285732 / 2010-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miejski w MorÄ…gu (MorÄ…g)
Adaptacja budynku po byłej kotłowni na świetlicę wiejską w Zawrotach
Opis zamówienia
Wspólny Słownik Zamówień: 45110000-1; 45112000-5; 45223500-1; 45223200-8; 45261000-4; 45420000-7; 45430000-0; 45410000-4; 45440000-3; 45331200-8; 45261320-3; 45261000-4; 45400000-1; 45450000-6; 45332300-6; 45332400-7; 45332200-5; 45331100-7; 45315000-8; 45333000-0; 45310000-3; 45320000-6
Przedmiotem inwestycji jest adaptacja byłej kotłowni osiedlowej na świetlicę wiejską, budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz budowa podziemnego zbiornika na gaz płynny o pojemności V=2700 l z przyłączem gazowym na działce nr 407/3 w miejscowości Zawroty, gm. Morąg.
Branża budowlana
Istniejący budynek należy przykryć dachem dwuspadowym o kątach nachylenia połaci 13 i 20 stopni. Pokrycie dachu blachodachówka z posypką kwarcową.
W budynku zaprojektowano w piwnicy salę główną dostępną bezpośrednio poprzez wejście z terenu ; w sali nie przewiduje się stałych miejsc pracy, długość przebywania osób 2-4 godzin . W świetlicy znajduje się scena ( posadzka podniesiona o 54 cm w stosunku do posadzki sali) oraz wejście do pomieszczenia gospodarczego i do nieużytkowanego pomieszczenia dawnego składu opału. Sala łączy się z komunikacją zaplecza gdzie zaprojektowano pomieszczenie socjalne i sanitariaty oraz schodami prowadzącymi na parter budynku. Na parterze budynku znajduje się pokój komputerowy, sanitariaty oraz pom. techniczne.
Budynek dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poprzez projektowaną pochylnię dla wózków przy wejściu do sali głównej i na parter. Wejście główne i wejście na parter zadaszone dachem z płyt akrylowych na konstrukcji stalowej nierdzewnej w kształcie łuku. Usytuowanie wejścia głównego do świetlicy bez zmian.
W części istniejącej budynku zaprojektowano wymianę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej na PCV ; wymianę posadzek; wentylację grawitacyjną; docieplenie ścian istniejących z wykonaniem wyprawy tynkarskiej; wymianę docieplenia stropodachów z wykonaniem nowego pokrycia dachem dwuspadowym, wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na tarasie wejściowym na parter budynku.
Teren przed wejściem do budynku wyłożyć kostką betonową w kolorze szarym i żółtym gr. 8 cm na podbudowie ze żwiru gr. 30 cm i podsypce z piasku gr. 5 cm .
Ogrodzenie zbiornika podziemnego na gaz płotem z siatki stalowej powlekanej na słupkach stalowych. Ogrodzenie zaopatrzyć w dwie furtki wejściowe na dwóch przeciwległych bokach. Wysokość ogrodzenia 1,80 m.
Branża sanitarna
Inst. solarna
Dwa kolektory solarne ustawione kątowo ( 45 stopni ) i połączone równolegle na dachu świetlicy wiejskiej ukierunkowane w kierunku południowym. Ze względu na wagę własną zestawu kolektorów solarnych wynoszącą około 100 kg należy przewidzieć odpowiednią konstrukcję nośną.
Rurociągi technologiczne wykonać z rur stalowych podwójnie ocynkowanych łączonych na gwint uszczelnienie z konopi lub z rur miedzianych łączonych beztopnikowym lutem twardym L-Ag2P lub L-CuP6.
Inst. wod.-kan.
Zaopatrzenie budynku w wodę odbywać się będzie z istniejącego przyłącza wodociągowego.
Rurociągi instalacji zimnej wykonać należy z rur stalowych ocynkowanych. Przewody zimnej wody prowadzić należy w bruzdach ścian, podejścia również umieścić należy w bruzdach.
Instalację ciepłej wody wykonać należy z rur stalowych podwójnie ocynkowanych. Zadaniem instalacji będzie doprowadzenie ciepłej wody do armatury czerpalnej. Przygotowanie ciepłej wody dla świetlicy wiejskiej odbywać się będzie za pośrednictwem zasobnika c.w.u. zasilanego z kotła grzewczego zasilanego gazem płynnym.
Obecnie istniejący budynek wyposażony jest w przyłącze kanalizacyjne za pośrednictwem którego odprowadzane są ścieki sieci kanalizacyjnej. Odprowadzenie ścieków gospodarczo - bytowych z budynku odbywać się będzie poprzez istniejące przyłącze kanalizacji sanitarnej sieci kanalizacyjnej. Ze względu na to, że wyjście kanalizacji z budynku znajduje się 10 cm nad poziomem projektowanej posadzki piwnicy rurociągi prowadzić po ścianach w bruzdach lub w przypadku braku takiej możliwości po powierzchni ścian. Rurociągi zabudować w obu przypadkach.
Odprowadzenie ścieków z kompaktów na poziomie piwnicy odbywać się będzie za pośrednictwem pompo - rozdrabniaczy.
Montażu urządzeń należy dokonać zgodnie z instrukcją producenta. Instalację kanalizacyjną odprowadzającą ścieki z pompo - rozdrabniaczy wykonać z rur PE dn 32 mm piony i dn 40 mm poziomy włączone do pionów kanalizacyjnych.
Odprowadzenie ścieków z kratek ściekowych K1, K2, K3 odbywać się za pośrednictwem instalacji ułożonej w ziemi pod posadzką piwnicy i podłączonej do
szczelnej studzienki PE dn 415 mm. Studzienka będzie miała głębokość 1,5 m i pojemność użytkową V = 150 l. W celu odprowadzenia ścieków projektuje się zanurzeniową pompę wody z włącznikiem pływakowym.
Odprowadzenie ścieków ze studzienki za pośrednictwem elastycznego węża podłączonego do pompy i do istniejącego pionu kanalizacyjnego, który należy zdemontować i zastąpić nowym PCV dn 110 mm. Przewody w ziemi i ponad posadzką wykonać należy z rur PCV i łączyć metodą wciskową.
Wszystkie przybory kanalizacyjne odprowadzające ścieki należy zaopatrzyć w zamknięcia wodne - syfony, które są niezbędne ze względu na możliwość przedostania się gazów kanałowych do wewnątrz budynku.
Inst. gazowa wewnętrzna
Zaopatrzenie świetlicy wiejskiej w ciepło odbywać się będzie za pośrednictwem kotła grzewczego projektowanego w pomieszczeniu technicznym na poziomie parteru.
Projektuje się kocioł grzewczy jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. W pomieszczeniu, w którym zlokalizowano kocioł gazowy należy wykonać kanał wentylacji nawiewno - wywiewnej o wymiarach 20 cm x 20 cm bez możliwości zakrycia zamontowany w ścianie na wysokości max 5 cm nad posadzką pomieszczenia technicznego wyprowadzony kanałem o wym. 20 x 20 cm ze spadkiem max 0,5% w kierunku na zewnątrz budynku i wyprowadzonym nad poziomem terenu.
Inst. zbiornikowa
Zbiornik usytuowany będzie od północnej strony budynku w odległości od jej ścian zewnętrznych 2,5 m i 1,5 m od najbliższej granicy posesji.
Podziemny zbiornik o pojemności 2.700 l tworzy zaplecze paliwowe i zasilać będzie urządzenia grzewcze w byłej kotłowni adaptowanej na świetlicę wiejską. Rurociągi zewnętrzne wykonać należy z rur polietylenowych HDPE SDR 11 dn 32 mm, łączonych metodą zgrzewania elektrofuzyjnego za pomocą typowych elektrokształtek PE o napięciu roboczym 24 V lub 39,5 V.
Rurociągi średniego i niskiego ciśnienia w części naziemnej należy wykonać z rur stalowych bez szwu kl. R lub R35, łączonych przez spawanie. Dopuszcza się stosowanie połączeń gwintowanych wyłącznie przy połączeniach z armaturą. Jako uszczelnienie należy używać taśmy teflonowej do gazu. Za pomocą reduktora I - ego stopnia zamontowanego na zbiorniku przeprowadzana jest redukcja wysokiego ciśnienia gazu do ciśnienia średniego.
Inst. c.o.
Ogólne zapotrzebowanie ciepła na cele centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji około 20.000 W.
Przyjęto kocioł grzewczy z zamkniętą komorą spalania komorą spalania o mocy Qmax = 24 kW zasilany gazem płynnym propanem. Parametry czynnika grzejnego 75o/65oC.
Obieg czynnika grzejnego wymuszony.
Projektuje się instalację centralnego ogrzewania w systemie rozdzielaczowym. Instalację c.o. wykonać należy w pomieszczeniu technicznym i do rozdzielaczy z rur i kształtek
stalowych czarnych bez szwu lub stalowych łączonych na bazie kształtek zaciskowych natomiast w pozostałych pomieszczeniach z rur wielowarstwowych łączonych na bazie kształtek zaciskowych.
Jako aparaty grzejne zaprojektowano grzejniki płytowe z elementami konwekcyjnymi i wbudowanym wkładkami zaworów termostatycznych wg normy PN-EN 442 dla parametrów 75O/65O/20OC.
Grzejniki posiadają wbudowany zestaw przyłączeniowy umożliwiający zasilenie grzejnika z boku.
Branża elektryczna
- demontaż starej instalacji elektrycznej
Istniejącą instalację elektryczną budynku byłej kotłowni należy w całości zdemontować. Demontaż rozpocząć od demontażu istniejącego przyłącza 4xALY16mm2 i demontażu stojaka dachowego (projekt przewiduje przebudowę dachu budynku).
- zasilanie w energię elektryczną
Na szczytowej ścianie wyremontowanego budynku świetlicy, w miejscu
wskazanym na planie rys. Nr E-1 i E-4 zamontować szafkę złączowo-pomiarową SZP typu ZNTLR. Linię zasilającą od nowego stojaka dachowego, ze śrubą hakową, do szafki SZP wykonać przewodem YDY4x10mm2 w RL37 p/t. Zalicznikową linię zasilającą z SZP do tablicy rozdzielczej TG wykonać przewodem YDY5x10mm2 w RL37 p/t. Podziału punktu PEN na N i PE wykonać w szafce złączowo-pomiarowej SZP. Wykonać uziemienie punktu PEN łącząc go bednarką stalową-ocynkowaną z uziomem pionowym, głębinowym i uziomem instalacji piorunochronnej. Oporność uziomu nie może przekraczać 30 om. Z tablicy rozdzielczej TG wyprowadzić projektowane obwody.
- instalacja oświetleniowa
Całość instalacji oświetleniowej zaprojektowano przewodami typu YDY 3-żyłowymi, z żyłą ochronną PE, o przekrojach podanych na schemacie zasilania i planie instalacji, układanymi w tynku w ścianach tradycyjnych murowanych i w rurkach izolacyjnych niepalnych układanych pod płytami z suchego tynku w ścianach o konstrukcji drewnianej, szkieletowej. Wykaz opraw znajduje się na rzucie przyziemia rys. Nr E-6. W pomieszczeniu technicznym, pom. porządkowym i WC stosować osprzęt szczelny. Doprowadzenie przewodów do opraw oświetleniowych na drewnianych sufitach wykonać w rurkach izolacyjnych niepalnych. Na stropach palnych, drewnianych wolno mocować wyłącznie oprawy oznaczone symbolem F. Łączniki instalować na wysokości 1,4m nad podłogą a w WC dla niepełnosprawnych na wys. 1,0m.
- instalacja oświetlenia awaryjnego
W sali głównej świetlicy, pokoju komputerowym i w korytarzu zaprojektowano oświetlenie ewakuacyjne za pomocą montażu opraw oświetleniowych z inwerterem typu OKN 236N Aw3. Nad wyjściami z pomieszczeń sali głównej świetlicy, pokoju komputerowego i korytarzy należy zainstalować oprawy ewakuacyjne kierunkowe.
- instalacja gniazd wtyczkowych
Całość instalacji gniazd wtyczkowych zaprojektowano przewodami typu YDY 3-żyłowymi, z żyłą ochronną PE, o przekrojach podanych na schemacie zasilania i planie instalacji, układanymi w tynku w ścianach tradycyjnych murowanych i w rurkach izolacyjnych niepalnych układanych pod płytami z suchego tynku w ścianach o konstrukcji drewnianej, szkieletowej. W WC, w pom. technicznym i pom. porządkowym stosować osprzęt szczelny. Gniazda wtyczkowe instalować na wysokości 0,9m w pom. technicznym i w zapleczu gospodarczym, 1,0m w WC dla niepełnosprawnych, 1,4m w WC, natomiast w sali głównej świetlicy, na scenie i w pokoju komputerowym na wysokości 0,30 m nad podłogą. Przewidziano wykonanie sześciu oddzielnych obwodów z gniazdami innego koloru dla zasilania komputerów i rutera.
- instalacja komputerowa
Instalację sieci komputerowej w czytelni dla dorosłych wykonać przewodami UPT kat. 5e 4x2x0,5 w RL układanymi pod tynk. Stosować osprzęt pod tynkowy. Gniazda do zasilenia komputerów montować na wysokości 0,3 m od posadzki a gniazdo do zasilenia rutera na wysokości 1,5 m. Obwody sieci komputerowej wyprowadzić 6-cio portowego panelu z 6-cioma modułami keystone RJ45 TK zamontowanego na wysokości 1,5m w miejscu wskazanym na planie rys. Nr E-8. Stosować gniazda sieciowe RJ45.
- instalacja telefoniczna
Wykonanie instalacji polega na ułożeniu obwodu telefonicznego przewodem YTKSY 1x4x0,7 w RL p/t od puszki przyłączeniowej na zewnętrznej ścianie budynku do modemu zamontowanego w pokoju komputerowym. Stosować osprzęt podtynkowy.
- instalacja alarmowa
Zasilanie centrali alarmowej zlokalizowanej w korytarzu budynku, wykonać przewodem typu YDY3x2,5 mm2 p/t z tablicy rozdzielczej TG
- instalacja telefoniczna
Zadaniem instalacji alarmowej jest sygnalizacja włamań do pomieszczeń świetlicy. Całość instalacji alarmowej zaprojektowano przewodami typu YDTY o przekrojach 0,5mm2 w RL lub RVKL p/t i ilości żył podanych na schemacie rys. Nr E-11. Dopuszcza się zastosowanie przewodu wielożyłowego z odejściem poszczególnych par żył do poszczególnych przyborów instalacji takich jak PCP - pasywne czujniki podczerwieni, M-manipulator, sygnalizatory zewnętrzny i wewnętrzny i N - nadajnik GSM zainstalowanych w miejscach wskazanych na planie rys. Nr E-9 i E-10. Obwody do poszczególnych czujek i sygnalizatorów wyprowadzić z centrali alarmowej zlokalizowanej w korytarzu budynku.
Ponadto:
- instalacja ochrony od przepięć atmosferycznych i łączeniowych
- instalacja przeciwporażeniowa,
- instalacja piorunochronna.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i zafakturowania w 2010 roku części robót będących przedmiotem umowy jednak do kwoty nie większej niż 85 000,00zł brutto.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 285732
Data publikacji: 2010-09-10
Nazwa: Urząd Miejski w Morągu
Ulica: ul. 11 Listopada 9
Numer domu: 9
Miejscowość: Morąg
Kod pocztowy: 14-300
Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie
Numer telefonu: 089 7572231
Numer faxu: 089 7572120
Adres strony internetowej: www.morag.pl
Regon: 00068778700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Adaptacja budynku po byłej kotłowni na świetlicę wiejską w Zawrotach
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Wspólny Słownik Zamówień: 45110000-1; 45112000-5; 45223500-1; 45223200-8; 45261000-4; 45420000-7; 45430000-0; 45410000-4; 45440000-3; 45331200-8; 45261320-3; 45261000-4; 45400000-1; 45450000-6; 45332300-6; 45332400-7; 45332200-5; 45331100-7; 45315000-8; 45333000-0; 45310000-3; 45320000-6
Przedmiotem inwestycji jest adaptacja byłej kotłowni osiedlowej na świetlicę wiejską, budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz budowa podziemnego zbiornika na gaz płynny o pojemności V=2700 l z przyłączem gazowym na działce nr 407/3 w miejscowości Zawroty, gm. Morąg.
Branża budowlana
Istniejący budynek należy przykryć dachem dwuspadowym o kątach nachylenia połaci 13 i 20 stopni. Pokrycie dachu blachodachówka z posypką kwarcową.
W budynku zaprojektowano w piwnicy salę główną dostępną bezpośrednio poprzez wejście z terenu ; w sali nie przewiduje się stałych miejsc pracy, długość przebywania osób 2-4 godzin . W świetlicy znajduje się scena ( posadzka podniesiona o 54 cm w stosunku do posadzki sali) oraz wejście do pomieszczenia gospodarczego i do nieużytkowanego pomieszczenia dawnego składu opału. Sala łączy się z komunikacją zaplecza gdzie zaprojektowano pomieszczenie socjalne i sanitariaty oraz schodami prowadzącymi na parter budynku. Na parterze budynku znajduje się pokój komputerowy, sanitariaty oraz pom. techniczne.
Budynek dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poprzez projektowaną pochylnię dla wózków przy wejściu do sali głównej i na parter. Wejście główne i wejście na parter zadaszone dachem z płyt akrylowych na konstrukcji stalowej nierdzewnej w kształcie łuku. Usytuowanie wejścia głównego do świetlicy bez zmian.
W części istniejącej budynku zaprojektowano wymianę istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej na PCV ; wymianę posadzek; wentylację grawitacyjną; docieplenie ścian istniejących z wykonaniem wyprawy tynkarskiej; wymianę docieplenia stropodachów z wykonaniem nowego pokrycia dachem dwuspadowym, wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na tarasie wejściowym na parter budynku.
Teren przed wejściem do budynku wyłożyć kostką betonową w kolorze szarym i żółtym gr. 8 cm na podbudowie ze żwiru gr. 30 cm i podsypce z piasku gr. 5 cm .
Ogrodzenie zbiornika podziemnego na gaz płotem z siatki stalowej powlekanej na słupkach stalowych. Ogrodzenie zaopatrzyć w dwie furtki wejściowe na dwóch przeciwległych bokach. Wysokość ogrodzenia 1,80 m.
Branża sanitarna
Inst. solarna
Dwa kolektory solarne ustawione kątowo ( 45 stopni ) i połączone równolegle na dachu świetlicy wiejskiej ukierunkowane w kierunku południowym. Ze względu na wagę własną zestawu kolektorów solarnych wynoszącą około 100 kg należy przewidzieć odpowiednią konstrukcję nośną.
Rurociągi technologiczne wykonać z rur stalowych podwójnie ocynkowanych łączonych na gwint uszczelnienie z konopi lub z rur miedzianych łączonych beztopnikowym lutem twardym L-Ag2P lub L-CuP6.
Inst. wod.-kan.
Zaopatrzenie budynku w wodę odbywać się będzie z istniejącego przyłącza wodociągowego.
Rurociągi instalacji zimnej wykonać należy z rur stalowych ocynkowanych. Przewody zimnej wody prowadzić należy w bruzdach ścian, podejścia również umieścić należy w bruzdach.
Instalację ciepłej wody wykonać należy z rur stalowych podwójnie ocynkowanych. Zadaniem instalacji będzie doprowadzenie ciepłej wody do armatury czerpalnej. Przygotowanie ciepłej wody dla świetlicy wiejskiej odbywać się będzie za pośrednictwem zasobnika c.w.u. zasilanego z kotła grzewczego zasilanego gazem płynnym.
Obecnie istniejący budynek wyposażony jest w przyłącze kanalizacyjne za pośrednictwem którego odprowadzane są ścieki sieci kanalizacyjnej. Odprowadzenie ścieków gospodarczo - bytowych z budynku odbywać się będzie poprzez istniejące przyłącze kanalizacji sanitarnej sieci kanalizacyjnej. Ze względu na to, że wyjście kanalizacji z budynku znajduje się 10 cm nad poziomem projektowanej posadzki piwnicy rurociągi prowadzić po ścianach w bruzdach lub w przypadku braku takiej możliwości po powierzchni ścian. Rurociągi zabudować w obu przypadkach.
Odprowadzenie ścieków z kompaktów na poziomie piwnicy odbywać się będzie za pośrednictwem pompo - rozdrabniaczy.
Montażu urządzeń należy dokonać zgodnie z instrukcją producenta. Instalację kanalizacyjną odprowadzającą ścieki z pompo - rozdrabniaczy wykonać z rur PE dn 32 mm piony i dn 40 mm poziomy włączone do pionów kanalizacyjnych.
Odprowadzenie ścieków z kratek ściekowych K1, K2, K3 odbywać się za pośrednictwem instalacji ułożonej w ziemi pod posadzką piwnicy i podłączonej do
szczelnej studzienki PE dn 415 mm. Studzienka będzie miała głębokość 1,5 m i pojemność użytkową V = 150 l. W celu odprowadzenia ścieków projektuje się zanurzeniową pompę wody z włącznikiem pływakowym.
Odprowadzenie ścieków ze studzienki za pośrednictwem elastycznego węża podłączonego do pompy i do istniejącego pionu kanalizacyjnego, który należy zdemontować i zastąpić nowym PCV dn 110 mm. Przewody w ziemi i ponad posadzką wykonać należy z rur PCV i łączyć metodą wciskową.
Wszystkie przybory kanalizacyjne odprowadzające ścieki należy zaopatrzyć w zamknięcia wodne - syfony, które są niezbędne ze względu na możliwość przedostania się gazów kanałowych do wewnątrz budynku.
Inst. gazowa wewnętrzna
Zaopatrzenie świetlicy wiejskiej w ciepło odbywać się będzie za pośrednictwem kotła grzewczego projektowanego w pomieszczeniu technicznym na poziomie parteru.
Projektuje się kocioł grzewczy jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. W pomieszczeniu, w którym zlokalizowano kocioł gazowy należy wykonać kanał wentylacji nawiewno - wywiewnej o wymiarach 20 cm x 20 cm bez możliwości zakrycia zamontowany w ścianie na wysokości max 5 cm nad posadzką pomieszczenia technicznego wyprowadzony kanałem o wym. 20 x 20 cm ze spadkiem max 0,5% w kierunku na zewnątrz budynku i wyprowadzonym nad poziomem terenu.
Inst. zbiornikowa
Zbiornik usytuowany będzie od północnej strony budynku w odległości od jej ścian zewnętrznych 2,5 m i 1,5 m od najbliższej granicy posesji.
Podziemny zbiornik o pojemności 2.700 l tworzy zaplecze paliwowe i zasilać będzie urządzenia grzewcze w byłej kotłowni adaptowanej na świetlicę wiejską. Rurociągi zewnętrzne wykonać należy z rur polietylenowych HDPE SDR 11 dn 32 mm, łączonych metodą zgrzewania elektrofuzyjnego za pomocą typowych elektrokształtek PE o napięciu roboczym 24 V lub 39,5 V.
Rurociągi średniego i niskiego ciśnienia w części naziemnej należy wykonać z rur stalowych bez szwu kl. R lub R35, łączonych przez spawanie. Dopuszcza się stosowanie połączeń gwintowanych wyłącznie przy połączeniach z armaturą. Jako uszczelnienie należy używać taśmy teflonowej do gazu. Za pomocą reduktora I - ego stopnia zamontowanego na zbiorniku przeprowadzana jest redukcja wysokiego ciśnienia gazu do ciśnienia średniego.
Inst. c.o.
Ogólne zapotrzebowanie ciepła na cele centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji około 20.000 W.
Przyjęto kocioł grzewczy z zamkniętą komorą spalania komorą spalania o mocy Qmax = 24 kW zasilany gazem płynnym propanem. Parametry czynnika grzejnego 75o/65oC.
Obieg czynnika grzejnego wymuszony.
Projektuje się instalację centralnego ogrzewania w systemie rozdzielaczowym. Instalację c.o. wykonać należy w pomieszczeniu technicznym i do rozdzielaczy z rur i kształtek
stalowych czarnych bez szwu lub stalowych łączonych na bazie kształtek zaciskowych natomiast w pozostałych pomieszczeniach z rur wielowarstwowych łączonych na bazie kształtek zaciskowych.
Jako aparaty grzejne zaprojektowano grzejniki płytowe z elementami konwekcyjnymi i wbudowanym wkładkami zaworów termostatycznych wg normy PN-EN 442 dla parametrów 75O/65O/20OC.
Grzejniki posiadają wbudowany zestaw przyłączeniowy umożliwiający zasilenie grzejnika z boku.
Branża elektryczna
- demontaż starej instalacji elektrycznej
Istniejącą instalację elektryczną budynku byłej kotłowni należy w całości zdemontować. Demontaż rozpocząć od demontażu istniejącego przyłącza 4xALY16mm2 i demontażu stojaka dachowego (projekt przewiduje przebudowę dachu budynku).
- zasilanie w energię elektryczną
Na szczytowej ścianie wyremontowanego budynku świetlicy, w miejscu
wskazanym na planie rys. Nr E-1 i E-4 zamontować szafkę złączowo-pomiarową SZP typu ZNTLR. Linię zasilającą od nowego stojaka dachowego, ze śrubą hakową, do szafki SZP wykonać przewodem YDY4x10mm2 w RL37 p/t. Zalicznikową linię zasilającą z SZP do tablicy rozdzielczej TG wykonać przewodem YDY5x10mm2 w RL37 p/t. Podziału punktu PEN na N i PE wykonać w szafce złączowo-pomiarowej SZP. Wykonać uziemienie punktu PEN łącząc go bednarką stalową-ocynkowaną z uziomem pionowym, głębinowym i uziomem instalacji piorunochronnej. Oporność uziomu nie może przekraczać 30 om. Z tablicy rozdzielczej TG wyprowadzić projektowane obwody.
- instalacja oświetleniowa
Całość instalacji oświetleniowej zaprojektowano przewodami typu YDY 3-żyłowymi, z żyłą ochronną PE, o przekrojach podanych na schemacie zasilania i planie instalacji, układanymi w tynku w ścianach tradycyjnych murowanych i w rurkach izolacyjnych niepalnych układanych pod płytami z suchego tynku w ścianach o konstrukcji drewnianej, szkieletowej. Wykaz opraw znajduje się na rzucie przyziemia rys. Nr E-6. W pomieszczeniu technicznym, pom. porządkowym i WC stosować osprzęt szczelny. Doprowadzenie przewodów do opraw oświetleniowych na drewnianych sufitach wykonać w rurkach izolacyjnych niepalnych. Na stropach palnych, drewnianych wolno mocować wyłącznie oprawy oznaczone symbolem F. Łączniki instalować na wysokości 1,4m nad podłogą a w WC dla niepełnosprawnych na wys. 1,0m.
- instalacja oświetlenia awaryjnego
W sali głównej świetlicy, pokoju komputerowym i w korytarzu zaprojektowano oświetlenie ewakuacyjne za pomocą montażu opraw oświetleniowych z inwerterem typu OKN 236N Aw3. Nad wyjściami z pomieszczeń sali głównej świetlicy, pokoju komputerowego i korytarzy należy zainstalować oprawy ewakuacyjne kierunkowe.
- instalacja gniazd wtyczkowych
Całość instalacji gniazd wtyczkowych zaprojektowano przewodami typu YDY 3-żyłowymi, z żyłą ochronną PE, o przekrojach podanych na schemacie zasilania i planie instalacji, układanymi w tynku w ścianach tradycyjnych murowanych i w rurkach izolacyjnych niepalnych układanych pod płytami z suchego tynku w ścianach o konstrukcji drewnianej, szkieletowej. W WC, w pom. technicznym i pom. porządkowym stosować osprzęt szczelny. Gniazda wtyczkowe instalować na wysokości 0,9m w pom. technicznym i w zapleczu gospodarczym, 1,0m w WC dla niepełnosprawnych, 1,4m w WC, natomiast w sali głównej świetlicy, na scenie i w pokoju komputerowym na wysokości 0,30 m nad podłogą. Przewidziano wykonanie sześciu oddzielnych obwodów z gniazdami innego koloru dla zasilania komputerów i rutera.
- instalacja komputerowa
Instalację sieci komputerowej w czytelni dla dorosłych wykonać przewodami UPT kat. 5e 4x2x0,5 w RL układanymi pod tynk. Stosować osprzęt pod tynkowy. Gniazda do zasilenia komputerów montować na wysokości 0,3 m od posadzki a gniazdo do zasilenia rutera na wysokości 1,5 m. Obwody sieci komputerowej wyprowadzić 6-cio portowego panelu z 6-cioma modułami keystone RJ45 TK zamontowanego na wysokości 1,5m w miejscu wskazanym na planie rys. Nr E-8. Stosować gniazda sieciowe RJ45.
- instalacja telefoniczna
Wykonanie instalacji polega na ułożeniu obwodu telefonicznego przewodem YTKSY 1x4x0,7 w RL p/t od puszki przyłączeniowej na zewnętrznej ścianie budynku do modemu zamontowanego w pokoju komputerowym. Stosować osprzęt podtynkowy.
- instalacja alarmowa
Zasilanie centrali alarmowej zlokalizowanej w korytarzu budynku, wykonać przewodem typu YDY3x2,5 mm2 p/t z tablicy rozdzielczej TG
- instalacja telefoniczna
Zadaniem instalacji alarmowej jest sygnalizacja włamań do pomieszczeń świetlicy. Całość instalacji alarmowej zaprojektowano przewodami typu YDTY o przekrojach 0,5mm2 w RL lub RVKL p/t i ilości żył podanych na schemacie rys. Nr E-11. Dopuszcza się zastosowanie przewodu wielożyłowego z odejściem poszczególnych par żył do poszczególnych przyborów instalacji takich jak PCP - pasywne czujniki podczerwieni, M-manipulator, sygnalizatory zewnętrzny i wewnętrzny i N - nadajnik GSM zainstalowanych w miejscach wskazanych na planie rys. Nr E-9 i E-10. Obwody do poszczególnych czujek i sygnalizatorów wyprowadzić z centrali alarmowej zlokalizowanej w korytarzu budynku.
Ponadto:
- instalacja ochrony od przepięć atmosferycznych i łączeniowych
- instalacja przeciwporażeniowa,
- instalacja piorunochronna.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i zafakturowania w 2010 roku części robót będących przedmiotem umowy jednak do kwoty nie większej niż 85 000,00zł brutto.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu zamówień tego samego rodzaju, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2011
Informacja na temat wadium:
Wadium w wysokości: 12 000.00 PLN (słownie: dwanaście tysięcy 00/100 PLN)
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy na zał. nr 1 do SIWZ.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy na zał. nr 1 do SIWZ.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie i za spełnienie tego warunku uzna złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy na zał. nr 1 do SIWZ.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - Załącznika nr 2.
Dysponowanie osobą, której zamierza powierzyć funkcję kierownika budowy do:
- kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
- kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadającymi im lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
- do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadającymi im, ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
Sytuacja ekonomiczna:
Opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna, że wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówie¬nia, jeżeli suma ubezpieczenia wynikająca z polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia nie będzie niższa niż 300 000,00zł.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną. Warunek wysokości sumy ubezpieczenia zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Oświadczenie o zgodności z warunkami przetargu
2. Zobowiązanie do wniesienia zabezpieczenia
3. Dowód wpłaty wadium
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania w umowie następujących zmian:
a)Zmiany kwoty wynagrodzenia:
- w przypadku zmiany albo wprowadzenia nowych przepisów lub norm, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego, w tym zwłaszcza w zakresie stawki podatku VAT,
- w przypadku wystąpienia robót uzupełniających, dodatkowych lub zamiennych / koszty tych robót przyjmowane będą na podstawie kosztorysów sporządzonych wg ustalonych składników cenotwórczych zawartych w formularzu ofertowym Wykonawcy/,
- w przypadku wykonania mniejszego zakresu robót niż określony w dokumentacji technicznej proporcjonalnie do zakresu rzeczowego.
b)Zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia:
- w przypadku zlecenia wykonania robót dodatkowych lub zamiennych jeżeli terminy ich zlecenia, rodzaj lub zakres, uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu umownego,
- w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych lub innych nieprzewidywalnych przyczyno charakterze obiektywnym, mających znaczny wpływ na termin wykonania,
- w związku ze stwierdzeniem braków lub błędów projektowych o czas niezbędny na poprawienie lub uzupełnienie projektu,
- w przypadku udzielenia zamówień uzupełniających przewidzianych w SIWZ pkt 4.1 jeżeli terminy ich zlecenia uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu umownego,
Okres wydłużenia terminu zakończenia powinien odpowiadać okresom opóźnień wymienionych powyżej.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Morągu
ul. 11 Listopada 9
14-300 Morąg
pokój nr 15
Data składania wniosków, ofert: 27/09/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Morągu
ul. 11 Listopada 9
14-300 Morąg
pokój nr 30
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Decyzja o przyznaniu dofinansowania w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - Odnowa i rozwój wsi - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Kody CPV:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451120005 (Roboty w zakresie usuwania gleby)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452235001 (Konstrukcje z betonu zbrojonego)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452232008 (Roboty konstrukcyjne)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453312008 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)
Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452613203 (Kładzenie rynien)
Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)
Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)
Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
453323006 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne)
Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
453324007 (Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych)
Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
453322005 (Roboty instalacyjne hydrauliczne)
Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)
Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
453150008 (Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach)
Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)
cpv21c:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)
Podobne przetargi
337250 / 2014-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina-Miasto Działdowo - Działdowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Szkoła bez barier - Szkoła bez różnic. Likwidacja barier w Zespole Szkół Nr 2 w Działdowie przy ul. Polnej 11 polegająca na budowie szybu wraz z windą dla osób niepełnosprawnych
173548 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Kętrzyn - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Rozbiórka budynków gospodarczych i garaży położonych w Kętrzynie
314214 / 2011-09-30 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Nadleśnictwo Pisz - Pisz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Przebudowa nawierzchni placu bazy Nadleśnictwa Pisz
334476 / 2014-10-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej - Olecko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Zagospodarowanie terenu - wymiana nawierzchni dróg i placów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Olecku - etap I
188130 / 2009-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Biała Piska - Biała Piska (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Modernizacja fontanny przy Placu Mickiewicza w Białej Piskiej.
120010 / 2013-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Mikołajki - Mikołajki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Modernizacja wraz z rozbudową istniejącej plaży miejskiej w Mikołajkach - Etap I
285798 / 2014-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gołdap - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
przebudowę nawierzchni jezdni dróg osiedlowych w miejscowości Boćwinka.
242859 / 2008-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Węgorzewo - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Budowa sali gimnastycznej wraz z boiskiem przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Węgorzewie.
334876 / 2014-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Remont schodów terenowych wraz z przyległymi chodnikami przy ul. Kasprowicza w Olsztynie
101668 / 2016-04-25 - Podmiot prawa publicznego
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Wykonanie rozbiórki budynku chlewni w m. Jankowo, gm. Rychliki.
55626 / 2011-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Iława - Iława (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Budowa kanalizacji sanitarnej w raz z przepompownią ścieków w Nowej Wsi
131916 / 2016-05-24 - Podmiot prawa publicznego
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Wykonanie rozbiórki 5 obiektów budowlanych w miejscowości Babiak, gm. Lidzbark Warmiński.
128452 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Rozbiórka wiaduktu kratownicowego nad linią kolejową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 527 w Morągu
303002 / 2012-08-17 - Inny: Obrona
Jednostka Wojskowa Nr 4352 - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Robota budowlana polegająca na rozbiórce oczyszczalni ścieków
w Kompleksie Wojskowym w Mrągowie (Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo - Kondycyjny).
271446 / 2012-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Bartoszyce - Bartoszyce (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Budowa hali sportowej w Bezledach
232198 / 2012-07-03 - Inny: Jednostka Wojskowa
Jednostka Wojskowa Nr 4352 - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
ROBOTY BUDOWLANE W ZAKRESIE ROZBIÓRKI BUDYNKU NR 25 - WIATY DREWNIANEJ ORAZ WYKONANIE ODWODNIENIA I OPASKI BETONOWEJ PRZY BUDYNKU NR 39 NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ NR 2568 W WĘGORZEWIE.
77719 / 2016-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gołdap - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Przebudowa drogi osiedlowej w Babkach
278408 / 2015-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gołdap - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Modernizacja drogi dojazdowej do budynków nr 16a, 18 i 20 przy ulicy Kościuszki w Gołdapi oraz chodnika w miejscowości Bronisze
181053 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Budowa tymczasowego parkingu samochodowego wraz z rozbiórką budynku przy ul. Wyzwolenia 30 B w Olsztynie.
332287 / 2010-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Wykonanie rozbiórki budynku przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 9A w Olsztynie
100269 / 2013-06-05 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury
Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Inwestycja Rozbudowa WBP w
Olsztynie jako centrum współpracy transgranicznej o zasięgu regionalnym (Etap 1 - stan surowy zamknięty) realizowana w ramach projektu Rozbudowa siedziby i potencjału regionalnego WBP w Olsztynie
173344 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Mikołajki - Mikołajki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Modernizacja wraz z rozbudową istniejącej plaży miejskiej w Mikołajkach - Etap I