Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

268718 / 2013-07-10 - Uczelnia publiczna / Szkoła Główna Służby Pożarniczej (Warszawa)

Fabrycznie nowy, wymienny kontener wężowy dla straży pożarnej

Opis zamówienia

Zamówienie poniżej kwoty 200 000 EURO
Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest fabrycznie nowy przewoźny, wymienny, specjalny kontener wężowy dla straży pożarnej, przeznaczony do sprawiania długich linii wężowych, spełniający wymagania techniczne i funkcjonalne określone poniżej.
Przewiduje się następujące wykorzystanie kontenera.
- do rozwijania długich linii wężowych tłoczonych W-110 w trakcie przewożenia na nośniku przy jeździe z prędkością do 10 km/h,
- jako magazyn sprzętu i armatury; do wykorzystania z kontenera posadowionego na podłożu.
Kontener musi być podzielony na 2 przedziały.
- przednią, zajmująca około 1/3 przestrzeni, ze sprzętem zamontowanym w skrytkach sprzętowych,
- tylną, zajmująca około 2/3 przestrzeni, z liniami węży tłoczonych W-110 o łącznej długości 5000 m.
Parametry techniczne:
- Kontener spełniać musi wymagania techniczno - użytkowe dla Kontenery wymienne określone w załączniku - pkt. 4.3.4.4. do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów i wyposażeniem podanymi poniżej. Potwierdzeniem spełnienia ww. wymagań będzie przedłożenie przez Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana za najkorzystniejszą, najpóźniej w dniu odbioru, kopii świadectwa dopuszczenia wydanego przez CNBOP-PIB, potwierdzonej za zgodność z oryginałem
- Kontener wykonany musi zostać zgodnie w oparciu o normę DIN 14505 z niezależnym elementem zaczepowym wykonanym zgodnie z DIN 30722, spełniający wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z polską ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 97.98.602 z dnia 19 sierpnia 1997r.) z późniejszymi zmianami.
Kontener będzie musiał poprawnie współpracować z nośnikami eksploatowanymi przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej, tj.:
- samochód kontenerowy Renault KERAX 420.40 z napędem 8x4,
- przyczepa ZAMET GŁOWNO.
- Wymiary podstawowe kontenera (gabarytowe oraz połączeniowe z urządzeniem załadowczym) powinny wynosić max: długość 6650 mm, szerokość 2500 mm, wysokość 2500 mm.
- Wysokość całkowita kontenera włącznie z szynami prowadzącymi, na których kontener spoczywa na urządzeniu załadowczym, powinna wynosić maksymalnie 2500 mm.
- Masa całkowita kontenera wraz z wyposażeniem nie większa niż 13000 kg.
- Zastosowane materiały na podstawę nośną kontenera z rolkami i elementami zaczepowo-blokującymi powinny posiadać właściwości wytrzymałościowe, odpowiednie do obciążeń przewidywanych podczas eksploatacji w normalnych warunkach.
- Nadwozie sprzętowe powinno być wykonane z materiałów odpornych na korozję typu stal nierdzewna i/lub stopy aluminium, poszycie - z blach ze stopu aluminium.
- Z tyłu kontenera muszą być zamontowane dwie leżące na zewnątrz i nie wymagające konserwacji rolki, zapobiegające ocieraniu się o ziemię kontenera lub jego części przy naciąganiu lub zsuwaniu. Rolki muszą być tak skonstruowane, aby ruch kontenera z jednej strony wiszącego jeszcze na urządzeniu załadowczym, z drugiej strony stojącego już na rolkach na ziemi, możliwy był na długości minimum 100 m. Dopuszczalne obciążenie każdej rolki nie może być mniejsze niż 10 ton.
- Konstrukcja kontenera powinna zapewnić prawidłową jego obsługę przy ustawieniu kolejno na blokach o wysokości:
100 mm - pod prawą/lewą podłużnicą z przodu,
200 mm - pod prawą/lewą rolką z tyłu.
- Ucho zaczepowe w kontenerze wraz z łącznikami musi wytrzymać obciążenie co najmniej 150 kN.
- Kontener zabezpieczony przed dostępem osób postronnych, poprzez zamki drzwi (skrytek) otwierane jednym kluczem.
- Elementy sterowania drzwi, szuflad wysuwanych i klap muszą być łatwo dostępne, gdy kontener jest w stanie zsuniętym. Szuflady i wysuwane tace kontenera z automatycznymi blokadami w pozycji zamkniętej i wysuniętej, z zabezpieczeniami przed całkowitym wyciągnięciem z prowadnic oraz z oznakowaniami ostrzegawczymi po ich wysunięciu.
- Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń kontenera, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, itp., muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiły ich obsługę w rękawicach.
- Wszystkie podesty robocze powinny być pokryte blachą ryflowaną.
- Wyposażenie kontenera zabezpieczone przed przemieszczeniem się w czasie transportu. Wszystkie elementy zabudowy i wyposażenia muszą zapewnić bezpieczny transport, załadunek rozładunek przewożonych urządzeń i wyposażenia biorąc pod uwagę fakt wzdłużnych przechyłów do 30°.
Kolor kontenera:
- zewnętrzna część skrzyni kontenera (za wyjątkiem drzwi żaluzjowych): czerwona (RAL - 3000),
- narożniki oznaczone pasami biało - czerwonymi, wykonanymi z folii odblaskowej,
- rama, ucho kontenera: czarne.
Oznakowanie i oświetlenie:
- Kontener musi posiadać oznakowanie zgodne z załącznikiem Nr 1 do Zarządzenia Nr 8 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 10 kwietnia 2008 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP Nr 1/2008 r. poz. 8), a także napis SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ.
- Kontener powinien być wyposażony w oświetlenie zewnętrzne (światła obrysowe, pozycyjne, odblaskowe, ostrzegawcze niebieskie z tyłu) zgodnie z przepisami krajowymi.
- Zasilanie ww. oświetlenia zewnętrznego kontenera powinno być możliwe z sieci pokładowej pojazdu, poprzez połączenie za pomocą jednego z dwóch gniazd wtyczkowych 15-biegunowych, umieszczonych na kontenerze z przodu po lewej stronie i z tyłu.
Rodzaj styków:
- styk nr 1 - kierunkowskaz lewy;
- styk nr 2 - kierunkowskaz prawy;
- styk nr 3 - tylne światła przeciwmgłowe;
- styk nr 4 - masa;
- styk nr 5 - światła pozycyjne lewe;
- styk nr 6 - światła pozycyjne prawe;
- styk nr 7 - światła hamowania stop;
- styk nr 8 - światło cofania;
- styk nr 9 - zasilanie 24 V;
- styk nr 10 - ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy;
- styk nr 11 - rezerwa;
- styk nr 12 - rezerwa;
- styk nr 13 - masa;
- styk nr 14 - rezerwa;
- styk nr 15 - rezerwa.
- Bezpieczniki muszą być przyporządkowane poszczególnym podłączonym odbiornikom.
- Na wyposażenie kontenera należy przewidzieć przewód zakończony dwoma wtyczkami służącymi do połączenia kontenera do instalacji nośnika. Należy zastosować przewód spiralny o długości minimum 3 m.
- Kontener musi posiadać oświetlenie własne wewnętrzne (do oświetlenia skrytek) typu LED zapewniające natężenie światła min. 5 luxów i zewnętrzne (oświetlenie pola pracy przy płaszczyznach bocznych i tylniej) typu LED o natężeniu min. 5 luxów w odległości 5m, zasilane prądem stałym o napięciu 24 V oraz mieć możliwość przyłączenia do sieci zewnętrznej 230V. Załączenie zarówno oświetlenia skrytek jak i pola pracy należy zapewnić oddzielnymi wyłącznikami umiejscowionymi w dogodnym dla obsługujących miejscu.
- Dodatkowo z tyłu kontenera (w górnej jego części) należy zamontować dodatkowo dwa reflektory LED o mocy min. 3000 Lm do użycia w trakcie rozwijania linii wężowej tłocznej W-110. Włącznik tych reflektorów powinien znajdować się w miejscu dostępnym dla obsługujących z poziomu terenu, gdy kontener znajduje się na nośniku.
- Włączenie wszystkich świateł powinno być możliwe również po odłączeniu od instalacji elektrycznej pojazdu i posadowieniu kontenera na ziemi. W tym celu należy zapewnić własne źródło zasilania w postaci akumulatora(-ów) typu żelowego.
- Kontener powinien być wyposażony w zewnętrzne złącze do ładowania akumulatora(-ów), umieszczone z przodu, po stronie lewej ściany czołowej kontenera.
- Kontener wyposażony w instalację elektrycznych urządzeń grzewczych utrzymujących temperaturę co najmniej +5°C wewnątrz całego kontenera, zasilanych z zewnętrznej sieci energetycznej 230V, wyposażoną w sterownik regulujący pracę urządzeń.
- Kontener powinien być wyposażony w tabliczkę zawierającą, co najmniej następujące informacje:
nazwę producenta,
typ kontenera,
rok produkcji,
numer fabryczny,
masę pustego kontenera w kg,
nośność kontenera w kg,
pojemność nominalną w m3.
Wymagane wyposażenie kontenera:
1; Pożarniczy wąż tłoczny z wykładziną poliuretanową do pomp pożarniczych typ W-110-20-ŁA, posiadający aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB (z czego 250 szt. umieszczone w części wężowej oraz 10 szt. umieszczone w części sprzętowej) - 260 szt.
2; Pożarniczy wąż tłoczny z wykładziną poliuretanową do pomp pożarniczych typ W-75-20-ŁA, posiadający aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 10 szt.
3; Kosz aluminiowy (kaseton wężowy) do noszenia węży W-75 - 5 szt.
4; Zbieracz 2x75/110 posiadający aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 4 szt.
5; Przełącznik 110/75 - 8 szt.
6; Rozdzielacz kulowy potrójny 110/75-110-75 (A/BAB) - 2 szt.
7; Rozdzielacz kulowy potrójny 110/75-75-75 (A/BBB) - 2 szt.
8; Zawór liniowy kulowy W-110 - 4 szt.
9; Klucz do łączników 52x75x110 - 10 szt.
10; Mostek przejazdowy na węże W-110 - 10 szt.
11; Siodełko wężowe na węże W-110 - 2 szt.
12; Zacisk śrubowy do blokowania wypływu wody z węża tłocznego - 4 szt.
13; Motopompa pływająca o napędzie spalinowym, wydajność (Qmax) min. 1200 l/min - 2 szt.
14; Mechaniczne zwijadło, w formie wózka, do węży W-110, W-75, W-52 - 1 szt.
15; Elektryczne urządzenie do usuwania powietrza i wody z węży tłocznych W-52, W-75, W-110 oraz do zwijania węży w krąg - zasilanie 400V, sterowanie przyciskiem stop/start z automatycznym wyłączeniem, z przestawną głębokością zwijania - 1 szt.
16; Myjka do węży W-110, W-75, W-52 - 1 szt.
17; Zestaw naprawczy do węży składający się z maszynki do taśmowania węży, trzymaka do mocowania łączników, 5 kg drutu do taśmowania - 1 szt.
18; Bandaż (opaska naprawcza) do węży tłocznych 110 - 40 szt.
19; Bandaż (opaska naprawcza) do węży tłocznych 75 - 10 szt.
20; Zbiornik składany na wodę o pojemności 5000 dm3, z możliwością napełniania wężem W-110, poprzez zamontowaną nasadę W-110 lub dostarczony nalewak W-110 - 2 szt.
21; Pilarka do drewna o napędzie spalinowym, pojemność skokowa min. 70 cm3, moc silnika min. 5,0 KM, prowadnica długości 40 cm - 1 szt.
22; Topór strażacki ciężki izolowany do 1000 V - 1 szt.
23; Bosak strażacki typu lekkiego ze stylem składanym aluminiowym długości 4 m - 1 szt.
24; Wielozadaniowe urządzenie ratownicze typu Hooligan długość 107 cm - 5 szt.
25; Siekiera ze stalowym trzonkiem powleczonym PCV - 1 szt.
26; Szpadel ze stalowym trzonkiem powleczonym PCV - 1 szt.
27; Łopata ze stalowym trzonkiem powleczonym PCV - 1 szt.
28; Przenośna lampa oświetlania pola akcji (najaśnica) z 2 lampami z diodami LED, zasilana z akumulatorów żelowych, czas pracy min. 7 godzin - 2 szt.
29; Strażacka linka ratownicza o długości 20 m, w torbie, posiadająca aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 6 szt.
30; Drabina nasadkowa 4-przęsłowa, posiadająca aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 1 szt.
31; Spodniobuty kanałowe z powłoką z PCV połączone z butami gumowymi z czubkiem i podeszwą wyposażoną w stalowe ochrony, spodnie chroniące przed wodą do wysokości klatki piersiowej (rozmiary zostaną ustalone na etapie dostawy) - 4 szt.
32; Kanistry na paliwo 20 l. - 2 szt.
Przedmiot negocjacji:
1. Dostęp do sprzętu w przedziale sprzętowym
2. Dostęp do przedziału wężowego
3. Sposób ułożenia linii wężowej
4. Metody rozwijania i ponownego układania linii wężowych
5. Konstrukcja wewnętrzna kontenera
6. Zagospodarowanie przestrzeni kontenera
7. Okres gwarancji

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 268718

Data publikacji: 2013-07-10

Nazwa: Szkoła Główna Służby Pożarniczej

Ulica: ul. Słowackiego 52/54

Numer domu: 52/54

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-629

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 5617624

Numer faxu: 022 8330724

Adres strony internetowej: www.sgsp.edu.pl

Regon: 00017341000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Fabrycznie nowy, wymienny kontener wężowy dla straży pożarnej

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Zamówienie poniżej kwoty 200 000 EURO
Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest fabrycznie nowy przewoźny, wymienny, specjalny kontener wężowy dla straży pożarnej, przeznaczony do sprawiania długich linii wężowych, spełniający wymagania techniczne i funkcjonalne określone poniżej.
Przewiduje się następujące wykorzystanie kontenera.
- do rozwijania długich linii wężowych tłoczonych W-110 w trakcie przewożenia na nośniku przy jeździe z prędkością do 10 km/h,
- jako magazyn sprzętu i armatury; do wykorzystania z kontenera posadowionego na podłożu.
Kontener musi być podzielony na 2 przedziały.
- przednią, zajmująca około 1/3 przestrzeni, ze sprzętem zamontowanym w skrytkach sprzętowych,
- tylną, zajmująca około 2/3 przestrzeni, z liniami węży tłoczonych W-110 o łącznej długości 5000 m.
Parametry techniczne:
- Kontener spełniać musi wymagania techniczno - użytkowe dla Kontenery wymienne określone w załączniku - pkt. 4.3.4.4. do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów i wyposażeniem podanymi poniżej. Potwierdzeniem spełnienia ww. wymagań będzie przedłożenie przez Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana za najkorzystniejszą, najpóźniej w dniu odbioru, kopii świadectwa dopuszczenia wydanego przez CNBOP-PIB, potwierdzonej za zgodność z oryginałem
- Kontener wykonany musi zostać zgodnie w oparciu o normę DIN 14505 z niezależnym elementem zaczepowym wykonanym zgodnie z DIN 30722, spełniający wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z polską ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 97.98.602 z dnia 19 sierpnia 1997r.) z późniejszymi zmianami.
Kontener będzie musiał poprawnie współpracować z nośnikami eksploatowanymi przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej, tj.:
- samochód kontenerowy Renault KERAX 420.40 z napędem 8x4,
- przyczepa ZAMET GŁOWNO.
- Wymiary podstawowe kontenera (gabarytowe oraz połączeniowe z urządzeniem załadowczym) powinny wynosić max: długość 6650 mm, szerokość 2500 mm, wysokość 2500 mm.
- Wysokość całkowita kontenera włącznie z szynami prowadzącymi, na których kontener spoczywa na urządzeniu załadowczym, powinna wynosić maksymalnie 2500 mm.
- Masa całkowita kontenera wraz z wyposażeniem nie większa niż 13000 kg.
- Zastosowane materiały na podstawę nośną kontenera z rolkami i elementami zaczepowo-blokującymi powinny posiadać właściwości wytrzymałościowe, odpowiednie do obciążeń przewidywanych podczas eksploatacji w normalnych warunkach.
- Nadwozie sprzętowe powinno być wykonane z materiałów odpornych na korozję typu stal nierdzewna i/lub stopy aluminium, poszycie - z blach ze stopu aluminium.
- Z tyłu kontenera muszą być zamontowane dwie leżące na zewnątrz i nie wymagające konserwacji rolki, zapobiegające ocieraniu się o ziemię kontenera lub jego części przy naciąganiu lub zsuwaniu. Rolki muszą być tak skonstruowane, aby ruch kontenera z jednej strony wiszącego jeszcze na urządzeniu załadowczym, z drugiej strony stojącego już na rolkach na ziemi, możliwy był na długości minimum 100 m. Dopuszczalne obciążenie każdej rolki nie może być mniejsze niż 10 ton.
- Konstrukcja kontenera powinna zapewnić prawidłową jego obsługę przy ustawieniu kolejno na blokach o wysokości:
100 mm - pod prawą/lewą podłużnicą z przodu,
200 mm - pod prawą/lewą rolką z tyłu.
- Ucho zaczepowe w kontenerze wraz z łącznikami musi wytrzymać obciążenie co najmniej 150 kN.
- Kontener zabezpieczony przed dostępem osób postronnych, poprzez zamki drzwi (skrytek) otwierane jednym kluczem.
- Elementy sterowania drzwi, szuflad wysuwanych i klap muszą być łatwo dostępne, gdy kontener jest w stanie zsuniętym. Szuflady i wysuwane tace kontenera z automatycznymi blokadami w pozycji zamkniętej i wysuniętej, z zabezpieczeniami przed całkowitym wyciągnięciem z prowadnic oraz z oznakowaniami ostrzegawczymi po ich wysunięciu.
- Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń kontenera, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, itp., muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiły ich obsługę w rękawicach.
- Wszystkie podesty robocze powinny być pokryte blachą ryflowaną.
- Wyposażenie kontenera zabezpieczone przed przemieszczeniem się w czasie transportu. Wszystkie elementy zabudowy i wyposażenia muszą zapewnić bezpieczny transport, załadunek rozładunek przewożonych urządzeń i wyposażenia biorąc pod uwagę fakt wzdłużnych przechyłów do 30°.
Kolor kontenera:
- zewnętrzna część skrzyni kontenera (za wyjątkiem drzwi żaluzjowych): czerwona (RAL - 3000),
- narożniki oznaczone pasami biało - czerwonymi, wykonanymi z folii odblaskowej,
- rama, ucho kontenera: czarne.
Oznakowanie i oświetlenie:
- Kontener musi posiadać oznakowanie zgodne z załącznikiem Nr 1 do Zarządzenia Nr 8 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 10 kwietnia 2008 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP Nr 1/2008 r. poz. 8), a także napis SZKOŁA GŁÓWNA SŁUŻBY POŻARNICZEJ.
- Kontener powinien być wyposażony w oświetlenie zewnętrzne (światła obrysowe, pozycyjne, odblaskowe, ostrzegawcze niebieskie z tyłu) zgodnie z przepisami krajowymi.
- Zasilanie ww. oświetlenia zewnętrznego kontenera powinno być możliwe z sieci pokładowej pojazdu, poprzez połączenie za pomocą jednego z dwóch gniazd wtyczkowych 15-biegunowych, umieszczonych na kontenerze z przodu po lewej stronie i z tyłu.
Rodzaj styków:
- styk nr 1 - kierunkowskaz lewy;
- styk nr 2 - kierunkowskaz prawy;
- styk nr 3 - tylne światła przeciwmgłowe;
- styk nr 4 - masa;
- styk nr 5 - światła pozycyjne lewe;
- styk nr 6 - światła pozycyjne prawe;
- styk nr 7 - światła hamowania stop;
- styk nr 8 - światło cofania;
- styk nr 9 - zasilanie 24 V;
- styk nr 10 - ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy;
- styk nr 11 - rezerwa;
- styk nr 12 - rezerwa;
- styk nr 13 - masa;
- styk nr 14 - rezerwa;
- styk nr 15 - rezerwa.
- Bezpieczniki muszą być przyporządkowane poszczególnym podłączonym odbiornikom.
- Na wyposażenie kontenera należy przewidzieć przewód zakończony dwoma wtyczkami służącymi do połączenia kontenera do instalacji nośnika. Należy zastosować przewód spiralny o długości minimum 3 m.
- Kontener musi posiadać oświetlenie własne wewnętrzne (do oświetlenia skrytek) typu LED zapewniające natężenie światła min. 5 luxów i zewnętrzne (oświetlenie pola pracy przy płaszczyznach bocznych i tylniej) typu LED o natężeniu min. 5 luxów w odległości 5m, zasilane prądem stałym o napięciu 24 V oraz mieć możliwość przyłączenia do sieci zewnętrznej 230V. Załączenie zarówno oświetlenia skrytek jak i pola pracy należy zapewnić oddzielnymi wyłącznikami umiejscowionymi w dogodnym dla obsługujących miejscu.
- Dodatkowo z tyłu kontenera (w górnej jego części) należy zamontować dodatkowo dwa reflektory LED o mocy min. 3000 Lm do użycia w trakcie rozwijania linii wężowej tłocznej W-110. Włącznik tych reflektorów powinien znajdować się w miejscu dostępnym dla obsługujących z poziomu terenu, gdy kontener znajduje się na nośniku.
- Włączenie wszystkich świateł powinno być możliwe również po odłączeniu od instalacji elektrycznej pojazdu i posadowieniu kontenera na ziemi. W tym celu należy zapewnić własne źródło zasilania w postaci akumulatora(-ów) typu żelowego.
- Kontener powinien być wyposażony w zewnętrzne złącze do ładowania akumulatora(-ów), umieszczone z przodu, po stronie lewej ściany czołowej kontenera.
- Kontener wyposażony w instalację elektrycznych urządzeń grzewczych utrzymujących temperaturę co najmniej +5°C wewnątrz całego kontenera, zasilanych z zewnętrznej sieci energetycznej 230V, wyposażoną w sterownik regulujący pracę urządzeń.
- Kontener powinien być wyposażony w tabliczkę zawierającą, co najmniej następujące informacje:
nazwę producenta,
typ kontenera,
rok produkcji,
numer fabryczny,
masę pustego kontenera w kg,
nośność kontenera w kg,
pojemność nominalną w m3.
Wymagane wyposażenie kontenera:
1; Pożarniczy wąż tłoczny z wykładziną poliuretanową do pomp pożarniczych typ W-110-20-ŁA, posiadający aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB (z czego 250 szt. umieszczone w części wężowej oraz 10 szt. umieszczone w części sprzętowej) - 260 szt.
2; Pożarniczy wąż tłoczny z wykładziną poliuretanową do pomp pożarniczych typ W-75-20-ŁA, posiadający aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 10 szt.
3; Kosz aluminiowy (kaseton wężowy) do noszenia węży W-75 - 5 szt.
4; Zbieracz 2x75/110 posiadający aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 4 szt.
5; Przełącznik 110/75 - 8 szt.
6; Rozdzielacz kulowy potrójny 110/75-110-75 (A/BAB) - 2 szt.
7; Rozdzielacz kulowy potrójny 110/75-75-75 (A/BBB) - 2 szt.
8; Zawór liniowy kulowy W-110 - 4 szt.
9; Klucz do łączników 52x75x110 - 10 szt.
10; Mostek przejazdowy na węże W-110 - 10 szt.
11; Siodełko wężowe na węże W-110 - 2 szt.
12; Zacisk śrubowy do blokowania wypływu wody z węża tłocznego - 4 szt.
13; Motopompa pływająca o napędzie spalinowym, wydajność (Qmax) min. 1200 l/min - 2 szt.
14; Mechaniczne zwijadło, w formie wózka, do węży W-110, W-75, W-52 - 1 szt.
15; Elektryczne urządzenie do usuwania powietrza i wody z węży tłocznych W-52, W-75, W-110 oraz do zwijania węży w krąg - zasilanie 400V, sterowanie przyciskiem stop/start z automatycznym wyłączeniem, z przestawną głębokością zwijania - 1 szt.
16; Myjka do węży W-110, W-75, W-52 - 1 szt.
17; Zestaw naprawczy do węży składający się z maszynki do taśmowania węży, trzymaka do mocowania łączników, 5 kg drutu do taśmowania - 1 szt.
18; Bandaż (opaska naprawcza) do węży tłocznych 110 - 40 szt.
19; Bandaż (opaska naprawcza) do węży tłocznych 75 - 10 szt.
20; Zbiornik składany na wodę o pojemności 5000 dm3, z możliwością napełniania wężem W-110, poprzez zamontowaną nasadę W-110 lub dostarczony nalewak W-110 - 2 szt.
21; Pilarka do drewna o napędzie spalinowym, pojemność skokowa min. 70 cm3, moc silnika min. 5,0 KM, prowadnica długości 40 cm - 1 szt.
22; Topór strażacki ciężki izolowany do 1000 V - 1 szt.
23; Bosak strażacki typu lekkiego ze stylem składanym aluminiowym długości 4 m - 1 szt.
24; Wielozadaniowe urządzenie ratownicze typu Hooligan długość 107 cm - 5 szt.
25; Siekiera ze stalowym trzonkiem powleczonym PCV - 1 szt.
26; Szpadel ze stalowym trzonkiem powleczonym PCV - 1 szt.
27; Łopata ze stalowym trzonkiem powleczonym PCV - 1 szt.
28; Przenośna lampa oświetlania pola akcji (najaśnica) z 2 lampami z diodami LED, zasilana z akumulatorów żelowych, czas pracy min. 7 godzin - 2 szt.
29; Strażacka linka ratownicza o długości 20 m, w torbie, posiadająca aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 6 szt.
30; Drabina nasadkowa 4-przęsłowa, posiadająca aktualne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB - 1 szt.
31; Spodniobuty kanałowe z powłoką z PCV połączone z butami gumowymi z czubkiem i podeszwą wyposażoną w stalowe ochrony, spodnie chroniące przed wodą do wysokości klatki piersiowej (rozmiary zostaną ustalone na etapie dostawy) - 4 szt.
32; Kanistry na paliwo 20 l. - 2 szt.
Przedmiot negocjacji:
1. Dostęp do sprzętu w przedziale sprzętowym
2. Dostęp do przedziału wężowego
3. Sposób ułożenia linii wężowej
4. Metody rozwijania i ponownego układania linii wężowych
5. Konstrukcja wewnętrzna kontenera
6. Zagospodarowanie przestrzeni kontenera
7. Okres gwarancji

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 29/11/2013

Informacja na temat wadium:
Wykonawcy, z którymi Zamawiający przeprowadzi negocjacje i zaproszeni zostaną do złożenia oferty, zobowiązani będą wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości:
13000,00 pln brutto (słownie: trzynaście tysięcy złotych)
1) Okres ważności wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
2) Forma wadium.
Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
3) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja musi być gwarancją nieodwołalną, bezwarunkową i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzoną zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji,
e) zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, oraz przed wyborem oferty najkorzystniejszej
- jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń , o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, iż wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
4) Miejsce i sposób wniesienia wadium.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek Zamawiającego:
nr 68 1030 1508 0000 0008 1630 1084 w BH
tytułem: wadium w sprawie NzO 27/13 Kontener wężowy
W przypadku wnoszenia wadium w innej formie niż pieniężnej, Wykonawca winien złożyć w ofercie kserokopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, przy czym oryginał dokumentu należy złożyć w oddzielnej kopercie wraz z ofertą.
W przypadku przelewu wadium na konto Zamawiającego, do oferty należy dołączyć kserokopię przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
Za skutecznie wniesione wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które w oznaczonym terminie tj. terminie złożenia oferty znajduje się na rachunku Zamawiającego.
1) Termin wniesienia wadium.
- Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
- Wykonawca zostanie wykluczony z niniejszego postępowania, jeżeli jego oferta przed upływem terminu składania ofert nie zostanie zabezpieczona wadium w wymaganej wysokości i w wybranej formie spośród możliwych wyżej wymienionych.
2) Utrata wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, oraz przed wyborem oferty najkorzystniejszej
- jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń , o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, iż wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Nie wymaga się od wykonawców posiadania specjalnych uprawnień.
W tym zakresie, poza złożeniem oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp , nie wymaga się od Wykonawcy spełnienia innych warunków

Wiedza i doświadczenie:
W tym zakresie wymaga się od wykonawców składających ofertę przedłożenia wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Jako główne dostawy należy rozumieć dostawy kontenerów wymiennych dla jednostek ochrony przeciwpożarowej, realizowane w ramach jednego zamówienia (umowy).
(Definicja dowodu określona została w Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. (Dz. U. 2013 poz. 231) §1 ust. 2.)

Ocena spełniania przez wykonawców wyżej wymienionego warunku wg formuły spełnia - nie spełnia, polegać będzie na sprawdzeniu czy podane w wykazie jako zrealizowane dostawy kontenerów wymiennych odpowiadają wymaganiom określonym w załączniku - pkt. 4.3.4.4. do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania.

Potencjał techniczny:
Nie wymaga się od wykonawców posiadania specjalnych uprawnień.
W tym zakresie, poza złożeniem oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp , nie wymaga się od Wykonawcy spełnienia innych warunków

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Nie wymaga się od wykonawców posiadania specjalnych uprawnień.
W tym zakresie, poza złożeniem oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp , nie wymaga się od Wykonawcy spełnienia innych warunków

Sytuacja ekonomiczna:
Nie wymaga się od wykonawców posiadania specjalnych uprawnień.
W tym zakresie, poza złożeniem oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp , nie wymaga się od Wykonawcy spełnienia innych warunków

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Jako główne dostawy należy rozumieć dostawy kontenerów wymiennych dla jednostek ochrony przeciwpożarowej, realizowane w ramach jednego zamówienia (umowy).
(Definicja dowodu określona została w Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. (Dz. U. 2013 poz. 231) §1 ust. 2.)

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków o których mowa w III.4.1) polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zamawiający w celu oceny czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów dotyczących: - sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, - charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: NO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
Na podstawie wykazu dostaw, o którym mowa w pkt. 3.2 zamawiający ustali ranking wykonawców, w kolejności uzyskanych dużych punktów za każdą zrealizowaną dostawę - 1 dostawa = 1 pkt ( bez względu na ilość dostarczonych kontenerów w ramach jednej dostawy). W przypadku równej liczby uzyskanych punktów o kolejności w rankingu będą decydować małe punkty - za dostawę jednego kontenera = 1 pkt. Zaproszenia do składania ofert wstępnych zostaną wysłane do trzech pierwszych ustalonych w rankingu wykonawców.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 85

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 15

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ dostępna będzie na stronie www.sgsp.edu.pl zakładka: zamówienia publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie SGSP w Warszawie ul. Słowackiego 52/54 Dział Zamówień Publicznych pok. 323 - wejście od ul. Siemiradzkiego 2 (obiekt 02).

Data składania wniosków, ofert: 22/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
W siedzibie SGSP w Warszawie ul. Słowackiego 52/54 KANCELARIA OGÓLNA pok. 102 - wejście od ul. Siemiradzkiego 2 (obiekt 02).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
342000009 (Nadwozia pojazdów, przyczepy lub naczepy)

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca na etapie składnia ofert ostatecznych załączy wykaz/opis parametrów i sprzętu, oferowanego kontenera, potwierdzający spełnienie wszystkich wymagań określonych w SIWZ - ostateczny przedmiot zamówienia po przeprowadzonych negocjacjach.

Podobne przetargi

140835 / 2013-07-11 - Inny: Jednostka organizacyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Sprawa 112/2013 Dostawa pomp szlamowych, zestawów pierwszej pomocy PSP-R1 oraz sprężarek do ładowania butli na wyposażenie Wojskowych Straży Pożarnych

262814 / 2009-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jabłonna Lacka - Jabłonna Lacka (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Dostawa sprzętu ratowniczo-gaśniczego i ochrony strażaka dla Ochotniczej Straży Pożarnej Jabłonna Lacka.

340742 / 2012-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Łosice - Łosice (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Dostawa sprzętu ratownictwa technicznego - zestawu średniego hydraulicznych narzędzi ratowniczych dla OSP w Łosicach

66777 / 2015-05-11 - Inny: Jednostka Administracyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Zakup sprzętu pożarniczego na zaopatrzenie obiektów oraz Wojskowych Straży Pożarnych w obszarze działania Stołecznego Zarządu Infrastruktury

197865 / 2009-11-04 - Inny: Państwowa osoba prawna

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Zakup powietrznych, nadciśnieniowych aparatów ochrony dróg oddechowych oraz powietrznych, nadciśnieniowych aparatów ochrony dróg oddechowych wyposażonych w system umożliwiający prowadzenie korespondencji radiowej lub telefonicznej oraz szkolenie pracowników

422034 / 2012-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Dębe Wielkie - Dębe Wielkie (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Dębe Wielkie w sprzęt ratowniczo gaśniczy

73334 / 2011-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Zbuczyn - Zbuczyn (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Zakup sprzętu i ubrań p.poż. dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Zbuczyn

483008 / 2012-11-30 - Inny: Stowarzyszenie

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Zarząd Główny - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Postępowanie o zamówienie publiczne poniżej 200.000 EURO w trybie zapytania o cenę zgodnie art.11 ust.8 w związku z art.69 ustawy P.Z.P. organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej na dostawę kompletnych zestawów do ratowania ludzi i zwierząt z zamarzniętych akwenów wodnych dla OSP nr sprawy ZP/6/ZG/2012

33575 / 2014-02-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Dostawa pompy o wydajności min. 4m3/min. zamontowanej na przyczepie przystosowanej do ciągnięcia przez samochód gaśniczy

137979 / 2015-09-18 - Inny: Jednostka organizacyjna MON

Stołeczny Zarząd Infrastruktury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 351100008 (Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa)
Zakup sprzętu pożarniczego na zaopatrzenie Wojskowych Straży Pożarnych w obszarze działania SZI - SPRAWA 81/2015