Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

230753 / 2011-08-29 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez MEN, utworzona na podstawie Ustawy / Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie (Kraków)

Usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń EFS dla autorów zadań

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie w roku 2011 i 2012 cyklu szkoleń grupowych dla kandydatów na autorów zadań egzaminacyjnych w zakresie tworzenia zadań egzaminacyjnych do wyodrębnionych kwalifikacji w zawodach ujętych w Klasyfikacji Zawodów Szkolnictwa Zawodowego w oparciu o nową metodologię.
Egzaminy takie będą przeprowadzane przez okręgowe komisje egzaminacyjne, po wprowadzeniu nowej formuły przygotowania i organizowania egzaminów zawodowych.
Celem szkoleń jest przygotowanie uczestników do konstruowania zadań egzaminacyjnych do etapu pisemnego i praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przeprowadzanego wg nowej metodologii.
Postępowanie dotyczy szkoleń ujętych w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym na podstawie umowy partnerskiej z Centralną Komisją Egzaminacyjną z dnia 29-03-2010 r., a przedmiot zamówienia nie jest objęty statutową działalnością Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
w Krakowie i służy wypracowaniu nowych rozwiązań o charakterze systemowym w zakresie odpowiadającym tematyce projektu (modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe).
Informacje o realizowanym projekcie:
Tytuł projektu VI: Modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
Projekt systemowy VI realizowany w ramach Programu Operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI Priorytet III: Wysoka jakość oświaty
Działanie 3.2: Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych
Okres realizacji projektu: od 1.01.2010 r. do 31.12.2013 r.
Beneficjent systemowy: Centralna Komisja Egzaminacyjna
Partnerzy projektu: Okręgowe Komisje Egzaminacyjne
Zadanie 4: Przeprowadzenie szkoleń ok. 30 krajowych zespołów autorów zadań
Zmodyfikowany wniosek o dofinansowanie tego projektu został zaakceptowany w dniu 22-07-2011 r. przez Departament Funduszy Strukturalnych MEN (pismo DFS-WM-JKo-090-32-11- 8735).
1. Opis organizacji szkolenia:
1.1. Czas trwania szkolenia 70 godzin (dla jednej grupy), w tym:
1.1.1. Część I - stacjonarna (sobotnio-niedzielna) - 16 godzin dydaktycznych (godzina dydaktyczna trwa 45 minut) dla uczestników szkolenia w grupie maksymalnie 20 osobowej:
a) rozpoczęcie szkolenia sobota godz. 11:00 (bez śniadania);
- 1 grupa od dnia 24-09-2011 r. do 25-09-2011 r.
- 2 i 3 grupa od dnia 1-10-2011 r. do 2-10-2011 r.
-4 grupa od dnia 4-02-2012 r. do 5-02-2012 r.,
b) zakończenie szkolenia - niedziela, po obiedzie (bez kolacji).
1.1.2. Część II - z wykorzystaniem platformy Redmine -24 godziny.
1.1.3. Część III - stacjonarna (sobotnio-niedzielna) - 16 godzin dydaktycznych:
a) rozpoczęcie szkolenia sobota godz. 11:00 (bez śniadania);
- 1 grupa od dnia 22-10-2011 r. do 23-10-2011 r.- 2 i 3 grupa od dnia 5-11-2011 r. do 6-11-2011 r.- 4 grupa od dnia 18-02-2012 r. do 19-02-2012 r.,- zakończenie szkolenia - niedziela, po obiedzie (bez kolacji).
1.1.4. Część IV - z wykorzystaniem platformy Redmine - 14 godzin.

Uwaga: a) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany podanych wyżej terminów przeprowadzenia szkoleń stacjonarnych.
b) Szczegółowy harmonogram szkolenia ustala Zamawiający.

1.2. Liczba planowanych osób do przeszkolenia: 80 osób w 4 grupach szkoleniowych:
- 60 osób od września do listopada 2011r. - 3 grupy szkoleniowe,
- 20 osób od lutego do marca 2012 r. - 1 grupa szkoleniowa.

Uwaga: a) Zamawiający rekrutuje uczestników grup szkoleniowych i powiadamia ich o rozpoczęciu szkoleń.
b) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian liczby grup szkoleniowych i liczebności ich uczestników w ramach uzyskanej najkorzystniejszej ceny ofertowej Wykonawcy i posiadanych środków na realizację zamówienia.

1.3. Miejsce szkolenia:
Centrum Konferencyjne lub hotel oddalony nie więcej niż 10 km od Dworca Głównego PKP lub PKS w Krakowie, który ma możliwość, w ramach prowadzonej działalności, serwować uczestnikom wyżywienie (w hotelu) oraz udostępnić sale konferencyjno-szkoleniowe
z wyposażeniem oraz zapewnić noclegi. Wszystkie sale, pokoje dla uczestników szkoleń
i miejsca podawania posiłków muszą znajdować się w jednym budynku, lub w kompleksie budynków Centrum. Każde odstępstwo od tej zasady wymaga zgody Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Dane kontaktowe do miejsca szkolenia należy opisać w Formularzu ofertowym wg zał. nr 1 do SIWZ.

1.4. Zajęcia stacjonarne będą odbywać się w grupach nie mniejszych niż 14-osobowe i nie większych niż 20-osobowe, przy zatrudnieniu minimum dwóch prowadzących na jedną grupę.
Ze względu na specyfikę i zakres tematyczny szkolenia Zamawiający może wskazać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia szkoleń.

1.5. Zajęcia z wykorzystaniem platformy Redmine polegają na pracy własnej uczestników szkolenia, wykonywanej według zasad i harmonogramu ustalonego przez prowadzących, konsultowanej i weryfikowanej w trybie on-line.
Platforma Redmine będzie przygotowana, udostępniona dla Wykonawcy i obsługiwana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną nieodpłatnie.

2. Opis zadań do realizacji przez Wykonawców w ramach wykonania przedmiotu zamówienia
(Cenę oferty należy ustalić przy wykorzystaniu Formularza cenowego wg Załącznika nr 2 do SIWZ)
2.1. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia trenerów prowadzących szkolenia w części stacjonarnej i z wykorzystaniem platformy Redmine (2 osoby na każdą grupę szkoleniową,
a w związku z koniecznością szkolenia 2 grup tym samym czasie należy zatrudnić do prowadzenia szkoleń więcej prowadzących niż 2 osoby) oraz wypłacić im wynagrodzenia.
2.1.1. Trenerzy powinni posiadać doświadczenie i wiedzę z zakresu tematyki szkolenia dla kandydatów na autorów zadań, w tym w szczególności:
- wiedzę na temat polskiego systemu egzaminów zewnętrznych,
- odpowiednie kwalifikacje w zakresie oceniania i egzaminowania potwierdzone wpisem do ewidencji egzaminatorów systemu egzaminów zewnętrznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne oraz uczestnictwem w szkoleniu dla koordynatorów organizowanych przez Centralną Komisje Egzaminacyjną,
- doświadczenie w tworzeniu dokumentacji egzaminacyjnej do etapu pisemnego i praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (tworzenie i recenzowanie arkuszy egzaminacyjnych),
- wiedzę na temat modernizacji systemu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
w oparciu o nową metodologię ich przeprowadzania,
- doświadczenie w posługiwaniu się platformą Redmine lub Moodle,
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć-warsztatów dla egzaminatorów,
Ze względu na specyfikę wymagań i zakres tematyczny szkolenia Zamawiający może wskazać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia szkoleń.
2.1.2. Do podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do akceptacji -Wykaz kadry dydaktycznej prowadzącej szkolenia- wg zał. nr 8 do SIWZ zawierający oświadczenia potwierdzające posiadanie wymaganych kwalifikacji prowadzących. Osoby prowadzących-trenerów wymagają akceptacji Zamawiającego.
Zamawiający ma prawo odrzucić kandydaturę wykazanego w załączniku nr 8 trenera - jeżeli nie potwierdzi posiadania wymaganych kwalifikacji, zobowiązując tym samym Wykonawcę do przedstawienia innej osoby w terminie 2 dni od powzięcia informacji o tym fakcie. Kolejne propozycje wymagają również akceptacji Zamawiającego.

2.2 Wykonawca zobowiązany jest zapewnić sale szkoleniowe, zakwaterowanie i noclegi dla zamiejscowych osób prowadzących szkolenia i uczestników szkolenia w części I i III szkolenia (szkolenia stacjonarne) o standardzie spełniającym wymagania określone dla hotelu 3-gwiazdkowego w rozumieniu przepisów § 2 ust. 2 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki
i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz. U. z 2006 r. Nr 22, poz. 169).
Wymagania, co do zakwaterowania:
2.2.1. Pokoje 1 lub 2 osobowe z łazienką - należy przewidzieć zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych dla nie więcej niż 20 % uczestników szkolenia.
2.2.2. Temperatura w pomieszczeniach powinna być utrzymywana między 20 a 24 st. C, z możliwością miejscowej regulacji.
2.2.3. Wyklucza się zakwaterowanie uczestnika szkolenia z osobami, które nie uczestniczą w szkoleniu.

2.3. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest zwrócić koszty podróży osobom zamiejscowym: prowadzącym szkolenie oraz uczestnikom szkolenia, którzy ukończą szkolenie. Zwrotu kosztów podróży należy dokonać zgodnie z zasadami, które Wykonawca sam opracuje i przedstawi (opisze) w złożonej ofercie - Formularzu ofertowym wg zał. nr 1 do SIWZ. Zasady powinny określać w jakich przypadkach zwrot będzie dokonywany
i jakimi dokumentami należy potwierdzić koszty podróży. Zwrot kosztów podróży dotyczy podróży z miejsca zamieszkania do miejsca szkoleń stacjonarnych.
W załączniku nr 7 do SIWZ wskazano województwa odpowiednie dla miejsc zamieszkania kandydatów na uczestników szkolenia potrzebne do oszacowania średniej wartości kosztów podróży podlegających zwrotowi. Z podanej w tym załączniku liczby uczestników wyłonione zostanie 80 osób do przeszkolenia w ramach zamówienia.
W przypadku lokalizacji szkolenia stacjonarnego bez dostępu do sieci publicznych środków komunikacji typu tramwaj - autobus lub umiejscowionych poza strefą zasięgu takiej komunikacji, Wykonawca będzie zobowiązany, w ramach realizacji zamówienia i na swój koszt, do zorganizowania transportu uczestników między punktem zbiorczym, uzgodnionym z Zamawiającym, a miejscem szkolenia - zakwaterowania.

2.4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prowadzącym i uczestnikom szkolenia stacjonarnego całodziennego wyżywienia, które obejmuje:
- obiady i kolacje - w soboty szkolenia stacjonarnego,
- śniadania i obiady - w niedziele szkolenia stacjonarnego,
- serwisy kawowe w miejscu szkolenia.
2.4.1. Śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu do wyboru przez uczestników: przekąski zimne, i gorące; pieczywo: jasne, ciemne; napoje gorące (kawa, herbata), soki, woda, świeże warzywa sezonowe(np. 1 pomidor), porcja masła .
Gramatura wyżywienia na osobę (co najmniej): przekąski gorące - 200 gr.; przekąski zimne - 100 gr.; pieczywo mieszane - 200 gr.; kawa, herbata, soki, woda - 0,25 litra każdy napój.
2.4.2. Obiad serwowany w klimatyzowanej i właściwie wentylowanej sali restauracyjnej: zupa, jedno danie mięsne (z możliwością ewentualnej zamiany na danie bezmięsne), opcjonalnie: ryż, ziemniaki, kasza, kluski, makaron (2 rodzaje do wyboru), warzywa gotowane lub grillowane albo zestaw surówek sezonowych, kompot lub sok.
Gramatura wyżywienia na osobę (co najmniej): zupa - 0,25 litra; danie mięsne - 150 gr.; opcjonalnie: ryż, ziemniaki gotowane, kasza, kluski, makaron - 150 gr. każda porcja z 2 serwowanych rodzajów do wyboru; warzywa gotowane lub grillowane albo zestaw surówek sezonowych - 150 gr.; deser - 150 gr.; kompot, sok - 0,25 litra.
2.4.3. Serwis kawowy usytuowany w specjalnie wydzielonym miejscu i dostępny dla wszystkich uczestników szkolenia: całodzienny, na bieżąco uzupełniany w trakcie trwania szkolenia, serwowany przez wszystkie dni trwania szkolenia - bez ograniczeń (kawa, herbata, woda mineralna, soki, śmietanka do kawy, cytryna, cukier, trzy rodzaje suchych ciasteczek).
Uwaga: Wyżywienie powinno być przygotowywane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia,
z pełnowartościowych świeżych produktów (z ważnymi terminami przydatności do spożycia) przy zachowaniu zasad higieny i obowiązujących przepisów sanitarnych oraz wydawane szybko i terminowo.

2.5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sal szkoleniowych spełniających wymagania, jak niżej:
2.5.1. Sale szkoleniowe: przystosowane do szkolenia 20 osób wyposażone, co najmniej
w tablicę z przerzucanymi kartami do prezentacji (flip chart), wraz z materiałami eksploatacyjnymi (papier, flamastry), projektor multimedialny, komputer-laptop,
z dostępem do Internetu bezprzewodowego. Sale posiadają możliwość zaciemnienia na żądanie Zamawiającego oraz posiadają w bezpośredniej bliskości zaplecze sanitarne;
2.5.2. Sala szkoleniowa i jej wyposażenie i otoczenie musi spełniać warunki określone przez przepisy BHP. Krzesła tapicerowane, temperatura w salach 21-23 st. C;
2.5.3. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić Zamawiającemu dostęp do sal szkoleniowych, co najmniej na 60 minut przed rozpoczęciem szkolenia;
Uwaga:
2.5.4. Jeśli z przyczyn niezależnych od Wykonawcy nie może on zagwarantować rezerwacji centrum konferencyjnego lub hotelu spełniającego wyżej wymienione wymagania, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować faksem lub emailem Zamawiającego o zaistniałej sytuacji oraz przedstawić propozycję realizacji szkolenia
w miejscu o porównywalnym standardzie. Zamawiający wyraża zgodę na realizację szkolenia w miejscu zaproponowanym przez Wykonawcę w formie pisemnej pod rygorem nieważności. W przypadku niezaakceptowania propozycji Wykonawcy, Zamawiający jest uprawniony do wskazania miejsca, w którym Wykonawca jest zobowiązany zrealizować szkolenia.
2.5.5. Sala szkoleniowa, miejsca zakwaterowania uczestników szkolenia i miejsca serwowania posiłków jw. muszą znajdować się w jednym budynku lub w kompleksie budynków. W innym przypadku Wykonawca na swój koszt zapewnia transport uczestników szkolenia między tymi miejscami.

2.6. Wykonawca zobowiązany jest powielenia, dostarczenia i wydania uczestnikom szkolenia materiałów drukowanych i pakietu szkoleniowego zgodnie z określonymi niżej wymaganiami:
2.6.1. Materiały drukowane mają postać -książeczek, zszywanych przez grzbiet, formatu A4, gramatura papieru: nie mniej niż 80g na m2, druk jednostronny, bez okładki a dotyczą:
- programu szkolenia - nie więcej niż 4 strony,
- materiałów szkoleniowych - nie więcej niż 40 stron;
(Należy przewidzieć, że druki kolorowe będą stanowiły 20 % wszystkich materiałów)
2.6.2. Przed wydrukiem materiałów szkoleniowych w ilości odpowiadającej liczbie uczestników szkolenia, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu wydruki próbne, celem sprawdzenia ich czytelności, poprawności i kompletności z materiałem uprzednio przekazanym przez Zamawiającego. W ramach weryfikacji sprawdzana będzie również zgodność materiałów z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zamawiający zweryfikuje poprawność wydrukowanych materiałów w terminie 2 dni roboczych od momentu otrzymania wydruku próbnego.
Wykonawca zobowiązany jest wszystkie materiały wykorzystane w szkoleniu wydrukować w jakości nie gorszej niż wydruk próbny.
2.6.3. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia każdemu uczestnikowi szkolenia pakietu szkoleniowego, w którego skład, oprócz materiałów drukowanych będą wchodzić również papierowe teczki formatu A4, notesy formatu A5 o obj. co najmniej 50 kartek oraz długopisy.
Wszystkie elementy pakietu szkoleniowego muszą zostać oznakowane zgodnie
z wytycznymi i wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego poprzez umieszczenie na nich nadruku lub naklejki zawierającej ww. wzór.
Wszystkie niewydane uczestnikom szkolenia materiały Wykonawca dostarcza do siedziby Zamawiającego nie później niż do 7 dni po zakończeniu szkolenia.
2.6.4. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby Wykonawca zapewni w miejscu szkolenia możliwość kopiowania materiałów szkoleniowych, łącznie do ok. 100 stron dla 1 grupy szkoleniowej. Koszty ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia za przedmiot zamówienia.
2.6.5. Materiały szkoleniowe będą przekazywane uczestnikom wyłącznie za pokwitowaniem ich odbioru.

2.7. Wykonawca w ramach otrzymanego wynagrodzenia zobowiązany jest ponadto do obsługi szkolenia polegającej w szczególności na:
2.7.1. Oznaczeniu miejsc, w których odbywa się szkolenie zgodnie z następującymi wytycznymi: a)Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1828 z 8 grudnia 2006 r. ustanawiającym szczegółowe zasady wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 1083-2006 ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności;b)Wytyczne Ministra Rozwoju Regionalnego z 13 sierpnia 2007 r. w zakresie informacji i promocji oraz Strategią Komunikacji Funduszy Europejskich w Polsce na lata 2007-2013, określającymi podstawowe zasady prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych na potrzeby Narodowej Strategii Spójności oraz wszystkich programów operacyjnych w jej ramach; c)Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które są dostępne na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
Wykonawca zamieści informację o szkoleniu przy wejściu do budynku oraz zapewni oznakowanie drogi prowadzącej do recepcji i sali, w której będą odbywać się zajęcia.
Oznaczenie sal w budynku oraz informacja o szkoleniu zostaną wykonane przez Wykonawcę zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w kolorze 4x0, formatu A-4 w ilości nie większej niż 6 szt. - Projekt (wzór) oznaczenia sali i informacji zostanie przekazany przez Zamawiającego emailem nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem danego szkolenia.
Koszt wytworzenia, rozmieszczenia i usunięcia ww. materiałów po zakończeniu szkoleń pokrywa Wykonawca w ramach wynagrodzenia.
Dodatkowo, na żądanie Zamawiającego, Wykonawca może być zobowiązany do rozmieszczenia w salach, przy recepcji i przy wejściu do budynku również innych materiałów promocyjnych (np. banerów) przekazanych przez Zamawiającego albo Lidera Partnerstwa, którym jest Centralna Komisja Egzaminacyjna. Materiały te zostaną przekazane Wykonawcy najpóźniej w dniu szkolenia: nie później niż 30 minut przed rozpoczęciem szkolenia.
Wykonawca udokumentuje za pomocą zdjęć spełnienie wymogów dotyczących oznaczenia miejsc i formy zastosowania ww. wytycznych oraz dostarczy je Zamawiającemu w postaci elektronicznej.2.7.2. Informowaniu o współfinansowaniu szkolenia przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zapisami zawartymi we wskazanych wyżej -Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.2.7.3. Uruchomieniu i obsługi recepcji przed każdą salą szkoleniową, w dniach szkolenia gdzie dostępne będą: listy obecności, materiały szkoleniowe i dokumenty, do wypełnienia których zobowiązani są uczestnicy szkoleń.
Do pracy w recepcji Wykonawca zapewni 1 osobę przez cały czas trwania zajęć szkoleniowych, odpowiedzialną za udzielanie informacji m.in. w zakresie treści, instrukcji wypełniania dokumentów oraz ich zebrania od uczestników szkoleń.2.7.4. Przekazywaniu do siedziby Zamawiającego, nie później niż w terminie 7 dni od zakończenia szkolenia dokumentacji dot. uczestników szkolenia i dokumentacji szkolenia,
w tym w szczególności:
- list obecności uczestników i prowadzących na szkoleniach wraz z pokwitowaniami dotyczącymi korzystania z noclegów i każdego posiłku, zwrotu kosztów podróży, odbioru materiałów szkoleniowych itp.;
- dokumentów wypełnianych przez uczestników: deklaracje uczestnictwa - zgoda na udział
w projekcie, oświadczenia uczestników projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, ankiety PEFS;
jak również:
- przekazaniu (przesłaniu) uczestnikom szkolenia zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, które po zakończeniu szkolenia odbierze od Zamawiającego.
(Wzory dokumentów do wypełniania Zamawiający przekaże Wykonawcy na 2 dni przed rozpoczęciem szkoleń.)2.7.5. Należytym zabezpieczeniu i przechowywaniu wszelkich dokumentów dotyczących zawartej w wyniku postępowania przetargowego umowy do dnia 31 grudnia 2020 r., dla instytucji krajowych i Unii Europejskiej, upoważnionych do kontroli projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL).
Wykonawca zobowiązany jest do udostępnienia organom uprawnionym wglądu do dokumentacji, w tym dokumentów finansowych związanych z realizacją umowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 230753

Data publikacji: 2011-08-29

Nazwa: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

Ulica: Os. Szkolne 37

Numer domu: 37

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-978

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 68 32 101,102

Numer faxu: 12 68 32 100

Adres strony internetowej: www,oke.krakow.pl

Regon: 35162139700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez MEN, utworzona na podstawie Ustawy

Inny rodzaj zamawiającego:
Państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez MEN, utworzona na podstawie Ustawy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń EFS dla autorów zadań

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie w roku 2011 i 2012 cyklu szkoleń grupowych dla kandydatów na autorów zadań egzaminacyjnych w zakresie tworzenia zadań egzaminacyjnych do wyodrębnionych kwalifikacji w zawodach ujętych w Klasyfikacji Zawodów Szkolnictwa Zawodowego w oparciu o nową metodologię.
Egzaminy takie będą przeprowadzane przez okręgowe komisje egzaminacyjne, po wprowadzeniu nowej formuły przygotowania i organizowania egzaminów zawodowych.
Celem szkoleń jest przygotowanie uczestników do konstruowania zadań egzaminacyjnych do etapu pisemnego i praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przeprowadzanego wg nowej metodologii.
Postępowanie dotyczy szkoleń ujętych w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym na podstawie umowy partnerskiej z Centralną Komisją Egzaminacyjną z dnia 29-03-2010 r., a przedmiot zamówienia nie jest objęty statutową działalnością Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
w Krakowie i służy wypracowaniu nowych rozwiązań o charakterze systemowym w zakresie odpowiadającym tematyce projektu (modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe).
Informacje o realizowanym projekcie:
Tytuł projektu VI: Modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
Projekt systemowy VI realizowany w ramach Programu Operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI Priorytet III: Wysoka jakość oświaty
Działanie 3.2: Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych
Okres realizacji projektu: od 1.01.2010 r. do 31.12.2013 r.
Beneficjent systemowy: Centralna Komisja Egzaminacyjna
Partnerzy projektu: Okręgowe Komisje Egzaminacyjne
Zadanie 4: Przeprowadzenie szkoleń ok. 30 krajowych zespołów autorów zadań
Zmodyfikowany wniosek o dofinansowanie tego projektu został zaakceptowany w dniu 22-07-2011 r. przez Departament Funduszy Strukturalnych MEN (pismo DFS-WM-JKo-090-32-11- 8735).
1. Opis organizacji szkolenia:
1.1. Czas trwania szkolenia 70 godzin (dla jednej grupy), w tym:
1.1.1. Część I - stacjonarna (sobotnio-niedzielna) - 16 godzin dydaktycznych (godzina dydaktyczna trwa 45 minut) dla uczestników szkolenia w grupie maksymalnie 20 osobowej:
a) rozpoczęcie szkolenia sobota godz. 11:00 (bez śniadania);
- 1 grupa od dnia 24-09-2011 r. do 25-09-2011 r.
- 2 i 3 grupa od dnia 1-10-2011 r. do 2-10-2011 r.
-4 grupa od dnia 4-02-2012 r. do 5-02-2012 r.,
b) zakończenie szkolenia - niedziela, po obiedzie (bez kolacji).
1.1.2. Część II - z wykorzystaniem platformy Redmine -24 godziny.
1.1.3. Część III - stacjonarna (sobotnio-niedzielna) - 16 godzin dydaktycznych:
a) rozpoczęcie szkolenia sobota godz. 11:00 (bez śniadania);
- 1 grupa od dnia 22-10-2011 r. do 23-10-2011 r.- 2 i 3 grupa od dnia 5-11-2011 r. do 6-11-2011 r.- 4 grupa od dnia 18-02-2012 r. do 19-02-2012 r.,- zakończenie szkolenia - niedziela, po obiedzie (bez kolacji).
1.1.4. Część IV - z wykorzystaniem platformy Redmine - 14 godzin.

Uwaga: a) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany podanych wyżej terminów przeprowadzenia szkoleń stacjonarnych.
b) Szczegółowy harmonogram szkolenia ustala Zamawiający.

1.2. Liczba planowanych osób do przeszkolenia: 80 osób w 4 grupach szkoleniowych:
- 60 osób od września do listopada 2011r. - 3 grupy szkoleniowe,
- 20 osób od lutego do marca 2012 r. - 1 grupa szkoleniowa.

Uwaga: a) Zamawiający rekrutuje uczestników grup szkoleniowych i powiadamia ich o rozpoczęciu szkoleń.
b) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian liczby grup szkoleniowych i liczebności ich uczestników w ramach uzyskanej najkorzystniejszej ceny ofertowej Wykonawcy i posiadanych środków na realizację zamówienia.

1.3. Miejsce szkolenia:
Centrum Konferencyjne lub hotel oddalony nie więcej niż 10 km od Dworca Głównego PKP lub PKS w Krakowie, który ma możliwość, w ramach prowadzonej działalności, serwować uczestnikom wyżywienie (w hotelu) oraz udostępnić sale konferencyjno-szkoleniowe
z wyposażeniem oraz zapewnić noclegi. Wszystkie sale, pokoje dla uczestników szkoleń
i miejsca podawania posiłków muszą znajdować się w jednym budynku, lub w kompleksie budynków Centrum. Każde odstępstwo od tej zasady wymaga zgody Zamawiającego wyrażonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Dane kontaktowe do miejsca szkolenia należy opisać w Formularzu ofertowym wg zał. nr 1 do SIWZ.

1.4. Zajęcia stacjonarne będą odbywać się w grupach nie mniejszych niż 14-osobowe i nie większych niż 20-osobowe, przy zatrudnieniu minimum dwóch prowadzących na jedną grupę.
Ze względu na specyfikę i zakres tematyczny szkolenia Zamawiający może wskazać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia szkoleń.

1.5. Zajęcia z wykorzystaniem platformy Redmine polegają na pracy własnej uczestników szkolenia, wykonywanej według zasad i harmonogramu ustalonego przez prowadzących, konsultowanej i weryfikowanej w trybie on-line.
Platforma Redmine będzie przygotowana, udostępniona dla Wykonawcy i obsługiwana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną nieodpłatnie.

2. Opis zadań do realizacji przez Wykonawców w ramach wykonania przedmiotu zamówienia
(Cenę oferty należy ustalić przy wykorzystaniu Formularza cenowego wg Załącznika nr 2 do SIWZ)
2.1. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia trenerów prowadzących szkolenia w części stacjonarnej i z wykorzystaniem platformy Redmine (2 osoby na każdą grupę szkoleniową,
a w związku z koniecznością szkolenia 2 grup tym samym czasie należy zatrudnić do prowadzenia szkoleń więcej prowadzących niż 2 osoby) oraz wypłacić im wynagrodzenia.
2.1.1. Trenerzy powinni posiadać doświadczenie i wiedzę z zakresu tematyki szkolenia dla kandydatów na autorów zadań, w tym w szczególności:
- wiedzę na temat polskiego systemu egzaminów zewnętrznych,
- odpowiednie kwalifikacje w zakresie oceniania i egzaminowania potwierdzone wpisem do ewidencji egzaminatorów systemu egzaminów zewnętrznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne oraz uczestnictwem w szkoleniu dla koordynatorów organizowanych przez Centralną Komisje Egzaminacyjną,
- doświadczenie w tworzeniu dokumentacji egzaminacyjnej do etapu pisemnego i praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (tworzenie i recenzowanie arkuszy egzaminacyjnych),
- wiedzę na temat modernizacji systemu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
w oparciu o nową metodologię ich przeprowadzania,
- doświadczenie w posługiwaniu się platformą Redmine lub Moodle,
- doświadczenie w prowadzeniu zajęć-warsztatów dla egzaminatorów,
Ze względu na specyfikę wymagań i zakres tematyczny szkolenia Zamawiający może wskazać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia szkoleń.
2.1.2. Do podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do akceptacji -Wykaz kadry dydaktycznej prowadzącej szkolenia- wg zał. nr 8 do SIWZ zawierający oświadczenia potwierdzające posiadanie wymaganych kwalifikacji prowadzących. Osoby prowadzących-trenerów wymagają akceptacji Zamawiającego.
Zamawiający ma prawo odrzucić kandydaturę wykazanego w załączniku nr 8 trenera - jeżeli nie potwierdzi posiadania wymaganych kwalifikacji, zobowiązując tym samym Wykonawcę do przedstawienia innej osoby w terminie 2 dni od powzięcia informacji o tym fakcie. Kolejne propozycje wymagają również akceptacji Zamawiającego.

2.2 Wykonawca zobowiązany jest zapewnić sale szkoleniowe, zakwaterowanie i noclegi dla zamiejscowych osób prowadzących szkolenia i uczestników szkolenia w części I i III szkolenia (szkolenia stacjonarne) o standardzie spełniającym wymagania określone dla hotelu 3-gwiazdkowego w rozumieniu przepisów § 2 ust. 2 pkt. 1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki
i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz. U. z 2006 r. Nr 22, poz. 169).
Wymagania, co do zakwaterowania:
2.2.1. Pokoje 1 lub 2 osobowe z łazienką - należy przewidzieć zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych dla nie więcej niż 20 % uczestników szkolenia.
2.2.2. Temperatura w pomieszczeniach powinna być utrzymywana między 20 a 24 st. C, z możliwością miejscowej regulacji.
2.2.3. Wyklucza się zakwaterowanie uczestnika szkolenia z osobami, które nie uczestniczą w szkoleniu.

2.3. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest zwrócić koszty podróży osobom zamiejscowym: prowadzącym szkolenie oraz uczestnikom szkolenia, którzy ukończą szkolenie. Zwrotu kosztów podróży należy dokonać zgodnie z zasadami, które Wykonawca sam opracuje i przedstawi (opisze) w złożonej ofercie - Formularzu ofertowym wg zał. nr 1 do SIWZ. Zasady powinny określać w jakich przypadkach zwrot będzie dokonywany
i jakimi dokumentami należy potwierdzić koszty podróży. Zwrot kosztów podróży dotyczy podróży z miejsca zamieszkania do miejsca szkoleń stacjonarnych.
W załączniku nr 7 do SIWZ wskazano województwa odpowiednie dla miejsc zamieszkania kandydatów na uczestników szkolenia potrzebne do oszacowania średniej wartości kosztów podróży podlegających zwrotowi. Z podanej w tym załączniku liczby uczestników wyłonione zostanie 80 osób do przeszkolenia w ramach zamówienia.
W przypadku lokalizacji szkolenia stacjonarnego bez dostępu do sieci publicznych środków komunikacji typu tramwaj - autobus lub umiejscowionych poza strefą zasięgu takiej komunikacji, Wykonawca będzie zobowiązany, w ramach realizacji zamówienia i na swój koszt, do zorganizowania transportu uczestników między punktem zbiorczym, uzgodnionym z Zamawiającym, a miejscem szkolenia - zakwaterowania.

2.4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prowadzącym i uczestnikom szkolenia stacjonarnego całodziennego wyżywienia, które obejmuje:
- obiady i kolacje - w soboty szkolenia stacjonarnego,
- śniadania i obiady - w niedziele szkolenia stacjonarnego,
- serwisy kawowe w miejscu szkolenia.
2.4.1. Śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu do wyboru przez uczestników: przekąski zimne, i gorące; pieczywo: jasne, ciemne; napoje gorące (kawa, herbata), soki, woda, świeże warzywa sezonowe(np. 1 pomidor), porcja masła .
Gramatura wyżywienia na osobę (co najmniej): przekąski gorące - 200 gr.; przekąski zimne - 100 gr.; pieczywo mieszane - 200 gr.; kawa, herbata, soki, woda - 0,25 litra każdy napój.
2.4.2. Obiad serwowany w klimatyzowanej i właściwie wentylowanej sali restauracyjnej: zupa, jedno danie mięsne (z możliwością ewentualnej zamiany na danie bezmięsne), opcjonalnie: ryż, ziemniaki, kasza, kluski, makaron (2 rodzaje do wyboru), warzywa gotowane lub grillowane albo zestaw surówek sezonowych, kompot lub sok.
Gramatura wyżywienia na osobę (co najmniej): zupa - 0,25 litra; danie mięsne - 150 gr.; opcjonalnie: ryż, ziemniaki gotowane, kasza, kluski, makaron - 150 gr. każda porcja z 2 serwowanych rodzajów do wyboru; warzywa gotowane lub grillowane albo zestaw surówek sezonowych - 150 gr.; deser - 150 gr.; kompot, sok - 0,25 litra.
2.4.3. Serwis kawowy usytuowany w specjalnie wydzielonym miejscu i dostępny dla wszystkich uczestników szkolenia: całodzienny, na bieżąco uzupełniany w trakcie trwania szkolenia, serwowany przez wszystkie dni trwania szkolenia - bez ograniczeń (kawa, herbata, woda mineralna, soki, śmietanka do kawy, cytryna, cukier, trzy rodzaje suchych ciasteczek).
Uwaga: Wyżywienie powinno być przygotowywane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia,
z pełnowartościowych świeżych produktów (z ważnymi terminami przydatności do spożycia) przy zachowaniu zasad higieny i obowiązujących przepisów sanitarnych oraz wydawane szybko i terminowo.

2.5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sal szkoleniowych spełniających wymagania, jak niżej:
2.5.1. Sale szkoleniowe: przystosowane do szkolenia 20 osób wyposażone, co najmniej
w tablicę z przerzucanymi kartami do prezentacji (flip chart), wraz z materiałami eksploatacyjnymi (papier, flamastry), projektor multimedialny, komputer-laptop,
z dostępem do Internetu bezprzewodowego. Sale posiadają możliwość zaciemnienia na żądanie Zamawiającego oraz posiadają w bezpośredniej bliskości zaplecze sanitarne;
2.5.2. Sala szkoleniowa i jej wyposażenie i otoczenie musi spełniać warunki określone przez przepisy BHP. Krzesła tapicerowane, temperatura w salach 21-23 st. C;
2.5.3. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić Zamawiającemu dostęp do sal szkoleniowych, co najmniej na 60 minut przed rozpoczęciem szkolenia;
Uwaga:
2.5.4. Jeśli z przyczyn niezależnych od Wykonawcy nie może on zagwarantować rezerwacji centrum konferencyjnego lub hotelu spełniającego wyżej wymienione wymagania, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować faksem lub emailem Zamawiającego o zaistniałej sytuacji oraz przedstawić propozycję realizacji szkolenia
w miejscu o porównywalnym standardzie. Zamawiający wyraża zgodę na realizację szkolenia w miejscu zaproponowanym przez Wykonawcę w formie pisemnej pod rygorem nieważności. W przypadku niezaakceptowania propozycji Wykonawcy, Zamawiający jest uprawniony do wskazania miejsca, w którym Wykonawca jest zobowiązany zrealizować szkolenia.
2.5.5. Sala szkoleniowa, miejsca zakwaterowania uczestników szkolenia i miejsca serwowania posiłków jw. muszą znajdować się w jednym budynku lub w kompleksie budynków. W innym przypadku Wykonawca na swój koszt zapewnia transport uczestników szkolenia między tymi miejscami.

2.6. Wykonawca zobowiązany jest powielenia, dostarczenia i wydania uczestnikom szkolenia materiałów drukowanych i pakietu szkoleniowego zgodnie z określonymi niżej wymaganiami:
2.6.1. Materiały drukowane mają postać -książeczek, zszywanych przez grzbiet, formatu A4, gramatura papieru: nie mniej niż 80g na m2, druk jednostronny, bez okładki a dotyczą:
- programu szkolenia - nie więcej niż 4 strony,
- materiałów szkoleniowych - nie więcej niż 40 stron;
(Należy przewidzieć, że druki kolorowe będą stanowiły 20 % wszystkich materiałów)
2.6.2. Przed wydrukiem materiałów szkoleniowych w ilości odpowiadającej liczbie uczestników szkolenia, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu wydruki próbne, celem sprawdzenia ich czytelności, poprawności i kompletności z materiałem uprzednio przekazanym przez Zamawiającego. W ramach weryfikacji sprawdzana będzie również zgodność materiałów z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zamawiający zweryfikuje poprawność wydrukowanych materiałów w terminie 2 dni roboczych od momentu otrzymania wydruku próbnego.
Wykonawca zobowiązany jest wszystkie materiały wykorzystane w szkoleniu wydrukować w jakości nie gorszej niż wydruk próbny.
2.6.3. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia każdemu uczestnikowi szkolenia pakietu szkoleniowego, w którego skład, oprócz materiałów drukowanych będą wchodzić również papierowe teczki formatu A4, notesy formatu A5 o obj. co najmniej 50 kartek oraz długopisy.
Wszystkie elementy pakietu szkoleniowego muszą zostać oznakowane zgodnie
z wytycznymi i wg wzoru przekazanego przez Zamawiającego poprzez umieszczenie na nich nadruku lub naklejki zawierającej ww. wzór.
Wszystkie niewydane uczestnikom szkolenia materiały Wykonawca dostarcza do siedziby Zamawiającego nie później niż do 7 dni po zakończeniu szkolenia.
2.6.4. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby Wykonawca zapewni w miejscu szkolenia możliwość kopiowania materiałów szkoleniowych, łącznie do ok. 100 stron dla 1 grupy szkoleniowej. Koszty ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia za przedmiot zamówienia.
2.6.5. Materiały szkoleniowe będą przekazywane uczestnikom wyłącznie za pokwitowaniem ich odbioru.

2.7. Wykonawca w ramach otrzymanego wynagrodzenia zobowiązany jest ponadto do obsługi szkolenia polegającej w szczególności na:
2.7.1. Oznaczeniu miejsc, w których odbywa się szkolenie zgodnie z następującymi wytycznymi: a)Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1828 z 8 grudnia 2006 r. ustanawiającym szczegółowe zasady wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 1083-2006 ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności;b)Wytyczne Ministra Rozwoju Regionalnego z 13 sierpnia 2007 r. w zakresie informacji i promocji oraz Strategią Komunikacji Funduszy Europejskich w Polsce na lata 2007-2013, określającymi podstawowe zasady prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych na potrzeby Narodowej Strategii Spójności oraz wszystkich programów operacyjnych w jej ramach; c)Wytyczne dotyczące oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które są dostępne na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
Wykonawca zamieści informację o szkoleniu przy wejściu do budynku oraz zapewni oznakowanie drogi prowadzącej do recepcji i sali, w której będą odbywać się zajęcia.
Oznaczenie sal w budynku oraz informacja o szkoleniu zostaną wykonane przez Wykonawcę zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w kolorze 4x0, formatu A-4 w ilości nie większej niż 6 szt. - Projekt (wzór) oznaczenia sali i informacji zostanie przekazany przez Zamawiającego emailem nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem danego szkolenia.
Koszt wytworzenia, rozmieszczenia i usunięcia ww. materiałów po zakończeniu szkoleń pokrywa Wykonawca w ramach wynagrodzenia.
Dodatkowo, na żądanie Zamawiającego, Wykonawca może być zobowiązany do rozmieszczenia w salach, przy recepcji i przy wejściu do budynku również innych materiałów promocyjnych (np. banerów) przekazanych przez Zamawiającego albo Lidera Partnerstwa, którym jest Centralna Komisja Egzaminacyjna. Materiały te zostaną przekazane Wykonawcy najpóźniej w dniu szkolenia: nie później niż 30 minut przed rozpoczęciem szkolenia.
Wykonawca udokumentuje za pomocą zdjęć spełnienie wymogów dotyczących oznaczenia miejsc i formy zastosowania ww. wytycznych oraz dostarczy je Zamawiającemu w postaci elektronicznej.2.7.2. Informowaniu o współfinansowaniu szkolenia przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zapisami zawartymi we wskazanych wyżej -Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.2.7.3. Uruchomieniu i obsługi recepcji przed każdą salą szkoleniową, w dniach szkolenia gdzie dostępne będą: listy obecności, materiały szkoleniowe i dokumenty, do wypełnienia których zobowiązani są uczestnicy szkoleń.
Do pracy w recepcji Wykonawca zapewni 1 osobę przez cały czas trwania zajęć szkoleniowych, odpowiedzialną za udzielanie informacji m.in. w zakresie treści, instrukcji wypełniania dokumentów oraz ich zebrania od uczestników szkoleń.2.7.4. Przekazywaniu do siedziby Zamawiającego, nie później niż w terminie 7 dni od zakończenia szkolenia dokumentacji dot. uczestników szkolenia i dokumentacji szkolenia,
w tym w szczególności:
- list obecności uczestników i prowadzących na szkoleniach wraz z pokwitowaniami dotyczącymi korzystania z noclegów i każdego posiłku, zwrotu kosztów podróży, odbioru materiałów szkoleniowych itp.;
- dokumentów wypełnianych przez uczestników: deklaracje uczestnictwa - zgoda na udział
w projekcie, oświadczenia uczestników projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, ankiety PEFS;
jak również:
- przekazaniu (przesłaniu) uczestnikom szkolenia zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, które po zakończeniu szkolenia odbierze od Zamawiającego.
(Wzory dokumentów do wypełniania Zamawiający przekaże Wykonawcy na 2 dni przed rozpoczęciem szkoleń.)2.7.5. Należytym zabezpieczeniu i przechowywaniu wszelkich dokumentów dotyczących zawartej w wyniku postępowania przetargowego umowy do dnia 31 grudnia 2020 r., dla instytucji krajowych i Unii Europejskiej, upoważnionych do kontroli projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL).
Wykonawca zobowiązany jest do udostępnienia organom uprawnionym wglądu do dokumentacji, w tym dokumentów finansowych związanych z realizacją umowy.

Kody CPV:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551200007 (Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
551100004 (Hotelarskie usługi noclegowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających polegających na organizacji usług szkoleniowych dla większej liczby uczestników niż przewidziana w niniejszym zamówieniu, w przypadku uzyskania możliwości ich finansowania. Wartość zamówień uzupełniających nie będzie przekraczać 50 % wartości zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres w miesiącach: 6

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie.
Weryfikacja nastąpi na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy wg załącznika nr 4 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Dlauznania, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia Zamawiający, żąda by Wykonawca wykazał, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zorganizował i zrealizował, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje: minimum 2 usługi szkoleniowe wraz z usługami hotelowo-restauracyjnymi, w wymiarze minimum 2 dni następujących po sobie, dla łącznej liczby minimum 5 grup szkoleniowych z liczbą min.10 uczestników w każdej
z grup, przy uzyskaniu przychodu ze świadczenia takich usług w łącznej wysokości nie mniejszej niż 90 000 zł brutto w tym okresie, i załączył dokumenty potwierdzające, że te usługi zostały wykonane, lub są wykonywane należycie.
(Przykładowo: wykonanie w okresie 3 lat dwóch 2 dniowych usług , dla łącznie 5 grup szkoleniowych, po 10 osób w grupie z potwierdzeniem należytego ich wykonania, i przy uzyskaniu łącznego przychodu z wykonania usług szkoleniowych za nie mniej niż 90000 zł., spełnia wymagania warunku).
Weryfikacja nastąpi na podstawie złożonego wraz z ofertą wykazu usług wg załącznika nr 6 do SIWZ wraz z załączonymi do wykazu dokumentami potwierdzającym należyte wykonanie każdej z minimum 2 wskazanych usługi.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie.
Weryfikacja nastąpi na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy wg załącznika nr 4 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie.
Weryfikacja nastąpi na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy wg załącznika nr 4 do SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymagań w tym zakresie.
Weryfikacja nastąpi na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy wg załącznika nr 4 do SIWZ

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony Formularz ofertowy zawierający wymaganą do ważności oferty treść wg wzoru przedstawionego w załączniku nr 1 do SIWZ wraz z załącznikiem nr 2 do SIWZ - Formularzem cenowym, który należy poprawnie wyliczyć.
2. Pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę (w formie oryginału, lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem) - jeżeli są wymagane dla ważności oferty, zgodnie z aktem rejestracyjnym, wymaganiami ustawowymi oraz przepisami prawa.
3. Wykaz kadry dydaktycznej prowadzącej szkolenia wg zał. nr 8 do SIWZ - wymagany będzie do podpisania umowy z Wykonawcą, którego oferta uznana zostanie za najkorzystniejszą.
Uwaga: Oświadczenie wykonawcy określone w punkcie III.4.1 niniejszego ogłoszenia, należy złożyć w zakresie opisanym w SIWZ wg załącznika nr 6 do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do wnoszenia niewielkich zmian edytorskich w treści zawartej umowy w stosunku do jej projektu stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ, oraz zmian w zakresie wartości i rodzaju zamówienia, oraz terminów jego wykonania w razie zaistnienia takiej konieczności.
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w następujących przypadkach:
- zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w związku ze zmianą obowiązującej stawki podatku od towarów i usług,
- zmiany liczby grup szkoleniowych i liczebności ich uczestników, terminów rozpoczęcia
i zakończenia szkoleń na wniosek Zamawiającego, przy zachowaniu wynagrodzenia Wykonawcy określonego w § 7.
- rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części zamówienia na skutek wystąpienia okoliczności niezależnych od Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.oke.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
os. Szkolne 37, 31-978 Kraków

Data składania wniosków, ofert: 06/09/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
os. Szkolne 37, 31-978 Kraków

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Informacja dodatkowa do pkunktu II.2 ogłoszenia:
A.1. Termin wykonania zamówienia dla szkoleń dotyczących grupy 1 oraz 2 i 3 - 23-11-2011 r.
2. Termin wykonania zamówienia dla szkolenia dotyczącego grupy 4 - 07-03-2012 r.

Termin wykonania zamówienia równoznaczny jest z dniem protokolarnego potwierdzenia wykonania zamówienia (Protokół odbioru wykonania usług należy sporządzić wg wzoru stanowiącego załącznik do projektu umowy), po uprzednim wykonaniu wszystkich czynności związanych z realizacją zamówienia zakończonych przekazaniem dokumentacji wymaganej
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) do rozliczenia projektu.
B.Informacje o realizowanym projekcie, ktory współfinansowany jest w ramach EFS:
Tytuł projektu VI: Modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
Projekt systemowy VI realizowany w ramach Programu Operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI Priorytet III: Wysoka jakość oświaty
Działanie 3.2: Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych
Okres realizacji projektu: od 1.01.2010 r. do 31.12.2013 r.
Beneficjent systemowy: Centralna Komisja Egzaminacyjna
Partnerzy projektu: Okręgowe Komisje Egzaminacyjne
Zadanie 4: Przeprowadzenie szkoleń ok. 30 krajowych zespołów autorów zadań

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

26048 / 2012-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzciana - Trzciana (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Zamówienie na usługi edukacyjne w ramach projektu pn. Praca indywidualna z uczniem, realizowanego przez Gminę Trzciana

130462 / 2009-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Świadczenie usług szkoleniowych dla osób uczestniczących w szkoleniach pn.: Praca socjalna z rodziną wieloproblemową oraz Metodologia wdrażania kontraktu socjalnego realizowanch w ramach Projektu

101714 / 2014-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Pełnienie funkcji opiekuna merytorycznego staży/dodatkowych praktyk zawodowych w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

351770 / 2012-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół - Krościenko n.D (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługi edukacyjne, obejmujące prowadzenie zajęć w ramach projektu Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Krościenko nad Dunajcem

96187 / 2010-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Pełnienie funkcji eksperta w zakresie matematyki dla koła naukowego uczniów szkół licealnych w szkole bazowej V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie w ramach projektu Młodzieżowa E-Akademia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych

93404 / 2013-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć rozwijających dla uczniów Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

187938 / 2012-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości mniejszej od kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) na: Przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie /Kurs magazyniera z obsługą wózka jezdniowego dla 10 osób bezrobotnych/. Znak sprawy UR-271-2-3-EFS6.1.3/2012

274781 / 2010-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Wyłonienie nauczyciela do zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z umiejętności murarsko-tynkarskich dla Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w Powiecie Limanowskim

257304 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół w Burzynie - Tuchów (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Usługa edukacyjna w ramach programu Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych pt. (Każdy uczeń jest ważny, czyli zrównoważony rozwój dzieci w gminie Tuchów) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

316316 / 2010-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć dydaktycznych i opiekuńczych w projekcie Akademia Młodych Matematyków w Szkole Podstawowej Nr 26 w Krakowie , ul. Krasickiego 34

389552 / 2011-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie - Gdów (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu muzykoterapii dla beneficjentów projektu Aktywizacja mieszkańców Gminy Gdów współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

192819 / 2009-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Bochni z Siedzibą w Łapczycy - Łapczyca (małopolskie)
CPV: 800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)
Prowadzenie edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych w szkole podstawowej w ramach Projektu Dobry start kluczem do przyszłości