50076 / 2011-03-21 - Administracja samorządowa / Gmina Uniejów (Uniejów)
Restauracja Zespołu Zamkowo-Parkowego w Uniejowie realizowana w ramach zintegrowanego projektu pn.: Termy Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest w szczególności:
1. Remont polegający na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Zamku.
2. Remont polegający na wymianie tynków zewnętrznych tarasu z uwzględnieniem wymiany
zdestruowanych cegieł budynku Zamku.
3. Remont schodów tarasu budynku Zamku.
4. Przebudowa instalacji centralnego ogrzewania łącznie z węzłem cieplnym zlokalizowanym
w pomieszczeniu kotłowni. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przewidział w kosztach oferty konieczność wprowadzenia i wykonania zmian projektowych w zakresie kotłowni i węzła cieplnego w następującym zakresie: w związku z przewidzianą do realizacji w 2011 r. inwestycją budowy ciepłociągu z Geotermii Uniejów na lewy brzeg Warty w Uniejowie (inwestycja zostanie zakończona w bieżącym roku) i zaplanowanym podłączeniem do ww ciepłociągu budynku Zamku, Zamawiający rezygnuje z kotłowni węglowej na potrzeby c.o. jako zasilania tymczasowego, a tym samym nie będzie potrzeby montażu w pomieszczeniu kotłowni -węzła cieplnego kotła na paliwo stałe wraz z osprzętem, a przewiduje się przeniesienie w miejsce ww kotła - węzła c.w.u. wraz z osprzętem oraz zasobnika c.w.u. wraz z osprzętem z pomieszczenia magazynu 1.
5. Przebudowa instalacji elektrycznej budynku Zamku.
6. Przebudowa instalacji wodociągowej budynku Zamku.
7. Przebudowa instalacji kanalizacji sanitarnej budynku Zamku.
8. Przebudowa ciągów komunikacyjnych w zakresie wymiany nawierzchni wokół oraz w sąsiedztwie Zamku w oparciu o koncepcje rewaloryzacji zabytkowego zespołu zamkowo-parkowego w Uniejowie.
9. Budowa instalacji oświetlenia wybranych przez inwestora alejek parkowych.
10. Budowa suchej fosy od strony elewacji frontowej Zamku.
11. Budowa drewnianego mostu na ciągu komunikacyjnym do zamku od strony
wejścia głównego, nad projektowaną fosą.
12. Budowa przyłącza wody termalnej wraz z rozprowadzeniem instalacji do podgrzewania alejek wokół zamku.
13. Przebudowa nawierzchni na dziedzińcu Zamku z uwzględnieniem właściwego
wyprofilowania nawierzchni i odprowadzenia wód opadowych.
14. Budowa przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej.
15. Dostosowanie wydzielonych części zamku do warunków ochrony ppoż. oraz wykonanie systemu sygnalizacji p.poż. Zamku.
16. Projekt iluminacji budynku Zamku.
17. Adaptacja dwóch pomieszczeń mieszczących się w przyziemiu Zamku w Uniejowie, na potrzeby zaprojektowanego zespołu gabinetów odnowy biologicznej (SPA), które mają stanowić funkcję uzupełniającą dla hotelu znajdującego się w zamku.
18. Kompleksowa przebudowa wnętrz na I i II piętrze wraz z klatką schodową oraz wnętrz na poddaszu budynku Zamku.
19. Wykonanie instalacji niskoprądowych na obiekcie Zamku m.in. systemu kontroli dostępu, sieci LAN, telewizji hotelowej.
20. Montaż windy w restauracji zamkowej HERBOWA.
Zamawiający wymaga aby w trakcie wykonywania przez Wykonawcę robót zewnętrznych oraz wymiany stolarki okiennej i stolarki drzwiowej zewnętrznej obiekt Zamku spełniał swe funkcje użytkowe tj. aby mogły swobodnie działać funkcjonujące na obiekcie: hotel i restauracja. Wykonywane przez wykonawcę prace winny być jak najmniej uciążliwe dla przebywających na Zamku gości hotelowych i gości restauracji Herbowej.
W związku z powyższym Zamawiający zakłada podział robót dostosowany do konieczności funkcjonowania hotelu i restauracji w Zamku:
1) Wszelkie roboty zewnętrzne w tym min.: zagospodarowanie terenu, alejki, zieleńce, fosa, most, remont schodów etc. zakłada się wykonać w II i III kwartale 2011 roku w sposób nie kolidujący z pracą obiektu. Godziny pracy oraz technologia prowadzenia robót podlegają akceptacji Zamawiającego. Oferent powinien założyć konieczność dostosowania godzin pracy oraz technologię robót do specyfiki działalności prowadzonej przez Zamawiającego w przedmiotowym obiekcie
2) Roboty elewacyjne w tym min wymiana stolarki okiennej, renowacje, wymiana gzymsów etc. należy wykonać etapami z rusztowań zewnętrznych stojących. Zamawiający zakłada wykonanie tego zakresu robót w II i III kwartale roku 2011 w sposób nie kolidujący z pracą obiektu. Godziny pracy , podział na kolejne etapy oraz technologia prowadzenia robót podlegają akceptacji Zamawiającego. Oferent powinien założyć konieczność dostosowania godzin pracy oraz technologię robót do specyfiki działalności prowadzonej przez Zamawiającego w przedmiotowym obiekcie (przewiduje się prowadzenie robót z możliwością ustawienia rusztowań na fragmentach ścian o długości nie większej niż: 10 m).
3) Roboty wewnętrzne nie kolidujące z pracą hotelu i restauracji na zamku mogą być wykonywane w okresie II, III i IV kwartału 2011 r.
4) Wszelkie roboty nie uwzględnione wyżej w pkt. 1, 2, 3, a kolidujące z pracą hotelu i restauracji na zamku, w tym m.in.: rozbiórki, roboty instalacyjne, wykończeniowe, wnętrzarskie oraz dostawa mebli i wyposażenia jak i próby oraz odbiory końcowe powinny zostać zrealizowane w miesiącach: listopad, grudzień 2011 oraz styczeń, luty 2012. Zamawiający przewiduje wyłączenie obiektu z funkcjonowania w podanym powyżej okresie. Pomimo wyłączenia obiektu z funkcjonowania godziny pracy , podział na kolejne etapy oraz technologia prowadzenia robót podlegają akceptacji Zamawiającego.
Oferent przyjmuje do wiadomości, że wartością nadrzędną w przedmiotowym zadaniu inwestycyjnym jest umożliwienie normalnego funkcjonowania obiektu Zamku i funkcjonujących w nim: hotelu i restauracji w trakcie prowadzenia robót budowlanych, a w przypadku zakłócenia tej możliwości oferent ma świadomość konieczności dokonania ewentualnych przerw roboczych, lub dodatkowych zabezpieczeń i takie założenie przyjmie w składanej ofercie.
Prace towarzyszące i roboty tymczasowe konieczne do uwzględnienia to miedzy innymi.:
a) pełna obsługa geodezyjna w trakcie realizacji zadania wraz z 6 egz. inwentaryzacji powykonawczej zadania w formie papierowej i 2 egz. w postaci elektronicznej w pliku dwg lub dxf na nośniku CD-ROM;
b) projekt organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami;
c) ewentualne uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na koszt wykonawcy:
- zajęcie pasa drogowego;
- związanych z realizację robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji;
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania;
d) organizacja i zabezpieczenie placu budowy;
e) uporządkowanie i wykonanie zagospodarowania terenu;
- roboty rozbiórkowe i demontażowe
- odtworzenie wszystkich obiektów, które ewentualnie muszą ulec rozebraniu w trakcie realizacji zadania.
f) przygotowanie dokumentacji do odbioru końcowego - zlecenie wykonania badań i sprawdzeń;
g) wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej,
h) uzyskanie wszelkich uzgodnień oraz decyzji administracyjnych związanych z realizacją przedsięwzięcia
i) przygotowanie pełnej dokumentacji do uzyskania przez inwestora ostatecznej, prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotowego obiektu.
j) wykonanie instrukcji użytkowania obiektu i instrukcji ochrony p.poż. wraz z wykonaniem pełnego oznakowania p.poż. i wyposażeniem obiektu w sprzęt gaśniczy;
k) przeszkolenie obsługi technicznej obiektu w zakresie zamontowanych urządzeń;
l) oznakowanie (numery oraz opisy) poszczególnych pomieszczeń,
m) Zamawiający wymaga aby Wykonawca uwzględnił nadzór autorski projektanta w ilości minimum 30 wizyt na budowie, a za każdą wizytę należy przyjąć wynagrodzenie w kwocie 1.500,00 PLN netto.
Zamawiający wymaga aby gwarancja dla wszystkich urządzeń wbudowanych, lub objętych dostawą w ramach przedmiotowej budowy wynosiła min. 2 lata. Okres gwarancji musi obejmować nieodpłatne dokonywanie wszelkich przeglądów jak i bieżącą konserwację oraz wymianę części eksploatacyjnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączonych do SIWZ: dokumentacji projektowej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, przedmiarach lub kosztorysach nakładczych, które to przedmiary i kosztorysy należy rozumieć i traktować jako dokumenty pomocnicze do przygotowania oferty.
W/w zakres robót należy wykonać zgodnie z warunkami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).
Uwaga:
Jeżeli w SIWZ, dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. Równoważnych o parametrach nie gorszych niż wskazane.
Jeżeli Wykonawca składający ofertę zaoferuje rozwiązania równoważne, to na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania równoważności poprzez złożenie w ofercie odpowiednich dokumentów potwierdzających tę równoważność.
Zaleca się oferentom szczegółowe zapoznanie się z treścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zdobycie wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz sprawdzenie i zweryfikowanie dokumentacji oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach i przeoczeniach.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 50076
Data publikacji: 2011-03-21
Nazwa: Gmina Uniejów
Ulica: ul. Błogosławionego Bogumiła 13
Numer domu: 13
Miejscowość: Uniejów
Kod pocztowy: 99-210
Województwo / kraj: łódzkie
Numer telefonu: 063 2888192
Numer faxu: 063 2888192
Regon: 31101957900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Restauracja Zespołu Zamkowo-Parkowego w Uniejowie realizowana w ramach zintegrowanego projektu pn.: Termy Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest w szczególności:
1. Remont polegający na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Zamku.
2. Remont polegający na wymianie tynków zewnętrznych tarasu z uwzględnieniem wymiany
zdestruowanych cegieł budynku Zamku.
3. Remont schodów tarasu budynku Zamku.
4. Przebudowa instalacji centralnego ogrzewania łącznie z węzłem cieplnym zlokalizowanym
w pomieszczeniu kotłowni. Zamawiający wymaga, aby wykonawca przewidział w kosztach oferty konieczność wprowadzenia i wykonania zmian projektowych w zakresie kotłowni i węzła cieplnego w następującym zakresie: w związku z przewidzianą do realizacji w 2011 r. inwestycją budowy ciepłociągu z Geotermii Uniejów na lewy brzeg Warty w Uniejowie (inwestycja zostanie zakończona w bieżącym roku) i zaplanowanym podłączeniem do ww ciepłociągu budynku Zamku, Zamawiający rezygnuje z kotłowni węglowej na potrzeby c.o. jako zasilania tymczasowego, a tym samym nie będzie potrzeby montażu w pomieszczeniu kotłowni -węzła cieplnego kotła na paliwo stałe wraz z osprzętem, a przewiduje się przeniesienie w miejsce ww kotła - węzła c.w.u. wraz z osprzętem oraz zasobnika c.w.u. wraz z osprzętem z pomieszczenia magazynu 1.
5. Przebudowa instalacji elektrycznej budynku Zamku.
6. Przebudowa instalacji wodociągowej budynku Zamku.
7. Przebudowa instalacji kanalizacji sanitarnej budynku Zamku.
8. Przebudowa ciągów komunikacyjnych w zakresie wymiany nawierzchni wokół oraz w sąsiedztwie Zamku w oparciu o koncepcje rewaloryzacji zabytkowego zespołu zamkowo-parkowego w Uniejowie.
9. Budowa instalacji oświetlenia wybranych przez inwestora alejek parkowych.
10. Budowa suchej fosy od strony elewacji frontowej Zamku.
11. Budowa drewnianego mostu na ciągu komunikacyjnym do zamku od strony
wejścia głównego, nad projektowaną fosą.
12. Budowa przyłącza wody termalnej wraz z rozprowadzeniem instalacji do podgrzewania alejek wokół zamku.
13. Przebudowa nawierzchni na dziedzińcu Zamku z uwzględnieniem właściwego
wyprofilowania nawierzchni i odprowadzenia wód opadowych.
14. Budowa przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej.
15. Dostosowanie wydzielonych części zamku do warunków ochrony ppoż. oraz wykonanie systemu sygnalizacji p.poż. Zamku.
16. Projekt iluminacji budynku Zamku.
17. Adaptacja dwóch pomieszczeń mieszczących się w przyziemiu Zamku w Uniejowie, na potrzeby zaprojektowanego zespołu gabinetów odnowy biologicznej (SPA), które mają stanowić funkcję uzupełniającą dla hotelu znajdującego się w zamku.
18. Kompleksowa przebudowa wnętrz na I i II piętrze wraz z klatką schodową oraz wnętrz na poddaszu budynku Zamku.
19. Wykonanie instalacji niskoprądowych na obiekcie Zamku m.in. systemu kontroli dostępu, sieci LAN, telewizji hotelowej.
20. Montaż windy w restauracji zamkowej HERBOWA.
Zamawiający wymaga aby w trakcie wykonywania przez Wykonawcę robót zewnętrznych oraz wymiany stolarki okiennej i stolarki drzwiowej zewnętrznej obiekt Zamku spełniał swe funkcje użytkowe tj. aby mogły swobodnie działać funkcjonujące na obiekcie: hotel i restauracja. Wykonywane przez wykonawcę prace winny być jak najmniej uciążliwe dla przebywających na Zamku gości hotelowych i gości restauracji Herbowej.
W związku z powyższym Zamawiający zakłada podział robót dostosowany do konieczności funkcjonowania hotelu i restauracji w Zamku:
1) Wszelkie roboty zewnętrzne w tym min.: zagospodarowanie terenu, alejki, zieleńce, fosa, most, remont schodów etc. zakłada się wykonać w II i III kwartale 2011 roku w sposób nie kolidujący z pracą obiektu. Godziny pracy oraz technologia prowadzenia robót podlegają akceptacji Zamawiającego. Oferent powinien założyć konieczność dostosowania godzin pracy oraz technologię robót do specyfiki działalności prowadzonej przez Zamawiającego w przedmiotowym obiekcie
2) Roboty elewacyjne w tym min wymiana stolarki okiennej, renowacje, wymiana gzymsów etc. należy wykonać etapami z rusztowań zewnętrznych stojących. Zamawiający zakłada wykonanie tego zakresu robót w II i III kwartale roku 2011 w sposób nie kolidujący z pracą obiektu. Godziny pracy , podział na kolejne etapy oraz technologia prowadzenia robót podlegają akceptacji Zamawiającego. Oferent powinien założyć konieczność dostosowania godzin pracy oraz technologię robót do specyfiki działalności prowadzonej przez Zamawiającego w przedmiotowym obiekcie (przewiduje się prowadzenie robót z możliwością ustawienia rusztowań na fragmentach ścian o długości nie większej niż: 10 m).
3) Roboty wewnętrzne nie kolidujące z pracą hotelu i restauracji na zamku mogą być wykonywane w okresie II, III i IV kwartału 2011 r.
4) Wszelkie roboty nie uwzględnione wyżej w pkt. 1, 2, 3, a kolidujące z pracą hotelu i restauracji na zamku, w tym m.in.: rozbiórki, roboty instalacyjne, wykończeniowe, wnętrzarskie oraz dostawa mebli i wyposażenia jak i próby oraz odbiory końcowe powinny zostać zrealizowane w miesiącach: listopad, grudzień 2011 oraz styczeń, luty 2012. Zamawiający przewiduje wyłączenie obiektu z funkcjonowania w podanym powyżej okresie. Pomimo wyłączenia obiektu z funkcjonowania godziny pracy , podział na kolejne etapy oraz technologia prowadzenia robót podlegają akceptacji Zamawiającego.
Oferent przyjmuje do wiadomości, że wartością nadrzędną w przedmiotowym zadaniu inwestycyjnym jest umożliwienie normalnego funkcjonowania obiektu Zamku i funkcjonujących w nim: hotelu i restauracji w trakcie prowadzenia robót budowlanych, a w przypadku zakłócenia tej możliwości oferent ma świadomość konieczności dokonania ewentualnych przerw roboczych, lub dodatkowych zabezpieczeń i takie założenie przyjmie w składanej ofercie.
Prace towarzyszące i roboty tymczasowe konieczne do uwzględnienia to miedzy innymi.:
a) pełna obsługa geodezyjna w trakcie realizacji zadania wraz z 6 egz. inwentaryzacji powykonawczej zadania w formie papierowej i 2 egz. w postaci elektronicznej w pliku dwg lub dxf na nośniku CD-ROM;
b) projekt organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami;
c) ewentualne uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na koszt wykonawcy:
- zajęcie pasa drogowego;
- związanych z realizację robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji;
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania;
d) organizacja i zabezpieczenie placu budowy;
e) uporządkowanie i wykonanie zagospodarowania terenu;
- roboty rozbiórkowe i demontażowe
- odtworzenie wszystkich obiektów, które ewentualnie muszą ulec rozebraniu w trakcie realizacji zadania.
f) przygotowanie dokumentacji do odbioru końcowego - zlecenie wykonania badań i sprawdzeń;
g) wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej,
h) uzyskanie wszelkich uzgodnień oraz decyzji administracyjnych związanych z realizacją przedsięwzięcia
i) przygotowanie pełnej dokumentacji do uzyskania przez inwestora ostatecznej, prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotowego obiektu.
j) wykonanie instrukcji użytkowania obiektu i instrukcji ochrony p.poż. wraz z wykonaniem pełnego oznakowania p.poż. i wyposażeniem obiektu w sprzęt gaśniczy;
k) przeszkolenie obsługi technicznej obiektu w zakresie zamontowanych urządzeń;
l) oznakowanie (numery oraz opisy) poszczególnych pomieszczeń,
m) Zamawiający wymaga aby Wykonawca uwzględnił nadzór autorski projektanta w ilości minimum 30 wizyt na budowie, a za każdą wizytę należy przyjąć wynagrodzenie w kwocie 1.500,00 PLN netto.
Zamawiający wymaga aby gwarancja dla wszystkich urządzeń wbudowanych, lub objętych dostawą w ramach przedmiotowej budowy wynosiła min. 2 lata. Okres gwarancji musi obejmować nieodpłatne dokonywanie wszelkich przeglądów jak i bieżącą konserwację oraz wymianę części eksploatacyjnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączonych do SIWZ: dokumentacji projektowej, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, przedmiarach lub kosztorysach nakładczych, które to przedmiary i kosztorysy należy rozumieć i traktować jako dokumenty pomocnicze do przygotowania oferty.
W/w zakres robót należy wykonać zgodnie z warunkami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).
Uwaga:
Jeżeli w SIWZ, dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. Równoważnych o parametrach nie gorszych niż wskazane.
Jeżeli Wykonawca składający ofertę zaoferuje rozwiązania równoważne, to na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania równoważności poprzez złożenie w ofercie odpowiednich dokumentów potwierdzających tę równoważność.
Zaleca się oferentom szczegółowe zapoznanie się z treścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zdobycie wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz sprawdzenie i zweryfikowanie dokumentacji oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach i przeoczeniach.
Kody CPV:
452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453320003 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453121008 (Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453131005 (Instalowanie wind)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453141002 (Instalowanie central telefonicznych)
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453142003 (Instalowanie linii telefonicznych)
Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453143200 (Instalowanie okablowania komputerowego)
Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453161006 (Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego)
Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)
Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)
Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 24/02/2012
Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert określonego w niniejszej SIWZ
1. Wadium należy wnieść w wysokości 400.000,00zł.
2. Wadium może być wniesione w pieniądzu, w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym oraz w gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2002r. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić wyłącznie przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 31 9263 00000209 1750 2002 0101 w takim terminie, aby najpóźniej przed upływem terminu składania ofert - określonym w pkt XI SIWZ - środki finansowe z tytułu wadium znajdowały się na wskazanym wyżej rachunku Zamawiającego. Zamawiający stwierdzi wniesienie wadium na podstawie informacji banku prowadzącego w/w rachunek.
4. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężna należy zdeponować w oryginale w kasie Urzędu Miasta w Uniejowie przed upływem terminu składania ofert.
5. Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa, stanowiąca formę wniesienia wadium, winna spełniać co najmniej następujące wymogi (pod rygorem wykluczenia wykonawcy):
a) ustalać beneficjenta gwarancji, tj. Gminę Uniejów
b) określać kwotę gwarantowaną w zł (ustaloną w SIWZ)
c) określać termin ważności (wynikający z SIWZ)
d) być gwarancją nieodwoływalną, bezwarunkową, płatną na każde żądanie.
Uwaga!
Z treści gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej powinno wynikać uprawnienie Zamawiającego do zatrzymania wadium jeżeli wystąpią przesłanki opisane w art. 46 ust 4 a i 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zmianami), w szczególności uprawnienie Zamawiającego do zatrzymania wadium jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa a art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw.
6. Do wadium wniesionego w formie poręczenia wymagania opisane w pkt. 4 stosuje się odpowiednio
7. W przypadku nie wniesienia wadium na warunkach określonych w pkt. 1-4 Wykonawca zostanie wykluczony z dalszego postępowania, a złożona przez niego oferta zostanie odrzucona.
8. Zwrot wadium nastąpi na zasadach określonych w art. 46 ustawy z dnia 29 listopada 2004 r.- Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zmianami).
Oferent zobowiązany jest podać w ofercie dokładną informację odnośnie wadium tj. adres banku, numer konta itp.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
Wiedza i doświadczenie:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał roboty budowlane w zakresie odpowiadającym swoim rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia. Za spełnienie niniejszego warunku uznane zostanie wykonanie robót budowlanych polegających na:
A/ wykonaniu robót budowlanych w systemie Generalnego Wykonawstwa polegających na kompleksowej przebudowie obiektu znajdującego się pod ochroną konserwatora zabytków (wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych), o wartości robót co najmniej 5 000 000,00 PLN brutto, obejmującej swoim zakresem wykonanie robót konstrukcyjno - budowlanych, wymianę instalacji wewnętrznych c.o., wod.-kan., elektrycznych, telekomunikacyjnych oraz zagospodarowanie terenu,
B/ realizacji robót związanych z renowacją elewacji ceglanej w tym również wymianą elementów stolarki okiennej na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych,
C/ realizację polegającą na odtworzeniu wnętrz w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych.
Oferenci muszą wykazać się realizacją prac opisanych w lit. A, B i C. Zamawiający dopuszcza wykazanie się posiadaniem doświadczenia w realizacji powyższych prac w ramach jednego zadania pod warunkiem spełnienia wymagań stawianych w punktach A, B i C łącznie oraz przedstawieniu dokumentów potwierdzających że roboty te zostały wykonane z należytą starannością.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia/nie spełnia.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę, iż dysponuje bądź będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, posiadającymi wymagane polskim prawem budowlanym uprawnienia danej specjalności do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, tj.:
- kierownikiem budowy z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz do nadzorowania robót prowadzonych przy zabytku nieruchomym.
Osoba na w/w stanowisku winna udokumentować doświadczenie zawodowe (wykaz prowadzonych robót; 3 lata stażu pracy zawodowej na samodzielnym stanowisku (samodzielna funkcja techniczna w budownictwie) w tym min. przebudowie obiektu znajdującego się pod ochroną konserwatora zabytków (wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych), o wartości robót co najmniej 5 000 000,00 PLN brutto obejmującej swoim zakresem wykonanie robót konstr.-budowlanych, wymianę instalacji wewnętrznych co, wod-kan, elektrycznych, telekomunikacyjnych oraz zagospodarowania terenu a także kierowaniem robotami związanymi z renowacją elewacji ceglanej w tym również wymianą elementów stolarki okiennej na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków.
- kierownikiem robót instalacji sanitarnych posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacji sanitarnych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń.
Osoba na stanowisku Kierownika robót instalacji sanitarnych winna udokumentować doświadczenie zawodowe (wykaz prowadzonych robót; 3 lata stażu pracy zawodowej jako kierownik robót instalacji sanitarnych z uwzględnieniem nadzoru nad przebudową obiektu znajdującego się pod ochroną konserwatora zabytków (wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych),
- kierownikiem robót w zakresie instalacji i sieci elektrycznych i elektroenergetycznych posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacji elektrycznych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.
Osoba na stanowisku Kierownika robót elektrycznych winna udokumentować doświadczenie zawodowe (wykaz prowadzonych robót; 3 lata stażu pracy zawodowej jako kierownik robót w zakresie instalacji elektrycznych) z uwzględnieniem nadzoru nad przebudową obiektu znajdującego się pod ochroną konserwatora zabytków (wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych),
- kierownikiem robót instalacji w telekomunikacji posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacji i sieci telekomunikacyjnych.
Osoba na stanowisku Kierownika robót telekomunikacyjnych winna udokumentować doświadczenie zawodowe (wykaz prowadzonych robót; 3 lata stażu pracy zawodowej jako kierownik robót z zakresu instalacji telekomunikacyjnych) z uwzględnieniem nadzoru nad przebudową obiektu znajdującego się pod ochroną konserwatora zabytków (wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych),
- kierownikiem robót drogowych posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej.
Osoba na stanowisku Kierownika robót drogowych winna udokumentować doświadczenie zawodowe (wykaz prowadzonych robót; 3 lata stażu pracy zawodowej jako kierownik robót z zakresu dróg),
- kierownikiem robót mostowych posiadającym uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej.
Osoba na stanowisku Kierownika robót drogowych winna udokumentować doświadczenie zawodowe (wykaz prowadzonych robót; 3 lata stażu pracy zawodowej jako kierownik robót z zakresu mostów).
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu metodą warunku granicznego - spełnia/nie spełnia.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty (w części dotyczącej przedmiotu umowy, terminów oraz wynagrodzenia), na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli zajdzie którykolwiek z niżej wymienionych warunków:
1) zajdzie konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, sposobie lub technologii wykonania przedmiotu umowy a zmiany te będące korzystnymi dla Zamawiającego, zarazem ułatwią lub przyspieszą wykonanie przedmiotu umowy,
2) zajdzie konieczność zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia na skutek:
a) warunków atmosferycznych uniemożliwiających ze względów technologicznych wykonanie przedmiotu umowy w ustalonym terminie lub negatywnie wpływających na jakość wykonania lub trwałość przedmiotu umowy,
b) wystąpienia robót zamiennych;
c) przedłużającego się oczekiwania na uzgodnienia, decyzje administracyjne, itp.; które to nie jest zawinione przez Wykonawcę
d) działania siły wyższej;
3) zmiany zasad finansowania zamówienia;
4) zostanie stwierdzona konieczność zaniechania wykonania robót budowlanych, powodująca zmniejszenie przedmiotu umowy i wynagrodzenia o kwotę stanowiącą równoważność zaniechanych robót
5) zmiany uwarunkowań prawnych i formalnych realizacji Kontraktu, spowodowanych działaniem osób trzecich,
6) wprowadzenia rozwiązań zamiennych, które nie wykraczając poza zdefiniowany przedmiot zamówienia i nie są traktowane jako zamówienie dodatkowe lub uzupełniające,
7) zmiany wynagrodzenia wykonawcy (ceny) o kwotę wynikającą ze zmienionych stawek podatku VAT obowiązujących w dacie powstania obowiązku podatkowego w czasie trwania umowy.
Za okoliczności siły wyższej uznaje się między innymi: pożar, powódź, huragan, eksplozję, awarie energetyczne, wojnę, operacje wojskowe, rozruchy, niepokoje społeczne, ograniczenia i zakazy wydane przez organy administracji publicznej, a także inne nadzwyczajne zjawiska losowe i przyrodnicze, wszystkie z nich powstające poza kontrolą Stron, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a jeżeli możliwe były do przewidzenia nie można było im zapobiec.
Zaistnienie siły wyższej powinno być udokumentowane przez Stronę powołującą się na nią.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uniejow.bip.net.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta w Uniejowie
ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów
Data składania wniosków, ofert: 11/04/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 09:50
Miejsce składania:
Sekretariat Urzędu Miasta w Uniejowie
ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej - realizowanego w ramach Zintegrowanego Projektu pn.: Termy Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej w ramach Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, działanie V.4 Infrastruktura kultury.
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Podobne przetargi
368418 / 2009-10-21 - Inny: Parafia
Parafia Rzymskokatolicka św. Katarzyny dz.m. w Korczewie - Zduńska Wola (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Konserwacja i remont zabytkowego kościoła parafialnego p.w. św. Katarzyny
w Korczewie - II etap prac do wykonania
116326 / 2011-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Wieluniu - Wieluń (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie robót budowlanych dotyczących konserwacji i odbudowy Baszty Męczarni przy ul. Podwale w Wieluniu - dokończenie prac
261610 / 2008-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Wieruszowski - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Remont-wymiana części pokrycia dachowego, zabytkowego budynku Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie - Zamku.
28392 / 2012-01-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Wieluniu - Wieluń (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie robót budowlanych w kościołach i muzeach
159731 / 2009-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Wieruszowski - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Remont - wymiana części pokrycia dachowego, zabytkowego budynku Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie - Zamku.
117210 / 2011-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Uniejów - Uniejów (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Restauracja Zespołu Zamkowo-Parkowego w Uniejowie realizowana w ramach zintegrowanego projektu pn.: Termy
Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej
243262 / 2008-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Wieruszowski - Wieruszów (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Remont-wymiana części pokrycia dachowego, zabytkowego budynku Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie - Zamku.
20616 / 2012-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina ÅaniÄ™ta - ÅaniÄ™ta (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Przebudowa budynku Zameczek na Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
187334 / 2011-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Uniejów - Uniejów (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Restauracja Zespołu Zamkowo-Parkowego w Uniejowie realizowana w ramach zintegrowanego projektu pn.: Termy
Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej
324796 / 2010-10-08 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury
Muzeum Sztuki w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Modernizacja MS ² - roboty budowlane, polegajÄ…ce na instalacji iluminacji budynku pofabrycznego Muzeum Sztuki w Åodzi w kompleksie MANUFAKTURA - 2 etap 2010r.
71970 / 2012-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina ÅaniÄ™ta - ÅaniÄ™ta (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Przebudowa budynku Zameczek na Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
63234 / 2011-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Wieluniu - Wieluń (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie robót budowlanych dotyczących konserwacji i odbudowy Baszty Męczarni przy ul. Podwale w Wieluniu - dokończenie prac
295688 / 2011-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Uniejów - Uniejów (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Restauracja Zespołu Zamkowo-Parkowego w Uniejowie realizowana w ramach zintegrowanego projektu pn.: Termy
Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej
98958 / 2012-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Wieluniu - Wieluń (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Wykonanie robót budowlanych w kościołach i muzeach
212072 / 2011-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina ÅaniÄ™ta - ÅaniÄ™ta (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Przebudowa budynku Zameczek na Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
890 / 2009-01-05 - Podmiot prawa publicznego
Muzeum Sztuki w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
RewitalizacjÄ™ obiektu Muzeum Sztuki w Åodzi przy ul. WiÄ™ckowskiego 36 dotyczÄ…cÄ… wejÅ›cia i modernizacji przestrzeni ekspozycyjnej
372884 / 2011-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Uniejów - Uniejów (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Restauracja Zespołu Zamkowo-Parkowego w Uniejowie realizowana w ramach zintegrowanego projektu pn.: Termy
Uniejów - Regionalny Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej
432010 / 2009-12-16 - Inny: Parafia
Parafia Rzymskokatolicka św. Katarzyny dz.m. w Korczewie - Zduńska Wola (łódzkie)
CPV: 452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)
Konserwacja i remont zabytkowego kościoła parafialnego p.w. św. Katarzyny w Korczewie - II etap prac do wykonania