Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

108386 / 2014-04-01 - Inny: art.3 ust.1 pkt. 5a Pzp. / Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (Goleniów)

Świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego - bieżące naprawy, konserwacje i drobne roboty budowlane oraz prace zabezpieczające i awaryjne w zakresie wewnętrznych instalacji, elektroenergetycznych w budynkach komunalnych, w budynkach stanowiących własność GTBS Sp. z o.o. i w budynkach wspólnot mieszkaniowych oraz na terenach przydomowych administrowanych i zarządzanych przez Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Goleniowie

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego w zakresie wyszczególnionym we wzorze umowy, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji, w budynkach komunalnych, w budynkach stanowiących własność GTBS Sp. z o.o. i w budynkach wspólnot mieszkaniowych oraz na terenach przydomowych administrowanych i zarządzanych przez Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Goleniowie.
2. Sposób świadczenia usługi całodobowego pogotowia awaryjnego:
a) jako awarię należy rozumieć taki stan techniczny budynku lub instalacji powstały z przyczyn nagłych i nieprzewidzianych, spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi, złym stanem technicznym obiektu bądź działaniem osób trzecich, który stwarza bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzkiego oraz uszkodzenia mienia mieszkańców albo osób trzecich i wymaga natychmiastowego działania. W szczególności są to zwarcia instalacji elektrycznych, wybicie fazy przy liczniku, zanikanie napięcia w niektórych punktach instalacji, samoczynne wyłączanie się urządzeń, itp.
b) jako zagrożenie należy rozumieć sytuację, w której występują ewidentne przesłanki (iskrzenie, upalone końcówki przewodów aluminiowych, migotanie światła, częste wybijanie lub przepalanie bezpieczników, miejscowe osłabienie materiałów, itp.) wskazujące na możliwość wystąpienia awarii.
3. Czynności całodobowego pogotowia awaryjnego polegają na przyjęciu zgłoszenia o awarii, ustaleniu przyczyny, zabezpieczeniu skutków awarii, określeniu zakresu rzeczowego do usunięcia awarii i usunięciu awarii, bądź usunięciu zagrożenia.
4. Prace związane z wykonywaniem usługi całodobowego pogotowia awaryjnego winny być wykonywane zgodnie z przepisami i zasadami BHP, przepisami przeciwpożarowymi, sztuką budowlaną i technologią zawartą w Polskich Normach dotyczących budownictwa mieszkaniowego, z zapewnieniem sprzętu, materiałów i potencjału ekonomicznego wykazanego przez Wykonawcę w ofercie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do wglądu w dokumenty dotyczące używanych materiałów, w szczególności w atesty potwierdzające dopuszczenie do obrotu.
5. Czynności całodobowego pogotowia awaryjnego należy podjąć do 1-2 godzin od chwili zgłoszenia przez mieszkańca lub przez Zamawiającego i wykonać w dniu zgłoszenia awarii.
6. Usługa świadczona będzie codziennie 24 godziny na dobę.
7. W razie stwierdzenia objawów świadczących o występowaniu zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, a w szczególności zagrożenia katastrofą budowlaną, pożarem, wybuchem, porażeniem prądem elektrycznym albo zatruciem gazem osoby wykonujące usługę pogotowia awaryjnego są obowiązane niezwłocznie zabezpieczyć miejsce występowania zagrożenia oraz powiadomić odpowiednie służby i zgłosić ten fakt Zamawiającemu.
8. Procedura wykonania usługi całodobowego pogotowia awaryjnego.
8.1. Po przyjęciu zgłoszenia o powstaniu awarii bądź zagrożenia wykonawca
niezwłocznie udaje się na miejsce wystąpienia awarii lub powstawania zagrożenia.
8.2. W przypadku zgłoszenia spraw nie objętych zakresem zamówienia, Wykonawca przekazuje właściwej administracji domów mieszkalnych informację o zgłoszeniu zawierającą min.: imię i nazwisko zgłaszającego, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego, treść zgłoszenia.
8.3. Natychmiast po przybyciu na miejsce awarii/zagrożenia Wykonawca przystępuje do powstrzymania rozprzestrzeniania się skutków awarii bądź zapobiegania zagrożeniu.
8.4. Jeżeli awaria bądź zagrożenie wystąpiły w porze nocnej (22.00-7.00) i jeżeli zostały podjęte działania opisane w pkt 8.3., a sytuacja nie zagraża życiu lub zdrowiu mieszkańców, jak również nie ma groźby dalszego uszkodzenia mienia, Wykonawca może podjąć dalsze działania w porze dziennej, z zastrzeżeniem p. 8.5.
8.5. Jeżeli awaria bądź zagrożenie wystąpiły w porze dziennej (7.00-22.00) lub jeżeli sytuacja zagraża życiu lub zdrowiu mieszkańców albo istnieje groźba dalszego uszkodzenia mienia bądź strat finansowych, Wykonawca powinien niezwłocznie podjąć działania mające na celu usunięcie awarii w zakresie określonym w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji.
8.6. W przypadku awarii wykraczającej poza zakres opisany w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji, albo w przypadku powstania awarii bądź zagrożenia, których usunięcie przekracza możliwości Wykonawcy, Wykonawca zabezpieczy miejsce awarii i niezwłocznie zawiadomi kierownika działu techniczno-inwestycyjnego GTBS.
8.7. W przypadku braku dostępu do lokalu, w którym powstała awaria lub zagrożenie, a skutki wpływają na inne lokale, Wykonawca doprowadzi do jak najszybszego ograniczenia skutków awarii, a następnie zgłosi w administracji domów mieszkalnych konieczność dostępu do lokalu. Po zapewnieniu dostępu do lokalu Wykonawca usuwa awarię.
8.8. W przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń, np. pożaru, wybuchu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby (Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, itp.) i kierownika działu techniczno-inwestycyjnego GTBS oraz niezwłocznie podjąć działania zapobiegawcze zgodnie z zasadami BHP i ochrony przeciwpożarowej.
8.9. W sytuacjach określonych w pkt. 8.8 na Wykonawcy spoczywa obowiązek współpracy ze służbami, do czasu przybycia na miejsce zdarzenia przedstawiciela Działu Technicznego GTBS.
8.10. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania pisemnego potwierdzenia usunięcia lub zabezpieczenia awarii (naprawy) - czytelny podpis zgłaszającego (imię i nazwisko) na druku zlecenia, lub w protokole z usunięcia albo zabezpieczenia awarii, naprawy, itp.
8.11. W uzasadnionych przypadkach braku potwierdzenie przez osobę zgłaszającą, usługę uznaje się za wykonaną po potwierdzeniu przez inspektora nadzoru budowlanego w dziale techniczno-inwestycyjnym GTBS , odpowiedzialnego za dany budynek.
8.12. Wykonawca dołącza kartę zlecenia i protokół powykonawczy do faktury za wykonaną usługę. Faktura musi być opisana na jakiej podstawie zrealizowano usługę - numer i data umowy.
9. Osoby świadczące czynności całodobowego pogotowia awaryjnego, podczas usuwania awarii lub zagrożenia powinny posiadać przy sobie wydany przez Zamawiającego dokument upoważniający do wstępu do budynków i lokali zarządzanych i administrowanych przez Zamawiającego.
10. Wykonawca winien dysponować dwoma numerami komórkowymi oraz adresem mailowym dla potrzeb zgłaszania awarii lub zagrożenia.
11. Wykaz budynków podlegających obsłudze całodobowego pogotowia awaryjnego określa załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.
12. Rozliczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego:
12.1. Wynagrodzenie za świadczone usługi całodobowego pogotowia awaryjnego będzie następowało po wykonaniu prac kosztorysem powykonawczym według cen jednostkowych robót (Rg zł, Kp %, Z % ) określonych w ofercie, w oparciu o odpowiednie normy zawarte w katalogach stosowanych w budownictwie - KNR, NNRNKB, KNNR, ZKNR, KNZ i KSNR, według podanej kolejności. W przypadku braku odpowiedniej normy w w/w katalogach, rozliczenie danych robót będzie odbywało się na podstawie kalkulacji własnej wykonawcy, akceptowanej przez strony.
a) Zasadnicze rozliczenie materiałów będzie się odbywało w oparciu o faktyczne ceny zakupu, powiększone o koszty transportu i zakupu w wysokości 10%. W takim przypadku Zamawiający może żądać przedłożenia faktur zakupu na użyte materiały. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dokonywał zakupu materiałów w miejscowych lub okolicznych hurtowniach (Goleniów, Szczecin, Stargard Szcz.). W przypadku materiałów zakupionych gdzie indziej, ceny tych materiałów nie mogą być wyższe niż w hurtowniach miejscowych lub okolicznych.
b) W przypadku gdy Wykonawca będzie posiadał materiały własne, zakupione wcześniej, ceny rozliczanych i wbudowanych materiałów nie mogą być wyższe niż określone w ppkt. 12.1. lit. a)
c) Ryczałtowy koszt dojazdu oraz transportu materiałów w miejsce przeznaczenia ustala się w wysokości 25 zł. bez podatku VAT.
d) Koszt dojazdu do miejscowości poza Goleniowem ( Kd = ....zł/km) będzie rozliczany według stawki określonej przez Wykonawcę w ofercie.
12.2. W przypadku gdy zakres przewidzianych do wykonania robót nie będzie się mieścił w pojęciu pogotowie awaryjne, a Zamawiający zleci wykonanie tych robót w ramach odrębnej umowy, wynagrodzenie będzie następowało po wykonaniu prac kosztorysem powykonawczym na zasadach określonych w pkt. 12.1.
12.3. Brak reakcji na zgłoszenie o powstaniu awarii bądź zagrożenia lub reakcja w czasie dłuższym niż 2 godziny Skutkować będzie naliczeniem kar umownych oraz wykonaniem zastępczym przedmiotowej usługi na koszt Wykonawcy
13. Wspólny Słownik Zamówień: 45.00.00.00-7 - roboty budowlane ,50.00.00.00-5 - usługi naprawcze i konserwacyjne.
14. Zgodnie z art. 26 ust. 2b prawa zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
W przypadku korzystania przez Wykonawcę z wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolności finansowych innych podmiotów, Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, złożenie przez te podmioty oświadczenia o spełnianiu warunków ubiegania się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 22 ustawy Pzp. oraz dokumentów wymienionych w pkt. 5.2 i 5.3 niniejszej specyfikacji.
15. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. Wskazanie niniejszego nastąpi w formularzu Oferta, który stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.
16. Koszt sporządzenia i przedłożenia oferty ponosi oferent niezależnie od wyników postępowania przetargowego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 108386

Data publikacji: 2014-04-01

Nazwa:
Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Ulica: ul. Wincentego Witosa 7/12

Numer domu: 7

nr_miesz: 12

Miejscowość: Goleniów

Kod pocztowy: 72-100

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4182851

Numer faxu: 091 4185218

Adres strony internetowej: www.tbs.goleniow.pl

Regon: 81120132800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: art.3 ust.1 pkt. 5a Pzp.

Inny rodzaj zamawiającego: art.3 ust.1 pkt. 5a Pzp.

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego - bieżące naprawy, konserwacje i drobne roboty budowlane oraz prace zabezpieczające i awaryjne w zakresie wewnętrznych instalacji, elektroenergetycznych w budynkach komunalnych, w budynkach stanowiących własność GTBS Sp. z o.o. i w budynkach wspólnot mieszkaniowych oraz na terenach przydomowych administrowanych i zarządzanych przez Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Goleniowie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego w zakresie wyszczególnionym we wzorze umowy, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji, w budynkach komunalnych, w budynkach stanowiących własność GTBS Sp. z o.o. i w budynkach wspólnot mieszkaniowych oraz na terenach przydomowych administrowanych i zarządzanych przez Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Goleniowie.
2. Sposób świadczenia usługi całodobowego pogotowia awaryjnego:
a) jako awarię należy rozumieć taki stan techniczny budynku lub instalacji powstały z przyczyn nagłych i nieprzewidzianych, spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi, złym stanem technicznym obiektu bądź działaniem osób trzecich, który stwarza bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzkiego oraz uszkodzenia mienia mieszkańców albo osób trzecich i wymaga natychmiastowego działania. W szczególności są to zwarcia instalacji elektrycznych, wybicie fazy przy liczniku, zanikanie napięcia w niektórych punktach instalacji, samoczynne wyłączanie się urządzeń, itp.
b) jako zagrożenie należy rozumieć sytuację, w której występują ewidentne przesłanki (iskrzenie, upalone końcówki przewodów aluminiowych, migotanie światła, częste wybijanie lub przepalanie bezpieczników, miejscowe osłabienie materiałów, itp.) wskazujące na możliwość wystąpienia awarii.
3. Czynności całodobowego pogotowia awaryjnego polegają na przyjęciu zgłoszenia o awarii, ustaleniu przyczyny, zabezpieczeniu skutków awarii, określeniu zakresu rzeczowego do usunięcia awarii i usunięciu awarii, bądź usunięciu zagrożenia.
4. Prace związane z wykonywaniem usługi całodobowego pogotowia awaryjnego winny być wykonywane zgodnie z przepisami i zasadami BHP, przepisami przeciwpożarowymi, sztuką budowlaną i technologią zawartą w Polskich Normach dotyczących budownictwa mieszkaniowego, z zapewnieniem sprzętu, materiałów i potencjału ekonomicznego wykazanego przez Wykonawcę w ofercie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do wglądu w dokumenty dotyczące używanych materiałów, w szczególności w atesty potwierdzające dopuszczenie do obrotu.
5. Czynności całodobowego pogotowia awaryjnego należy podjąć do 1-2 godzin od chwili zgłoszenia przez mieszkańca lub przez Zamawiającego i wykonać w dniu zgłoszenia awarii.
6. Usługa świadczona będzie codziennie 24 godziny na dobę.
7. W razie stwierdzenia objawów świadczących o występowaniu zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, a w szczególności zagrożenia katastrofą budowlaną, pożarem, wybuchem, porażeniem prądem elektrycznym albo zatruciem gazem osoby wykonujące usługę pogotowia awaryjnego są obowiązane niezwłocznie zabezpieczyć miejsce występowania zagrożenia oraz powiadomić odpowiednie służby i zgłosić ten fakt Zamawiającemu.
8. Procedura wykonania usługi całodobowego pogotowia awaryjnego.
8.1. Po przyjęciu zgłoszenia o powstaniu awarii bądź zagrożenia wykonawca
niezwłocznie udaje się na miejsce wystąpienia awarii lub powstawania zagrożenia.
8.2. W przypadku zgłoszenia spraw nie objętych zakresem zamówienia, Wykonawca przekazuje właściwej administracji domów mieszkalnych informację o zgłoszeniu zawierającą min.: imię i nazwisko zgłaszającego, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego, treść zgłoszenia.
8.3. Natychmiast po przybyciu na miejsce awarii/zagrożenia Wykonawca przystępuje do powstrzymania rozprzestrzeniania się skutków awarii bądź zapobiegania zagrożeniu.
8.4. Jeżeli awaria bądź zagrożenie wystąpiły w porze nocnej (22.00-7.00) i jeżeli zostały podjęte działania opisane w pkt 8.3., a sytuacja nie zagraża życiu lub zdrowiu mieszkańców, jak również nie ma groźby dalszego uszkodzenia mienia, Wykonawca może podjąć dalsze działania w porze dziennej, z zastrzeżeniem p. 8.5.
8.5. Jeżeli awaria bądź zagrożenie wystąpiły w porze dziennej (7.00-22.00) lub jeżeli sytuacja zagraża życiu lub zdrowiu mieszkańców albo istnieje groźba dalszego uszkodzenia mienia bądź strat finansowych, Wykonawca powinien niezwłocznie podjąć działania mające na celu usunięcie awarii w zakresie określonym w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji.
8.6. W przypadku awarii wykraczającej poza zakres opisany w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji, albo w przypadku powstania awarii bądź zagrożenia, których usunięcie przekracza możliwości Wykonawcy, Wykonawca zabezpieczy miejsce awarii i niezwłocznie zawiadomi kierownika działu techniczno-inwestycyjnego GTBS.
8.7. W przypadku braku dostępu do lokalu, w którym powstała awaria lub zagrożenie, a skutki wpływają na inne lokale, Wykonawca doprowadzi do jak najszybszego ograniczenia skutków awarii, a następnie zgłosi w administracji domów mieszkalnych konieczność dostępu do lokalu. Po zapewnieniu dostępu do lokalu Wykonawca usuwa awarię.
8.8. W przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń, np. pożaru, wybuchu Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby (Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, itp.) i kierownika działu techniczno-inwestycyjnego GTBS oraz niezwłocznie podjąć działania zapobiegawcze zgodnie z zasadami BHP i ochrony przeciwpożarowej.
8.9. W sytuacjach określonych w pkt. 8.8 na Wykonawcy spoczywa obowiązek współpracy ze służbami, do czasu przybycia na miejsce zdarzenia przedstawiciela Działu Technicznego GTBS.
8.10. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania pisemnego potwierdzenia usunięcia lub zabezpieczenia awarii (naprawy) - czytelny podpis zgłaszającego (imię i nazwisko) na druku zlecenia, lub w protokole z usunięcia albo zabezpieczenia awarii, naprawy, itp.
8.11. W uzasadnionych przypadkach braku potwierdzenie przez osobę zgłaszającą, usługę uznaje się za wykonaną po potwierdzeniu przez inspektora nadzoru budowlanego w dziale techniczno-inwestycyjnym GTBS , odpowiedzialnego za dany budynek.
8.12. Wykonawca dołącza kartę zlecenia i protokół powykonawczy do faktury za wykonaną usługę. Faktura musi być opisana na jakiej podstawie zrealizowano usługę - numer i data umowy.
9. Osoby świadczące czynności całodobowego pogotowia awaryjnego, podczas usuwania awarii lub zagrożenia powinny posiadać przy sobie wydany przez Zamawiającego dokument upoważniający do wstępu do budynków i lokali zarządzanych i administrowanych przez Zamawiającego.
10. Wykonawca winien dysponować dwoma numerami komórkowymi oraz adresem mailowym dla potrzeb zgłaszania awarii lub zagrożenia.
11. Wykaz budynków podlegających obsłudze całodobowego pogotowia awaryjnego określa załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.
12. Rozliczenie usługi całodobowego pogotowia awaryjnego:
12.1. Wynagrodzenie za świadczone usługi całodobowego pogotowia awaryjnego będzie następowało po wykonaniu prac kosztorysem powykonawczym według cen jednostkowych robót (Rg zł, Kp %, Z % ) określonych w ofercie, w oparciu o odpowiednie normy zawarte w katalogach stosowanych w budownictwie - KNR, NNRNKB, KNNR, ZKNR, KNZ i KSNR, według podanej kolejności. W przypadku braku odpowiedniej normy w w/w katalogach, rozliczenie danych robót będzie odbywało się na podstawie kalkulacji własnej wykonawcy, akceptowanej przez strony.
a) Zasadnicze rozliczenie materiałów będzie się odbywało w oparciu o faktyczne ceny zakupu, powiększone o koszty transportu i zakupu w wysokości 10%. W takim przypadku Zamawiający może żądać przedłożenia faktur zakupu na użyte materiały. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dokonywał zakupu materiałów w miejscowych lub okolicznych hurtowniach (Goleniów, Szczecin, Stargard Szcz.). W przypadku materiałów zakupionych gdzie indziej, ceny tych materiałów nie mogą być wyższe niż w hurtowniach miejscowych lub okolicznych.
b) W przypadku gdy Wykonawca będzie posiadał materiały własne, zakupione wcześniej, ceny rozliczanych i wbudowanych materiałów nie mogą być wyższe niż określone w ppkt. 12.1. lit. a)
c) Ryczałtowy koszt dojazdu oraz transportu materiałów w miejsce przeznaczenia ustala się w wysokości 25 zł. bez podatku VAT.
d) Koszt dojazdu do miejscowości poza Goleniowem ( Kd = ....zł/km) będzie rozliczany według stawki określonej przez Wykonawcę w ofercie.
12.2. W przypadku gdy zakres przewidzianych do wykonania robót nie będzie się mieścił w pojęciu pogotowie awaryjne, a Zamawiający zleci wykonanie tych robót w ramach odrębnej umowy, wynagrodzenie będzie następowało po wykonaniu prac kosztorysem powykonawczym na zasadach określonych w pkt. 12.1.
12.3. Brak reakcji na zgłoszenie o powstaniu awarii bądź zagrożenia lub reakcja w czasie dłuższym niż 2 godziny Skutkować będzie naliczeniem kar umownych oraz wykonaniem zastępczym przedmiotowej usługi na koszt Wykonawcy
13. Wspólny Słownik Zamówień: 45.00.00.00-7 - roboty budowlane ,50.00.00.00-5 - usługi naprawcze i konserwacyjne.
14. Zgodnie z art. 26 ust. 2b prawa zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
W przypadku korzystania przez Wykonawcę z wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolności finansowych innych podmiotów, Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, złożenie przez te podmioty oświadczenia o spełnianiu warunków ubiegania się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 22 ustawy Pzp. oraz dokumentów wymienionych w pkt. 5.2 i 5.3 niniejszej specyfikacji.
15. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. Wskazanie niniejszego nastąpi w formularzu Oferta, który stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.
16. Koszt sporządzenia i przedłożenia oferty ponosi oferent niezależnie od wyników postępowania przetargowego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 12

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Oferent musi wykazać, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ustawy Pzp., poprzez przedłożenie wymaganych w SIWZ dokumentów.

Wiedza i doświadczenie:
Udokumentowanie wykonania usług obejmujących swoim zakresem przedmiot zamówienia i wykazanie, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy, to w tym okresie, zrealizowali przynajmniej jedną usługę obejmującą swoim zakresem przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie oraz wskazującego, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Udokumentowanie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. wykażą, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają uprawnienia do eksploatacji i dozoru- osoby wykonujące prace w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym w zakresie urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną - co najmniej jedna osoba -Świadectwo Kwalifikacyjne E i D uprawniające do zajmowania się eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji i dozoru, z zaznaczeniem podstawy prawnej dysponowania wykazanymi osobami lub w przypadku korzystania przez Wykonawcę z osób zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, przedstawić w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów.

Sytuacja ekonomiczna:
Oferent musi wykazać, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy, tj. wykaże, że podlega ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 50.000,00 zł. Polisa lub inny dokument powinna być ważna w dniu składania ofert i okresie przewidzianym na realizację zamówienia. Dopuszcza się możliwość przedłużania terminu ważności polisy w ww. okresie.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Formularz Oferty stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.tbs.goleniow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ul. Wincentego Witosa 72-100 Goleniów.

Data składania wniosków, ofert: 16/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ul. Wincentego Witosa 72-100 Goleniów - sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
507000002 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji instalacji budynkowych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

181925 / 2011-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwidwin - Åšwidwin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Bierzwnicy, Lekowie i Oparznie.

294320 / 2011-09-19 - Inny: instytucja kultury

Dom Kultury SŁOWIANIN - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty remontowe pomieszczeń parteru, I piętra w budynku Domu Kultury Słowianin

87495 / 2011-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Sianów - Sianów (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie i wybudowanie oczyszczalni ścieków dla Zespołu Szkół w Dąbrowie

26902 / 2011-02-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Okręgowy Urząd Miar w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na wymianie instalacji elektrycznej w budynku Obwodowego Urzędu Miar w Koszalinie, ul. Harcerska 21

356582 / 2015-12-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie ściany oddzielenia pożarowego wraz z robotami towarzyszącymi w piwnicy budynku Przychodni WOMP-ZCLiP przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie

97224 / 2012-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa zaplecza sportowego przy Szkole Podstawowej w Żółtnicy.

283564 / 2015-10-23 - Podmiot prawa publicznego

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych w ramach realizacji inwestycji pn. Realizacja etapu II zespołu zabudowy mieszkalno-usługowej w rejonie ulicy Łącznej - Kukułeczki w Szczecinie wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu.

218933 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chojna - Chojna (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i przebudowa budynku gospodarczego z przeznaczeniem na remizÄ™ OSP w Brwicach

324386 / 2014-10-01 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Rejonowy w Myśliborzu - Myślibórz (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Bezusterkowe wykonanie zadania polegającego na wykonaniu robót uzupełniających związanych z Remontem wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń poddasza na pomieszczenia biurowe budynku Zamiejscowego Sądu Rejonowego w Myśliborzu z siedzibą w Choszcznie przy ul. Wolności 14 wraz z zagospodarowaniem terenu działek położonych w Choszcznie przy ul. Wolności 14

224820 / 2015-08-31 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z adaptacją budynku nr 1 na potrzeby BSP w kompleksie wojskowym w Mirosławcu (PKOB 1274).

94906 / 2015-04-24 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania: Budowa systemów alarmowych i telewizji przemysłowej w KPW Świnoujście (PKOB 1274).

318364 / 2010-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w SÅ‚awnie - SÅ‚awno (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe dotyczÄ…ce przebudowy drogi powiatowej nr 0400Z Niemica - Laski na odcinku 5,6 km.

235776 / 2010-08-03 - Inny: Samorządowa Jednostka Budżetowa

Szkoła Podstawowa Nr 1 - Międzyzdroje (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont kuchni z zapleczerm i jadalnią w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, ul. Leśna 17

440182 / 2013-10-29 - Uczelnia publiczna

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja zespołu laboratoriów w Instytucie Inżynierii Materiałowej i w Katedrze Techniki Cieplnej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - wykonanie tynków ścian zewnętrznych z malowaniem