Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

70976 / 2013-02-19 - / Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Miłakowo)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-02-08 pod pozycją 53936. Zobacz ogłoszenie 53936 / 2013-02-08 - Inny: Spółka z o.o..

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 70976

Data publikacji: 2013-02-19

Nazwa:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Ulica: ul. Przemysłowa 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Miłakowo

Kod pocztowy: 14-310

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 0-89 758-74-55

Numer faxu: 0-89 758-74-55

Regon: 51097422700000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 53936

Data wydania biuletynu: 2013-02-08

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia na: Budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Miłakowie przy ulicy: Dworcowej, Mickiewicza, Chopina, Kołłątaja, Prusa wraz z odtworzeniem nawierzchni

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienie na budowę kanalizacji sanitarnej z przepompowniami w ul. Dworcowej, Mickiewicza, Chopina, Kołłątaja i Chopina, z wyłączeniem odcinka kanalizacji sanitarnej w ul. Chopina od Studni S90 do Sistn.2. - włączenie w ul. Włodyki. Ponadto zadane obejmuje budowę kanalizacji deszczowej w ul. Dworcowej wraz z wlotem W1. Pozostałe odcinki kanalizacji deszczowej wyłączone są z przedmiotu zamówienia. Z przedmiotu zamówienia wyłączona jest także budowa nawierzchni. Zadanie obejmuje jedynie odtworzenie nawierzchni.

Przedmiot zamówienia składa się z następujących elementów:
1) Kanalizacja sanitarna grawitacyjna: kanały sanitarne o średnicy Dn 200 mm z rur PP-b klasy SN8 o całkowitej długości około 1738 m;

2) Odcinki sieci kanalizacyjnej do granicy posesji o średnicy Dn 160 z rur PCV o całkowitej długości około 282,5m;
3) Kanalizacja sanitarna tłoczna: rurociągi o średnicy Dn 63 i 90 mm z rur PE-HD SDR11 o całkowitej długości około 380 m;
4) Kanalizacja deszczowa: kanały deszczowe o średnicy Dn od 200 do 400 mm, z rur PVC klasy S i klasy N, o całkowitej długości około 887 m;
5) wpusty deszczowe uliczne wraz z przykanalikami o średnicy 160 mm, około 21 szt.;
6) Główne przepompownie ścieków - podziemne w formie studni z polimerobetonu, 2 szt.;
7) Urządzenia podczyszczające wody opadowe o przepustowości nominalnej minimum 30 dm3/s;
8) Przebudowa kolizji z siecią telekomunikacyjną;
9) Odtworzenie nawierzchni;
10) Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza;
11) Naprawa i uporządkowanie terenu.

Przedmiot zamówienia - roboty budowlane zostały szczegółowo określone w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią integralną część SIWZ.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z opracowaną i zatwierdzoną dokumentacją projektową, ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, z obowiązującymi przepisami, z aktualną i posiadaną najnowszą wiedzą techniczną, z zasadami doświadczenia zawodowego, z warunkami określonymi w pozwoleniu na budowę oraz z zasadami doświadczenia zawodowego.
Dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowi integralną część specyfikacji, z zastrzeżeniem, że wszystkie nazwy materiałów lub produktów, podane znaki towarowe lub pochodzenie, mają na celu określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych materiałów lub produktów. Oznacza to, że zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów, produktów i urządzeń równoważnych o parametrach nie niższych niż podane w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót. Na wykonawcy ciąży obowiązek udowodnienia w każdym czasie Zamawiającemu, iż oferowane materiały i urządzenia są równoważne z projektowanymi. W przypadku składania oferty, w której wykonawca oferuje materiały i urządzenia równoważne, do oferty należy dołączyć w formie tabeli wykaz proponowanych materiałów i urządzeń równoważnych, wraz z dokumentami potwierdzającymi w sposób jednoznaczny ich równoważność. Brak wskazania w ofercie propozycji zastosowania materiałów i urządzeń równoważnych oznaczać będzie, że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń i materiałów przyjętych w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót.
W przypadku, gdy zastosowanie tych materiałów lub urządzeń wymagać będzie zmiany dokumentacji projektowej, koszty przeprojektowania poniesie wyłącznie Wykonawca i zrealizuje inwestycję w nieprzekraczalnym czasie określonym przez Zamawiającego w SIWZ.
Wykonawca w ramach wykonania przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej, obsługi archeologicznej, opracowania projektu organizacji ruchu drogowego, uzyskania zezwoleń na zajęcie pasa drogowego dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych oraz uiszczenia wszelkich związanych z tymi formalnościami opłat, wykonania na swój koszt wszystkich badań i prób, wykonania inwentaryzacji powykonawczej w 3 egz., przywrócenia terenu i nawierzchni do stanu pierwotnego. Ponadto Wykonawca przekaże Zamawiającemu wynik inspekcji kamerą rurociągów nagrany na płycie CD - w terminie co najmniej 7 dni przed planowanym terminem odbioru ostatecznego robót budowlanych.
Dodatkowe informacje Zamawiającego:
- Wykonawca zobowiązany będzie zabezpieczyć plac budowy zgodnie z przepisami ochrony ppoż. i bhp.
- Urządzenia i materiały, stosowane w realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia, muszą posiadać stosowne, wymagane przepisami prawa atesty lub dopuszczenia do obrotu gospodarczego

Miejsce składania: II.2)

Przed wprowadzeniem zmainy: Zakończenie: 30.09.2014

Po wprowadzeniu zmiany: Zakończenie: 30.09.2014 roku

Miejsce składania: III.1)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Wykonawca przystępując do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości 93 400,00 zł

Po wprowadzeniu zmiany:
Wykonawca przystępując do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości 93 400,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt trzy tysiące czterysta złotych 00/100).
Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w punkcie 4 rozdziału XII SIWZ,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
Jeżeli wadium wniesione zostanie w pieniądzu, przelewem, Wykonawca dołącza do oferty kserokopię wpłaty wadium poświadczoną za zgodność z oryginałem z potwierdzeniem dokonanego przelewu.
Wadium w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Warmiński Bank Spółdzielczy O / Miłakowo
nr konta: 02 8857 1038 3003 0300 1065 0006
Na poleceniu przelewu należy wpisać: (Wadium - Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Miłakowie przy ulicy: Dworcowej, Mickiewicza, Chopina, Kołłątaja, Prusa wraz z odtworzeniem nawierzchni).
W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy - oferta jest skutecznie zabezpieczona wadium, jeśli pieniądze znajdą się na ww. rachunku przed terminem składania ofert.
W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach, kopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty. Ponadto do oferty należy dołączyć, w osobnej koszulce, oryginał tego dokumentu. Nie bindować i nie zszywać z ofertą.
Dokumenty, o których mowa w lit. b) - e) muszą zachować ważność przez cały okres, w którym Wykonawca jest związany ofertą.
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, dokument powinien być sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i winien zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji lub poręczenia (Zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela (instytucji udzielających gwarancji lub poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem,
- kwotę gwarancji lub poręczenia,
- termin ważności gwarancji lub poręczenia,
- zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji lub poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
- zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do: zapłacenia kwoty gwarancji lub poręczenia jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, iż wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie,
- gwarancja lub poręczenie winno być nieodwołalne i bezwarunkowe. Gwarancja lub poręczenie winny przewidywać termin bezwarunkowej wypłaty maksymalnie do 21 dni od pierwszego pisemnego żądania wypłaty wadium,
- wszelkie spory dotyczące gwarancji lub poręczenia podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem Rzeczpospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego. jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności gwarancji lub poręczenia nie był krótszy niż okres związania ofertą.
- w przypadku wniesienia wadium przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia Zamawiający uzna wadium za wniesione skutecznie, o ile odpowiadać będzie postanowieniom niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz wniesione zostało przez jednego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w wymaganej wysokości i wymaganym terminie.
Wykonawca, który nie wniesie wadium na zasadach określonych w SIWZ zostanie wykluczony z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy PZP.
Zamawiający, zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli:
a) Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) Wykonawca, którego oferta została wybrana nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie

Miejsce składania: III.3.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Wykonawca powinien dysponować odpowiednim potencjałem technicznym pozwalającym na wykonanie zamówienia

Po wprowadzeniu zmiany:
Zamawiający nie opisuje szczegółowo sposobu dokonywania oceny spełnienia ww. warunku

Miejsce składania: III.3.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Za Wykonawcę dysponującego osobami zdolnymi do wykonania zamówienia uznany zostanie taki, który dysponuje lub będzie dysponować osobami o następujących kwalifikacjach zawodowych uprawniających do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa: 3.1. Kierownik Zespołu/Przedstawiciel Wykonawcy - mający doświadczenie w kierowaniu przynajmniej 2 kontraktami/realizacjami umów (jako kierownik kontraktu lub równoważne stanowisko takie jak: Kierownik Projektu, Kierownik Zespołu Inżyniera, Przedstawiciel Inżyniera, Inżynier Rezydent, Kierownik Zespołu Budów, itp.) na roboty budowlane, każdy polegający na wybudowaniu co najmniej 1000 mb kanalizacji sanitarnej lub kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. 3.2. Kierownik Budowy - mający doświadczenie zawodowe w sprawowaniu funkcji kierownika budowy w co najmniej dwóch robotach budowlanych, każda polegająca na wybudowaniu co najmniej 1000 mb kanalizacji sanitarnej lub kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. - posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. 3.3. Kierownik robót drogowych - mający doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w realizacji, co najmniej jednej roboty budowlanej, - posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej. 3.4. Kierownik robót elektrycznych - mający doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej, - posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, 3.5. Kierownik robót telekomunikacyjnych - mający doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej, - posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej

Po wprowadzeniu zmiany:
Za Wykonawcę dysponującego osobami zdolnymi do wykonania zamówienia uznany zostanie taki, który dysponuje lub będzie dysponować osobami o następujących kwalifikacjach zawodowych uprawniających do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa: Kierownik Zespołu/Przedstawiciel Wykonawcy - mający doświadczenie w kierowaniu przynajmniej 2 kontraktami/realizacjami umów (jako kierownik kontraktu lub równoważne stanowisko takie jak: Kierownik Projektu, Kierownik Zespołu Inżyniera, Przedstawiciel Inżyniera, Inżynier Rezydent, Kierownik Zespołu Budów, itp.) na roboty budowlane, każdy polegający na wybudowaniu co najmniej 1000 mb kanalizacji sanitarnej lub kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Kierownik Budowy - mający doświadczenie zawodowe w sprawowaniu funkcji kierownika budowy w co najmniej dwóch robotach budowlanych, każda polegająca na wybudowaniu co najmniej 1000 mb kanalizacji sanitarnej lub kanalizacji deszczowej lub kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. - posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. 3.3. Kierownik robót drogowych - mający doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierownika budowy, kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w realizacji, co najmniej jednej roboty budowlanej, - posiadający uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej. 3.4. Kierownik robót elektrycznych - mający doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej, - posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, Kierownik robót telekomunikacyjnych - mający doświadczenie w sprawowaniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego w realizacji co najmniej jednej roboty budowlanej, - posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej.
Uwaga:
Wymienione w punkcie 3 osoby nie wyczerpują wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy i powinny być traktowane jako minimalne wymagania Zamawiającego. Wykonawca powinien zapewnić swoim specjalistom niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania umowy (np. dodatkowi kierownicy robót danej branży, uprawniony geodeta, radca prawny, hydrogeolog, geolog, specjalista ds. zieleni, ekspert ppoż., inżynier materiałowy, specjalista ochrony placu budowy, administrator, itp.). Wykonawca uwzględni w ofercie każdą konieczność uzupełnienia zespołu specjalistów wynikającą z przepisów prawa, decyzji, uzgodnień i porozumień, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia przez jedną osobę jednocześnie funkcji więcej niż jednego Członka Zespołu.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają powyższy warunek

Miejsce składania: III.3.5)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych) oraz posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych)

Po wprowadzeniu zmiany:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych) oraz posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 500 000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych). Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają powyższy warunek

Miejsce składania: III.4.1)

Przed wprowadzeniem zmainy:
- wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

Po wprowadzeniu zmiany:
- wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
- Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na zdolność finansową innych podmiotów, przedkłada informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą podmiotu, z którego zdolności finansowej korzysta na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy, potwierdzającą wysokość posiadanych przez ten podmiot środków finansowych lub jego zdolność kredytową, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, składa co najmniej jeden wykonawca albo wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia.
- Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w ust. 1.
- Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 1 pkt 3 - 5 rozdział IX SIWZ przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
- Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania termin składania ofert

Miejsce składania: III.4.2)

Przed wprowadzeniem zmainy:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia.
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

Po wprowadzeniu zmiany:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia.
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
- W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania, składa każdy z wykonawców oddzielnie. Rozdział IX ustęp 1 SIWZ.

Miejsce składania: IV.2.1)

Przed wprowadzeniem zmainy: 1 - Cena - 90 2 - Okres gwarancji - 10

Po wprowadzeniu zmiany:
Kryteria oceny ofert i znaczenie tych kryteriów:
90% - cena;
10% - okres gwarancji.
Sposób oceniania ofert:
za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów obliczonych w oparciu o ustalone kryterium ceny oraz okresu gwarancji:
LP = A + B, gdzie: A = cena oferty, B = okres gwarancji
Oferta z najniższą ceną otrzyma maksymalną liczbę punktów - 90, Oferta z najdłuższym okresem gwarancji (minimum 3 lata, maksymalnie do 5 lat) otrzyma maksymalną liczbę punktów - 10.
Pozostałe oferty zostaną przeliczone według wzoru :
Cena =( najniższa cena ofertowa brutto / cena oferty badanej brutto) x 90 pkt.
Gwarancja =(okres gwarancji badanej oferty / najdłuższy okres gwarancji spośród ocenianych ofert) x 10 pkt.
Oferty będą sklasyfikowane zgodnie z liczbą uzyskanych punktów. Zamawiający zastosuje zaokrąglenie każdego wyniku do dwóch miejsc po przecinku. Realizacja zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy, którego oferta uzyska najwyższą liczbę punktów i nie będzie podlegała odrzuceniu.
Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innego kryterium oceny ofert (okresu gwarancji), Zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z niższą ceną

Miejsce składania: IV.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Zamawiający dopuszcza istotne zmiany postanowień niniejszej umowy w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy m.in. w przypadku: 1) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ, 2) okoliczności niezależnych od stron uniemożliwiających realizację przedmiotu umowy w terminie, a w szczególności: a) wystąpienia warunków atmosferycznych odbiegających od typowych, uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, b) wystąpienia klęski żywiołowej, c) wystąpienia nieprzewidzianych w SIWZ warunków geologicznych, archeologicznych lub terenowych, w szczególności: niewypały i niewybuchy, wykopaliska archeologiczne, d) zmiany zakresu robót budowlanych, wystąpienia robót zamiennych lub dodatkowych od wykonania których uzależnione jest wykonanie zamówienia podstawowego - o okres niezbędny do realizacji ww. prac; 3) Zmiany sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami: a) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub ST spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów. lub urządzeń, b) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, c) pojawienie się nowszej technologii zaprojektowanych robót pozwalających na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, d) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub ST, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy

Po wprowadzeniu zmiany:
Zamawiający dopuszcza istotne zmiany postanowień niniejszej umowy w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy m.in. w przypadku: 1) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ, 2) okoliczności niezależnych od stron uniemożliwiających realizację przedmiotu umowy w terminie, a w szczególności: a) wystąpienia warunków atmosferycznych odbiegających od typowych, uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, b) wystąpienia klęski żywiołowej, c) wystąpienia nieprzewidzianych w SIWZ warunków geologicznych, archeologicznych lub terenowych, w szczególności: niewypały i niewybuchy, wykopaliska archeologiczne, d) zmiany zakresu robót budowlanych, wystąpienia robót zamiennych lub dodatkowych od wykonania których uzależnione jest wykonanie zamówienia podstawowego - o okres niezbędny do realizacji ww. prac; 3) Zmiany sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami: a) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub ST spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów. lub urządzeń, b) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, c) pojawienie się nowszej technologii zaprojektowanych robót pozwalających na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, d) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub ST, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy. Zmiana umowy może również nastąpić: a) w przypadku ograniczenia zakresu robót lub wprowadzenia robót zamiennych o niższej wartości niż przewidywana w dokumentacji projektowej, ST i w ofercie - wysokość wynagrodzenia Wykonawcy może być zmniejszona, b) gdy zmiany będą korzystne dla zamawiającego i będą leżały w interesie publicznym, c) w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia.
W przedstawionych powyżej okolicznościach niezależnych od stron uniemożliwiających realizację przedmiotu umowy w terminie, w przypadkach wystąpienia opóźnień, strony ustalą nowe terminy, z tym, że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia przedmiotu umowy równy będzie okresowi przerwy lub przestoju, co będzie musiało być udokumentowane przez Wykonawcę i zaakceptowane przez Zamawiającego.
Zmiana postanowień niniejszej w umowy, na warunkach wyżej określonych, może nastąpić za zgodą obydwu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy, z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności takiej zmiany

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 28.02.2013 godzina 10:00,miejsce: Urząd Miejski w Miłakowie ul. Olsztyńska 16 14-310 Miłakowo

Po wprowadzeniu zmiany:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 05.03.2013 godzina 10:00, miejsce: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 8, 14-310 Miłakowo

Miejsce składania: III.6)

dodac:
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4.1) albo w pkt III.4.2)
1. Formularz ofertowy przygotowany zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 1 do SIWZ,
2. wypełnione szczegółowo kosztorysy ofertowe;
3. Stosowne Pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy uprawnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.
4. kopie dowodu wniesienia wadium, w przypadku wnoszenia wadium w innej formie niż pieniężnej Wykonawca winien złożyć w ofercie kserokopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, przy czym oryginał dokumentu należy złożyć w oddzielnej kopercie wraz z ofertą

Miejsce składania: V.1)

dodac:
Ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu: 08.02.2013 roku, pod numerem: 53936 - 2013

Podobne przetargi