Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

83142 / 2009-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Opole UrzÄ…d Miasta Opola (Opole)

Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na przebudowę Stawu Zamkowego przy ul.N.Barlickiego w Opolu - w ramach projektu pn.: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Miasta Opola (ODRA uRZEKA w Opolu)

Opis zamówienia

Rodzaj i zakres prac:
Obszar, dla którego należy opracować projekt budowlany i wykonawczy, obejmuje: działkę nr 11/17, k.m. 43, obręb Opole o powierzchni 1,3193 ha, z czego wody stojące zajmują powierzchnię 0,8735 ha, tereny rekreacyjno - wypoczynkowe - 0,4458 ha, a także tereny przyległe, tj. działki nr 11/16, 17/7, 20/4, k.m. 43, obręb Opole.
A. Opis stanu istniejącego:
obiekt położony jest w strefie ochrony konserwatorskiej,
teren posiada aktualny MPZP,
staw jest zasilany wodami z ujęcia podziemnego (studnia głębinowa) z terenu Toropolu przy ul. N. Barlickiego 13, odprowadzenie wód do kanalizacji,
mury oporowe niecki stawu - żelbetowe z licznymi odkształceniami,
kamienne mury oporowe skarp do częściowego remontu,
ciągi piesze wokół stawu wykonane są z kostki betonowej i kamiennej z nieczynnym odwodnieniem,
schody betonowe wymagają przebudowy i budowy pochylni dla niepełnosprawnych,
fontanna z maszynownią podziemną i rząpia znajduje się w złym stanie technicznym,
oświetlenie niecki stawu zlokalizowane w murach oporowych w złym stanie technicznym,
oświetlenie ciągu pieszego latarniami parkowymi (na tarasie górnym od strony parkingu, odrębny projekt w trakcie opracowania),
elementy małej architektury - ławki i kosze do wymiany,
zieleń wysoka, średnia i niska na skarpach wokół stawu z nasadzeniami z kwiatów sezonowych w murkach kamiennych bez wyraźnych cech kompozycji ogrodowej, do ewentualnej przebudowy.

B. Założenia do projektowania:
1. Przebudowa Stawu Zamkowego powinna przewidywać:
remont murów oporowych stawu i skarp wg zaleceń ekspertyzy konstrukcyjnej, opracowanej w grudniu 2008 r
remont niecki stawu wg zaleceń ekspertyzy konstrukcyjnej przy uwzględnieniu lokalizacji instalacji nowej fontanny w niecce stawu,
likwidację istniejącej fontanny i projekt nowej, w tym aranżację elementów wizualnych fontanny i otoczenia wraz ze sterowaniem, instalacją wod-kan i przepompownią (uwzględnić uzdatnianie wody) oraz nagłośnieniem (możliwość demontażu urządzeń w okresie zimowym), po zatwierdzeniu przedstawionej wersji roboczej przez Zamawiającego; szczegółowe wytyczne zostaną przekazane na etapie podpisywania umowy, obecnie do wglądu w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa tut. Urzędu. Uwaga: przewiduje się możliwość wprowadzenia modyfikacji do ww. wytycznych w uzgodnieniu z Zamawiającym,
oświetlenie ciągów pieszych i niecki stawu do przebudowy - oświetlenie posadzkowe ciągów pieszych, oświetlenie iluminacyjne niecki stawu, elementów zieleni po zatwierdzeniu przedstawionej wersji roboczej,
częściowy remont ciągów pieszych (z udrożnieniem odwodnienia), przebudowę schodów betonowych i budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych z budową odwodnienia ciągu wokół stawu,
remont rurociągów, doprowadzających wodę do stawu i odprowadzających ze stawu oraz rekonstrukcję studni głębinowych - wg zaleceń ekspertyzy, opracowanej w grudniu 2008 r.
zieleń - inwentaryzację stanu istniejącego z projektem gospodarki drzewostanem
i projektem nowych układów zieleni średniej i niskiej,
elementy małej architektury - tablice informacyjne, ławki, kosze, stojaki dla rowerów, pojemniki na psie odchody; lokalizacja tablic informacyjnych po uzgodnieniu
z Zamawiającym.
2. Dokumentacja powinna zostać uzgodniona z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (strefa ochrony konserwatorskiej).
3. Dokumentację projektową branży elektrycznej należy uzgodnić z Wydziałem Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta Opola.
4. Wykonawca przed opracowaniem projektów budowlanych przedstawi do akceptacji roboczą koncepcję przyjętych rozwiązań projektowych.
5. Projekt wymaga koordynacji z rozwiązaniami dotyczącymi projektu przebudowy amfiteatru (dokumentacja pracowni Biuro 87A s.c. z siedzibą w Opolu przy ul. Oleskiej 87a wykonanej na zlecenie Urzędu Miasta Opola).
6. Dokumentacja musi być opracowana w sposób zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wskazanego terenu, wymaganiami ustaw, przepisami /zwłaszcza Prawo budowlane i Prawo zamówień publicznych oraz rozporządzeniach wykonawczych do nich/ i zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi danymi do postępowania.
7. Projekt powinien zawierać wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych oraz dodatkowe wytyczne inwestorskie i uwarunkowania związane z realizacją i jej przeprowadzeniem.
8. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć.
9. Projekt budowlany, będący częścią składową dokumentacji projektowej powinien umożliwić Zamawiającemu uzyskanie pozwolenia na budowę.
10. Dokumentacja projektowa będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych oraz do realizacji (na jej podstawie) pełnego zakresu robót budowlanych, niezbędnego dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem.
11. Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nie utrudniający uczciwej konkurencji.
12. Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna zawierać :
a) Dokumentację projektową, zgodną z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z elementów :

a.1) Projekt budowlany - w zakresie zgodnym z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z prawem budowlanym oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, w zakresie zgodnym z ww. założeniami do projektowania.

a.2) Projekty wykonawcze /przygotowane dla każdej branży osobno/, w zakresie o którym mowa w § 5 ww. rozporządzenia:


dotyczące zmian lub likwidacji obiektów budowlanych albo podłączonych do nich sieci, kolidujących z projektowanym obiektem lub zamierzeniem budowlanym,
architektury obiektu, obejmującej co najmniej rzuty, przekroje, elewacje,
detali architektonicznych,
technologii podstawowej (wiodącej) w zamierzeniu budowlanym (jeżeli technologia występuje),
konstrukcji obiektu,
zabezpieczeń mykologicznych i innych działań ochronnych.

a.3) Wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemne skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby, posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego.

a.4) Przedmiary robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego powyżej.
a.5) Informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
b) Specyfikacje techniczne, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego powyżej.
c) Kosztorys inwestorski, opracowany na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem wartości poszczególnych branż.

Dokumentację projektowo - kosztorysową należy skompletować w ilości :

Etap prac przedprojektowych
1. Mapa do celów projektowych 2 egz. (1+1 elektron.)
2. Badania geotechniczne gruntu 5 egz. (4+1 elektron.)
3. Inwentaryzacja drzewostanu z opinią dendrologiczną 5 egz. (4+1 elektron.)
4. Koncepcja 3 egz. (2+1 elektron.)
5. Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych
uwarunkowaniach 2 egz. (1+1 elektron.)
Etap prac projektowych
1. Projekt architektoniczno - budowlany wielobranżowy z informacją bezpieczeństwa i ochrony zdrowia 5 egz. (4+1 elektron.)
2. Projekty wykonawcze dla poszczególnych branż:
2.1 Projekt planu zagospodarowania terenu.
2.2 Projekt remontu ciągów pieszych, schodów, elementów małej architektury.
2.3 Projekt remontu konstrukcji muru oporowego stawu.
2.4 Projekt remontu konstrukcji niecki stawu.
2.5 Projekt kanalizacji deszczowej do odwodnienia ciągów pieszych wokół stawu wraz z określeniem zasad poboru i odprowadzania wód ze stawu z ich uzdatnianiem.
2.6 Projekt oświetlenia ciągów pieszych i niecki stawu z projektem zasilania pompowni fontanny, projekt iluminacji drzew pomnikowych.
2.7 Projekt wykonawczy pomieszczenia pompowni wszystkie branże.
2.8 Projekt zieleni z projektem gospodarki drzewostanem.
2.9 Projekt przekładki urządzeń obcych.
2.10 Zbiór uzyskanych opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu.
5 egz. (4+1 elektron.)
3. Projekt fontanny - opracowanie specjalistyczne w zakresie technologii, programu fontanny, doboru dysz, doboru osprzętu do iluminacji itp. 5 egz. (4+1 elektron.)
4. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych 3 egz. (2+1 elektron.)
5. Przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie w rozbiciu na branże (drogową, ogólnobudowlaną, instalacyjną, małej architektury, zieleń, oświetlenie i inne; odrębne w zakresie specjalistycznego projektu fontanny) 3 egz. (2+1 elektron.)
6. Złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. 2 egz. (1+1 elektron.)

UWAGA:
Wykonawca (Projektant) dostarczy 1 kpl. Dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej (format pdf) - część opisową i graficzną. W przypadku zieleni - inwentaryzację stanu istniejącego z projektem gospodarki drzewostanem i projektem nowych układów zieleni średniej i niskiej należy wykonać w postaci cyfrowej w PUWG 2000 w postaci plików DXF z tabelami w EXCEL-u. Do pierwszego egzemplarza PB /egz. Inwestora/ dołączyć należy oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii czy sprawdzeń dokumentacji.

Do obowiązków projektanta również należy :
uzyskanie aktualizowanych map do celów projektowych wraz z informacją terenowo-prawną,
uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, opinii i sprawdzeń dokumentacji, w tym:
złożenie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach; .
opracowanie i złożenie kompletnego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę,
wykonanie niezbędnych pomiarów inwentaryzacyjnych obiektu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 83142

Data publikacji: 2009-03-30

Nazwa: Gmina Opole Urząd Miasta Opola

Ulica: Rynek-Ratusz

Miejscowość: Opole

Kod pocztowy: 45-015

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 077 451 19 21, 077 451 19 22

Numer faxu: 0 77 454 98 44

Adres strony internetowej: www.bip.um.opole.pl

Regon: 00058480500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na przebudowę Stawu Zamkowego przy ul.N.Barlickiego w Opolu - w ramach projektu pn.: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej Miasta Opola (ODRA uRZEKA w Opolu)

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Rodzaj i zakres prac:
Obszar, dla którego należy opracować projekt budowlany i wykonawczy, obejmuje: działkę nr 11/17, k.m. 43, obręb Opole o powierzchni 1,3193 ha, z czego wody stojące zajmują powierzchnię 0,8735 ha, tereny rekreacyjno - wypoczynkowe - 0,4458 ha, a także tereny przyległe, tj. działki nr 11/16, 17/7, 20/4, k.m. 43, obręb Opole.
A. Opis stanu istniejącego:
obiekt położony jest w strefie ochrony konserwatorskiej,
teren posiada aktualny MPZP,
staw jest zasilany wodami z ujęcia podziemnego (studnia głębinowa) z terenu Toropolu przy ul. N. Barlickiego 13, odprowadzenie wód do kanalizacji,
mury oporowe niecki stawu - żelbetowe z licznymi odkształceniami,
kamienne mury oporowe skarp do częściowego remontu,
ciągi piesze wokół stawu wykonane są z kostki betonowej i kamiennej z nieczynnym odwodnieniem,
schody betonowe wymagają przebudowy i budowy pochylni dla niepełnosprawnych,
fontanna z maszynownią podziemną i rząpia znajduje się w złym stanie technicznym,
oświetlenie niecki stawu zlokalizowane w murach oporowych w złym stanie technicznym,
oświetlenie ciągu pieszego latarniami parkowymi (na tarasie górnym od strony parkingu, odrębny projekt w trakcie opracowania),
elementy małej architektury - ławki i kosze do wymiany,
zieleń wysoka, średnia i niska na skarpach wokół stawu z nasadzeniami z kwiatów sezonowych w murkach kamiennych bez wyraźnych cech kompozycji ogrodowej, do ewentualnej przebudowy.

B. Założenia do projektowania:
1. Przebudowa Stawu Zamkowego powinna przewidywać:
remont murów oporowych stawu i skarp wg zaleceń ekspertyzy konstrukcyjnej, opracowanej w grudniu 2008 r
remont niecki stawu wg zaleceń ekspertyzy konstrukcyjnej przy uwzględnieniu lokalizacji instalacji nowej fontanny w niecce stawu,
likwidację istniejącej fontanny i projekt nowej, w tym aranżację elementów wizualnych fontanny i otoczenia wraz ze sterowaniem, instalacją wod-kan i przepompownią (uwzględnić uzdatnianie wody) oraz nagłośnieniem (możliwość demontażu urządzeń w okresie zimowym), po zatwierdzeniu przedstawionej wersji roboczej przez Zamawiającego; szczegółowe wytyczne zostaną przekazane na etapie podpisywania umowy, obecnie do wglądu w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa tut. Urzędu. Uwaga: przewiduje się możliwość wprowadzenia modyfikacji do ww. wytycznych w uzgodnieniu z Zamawiającym,
oświetlenie ciągów pieszych i niecki stawu do przebudowy - oświetlenie posadzkowe ciągów pieszych, oświetlenie iluminacyjne niecki stawu, elementów zieleni po zatwierdzeniu przedstawionej wersji roboczej,
częściowy remont ciągów pieszych (z udrożnieniem odwodnienia), przebudowę schodów betonowych i budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych z budową odwodnienia ciągu wokół stawu,
remont rurociągów, doprowadzających wodę do stawu i odprowadzających ze stawu oraz rekonstrukcję studni głębinowych - wg zaleceń ekspertyzy, opracowanej w grudniu 2008 r.
zieleń - inwentaryzację stanu istniejącego z projektem gospodarki drzewostanem
i projektem nowych układów zieleni średniej i niskiej,
elementy małej architektury - tablice informacyjne, ławki, kosze, stojaki dla rowerów, pojemniki na psie odchody; lokalizacja tablic informacyjnych po uzgodnieniu
z Zamawiającym.
2. Dokumentacja powinna zostać uzgodniona z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (strefa ochrony konserwatorskiej).
3. Dokumentację projektową branży elektrycznej należy uzgodnić z Wydziałem Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta Opola.
4. Wykonawca przed opracowaniem projektów budowlanych przedstawi do akceptacji roboczą koncepcję przyjętych rozwiązań projektowych.
5. Projekt wymaga koordynacji z rozwiązaniami dotyczącymi projektu przebudowy amfiteatru (dokumentacja pracowni Biuro 87A s.c. z siedzibą w Opolu przy ul. Oleskiej 87a wykonanej na zlecenie Urzędu Miasta Opola).
6. Dokumentacja musi być opracowana w sposób zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego wskazanego terenu, wymaganiami ustaw, przepisami /zwłaszcza Prawo budowlane i Prawo zamówień publicznych oraz rozporządzeniach wykonawczych do nich/ i zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi danymi do postępowania.
7. Projekt powinien zawierać wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych oraz dodatkowe wytyczne inwestorskie i uwarunkowania związane z realizacją i jej przeprowadzeniem.
8. Dokumentacja projektowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu na służyć.
9. Projekt budowlany, będący częścią składową dokumentacji projektowej powinien umożliwić Zamawiającemu uzyskanie pozwolenia na budowę.
10. Dokumentacja projektowa będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę o zamówieniach publicznych oraz do realizacji (na jej podstawie) pełnego zakresu robót budowlanych, niezbędnego dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem.
11. Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nie utrudniający uczciwej konkurencji.
12. Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna zawierać :
a) Dokumentację projektową, zgodną z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z elementów :

a.1) Projekt budowlany - w zakresie zgodnym z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z prawem budowlanym oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, w zakresie zgodnym z ww. założeniami do projektowania.

a.2) Projekty wykonawcze /przygotowane dla każdej branży osobno/, w zakresie o którym mowa w § 5 ww. rozporządzenia:


dotyczące zmian lub likwidacji obiektów budowlanych albo podłączonych do nich sieci, kolidujących z projektowanym obiektem lub zamierzeniem budowlanym,
architektury obiektu, obejmującej co najmniej rzuty, przekroje, elewacje,
detali architektonicznych,
technologii podstawowej (wiodącej) w zamierzeniu budowlanym (jeżeli technologia występuje),
konstrukcji obiektu,
zabezpieczeń mykologicznych i innych działań ochronnych.

a.3) Wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemne skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby, posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego.

a.4) Przedmiary robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego powyżej.
a.5) Informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
b) Specyfikacje techniczne, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego powyżej.
c) Kosztorys inwestorski, opracowany na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem wartości poszczególnych branż.

Dokumentację projektowo - kosztorysową należy skompletować w ilości :

Etap prac przedprojektowych
1. Mapa do celów projektowych 2 egz. (1+1 elektron.)
2. Badania geotechniczne gruntu 5 egz. (4+1 elektron.)
3. Inwentaryzacja drzewostanu z opinią dendrologiczną 5 egz. (4+1 elektron.)
4. Koncepcja 3 egz. (2+1 elektron.)
5. Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych
uwarunkowaniach 2 egz. (1+1 elektron.)
Etap prac projektowych
1. Projekt architektoniczno - budowlany wielobranżowy z informacją bezpieczeństwa i ochrony zdrowia 5 egz. (4+1 elektron.)
2. Projekty wykonawcze dla poszczególnych branż:
2.1 Projekt planu zagospodarowania terenu.
2.2 Projekt remontu ciągów pieszych, schodów, elementów małej architektury.
2.3 Projekt remontu konstrukcji muru oporowego stawu.
2.4 Projekt remontu konstrukcji niecki stawu.
2.5 Projekt kanalizacji deszczowej do odwodnienia ciągów pieszych wokół stawu wraz z określeniem zasad poboru i odprowadzania wód ze stawu z ich uzdatnianiem.
2.6 Projekt oświetlenia ciągów pieszych i niecki stawu z projektem zasilania pompowni fontanny, projekt iluminacji drzew pomnikowych.
2.7 Projekt wykonawczy pomieszczenia pompowni wszystkie branże.
2.8 Projekt zieleni z projektem gospodarki drzewostanem.
2.9 Projekt przekładki urządzeń obcych.
2.10 Zbiór uzyskanych opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu.
5 egz. (4+1 elektron.)
3. Projekt fontanny - opracowanie specjalistyczne w zakresie technologii, programu fontanny, doboru dysz, doboru osprzętu do iluminacji itp. 5 egz. (4+1 elektron.)
4. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych 3 egz. (2+1 elektron.)
5. Przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie w rozbiciu na branże (drogową, ogólnobudowlaną, instalacyjną, małej architektury, zieleń, oświetlenie i inne; odrębne w zakresie specjalistycznego projektu fontanny) 3 egz. (2+1 elektron.)
6. Złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. 2 egz. (1+1 elektron.)

UWAGA:
Wykonawca (Projektant) dostarczy 1 kpl. Dokumentacji projektowej w wersji elektronicznej (format pdf) - część opisową i graficzną. W przypadku zieleni - inwentaryzację stanu istniejącego z projektem gospodarki drzewostanem i projektem nowych układów zieleni średniej i niskiej należy wykonać w postaci cyfrowej w PUWG 2000 w postaci plików DXF z tabelami w EXCEL-u. Do pierwszego egzemplarza PB /egz. Inwestora/ dołączyć należy oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii czy sprawdzeń dokumentacji.

Do obowiązków projektanta również należy :
uzyskanie aktualizowanych map do celów projektowych wraz z informacją terenowo-prawną,
uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, opinii i sprawdzeń dokumentacji, w tym:
złożenie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach; .
opracowanie i złożenie kompletnego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę,
wykonanie niezbędnych pomiarów inwentaryzacyjnych obiektu.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 6

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
1.posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2.posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.
3.znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
4.nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

Dokonanie oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie złożonych w ofercie Wykonawcy oświadczeń i dokumentów. Zamawiający sprawdzi kompletność dokumentów, a następnie dokona sprawdzenia spełnienia warunków według zasady: spełnia/nie spełnia, co musi wynikać jednoznacznie z treści oświadczeń i dokumentów.

inf_osw:
1. W celu potwierdzenia spełnienia warunku posiadania uprawnienia do wykonywania działalności zgodnej z przedmiotem zamówienia Zamawiający żąda złożenia aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego przez urząd wydający nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2. W celu potwierdzenia prawa do ubiegania się o zamówienie publiczne Zamawiający żąda złożenia oświadczenia o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 Prawa według wzoru załączonego do niniejszej specyfikacji.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia (art. 23 ust. 1 Prawa), poprzez zawiązanie konsorcjum, w celu potwierdzenia prawa do ubiegania się o zamówienie publiczne, na podstawie art. 23 ust. 3 Prawa, każdy Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składa oddzielnie wyżej wymienione dokumenty oraz oświadczenie.
3. W celu potwierdzenia spełnienia warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia do wykonania zamówienia Zamawiający żąda złożenia wykazu zawierającego wykonanie w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług stanowiących przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie. Warunek będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże minimum:
1. jedną pracę polegającą na wykonaniu dokumentacji uwzględniającej połączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, nagłośnienia oraz multimediów w systemie fontann.
2. jedną pracę, polegającą na wykonaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej dotyczącej zagospodarowania terenu zieleni urządzonej wraz z obiektami architektonicznymi
- wykaz należy złożyć zgodnie z załączonym wzorem do SIWZ.
4. W celu potwierdzenia warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający żąda złożenia wykazu przewidzianych do realizacji zamówienia osób, które posiadają następujące uprawnienia:
- do pełnienia samodzielnej funkcji projektanta w specjalności konstrukcyjno -budowlanej bez ograniczeń w rozumieniu § 17 p.1 rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z 28 kwietnia 2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83 poz. 578 ), będącą członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Uprawnienia budowlane wystawione na podstawie wcześniejszych obowiązujących przepisów mają potwierdzać żądaną specjalność i zakres bez ograniczeń.
- do pełnienia samodzielnej funkcji projektanta w specjalności architektonicznej bez ograniczeń w rozumieniu § 16 p.1 rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z 28 kwietnia 2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83 poz. 578 ), będącą członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Uprawnienia budowlane wystawione na podstawie wcześniejszych obowiązujących przepisów mają potwierdzać żądaną specjalność i zakres bez ograniczeń.
- do pełnienia samodzielnej funkcji projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń w rozumieniu § 23 p.1 rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z 28 kwietnia 2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83 poz. 578 ), będącą członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Uprawnienia budowlane wystawione na podstawie wcześniejszych obowiązujących przepisów mają potwierdzać żądaną specjalność i zakres bez ograniczeń.
- do pełnienia samodzielnej funkcji projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń w rozumieniu § 24 p.1 rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z 28 kwietnia 2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. Nr 83 poz. 578 ), będącą członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Uprawnienia budowlane wystawione na podstawie wcześniejszych obowiązujących przepisów mają potwierdzać żądaną specjalność i zakres bez ograniczeń

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 85

Nazwa kryterium 2: termin realizacji

Znaczenie kryterium 2: 15

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.um.opole.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Opola, Wydział Inwestycji Miejskich, 45-018 Opole, Plac Wolności 7-8, pok118

Data składania wniosków, ofert: 10/04/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Opola, Wydział Inwestycji Miejskich, 45-018 Opole, Plac Wolności 7-8, pok117b

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

76572 / 2014-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skoroszyce - Skoroszyce (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi gminnej ul. Szkolnej w Chróścinie wraz z parkingiem i przebudową kanalizacji sanitarnej w tej drodze

178950 / 2014-05-27 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie rozdziału sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla budynków mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się przy ul. Borówkowej 69, 69A, 69a, obręb Czechowice Północ, m. Gliwice, pow. gliwicki, woj. śląskie wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej - system zaprojektuj i wybuduj. Postępowanie nr: ZP-016/II/ 62/2014/RB

516042 / 2013-12-12 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie zaplecza sanitarnego w pomieszczeniach kuchni oraz łazienek oraz remontu budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Wiejskiej 12, obręb Jarząbkowie, gm. Pawłowice, pow. pszczyński, woj. śląskie. (nr inw. 110/2012/BM/3R) - w systemie zaprojektuj i wybuduj.

212102 / 2012-06-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Zespół Opieki Zdrowotnej MSWiA - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na dokończenie docieplenia budynku Szpitala, likwidację przeszklenia klatki schodowej oraz wymianę stolarki okienno - drzwiowej budynku

115921 / 2015-08-04 - Inny: spólka prawa handlowego

GÅ‚ubczyckie WodociÄ…gi i Kanalizacja sp. z o.o. - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie koncepcji oraz opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. Budowa kanalizacji sanitarnej i oczyszczalni ścieków w miejscowości Klisino lub realizacja innego alternatywnego rozwiązania w stosunku do lokalnej oczyszczalni wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego podczas wykonywanych robót budowlanych.

183364 / 2014-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krapkowice - Krapkowice (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. Budowa dwóch budynków garażowych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Pietnej i Żużeli.

65867 / 2014-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa - Namysłów (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej: 1) Budowa dróg osiedla mieszkaniowego przy ulicach Oławska - Grunwaldzka w Namysłowie, 2) Budowa chodnika w Rychnowie, 3) Przebudowa ulicy M. Konopnickiej oraz ulicy Żwirki i Wigury w Namysłowie, 4) Budowa drogi w Kamiennej, 5) Budowa oświetlenia i kanalizacji z przebudową nawierzchni na cmentarzu komunalnym przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie

144094 / 2009-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Dobrzeń Wielki (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy sieci cieplnej wraz z przyłączami w rejonie ulic: Piastowskiej, Sobieskiego, Kościuszki, Dworcowej. Św.Rocha, Namysłowskiej w miejscowości Dobrzeń Wielki wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad przyszłą realizacją inwestycji oraz opracowaniem map do celów projektowych .

62883 / 2011-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE KONCEPCJI PRZEBUDOWY UKŁADU KOMUNIKACYJNEGO NA SKRZYŻOWANIUULIC: WROCŁAWSKA - NIEMODLIŃSKA - NYSY ŁUŻYCKIEJ W OPOLU.

280941 / 2008-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego budowy chodnika z kanalizacją deszczową w ciągu drogi powiatowej nr 1760 Wrzoski - Chróścina odc. ul. Kolejowa w m. Chróścina od km 0 + 000,00 ( dr. kraj. Nr 94(46) do km 1 + 687,00 ( przejazd kolejowy w m. Chróscina

38842 / 2009-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opole UrzÄ…d Miasta Opola - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji technicznej i studium wykonalności do projektu pn. ODRA uRZEKA w Opolu, w części opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na przebudowę Stawu Zamkowego przy ul.N.Barlickiego w Opolu

385205 / 2008-12-31 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego rozbudowy skrzyżowania drogi krajowej Nr 43 w km 19 + 364 z droga gminną w m. Młyny..