316348 / 2012-08-27 - Administracja samorządowa / Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Mrocza)
przeprowadzenie kursu zawodowego dla uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Opis zamówienia
Zamówieniem jest przeprowadzenie kursu zawodowego dla 3 uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres obejmuje następujące szkolenie:
- realizacja dla 3 uczestników projektu - beneficjentów od dnia podpisania umowy do 30.11.2012r., następującego kursu zawodowego:
-Kurs prawa jazdy kat. B
Ogólne warunki dotyczące opisu przedmiotu zamówienia:
1. Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla 3 osób bezrobotnych - uczestników projektu: 3 kobiet:
-Kurs prawa jazdy kat. B - 3 osoby - 3 kobiety
Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany liczby osób skierowanych na kursy zawodowe do czasu rozpoczęcia kursu oraz w czasie jego trwania, jeżeli będzie możliwa
i celowa realizacja programu kursu.
2. Miejsce realizacji szkolenia
1) Zajęcia powinny odbywać się na terenie powiatu nakielskiego. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania szkolenia, podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kurs do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
2) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza wskazanym terenem powiatu, jednak podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kurs do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
3) W przypadku odbywania zajęć praktycznych w innym miejscu niż zajęcia teoretyczne Wykonawca zobowiązany jest dowozić uczestników szkolenia z jednego wyznaczonego punktu do miejsca odbywania praktyki. Koszt dowozu należy ująć
w koszcie całkowitym szkolenia
4) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
5) Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Sala musi być wyposażona w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików
i miejsc siedzących, właściwie oświetlona ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).
6) Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL i UE oraz informacjami o realizowanym projekcie.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji informacji podanych w ofercie poprzez wizję lokalną pomieszczeń przeznaczonych do kursu (i zajęć praktycznych) przed zawarciem umowy.
8) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości 0,5 l w zależności od warunków atmosferycznych oraz 2 bułki z wędliną, serem , 1 owoc, 1szt. ciasta-wyrobu cukierniczego typu pączek, drożdżówka, na 1 osobę .Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zleceniodawcy zdjęcia dokumentujące zajęcia praktyczne jak i teoretyczne (min. 5 zdjęć z każdego spotkania).
3.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia.
1) Wymagana liczba godzin szkolenia min. 60 h; dla każdego uczestnika. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu
2) Realizacja szkolenia odbywać się będzie w ciągu 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 9:00 maks. do 19:00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna.
3) Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Koszty ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
4) Wykonawca pokrywa koszty związane z przeprowadzeniem badań lekarskich wymaganych przepisami prawa.
5) Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia catering w postaci: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości 0,5 l w zależności od warunków atmosferycznych oraz 2 bułki z wędliną, serem , 1 owoc, 1szt. ciasta-wyrobu cukierniczego typu pączek, drożdżówka; na 1 osobę .
6) Wykonawca zapewnia, że posiada odpowiednią kadrę, sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz pomieszczenia do odbywania szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
7) Szczegółowy harmonogram zajęć określi Wykonawca i przedłoży go Zamawiającemu najpóźniej w terminie 3 dni przed rozpoczęciem kursu.
8) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursu, zgodnie z wymogami prawa określonymi w odrębnych przepisach i w zakresie zgodności z tymi przepisami.
9) Wszelkie uwagi Zamawiającego związane z jakością i ilością prowadzonych zajęć
(w tym zajęć praktycznych) Wykonawca uwzględni, najpóźniej w następnym dniu wyznaczonym na odbycie danego szkolenia.
10) Wykonawca zabezpiecza sprzęt techniczny oraz materiały do zajęć praktycznych niezbędnych przy realizacji kursu.
11) W ramach zajęć praktycznych Wykonawca zapewni wszelkie materiały do wykonania zajęć praktycznych i dostarczy je na swój koszt na miejsce praktyk.
4. Materiały dydaktyczne i narzędzia dla uczestników szkolenia.
1) Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą otrzymać na pierwszych zajęciach bezzwrotnie materiały edukacyjne z logo EFS przygotowane przez Wykonawcę.
2) Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
3) W ramach realizowanego kursu Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia w odpowiednim dla niego rozmiarze i przekaże na własność indywidualne środki ochrony indywidualnej .
5. Program szkolenia.
Program szkolenia zgodnie z § 75 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 grudnia 2011 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy
( Dz. U. nr 279 poz. 1641) zawiera:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cel szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar
z uwzględnieniem w miarę potrzeb, części teoretycznej i praktyczniej
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) wykaz literatury, oraz niezbędnych środków dydaktycznych ,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy ,
Każdy uczestnik musi otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 11.02.2012 roku w sprawie uzyskiwania
i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186) zawierające :
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzający tożsamości,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiary godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucje szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.
6.Zakres merytoryczny szkolenia.
Szkolenie należy przeprowadzić zgodnie z programem szkolenia, który należy dołączyć do oferty według załącznika nr 6 do SIWZ. Osoba, która w trakcie odbywania szkolenia przebywać będzie 80% czasu na zwolnieniu lekarskim nie może uzyskać zaświadczenia
o ukończeniu szkolenia.
7.Pozostałe wymagania.
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć wypełniany codziennie zgodnie z obowiązującym programem nauczania zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia.
d) lista odbioru posiłków
e) listy odbioru materiałów szkoleniowych zapewnionych w ramach kursu,
f) lista odbioru środków finansowych na pokrycie kosztów dojazdów na szkolenie,
g) listy ubezpieczonych klientów,
h) listy odbioru środków ochronnych zapewnionych w ramach danego kursu
2) Wykonawca zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia i przechowywania wszelkich dokumentów związanych z realizacją umowy przez okres co najmniej 10 lat od momentu zakończenia realizacji szkolenia i udostępnienia ich instytucjom krajowym i Unii Europejskiej upoważnionym do kontroli.
3) Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (j.t. Dz. U.
z 2002 r. Nr 101 poz.926),
4) Cała dokumentacja prowadzona przez Wykonawcę winna być opatrzona właściwymi logotypami POKL i UE.
Celem szkolenia - kursu jest wyposażenie uczestników kursu w najwyższą wiedzę i umiejętności z zakresu:
przepisów ruchu drogowego,
bezpiecznej jazdy w ruchu miejskim,
techniki kierowania pojazdem,
savoir-vivre jazdy samochodem
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Zajęcia teoretyczne obejmują 30 godzin - w tym wykład i zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.
Zajęcia praktyczne obejmują 30 godzin i prowadzone na placu manewrowym, w mieście, w ruchu miejskim oraz poza obszarem zabudowanym.
Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
W cenie kursu powinien być ujęty koszt badań lekarskich, podręcznika i testów z zakresu kategorii B prawa jazdy, egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 316348
Data publikacji: 2012-08-27
Nazwa: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Ulica: ul. Łąkowa 7
Numer domu: 7
Miejscowość: Mrocza
Kod pocztowy: 89-115
Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie
Numer telefonu: 52 385 63 55
Numer faxu: 52 385 86 47
Adres strony internetowej:
www.mrocza.pl- zakładka - Jed. Org.: MGOPS - zakładka - przetargi
Regon: 09296054700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
przeprowadzenie kursu zawodowego dla uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Zamówieniem jest przeprowadzenie kursu zawodowego dla 3 uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres obejmuje następujące szkolenie:
- realizacja dla 3 uczestników projektu - beneficjentów od dnia podpisania umowy do 30.11.2012r., następującego kursu zawodowego:
-Kurs prawa jazdy kat. B
Ogólne warunki dotyczące opisu przedmiotu zamówienia:
1. Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla 3 osób bezrobotnych - uczestników projektu: 3 kobiet:
-Kurs prawa jazdy kat. B - 3 osoby - 3 kobiety
Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany liczby osób skierowanych na kursy zawodowe do czasu rozpoczęcia kursu oraz w czasie jego trwania, jeżeli będzie możliwa
i celowa realizacja programu kursu.
2. Miejsce realizacji szkolenia
1) Zajęcia powinny odbywać się na terenie powiatu nakielskiego. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania szkolenia, podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kurs do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
2) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza wskazanym terenem powiatu, jednak podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kurs do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
3) W przypadku odbywania zajęć praktycznych w innym miejscu niż zajęcia teoretyczne Wykonawca zobowiązany jest dowozić uczestników szkolenia z jednego wyznaczonego punktu do miejsca odbywania praktyki. Koszt dowozu należy ująć
w koszcie całkowitym szkolenia
4) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
5) Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Sala musi być wyposażona w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików
i miejsc siedzących, właściwie oświetlona ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).
6) Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL i UE oraz informacjami o realizowanym projekcie.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji informacji podanych w ofercie poprzez wizję lokalną pomieszczeń przeznaczonych do kursu (i zajęć praktycznych) przed zawarciem umowy.
8) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości 0,5 l w zależności od warunków atmosferycznych oraz 2 bułki z wędliną, serem , 1 owoc, 1szt. ciasta-wyrobu cukierniczego typu pączek, drożdżówka, na 1 osobę .Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zleceniodawcy zdjęcia dokumentujące zajęcia praktyczne jak i teoretyczne (min. 5 zdjęć z każdego spotkania).
3.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia.
1) Wymagana liczba godzin szkolenia min. 60 h; dla każdego uczestnika. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu
2) Realizacja szkolenia odbywać się będzie w ciągu 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 9:00 maks. do 19:00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna.
3) Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Koszty ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
4) Wykonawca pokrywa koszty związane z przeprowadzeniem badań lekarskich wymaganych przepisami prawa.
5) Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia catering w postaci: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości 0,5 l w zależności od warunków atmosferycznych oraz 2 bułki z wędliną, serem , 1 owoc, 1szt. ciasta-wyrobu cukierniczego typu pączek, drożdżówka; na 1 osobę .
6) Wykonawca zapewnia, że posiada odpowiednią kadrę, sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz pomieszczenia do odbywania szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
7) Szczegółowy harmonogram zajęć określi Wykonawca i przedłoży go Zamawiającemu najpóźniej w terminie 3 dni przed rozpoczęciem kursu.
8) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursu, zgodnie z wymogami prawa określonymi w odrębnych przepisach i w zakresie zgodności z tymi przepisami.
9) Wszelkie uwagi Zamawiającego związane z jakością i ilością prowadzonych zajęć
(w tym zajęć praktycznych) Wykonawca uwzględni, najpóźniej w następnym dniu wyznaczonym na odbycie danego szkolenia.
10) Wykonawca zabezpiecza sprzęt techniczny oraz materiały do zajęć praktycznych niezbędnych przy realizacji kursu.
11) W ramach zajęć praktycznych Wykonawca zapewni wszelkie materiały do wykonania zajęć praktycznych i dostarczy je na swój koszt na miejsce praktyk.
4. Materiały dydaktyczne i narzędzia dla uczestników szkolenia.
1) Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą otrzymać na pierwszych zajęciach bezzwrotnie materiały edukacyjne z logo EFS przygotowane przez Wykonawcę.
2) Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
3) W ramach realizowanego kursu Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia w odpowiednim dla niego rozmiarze i przekaże na własność indywidualne środki ochrony indywidualnej .
5. Program szkolenia.
Program szkolenia zgodnie z § 75 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 grudnia 2011 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy
( Dz. U. nr 279 poz. 1641) zawiera:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cel szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar
z uwzględnieniem w miarę potrzeb, części teoretycznej i praktyczniej
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) wykaz literatury, oraz niezbędnych środków dydaktycznych ,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy ,
Każdy uczestnik musi otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 11.02.2012 roku w sprawie uzyskiwania
i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186) zawierające :
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzający tożsamości,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiary godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucje szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.
6.Zakres merytoryczny szkolenia.
Szkolenie należy przeprowadzić zgodnie z programem szkolenia, który należy dołączyć do oferty według załącznika nr 6 do SIWZ. Osoba, która w trakcie odbywania szkolenia przebywać będzie 80% czasu na zwolnieniu lekarskim nie może uzyskać zaświadczenia
o ukończeniu szkolenia.
7.Pozostałe wymagania.
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć wypełniany codziennie zgodnie z obowiązującym programem nauczania zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia.
d) lista odbioru posiłków
e) listy odbioru materiałów szkoleniowych zapewnionych w ramach kursu,
f) lista odbioru środków finansowych na pokrycie kosztów dojazdów na szkolenie,
g) listy ubezpieczonych klientów,
h) listy odbioru środków ochronnych zapewnionych w ramach danego kursu
2) Wykonawca zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia i przechowywania wszelkich dokumentów związanych z realizacją umowy przez okres co najmniej 10 lat od momentu zakończenia realizacji szkolenia i udostępnienia ich instytucjom krajowym i Unii Europejskiej upoważnionym do kontroli.
3) Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (j.t. Dz. U.
z 2002 r. Nr 101 poz.926),
4) Cała dokumentacja prowadzona przez Wykonawcę winna być opatrzona właściwymi logotypami POKL i UE.
Celem szkolenia - kursu jest wyposażenie uczestników kursu w najwyższą wiedzę i umiejętności z zakresu:
przepisów ruchu drogowego,
bezpiecznej jazdy w ruchu miejskim,
techniki kierowania pojazdem,
savoir-vivre jazdy samochodem
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Zajęcia teoretyczne obejmują 30 godzin - w tym wykład i zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.
Zajęcia praktyczne obejmują 30 godzin i prowadzone na placu manewrowym, w mieście, w ruchu miejskim oraz poza obszarem zabudowanym.
Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
W cenie kursu powinien być ujęty koszt badań lekarskich, podręcznika i testów z zakresu kategorii B prawa jazdy, egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2012
Informacja na temat wadium: -
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
-Wykonawca posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, zgodnie z art. 20 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego zaświadczenia o podleganiu wpisowi do rejestru instytucji szkoleniowej wystawionej przez WUP właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
Wiedza i doświadczenie:
posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia, a w szczególności: przeprowadzili w okresie ostatnich 3 latach, przed upływem terminu składania ofert, co najmniej 1 zamówienia w przedmiocie przeprowadzenia kursów zawodowych o tematyce odpowiadającym zakresowi tematycznemu Pakietu, na który Wykonawca składa ofertę.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych usług i dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Potencjał techniczny: dysponują odpowiednim potencjałem technicznym
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponują osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, tj. wykładowcami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do dla wykonania zamówienia. Wykonawca musi posiadać kwalifikacje zawodowe odpowiednie do przeprowadzenia kształcenia zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11.02.2012 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186)
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia oraz oświadczenia, że te osoby posiadają wymagane uprawnienia.
Sytuacja ekonomiczna: -
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
formularz oferty (wg załączonego druku),
pełnomocnictwo, jeżeli oferta będzie podpisana przez pełnomocnika,
program szkolenia ( załącznik nr 6 do oferty).
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza wprowadzenie do umowy zmian wymienionych wyłącznie
w niniejszym punkcie w drodze aneksu do umowy, poprzedzonego pisemnym umotywowanym wnioskiem, z uwzględnieniem zasad ich wprowadzania. W przypadku choroby wykładowcy lub innych nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających odbycie zająć w uzgodnionym w umowie terminie, Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia zastępstwa i przeprowadzenia kursu w terminie najwcześniejszym w okresie obowiązywania niniejszej umowy. W przypadku zmiany określonej w ust. 2 nowa osoba musi spełniać wymagania określone w SIWZ.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.mrocza.pl- zakładka - Jed. Org.: MGOPS - zakładka - przetargi
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można uzyskać w siedzibie zamawiajacego pok. 5 lub pobrać ze strony internetowej.
Data składania wniosków, ofert: 04/09/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mroczy ul. Łąkowa 7 89-115 Mrocza pok. nr 1
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
W ramach projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
665121003 (Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)
Podobne przetargi
137476 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mogilnie - Mogilno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie szkolenia w zakresie -Spawanie w metodach MAG /135/, MIG /131/ i TIG /141/- dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w tut. Urzędzie /finansowanego ze środków Funduszu Pracy/, według Wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
201821 / 2010-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych wg części
132408 / 2012-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie - Wąbrzeźno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
SZKOLENIE OSÓB BEZROBOTNYCH
207077 / 2014-09-30 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny we Włocławku - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługi szkoleniowe dla osadzonych, znak sprawy D/Kw-220/7/2014
400550 / 2013-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć z zakresu - spawacz metodą TIG dla
10 uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu uczestniczek
i uczestników Projektu pn.: Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy IV
89484 / 2011-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie - Wąbrzeźno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
SZKOLENIE OSÓB BEZROBOTNYCH
90955 / 2012-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa szkolenia: Pracownik magazynu i hurtowni z uprawnieniami na wózki jezdniowe z wymianą butli propan-butan oraz z uprawnieniami elektrycznymi SEP w zakresie eksploatacji do 1kV
146150 / 2012-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Toruńskiego - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie zawodowe osób bezrobotnych
170679 / 2011-06-20 - Inny: Jednostka budżetowa
Areszt Śledczy Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
POSTPENIT/02/2011
297228 / 2015-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Księgowość dla początkujących
379470 / 2009-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie pn. Pakowacz ręczny przetwórstwa mięsnego.
413968 / 2009-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 12 osób bezrobotnych p.n. Kierowca operator wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz uprawnienia do wymiany butli gazowych
293658 / 2012-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa dla Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią
307396 / 2014-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
1. Monter elementów tapicerowanych,
2. Szwaczka.
227428 / 2009-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w zakresie: Kursu dokształcającego kierowców wykonujących transport drogowy w zakresie przewozu rzeczy (część ogólna + część dodatkowa)
364830 / 2013-09-09 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny nr 2 - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE DWÓCH KURSÓW MALARZ-SZPACHLARZ ORAZ JEDNEGO KURSU NOWOCZESNE TECHNOLOGIE-MONTER OKIEN
DLA OSÓB POZBAWIONYCH WOLNOÅšCI WSPÓÅFINANSOWANEGO PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKÄ„ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOÅECZNEGO.
123308 / 2012-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Chełmno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie działań w ramach projektu Podnieś głowę potrafisz współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej w zakresie:
1. Kursów zawodowych
2. Treningu kompetencji społecznych i życiowych
3. Doradztwa zawodowego
4. Doradztwa prawnego
5. Programu Aktywności Lokalnej - trening kompetencji społ
363464 / 2013-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
KURS KOSMETYCZNY
877 / 2009-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 1 osoby bezrobotnej w zakresie: Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz uprawnienia do wymiany butli gazowych