Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

115044 / 2015-05-15 - Podmiot prawa publicznego / Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Spółka z o.o. (Płońsk)

Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa i zakup wraz z montażem fabrycznie nowej rozrywarki do worków w ramach przedsięwzięcia Rozbudowa Zakładu Mechaniczno - Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Poświętnem gm. Płońsk.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa i zakup wraz z montażem rozrywarki worków w ramach przedsięwzięcia Rozbudowa Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Poświętnem gm. Płońsk.
W zakres zamówienia wchodzi:
1. Dzierżawa przez okres 24 miesięcy, zakup i montaż fabrycznie nowej rozrywarki do worków odpadów komunalnych.
2. Podłączenie energetyczne i włączenie w system sterowania zamontowanej rozrywarki.

Uwaga:
Zamawiający informuje, że Wykonawca niniejszego zamówienia powinien realizować swoje prace tak, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na powstawanie ewentualnych zakłóceń działającego zakładu.
Ponieważ instalacja będzie powiązana technologicznie z szeregiem istniejących urządzeń montaż przewodów zasilających wykona Zamawiający.

Wykonawca niniejszego Zamówienia udziela gwarancji na zrealizowany przez siebie zakres, a także na miejsca wpięcia/włączenia do instalacji istniejącej.

Opis funkcjonalny rozrywarki worków:
Zadaniem Wykonawcy jest doposażenie instalacji technologicznej Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów w Poświętnem w urządzenie do rozrywania worków wraz z jego odpowiednią zabudową, włączeniem w układ technologiczny. W tym celu Zamawiający doprowadzi zasilanie, a Wykonawca zapewni wpięcie urządzenia w system sterowania instalacji sortowni.
Rozrywarkę worków należy zamontować na początku ciągu technologicznego, w miejscu nadawania odpadów do instalacji.
Dostarczone urządzenie służyć będzie do skutecznego i szybkiego otwierania worków plastikowych z odpadami, opróżniania ich z zawartości i przenoszenia ich na przenośnik taśmowy kanałowy.
W plastikowych workach znajdować się będą zarówno odpady zmieszane jak i odpady pochodzące z selektywnej zbiórki.
Urządzenie do rozrywania worków powinno składać się z części zasypowej i rozrywarki, które winno posiadać automatyczny system dopasowania parametrów pracy do wielkości worków, stopnia ich zapełniania oraz mechanizm do otwierania worków w celu wysypania odpadów. Skuteczność otwierania worków powinna wynosić minimum 90% przy zakładanej przepustowości. Worek uzna się za otwarty, jeśli w sicie bębnowym zostaje on opróżniony lub posiada minimum jedno cięcie lub rozerwanie, przez które powstaje otwór, który odpowiada wielkością załadunku worka. Odpady wielkogabarytowe np. rama roweru, dywan, materac, betonowe bloki, duże kartony, zostaną usunięte ze strumienia przed podaniem odpadów do rozrywarki. Odpady do urządzenia będą podawane przy pomocy ładowarki teleskopowej. Worki mają zostać rozerwane, a następnie podawane w formie równomiernego strumienia materiału do przenośnika kanałowego/nadawy a następnie na linię sortowni. Odbiór materiału winien odbywać się za pomocą przenośnika zabudowanego w kanale.
Zakres dostawy rozrywarki worków m.in. stanowi:
-Dostawa zasadniczego urządzenia rozrywarki worków wraz z montażem,
-Dostawa niezbędnych konstrukcji stalowych oraz podestów,
-Dostawa i zabudowa odpowiedniego przesypu na nadawę kanałową,
-Dostawę zintegrowanego bunkra zasypowego/zasobnika z ruchomą podłogą lub przenośnikiem łańcuchowym transportującym odpady w strefę działania bębna rozrywającego,
-Dostawa kabli zasilających i sterujących wraz z osprzętem montażowym pomiędzy urządzeniem a jego szafą zasilająco-sterującą,
-Rozbudowa projektowanego systemu sterowania całej instalacji wraz z połączeniem go w jeden kompatybilny i spójny system sterowania i wizualizacji,
-Przeprowadzenie niezbędnych rozruchów wraz z przeszkoleniem pracowników Zakładu,
-Karta gwarancyjna na okres min. 12 m-cy z wymaganiami dostawcy dla utrzymania gwarancji,
-Instrukcja obsługi i konserwacji na tyle szczegółowa, aby Zamawiający mógł eksploatować i konserwować urządzenie samodzielnie,
-Harmonogram smarowania do wszystkich pozycji smarownych oraz wykaz zalecanych smarów i olejów wraz z ich zamiennikami,
-Dostawa dokumentacji powykonawczej.
Wymogi techniczne:
Zamawiający nie dopuszcza dostawy rozrywarki worków w wersji prototypowej. Rozrywarka worków musi być fabrycznie nowa, rok produkcji 2015.
1. Sposób podawania w zasobniku nadawy - podłoga przesuwna pozioma lub podłoga z przenośnikiem łańcuchowym,
2. Wymiary gabarytowe (dł. x szer. x wys.) max. 9200 x 3500 x 3700 mm
3. Masa urządzenia gotowego do pracy min. 10 Mg
4. Gabaryty wew. zasobnika nadawy (dł. x szer. x wys.) min. 6200 x 1900 x 1800 mm
5. Pojemność zasobnika nadawy min. 20 m3
6. Szerokość robocza rozrywarki min. 1700 mm
7. Wysokość zasypowa max. 3000 mm
8. Wydajność przy gęstości 50 kg/m3 8Mg/h min
9. Wydajność przy gęstości usypowej nadawy 200 kg/m3 25 Mg/h min
10. Moc łączna rozrywarki max. 20kW
11. Regulacja prędkości
(Wału rozrywającego lub przenośnika/podłogi)
12. Długość wału rozrywającego min. 1700 mm
13. Średnica zewnętrzna wału rozrywającego min. 1000 mm
14. Liczba obrotów wału rozrywającego max. 25 obr/min.
15. Liczba elementów tnących na wale rozrywającym min. 30 szt.
16. Prędkość podawcza, płynna regulacja: maks. 1,5 m/min

Rozrywarka worków - maszyna powinna być wykonana w stabilnej ramie z konstrukcji z blachy giętej. Powinna oznaczać się dużą wytrzymałością na zabrudzenia, zapchania i uwikłania materiału oraz być przystosowana do pracy w ciężkich warunkach (hala sortowni odpadów nieogrzewana, z dużym zapyleniem). Odległość między konstrukcją ramową a górną powierzchnią przenośnika odbiorczego musi uniemożliwiać powstawanie zatorów z odpadów.
Bęben rozrywający - musi posiadać min. 30 szt. elementów tnących/rozrywających. Elementy obrotowe bębna rozrywającego mają być wyposażone w ciągłe smarowane, mocne i ze wszystkich stron szczelne łożyska toczne. Rozrywarka worków musi posiadać rozwiązanie techniczne uniemożliwiające owijanie foli na bębnie.
Napęd rozrywarki - powinien się składać z jednego bądź dwóch silników hydraulicznych w bębnie rozrywającym, koniecznych przewodów hydraulicznych i łączeniowych oraz agregatu hydraulicznego z elektromagnetycznie uruchomianymi zaworami drożnymi, kontrolnymi i bezpieczeństwa, filtra oleju, zbiornika oleju itd. Agregat hydrauliczny z falownikiem w celu dopasowania wydajności.
W przypadku zastosowania do napędu silnika/silników hydraulicznych Zamawiający wymaga zastosowania ogrzewania zbiornika oleju (hala sortowni odpadów jest nieogrzewana).
Zamawiający dopuszcza zastosowanie napędu wału za pośrednictwem motoreduktora z hydraulicznym sprzęgłem bezpieczeństwa.
Zastosowane przez Wykonawcę rozwiązanie techniczne musi posiadać zabezpieczenie przed uszkodzeniem (np. automatyczny rewers wału).

Zasobnik nadawy - wykonany w stabilnej ramie z profili stalowych. Ściany zasobnika wykonane z blachy stalowej o grubości min. 4 mm z odpowiednimi wzmocnieniami. Zasobnik musi być połączony z rozrywarką. Oba elementy mają tworzyć jedną całość. Do konserwacji i obsługi zasobnika należy zamontować odpowiedni podest.
Zasobnik nadawy musi mieć pojemność min. 20 m3.
Przesuwna podłoga/przenośnik łańcuchowy - przesuwna podłoga osadzona musi być w stabilnej konstrukcji ramowej z profili stalowych. Przesuwną podłogę należy wykonać z ruchomych, długich profili zamkniętych z nałożonymi blachami ściernymi. Profile te należy osadzić i prowadzić na odpornych na ścieranie tworzywach sztucznych. Funkcja podawcza realizowana ma być poprzez profile wprowadzone hydraulicznie w ruch tam i z powrotem w grupach.
Zamawiający dopuszcza podawanie materiału w obręb działania bębna rozrywającego za pomocą przenośnika łańcuchowego.

Sterowanie elektryczne rozrywarki worków i ruchomej podłogi/przenośnika łańcuchowego składać musi się z szafy sterowniczej z wyłącznikiem głównym, elementów kontrolnych i sterujących, niezbędnych kontrolek, w drzwiach szafy i wyłączników bezpieczeństwa. Szafa sterownicza może zostać do wyboru zamocowana na podstawie wolnostojącej lub na ścianie. Wyposażenie elektryczne musi uwzględniać obowiązujące normy bezpieczeństwa i BHP.
Lej zasypowy - winien być wysoki na tyle, aby zabezpieczał odpady przed przesypywaniem na drugą stronę urządzenia i zapewniał wymaganą minimalną pojemność zasobnika. Blachy po stronie wzdłużnej zasobnika mają być umieszczone pod kątem (blachy zabezpieczają przed przesypem materiału za zasobnik). Do leja zasypowego będą dostarczana odpady z obydwu stron urządzenia. Od strony istniejącej nadawy - odpady zmieszane. Z drugiej strony będą ładowane odpady selektywnie zebrane. Zamawiający w najbliższym czasie planuje wybudowanie nowej nadawy odpadów selektywnie zebranych, która będzie zlokalizowana na zewnątrz południowo - wschodniej części hali. Istniejąca ściana w części przyległej do montowanego urządzenia będzie rozebrana.
Podwyższenie urządzenia przez blachy spowoduje ograniczenie widoczności dla operatora ładowarki. W tym celu wykonawca dostarczy i zamontuje z jednej strony urządzenia lustro pozwalające operatorowi obserwację rozkładu odpadów w rozrywarce. Lustro należy dostosować do obustronnej pracy ładowarki.

Zabezpieczenie przed gryzoniami - kable mają być zabezpieczone przed gryzoniami przez zastosowanie opancerzonych przewodów i specjalnych kabli. Lokalizacja kabli - na zewnątrz urządzenia.
Zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami - zamontowana rozrywarka worków winna być wyposażona w elementy zabezpieczające przed przedostawaniem się zanieczyszczeń pod urządzenie, a w szczególności do kanału sortowniczego.
Wykonawca zmodyfikuje odpowiednio system sterowania całej instalacji technologicznej pod kątem podłączenia urządzenia zgodnie z obowiązującym prawem (dla niniejszej maszyny).
Opis działania
Zasobnik rozrywarki wypełniany będzie za pomocą ładowarki teleskopowej. Poprzez przesuwną podłogę/przenośnik łańcuchowy w zasobniku worki z tworzywa sztucznego i luźny materiał dostają się w obszar rozrywarki worków. Sterowanie ma gwarantować dopasowanie prędkości podawania odpadów w strefę rozrywania do wydajności bębna rozrywającego.
Materiał jest transportowany z obszaru pracy rozrywarki worków a dalej przez elementy rozrywające do otworu kanałowego. Mechanizm otwierający wyposażony w zęby rozrywające otwiera worki z tworzywa sztucznego, opróżnia jak tylko możliwe i podaje je w formie równomiernego strumienia materiału do instalacji sortującej. Odbiór materiału odbywa się za pomocą kanałowego przenośnika odbiorczego.

Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązuje się do:
1) uruchomienia oraz przeprowadzenia pracy próbnej przez min. 8 godzin, potwierdzonej protokołem podpisanym przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. Odpady oraz media niezbędne do przeprowadzenia pracy próbnej zapewni Zamawiający;
2) przeprowadzenia szkolenia załogi Zamawiającego z zakresu obsługi, konserwacji i naprawy przedmiotu zamówienia w okresie uruchomiania. W wyniku szkolenia, pracownicy Zamawiającego powinni być zaznajomieni ze wszystkimi szczegółami obsługi przedmiotu zamówienia, elektrotechniki i sterowania oraz mogli samodzielnie prowadzić eksploatację wszystkich elementów przedmiotu zamówienia. Przeprowadzenie szkolenia winno być potwierdzone protokołem podpisanym przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego
i Wykonawcy i winno trwać min. 8 godzin.
3) dostarczenia niezbędnej dokumentacji w języku polskim tj.:
a) niezbędnych regulacji i pomiarów dopuszczających urządzenie do użytkowania, pomiary elektryczne podpisane przez osobę z uprawnieniami w tym zakresie,
b) karty gwarancyjnej i serwisowej,
c) instrukcji obsługi,
d) dokumentacji technicznej DTR,
e) schematu elektrycznego i sterowania,
f) katalogu części zużywających się.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 115044

Data publikacji: 2015-05-15

Nazwa:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Spółka z o.o.

Ulica: ul. Mickiewicza 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Płońsk

Kod pocztowy: 09-100

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 023 6624278 w, 35

Numer faxu: 023 6624278

Adres strony internetowej: www.pgk.plonsk.pl

Regon: 13031457400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa i zakup wraz z montażem fabrycznie nowej rozrywarki do worków w ramach przedsięwzięcia Rozbudowa Zakładu Mechaniczno - Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Poświętnem gm. Płońsk.

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa i zakup wraz z montażem rozrywarki worków w ramach przedsięwzięcia Rozbudowa Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Poświętnem gm. Płońsk.
W zakres zamówienia wchodzi:
1. Dzierżawa przez okres 24 miesięcy, zakup i montaż fabrycznie nowej rozrywarki do worków odpadów komunalnych.
2. Podłączenie energetyczne i włączenie w system sterowania zamontowanej rozrywarki.

Uwaga:
Zamawiający informuje, że Wykonawca niniejszego zamówienia powinien realizować swoje prace tak, aby w jak najmniejszym stopniu wpływały na powstawanie ewentualnych zakłóceń działającego zakładu.
Ponieważ instalacja będzie powiązana technologicznie z szeregiem istniejących urządzeń montaż przewodów zasilających wykona Zamawiający.

Wykonawca niniejszego Zamówienia udziela gwarancji na zrealizowany przez siebie zakres, a także na miejsca wpięcia/włączenia do instalacji istniejącej.

Opis funkcjonalny rozrywarki worków:
Zadaniem Wykonawcy jest doposażenie instalacji technologicznej Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów w Poświętnem w urządzenie do rozrywania worków wraz z jego odpowiednią zabudową, włączeniem w układ technologiczny. W tym celu Zamawiający doprowadzi zasilanie, a Wykonawca zapewni wpięcie urządzenia w system sterowania instalacji sortowni.
Rozrywarkę worków należy zamontować na początku ciągu technologicznego, w miejscu nadawania odpadów do instalacji.
Dostarczone urządzenie służyć będzie do skutecznego i szybkiego otwierania worków plastikowych z odpadami, opróżniania ich z zawartości i przenoszenia ich na przenośnik taśmowy kanałowy.
W plastikowych workach znajdować się będą zarówno odpady zmieszane jak i odpady pochodzące z selektywnej zbiórki.
Urządzenie do rozrywania worków powinno składać się z części zasypowej i rozrywarki, które winno posiadać automatyczny system dopasowania parametrów pracy do wielkości worków, stopnia ich zapełniania oraz mechanizm do otwierania worków w celu wysypania odpadów. Skuteczność otwierania worków powinna wynosić minimum 90% przy zakładanej przepustowości. Worek uzna się za otwarty, jeśli w sicie bębnowym zostaje on opróżniony lub posiada minimum jedno cięcie lub rozerwanie, przez które powstaje otwór, który odpowiada wielkością załadunku worka. Odpady wielkogabarytowe np. rama roweru, dywan, materac, betonowe bloki, duże kartony, zostaną usunięte ze strumienia przed podaniem odpadów do rozrywarki. Odpady do urządzenia będą podawane przy pomocy ładowarki teleskopowej. Worki mają zostać rozerwane, a następnie podawane w formie równomiernego strumienia materiału do przenośnika kanałowego/nadawy a następnie na linię sortowni. Odbiór materiału winien odbywać się za pomocą przenośnika zabudowanego w kanale.
Zakres dostawy rozrywarki worków m.in. stanowi:
-Dostawa zasadniczego urządzenia rozrywarki worków wraz z montażem,
-Dostawa niezbędnych konstrukcji stalowych oraz podestów,
-Dostawa i zabudowa odpowiedniego przesypu na nadawę kanałową,
-Dostawę zintegrowanego bunkra zasypowego/zasobnika z ruchomą podłogą lub przenośnikiem łańcuchowym transportującym odpady w strefę działania bębna rozrywającego,
-Dostawa kabli zasilających i sterujących wraz z osprzętem montażowym pomiędzy urządzeniem a jego szafą zasilająco-sterującą,
-Rozbudowa projektowanego systemu sterowania całej instalacji wraz z połączeniem go w jeden kompatybilny i spójny system sterowania i wizualizacji,
-Przeprowadzenie niezbędnych rozruchów wraz z przeszkoleniem pracowników Zakładu,
-Karta gwarancyjna na okres min. 12 m-cy z wymaganiami dostawcy dla utrzymania gwarancji,
-Instrukcja obsługi i konserwacji na tyle szczegółowa, aby Zamawiający mógł eksploatować i konserwować urządzenie samodzielnie,
-Harmonogram smarowania do wszystkich pozycji smarownych oraz wykaz zalecanych smarów i olejów wraz z ich zamiennikami,
-Dostawa dokumentacji powykonawczej.
Wymogi techniczne:
Zamawiający nie dopuszcza dostawy rozrywarki worków w wersji prototypowej. Rozrywarka worków musi być fabrycznie nowa, rok produkcji 2015.
1. Sposób podawania w zasobniku nadawy - podłoga przesuwna pozioma lub podłoga z przenośnikiem łańcuchowym,
2. Wymiary gabarytowe (dł. x szer. x wys.) max. 9200 x 3500 x 3700 mm
3. Masa urządzenia gotowego do pracy min. 10 Mg
4. Gabaryty wew. zasobnika nadawy (dł. x szer. x wys.) min. 6200 x 1900 x 1800 mm
5. Pojemność zasobnika nadawy min. 20 m3
6. Szerokość robocza rozrywarki min. 1700 mm
7. Wysokość zasypowa max. 3000 mm
8. Wydajność przy gęstości 50 kg/m3 8Mg/h min
9. Wydajność przy gęstości usypowej nadawy 200 kg/m3 25 Mg/h min
10. Moc łączna rozrywarki max. 20kW
11. Regulacja prędkości
(Wału rozrywającego lub przenośnika/podłogi)
12. Długość wału rozrywającego min. 1700 mm
13. Średnica zewnętrzna wału rozrywającego min. 1000 mm
14. Liczba obrotów wału rozrywającego max. 25 obr/min.
15. Liczba elementów tnących na wale rozrywającym min. 30 szt.
16. Prędkość podawcza, płynna regulacja: maks. 1,5 m/min

Rozrywarka worków - maszyna powinna być wykonana w stabilnej ramie z konstrukcji z blachy giętej. Powinna oznaczać się dużą wytrzymałością na zabrudzenia, zapchania i uwikłania materiału oraz być przystosowana do pracy w ciężkich warunkach (hala sortowni odpadów nieogrzewana, z dużym zapyleniem). Odległość między konstrukcją ramową a górną powierzchnią przenośnika odbiorczego musi uniemożliwiać powstawanie zatorów z odpadów.
Bęben rozrywający - musi posiadać min. 30 szt. elementów tnących/rozrywających. Elementy obrotowe bębna rozrywającego mają być wyposażone w ciągłe smarowane, mocne i ze wszystkich stron szczelne łożyska toczne. Rozrywarka worków musi posiadać rozwiązanie techniczne uniemożliwiające owijanie foli na bębnie.
Napęd rozrywarki - powinien się składać z jednego bądź dwóch silników hydraulicznych w bębnie rozrywającym, koniecznych przewodów hydraulicznych i łączeniowych oraz agregatu hydraulicznego z elektromagnetycznie uruchomianymi zaworami drożnymi, kontrolnymi i bezpieczeństwa, filtra oleju, zbiornika oleju itd. Agregat hydrauliczny z falownikiem w celu dopasowania wydajności.
W przypadku zastosowania do napędu silnika/silników hydraulicznych Zamawiający wymaga zastosowania ogrzewania zbiornika oleju (hala sortowni odpadów jest nieogrzewana).
Zamawiający dopuszcza zastosowanie napędu wału za pośrednictwem motoreduktora z hydraulicznym sprzęgłem bezpieczeństwa.
Zastosowane przez Wykonawcę rozwiązanie techniczne musi posiadać zabezpieczenie przed uszkodzeniem (np. automatyczny rewers wału).

Zasobnik nadawy - wykonany w stabilnej ramie z profili stalowych. Ściany zasobnika wykonane z blachy stalowej o grubości min. 4 mm z odpowiednimi wzmocnieniami. Zasobnik musi być połączony z rozrywarką. Oba elementy mają tworzyć jedną całość. Do konserwacji i obsługi zasobnika należy zamontować odpowiedni podest.
Zasobnik nadawy musi mieć pojemność min. 20 m3.
Przesuwna podłoga/przenośnik łańcuchowy - przesuwna podłoga osadzona musi być w stabilnej konstrukcji ramowej z profili stalowych. Przesuwną podłogę należy wykonać z ruchomych, długich profili zamkniętych z nałożonymi blachami ściernymi. Profile te należy osadzić i prowadzić na odpornych na ścieranie tworzywach sztucznych. Funkcja podawcza realizowana ma być poprzez profile wprowadzone hydraulicznie w ruch tam i z powrotem w grupach.
Zamawiający dopuszcza podawanie materiału w obręb działania bębna rozrywającego za pomocą przenośnika łańcuchowego.

Sterowanie elektryczne rozrywarki worków i ruchomej podłogi/przenośnika łańcuchowego składać musi się z szafy sterowniczej z wyłącznikiem głównym, elementów kontrolnych i sterujących, niezbędnych kontrolek, w drzwiach szafy i wyłączników bezpieczeństwa. Szafa sterownicza może zostać do wyboru zamocowana na podstawie wolnostojącej lub na ścianie. Wyposażenie elektryczne musi uwzględniać obowiązujące normy bezpieczeństwa i BHP.
Lej zasypowy - winien być wysoki na tyle, aby zabezpieczał odpady przed przesypywaniem na drugą stronę urządzenia i zapewniał wymaganą minimalną pojemność zasobnika. Blachy po stronie wzdłużnej zasobnika mają być umieszczone pod kątem (blachy zabezpieczają przed przesypem materiału za zasobnik). Do leja zasypowego będą dostarczana odpady z obydwu stron urządzenia. Od strony istniejącej nadawy - odpady zmieszane. Z drugiej strony będą ładowane odpady selektywnie zebrane. Zamawiający w najbliższym czasie planuje wybudowanie nowej nadawy odpadów selektywnie zebranych, która będzie zlokalizowana na zewnątrz południowo - wschodniej części hali. Istniejąca ściana w części przyległej do montowanego urządzenia będzie rozebrana.
Podwyższenie urządzenia przez blachy spowoduje ograniczenie widoczności dla operatora ładowarki. W tym celu wykonawca dostarczy i zamontuje z jednej strony urządzenia lustro pozwalające operatorowi obserwację rozkładu odpadów w rozrywarce. Lustro należy dostosować do obustronnej pracy ładowarki.

Zabezpieczenie przed gryzoniami - kable mają być zabezpieczone przed gryzoniami przez zastosowanie opancerzonych przewodów i specjalnych kabli. Lokalizacja kabli - na zewnątrz urządzenia.
Zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami - zamontowana rozrywarka worków winna być wyposażona w elementy zabezpieczające przed przedostawaniem się zanieczyszczeń pod urządzenie, a w szczególności do kanału sortowniczego.
Wykonawca zmodyfikuje odpowiednio system sterowania całej instalacji technologicznej pod kątem podłączenia urządzenia zgodnie z obowiązującym prawem (dla niniejszej maszyny).
Opis działania
Zasobnik rozrywarki wypełniany będzie za pomocą ładowarki teleskopowej. Poprzez przesuwną podłogę/przenośnik łańcuchowy w zasobniku worki z tworzywa sztucznego i luźny materiał dostają się w obszar rozrywarki worków. Sterowanie ma gwarantować dopasowanie prędkości podawania odpadów w strefę rozrywania do wydajności bębna rozrywającego.
Materiał jest transportowany z obszaru pracy rozrywarki worków a dalej przez elementy rozrywające do otworu kanałowego. Mechanizm otwierający wyposażony w zęby rozrywające otwiera worki z tworzywa sztucznego, opróżnia jak tylko możliwe i podaje je w formie równomiernego strumienia materiału do instalacji sortującej. Odbiór materiału odbywa się za pomocą kanałowego przenośnika odbiorczego.

Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązuje się do:
1) uruchomienia oraz przeprowadzenia pracy próbnej przez min. 8 godzin, potwierdzonej protokołem podpisanym przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. Odpady oraz media niezbędne do przeprowadzenia pracy próbnej zapewni Zamawiający;
2) przeprowadzenia szkolenia załogi Zamawiającego z zakresu obsługi, konserwacji i naprawy przedmiotu zamówienia w okresie uruchomiania. W wyniku szkolenia, pracownicy Zamawiającego powinni być zaznajomieni ze wszystkimi szczegółami obsługi przedmiotu zamówienia, elektrotechniki i sterowania oraz mogli samodzielnie prowadzić eksploatację wszystkich elementów przedmiotu zamówienia. Przeprowadzenie szkolenia winno być potwierdzone protokołem podpisanym przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego
i Wykonawcy i winno trwać min. 8 godzin.
3) dostarczenia niezbędnej dokumentacji w języku polskim tj.:
a) niezbędnych regulacji i pomiarów dopuszczających urządzenie do użytkowania, pomiary elektryczne podpisane przez osobę z uprawnieniami w tym zakresie,
b) karty gwarancyjnej i serwisowej,
c) instrukcji obsługi,
d) dokumentacji technicznej DTR,
e) schematu elektrycznego i sterowania,
f) katalogu części zużywających się.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 24

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 20 000 PLN.
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert a dowód jego wniesienia dołącza do oferty w następujący sposób:
a) Wadium wniesione w formach niepieniężnych.
Oryginał należy załączyć do oferty jako odrębny dokument, który zostanie zwrócony wykonawcy w terminie określonym w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych a jego kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wykonawcę należy złączyć z pozostałymi dokumentami, stanowiącymi ofertę.
b) Wadium wniesione w formach pieniężnych.
Do oferty należy załączyć oryginał lub kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
Wadium w pieniądzu należy wnieść na konto Zamawiającego: B.S. w Płońsku nr 26 8230 0007 0201 4386 2000 0002 z dopiskiem Wadium - przetarg na rozrywarkę do worków.
Za termin wniesienia wadium przyjmuje się termin uznania rachunku bankowego zamawiającego.
1. Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 roku Nr 42, poz. 275 z późniejszymi zmianami).
2. Wadium zostanie zwrócone wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. W ofercie należy wpisać numer konta, na który zamawiający będzie mógł zwrócić wadium wpłacone w formie pieniężnej oraz adres, pod który zamawiający odeśle oryginał wadium wniesionego w formie bezgotówkowej.
4. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. W tej sytuacji wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3, co powodowałoby brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust. 1 (zał. nr 3 do siwz).
Ocena spełniania warunku wymaganego od wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia według formuły spełnia/ nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek niniejszy zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował dostawy co najmniej dwóch rozrywarek worków wraz z montażem w ramach doposażenia tj. rozbudowy linii technologicznych o wydajności każdej rozrywarki min. 25 Mg/h przy przepustowości 200 kg/m3 wraz z ich zabudową w liniach technologicznych sortowania odpadów, z włączeniem tych urządzeń w system zasilania i sterowania linią technologiczną. Wykonawca winien wykazać się spełnieniem warunku w ramach kilku odrębnych dostaw.
Wykonawca poda w załączniku nr 4 do siwz wartość zrealizowanych dostaw, przedmiot dostawy, daty wykonania, nazwy podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane.
Zamawiający wymaga, aby fakt należytego wykonania dostaw został potwierdzony odpowiednimi dowodami, tj.
-poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
- inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
Ocena spełniania warunku wymaganego od wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów według formuły spełnia/ nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust. 1 (zał. nr 3 do siwz).
Ocena spełniania warunku wymaganego od wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia według formuły spełnia/ nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust. 1 (zał. nr 3 do siwz).
Ocena spełniania warunku wymaganego od wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia według formuły spełnia/ nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.
Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w trybie art. 22 ust. 1 (zał. nr 3 do siwz).
Ocena spełniania warunku wymaganego od wykonawców zostanie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia według formuły spełnia/ nie spełnia.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
a) Karta techniczna urządzenia wraz z potwierdzeniem wszystkich parametrów rozrywarki,
b) Rysunek przedstawiający lokalizację rozrywarki do worków.

inne_dokumenty:
Wszelkie pełnomocnictwa winny być załączone do oferty w formie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu pełnomocnictwa -notarialnie - art. 96 ustawy z 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 189 poz. 1158 ze zm.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie którego dokonano wyboru wykonawcy:
a) w przypadku, gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa np. dotyczących podatku VAT, wówczas wartość netto zamówienia pozostanie bez zmian a wartość brutto zostanie obliczona na podstawie nowych zasad,
b) zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności w postaci aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pgk.plonsk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o.o.
09-100 Płońsk, ul. Mickiewicza 4

Data składania wniosków, ofert: 26/05/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania: Sekretariat - siedziba zamawiającego.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
429900002 (Różne maszyny specjalnego zastosowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
515000007 (Usługi instalowania maszyn i urządzeń)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia: 515400000

Kod CPV piątej częsci zamówienia: 805110000

Informacje dodatkowe:
1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić, że będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
2. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

Podobne przetargi

456654 / 2013-11-08 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Energetyki Instytut Badawczy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Zaprojektowanie, wykonanie oraz uruchomienie instalacji recyrkulacji spalin do stanowiska badawczego o mocy 0,5 MW

66436 / 2014-02-26 - Uczelnia publiczna

Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Materiałowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Urządzenie do badania charakterystyk tribologicznych umożliwiające badanie właściwości tribologicznych materiałów o strukturze nanometrycznej, oznaczenie sprawy WIM/ZP/3/2014

488080 / 2013-11-27 - Podmiot prawa publicznego

Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budźetowej Mazovia - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Dostawa wraz z montażem, przeszkoleniem i uruchomieniem dla Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia w podziale na trzy części.

74579 / 2013-05-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Archiwum Państwowe - Radom (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Dostawa i montaż wyposażenia oraz mebli do pracowni konserwacji w nowej siedzibie Archiwum Państwowego w Radomiu przy ul. Wernera 7

64822 / 2010-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Zakup i dostawa maszyn do pielęgnacji boiska trawiastego na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Parkowej 27 w Legionowie

119094 / 2014-04-08 - Uczelnia publiczna

Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Materiałowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Urządzenie do badania charakterystyk tribologicznych umożliwiające badanie właściwości tribologicznych materiałów o strukturze nanometrycznej, oznaczenie sprawy WIM/ZP/3/2014

129796 / 2015-06-01 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Spółka z o.o. - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa i zakup wraz z montażem fabrycznie nowej rozrywarki do worków w ramach przedsięwzięcia Rozbudowa Zakładu Mechaniczno - Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Poświętnem gm. Płońsk.

93575 / 2016-06-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Dostawa urządzeń myjąco piorących obejmujących: zestaw urządzeń parowych, piorących i wspomagających oraz zestaw stacjonarnych namiotów stanowiskowych

236078 / 2013-06-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Archiwum Państwowe - Radom (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Dostawa i montaż wyposażenia oraz mebli do pracowni konserwacji w nowej siedzibie Archiwum Państwowego w Radomiu przy ul. Wernera 7

37578 / 2015-02-19 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
ZAKUP I DOSTAWA KOMORY FUMIGACYJNEJ DO DEZYNFEKCJI ZBIORÓW BIBLIOTECZNYCH, ARCHIWALNYCH I MUZEALNYCH ; znak: ZZP-200/14

359286 / 2009-10-14 - Inny: nauka

Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Dostawa 2 naczynek o pojemności 25 ml wraz z 2 kulami cyrkonowymi do młynka Retsch MM200.

53612 / 2014-02-14 - Inny: państwowa placówka naukowa

Instytut Chemii Organicznej PAN - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
DOSTAWA DROBNEGO SPRZĘTU LABORATORYJNEGO (MŁYNA PLANETARNO-KULOWEGO ORAZ GENERATORA WODORU) dla Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie

318258 / 2009-09-15 - Inny: nauka

Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Dostawa mikrowagi dla Ośrodka Badawczego Instytutu Nauk Geologicznych PAN w Warszawie i młynka planetarno-kulowego dla Ośrodka Badawczego Instytutu Nauk Geologicznych PAN w Krakowie.

49847 / 2014-03-07 - Inny: państwowa placówka naukowa

Instytut Chemii Organicznej PAN - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
DOSTAWA DROBNEGO SPRZĘTU LABORATORYJNEGO (MŁYNA PLANETARNO-KULOWEGO ORAZ GENERATORA WODORU) dla Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie

515702 / 2013-12-12 - Podmiot prawa publicznego

Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budźetowej Mazovia - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 429000005 (Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia)
Dostawa wraz z montażem, przeszkoleniem i uruchomieniem urządzeń do diagnostyki i naprawy samochodów dla Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia w podziale na trzy części.