Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

111933 / 2014-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Otwocku (Otwock)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-05-07 pod pozycją 97493. Zobacz ogłoszenie 97493 / 2014-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 111933

Data publikacji: 2014-05-26

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku

Ulica: ul. Górna 11

Numer domu: 11

Miejscowość: Otwock

Kod pocztowy: 05-400

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 7793714

Numer faxu: 022 7793714

Regon: 01626171600000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 97493

Data wydania biuletynu: 2014-05-07

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2014

Pozycja ogłoszenia: 97493

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku
ul.Górna 11, 05-400 Otwock
22 779 37 14, fax.22 779 37 14 woj.mazowieckie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia w ramach projektu CZAS NA ZMIANY współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki- Priorytet VI. Działanie 6.1 Podziałanie 6.1.3 dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Otwocku w zakresie :
Mała gastronomia dla 10 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Otwocku,
Kod przedmiotu zamówienia zgodnie z CPV - 80500000-9 usługi szkoleniowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w przedmiotowym zakresie jednej 10-osobowej grupy osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku w okresie od maja 2014r. do czerwca 2014r.
Ilość godzin na jednego uczestnika min. 155 w tym 5 godzin z aktywnego poszukiwania pracy, przy czym jedną godzinę zajęć należy rozumieć jako 60 min ( w tym 45 minut zajęć + 15 minut przerwy).
Celem szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do uzyskania wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu: surowców gastronomicznych, przygotowania stanowiska pracy, obróbki wstępnej surowców, techniki sporządzania dań podstawowych, sporządzania przekąsek i deserów oraz praktyczne wykorzystanie kas fiskalnych i wdrażania systemu HACCP.
Program powinien zawierać minimum: 155 godzin lekcyjnych w tym:
70 godziny zajęć teoretycznych
80 godzin zajęć praktycznych
5 godzin na zajęcia z aktywnego poszukiwania pracy.
Zagadnienia teoretyczne:
podstawowe normy i przepisy obowiązujące w gospodarce żywnościowej,
charakterystyka pracy w placówkach gastronomicznych,
organizacja stanowiska i miejsca pracy zgodnie z zasadami BHP,
obsługa narzędzi, maszyn i urządzeń, które stanowią wyposażenie placówek gastronomicznych,
stosowanie zasad prawidłowego żywienia,
charakterystyka procesów technologicznych,
planowanie i organizowanie pracy własnej i innych,
planowanie posiłków i układanie prostego menu w małej gastronomii,
dokonywanie oceny jakościowej surowców, półproduktów i gotowych potraw,
savoir-viver, elementy autoprezentacji w kontakcie z klientem,
organizacja i prezentacje potraw,
zasady sporządzania dań zasadniczych, przechowywanie, wydawanie i dystrybucja potraw,
dobór napojów alkoholowych, zasady sporządzania i serwowania napojów zimnych,
etyka i kultura zawodowa,
wdrożenie systemu HACCP,
teoretyczne zagadnienia z zakresu kas fiskalnych,
aktywne poszukiwanie pracy.
Zagadnienia praktyczne: obejmujące 80 godzin zajęć, powinny odbywać się w zakładach gastronomicznych, stołówkach, restauracjach lub odpowiednio przystosowanym i wyposażonym pomieszczeniu gastronomicznym. Pracownie (kuchnie) do zajęć praktycznych, gdzie uczestnicy będą odbywać praktykę powinny być wyposażone w sprzęt gastronomiczny oraz spełniać wymagania sanitarno-epidemiologiczne. Praktyczne wykorzystanie kas fiskalnych.
Zakończenie szkolenia - szkolenie zakończy się egzaminem wewnętrznym przed Komisją Kwalifikacyjną potwierdzającym wydaniem zaświadczenia kursu zgodnie z roz. MEN z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz.186).
Egzamin powinien zostać przeprowadzony w ramach godzin ustalonych w niniejszej specyfikacji, zgodnie z opisaną formą pozwalającą zweryfikować wiedzę i zdobyte umiejętności przez każdego uczestnika szkolenia.
Zaświadczenie certyfikat dyplom - zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach PO KL muszą zawierać dwa podstawowe logotypy: Logo PO KL i flagę Unii Europejskiej z dwoma podpisami oraz informację o wspófinansowaniu Szkolenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz hasło określone dla PO KL Człowiek - najlepsza inwestycja.
Wykonawca ubezpieczy uczestnika szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadku gdy uczestnikowi nie będzie przysługiwało stypendium oraz który w trakcie szkolenia podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą. Wyżej wymienione ubezpieczenie ma obejmować okres od dnia podjęcia zatrudnienia do dnia zakończenia szkolenia
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Nie przewiduje się zawierania umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art.67, ust.1, pkt.6 ustawy z dnia 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013r. poz.907 z póż. zm.).

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

Miejsce odbywania szkolenia: powiat Otwocki, Warszawa.
Wskazane terminy realizacji szkoleń :
Mała gastronomia od maja 2014r. do czerwca 2014r.

Liczba godzin szkolenia wynosi 155 godzin w tym 5 godzin z aktywnego poszukiwania pracy.
(1 godzina zegarowa obejmująca 45 min lekcyjnych + 15 minut przerwy)
Zamawiający nie dopuszcza dołączenia do grupy szkoleniowej innych osób niż te skierowane przez Zamawiającego (np. osób z wolnego naboru).
Zakłada się organizację zajęć w każdym tygodniu (biorąc pod uwagę pełne tygodnie), z pominięciem niedziel i świąt, w oparciu o plan nauczania obejmujący co najmniej 25 godzin zegarowych na każdego uczestnika kursu w tygodniu (godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia dydaktyczne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerwy może być ustalana w sposób elastyczny). Zajęcia powinny być zorganizowane w godzinach od 8.00 do 17.00, maksymalnie 6-7 godzin dydaktycznych w ciągu dnia od poniedziałku do piątku.
Powinien być zgodny ze standardami kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazie danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej na stronie www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl
Sala wykładowa powinna być odpowiednio oświetlona, przestronna, o powierzchni co najmniej 30m2, wyposażona w minimum 10 stolików/biurek, 10 krzeseł (dla każdego uczestnika szkolenia), 10 kas fiskalnych, spełniająca wymogi BHP oraz posiadać zaplecze sanitarne (WC, umywalka, salę lub kącik do spożycia posiłku); powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny, niezbędny do prowadzenia zajęć, tablicę lub filipchart, komputery, rzutnik pisma lub projektor multimedialny. W ramach prowadzonych zajęć praktycznych, należy zapewnić każdemu uczestnikowi odrębne samodzielne stanowisko do pracy.
Pomieszczenie, w którym realizowane jest szkolenie powinno zostać oznaczone poprzez wywieszenie plakatu, tablicy informacyjnej, naklejki lub innego rodzaju materiału zawierającego dwa podstawowe logotypy: Logo PO KL i flagę Unii Europejskiej z dwoma podpisami oraz informacją o realizowaniu szkolenia współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o współfinansowaniu powinna być umieszczona w widocznym miejscu i czytelna dla wszystkich osób uczestniczących w szkoleniu.

Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi na własność: materiały dydaktyczne niezbędne do utrwalenia wiadomości w celu pozytywnego zdania egzaminu, notatnik (format A4, twarda oprawa), długopis oraz teczki na materiały dydaktyczne. Materiały dydaktyczne powinny być przekazane na własność każdemu uczestnikowi w dniu rozpoczęcia zajęć które zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczenia projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z dnia 31.12.2013r., muszą zawierać dwa podstawowe logotypy: Logo PO KL i flagę Unii Europejskiej z dwoma podpisami oraz informację o współfinansowaniu: Szkolenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz hasło określone dla PO KL Człowiek - najlepsza inwestycja.

Uczestnicy kursu mają mieć zapewniony catering (jeden ciepły posiłek, kawa i herbata, zimne napoje, ciasteczka) w wysokości do 20 zł na osobę dziennie.
Kadra dydaktyczna wskazana przez wykonawców powinna obejmować co najmniej dwie osoby wyznaczone do realizacji niniejszego zamówienia, które posiadają kwalifikacje zawodowe, związane ze specyfiką szkolenia, posiadają minimum roczne doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń czy nauczania danego przedmiotu w szkole lub przeprowadziły co najmniej trzy szkolenia w zakresie objętym przedmiotem zamówienia.

Szkolenie powinno mieć opiekuna z ramienia Wykonawcy, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.

Szkolenie kończy się przeprowadzeniem ankiety oceniającej szkolenie, oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczenia ukończenia kursu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. (Dz.U.z 2012r., poz.186), w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia w ramach projektu CZAS NA ZMIANY współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki- Priorytet VI. Działanie 6.1 Podziałanie 6.1.3 dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Otwocku

Nazwa wykonawcy: Zakład Doskonalenia Zawodowego

Adres pocztowy wykonawcy: ul.Podwale 13

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-252

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Nazwa:
Mała gastronomia szkolenie dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Otwocku

Data udzielenie zamówienia: 07/05/2014

Liczba ofert: 2

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 26225,00

Cena wybranej oferty: 25000,00

Cena minimalna: 9900,00

Cena maksymalna: 25000,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

363262 / 2009-10-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu Wizerunek i etyka w ramach Projektu pt. Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego na podstawie Programu Funduszu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V - Dobre rządzenie, realizowanego zgodnie z umową o dofinansowanie numer POKL.05.03.00-00-02/08 z dnia 11 grudnia 2008r.

441408 / 2011-12-29 - Podmiot prawa publicznego

Bank Gospodarstwa Krajowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia nt. Profesjonalna obsługa klienta przeznaczonego dla doradców klienta Banku Gospodarstwa Krajowego

255244 / 2012-07-17 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostaka organizacyjna

Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie - Konstancin-Jeziorna (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
świadczenie usług szkoleniowych w ramach Projektu Aktywizacja zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII. Promocja Integracji Społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

90604 / 2012-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Żoliborz - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zrealizowanie szkolenia dla 4 grup odbiorców - rad pedagogicznych, członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy , pracowników socjalnych oraz pracowników ochrony zdrowia i policji - Niebieskie Karty - procedury interwencji wobec przemocy w rodzinie w praktyce

160838 / 2013-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stara Biała - Biała (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie i organizacja szkoleń w projekcie pn.: Aktywna integracja kobiet w gminie Stara Biała

95404 / 2009-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów dla rodziców/opiekunów w ramach projektu PL 0392.

47000 / 2011-03-17 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej-wymiar sprawiedliwośc

Zakład Karny Warszawa-Białołęka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie dwóch kursów przyuczających do zawodu: Glazurnik, Malarz - tapeciarz dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Warszawie Białołęce współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, w związku z realizacją Projektu nr 3 Cykl szkoleniowo-aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

42450 / 2015-02-25 - Inny: Państwowa Instytucja Kultury

Narodowe Centrum Kultury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Udzielenie wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015 w zakresie merytorycznej i organizacyjnej realizacji zadania polegającego na przeprowadzeniu diagnozy potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej oraz odkrywaniu i wspieraniu oddolnych inicjatyw kulturotwórczych dla Narodowego Centrum Kultury

362370 / 2012-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w MÅ‚awie - MÅ‚awa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pracownik hurtowni magazynu z obsługą komputera i uprawnieniami na wózki widłowe

113056 / 2010-04-21 - Podmiot prawa publicznego

Państwowa Jednostka Budżetowa - Centrum Projektów Europejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników IP i IP 2 z zasad udzielania zamówień publicznych po nowelizacji przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, w szczególności w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego