Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

283452 / 2014-08-26 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski (Aleksandrów Kujawski)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-06-27 pod pozycją 216068. Zobacz ogłoszenie 216068 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 283452

Data publikacji: 2014-08-26

Nazwa: Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski

Ulica: ul. Słowackiego 12

Numer domu: 12

Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

Kod pocztowy: 87-700

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2822031, 2822059 w. 37

Numer faxu: 054 2822031, 2822059

Regon: 00054496400000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 216068

Data wydania biuletynu: 2014-06-27

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2014

Pozycja ogłoszenia: 216068

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie kucharz, kelner, barman dla 20 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Zamówienie dotyczy zorganizowania i przeprowadzenia kursu w zakresie kucharz, kelner, barmn. Kurs przeznaczony jest dla osób pracujących, bezrobotnych i/lub poszukujących pracy.
2. Kursem będą objęte osoby, pracujące, bezrobotne i/lub poszukujące pracy, zamieszkujące na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski, które zostaną skierowane na kurs po przeprowadzeniu naboru i kwalifikacji.
3. Miejscem przeprowadzenia kursu jest teren gminy lub miasta Aleksandrów Kujawski, województwo kujawsko-pomorskie.
4. Lokal, w którym będą przeprowadzane zajęcia powinien być przestronny i przewiewny, posiadać pomieszczenia sanitarne, gwarantujący naukę w warunkach wymaganych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy, a jego wyposażenie i pomoce dydaktyczne dostosowane do prowadzenia kursu będącego przedmiotem zamówienia. Zajęcia powinny być prowadzone w salach dydaktycznych wyposażonych w odpowiednie oprzyrządowanie techniczne.
5. Kurs powinien mieć opiekuna z ramienia Wykonawcy czyli osobę odpowiedzialną za organizację kursu, wskazaną do kontaktu z uczestnikami kursu oraz Zamawiającym.
6. Kurs powinien być przeprowadzony przez doświadczoną kadrę dydaktyczną posiadającą uprawnienia do prowadzenia zajęć oraz praktykę w tym zakresie tj. wykładowcę/instruktora, który przeprowadził co najmniej 2 szkolenia i/lub warsztaty z zakresu kucharz, kelner, barman.
7. Kurs winien być przeprowadzony zgodnie z programem szkolenia oraz przedstawionym harmonogramem.
8. Zagadnienia określające temat zajęć edukacyjnych (teoria, praktyka) powinny być szczegółowo rozpisane w programie szkolenia.
9. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w jednej grupie 20 osobowej. Zajęcia praktyczne prowadzone będą w 3 grupach 6-7 osobowych.
10. Przed terminem rozpoczęcia kursu Zamawiający przekaże Wykonawcy imienny wykaz osób skierowanych do odbycia kursu.
11. Wymagana liczba godzin zegarowych kursu dla każdego uczestnika: na kucharza 120 godzin (80 godzin zajęć teoretycznych, 40 godzin zajęć praktycznych), na kelnera, barmana: 80 godzin łącznie (50 godzin zajęć teoretycznych, 30 godzin zajęć praktycznych). Godzina zegarowa kursu dla zajęć teoretycznych liczy 60 min. i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min. oraz przerwę liczącą średnio 15 min., długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
12. Zamawiający wymaga, aby kurs odbywał się w kolejno następujących po sobie dniach powszednich tj. od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) max. po 8 godzin zegarowych dziennie dla jednego uczestnika, w godzinach od 800 do 1800. Obowiązek przeprowadzania kursu w dni powszednie oznacza, że nie niedopuszczalne jest zaplanowanie i prowadzenie zajęć w sobotę, niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy.
13. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia monitoringu obecności osób i motywowania ze swojej strony każdego z klientów do uczestnictwa w kursie.
14. Kurs powinien składać się z następujących zagadnień tematycznych:
1) Towaroznawstwo spożywcze i ocena towaroznawcza produktów żywieniowych i przetworów spożywczych, przygotowanie oraz sposób podawania potraw:
- funkcjonalność pomieszczeń ekspedycyjnych,
- ekspedycja, ekspedycja napojów zimnych i gorących,
- zmywalnie, funkcjonalność pomieszczeń gastronomicznych,
- urządzenia do produkcji i wydawania napojów, podgrzewacze, aparat zbiornikowy, expres do kawy, stołowe półautomaty do napojów gorących, mikser barowy, saturator bufetowy, automat do wody sodowej, aparatura do piwa,
- wyposażenie bufetu,
- przygotowywanie potraw,
- towaroznawstwo żywieniowe,
- przepisy i terminy związane z normami i normalizacja w handlu, oznaczenie towarów.
2) Obsługa klienta:
- elementy psychologii obsługi klienta,
- zasady realizacji interpersonalnych w kontaktach z klientem,
- komunikacja międzyludzka (komunikacja werbalna i niewerbalna, od czego zależy skuteczne komunikowanie się, czego unikać, szczególne pułapki komunikacji),
- sztuka prowadzenia rozmowy - kontakt bezpośredni i telefoniczny,
- obsługa kelnerska,
- klucz do klienta - umiejętność zadawania pytań,
- asertywność w kontakcie z klientem,
- pokonywanie zastrzeżeń.
3) BHP HACCP:
- podstawowe zagadnienia z zakresu higieny,
- dokumentacja niezbędna przy wdrażaniu haccp,
- zapisy i instrukcje bhp,
- instrukcje: przyjęcia towaru, sposobu magazynowania, smażenia frytek, ryb i mięs, parzenia kawy i herbaty, wydawania dań i napojów, postępowanie z surówkami, mycia naczyń stołowych i kuchennych, zabezpieczenia przed szkodnikami, usuwania odpadów, higieny osobistej pracowników oraz na stanowisku pracy, czyszczenia sprzętu i pomieszczeń gastronomicznych,
- dezynsekcja i deratyzacja.
4) Organizacja pracy i produkcji na stanowisku kucharz, kelner, barman:
- przygotowanie potraw,
- zasady żywienia i układanie jadłospisów, technologia przyrządzania potraw i podstawowych posiłków (śniadania, obiady, kolacje, desery),
- dobór potraw,
- ustalenie dania głównego, przystawka, deser, wpływ pory roku i pogody na ustalenie menu,
- przystawka, zupa, danie rybne, danie mięsne, sery, deser, owoce, kawa,
- estetyka i aranżacja baru,
- elementy rachunkowości i system rozliczeń,
- podstawy zarządzania barem,
- techniki sprzedaży,
- wybrane zagadnienia z prawa pracy.
5) Organizacja przyjęć okolicznościowych - sposób dekoracji potraw i stołów.
6) Obsługa kas fiskalnych.
15. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu materiały dydaktyczne niezbędne do aktywnego uczestnictwa w kursie (podręcznik lub skrypt autorski, prowadzącego zajęcia w postaci wydruku trwałego, kartki trawle złączone metodą bindowania - zależnie od wymogów zajęć teoretycznych realizowanych w trakcie kursu). Każdy uczestnik kursu musi otrzymać na własność: program szkolenia i harmonogram zajęć, materiały piśmiennicze (zeszyt z trwale zespolonymi kartkami) oraz długopis.
16. Wykonawca winien zabezpieczyć słuchaczom dostęp do materiałów tematycznie związanych
z prezentowanym na zajęciach materiałem teoretycznym.
17. Materiały szkoleniowe przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi kursu muszą być adekwatne do treści kursu oraz dobre jakościowo. Materiały wykorzystywane podczas realizacji kursu powinny być przekazane każdemu uczestnikowi kursu za pokwitowaniem na początku kursu bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
18. Każdego dnia trwania kursu musi być prowadzony dziennik zajęć teoretycznych/praktycznych zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 622), w którym zawarte być powinny co najmniej następujące informacje: data, ilość godzin zajęć odbytych w danym dniu, tematyka zajęć, podpis wykładowcy/instruktora oraz listę obecności zawierającą: imię, nazwisko i podpis uczestników kursu.
19. Wykonawca zobowiązany będzie do badania skuteczności kursu poprzez przeprowadzenie testu przed i po jego zakończeniu. Wykonawca przygotowuje pod kątem merytorycznym testy wiedzy do przeprowadzenia przed i po kursie.
20. Wykonawca wyda uczestnikom kursu zaświadczenia (dla osób, które ukończą kurs, czyli będą obecne na minimum 80% zajęć ) po akceptacji wzoru przez Zamawiającego.
21. Wykonawca oświadcza, że prowadzi rejestr wydanych zaświadczeń, potwierdzających ukończenie kursu, podpisywanych przez uczestników, zawierający: numer, imię i nazwisko oraz numer pesel uczestnika kursu oraz nazwę kursu i datę wydania zaświadczenia.
22. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiety ewaluacyjnej oceniającej sposób przeprowadzenia kursu.
23. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu listy obecności, listę potwierdzającą odbiór kompletu materiałów dydaktycznych, listę odbioru zaświadczeń i kserokopię tych zaświadczeń, listę i oryginały ankiet ewaluacyjnych, listę uczestników ubezpieczonych od NNW, oryginały testów oceniających skuteczność przeprowadzonego kursu.
24. Wykonawca zobowiązany jest do fotograficznego udokumentowania przebiegu kursu i przekazania Zamawiającemu niezwłocznie po zakończeniu kursu co najmniej 15 zdjęć w tym zakresie na nośniku CD.
25. Uczestnikom kursu, każdego dnia należy zapewnić:
- przerwy kawowe w tym gorąca kawa, herbata, ciasto, soki, woda mineralna gazowana i niegazowana,
- serwis gastronomiczny (przygotowanie, nakrycie stołów, zastawa np. naczynia jednorazowego użytku oraz sprzątanie),
- gorący obiad (zupa - jedna porcja w ilości min 200 ml + danie mięsne (mięso min. 80 g) + ziemniaki lub frytki min. 200 g, surówka lub gotowane warzywa min. 60 g).
26. Wykonawca jest zobowiązany do wyeksponowania logotypów POKL, EFS oraz emblematów Unii Europejskiej i zamieszczenia informacji o współfinansowaniu zadania ze środków EFS na materiałach dydaktycznych oraz w miejscach realizacji kursu.
27. Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z kursem oraz w drodze do miejsca kursu i z powrotem - na podstawie listy osób przekazanej przez Zamawiającego. Koszty ubezpieczenia ponosi Wykonawca.
28. Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych (Dz. U. 2002 Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków EFS priorytet VII działanie 7.1 poddziałanie 7.1.1.

Nazwa wykonawcy: Edukator Maria Rachwał

Adres pocztowy wykonawcy: Lębork

Miejscowość: ul. Okrzei 18/1

Kod pocztowy: 84-300

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Data udzielenie zamówienia: 12/08/2014

Liczba ofert: 6

Liczba odrzuconych ofert: 3

Szacunkowa wartość zamówienia: 171000,00

Cena wybranej oferty: 18980,00

Cena minimalna: 18980,00

Cena maksymalna: 27200,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

184901 / 2014-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z zakresu sztuki barmańskiej, kelnerstwa, baristyki i carvingu dla uczennic i uczniów biorących udział w projekcie Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy V

291504 / 2011-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Świecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych w ramach projektu systemowego /Program Aktywizacji i Wsparcia w Gminie Świecie/ którego realizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

190112 / 2013-05-15 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Potulice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe osadzonych w Zakładzie Karny w Potulicach znak sprawy (6/2013)

178317 / 2015-12-03 - Inny: państwowa jednostka budżetowa nieposiadająca osobowości prawnej

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu zawodowego magazynier z obsługą wózków jezdniowych z napędem silnikowym, z uprawnieniami do wymiany butli gazowych propan - butan wraz z uprawnieniami UDT.

86611 / 2013-05-23 - Inny: Jednostka budżetowa

Areszt Śledczy Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i zrealizowanie dwóch kursów oraz zajęć aktywizacyjnych POKL/02/2013

79348 / 2016-04-06 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja specjalistycznych szkoleń zawodowych dla studentów kierunków technicznych i humanistycznych prowadzonych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

285051 / 2011-10-31 - Inny: Pomoc społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkoleń zawodowych o 22 profilach dla beneficjentów projektu systemowego Krok do przodu realizowanego przez MOPS w Bydgoszczy.

200563 / 2012-09-18 - Inny: Pomoc społeczna bez zakwaterowania

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie siedmiu szkoleń zawodowych dla 32 uczestników projektu systemowego pn. Droga do samodzielności