Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

119458 / 2013-03-26 - Inny: jednostka budżetowa miasta Katowice nie posiadająca osobowości prawnej / Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Katowice)

pachulska

wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z wykonaniem podgrzewania płyty na Boisku RAPID w Katowicach

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi (z uwzględnieniem postanowień art. 30 ustawy) wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z wykonaniem podgrzewania na Boisku Rapid w Katowicach, w tym:
1.Wystąpienie o nowe warunki przyłączenia i wykonanie zaleceń zawartych w tych warunkach
2.Wykonanie dokumentacji wykonawczej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej
3.Demontaż istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy
4.Wykonanie podgrzewania płyty głównej i treningowej
5.Wykonanie nowej nawierzchni ze sztucznej trawy na płycie głównej i treningowej na boisku do piłki nożnej.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu oraz zakres robót budowlanych.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu.
Charakterystyka obiektu:
Na terenie znajdującym się w zakresie inwestycji znajdują się dwa boiska.
Boisko główne jest usytuowane w środkowo-południowej części działki. Posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej, co pozwala na intensywne korzystanie z boiska oraz wykorzystanie go niezależnie od warunków pogodowych. Kolor nawierzchni jest ciemnozielony. Boisko jest wyposażone w drenaż PCV o średnicy 65mm oraz odwodnienie liniowe ze wszystkich stron. Od strony wschodniej znajduje się pas nawierzchni utwardzonej o szerokości 3m pokrytej nawierzchnią z trawy syntetycznej.
W czterech narożnikach boiska znajdują się 4 maszty oświetleniowe. Boisko ma wymiary 105mx68m.
Boisko treningowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie boiska głównego również posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej i ma wymiary 48mx31m.
Boiska wyposażone są w dwie bramki, słupki bramkowe i poprzeczne koloru białego, słupki są osadzone w tulejach w fundamencie betonowym. Boiska posiadają również piłkochwyty wysokości 8,5m z sieci polipropylenowej w kolorze zielonym zamocowanej na słupach stalowych z linką naciągową pomiędzy słupami, skrajne z zastrzałem. Słupy mocowane są w fundamentach betonowych o wymiarach 40mx40mx150m w rozstawie co około 5m.
Na terenie obiektu znajduje się parking na 10 samochodów oraz przejazd o szerokości 3m wykonany w nawierzchni z kostki betonowej o grubości 8cm na podsypce cementowo-piaskowej o grubości 3cm. Na terenie znajdują się również cztery 8-kątne maszty oświetleniowe SMO 20, pełnościenne o wysokości 20m. Przeznaczone one są do zamontowania na ich szczycie głowic oświetleniowych z 7 projektorami oświetleniowymi.
Obecnie funkcję zaplecza socjalnego dla istniejących boisk stanowi parterowy budynek kontenerowy. Kontener posadowiony jest na stopach fundamentowych, co umożliwia przenoszenie go. Stalowe profile zimnogięte stanowią samonośny szkielet, na który składa się konstrukcja podłogi i stropodachu oraz stalowe słupy usytuowane w narożnikach kontenera. Podłoga kontenera składa się z blachy trapezowej, wełny mineralnej grubości 100mm, wodoodpornej płyty podłogowej OSB, w pomieszczeniach mokrych wylewka cementowa zatarta na ostro na płytach OSB, w szatniach wykładzina PCV, a w pomieszczeniach sanitarnych płytki typu gres. Stropodach wykonany jest z płyt ALAMENTTI, pokrytych od zewnątrz blachą trapezową, a od środka blachą ocynkowaną lakierowaną. Stropodach ocieplony jest wełną mineralną grubości 100mm. Rury spustowe wykonane są z PCV o przekroju fi8, rynny z blachy ocynkowanej o wym. 6,5x10cm. Obecnie budynek zaplecza zawiera szatnię z łazienką dla trenerów, 4 szatnie z łazienkami dla zawodników, magazyn z pomieszczeniem gospodarczym, biuro z monitoringiem, pomieszczenie szatniowe z łazienkami dla pracowników obsługi obiektu, WC ogólnodostępne damskie i męskie, pomieszczenie kotłowni. Powierzchnia zabudowy obiektu kontenerowego wynosi 285,90 m2. Gabarytowe wymiary budynku wynoszą 35,08mx8,15m, wysokość 3,00m.
Wymagania Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia.
Wymagania Zamawiającego obejmują następujące elementy:
1. Wystąpienie o nowe warunki przyłączenia i wykonanie zaleceń zawartych w tych warunkach
Aktualnie przyłącze ma zgodę na dostawę mocy w wysokości 95 kW.
Należy założyć, że dla projektowanego ogrzewania płyty przewodami grzejnymi potrzebna będzie moc o wartości 800 kW.
Dlatego też należy wystąpić o nowe warunki przyłączenia, które będą pokrywać nasze potrzeby.
2. Wykonanie projektu wykonawczego, uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie dokumentacji powykonawczej
Projekt powinien zawierać część dotyczącą wykonania nowej nawierzchni na płycie głównej i treningowej oraz część dotyczącą wykonania instalacji podgrzewającej obie płyty boiska.
Projektant musi zaprojektować nowe przyłącze na podstawie warunków przyłączenia, które uzyska.
Wykonawca zobowiązany jest uzyskać pozwolenia na wykonanie prac będących przedmiotem zamówienia.
3. Demontaż istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy
W zakresie demontażu starej nawierzchni należy także uwzględnić demontaż sprzętu sportowego jak i transport i utylizację zdemontowanej syntetycznej trawy.
4. Wykonanie podgrzewania płyty głównej i treningowej
Prace należy wykonywać według wcześniej wykonanej i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej.
Ze względu na to, że moc pobierana przez instalację ogrzewania boiska jest bardzo duża to zaleca się stosowanie kabli grzewczych przystosowanych do napięcia 400V zasilanych z sieci trójfazowej. Ze względu na bezpieczeństwo systemy grzejne terenów otwartych muszą być wykonane z kabli ekranowanych zasilanych przez wyłącznik różnicowoprądowy.
Powierzchnię Boiska należy podzielić na pięć stref, które będą kontrolowane przez osobne termostaty i czujniki. Będzie to dawało możliwość osobnego załączania i sterowania tymi strefami.
Elektryczne podgrzewanie murawy powodowane jest przez przepływ prądu elektrycznego przez specjalne kable grzejne o mocy 17-20 W/m na napięcie 400 V, które będą ułożone w warstwie gruntu, pod powierzchnią murawy. Głębokość ułożenia kabli grzejnych jest związana z zalecanym rozkładem temperatury w poszczególnych warstwach gruntu i zwykle wynosi 15-25 cm. Kabel grzejny powinien być ułożony równomiernie na całej powierzchni na takiej właśnie głębokości, w jednej z warstw podbudowy płyty boiska z uwagi na konieczność wykonywania prac konserwacyjnych związanych z utrzymaniem nawierzchni. Powierzchnię boiska należy podzielić na pięć stref grzewczych. Zasilanie i sterowanie systemem odbywa się z osobnych rozdzielnic przypisanych do każdej strefy grzewczej. Taki podział umożliwia strefowe ogrzewanie powierzchni boiska w zależności od potrzeb. Sterowanie zapewnią sterowniki mikroprocesorowe, które będą współpracować z czujnikiem temperatury w strefie pod murawą oraz czujnikiem wilgoci na powierzchni boiska.
System grzewczy powinien działać w pełni automatycznie, w zależności od uzyskanych danych z poszczególnych czujników (czujniki temperatury umiejscowione są w gruncie i nad powierzchnią murawy, a czujniki wilgoci na powierzchni gruntu), nie dopuszczając do przemarzania gruntu i zalegania śniegu. Chroni on również system odwodnienia boiska przed zamarzaniem odprowadzonej wody. Pozwalać to będzie na ciągłe monitorowanie stanu nawierzchni.
5.Wykonanie nowej nawierzchni ze sztucznej trawy na płycie głównej i treningowej na boisku do piłki nożnej.
Przy demontażu starej nawierzchni może ulec zniszczeniu warstwa nośna i podbudowa. Należy wykonać naprawę tej warstwy poprzez uzupełnienie i zagęszczenie.
Obrzeże betonowe należy wykonać od nowa.
Nowa nawierzchnia powinna być wykonana ze źdźbeł i warstwy podkładowej.
Źdźbła stanowią pęczki włókien kopolimerowych, które tworzą barwną warstwę wierzchnią, imitującą trawę. Warstwę podkładową stanowi część włókien, wpleciona na siatkę z tworzywa sztucznego i razem z siatką zatopiona w lateksie. W lateksowej warstwie podkładowej, oprócz siatki znajduje się dodatkowa warstwa wzmacniająca, wykonana z nietkanego tworzywa poliamidowego. Grubość warstwy podkładowej wynosi 2 mm.
Należy wykonać nawierzchnię sportową do piłki nożnej posiadającą Certyfikat FIFA lub Aprobatę Polskiego Związku Piłki Nożnej o następujących parametrach:
1. Typ włókna: 100 % włókien monofilowych, odporne na promieniowanie UV
2. Włókno proste o przekroju poprzecznym tożsamym z przekrojem włókna trawy naturalnej
3. Wysokość włókna: min.65 mm
4. Skład chemiczny włókna: polietylen (PE) lub polipropylen
5. Ciężar włókna: powyżej 13.000 Dtex,
6. Ilość włókien: od 130.000 do 170.000 włókien /m2
7.Wypełnienie trawy: granulat EPDM z produkcji pierwotnej lub granulat termoplastyczny o zawartości kauczuku powyżej 20%. Kolor granulatu: zielony (bezwonny), nie dopuszcza się braku wypełnienia.
8. Kolor nawierzchni - zielony (możliwe dwa odcienie)
9. Linie segregacyjne białe - wklejone w nawierzchnię.
10. Grubość włókna w miejscu wtopienia rdzenia - min. 300 mikronów
11. Przepuszczalność wodna bez wypełnienia - 60 litr/m2/min
Wymagane dokumenty dla powyższej nawierzchni:
1. Karta techniczna oferowanej sztucznej trawy oraz oferowanego granulatu potwierdzona przez producenta trawy
2. Dokument producenta oferowanej sztucznej trawy potwierdzający minimum 5 letnią gwarancję producenta na ten produkt
3. Dokument producenta oferowanego granulatu potwierdzający minimum 5 letnią gwarancję producenta granulatu, jaki będzie zastosowany wraz z potwierdzeniem producenta sztucznej trawy, że oferowany granulat spełnia jego wymagania jakościowe.
4. Świadectwo higieny (atest PZH) dopuszczające oferowaną sztuczną trawę i granulat do użytkowania.
5. Certyfikat FIFA lub Aprobata PZPN dla wykonanej nawierzchni
Ponadto zakres zamówienia obejmuje:
1. Dostawę i osadzenie tulei do słupków i stojaków
2. Dostawę:
-1 kpl profesjonalnych aluminiowych bramek do piłki nożnej o wymiarach 2,44x7,22m wraz z siatkami,
-1 kpl profesjonalnych aluminiowych bramek do piłki nożnej o wymiarach 2x5m wraz z siatkami,
-1 kpl. chorągiewek tj. 4 sztuki plus 2 sztuki zapas
3.Ustawienie w gotowych otworach bramek i chorągiewek.
Wymagane dokumenty dla ww sprzętu:
-certyfikaty, deklaracje zgodności,
-atesty, świadectwa wytrzymałościowe,
-karty, aprobaty techniczne,
-dokument potwierdzający że oferowany sprzęt spełnia wymogi PZPN
Szczegółowy zakres prac określony został w programie funkcjonalno-użytkowym pn. Wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z wykonaniem podgrzewania na Boisku RAPID w Katowicach oraz w projekcie umowy które stanowią załączniki do Specyfikacji.
Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia w Specyfikacji i załącznikach wskazane zostały symbole, nazwy producenta, normy i znaki towarowe dopuszcza się zastosowanie materiałów równoważnych, tj. o nie gorszych parametrach, niż opisane przez Zamawiającego.
Wizje lokalne:
Zamawiający wyznacza termin wizji lokalnych na dzień 28.03.2013 roku godz. 12.00 oraz na dzień 03.04.2013r. godz. 12.00.
Zbiórka: przy bramie wejściowej na Boisko Rapid Katowice ulica Grażyńskiego 51.Koszty związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej ponosi samodzielnie każdy Wykonawca. Każdy Wykonawca ponosi również wyłączną odpowiedzialność za treść uzyskanej informacji oraz za wszelkie straty lub szkody powstałe, jako następstwo wizji lokalnej terenu inwestycji.
W niniejszym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia wykonania zamówienia podwykonawcom. Jeśli zamówienie zostanie powierzone podwykonawcom - Wykonawca w swojej ofercie musi wskazać, którą część będzie wykonywał podwykonawca oraz może podać nazwę i adres podwykonawcy

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 119458

Data publikacji: 2013-03-26

Nazwa: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Ulica: Aleja Korfantego 35

Numer domu: 35

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-005

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 258 53 55, 253 87 33

Numer faxu: 32 253 87 33

Regon: 00078948200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: jednostka budżetowa miasta Katowice nie posiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
jednostka budżetowa miasta Katowice nie posiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z wykonaniem podgrzewania płyty na Boisku RAPID w Katowicach

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia stanowi (z uwzględnieniem postanowień art. 30 ustawy) wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z wykonaniem podgrzewania na Boisku Rapid w Katowicach, w tym:
1.Wystąpienie o nowe warunki przyłączenia i wykonanie zaleceń zawartych w tych warunkach
2.Wykonanie dokumentacji wykonawczej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej
3.Demontaż istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy
4.Wykonanie podgrzewania płyty głównej i treningowej
5.Wykonanie nowej nawierzchni ze sztucznej trawy na płycie głównej i treningowej na boisku do piłki nożnej.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu oraz zakres robót budowlanych.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu.
Charakterystyka obiektu:
Na terenie znajdującym się w zakresie inwestycji znajdują się dwa boiska.
Boisko główne jest usytuowane w środkowo-południowej części działki. Posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej, co pozwala na intensywne korzystanie z boiska oraz wykorzystanie go niezależnie od warunków pogodowych. Kolor nawierzchni jest ciemnozielony. Boisko jest wyposażone w drenaż PCV o średnicy 65mm oraz odwodnienie liniowe ze wszystkich stron. Od strony wschodniej znajduje się pas nawierzchni utwardzonej o szerokości 3m pokrytej nawierzchnią z trawy syntetycznej.
W czterech narożnikach boiska znajdują się 4 maszty oświetleniowe. Boisko ma wymiary 105mx68m.
Boisko treningowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie boiska głównego również posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej i ma wymiary 48mx31m.
Boiska wyposażone są w dwie bramki, słupki bramkowe i poprzeczne koloru białego, słupki są osadzone w tulejach w fundamencie betonowym. Boiska posiadają również piłkochwyty wysokości 8,5m z sieci polipropylenowej w kolorze zielonym zamocowanej na słupach stalowych z linką naciągową pomiędzy słupami, skrajne z zastrzałem. Słupy mocowane są w fundamentach betonowych o wymiarach 40mx40mx150m w rozstawie co około 5m.
Na terenie obiektu znajduje się parking na 10 samochodów oraz przejazd o szerokości 3m wykonany w nawierzchni z kostki betonowej o grubości 8cm na podsypce cementowo-piaskowej o grubości 3cm. Na terenie znajdują się również cztery 8-kątne maszty oświetleniowe SMO 20, pełnościenne o wysokości 20m. Przeznaczone one są do zamontowania na ich szczycie głowic oświetleniowych z 7 projektorami oświetleniowymi.
Obecnie funkcję zaplecza socjalnego dla istniejących boisk stanowi parterowy budynek kontenerowy. Kontener posadowiony jest na stopach fundamentowych, co umożliwia przenoszenie go. Stalowe profile zimnogięte stanowią samonośny szkielet, na który składa się konstrukcja podłogi i stropodachu oraz stalowe słupy usytuowane w narożnikach kontenera. Podłoga kontenera składa się z blachy trapezowej, wełny mineralnej grubości 100mm, wodoodpornej płyty podłogowej OSB, w pomieszczeniach mokrych wylewka cementowa zatarta na ostro na płytach OSB, w szatniach wykładzina PCV, a w pomieszczeniach sanitarnych płytki typu gres. Stropodach wykonany jest z płyt ALAMENTTI, pokrytych od zewnątrz blachą trapezową, a od środka blachą ocynkowaną lakierowaną. Stropodach ocieplony jest wełną mineralną grubości 100mm. Rury spustowe wykonane są z PCV o przekroju fi8, rynny z blachy ocynkowanej o wym. 6,5x10cm. Obecnie budynek zaplecza zawiera szatnię z łazienką dla trenerów, 4 szatnie z łazienkami dla zawodników, magazyn z pomieszczeniem gospodarczym, biuro z monitoringiem, pomieszczenie szatniowe z łazienkami dla pracowników obsługi obiektu, WC ogólnodostępne damskie i męskie, pomieszczenie kotłowni. Powierzchnia zabudowy obiektu kontenerowego wynosi 285,90 m2. Gabarytowe wymiary budynku wynoszą 35,08mx8,15m, wysokość 3,00m.
Wymagania Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia.
Wymagania Zamawiającego obejmują następujące elementy:
1. Wystąpienie o nowe warunki przyłączenia i wykonanie zaleceń zawartych w tych warunkach
Aktualnie przyłącze ma zgodę na dostawę mocy w wysokości 95 kW.
Należy założyć, że dla projektowanego ogrzewania płyty przewodami grzejnymi potrzebna będzie moc o wartości 800 kW.
Dlatego też należy wystąpić o nowe warunki przyłączenia, które będą pokrywać nasze potrzeby.
2. Wykonanie projektu wykonawczego, uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie dokumentacji powykonawczej
Projekt powinien zawierać część dotyczącą wykonania nowej nawierzchni na płycie głównej i treningowej oraz część dotyczącą wykonania instalacji podgrzewającej obie płyty boiska.
Projektant musi zaprojektować nowe przyłącze na podstawie warunków przyłączenia, które uzyska.
Wykonawca zobowiązany jest uzyskać pozwolenia na wykonanie prac będących przedmiotem zamówienia.
3. Demontaż istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy
W zakresie demontażu starej nawierzchni należy także uwzględnić demontaż sprzętu sportowego jak i transport i utylizację zdemontowanej syntetycznej trawy.
4. Wykonanie podgrzewania płyty głównej i treningowej
Prace należy wykonywać według wcześniej wykonanej i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej.
Ze względu na to, że moc pobierana przez instalację ogrzewania boiska jest bardzo duża to zaleca się stosowanie kabli grzewczych przystosowanych do napięcia 400V zasilanych z sieci trójfazowej. Ze względu na bezpieczeństwo systemy grzejne terenów otwartych muszą być wykonane z kabli ekranowanych zasilanych przez wyłącznik różnicowoprądowy.
Powierzchnię Boiska należy podzielić na pięć stref, które będą kontrolowane przez osobne termostaty i czujniki. Będzie to dawało możliwość osobnego załączania i sterowania tymi strefami.
Elektryczne podgrzewanie murawy powodowane jest przez przepływ prądu elektrycznego przez specjalne kable grzejne o mocy 17-20 W/m na napięcie 400 V, które będą ułożone w warstwie gruntu, pod powierzchnią murawy. Głębokość ułożenia kabli grzejnych jest związana z zalecanym rozkładem temperatury w poszczególnych warstwach gruntu i zwykle wynosi 15-25 cm. Kabel grzejny powinien być ułożony równomiernie na całej powierzchni na takiej właśnie głębokości, w jednej z warstw podbudowy płyty boiska z uwagi na konieczność wykonywania prac konserwacyjnych związanych z utrzymaniem nawierzchni. Powierzchnię boiska należy podzielić na pięć stref grzewczych. Zasilanie i sterowanie systemem odbywa się z osobnych rozdzielnic przypisanych do każdej strefy grzewczej. Taki podział umożliwia strefowe ogrzewanie powierzchni boiska w zależności od potrzeb. Sterowanie zapewnią sterowniki mikroprocesorowe, które będą współpracować z czujnikiem temperatury w strefie pod murawą oraz czujnikiem wilgoci na powierzchni boiska.
System grzewczy powinien działać w pełni automatycznie, w zależności od uzyskanych danych z poszczególnych czujników (czujniki temperatury umiejscowione są w gruncie i nad powierzchnią murawy, a czujniki wilgoci na powierzchni gruntu), nie dopuszczając do przemarzania gruntu i zalegania śniegu. Chroni on również system odwodnienia boiska przed zamarzaniem odprowadzonej wody. Pozwalać to będzie na ciągłe monitorowanie stanu nawierzchni.
5.Wykonanie nowej nawierzchni ze sztucznej trawy na płycie głównej i treningowej na boisku do piłki nożnej.
Przy demontażu starej nawierzchni może ulec zniszczeniu warstwa nośna i podbudowa. Należy wykonać naprawę tej warstwy poprzez uzupełnienie i zagęszczenie.
Obrzeże betonowe należy wykonać od nowa.
Nowa nawierzchnia powinna być wykonana ze źdźbeł i warstwy podkładowej.
Źdźbła stanowią pęczki włókien kopolimerowych, które tworzą barwną warstwę wierzchnią, imitującą trawę. Warstwę podkładową stanowi część włókien, wpleciona na siatkę z tworzywa sztucznego i razem z siatką zatopiona w lateksie. W lateksowej warstwie podkładowej, oprócz siatki znajduje się dodatkowa warstwa wzmacniająca, wykonana z nietkanego tworzywa poliamidowego. Grubość warstwy podkładowej wynosi 2 mm.
Należy wykonać nawierzchnię sportową do piłki nożnej posiadającą Certyfikat FIFA lub Aprobatę Polskiego Związku Piłki Nożnej o następujących parametrach:
1. Typ włókna: 100 % włókien monofilowych, odporne na promieniowanie UV
2. Włókno proste o przekroju poprzecznym tożsamym z przekrojem włókna trawy naturalnej
3. Wysokość włókna: min.65 mm
4. Skład chemiczny włókna: polietylen (PE) lub polipropylen
5. Ciężar włókna: powyżej 13.000 Dtex,
6. Ilość włókien: od 130.000 do 170.000 włókien /m2
7.Wypełnienie trawy: granulat EPDM z produkcji pierwotnej lub granulat termoplastyczny o zawartości kauczuku powyżej 20%. Kolor granulatu: zielony (bezwonny), nie dopuszcza się braku wypełnienia.
8. Kolor nawierzchni - zielony (możliwe dwa odcienie)
9. Linie segregacyjne białe - wklejone w nawierzchnię.
10. Grubość włókna w miejscu wtopienia rdzenia - min. 300 mikronów
11. Przepuszczalność wodna bez wypełnienia - 60 litr/m2/min
Wymagane dokumenty dla powyższej nawierzchni:
1. Karta techniczna oferowanej sztucznej trawy oraz oferowanego granulatu potwierdzona przez producenta trawy
2. Dokument producenta oferowanej sztucznej trawy potwierdzający minimum 5 letnią gwarancję producenta na ten produkt
3. Dokument producenta oferowanego granulatu potwierdzający minimum 5 letnią gwarancję producenta granulatu, jaki będzie zastosowany wraz z potwierdzeniem producenta sztucznej trawy, że oferowany granulat spełnia jego wymagania jakościowe.
4. Świadectwo higieny (atest PZH) dopuszczające oferowaną sztuczną trawę i granulat do użytkowania.
5. Certyfikat FIFA lub Aprobata PZPN dla wykonanej nawierzchni
Ponadto zakres zamówienia obejmuje:
1. Dostawę i osadzenie tulei do słupków i stojaków
2. Dostawę:
-1 kpl profesjonalnych aluminiowych bramek do piłki nożnej o wymiarach 2,44x7,22m wraz z siatkami,
-1 kpl profesjonalnych aluminiowych bramek do piłki nożnej o wymiarach 2x5m wraz z siatkami,
-1 kpl. chorągiewek tj. 4 sztuki plus 2 sztuki zapas
3.Ustawienie w gotowych otworach bramek i chorągiewek.
Wymagane dokumenty dla ww sprzętu:
-certyfikaty, deklaracje zgodności,
-atesty, świadectwa wytrzymałościowe,
-karty, aprobaty techniczne,
-dokument potwierdzający że oferowany sprzęt spełnia wymogi PZPN
Szczegółowy zakres prac określony został w programie funkcjonalno-użytkowym pn. Wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z wykonaniem podgrzewania na Boisku RAPID w Katowicach oraz w projekcie umowy które stanowią załączniki do Specyfikacji.
Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia w Specyfikacji i załącznikach wskazane zostały symbole, nazwy producenta, normy i znaki towarowe dopuszcza się zastosowanie materiałów równoważnych, tj. o nie gorszych parametrach, niż opisane przez Zamawiającego.
Wizje lokalne:
Zamawiający wyznacza termin wizji lokalnych na dzień 28.03.2013 roku godz. 12.00 oraz na dzień 03.04.2013r. godz. 12.00.
Zbiórka: przy bramie wejściowej na Boisko Rapid Katowice ulica Grażyńskiego 51.Koszty związane z przeprowadzeniem wizji lokalnej ponosi samodzielnie każdy Wykonawca. Każdy Wykonawca ponosi również wyłączną odpowiedzialność za treść uzyskanej informacji oraz za wszelkie straty lub szkody powstałe, jako następstwo wizji lokalnej terenu inwestycji.
W niniejszym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia wykonania zamówienia podwykonawcom. Jeśli zamówienie zostanie powierzone podwykonawcom - Wykonawca w swojej ofercie musi wskazać, którą część będzie wykonywał podwykonawca oraz może podać nazwę i adres podwykonawcy

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
1.Wykonawca winien wnieść wadium przetargowe w wysokości 60.000,00 zł przed upływem terminu składania ofert, zgodnie z art. 45.3 Ustawy.
2.Wadium może być wnoszone w formie jak określono w art. 45 ust.6 ustawy.
3.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na niżej wymieniony rachunek bankowy zamawiającego:ING Bank Śląski S.A. Oddział Katowice nr 48 1050 1214 1000 0022 0055 0750 z dopiskiem /wadium dla zamówienia pn. wymiana nawierzchni boiska piłkarskiego wraz z wykonaniem podgrzewania na Boisku Rapid w Katowicach /.
Ksero dowodu wpłaty wadium należy załączyć do oferty.
4.Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innej formie niż w pieniądzu (gwarancje bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie) należy załączyć do oferty.
5.Zwrot wadium i żądanie ponownego wniesienia wadium nastąpi zgodnie z art. 46 Ustawy.
6.Na podstawie art. 46 ust. 4a i 5 ustawy zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami.

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 18.2 SIWZ. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania w/w warunku jeśli Wykonawcy a) wykażą, że zaprojektowali samodzielnie lub wspólnie w rozumieniu art. 23 ustawy jedno zadanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie tj. usługę projektową oraz podają: wartość i przedmiot usługi, daty wykonania i nazwę podmiotu, na rzecz, którego usługa została wykonana, oraz załączą dowody, że usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie.
Przez jedną usługę projektową, o której mowa wyżej rozumie się wykonanie projektu elektrycznego podgrzewania płyty boiska piłkarskiego.
Zamawiający nie żąda informacji o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie.
b) wykażą, że wykonali samodzielnie lub wspólnie w rozumieniu art. 23 ustawy jedno zadanie w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie tj. robotę budowlaną oraz podają rodzaj i wartość robót, daty i miejsca wykonania oraz załączą dowody dotyczące najważniejszych robót, określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Przez robotę budowlaną, o której mowa wyżej rozumie się wykonanie elektrycznie podgrzewanej płyty boiska piłkarskiego.
Zamawiający nie żąda informacji o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie.
Uwaga 1!
Dowodami, o których mowa wyżej są:
a)poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b)w przypadku zamówień na roboty budowlane - inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt a,
c)w przypadku zamówień na dostawy lub usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia o którym mowa w pkt a.
Uwaga 2!
W okresie do 20 lutego 2014 roku w miejsce poświadczeń, o których mowa wyżej wykonawca może przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie.
Uwaga 3!
Zamawiający dopuszcza złożenie jednego dokumentu potwierdzającego wykonanie roboty budowlanej i usługi, lub oddzielnych dokumentów na poszczególne zadania.
Uwaga 4!
Na podstawie § 1 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U z 2013 poz. 231) w przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz, którego roboty budowlane i usługi wskazane w wykazach, o których mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.
Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 18.2 SIWZ. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania w/w warunku jeśli Wykonawcy wykażą że dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. wykażą osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialne za świadczenie usługi, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi oraz podają informacje na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych przez nie czynności, oraz przedstawią informację o podstawie do dysponowania tymi osobami oraz złożą pisemne oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają niżej określone uprawnienia:
Projektant - uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności:
- konstrukcyjno-budowlanej,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych,
Kierownik budowy - uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności:
- konstrukcyjno-budowlanej,
Kierownik robót - uprawnienia budowlane w specjalności:
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych,
lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz posiadają aktualne zaświadczenia o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego w oparciu o art. 6 ust.1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów inżynierów oraz urbanistów (Dz. U. z 2001r Nr 5 poz.42 ze zm).
Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający odstępuje od opisu warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 18.2 SIWZ. Ocena spełniania warunku odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/ nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Przez robotę budowlaną, o której mowa wyżej rozumie się wykonanie elektrycznie podgrzewanej płyty boiska piłkarskiego.
Zamawiający nie żąda informacji o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Przez jedną usługę projektową, o której mowa wyżej rozumie się wykonanie projektu elektrycznego podgrzewania płyty boiska piłkarskiego.
Zamawiający nie żąda informacji o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Oferta na formularzu oferty, o treści zgodnej z określoną we wzorze stanowiącym załącznik do SIWZ.
2.Oświadczenie Wykonawcy, o treści określonej w art. 22 ust.1 ustawy - że wykonawca może ubiegać się o udzielenie zamówienia, wg wzoru stanowiącego załącznik do SIWZ.
3. Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innej formie niż w pieniądzu (gwarancje bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie) lub kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem potwierdzająca wniesienie wadium przelewem na konto bankowe.
4.Na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie takich podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Wzór zobowiązania stanowi załącznik do SIWZ.
5.Ponadto, jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów wymaga załączenia do oferty niżej wymienionych dokumentów:
a)Dokumentów dotyczących w szczególności:
-zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
-sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
-charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
-zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Uwaga: za dokumenty o których mowa w pkt a) Zamawiający uzna np. poświadczenia, oświadczenia, umowy
6.Wartości podane w dokumentach dotyczących wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu w walutach innych niż PLN, Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP (Tabela A) na dzień podpisania protokołu końcowego odbioru robót/usług. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z ofertą wyżej wymieniony protokół.

Oferty wspólne:
1.W przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja) - wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Fakt ustanowienia pełnomocnika należy udokumentować dołączeniem pełnomocnictwa podpisanego przez wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Pełnomocnictwo winno być w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
2.Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
3.Zamawiający przy ocenie spełnienia warunków będzie rozpatrywał podane informacje łącznie
z zastrzeżeniem, że dokumenty wymienione w punkcie 18 ppkt 4 litery a-d oraz ppkt 5 litera b SIWZ muszą przedstawić dla każdego z partnerów Konsorcjum lub wspólników spółki osobno.
4.Dokumenty załączone do oferty powinny być przedstawione w formie oryginałów lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy.
5.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach, których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana treści umowy:
1.zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
2.Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w zakresie:
1)konieczności zmiany osób wskazanych jako: kierownik budowy, kierownik robót, projektant i przedstawiciel Zamawiającego,
2)zaistnienia nadzwyczajnej okoliczności której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy wynikającej z potrzeby zmiany np. koncepcji realizacji inwestycji, dokumentacji, a zmiana ta jest korzystna dla zamawiającego,
3)ustawowej zmiany przepisów ustalających wysokość stawki podatku VAT,
4)braku możliwości terminowego wykonania umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, za które nie ponosi odpowiedzialności i na które nie miał wpływu (np. w sytuacji, gdy z winy dostawcy energii elektrycznej nie jest możliwe uruchomienie i sprawdzenie działania podgrzewania płyty boiska).

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Aleja Korfantego 35, 40-005 Katowice pokój numer20

Data składania wniosków, ofert: 10/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Aleja Korfantego 35, 40-005 Katowice sekretariat ośrodka pokój numer 8

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zawarcie umowy:
1.Wybrany wykonawca winien w ciągu 5 dni skontaktować się z zamawiającym, w celu dokonania niezbędnych uzgodnień, w tym między innymi:
-formy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
-przedstawienia projektów umów z podwykonawcami, zgodnie z zakresem podanym w formularzu ofertowym wraz częścią dokumentacji dotyczącą robót określonych w projekcie umowy.
2.Wybrany wykonawca zobowiązany jest przed podpisaniem umowy do dostarczenia:
-poświadczonych za zgodność z oryginałem dokumentów, które potwierdzają uprawnienia budowlane osób wskazanych przez niego do wykonania umowy wraz z aktualnymi zaświadczenia o przynależności do właściwej Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego w oparciu o art. 6 ust.1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów inżynierów oraz urbanistów (Dz. U. z 2001r Nr 5 poz.42 ze zm) - dotyczy kierownika budowy, robót i projektanta.
-poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii aktualnej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Suma ubezpieczenia wykazana w polisie nie może być niższa niż wartość brutto złożonej oferty. Polisa stanowić będzie załącznik do umowy.
3.W przypadku złożenia oferty wspólnej Wykonawcy muszą dostarczyć :
-konsorcja: kopia umowy konsorcjum, określająca sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania dla każdego z członków konsorcjum przy realizacji zamówienia, sposób rozliczania się w przypadku wygrania przetargu, czas trwania oraz sposób rozwiązania.
-spółka cywilna: kopię umowy spółki cywilnej.
Dokumenty, o których mowa wyżej powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
4. Zawarcie umowy, którą przygotuje Zamawiający, nastąpi w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy, po wniesieniu przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a nie później niż przed upływem terminu związania ofertą z zastrzeżeniem art. 94 ust. 2.
5.W przypadku, gdy osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań (podpisania umowy) w imieniu Wykonawcy są ograniczone przepisami prawa, wówczas przed podpisaniem umowy wykonawca winien przedstawić odpowiedni dokument upoważniający te osoby do zaciągania zobowiązań na kwotę, co najmniej równą cenie ofertowej.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy:
1.Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% wynagrodzenia umownego.
2.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a)w pieniądzu,
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
c)gwarancjach bankowych,
d)gwarancjach ubezpieczeniowych,
e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zamawiający nie wyraża zgody na wnoszenie zabezpieczenia w formie weksli oraz ustanowienia zastawu rejestrowego.
3.Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, w ING Bank Śląski S.A O/ Katowice na nr 48 1050 1214 1000 0022 0055 0750, najpóźniej w dacie zawarcia umowy.
4.W przypadku wniesienia zabezpieczenia w pozostałych dopuszczalnych formach określonych w art. 148 ust.1 pkt. 2, 3, 4, 5 dokument zabezpieczenia należy złożyć w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Katowice w depozycie w Dziale Technicznym pokój numer 20.
5.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy będzie przechowywane zgodnie z art.148 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy będzie zwrócone zgodnie z art.151 ust.1 w/w Ustawy z tym że kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady wyniesie 30% wysokości zabezpieczenia i zostanie zwrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
Wzór umowy:
1.Wzór umowy określony został w załączniku do SIWZ.
2.Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy będzie płatne wykonawcy w terminie 21 dni od dnia dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury vat do siedziby zamawiającego.
3.Zamawiający naliczy kary umowne na warunkach i w wysokościach określonych we wzorze umowy.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Podobne przetargi

164309 / 2013-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. z/s w Syryni - Syrynia (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn.: Przebudowa drogi powiatowej 5002S - ul. Chrobrego w Wodzisławiu Śl.

119877 / 2015-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej termomodernizacji i wykonania instalacji c.o. w budynkach przy Pl. Kościelnym nr 1 i ul.Gliwickiej nr 1 w Rybniku

173224 / 2014-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tychy - Tychy (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie funkcji audytora energetycznego dla zadania pn. Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego w Jaroszowicach wykonywanego w standardzie obiektu energooszczędnego w klasie energetycznej bud. B zgodnie z wymaganiami programu priorytetowego LEMUR realizowanego przez NFOŚiGW.

296312 / 2013-07-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Robota budowlana wraz z wykonaniem niezbędnych projektów wykonawczych koniecznych dla realizacji zadania inwestycyjnego pn. Termomodernizacja budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Powstańców 41a w Katowicach oraz pełnieniem nadzoru autorskiego

218193 / 2014-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej na wykonanie projektu rozbiórki obiektów wybudowanych bez pozwolenia konserwatorskiego na terenie nieruchomości przy ul. Mysłowickiej 68 w Katowicach

367526 / 2012-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji technicznej na roboty budowlane w budynkach przy ul. Katowickiej 46-46c, 48-48c oraz 50-50a w Katowicach

252368 / 2010-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów - Chorzów (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej: Przebudowa ul. ks. Jana Gałeczki w Chorzowie - Etap II i Etap III

135756 / 2010-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej na wykonanie rozbiórek czterech budynków mieszkalnych przy ul. Gliwickiej 25-25A, ul. Gliwickiej 29-29A, ul. Opolskiej 44-44A i ul. Opolskiej 46-46A w Katowicach

243547 / 2014-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej na wykonanie projektu rozbiórki obiektów wybudowanych bez pozwolenia konserwatorskiego na terenie nieruchomości przy ul. Mysłowickiej 68 w Katowicach

273912 / 2015-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu wokół budynków przy ul. Wolnej 8 -16 w Rybniku

169718 / 2010-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Wodzisław Śląski - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego

212617 / 2014-10-08 - Inny: Administracja rzÄ…dowa niezespolona

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej p.n. Remont koryta rzeki Odry w km 82+250 - 82+600 wraz z odcinkowym remontem prawego brzegu rzeki w km 81+100 - 81+600 - usuwanie szkód powodziowych

314322 / 2015-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Zawiercie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego termomodernizacji budynku Pałacyku w Kromołowie - filii MOK Centrum, w ramach zadania pn. : Termomodernizacja budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej w Zawierciu

92438 / 2011-04-27 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Jeleśnia - Jeleśnia (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Sprawowanie funkcji inspektora nadzoru budowlanego nad robotami budowlanymi w leśnictwach Korbielów, Sopotnia Dolna, Sopotnia Potok i Romanka Górna realizowanymi w ramach programu małej retencji w górach

87633 / 2014-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mikołów - Mikołów (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowych dla zadań: Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 oraz budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Mikołowie

164778 / 2014-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ NA WYKONANIE ROZBIÓRKI OBIEKTÓW WYBUDOWANYCH NA TERENIE NIERUCHOMOŚCI PRZY UL. PRZYJAZNEJ 28/2 ORAZ UL. MYSŁOWICKIEJ 66 W KATOWICACH

79128 / 2012-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pilchowice - Pilchowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Projekt budowlano-wykonawczy modernizacji obiektu szkolno-przedszkolnego w Żernicy przy ulicy Leopolda Miki 37

133415 / 2015-09-09 - Inny: Spółka Akcyjna

Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A. - Częstochowa (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: Rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni Ścieków DŹBÓW dla Oczyszczalni Ścieków WARTA S.A. w Częstochowie

57407 / 2016-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku - Rybnik (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej instalacji gazowej oraz centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej dla 20 mieszkań znajdujących się w zasobach zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku

179955 / 2011-06-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej Przebudowy pomieszczeń Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Medyków 14