Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

66776 / 2016-03-23 - Administracja samorządowa / Gmina Niepołomice (Niepołomice)

Wybór Generalnego Wykonawcy na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano - instalacyjnych w budynkach użyteczności publicznej w gminie Niepołomice mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
2. Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim
3. Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
4. Dom Kultury OSP i Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim
5. Dom Kultury w Woli Batorskiej

1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na III Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III - w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.

Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.


Wartość części poniżej 5 225 000 euro;
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Ochmanowie
2. Szkoła Podstawowa i Dom Kultury Zakrzów
3. Dom Kultury w Zakrzowcu
4. Budynek OSP Zakrzowiec


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej i domu Kultury w Zakrzowie.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

SSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.





Wartość części poniżej 5 225 000 euro;
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Staniątkach (Dom Kultury, Biblioteka, OSP, Ośrodek Zdrowia)
2. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Staniątkach
3. Szkoła Podstawowa w Zagórzu
4. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Podłężu
5. Szkoła Podstawowa i Klub Kultury w Suchorabie

Zamawiający zaznacza, iż Budynki Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniątkach znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej i obowiązują przepisy Ustawy z 23 lipca 2003 o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 14 października 2015 Dz.U. z 4.11.2015 poz. 1789.


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej w Zagórzu, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Podłężu.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.




Wartość części poniżej 5 225 000 euro

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 66776

Data publikacji: 2016-03-23

Nazwa: Gmina Niepołomice

Ulica: Plac Zwycięstwa 13

Numer domu: 13

Miejscowość: Niepołomice

Kod pocztowy: 32-005

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 2509404

Numer faxu: 12 2509400

Adres strony internetowej: www.niepolomice.eu

Regon: 35155537000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wybór Generalnego Wykonawcy na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano - instalacyjnych w budynkach użyteczności publicznej w gminie Niepołomice mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
2. Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim
3. Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
4. Dom Kultury OSP i Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim
5. Dom Kultury w Woli Batorskiej

1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na III Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III - w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.

Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.


Wartość części poniżej 5 225 000 euro;
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Ochmanowie
2. Szkoła Podstawowa i Dom Kultury Zakrzów
3. Dom Kultury w Zakrzowcu
4. Budynek OSP Zakrzowiec


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej i domu Kultury w Zakrzowie.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

SSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.





Wartość części poniżej 5 225 000 euro;
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Staniątkach (Dom Kultury, Biblioteka, OSP, Ośrodek Zdrowia)
2. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Staniątkach
3. Szkoła Podstawowa w Zagórzu
4. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Podłężu
5. Szkoła Podstawowa i Klub Kultury w Suchorabie

Zamawiający zaznacza, iż Budynki Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniątkach znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej i obowiązują przepisy Ustawy z 23 lipca 2003 o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 14 października 2015 Dz.U. z 4.11.2015 poz. 1789.


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej w Zagórzu, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Podłężu.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.




Wartość części poniżej 5 225 000 euro

Kody CPV: 093320005

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713134504 (Monitoring ekologiczny projektu budowlanego)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713134308 (Analiza wskaźników ekologicznych dla projektu budowlanego)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia: 093000002

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia: 093300001

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia: 093311009

Kod CPV czternastej częsci zamówienia: 093312000

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Przemiotem zaówień uzupełniających będzie powtórzenie zakresu zamówienuia podstawowego;
;
;

Informacja na temat wadium:
Zadanie nr 1 - 50 000.00 zł
Zadanie nr 2 - 40 000.00 zł
Zadanie nr 3 - 80 000.00 zł

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający uzna warunek za spełniony poprzez złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Zamawiający uzna warunek za spełniony poprzez wykazanie, iż Wykonawca zrealizował:
co najmniej jedno zadanie, które obejmowało montaż paneli ogniw fotowoltaicznych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie
oraz
co najmniej jedno zadanie inwestycyjne w zakresie robót dotyczących termomodernizacji, remontu, budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku w trybie zaprojektuj i wykonaj o wartości robót projektowych i budowlanych min. 1 000 000,00 zł. brutto w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie
lub
realizację co najmniej jednego zamówienia w zakresie robót projektowych dotyczących termomodernizacji, remontu, budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku o wielkości zaprojektowanego obiektu min. 400 m2 w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie
i
co najmniej jednego zamówienia w zakresie robót dotyczących termomodernizacji, remontu, budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku o wartości tego zamówienia co najmniej 850 000,00 zł. brutto.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Warunek zostanie uznany również za spełniony poprzez wykazanie realizację wymienionych przedsięwzięć np. w jednym zadaniu.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Zamawiający uzna warunek za spełniony poprzez złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony poprzez wykazanie przez wykonawcę, że dysponuje co najmniej:
a) sobą do projektowania w specjalności architektonicznej posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej
b)osobą do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno - budowlanej
c) osobą do projektowania w zakresie instalacji sanitarnych posiadającą uprawnienia do projektowania w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
d) osobą do projektowania w zakresie sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych posiadającą uprawnienia do projektowania w zakresie sieci i instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych,
e) osobą pełniącą funkcję kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w kierowaniu robotami budowlanymi,
f) osobą pełniącą funkcję kierownika robót w zakresie robót sanitarnych posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
g) osobą pełniącą funkcję kierownika robót w zakresie robót elektrycznych i elektroenergetycznych posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
Wymieniony powyżej skład zespołu należy traktować jako minimalne wymaganie Zamawiającego - obowiązkiem wykonawcy jest zapewnienie doświadczonego personelu, posiadającego odpowiednie uprawnienia w liczbie zapewniającej należyte wykonanie przedmiotu zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Z uwagi na to, że zgłoszony przez wykonawcę kierownik budowy musi być obecny na terenie budowy w trakcie realizacji robót nie dopuszcza się wykazania tej samej osoby jako kierownika budowy na różne zadania (części zamówienia), na które składana jest oferta.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) posiada środki finansowe lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 1 000 000,00 zł
b) posiada opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 1 000 000,00 zł.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w zakresie:
1) zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, na uzasadniony wniosek Wykonawcy i pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności których wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona, w szczególności gdy jest spowodowana:
a) koniecznością wykonania zamówień dodatkowych wpływających na termin wykonania robót objętych umowa podstawową,
b) wystąpieniem wyjątkowo nie sprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających Wykonawcy wykonanie robót,
2) zmiany osób przewidzianych do realizacji zamówienia przez Strony w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych między innymi takich jak: śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy pod warunkiem, że osoby zaproponowane będą posiadały takie same kwalifikacje jak osoby wskazane w umowie.
3) wprowadzenia nowych podwykonawców bądź zmiany podwykonawców już wskazanych,
4) zmiany zakresu prac, które wykonawca powierzył podwykonawcom, a które określone są w złożonej ofercie
5) wprowadzeniu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego
6) Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku powstania następujących okoliczności:
1) urzędowej zmiany podatku VAT
2. Warunki zmiany: Wszystkie te zmiany muszą być uzasadnione i udokumentowane przez Wykonawcę oraz zaakceptowane przez Zamawiającego

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: długość okresu rękojmi i gwarancji jakości

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zamowienia.niepolomice.eu

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedzibie Zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 18/04/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania: w siedzibie Zamawiającego pokój nr 5

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych w obiektach użyteczności publicznej: Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej, Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim, Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim, Dom Kultury OSP i Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim, Dom Kultury w Woli Batorskiej

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
2. Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim
3. Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
4. Dom Kultury OSP i Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim
5. Dom Kultury w Woli Batorskiej

1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na III Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III - w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.


Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.

Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.



Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
2. Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim
3. Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
4. Dom Kultury OSP i Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim
5. Dom Kultury w Woli Batorskiej

1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na III Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III - w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.

Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.


Wartość części poniżej 5 225 000 euro

Kody CPV: 093320005

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 093311009

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713134308 (Analiza wskaźników ekologicznych dla projektu budowlanego)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713134504 (Monitoring ekologiczny projektu budowlanego)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia: 093000002

Kod CPV ósmej częsci zamówienia: 093300001

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia: 093312000

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: długość okresu rękojmi i gwarancji jakości

Znaczenie kryterium 2: 5

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, w obiektach użyteczności publicznej: w Domu Kultury w Ochmanowie, w Szkole Podstawowej i Domu Kultury w Zakrzowie w Domu Kultury w Zakrzowcu oraz w Budynku OSP w Zakrzowcu.

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Ochmanowie
2. Szkoła Podstawowa i Dom Kultury Zakrzów
3. Dom Kultury w Zakrzowcu
4. Budynek OSP Zakrzowiec


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej i domu Kultury w Zakrzowie.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Ochmanowie
2. Szkoła Podstawowa i Dom Kultury Zakrzów
3. Dom Kultury w Zakrzowcu
4. Budynek OSP Zakrzowiec


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej i domu Kultury w Zakrzowie.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

SSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.





Wartość części poniżej 5 225 000 euro

Kody CPV: 093320005

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 093311009

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713134308 (Analiza wskaźników ekologicznych dla projektu budowlanego)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713134504 (Monitoring ekologiczny projektu budowlanego)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia: 093000002

Kod CPV ósmej częsci zamówienia: 093300001

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia: 093312000

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: długość okresu rękojmi i gwarancji jakości

Znaczenie kryterium 2: 5

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej: w Domu Kultury w Staniątkach (Dom Kultury, Biblioteka, OSP, Ośrodek Zdrowia), w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Staniątkach, w Szkole Podstawowej w Zagórzu, w Szkole Podstawoowej i Gimnazjum w Podłężu
oraz w Szkole Podstawowej i Klubie Kultury w Suchorabie

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Staniątkach (Dom Kultury, Biblioteka, OSP, Ośrodek Zdrowia)
2. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Staniątkach
3. Szkoła Podstawowa w Zagórzu
4. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Podłężu
5. Szkoła Podstawowa i Klub Kultury w Suchorabie

Zamawiający zaznacza, iż Budynki Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniątkach znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej i obowiązują przepisy Ustawy z 23 lipca 2003 o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 14 października 2015 Dz.U. z 4.11.2015 poz. 1789.


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej w Zagórzu, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Podłężu.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.
Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja, modernizacja oświetlenia, instalacji CO, monitoring zużycia energii elektrycznej i cieplnej, montaż paneli ogniw fotowoltaicznych, roboty naprawcze uwzględniające stan obiektów, niezbędne dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej:
1. Dom Kultury w Staniątkach (Dom Kultury, Biblioteka, OSP, Ośrodek Zdrowia)
2. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Staniątkach
3. Szkoła Podstawowa w Zagórzu
4. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Podłężu
5. Szkoła Podstawowa i Klub Kultury w Suchorabie

Zamawiający zaznacza, iż Budynki Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniątkach znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej i obowiązują przepisy Ustawy z 23 lipca 2003 o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 14 października 2015 Dz.U. z 4.11.2015 poz. 1789.


1.Przedmiot zamówienia obejmuje pełnienie roli Generalnego Wykonawcy tj. wykonawcy projektów i robót budowlanych oraz monitoringu funkcjonowania zainstalowanych urządzeń, w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w ramach Projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej w Gminach: Niepołomice, Wieliczka, Skawina oraz Miechów na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych,, w oparciu o dofinansowanie w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy (zwany dalej SPPW), Obszaru priorytetowego ,,Środowisko i infrastruktura,, obszaru tematycznego ,,Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska,, Celu 2 ,,Zwiększenie efektywności energetycznej i redukcja emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji,, zmierzającego do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji, w szczególności gazów cieplarnianych i niebezpiecznych substancji poprzez wprowadzenie systemów energii odnawialnej (zwany dalej Projektem), na podstawie programów funkcjonalno - użytkowych, audytów energetycznych oraz ekspertyz konstrukcyjnych opracowanych dla poszczególnych budynków stanowiących załącznik do SIWZ.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przyjął w wycenie oraz przyszłej realizacji poszczególnych zadań podział na IV Etapy:
Etap I - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz opinii umożliwiających zrealizowanie przedmioty zamówienia.
Etap II - Wykonanie robót budowlano - instalacyjnych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej j/w wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej.
Etap III - Wykonanie robót naprawczych uwzględniających stan obiektów, niezbędnych dla zapewnienia właściwych parametrów technicznych, estetycznych i eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej.
Etap IV - Adaptacja nieużytkowej części poddasza w : Szkole Podstawowej w Zagórzu, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Podłężu.
Każdy z w/w Etapów należy wycenić oddzielnie. Zamawiający z uwagi na posiadane środki zastrzega sobie prawo realizacji i zawarcia umowy z Wybranym Wykonawcą robót tylko na Etap I i II w następnej kolejności Etap III a w nadtępnej IV w zależności od posiadanych środków.

Do podstawowych zadań Wykonawcy w ramach pełnienia funkcji Generalnego Wykonawcy Inwestycji (w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj,,) należy (Przedmiot Umowy):
a) wykonanie dokumentacji projektowej robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiających wszelkich niezbędnych pozwoleń;
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji Inwestycji wraz z dostawą urządzeń i zapewnieniem materiałów niezbędnych dla realizacji Inwestycji (oraz przeniesienie ich własności na Zamawiających);
c) w ramach wykonania instalacji zainstalowanie w budynkach użyteczności publicznej ogólnie dostępnych tablic demonstracyjnych opisujących działanie (schematy, rysunki, zdjęcia, itp.) odnawialnych źródeł energii (OZE) w następujących lokalizacjach.
Ogólnie dostępne tablice demonstracyjnych mają wspierać popularyzację OZE oraz wskazywać na korzyści wynikające z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (oszczędności finansowe, zyski energetyczne) i muszą być zamontowane na ścianie lub na stelażu w miejscu widocznym wskazanym przez Zamawiającego.
d) zainstalowanie elektronicznego systemu monitoringu efektywności funkcjonowania instalacji w kontekście ich sprawności technicznej, produkcji energii i efektów ekologicznych;
e) zrealizowanie Inwestycji i uruchomienie Instalacji oraz uzyskanie pozwoleń na użytkowanie (braku sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania), ilekroć są wymagane;
f) serwis i utrzymanie techniczne wykonanych Instalacji;
g) osiągnięcie Efektu Ekologicznego i Energetycznego poprzez zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie Instalacji objętych Projektem oraz doprowadzenie do osiągnięcia przez nie założonych wartości wskaźników, powołanych w SIWZ, a także utrzymanie Efektu Ekologicznego i Energetycznego przez 5 letni Okres Trwałości Projektu;
h) monitorowanie Efektów Ekologicznych i Energetycznych Instalacji do Daty Zakończenia Realizacji Projektu.
i) przeszkolenie użytkowników instalacji w zakresie obsługi instalacji (niezależnie od obowiązku dostarczenia standardowej instrukcji obsługi).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SIWZ tj: Audyty energetyczne, Program Funkcjonalno Użytkowy, Ekspertyza konstrukcyjna dachów, Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty określone w załączniku pn.,,Opis modułów fotowoltaicznych na obiektach,, tj. odpowiednio: karty katalogowe, deklaracje zgodności producenta, świadectwo badania. Brak tych dokumentów w złożonej ofercie będzie traktowane jako niezgodność treści oferty z treścią SIWZ i oferta taka będzie podlegać odrzuceniu.

Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w uzgodnieniu z Zamawiającym, zobowiązany będzie do sporządzenia harmonogramu rzeczowo - finansowego obejmującego wszystkie etapy robót, sporządzony w rozbiciu na poszczególne miesiące realizacji i poszczególne elementy robót. Kwoty w poszczególnych miesiącach winny być określone jako kwoty netto i brutto. Harmonogram winien zawierać kwoty łączne (sumy) netto i brutto w poszczególnych miesiącach oraz kwoty netto i brutto dla poszczególnych elementów robót w miesiącach dla poszczególnego zadania oraz Tabelę elementów rozliczeniowych robót sporządzoną zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy.


Uwaga:
- Zamawiający informuje, że wskazane w dokumentacji przetargowej typy i symbole urządzeń oraz nazwy producentów zostały określone w celu sprecyzowania warunków technicznych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń innych producentów takiej samej lub lepszej jakości i o równoważnych parametrach.
- Wszystkie prace należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlana, obowiązującymi normami oraz wg wytycznych technicznych producenta wybranych materiałów.
- W przypadku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę dokumentacja powinna zawierać uzgodnienie rzeczoznawcy w wyniku zmian dotyczących sanepidu a w przypadku zmian dotyczących warunków ewakuacji projekt należy uzgodnić z rzeczoznawcą przeciwpożarowym
- Należy stosować rozwiązanie jednego producenta. Zabrania się ,,mieszania,, technologii i rozwiązań technicznych różnych producentów dla jednego rozwiązania. Przed wykorzystaniem materiału Zamawiający winien go zaaprobować tj. Wykonawca przedłoży atesty, dopuszczenia, oceny itp.
- Dokładną grubość izolacji termicznej dobrać po wykonaniu dokładnej inwentaryzacji oraz z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 Dz. U. nr 75 z póź. zmianami w szczególności załącznik nr 2 - wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
- Wszystkie produkty można zastąpić produktami o równorzędnych parametrach. Wszelkie zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym.
- Zaleca się wykonawcy przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu przed sporządzeniem oferty
- Zaznacza się iż, roboty prowadzone będą w czynnych obiektach, dlatego wszystkie prace należy wykonywać tak, aby w miarę możliwości nie zakłócać ich funkcjonowania, przy jednoczesnym zachowaniu szczególnej ostrożności przy organizacji placu budowy jak i w trakcie wykonywania prac. We wskazanych w poszczególnych zadaniach Szkołach Podstawowych oraz Gimnazjach roboty wewnątrz budynków mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym tj. od początku miesiąca lipca do końca miesiąca sierpnia 2016, bądź po wcześniejszym szczegółowym uzgodnieniu z Użytkownikiem.




Wartość części poniżej 5 225 000 euro

Kody CPV: 093320005

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 093311009

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713134308 (Analiza wskaźników ekologicznych dla projektu budowlanego)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713134504 (Monitoring ekologiczny projektu budowlanego)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia: 093000002

Kod CPV ósmej częsci zamówienia: 093300001

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia: 093312000

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: długość okresu rękojmi i gwarancji jakości

Znaczenie kryterium 2: 5

Podobne przetargi

101763 / 2014-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Racławice - Racławice (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w Gminie Racławice

289062 / 2012-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Krzeszowicach - Krzeszowice (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Opracowanie dokumentacji projektowych oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu instalacji solarnych wewnętrznych w 5 budynkach użyteczności publicznej w ramach projektu pn. Żyjmy ekoenergetycznie - kompleksowe działania mające na celu ograniczenie niskiej emisji w gminie Krzeszowice.

208598 / 2015-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubień - Lubień (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Budowa mikroinstalacji prosumenckich - modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej w oparciu o systemy kolektorów słonecznych na terenie gminy Lubień

152887 / 2011-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Charsznicy - Charsznica (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych w Gminie Charsznica

244094 / 2015-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubień - Lubień (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Budowa mikroinstalacji prosumenckich - modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej w oparciu o systemy kolektorów słonecznych na terenie gminy Lubień

99460 / 2014-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Gołcza - Gołcza (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Instalacja kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych oraz pomp powietrznych ciepła w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Gołcza

270983 / 2013-12-12 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Dostawa i montaż dwóch oddzielnych systemów paneli fotowoltaicznych dla potrzeb Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Nr zamówienia: DZP-291-1851/2013-II

156158 / 2014-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Gołcza - Gołcza (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Instalacja kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych oraz pomp powietrznych ciepła w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Gołcza

121043 / 2015-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu - Czarny Dunajec (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Wykonanie mikroinstalacji prosumenckich o Å‚Ä…cznej mocy 131,30 kWp na terenie Gminy Czarny Dunajec

275044 / 2014-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Wykonanie robót budowlanych polegających na dostawie i montażu 2 152 instalacji solarnych dla budynków mieszkalnych na terenie Gminy Mszana Dolna oraz gmin partnerskich oraz 6 instalacji w budynkach użyteczności publicznej

237666 / 2012-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Krzeszowicach - Krzeszowice (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Opracowanie dokumentacji projektowych oraz wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu instalacji solarnych wewnętrznych w 5 budynkach użyteczności publicznej w ramach projektu pn. Żyjmy ekoenergetycznie - kompleksowe działania mające na celu ograniczenie niskiej emisji w gminie Krzeszowice.

294976 / 2014-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Wykonanie robót budowlanych polegających na dostawie i montażu 2 152 instalacji solarnych dla budynków mieszkalnych na terenie Gminy Mszana Dolna oraz gmin partnerskich oraz 6 instalacji w budynkach użyteczności publicznej

242858 / 2015-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Podegrodzie - Podegrodzie (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Budowa systemu kolektorów słonecznych na terenie Gminy Podegrodzie - II.

49880 / 2011-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Charsznicy - Charsznica (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych w Gminie Charsznica

139279 / 2014-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Racławice - Racławice (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w Gminie Racławice.

345116 / 2013-08-27 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Dostawa i montaż dwóch oddzielnych systemów fotoogniw wraz z elementami konwertującymi napięcie do napięcia znamionowego dla potrzeb Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

134475 / 2015-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bobowa - Bobowa (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Instalacja paneli fotowoltaicznych na terenie gminy Bobowa

233948 / 2015-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ropa - Ropa (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii, służących do wytwarzania energii elektrycznej w gminie Ropa.

130555 / 2011-05-05 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Wykonanie projektu instalacji z odnawialnymi źródłami energii, przebudowa i rozbudowa istniejącej instalacji w Połtawskiej Państwowej Akademii Rolniczej (PPAR) wraz z wykonaniem i montażem systemu zdalnego sterowania i bilansowania energii oraz funkcjonowania powstałej instalacji jako laboratorium na odległość. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pt. Pozyskanie energii cieplnej z odnawialnych źródeł energii nr 171/2011/UKRAINA/C3, który jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r.

151767 / 2011-05-30 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Wykonanie projektu instalacji z odnawialnymi źródłami energii, przebudowa i rozbudowa istniejącej instalacji w Połtawskiej Państwowej Akademii Rolniczej (PPAR) wraz z wykonaniem i montażem systemu zdalnego sterowania i bilansowania energii oraz funkcjonowania powstałej instalacji jako laboratorium na odległość. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pt. Pozyskanie energii cieplnej z odnawialnych źródeł energii nr 171/2011/UKRAINA/C3, który jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r.

135801 / 2015-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu - Czarny Dunajec (małopolskie)
CPV: 093320005 ()
Wykonanie mikroinstalacji prosumenckich o Å‚Ä…cznej mocy 131,30 kWp na terenie Gminy Czarny Dunajec