Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

177831 / 2009-10-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Szpital Powiatowy w Kętrzynie (Kętrzyn)

MODERNIZACJA AGREGATORNI WRAZ Z WYMIANĄ ZESPOŁU PRĄDOTWÓRCZEGO W SZPITALU POWIATOWYM W KĘTRZYNIE

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja agregatorni wraz z wymianą zespołu prądotwórczego w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.: demontaż istniejących instalacji wewnątrz budynku agregatorni - wg wytycznych projektowych, demontaż istniejącego zespołu prądotwórczego i jego przekazanie inwestorowi, budowa linii kablowych mocy i sterujących z rozdzielni głównej w budynku szpitala do budynku agregatorni, budowa podwieszanych drabinek kablowych w budynku szpitala wiodących linie kablowe jw. budowa kanalizacji kablowej ochraniającej linie kablowe jw.prowadzenie proj. zespołu prądotwórczego do budynku agregatorni i jego instalację, podłączenie linii kablowych mocy i sterujących do odpowiednich zacisków w szafie agregatu, podłączenie linii kablowych mocy i sterujących do odpowiednich zacisków w szafie SZR, przygotowanie pomieszczenia rozdzielni głównej do wprowadzenia szafy SZR, przygotowanie do zasilenia szafy SZR w pomieszczeniu rozdzielni głównej, przygotowanie do podłączenia szafy SZR pod istniejące zaciski instalacji uziemienia i szyny wyrównawczej, wprowadzenie prefabrykowanej szafy SZR do pomieszczenia rozdzielni głównej i jej instalację, przyłączenie agregatu do istniejącego zdalnego wyłącznika prądu, instalacja przeciwprzepięciowa, instalacja wyrównawcza.
Zespół prądotwórczy z wyposażeniem i pełną automatyką sterującą, dedykowanym układem SZR, zbiornikiem paliwa, wprowadzeniem do agregatorni, uruchomieniem, badaniami, transportem - wg opisu technicznego o mocy (zgodnie z ISO8528): praca ciągła PRP- 275 kVA, 220 kW, praca awaryjna LTP - 300 kVA, 240 kW a także spełniający poniższe warunki: silnik i prądnica agregatu muszą pochodzić od jednego producenta, wymagane jest, aby producent agregatu posiadał w Polsce własny serwis fabryczny reagujący na zgłoszenie awarii zespołu do maksymalnie 24 godzin (oparty na własnych pracownikach etatowych usuwających ewentualne usterki całościowo - tj. jeden serwisant do układu napędowego, mechanicznego, elektrycznego i automatyki) oraz magazyn części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych (filtry, płyny, oleje), zespół prądotwórczy powinien pracować w systemie pełnej automatyki z regulowanym czasem startu jednostki, przełączenia do pracy i przejęcia obciążenia (maksymalnie powinno być to nie więcej niż 20 sekund) w przypadku awarii zasilania z sieci energetyki zawodowej, układ samoczynnego załączania rezerwy - SZR musi być zbudowany na bazie przełącznika pakietowego (a nie na stycznikach) oraz musi posiadać kontroler z możliwością programowania parametrów pracy SZR. Dodatkowo układ SZR musi być dostarczony jako kompletny podzespół (zmontowana rozdzielnica/szafa) zawarty w dostawie zespołu prądotwórczego, zespół prądotwórczy musi spełniać wszelkie normy i przepisy prawa regulujące parametry jakościowe i ochrony środowiska naturalnego, zespół prądotwórczy powinien posiadać autonomię pracy nie mniej niż 12 h pracy ciągłej przy 75% obciążeniu (oraz powinien mieć możliwość doposażenia w dodatkowy zbiornik paliwa jako opcja). Zamawiający wymaga aby praca czerpni i wyrzutu odbywała się w sposób automatyczny.
Zamawiający informuje, że wszystkie podstawowe parametry agregatu (niezależnie od deklaracji dostawcy) zostaną sprawdzone na drodze pomiaru w ramach odbioru końcowego. Nie osiągnięcie zakładanych parametrów może być przyczyną odmowy zapłaty lub zmniejszenia wynagrodzenia.
Wykonawca dokona wyceny instalacji dedykowanych:
-instalacji paliwowej,
-instalacji wyrzutu powietrza,
-instalacji wprowadzenia powietrza,
-instalacji odprowadzenia spalin,
-przygotowanie fundamentu,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna załączona do SIWZ - Projekt wykonawczy, STWiORB oraz dokumentacja przedmiarowa.
Ponadto: Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą w formie papierowej i w formie elektronicznej, dostarczy instrukcję obsługi i eksploatacji w języku polskim, gwarancję na okres min 24 miesięcy z max 24 godzinnym czasem reakcji w przypadku awarii agregatu, przeszkoli wyznaczonych pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi agregatu, podpisze z Zamawiającym umowę na świadczenie serwisu po okresie gwarancji.
Zamawiający oczekuje od Wykonawcy zrealizowania zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z zachowaniem Polskich Norm, przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz zgodnie z Projektem wykonawczym, Specyfikacjami technicznego wykonania i odbioru robót oraz zasadami wiedzy technicznej.
Materiały, które dostarczy Wykonawca muszą odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2006 r. Nr 156 , poz. 1118 ze zm.) a w przypadku ich braku powinny odpowiadać aktualnemu świadectwu dopuszczenia do stosowania w budownictwie, wydanemu przez Instytut Techniki Budowlanej oraz być dopuszczone do używania.
Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatę techniczną. Atesty dostarcza Wykonawca na własny koszt. Wszelkie inne uregulowania związane z przejęciem przedmiotu zamówienia, obowiązkami i uprawnieniami Zamawiającego oraz Wykonawcy zawarte są w STWiORB oraz projekcie umowy.
Roboty składające się na przedmiot zamówienia objęte dokumentacją SIWZ należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy, normy zgodnie z obowiązującym Prawem budowlanym, z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006r. Dz.U. Nr 213, poz. 1568 z późn. zm., w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej, z należytą starannością, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją. Wszystkie materiały budowlane i urządzenia muszą posiadać wymagane atesty, certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do eksploatacji, aprobaty techniczne, itp.
Wykonawca zorganizuje, zagospodaruje oraz należycie zabezpieczy plac budowy w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających na terenie prowadzonych robót i w jego obrębie oraz zapewni jego utrzymanie w należytym stanie technicznym, bhp i ppoż z pełnym zastosowaniem dokumentów BIOZ. Wykonawca uporządkuje teren po wykonaniu robót i doprowadzi go do stanu bezpośredniego użytkowania. Wszystkie wykonywane prace muszą być wcześniej uzgodnione z Zamawiającym oraz prowadzone w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu przebywających tam osób.
Rozwiązania równoważne:
Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia jest opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że będą one posiadały co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne i funkcjonalne i nie obniżą określonych w dokumentacji standardów.
W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje materiały i urządzenia równoważne, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty Zestawienie wszystkich zaproponowanych materiałów oraz urządzeń równoważnych i wykazać ich równoważność w stosunku do materiałów i urządzeń opisanych w dokumentacji, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji opisu przedmiotu zamówienia, których dotyczy.
Wszystkie zaproponowane przez Wykonawcę równoważne materiały lub urządzenia muszą: posiadać parametry techniczne i funkcjonalne nie gorsze od określonych w dokumentacji, posiadać stosowne dopuszczenia i atesty.
Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że zaoferowane przez niego materiały i urządzenia są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego.
Rozwiązania zamienne wynikające z zastosowania przez wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych nie mogą wywołać żadnych zmian układu funkcjonalnego i parametrów techniczno-użytkowych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 177831

Data publikacji: 2009-10-14

Nazwa: Szpital Powiatowy w Kętrzynie

Ulica: ul. Marii Curie-Skłodowskiej 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Kętrzyn

Kod pocztowy: 11-400

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 7512502

Numer faxu: 089 7513797

Regon: 51092936200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
MODERNIZACJA AGREGATORNI WRAZ Z WYMIANĄ ZESPOŁU PRĄDOTWÓRCZEGO W SZPITALU POWIATOWYM W KĘTRZYNIE

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja agregatorni wraz z wymianą zespołu prądotwórczego w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.: demontaż istniejących instalacji wewnątrz budynku agregatorni - wg wytycznych projektowych, demontaż istniejącego zespołu prądotwórczego i jego przekazanie inwestorowi, budowa linii kablowych mocy i sterujących z rozdzielni głównej w budynku szpitala do budynku agregatorni, budowa podwieszanych drabinek kablowych w budynku szpitala wiodących linie kablowe jw. budowa kanalizacji kablowej ochraniającej linie kablowe jw.prowadzenie proj. zespołu prądotwórczego do budynku agregatorni i jego instalację, podłączenie linii kablowych mocy i sterujących do odpowiednich zacisków w szafie agregatu, podłączenie linii kablowych mocy i sterujących do odpowiednich zacisków w szafie SZR, przygotowanie pomieszczenia rozdzielni głównej do wprowadzenia szafy SZR, przygotowanie do zasilenia szafy SZR w pomieszczeniu rozdzielni głównej, przygotowanie do podłączenia szafy SZR pod istniejące zaciski instalacji uziemienia i szyny wyrównawczej, wprowadzenie prefabrykowanej szafy SZR do pomieszczenia rozdzielni głównej i jej instalację, przyłączenie agregatu do istniejącego zdalnego wyłącznika prądu, instalacja przeciwprzepięciowa, instalacja wyrównawcza.
Zespół prądotwórczy z wyposażeniem i pełną automatyką sterującą, dedykowanym układem SZR, zbiornikiem paliwa, wprowadzeniem do agregatorni, uruchomieniem, badaniami, transportem - wg opisu technicznego o mocy (zgodnie z ISO8528): praca ciągła PRP- 275 kVA, 220 kW, praca awaryjna LTP - 300 kVA, 240 kW a także spełniający poniższe warunki: silnik i prądnica agregatu muszą pochodzić od jednego producenta, wymagane jest, aby producent agregatu posiadał w Polsce własny serwis fabryczny reagujący na zgłoszenie awarii zespołu do maksymalnie 24 godzin (oparty na własnych pracownikach etatowych usuwających ewentualne usterki całościowo - tj. jeden serwisant do układu napędowego, mechanicznego, elektrycznego i automatyki) oraz magazyn części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych (filtry, płyny, oleje), zespół prądotwórczy powinien pracować w systemie pełnej automatyki z regulowanym czasem startu jednostki, przełączenia do pracy i przejęcia obciążenia (maksymalnie powinno być to nie więcej niż 20 sekund) w przypadku awarii zasilania z sieci energetyki zawodowej, układ samoczynnego załączania rezerwy - SZR musi być zbudowany na bazie przełącznika pakietowego (a nie na stycznikach) oraz musi posiadać kontroler z możliwością programowania parametrów pracy SZR. Dodatkowo układ SZR musi być dostarczony jako kompletny podzespół (zmontowana rozdzielnica/szafa) zawarty w dostawie zespołu prądotwórczego, zespół prądotwórczy musi spełniać wszelkie normy i przepisy prawa regulujące parametry jakościowe i ochrony środowiska naturalnego, zespół prądotwórczy powinien posiadać autonomię pracy nie mniej niż 12 h pracy ciągłej przy 75% obciążeniu (oraz powinien mieć możliwość doposażenia w dodatkowy zbiornik paliwa jako opcja). Zamawiający wymaga aby praca czerpni i wyrzutu odbywała się w sposób automatyczny.
Zamawiający informuje, że wszystkie podstawowe parametry agregatu (niezależnie od deklaracji dostawcy) zostaną sprawdzone na drodze pomiaru w ramach odbioru końcowego. Nie osiągnięcie zakładanych parametrów może być przyczyną odmowy zapłaty lub zmniejszenia wynagrodzenia.
Wykonawca dokona wyceny instalacji dedykowanych:
-instalacji paliwowej,
-instalacji wyrzutu powietrza,
-instalacji wprowadzenia powietrza,
-instalacji odprowadzenia spalin,
-przygotowanie fundamentu,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna załączona do SIWZ - Projekt wykonawczy, STWiORB oraz dokumentacja przedmiarowa.
Ponadto: Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą w formie papierowej i w formie elektronicznej, dostarczy instrukcję obsługi i eksploatacji w języku polskim, gwarancję na okres min 24 miesięcy z max 24 godzinnym czasem reakcji w przypadku awarii agregatu, przeszkoli wyznaczonych pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi agregatu, podpisze z Zamawiającym umowę na świadczenie serwisu po okresie gwarancji.
Zamawiający oczekuje od Wykonawcy zrealizowania zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z zachowaniem Polskich Norm, przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz zgodnie z Projektem wykonawczym, Specyfikacjami technicznego wykonania i odbioru robót oraz zasadami wiedzy technicznej.
Materiały, które dostarczy Wykonawca muszą odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2006 r. Nr 156 , poz. 1118 ze zm.) a w przypadku ich braku powinny odpowiadać aktualnemu świadectwu dopuszczenia do stosowania w budownictwie, wydanemu przez Instytut Techniki Budowlanej oraz być dopuszczone do używania.
Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatę techniczną. Atesty dostarcza Wykonawca na własny koszt. Wszelkie inne uregulowania związane z przejęciem przedmiotu zamówienia, obowiązkami i uprawnieniami Zamawiającego oraz Wykonawcy zawarte są w STWiORB oraz projekcie umowy.
Roboty składające się na przedmiot zamówienia objęte dokumentacją SIWZ należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy, normy zgodnie z obowiązującym Prawem budowlanym, z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006r. Dz.U. Nr 213, poz. 1568 z późn. zm., w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej, z należytą starannością, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją. Wszystkie materiały budowlane i urządzenia muszą posiadać wymagane atesty, certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do eksploatacji, aprobaty techniczne, itp.
Wykonawca zorganizuje, zagospodaruje oraz należycie zabezpieczy plac budowy w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających na terenie prowadzonych robót i w jego obrębie oraz zapewni jego utrzymanie w należytym stanie technicznym, bhp i ppoż z pełnym zastosowaniem dokumentów BIOZ. Wykonawca uporządkuje teren po wykonaniu robót i doprowadzi go do stanu bezpośredniego użytkowania. Wszystkie wykonywane prace muszą być wcześniej uzgodnione z Zamawiającym oraz prowadzone w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu przebywających tam osób.
Rozwiązania równoważne:
Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia jest opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że będą one posiadały co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne i funkcjonalne i nie obniżą określonych w dokumentacji standardów.
W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje materiały i urządzenia równoważne, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty Zestawienie wszystkich zaproponowanych materiałów oraz urządzeń równoważnych i wykazać ich równoważność w stosunku do materiałów i urządzeń opisanych w dokumentacji, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji opisu przedmiotu zamówienia, których dotyczy.
Wszystkie zaproponowane przez Wykonawcę równoważne materiały lub urządzenia muszą: posiadać parametry techniczne i funkcjonalne nie gorsze od określonych w dokumentacji, posiadać stosowne dopuszczenia i atesty.
Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że zaoferowane przez niego materiały i urządzenia są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego.
Rozwiązania zamienne wynikające z zastosowania przez wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych nie mogą wywołać żadnych zmian układu funkcjonalnego i parametrów techniczno-użytkowych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 14

Informacja na temat wadium:
Zamawiający ustala wadium w wysokości 5 000,00 złotych

opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
2. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, tj. wykażą, że:
2.1. Wykonali min. 5 robót budowlano-instalacyjnych w okresie ostatnich 5-ciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie obejmujących montaż agregatu prądotwórczego o mocy co najmniej 250 kVA wewnątrz budynku, o wartości brutto zamówienia nie mniejszej niż 200.000 złotych.
2.2. Wykażą niezbędne do wykonania zamówienia narzędzia i urządzenia, którymi dysponują lub będą dysponować, tj. samochód skrzyniowy, wiertarka pneumatyczna udarowo-obrotowa, samochód ciężarowy z lawetą do przewozu zespołu prądotwórczego, dźwig o odpowiedniej nośności, zdolny do transportu zespołu prądotwórczego, spawarka.
2.3. Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia takich osób, tj.: do wykonywania czynności kierowania robotami budowlanymi - osobami posiadającymi uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r.- Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), tj. są aktualnie wpisane na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego oraz posiadają uprawnienia budowlane w zakresie kierowania robotami bez ograniczeń w specjalnościach instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - Zamawiający wymaga minimum dla kierownika budowy lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tych specjalnościach.
3. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
4. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia.
1. Zamawiający na podstawie złożonych wraz z ofertą dokumentów lub oświadczeń będzie badał czy dokumenty lub oświadczenia potwierdzają wymóg spełnienia określonego przez Zamawiającego warunku.
2. W przypadku, gdy wymóg spełnienia warunku zostanie potwierdzony w dokumentach lub oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę, warunek zostanie uznany za spełniony.
3. W przypadku, gdy wymóg spełnienia warunku nie zostanie potwierdzony w dokumentach lub oświadczeniach złożonych przez Wykonawcę, warunek zostanie uznany za niespełniony.
4. Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w Rozdziale VI SIWZ, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w Rozdziale VI SIWZ, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy lub usługi wymagań określonych przez zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
5. Nie złożenie wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w Rozdziale VI SIWZ, lub złożenie oświadczeń lub dokumentów zawierających błędy skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania, z zastrzeżeniem postanowień pkt. 4 niniejszego rozdziału

inf_osw:
A. W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIENIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia winien (zg. z art. 44 ustawy) złożyć oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 pkt. 1) do 3) ustawy oraz o nie podleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy, proponowany wzór wg załącznika nr 5 do SIWZ.
A.1. W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. - prawo zamówień publicznych:
1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, potwierdzające dopuszczenie do obrotu prawnego w zakresie objętym przedmiotem zamówienia oraz zawierającego nazwisko osoby (osób) uprawnionych do reprezentowania firmy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

A.2. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów:

1) Wykazu wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie. Wzór wykazu podany jest w załączniku nr 6 do SIWZ.
2) Wykazu niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca.
2a) Pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, jeżeli w wykazie, o którym mowa w pkt 2, wykonawca wskazał narzędzia i urządzenia, którymi będzie dysponował.
3) Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia a także zakresu wykonywanych przez nich czynności. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje minimum jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w branży elektrycznej i elektroenergetycznej.
3a) Pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w ust. 3, Wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował.
4) Dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Dla potwierdzenia spełnienia warunku, o którym mowa należy złożyć z ofertą dokumenty dla minimum kierownika budowy tj. jest aktualnie wpisany na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego oraz posiada uprawnienia budowlane w zakresie kierowania robotami bez ograniczeń w specjalnościach instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tych specjalnościach.

A.3. W celu opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia:

1. Polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności.

A.4. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego Wykonawca dołączy do oferty:

1. Oświadczenie, że materiały jakie będą użyte do wykonania zamówienia są dopuszczone do obrotu i stosowania, tzn. będą posiadały certyfikaty na znak bezpieczeństwa bądź aprobaty techniczne.
2. Silnik i prądnica agregatu muszą pochodzić od jednego producenta - co powinno zostać potwierdzone stosownymi dokumentami fabrycznymi.
3. Wymagane jest, aby producent agregatu posiadał w Polsce własny serwis fabryczny reagujący na zgłoszenie awarii zespołu do maksymalnie 24 godzin, oparty na własnych pracownikach etatowych usuwających ewentualne usterki całościowo - tj. jeden serwisant do układu napędowego, mechanicznego, elektrycznego i automatyki, oraz magazyn części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych np. filtry, płyny, oleje - Zamawiający wymaga udokumentowania.
4. Wykonawca w ofercie poda nazwę producenta, typ, nazwę handlową, dołączy do oferty foldery ze zdjęciami, opisem oraz parametrami następujących elementów: zespół prądotwórczy.

B. DODATKOWE INFORMACJE:
1) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. A.1. pkt 1 składa dokumenty wystawione zgodnie z prawem kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji, ani nie ogłoszono upadłości, nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie całości wykonania decyzji właściwego organu, nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
2) Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. A.1. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
3) Brak jakiegokolwiek dokumentu lub złożenie dokumentu w niewłaściwej formie (kopia dokumentu niepoświadczona za zgodność z oryginałem) spowoduje wykluczenie oferty i obligatoryjnie odrzucenie z postępowania przetargowego.
4) Dokumenty wymienione mogą być złożone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę uprawnioną do reprezentowania wykonawcy.
5) Dokumenty przedstawione w oryginale nie wymagają poświadczenia za zgodność z oryginałem
C. INNE NIEZBĘDNE DO PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA.
1) Wypełniony formularz ofertowy (wg załącznika nr 1 do SIWZ).
2) Kosztorys ofertowy sporządzone na podstawie przedmiaru robót, zawierający ceny jednostkowe, stanowiący wartość zamówienia, w którym będą zawarte wszystkie niezbędne koszty stanowiące wykonanie pełnego zakresu zamówienia.
3) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu, jeżeli nie wynika ono z dokumentów rejestrowych załączonych do oferty

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedziba zamawiającego - adres j.w.

Data składania wniosków, ofert: 04/11/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Sekretariat - siedziba zamawiającego - adres j.w.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Kody CPV:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

183317 / 2014-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Usunięcie kolizji sieci elektroenergetycznej z kanalizacją deszczową w Pasłęku (ul. Sprzymierzonych) w związku z realizacją kontraktu pod nazwą Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 513 na odcinku węzeł Pasłęk Północ - Pasłęk wraz ze zmianą przebiegu na terenie Pasłęka.

7424 / 2015-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gołdap - Gołdap (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Budowa chodnika ulicy Warszawskiej wraz z kanalizacja deszczową II etap - budowa linii oświetlenia

251977 / 2009-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pisz - Pisz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Budowa oświetlenia drogowego wzdłuż ulic Gdańskiej i Kominiarskiej w Piszu oraz ulicy Zielonej w miejscowości Jagodne

88461 / 2016-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowa przyłącza teletechnicznego i elektroenergetycznego wraz z abonencką stacją transformatorową dla zadania pn.: Przebudowa obiektu sportowego przy ul. Agrykola 8 w Elblągu

400788 / 2010-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Orzyszu - Orzysz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Budowa linii energetycznej dla obiektów sportowo - rekreacyjnych w Orzyszu przy ulicy Leśnej i 1-go Maja oraz parkingu, wjazdu i chodnika przy plaży miejskiej na ulicy Leśnej w Orzyszu. Numer sprawy: RGI.IV.341-15/10.