koszt należy wliczyć: salę z zapewnieniem miejsc siedzących dla 20 osób oraz uroczysty obiad składający się z pierwszego i drugiego dania tj. I danie-zupa, II danie-ziemniaki, mięso, surówka, kompot oraz kawy, herbaty, wody mineralnej, ciasta po 2 kawałki na osobę.
14.Wykonawca musi dołączyć do faktury kserokopię dziennika zajęć za dany okres rozliczeniowy,
15.Wykonawca zobowiązuje się do archiwizacji dokumentów do 31.12.2020r.
SZKOLENIA ZAWODOWE

SZKOLENIA ZAWODOWE OBEJMUJĄ:

1.KURS BUKIECIARSTWO -60h z OBSŁUGĄ KAS FISKALNYCH Z PODEJŚCIEM DO EGZAMINU WEWNĘTRZNEGO- 40 h dla 7 osób.
2.OBSŁUGA WÓZKÓW WIDŁOWYCH JEZDNYCH Z NAPĘDEM SILNIKOWYM UŻYWANE W TRANSPORCIE WEWNĄTRZ ZAKŁADOWYM PRACY Z PODEJŚCIEM DO PIERWSZEGO EGZAMINU PRZED URZĘDEM DOZORU TECHNICZNEGO.- 67h dla 6 osób,
3.KURS PRAWA JAZDY KAT.B z podejściem do egzaminu wewn. a następnie do pierwszego egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego - 60 h (30h teorii+ 30h praktyki) dla 6 osób,
Skierowanie i sfinansowanie zajęć szkolnych związanych z uzupełnieniem wykształcenia na poziomie gimnazjalnym dla 1 osoby. Uczestnik posiada świadectwo ukończenia pierwszej klasy gimnazjum.
Wykonawcę zobowiązuje się do zapewnienia materiałów szkoleniowych, dojazdu z miejsca zamieszkania do szkoły i powrotu, ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.
AKTYWIZACJA ZDROWOTNA:
1) Skierowanie i wykonanie badań lekarskich niezbędnych do uczestnictwa w kursach: prawa jazdy, obsługi wózków widłowych dla 12 osób.
Ogółem :
-72 godzin warsztatów szkoleniowych
-227 godzin szkoleń zawodowych -teoretycznych i praktycznych
ZAMAWIAJĄCY ZOBOWIĄZUJE WYKONAWCĘ DO ZAPEWNIENIA:
1.Należy zapewnić osobom catering na czas trwania kursu bukieciarstwa, obsługi kas fiskalnych składającego się z obiadu jednodaniowego-II danie tj.z ziemniaków, mięsa, surówki, kompotu oraz przerwy kawowej tj.z herbaty, kawy, zimnych napoi-wody, ciastek kruchych i czekoladowych.
Przy kursie obsługi wózków widłowych na zajęciach teoretycznych należy zapewnić catering natomiast na zajęciach praktycznych Wykonawca zapewni suchy prowiant składający się z kanapek z wędliną lub serem oraz napoi i wody).
Wykonawca przy kursie prawa jazdy kat.B nie zapewnia cateringu dla uczestników kursu.
2.Wykonawca zapewni dowóz na kursy i warsztaty oraz egzaminy z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której prowadzone będzie szkolenie oraz egzaminy i powrotu.
Wykaz miejscowości zamieszkiwania uczestników:
-Butowo, Łodygowo, Nowy Folwark, Ogrodzieniec, Łęgowo, Pławty Wielkie, Goryń, Kantowo, Kisielice.
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu odpowiednie warunki lokalowe oraz organizacyjno-techniczne, w tym:
1.Zapewnić materiały i urządzenia niezbędne do przeprowadzenia wszystkich kursów, w szczególności:
a) w przypadku kursu BUKIECIARSTWO Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość i rodzaj asortymentu florystycznego, adekwatna do liczby uczestników, tak, aby wszyscy uczestnicy kursu mogli jednocześnie samodzielnie wykonywać pracę zgodnie z programem kursu, w szczególności, co najmniej: kwiaty żywe, kwiaty sztuczne, kwiaty suszone, zieleń cięta , pistolety plus klej, folie ozdobne, wstążki, taśmy i inne dodatki, naczynia szklane, podkłady do wiązanek sztucznych i żywych, sekatory, noże, nożyczki, cążki do drutu, rękawiczki, drut różne średnice, gąbki piankowe, doniczki oraz inne materiały niezbędne do dekoracji stołów itp.
-Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu końcowego wg aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wydania uczestnikom szkolenia, kończącym je z wynikiem pozytywnym, stosownego zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U z 2006r. Nr 31 poz.216)
b) w przypadku kursu OBSŁUGA KAS FISKALNYCH Wykonawca musi zapewnić, co najmniej 1 sprawną kasę fiskalną na 2 uczestników kursu.
-Wykonawca zaopatrzy w materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia kursu.-Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu końcowego wg aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wydania uczestnikom szkolenia, kończącym je z wynikiem pozytywnym, stosownego zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U z 2006r. Nr 31 poz.216)
c) w przypadku kursu OBSŁUGA WÓZKÓW WIDŁOWYCH
-kurs obsługi wózków widłowych składa się z teorii i praktyki tj. indywidualnej jazdy sprawnym wózkiem widłowym (a nie obserwacji) zapewnionym przez Wykonawcę w odpowiedniej ilości wózków widłowych do przeprowadzenia kursu dla 6 osób.
-Wykonawca musi zapewnić, co najmniej 2 sprawne wózki widłowe jezdne z napędem silnikowym.
-Kurs należy przeprowadzić zgodnie z założeniami i programem spełniającym wymagania do wydania uprawnień w zakresie: Kierowca-operator wózków widłowych.
-Kurs zakończy się podejściem do pierwszego egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, zorganizowanym przez Wykonawcę: koszt egzaminu i wydania uprawnień winien być wliczony w cenę kursu.
-Wykonawca zaopatrzy w materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia kursu.
d) w przypadku kursu PRAWA JAZDY KAT.B Wykonawca zapewni kursantom dowóz na szkolenia i egzamin. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi pakiet materiałów szkoleniowych(podręczniki, skrypty szkoleniowe.
-Wykonawca musi zapewnić organizację i przeprowadzenie szkolenia w zakresie kursu prawa jazdy kat.B zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminów(Dz.U z 31 października 2005r. Nr 217 poz.1834). Ponadto program szkolenia tj.nabycie wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego, technika kierowania pojazdem, czynności kontrolno-usługowe, bezpieczeństwo jazdy, zasady postępowania w razie uczestnictwa w wypadku drogowym, zasady udzielania pierwszej pomocy, a także warunki jego realizacji, muszą być zgodne z w/w rozporządzeniem.
Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym oraz skierowaniem wszystkich jego uczestników do egzaminu (tylko jedno podejście) państwowego teoretycznego i praktycznego potwierdzonego dokumentem określającym termin egzaminu wydanym przez Ośrodek Egzaminacyjny. Koszt egzaminu państwowego należy uwzględnić w cenie szkolenia.
-Wykonawca ma obowiązek, po zakończeniu szkolenia, dostarczyć do Zleceniodawcy następujące dokumenty:
-potwierdzone za zgodność kserokopie: wydanych przez Ośrodek Egzaminacyjny z terminem wyznaczonego egzaminu,
-oryginałów list obecności na zajęciach teoretycznych,
3. Zamawiający dopuszcza możliwość posługiwania się przez Wykonawcę podwykonawcami, lecz jedynie w odniesieniu do niektórych wybranych rodzajów szkoleń (kursów).
Wykonawca wskazuje sam w ofercie część zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy zał. nr 7
Zamawiający zastrzega, że Wykonawca nie może zlecic całości usług objętych przedmiotem zamówienia podwykonawcom.
Zamawiający zapłaci należność za usługi Wykonawcy, a on rozlicza się z podwykonawcami.
4.Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków wszystkie osoby biorące udział w szkoleniach. Koszt ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie. Ubezpieczenie winno obejmować drogę na zajęcia, szkolenie i powrót do domu z zajęć szkoleniowych. Kserokopię polisy należy dostarczyć do Zamawiającego najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem zajęć.
5.Wykonawca pokryje koszty niezbędnych, wymaganych badań lekarskich.
6.Zamówienie obejmuje w zakresie w zakresie merytorycznym i organizacyjnym:
1). Wykonawca zapewni wykwalifikowaną kadrę.
2). Przygotowanie przez Wykonawcę programu zajęć jak również harmonogramu zajęć teoretycznych i praktycznych oraz przedstawienie ich do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na 2 dni przed podpisaniem umowy. Harmonogram zajęć powinien zawierać: tematykę zajęć, liczbę godzin, miejsce realizacji szkolenia oraz nazwisko osoby prowadzącej zajęcia w każdym dniu szkolenia.
3). Wykonawca będzie przestrzegał harmonogramu realizacji kursów oraz sprawował nadzór merytoryczny i kontroli nad przebiegiem zajęć.
4). Wykonawca zapewni właściwe warunki z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz p.poż w trakcie prowadzonych zajęć.
5). Prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych.
1 godzina dydaktyczna to 45 min, po każdej godzinie powinna odbywać się 15 minutowa przerwa.
6). Zapewnienie przez Wykonawcę uczestnikom szkolenia niezbędnych materiałów szkoleniowych (podręczniki, skrypty-również na nośniku elektronicznym, które zostaną ujęte w koszcie szkolenia.)
7). Systematyczną ocenę postępów uczestników szkolenia, indywidualizacji, kształcenia wobec osób mających trudności w procesie nauczania.
8). Zapewnienie sali szkoleniowej do przeprowadzenia zajęć, wyposażonej w odpowiednią liczbę miejsc i stolików dostosowaną do ilości osób szkolonych wraz z zapleczem sanitarnym spełniających wymagania BHP i p.poż.
9). Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia sal: filip chart lub tablica klasyczna czy magnetyczna, sprzęt audiowizualny oraz sprawną, co najmniej 1 kasę fiskalna na 2 uczestników kursu.
Wykonawca zapewni sprzęt, co najmniej 2 sprawne wózki widłowe jezdne z napędem silnikowym.
10). Promocja Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie logo EFS, UE, POKL na: -materiałach szkoleniowych oraz w salach, w których będzie odbywało się szkolenie,
-wydawanych zaświadczeniach lub certyfikatach informacji szkolenie współfinansowane ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1.
11). Bieżącego informowania Zamawiającego o przypadkach nieobecności osób na szkoleniu w trakcie jego trwania.
12). Zapewnienie możliwości kontroli przebiegu szkolenia uprawnionemu pracownikowi MGOPS.
13). Przekazania Zamawiającemu w terminie 5 dni po zakończeniu szkolenia:
-sprawozdania końcowego, które będzie zawierało informacje o usługach świadczonych przez Wykonawcę w całym okresie realizacji usługi.
-oryginałów list obecności,
-imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia,
-kserokopii zaświadczeń (lub innych dokumentów) świadczących o ukończeniu szkolenia,
-kserokopii dziennika zajęć,
po jednym egzemplarzu materiałów używanych podczas szkoleń.
14). Szkolenie winno zakończyć się wydaniem:
-zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem Min. Nauki z dnia 3.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych(Dz.U Nr 131, poz.216.)
-certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenia szkoleń.
15). Wykonawca zobowiązuje się do archiwizacji dokumentów do 31.12.2020r

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 213332

Data publikacji: 2012-06-21

Nazwa: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Sienkiewicza 18

Numer domu: 18

Miejscowość: Kisielice

Kod pocztowy: 14-220

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 0-55 2756441

Numer faxu: 0-55 2756441

Adres strony internetowej: mgops.kisielice@kisielice.pl

Regon: 00279361900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: jednostka samorządowa

Inny rodzaj zamawiającego: jednostka samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja usług szkoleniowych i szkoleń zawodowych dla uczestników projektu systemowego TWOJA SZANSA w 2012 roku.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia i warsztatów oraz usługa szkoleń zawodowych dla 20 osób bezrobotnych nieaktywnych zawodowo w wieku aktywności zawodowej korzystających z pomocy społecznej, z którymi zostaną zawarte kontrakty socjalnej.
WARSZTATY TEORETYCZNE OBEJMUJĄ:
AKTYWIZACJA ZAWODOWA:
1) WARSZTATY AKTYWNEGO POSZUKIWANIA PRACY-16 godz/grupę(20os)
(będą zawierały moduł dot.zasady równości szans płci, który będzie obejmował takie kwestie, jak: czym jest równość szans płci, korzyści płynące z jej przestrzegania, stereotypy, uprzedzenia, typy dyskryminacji, korzyści w podejmowaniu pracy np.zawodach typowo męskich lub typowo kobiecych)
2) WARSZTATY INDYWIDUALNE DORADZTWO ZAWODOWE I OKREŚLENIE IPD - 2h/os - 40 godz./grupę(20os)
AKTYWIZACJA SPOŁECZNA:
1) WARSZTATY KOMUNIKACJI INTERPERSONALNYCH - 16 godz./grupę (20os)
(nabycie umiejętności autoprezentacji, techniki budowania i utrzymywania kontaktu. Język ciała, bariery komunikacyjne, będzie zawierał moduł zasady równości płci-łamanie stereotypów, pokazywanie kobiet i mężczyzn w aktywnych niestereotypowych rolach)
2)WARSZTATY ZARZĄDZANIA CZASEM- 16 godz/grupę(20os)
(planowanie działań, podejmowanie decyzji, organizacji czasu, radzenia sobie ze stresem, budowanie relacji z ludźmi, efektywny odpoczynek, moduł dot.zasady równości płci.
ZAMAWIAJĄCY ZOBOWIĄZUJE WYKONAWCĘ DO ZAPEWNIENIA:
1.Należy zapewnić osobom catering na czas trwania szkolenia składającego się z obiadu jednodaniowego-II danie tj.ziemniaki, mięso, surówka, kompot oraz przerwy kawowej tj.z herbaty, kawy, zimnych napoi-wody, ciastek kruchych i czekoladowych.
2.Wykonawca zapewni dowóz na szkolenia z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której prowadzone będzie szkolenie i powrotu.
Wykaz miejscowości zamieszkania uczestników:
-Butowo, Łodygowo, Nowy Folwark, Ogrodzieniec, Łęgowo, Pławty Wielkie, Goryń, Kantowo, Kisielice.
3. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków wszystkie osoby biorące udział w szkoleniach.
4.Wykonawca przeprowadzi ankietę ewaluacyjną na początku i na końcu szkoleń z uwzględnieniem rezultatów miękkich stanowiący załącznik nr 10.
5.Zamówienie obejmuje w zakresie merytorycznym i organizacyjnym:
1.Przygotowanie przez Wykonawcę programu zajęć jak również harmonogramu zajęć teoretycznych, praktycznych oraz przedstawienie ich do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na 2 dni przed podpisaniem umowy. Harmonogram zajęć powinien zawierać: tematykę zajęć, liczbę godzin, miejsce realizacji szkolenia oraz nazwisko osoby prowadzącej zajęcia w każdym dniu szkolenia.
2.Prowadzenie szkolenia zgodnie z programem i harmonogramem szkolenia.
3.Prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych.
1 godzina dydaktyczna to 45 min, po każdej godzinie powinna odbywać się 15 minutowa przerwa.
Zajęcia muszą odbywać się w dni powszednie tj.od poniedziałku do piątku i powinny trwać od 8.00 i nie dłużej niż do godz.15.00 z uwzględnieniem przerw w zajęciach.
Czas trwania szkolenia - nie więcej niż 6 godzin dziennie.
4.Zapewnienie przez Wykonawcę uczestnikom szkolenia niezbędnych materiałów szkoleniowych tj.teczkę A4 kolorową z gumką, zeszyt A5 60 kart, długopis, 1 materiał dydaktyczny, przekazany na własność uczestnikom, który zostanie ujęty w koszcie szkolenia.
5.Systematyczną ocenę postępów uczestników szkolenia, indywidualizacji, kształcenia wobec osób mających trudności w procesie nauczania.
6.Zapewnienie sali szkoleniowej do przeprowadzenia zajęć, wyposażonej w odpowiednią liczbę miejsc i stolików dostosowaną do ilości osób szkolonych nie mniejszej niż 20m2 wraz z zapleczem sanitarnym, spełniającym wymagania BHP.
7.Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia sal: filip chart lub tablica klasyczna czy magnetyczna, sprzęt audiowizualny.
8.Promocję Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie logo EFS, UE, POKL na:
-materiałach szkoleniowych oraz w salach, w którym będzie odbywało się szkolenie,
-wydawania zaświadczenia lub certyfikatach informacji szkolenie współfinansowane ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1
9.Bieżącego informowania Zamawiającego o przypadkach nieobecności osób na szkoleniu w trakcie jego trwania.
10.Zapewnienie możliwości kontroli przebiegu szkolenia uprawnionemu pracownikowi MGOPS.
11.Przekazania Zamawiającemu w terminie 5 dni po zakończeniu szkolenia:
-sprawozdania końcowego, które będzie zawierało informacje o usługach świadczonych przez Wykonawcę w całym okresie realizacji usługi,
-oryginałów list obecności,
-imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia,
-kserokopii zaświadczeń (lub innych dokumentów) świadczących o ukończeniu szkolenia,
-kserokopii dziennika zajęć, po jednym egzemplarzu materiałów używanych podczas szkoleń,
12.Szkolenie winno zakończyć się wydaniem:
-zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem Min.Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U Nr 131,poz.216),
-certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenia szkolenia.
13.Wykonawca ujmie w cenie szkolenia koszt uroczystego zakończenia szkoleń związanych z rozdaniem zaświadczeń, certyfikatów lub dyplomów (w koszt należy wliczyć: salę z zapewnieniem miejsc siedzących dla 20 osób oraz uroczysty obiad składający się z pierwszego i drugiego dania tj. I danie-zupa, II danie-ziemniaki, mięso, surówka, kompot oraz kawy, herbaty, wody mineralnej, ciasta po 2 kawałki na osobę.
14.Wykonawca musi dołączyć do faktury kserokopię dziennika zajęć za dany okres rozliczeniowy,
15.Wykonawca zobowiązuje się do archiwizacji dokumentów do 31.12.2020r.
SZKOLENIA ZAWODOWE

SZKOLENIA ZAWODOWE OBEJMUJĄ:

1.KURS BUKIECIARSTWO -60h z OBSŁUGĄ KAS FISKALNYCH Z PODEJŚCIEM DO EGZAMINU WEWNĘTRZNEGO- 40 h dla 7 osób.
2.OBSŁUGA WÓZKÓW WIDŁOWYCH JEZDNYCH Z NAPĘDEM SILNIKOWYM UŻYWANE W TRANSPORCIE WEWNĄTRZ ZAKŁADOWYM PRACY Z PODEJŚCIEM DO PIERWSZEGO EGZAMINU PRZED URZĘDEM DOZORU TECHNICZNEGO.- 67h dla 6 osób,
3.KURS PRAWA JAZDY KAT.B z podejściem do egzaminu wewn. a następnie do pierwszego egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego - 60 h (30h teorii+ 30h praktyki) dla 6 osób,
Skierowanie i sfinansowanie zajęć szkolnych związanych z uzupełnieniem wykształcenia na poziomie gimnazjalnym dla 1 osoby. Uczestnik posiada świadectwo ukończenia pierwszej klasy gimnazjum.
Wykonawcę zobowiązuje się do zapewnienia materiałów szkoleniowych, dojazdu z miejsca zamieszkania do szkoły i powrotu, ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.
AKTYWIZACJA ZDROWOTNA:
1) Skierowanie i wykonanie badań lekarskich niezbędnych do uczestnictwa w kursach: prawa jazdy, obsługi wózków widłowych dla 12 osób.
Ogółem :
-72 godzin warsztatów szkoleniowych
-227 godzin szkoleń zawodowych -teoretycznych i praktycznych
ZAMAWIAJĄCY ZOBOWIĄZUJE WYKONAWCĘ DO ZAPEWNIENIA:
1.Należy zapewnić osobom catering na czas trwania kursu bukieciarstwa, obsługi kas fiskalnych składającego się z obiadu jednodaniowego-II danie tj.z ziemniaków, mięsa, surówki, kompotu oraz przerwy kawowej tj.z herbaty, kawy, zimnych napoi-wody, ciastek kruchych i czekoladowych.
Przy kursie obsługi wózków widłowych na zajęciach teoretycznych należy zapewnić catering natomiast na zajęciach praktycznych Wykonawca zapewni suchy prowiant składający się z kanapek z wędliną lub serem oraz napoi i wody).
Wykonawca przy kursie prawa jazdy kat.B nie zapewnia cateringu dla uczestników kursu.
2.Wykonawca zapewni dowóz na kursy i warsztaty oraz egzaminy z miejsca zamieszkania do miejscowości, w której prowadzone będzie szkolenie oraz egzaminy i powrotu.
Wykaz miejscowości zamieszkiwania uczestników:
-Butowo, Łodygowo, Nowy Folwark, Ogrodzieniec, Łęgowo, Pławty Wielkie, Goryń, Kantowo, Kisielice.
Wykonawca musi zapewnić uczestnikom kursu odpowiednie warunki lokalowe oraz organizacyjno-techniczne, w tym:
1.Zapewnić materiały i urządzenia niezbędne do przeprowadzenia wszystkich kursów, w szczególności:
a) w przypadku kursu BUKIECIARSTWO Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość i rodzaj asortymentu florystycznego, adekwatna do liczby uczestników, tak, aby wszyscy uczestnicy kursu mogli jednocześnie samodzielnie wykonywać pracę zgodnie z programem kursu, w szczególności, co najmniej: kwiaty żywe, kwiaty sztuczne, kwiaty suszone, zieleń cięta , pistolety plus klej, folie ozdobne, wstążki, taśmy i inne dodatki, naczynia szklane, podkłady do wiązanek sztucznych i żywych, sekatory, noże, nożyczki, cążki do drutu, rękawiczki, drut różne średnice, gąbki piankowe, doniczki oraz inne materiały niezbędne do dekoracji stołów itp.
-Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu końcowego wg aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wydania uczestnikom szkolenia, kończącym je z wynikiem pozytywnym, stosownego zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U z 2006r. Nr 31 poz.216)
b) w przypadku kursu OBSŁUGA KAS FISKALNYCH Wykonawca musi zapewnić, co najmniej 1 sprawną kasę fiskalną na 2 uczestników kursu.
-Wykonawca zaopatrzy w materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia kursu.-Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu końcowego wg aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wydania uczestnikom szkolenia, kończącym je z wynikiem pozytywnym, stosownego zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U z 2006r. Nr 31 poz.216)
c) w przypadku kursu OBSŁUGA WÓZKÓW WIDŁOWYCH
-kurs obsługi wózków widłowych składa się z teorii i praktyki tj. indywidualnej jazdy sprawnym wózkiem widłowym (a nie obserwacji) zapewnionym przez Wykonawcę w odpowiedniej ilości wózków widłowych do przeprowadzenia kursu dla 6 osób.
-Wykonawca musi zapewnić, co najmniej 2 sprawne wózki widłowe jezdne z napędem silnikowym.
-Kurs należy przeprowadzić zgodnie z założeniami i programem spełniającym wymagania do wydania uprawnień w zakresie: Kierowca-operator wózków widłowych.
-Kurs zakończy się podejściem do pierwszego egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, zorganizowanym przez Wykonawcę: koszt egzaminu i wydania uprawnień winien być wliczony w cenę kursu.
-Wykonawca zaopatrzy w materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia kursu.
d) w przypadku kursu PRAWA JAZDY KAT.B Wykonawca zapewni kursantom dowóz na szkolenia i egzamin. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi pakiet materiałów szkoleniowych(podręczniki, skrypty szkoleniowe.
-Wykonawca musi zapewnić organizację i przeprowadzenie szkolenia w zakresie kursu prawa jazdy kat.B zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27.10.2005r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminów(Dz.U z 31 października 2005r. Nr 217 poz.1834). Ponadto program szkolenia tj.nabycie wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego, technika kierowania pojazdem, czynności kontrolno-usługowe, bezpieczeństwo jazdy, zasady postępowania w razie uczestnictwa w wypadku drogowym, zasady udzielania pierwszej pomocy, a także warunki jego realizacji, muszą być zgodne z w/w rozporządzeniem.
Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym oraz skierowaniem wszystkich jego uczestników do egzaminu (tylko jedno podejście) państwowego teoretycznego i praktycznego potwierdzonego dokumentem określającym termin egzaminu wydanym przez Ośrodek Egzaminacyjny. Koszt egzaminu państwowego należy uwzględnić w cenie szkolenia.
-Wykonawca ma obowiązek, po zakończeniu szkolenia, dostarczyć do Zleceniodawcy następujące dokumenty:
-potwierdzone za zgodność kserokopie: wydanych przez Ośrodek Egzaminacyjny z terminem wyznaczonego egzaminu,
-oryginałów list obecności na zajęciach teoretycznych,
3. Zamawiający dopuszcza możliwość posługiwania się przez Wykonawcę podwykonawcami, lecz jedynie w odniesieniu do niektórych wybranych rodzajów szkoleń (kursów).
Wykonawca wskazuje sam w ofercie część zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy zał. nr 7
Zamawiający zastrzega, że Wykonawca nie może zlecic całości usług objętych przedmiotem zamówienia podwykonawcom.
Zamawiający zapłaci należność za usługi Wykonawcy, a on rozlicza się z podwykonawcami.
4.Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków wszystkie osoby biorące udział w szkoleniach. Koszt ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie. Ubezpieczenie winno obejmować drogę na zajęcia, szkolenie i powrót do domu z zajęć szkoleniowych. Kserokopię polisy należy dostarczyć do Zamawiającego najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem zajęć.
5.Wykonawca pokryje koszty niezbędnych, wymaganych badań lekarskich.
6.Zamówienie obejmuje w zakresie w zakresie merytorycznym i organizacyjnym:
1). Wykonawca zapewni wykwalifikowaną kadrę.
2). Przygotowanie przez Wykonawcę programu zajęć jak również harmonogramu zajęć teoretycznych i praktycznych oraz przedstawienie ich do zatwierdzenia przez Zamawiającego najpóźniej na 2 dni przed podpisaniem umowy. Harmonogram zajęć powinien zawierać: tematykę zajęć, liczbę godzin, miejsce realizacji szkolenia oraz nazwisko osoby prowadzącej zajęcia w każdym dniu szkolenia.
3). Wykonawca będzie przestrzegał harmonogramu realizacji kursów oraz sprawował nadzór merytoryczny i kontroli nad przebiegiem zajęć.
4). Wykonawca zapewni właściwe warunki z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz p.poż w trakcie prowadzonych zajęć.
5). Prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych.
1 godzina dydaktyczna to 45 min, po każdej godzinie powinna odbywać się 15 minutowa przerwa.
6). Zapewnienie przez Wykonawcę uczestnikom szkolenia niezbędnych materiałów szkoleniowych (podręczniki, skrypty-również na nośniku elektronicznym, które zostaną ujęte w koszcie szkolenia.)
7). Systematyczną ocenę postępów uczestników szkolenia, indywidualizacji, kształcenia wobec osób mających trudności w procesie nauczania.
8). Zapewnienie sali szkoleniowej do przeprowadzenia zajęć, wyposażonej w odpowiednią liczbę miejsc i stolików dostosowaną do ilości osób szkolonych wraz z zapleczem sanitarnym spełniających wymagania BHP i p.poż.
9). Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia sal: filip chart lub tablica klasyczna czy magnetyczna, sprzęt audiowizualny oraz sprawną, co najmniej 1 kasę fiskalna na 2 uczestników kursu.
Wykonawca zapewni sprzęt, co najmniej 2 sprawne wózki widłowe jezdne z napędem silnikowym.
10). Promocja Europejskiego Funduszu Społecznego poprzez umieszczenie logo EFS, UE, POKL na: -materiałach szkoleniowych oraz w salach, w których będzie odbywało się szkolenie,
-wydawanych zaświadczeniach lub certyfikatach informacji szkolenie współfinansowane ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1.
11). Bieżącego informowania Zamawiającego o przypadkach nieobecności osób na szkoleniu w trakcie jego trwania.
12). Zapewnienie możliwości kontroli przebiegu szkolenia uprawnionemu pracownikowi MGOPS.
13). Przekazania Zamawiającemu w terminie 5 dni po zakończeniu szkolenia:
-sprawozdania końcowego, które będzie zawierało informacje o usługach świadczonych przez Wykonawcę w całym okresie realizacji usługi.
-oryginałów list obecności,
-imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia,
-kserokopii zaświadczeń (lub innych dokumentów) świadczących o ukończeniu szkolenia,
-kserokopii dziennika zajęć,
po jednym egzemplarzu materiałów używanych podczas szkoleń.
14). Szkolenie winno zakończyć się wydaniem:
-zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z rozporządzeniem Min. Nauki z dnia 3.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych(Dz.U Nr 131, poz.216.)
-certyfikatu z logo Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki potwierdzającego ukończenia szkoleń.
15). Wykonawca zobowiązuje się do archiwizacji dokumentów do 31.12.2020r

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Informacja na temat wadium: nie

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca składa oświadczenie o spełnieniu warunków zgodnie z zał. nr 2 do SIW oraz dołącza do oferty koncesje, zezwolenia lub licencje, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania koncesji, zezwolenia lub licencji na podjecie działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem publicznym.
Ocena spełnienia warunków w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonywana będzie na zasadzie spełnia/nie spełnia tj. zgodnie z zasadą czy dokumenty zostały załączone do oferty i czy spełniają określone wymagania.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy do oferty wykaz wykonanych usług, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w zakresie niezbędnych do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, z podaniem przedmiotu, wartości, daty wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie -zał. nr 4.
Warunek ten będzie uznany za spełniony, w przypadku, gdy Wykonawca wykaże, co najmniej 2 szkolenia w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia w wymienionym okresie czasu wraz z referencjami.
Ocena spełnienia warunków w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonywana będzie na zasadzie spełnia/nie spełnia tj. zgodnie z zasadą czy dokumenty zostały załączone do oferty i czy spełniają określone wymagania.

Potencjał techniczny:
W zakresie warunków posiadania do dyspozycji potencjału technicznego Wykonawca składa oświadczenie o spełnieniu warunku zgodnie z zał. nr 2 do SIW, że dysponuje potencjałem technicznym do wykonania zamówienia oraz oświadczenia o dysponowaniu salami dydaktycznymi oraz sprzętem zgodnie z zał. nr 8 do SIW.
Ocena spełnienia warunków w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonywana będzie na zasadzie spełnia/ nie spełnia tj. zgodnie z zasadą czy dokumenty zostały załączone do oferty i czy spełniają określone wymagania.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, Zamawiający żąda, by Wykonawca dołączył do oferty wykaz osób, które będą wykonywać zamówienie wraz z informacjami określającymi doświadczenie zawodowe niezbędne do wykonania zamówienia i wykształcenie z uwzględnieniem jego poziomu i kierunku -zał. nr 5 (należy dołączyć dokumenty potwierdzające nabyte wykształcenie i kwalifikacje). Należy również przedstawić wykonywane przez nich czynności oraz CV na załączonym wzorze zał. nr 6.
Warunek ten będzie uznany za spełniony w przypadku, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje kadrą wykładowców posiadającą kwalifikacje zgodne z kierunkiem prowadzonego przez nich szkolenia. Wykonawca musi wykazać, że dysponuje taką ilością kadry, jaka zapewni prawidłowe wykonanie zamówienia zgodne z harmonogramem.
Wykonawca składa również oświadczenie o spełnieniu warunku, iż dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia-zgodne z zał. nr 2 do SIW.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formą spełnia/ nie spełnia tj. zgodnie z zasadą czy dokumenty zostały załączone do oferty i czy spełniają określone wymagania.

Sytuacja ekonomiczna:
W zakresie warunku znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia Wykonawca składa oświadczenie o spełnieniu warunku zgodnie z zał. nr 2 do SIW.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzając wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową, Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 m-ce przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Wykonawca przedstawi polisę lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.
Ocena spełnienia warunków w postępowaniu o zamówienie publiczne dokonywana będzie na zasadzie spełnia/nie spełnia tj. zgodnie z zasadą czy dokumenty zostały załączone do oferty i czy spełniają określone wymagania.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Posiadane certyfikaty uprawniające do prowadzenia szkoleń zgodnie z tematyką szkoleń.
2.Aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych we właściwym miejscowo Wojewódzkim Urzędzie Pracy, na podstawie art.20 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004r. (Dz.U z 2008r. Nr 69, poz.415 z póżn.zm).
3.Oświadczenie Wykonawcy, że Zakład nie jest w likwidacji ani nie ogłoszono upadłości wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia -zał.nr.3
4.Wykonawca składa kalkulację kosztów szkolenia -zał. nr 9
5.Przedstawia program szkolenia oraz wstępny harmonogram zgodny z przedmiotem zamówienia.
6.Formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru- zał. nr 1
7.Parafowany wzór umowy jako akceptację jej treści i warunków oraz złożenie podpisu przez osobę uprawniona na stronie nr 7 -zał. nr 11
8.Oświadczenie dotyczące podwykonawców- zał. nr 7
9.Oświadczenie o dysponowaniu salami dydaktycznymi oraz sprzętem -zał. nr 8
10.CV wykonawców- zał. Nr 6
11.Wykaz usług -zał. nr 4
12.Wykaz osób-zał. nr 5

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający ustala ogólny wzór umowy na realizacje zamówienia -wg zał. nr 1.Należy złożyć pisemne oświadczenie o przyjęciu warunków umowy -zaakceptować wzór umowy we wskazanym miejscu.
2.W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian w umowie przez sporządzenie aneksu do umowy dotyczących:
1.Zmniejszenia lub zwiększenia liczby osób, ilości godzin i kosztu szkolenia, w przypadku rezygnacji uczestników szkoleń oraz gdy uczestnik zgłosi nieoczekiwaną chęć wzięcia udziału w kursie,
2.Miejsca szkolenia, w przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje lepsze warunki lokalowe wymienione w ofercie, w przypadku awarii sali szkoleniowej lub budynku uniemożliwiającej przeprowadzenie zajęć lub, kiedy umowa między Wykonawca a właścicielem sali przeznaczonej na szkolenie zostanie rozwiązana z przyczyn nieleżących po stronie wykonawcy,
3.Harmonogramu przeprowadzonych zajęć, w przypadku, kiedy wykładowca przewidziany do realizacji danego modułu ze względów zdrowotnych lub zawodowych nie może przeprowadzić zajęć w danym terminie lub, gdy wynikną zmiany po stronie Zamawiającego w wyniku niezorganizowania grupy uczestników i uczestniczek szkoleń.
4.Kadry Dydaktycznej, w przypadku, kiedy wykładowca przewidziany do realizacji danego modułu z przyczyn nieleżących po stronie wykonawcy nie może kontynuować zlecenia zastrzegając jednocześnie, że ww. zmiany nie mogą wpłynąć na zmianę decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty.
5.Zaistnienia, po zawarciu umowy, przypadku siły wyższej, przez którą należy rozumieć zdarzenia zewnętrzne wobec łączącej strony więzi prawnej: o charakterze niezależnym od stron, którego strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, którego nie można uniknąć, ani któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, której nie można przypisać drugiej stronie.
Za siłę wyższą warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, araki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe załamania warunków atmosferycznych, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia,
6.Zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia stron.
7.Powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony,
8.Zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego w szczególności spowodowanego sytuację finansową, zdolnościami płatniczymi lub warunkami organizacyjnymi bądź okolicznościami, które nie było możliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy oraz terminy wynikające z harmonogramu.
9.Ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT.
10.Gdy spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami, albo groziłoby Wykonawcy rażąco stratą w rozumieniu art.357 Kodeksu Cywilnego,
3. Podpisanie umowy nastąpi zgodnie z art.94 ustawy Pzp.
4.Przed podpisaniem umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli pomieszczeń oraz sprzętu przewidzianego do realizacji szkolenia. Niezgodność wskazanych w ofercie pomieszczeń i sprzętu skutkuje nie podpisaniem umowy i wyborem innej jednostki szkolącej , kolejnej z najwyższą liczba punktów.
5.Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z podpisanej umowy musi być tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
6. W umowie zostaną określone strony i przedmiot zamówienia oraz termin realizacji umowy z uwzględnieniem liczby osób uczestniczących w szkoleniach.
7. Umowa będzie zawierała określenie kosztu szkolenia i kursów, sposobu zapłaty na realizację zamówienia.
8. Umowa w sprawie zamówienia publicznego będzie nieważna w części wykraczającej poza przedmiot zamówienia określony w SIWZ.
9.W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszczalna jest zmiana sposobu spełnienia świadczenia przed zawarciem umowy na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili wyboru najkorzystniejszej oferty lub zmiany te są korzystne dla Zamawiającego, a Wykonawca wyrazi na nią zgodę. Zmiany sposobu spełnienia świadczenia nie mogą dotyczyć zobowiązań Wykonawcy zawartych w ofercie, które były ocenione w toku postępowania.
10.W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W takim przypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy (art.145 Pzp.)

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Kwalifikacje kadry

Znaczenie kryterium 2: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kisielice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kisielicach ul.Sienkiewicza 18 14-220 Kisielice

Data składania wniosków, ofert: 29/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kisielicach ul.Sienkiewicza 18 w sali konferencyjnej

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 7.1.1 tytuł projektu TWOJA SZANSA etap V Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Podobne przetargi

376182 / 2009-10-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu zawodowego Kosmetyczka - Wizażystka dla 11 beneficjentów ostatecznych projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój - II edycja współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL Priorytet 1, Poddziałanie 1.3.3, realizowanego w CEiPM w Olsztynie.

117592 / 2009-04-23 - Inny: Spółka prawa handlowego

TECHPAL Sp. z o.o. - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
USŁUGI SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU NAJLEPSZĄ INWESTYCJĄ JEST CZŁOWIEK - PROFESJONALNE SZKOLENIA BIZNESOWE I ECDL-A DLA OSÓB PRACUJĄCYCH

271836 / 2013-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kazimierza Wielka (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w ramach Projektu systemowego Zainwestuj w siebie - wygraj lepszą przyszłość

23566 / 2010-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz zamawiającego usługi szkoleniowej przeznaczonej dla osób bezrobotnych

227596 / 2015-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia zawodowego pod nazwÄ… Spawanie metodÄ… MAG i TIG

110386 / 2014-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem postępowania jest przeprowadzenie usługi szkoleniowej - Pracownik ogólnobudowlany z uprawnieniami operatora agregatów tynkarskich - na rzecz Zamawiającego przeznaczonej dla osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy zarejestrowanych w Urzędzie Pracy Powiatu Olsztyńskiego. Usługa szkoleniowa finansowana będzie ze środków Funduszu Pracy

253703 / 2010-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Olecku - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego Pracownik biurowy z językiem angielskim i rosyjskim

278647 / 2013-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia |Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodÄ… MAG (135) oraz TIG (141)|

31026 / 2011-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na świadczenie na rzecz Zamawiającego, tj. Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego, usług szkoleniowych. Usługi stanowią część całości zamówienia, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania.CZĘŚĆ I, II, III- usługi finansowane ze środków Funduszu Pracy

301174 / 2013-07-29 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowa Sarzyna (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zamówienie obejmuje organizację i przeprowadzenie szkolenia zawodowego dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie realizującego projekt konkursowy Aktywni pomimo współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

289796 / 2013-07-23 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadajaca osobowości prawnej

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia dla 10 osób profesjonalnego kursu zawodowego (CPV 80530000-8) Kelner, w ramach projektu OHP jako realizator usług rynku pracy, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, organizowanego przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Olsztynie

108241 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Gołdapi - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi w ramach projektu Dobrze mieć zawód realizowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego