Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

296650 / 2015-11-04 - Administracja samorządowa / Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie (Konin)

Odbudowa pojemności retencyjnej zbiornika Słupca
- koncepcja programowo-przestrzenna oraz dokumentacja projektowa

Opis zamówienia

Uwaga : Zaleca się aby wykonawca zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty , określenia ceny zamówienia i podpisania umowy.

Szczegółowy zakres robót / dostaw / usług oraz warunki wykonania zamówienia istotne dla przedmiotu zamówienia i okoliczności prowadzonego postępowania są następujące: Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej pogłębienia zbiornika Słupca z wykonaniem batymetrii oraz dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji w celu wykonania robót.
Celem praktycznym inwestycji jest rekultywacja zdegradowanych stref przybrzeżnych i dna zbiornika poprzez:
- strefowe pogłębienie dna zbiornika,
- likwidację płycizn wraz z usunięciem roślinności,
- podwyższenie strefy brzegowej gruntem pochodzącym z pogłębień,
- ukształtowanie i ubezpieczenie linii brzegowej.

Ogólna charakterystyka Zbiornika Słupca objętego dokumentacją projektową.
Opis stanu istniejącego
Zbiornik Słupca jest zbiornikiem zaporowym, który ulega zamuleniu. Zbiornik wypłycił się, woda wpływająca do zbiornika zawiera dużo związków azotowych i fosforowych, które powodują zarastanie zbiornika. W okresie letnim występują zakwity powierzchniowe a zimą przyduchy ryb. Ogólnie wodę ze zbiornika Słupca od lat charakteryzuje silne zeutrofizowanie. Woda wykazuje zanieczyszczenie bakteriami grupy coli. Odmulenie przywróci pojemności retencyjne zbiornika.
Celem wybudowanego Zbiornika Słupca w latach 1955/56 było zmagazynowanie wody ze zlewni rz. Meszny do:
a) nawodnień rolniczych,
b) rekreacji i sportów wodnych,
c) zarybienia i wędkowania.
Zbiornik Słupca jest zbiornikiem zaporowym. Piętrzenie wody w zbiorniku odbywa się na budowli upustowej (jazie piętrzącym) zlokalizowanym w zaporze czołowej zbiornika. Woda do zbiornika jest kierowana kanałem dopływowym z rzeki Meszny po spiętrzeniu jej na jazie rozrządowym.
Obecnie wykorzystanie zbiornika do nawodnień w rolnictwie jest niewielkie, a jego podstawowymi funkcjami stały się rekreacja połączona ze sportami wodnymi oraz w największej części wędkarstwo.
Zbiornik dzierżawiony jest przez Polski Okręgowy Związek Wędkarski w Koninie dla celów wędkarsko-rybackich. Związek ten prowadzi gospodarkę rybacką na zbiorniku.
Zwierciadło wody w zbiorniku utrzymywane jest na poziomie jak najbardziej zbliżonym do maksymalnej wysokości piętrzenia czyli 89,00 m npm.
Zagwarantowany minimalny poziom piętrzenia dla celów rekreacyjnych wynosi 88,60 m npm, tj. 0,40 m poniżej maksymalnego piętrzenia.

Dane projektowe Zbiornika Słupca:
- rzędne maksymalnego piętrzenia - 89,00 m npm
- rzędna minimalnego piętrzenia ze względu na rekreację - 88,60 m npm
- powierzchnia zwierciadła wody maksymalna - 258 ha
- powierzchnia zwierciadła wody przy rzędnej 88,60 m npm - 244 ha
- powierzchnia zwierciadła wody przy rzędnej 87,70 m npm - 187,7 ha
- pojemność maksymalna - 6.419 mln m3
- pojemność przy rzędnej zwierciadła wody 88,60 m npm - 5.470 mln m3
- pojemność przy rzędnej zwierciadła wody 87,70 m npm - 3.470 mln m3
- średnia głębokość przy maks. rzędnej zwierciadła wody - 2,50 m
- średnia głębokość przy rzędnej zwierciadła wody 88,60 m npm - 2,24 m
- średnia głębokość przy rzędnej zwierciadła wody 87,70 m npm - 1,85 m
- maksymalna głębokość - 4,10 m
- długość maksymalna - 3,6 km
- szerokość maksymalna - 0,9 km
- grubość warstwy manipulacyjnej ze względu na rekreację - 0,40 m
- grubość warstwy manipulacyjnej do warstwy martwej - 1,30 m
- pojemność warstwy manipulacyjnej 0,40 m - 949 tys. m3
- pojemność warstwy manipulacyjnej 1,30 m - 2.949 tys. m3
- powierzchnia zlewni zbiornika - 10,5 km2
- pow. zlewni zbiornika wraz ze zlewnią cząstkową rz. Meszny - 33,0 km2

W okresie od 1955 roku do 2015 roku na Zbiorniku Słupca przeprowadzono kilka remontów. Ostatni remont przeprowadzono w latach 2009/2010.
W okresie 60-ciu lat nie były prowadzone badania głębokości zbiornika. Z obserwacji wynika, że zbiornik uległ sporemu zalądowieniu. W miejscach tych pojawiła się roślinność w tym również trzcina. Należy przypuszczać, że parametry zbiornika tj. pojemność, średnia głębokość czy maksymalna głębokość uległy zmianie.
Następuje systematyczne biologiczne zarastanie zbiornika.
Dodatkowo z oceny badań wynika, że woda w zbiorniku jest silnie zeutrofizowana. Pojawiły się sinice. Zbiornik jest stosunkowo płytki i woda szybko się nagrzewa od słońca co powoduje bujne rozwijanie sinic, tworząc pływające fioletowe wyspy.

Oczyszczenie zbiornika z osadów wspierane jest przez samorządy zainteresowane przywróceniem go do stanu z lat świetności.
Burmistrz Słupcy podjął działania w celu zagospodarowania brzegu zbiornika. Zaproponował między innymi pobudowanie przystani, plaży miejskiej, promenady spacerowej ze ścieżką rowerową, plac zabaw i urządzenia sportowe.
Działania te również wspiera Starosta Słupecki.

Przywrócenie parametrów zbiornika spowoduje:
- regenerację możliwości retencyjnych zbiornika Słupca
- likwidację trzcinowisk nadmiernie zarastających powierzchnię zbiornika
- zahamowanie postępującej eutrofizacji zbiornika,
- polepszenie stanu czystości zbiornika
- ochrona zasobów śródlądowych wód powierzchniowych zgodnie z Dyrektywą Ramową UE w sprawie Polityki Wodnej nr 2000/60/EC.
Przy wykonywaniu koncepcji należy zwrócić uwagę ,aby rozwiązania merytoryczne były podporządkowane środowisku przyrodniczemu. Koncepcja musi mieć na celu dostosowanie parametrów technicznych do uwarunkowań środowiskowych.
Koncepcja między innymi winna zawierać:
- przekroje poprzeczne wykonane co 10 m z domiarem GPS (pomiar wykonany geodezyjnie + sonda),
- przekroje podłużne,
- badanie osadu dennego zbiornika i określenie jego jakości w miejscach reprezentatywnych minimum 6 pkt. zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14.12.2012 r. /Dz.U z 08.01.2013 r. poz. 21 z późniejszymi zmianami/
- wytypowanie miejsc na składowanie wydobytego gruntu, podanie wymiarów kwater i rodzaj konstrukcji grobli odsączających,
- przedstawienie metod realizacji inwestycji, rodzaj sprzętu, sposób odsączania i konsolidacji wydobytego z dna zbiornika urobku,
- uwzględnienie miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku,
- należy uwzględnić gospodarkę rybacką na zbiorniku określić ewentualne skutki przyjętych metod realizacji inwestycji.

Po wykonaniu koncepcji , przedstawieniu na Zespole Specjalistów i wybraniu wariantu należy przystąpić do sporządzenia dokumentacji technicznej.
Przed przystąpieniem do projektowania projektant przedstawi zamawiającemu do akceptacji wstępne założenia do projektowania.

Sprawy formalno - prawne :
Zamawiający zastrzega sobie prawo do wnoszenia uwag do projektów
w czasie ich wykonywania i na posiedzeniu Zespołu Specjalistów oraz na etapie uzyskiwania
pozwoleń i decyzji na podstawie przygotowanych materiałów i wniosków.
Przed przystąpieniem do kosztorysowania należy spisać z zamawiającym protokół danych
wyjściowych do kosztorysowania.
Po stronie Wykonawcy wykonującego dokumentację należy przewidzieć
uzyskanie wszystkich uzgodnień technicznych wymaganych prawem budowlanym oraz wszystkich decyzji administracyjnych(o ile będą wymagane) niezbędnych do ogłoszenia przetargu i przeprowadzenia robót budowlanych objętych dokumentacją projektową
uzyskanie zgód wejścia na grunt od właścicieli działek aby inwestor mógł złożyć oświadczenie o dysponowaniu gruntem na cele budowlane.
Przy opracowywaniu materiałów do wydania decyzji środowiskowej tj. KIP i ewentualnie raportu należy uwzględnić analizę na JCWPi wód podziemnych.
Dokumentacja projektowa winna jednoznacznie wskazywać, że po stronie Wykonawcy robót będą następujące koszty:
1). projekt organizacji placu budowy wraz z jego organizacją i późniejszą likwidacją;
2). plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz programu realizacji robót o ile będzie wymagana.
3). utrzymanie zaplecza budowy;
4). pełna obsługa geodezyjna, w tym powykonawcza. Wykonawca dokona na swój koszt geodezyjnego wyznaczenia obiektów oraz geodezyjnej inwentaryzacji urządzeń wraz ze sporządzeniem dokumentacji powykonawczej w formie mapy sytuacyjno-wysokościowej;
5). roboty demontażowe, wyburzeniowe, odtworzeniowe, porządkowe i tymczasowe;
6). związane z odbiorami wykonanych robót;
7). zorganizowania i wykonania dróg dojazdowych;
8). za korzystanie z energii elektrycznej i wody;
9). zakupu i transportu ziemi do ewentualnego wbudowania;
10). ewentualnego zajęcia pasa drogowego lub ograniczenia w ruchu drogowym;
11). odszkodowania dla właścicieli gruntów za szkody spowodowane przez Wykonawcę przy realizacji robót na terenie budowy;
12). odszkodowania za szkody w przyległych gruntach także lasach i urządzeniach poza terenem robót powstałe w trakcie realizacji robót (spowodowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę robót);
13). ewentualnych napraw uszkodzeń, spowodowanych zdarzeniami losowymi. (przedmiotu zamówienia w trakcie realizacji robót);
14). ewentualnych napraw, uszkodzeń, doprowadzenia do stanu poprzedniego lub bieżącego utrzymania, w tym na publicznych drogach, powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy. (spowodowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę robót);
15). wykonania dokumentacji powykonawczej;
16). przygotowania, będącego własnością Skarbu państwa, materiału drzewnego pozyskanego z wycinki do przekazania inwestorowi. Przygotowanie to polegać będzie na wydzieleniu pozyskanego materiału drzewnego według sortymentów (dłużyca, drewno opałowe itp.), ułożeniu w stosy, taksacji, wycenie materiału drzewnego i przechowaniu do momentu odbioru przez inwestora.
17) koszty wynikające z ustawy o odpadach


Przewidzieć etapowość realizacji robót

Informujemy, że na terenie zbiornika znajdują się punkty archeologiczne. Nie należy projektować robót w pobliżu zinwentaryzowanych miejsc podlegających ochronie konserwatora zabytków.

Opracowanie należy wykonać w następującej liczbie egzemplarzy :
Koncepcja
koncepcja - 4 egz.
wersja elektroniczna - 2 egz. na CD

Dokumentacja projektowa
projekt budowlany - 6 egz. o ile będzie wymagany
projekt wykonawczy - 6 egz.
specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót (STWIOR) - 6 egz.
operat wodnoprawny - 4 egz. o ile będzie wymagany
kosztorys inwestorski z przedmiarem - 1 egz + CD z kosztorysem w formacie ATH
wersja elektroniczna - 2 egz. na CD ( projekt budowlany, projekt wykonawczy, operat wodnoprawny , STWiOR, przedmiar robót ) niezbędne do przygotowania przez zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 296650

Data publikacji: 2015-11-04

Nazwa:
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie

Ulica: ul. Okólna 59

Numer domu: 59

Miejscowość: Konin

Kod pocztowy: 62-510

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 63 2421075

Numer faxu: 63 2432083

Adres strony internetowej: www.wzmiuw.pl

Regon: 00065864000034

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbudowa pojemności retencyjnej zbiornika Słupca
- koncepcja programowo-przestrzenna oraz dokumentacja projektowa

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Uwaga : Zaleca się aby wykonawca zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty , określenia ceny zamówienia i podpisania umowy.

Szczegółowy zakres robót / dostaw / usług oraz warunki wykonania zamówienia istotne dla przedmiotu zamówienia i okoliczności prowadzonego postępowania są następujące: Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej pogłębienia zbiornika Słupca z wykonaniem batymetrii oraz dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji w celu wykonania robót.
Celem praktycznym inwestycji jest rekultywacja zdegradowanych stref przybrzeżnych i dna zbiornika poprzez:
- strefowe pogłębienie dna zbiornika,
- likwidację płycizn wraz z usunięciem roślinności,
- podwyższenie strefy brzegowej gruntem pochodzącym z pogłębień,
- ukształtowanie i ubezpieczenie linii brzegowej.

Ogólna charakterystyka Zbiornika Słupca objętego dokumentacją projektową.
Opis stanu istniejącego
Zbiornik Słupca jest zbiornikiem zaporowym, który ulega zamuleniu. Zbiornik wypłycił się, woda wpływająca do zbiornika zawiera dużo związków azotowych i fosforowych, które powodują zarastanie zbiornika. W okresie letnim występują zakwity powierzchniowe a zimą przyduchy ryb. Ogólnie wodę ze zbiornika Słupca od lat charakteryzuje silne zeutrofizowanie. Woda wykazuje zanieczyszczenie bakteriami grupy coli. Odmulenie przywróci pojemności retencyjne zbiornika.
Celem wybudowanego Zbiornika Słupca w latach 1955/56 było zmagazynowanie wody ze zlewni rz. Meszny do:
a) nawodnień rolniczych,
b) rekreacji i sportów wodnych,
c) zarybienia i wędkowania.
Zbiornik Słupca jest zbiornikiem zaporowym. Piętrzenie wody w zbiorniku odbywa się na budowli upustowej (jazie piętrzącym) zlokalizowanym w zaporze czołowej zbiornika. Woda do zbiornika jest kierowana kanałem dopływowym z rzeki Meszny po spiętrzeniu jej na jazie rozrządowym.
Obecnie wykorzystanie zbiornika do nawodnień w rolnictwie jest niewielkie, a jego podstawowymi funkcjami stały się rekreacja połączona ze sportami wodnymi oraz w największej części wędkarstwo.
Zbiornik dzierżawiony jest przez Polski Okręgowy Związek Wędkarski w Koninie dla celów wędkarsko-rybackich. Związek ten prowadzi gospodarkę rybacką na zbiorniku.
Zwierciadło wody w zbiorniku utrzymywane jest na poziomie jak najbardziej zbliżonym do maksymalnej wysokości piętrzenia czyli 89,00 m npm.
Zagwarantowany minimalny poziom piętrzenia dla celów rekreacyjnych wynosi 88,60 m npm, tj. 0,40 m poniżej maksymalnego piętrzenia.

Dane projektowe Zbiornika Słupca:
- rzędne maksymalnego piętrzenia - 89,00 m npm
- rzędna minimalnego piętrzenia ze względu na rekreację - 88,60 m npm
- powierzchnia zwierciadła wody maksymalna - 258 ha
- powierzchnia zwierciadła wody przy rzędnej 88,60 m npm - 244 ha
- powierzchnia zwierciadła wody przy rzędnej 87,70 m npm - 187,7 ha
- pojemność maksymalna - 6.419 mln m3
- pojemność przy rzędnej zwierciadła wody 88,60 m npm - 5.470 mln m3
- pojemność przy rzędnej zwierciadła wody 87,70 m npm - 3.470 mln m3
- średnia głębokość przy maks. rzędnej zwierciadła wody - 2,50 m
- średnia głębokość przy rzędnej zwierciadła wody 88,60 m npm - 2,24 m
- średnia głębokość przy rzędnej zwierciadła wody 87,70 m npm - 1,85 m
- maksymalna głębokość - 4,10 m
- długość maksymalna - 3,6 km
- szerokość maksymalna - 0,9 km
- grubość warstwy manipulacyjnej ze względu na rekreację - 0,40 m
- grubość warstwy manipulacyjnej do warstwy martwej - 1,30 m
- pojemność warstwy manipulacyjnej 0,40 m - 949 tys. m3
- pojemność warstwy manipulacyjnej 1,30 m - 2.949 tys. m3
- powierzchnia zlewni zbiornika - 10,5 km2
- pow. zlewni zbiornika wraz ze zlewnią cząstkową rz. Meszny - 33,0 km2

W okresie od 1955 roku do 2015 roku na Zbiorniku Słupca przeprowadzono kilka remontów. Ostatni remont przeprowadzono w latach 2009/2010.
W okresie 60-ciu lat nie były prowadzone badania głębokości zbiornika. Z obserwacji wynika, że zbiornik uległ sporemu zalądowieniu. W miejscach tych pojawiła się roślinność w tym również trzcina. Należy przypuszczać, że parametry zbiornika tj. pojemność, średnia głębokość czy maksymalna głębokość uległy zmianie.
Następuje systematyczne biologiczne zarastanie zbiornika.
Dodatkowo z oceny badań wynika, że woda w zbiorniku jest silnie zeutrofizowana. Pojawiły się sinice. Zbiornik jest stosunkowo płytki i woda szybko się nagrzewa od słońca co powoduje bujne rozwijanie sinic, tworząc pływające fioletowe wyspy.

Oczyszczenie zbiornika z osadów wspierane jest przez samorządy zainteresowane przywróceniem go do stanu z lat świetności.
Burmistrz Słupcy podjął działania w celu zagospodarowania brzegu zbiornika. Zaproponował między innymi pobudowanie przystani, plaży miejskiej, promenady spacerowej ze ścieżką rowerową, plac zabaw i urządzenia sportowe.
Działania te również wspiera Starosta Słupecki.

Przywrócenie parametrów zbiornika spowoduje:
- regenerację możliwości retencyjnych zbiornika Słupca
- likwidację trzcinowisk nadmiernie zarastających powierzchnię zbiornika
- zahamowanie postępującej eutrofizacji zbiornika,
- polepszenie stanu czystości zbiornika
- ochrona zasobów śródlądowych wód powierzchniowych zgodnie z Dyrektywą Ramową UE w sprawie Polityki Wodnej nr 2000/60/EC.
Przy wykonywaniu koncepcji należy zwrócić uwagę ,aby rozwiązania merytoryczne były podporządkowane środowisku przyrodniczemu. Koncepcja musi mieć na celu dostosowanie parametrów technicznych do uwarunkowań środowiskowych.
Koncepcja między innymi winna zawierać:
- przekroje poprzeczne wykonane co 10 m z domiarem GPS (pomiar wykonany geodezyjnie + sonda),
- przekroje podłużne,
- badanie osadu dennego zbiornika i określenie jego jakości w miejscach reprezentatywnych minimum 6 pkt. zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14.12.2012 r. /Dz.U z 08.01.2013 r. poz. 21 z późniejszymi zmianami/
- wytypowanie miejsc na składowanie wydobytego gruntu, podanie wymiarów kwater i rodzaj konstrukcji grobli odsączających,
- przedstawienie metod realizacji inwestycji, rodzaj sprzętu, sposób odsączania i konsolidacji wydobytego z dna zbiornika urobku,
- uwzględnienie miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku,
- należy uwzględnić gospodarkę rybacką na zbiorniku określić ewentualne skutki przyjętych metod realizacji inwestycji.

Po wykonaniu koncepcji , przedstawieniu na Zespole Specjalistów i wybraniu wariantu należy przystąpić do sporządzenia dokumentacji technicznej.
Przed przystąpieniem do projektowania projektant przedstawi zamawiającemu do akceptacji wstępne założenia do projektowania.

Sprawy formalno - prawne :
Zamawiający zastrzega sobie prawo do wnoszenia uwag do projektów
w czasie ich wykonywania i na posiedzeniu Zespołu Specjalistów oraz na etapie uzyskiwania
pozwoleń i decyzji na podstawie przygotowanych materiałów i wniosków.
Przed przystąpieniem do kosztorysowania należy spisać z zamawiającym protokół danych
wyjściowych do kosztorysowania.
Po stronie Wykonawcy wykonującego dokumentację należy przewidzieć
uzyskanie wszystkich uzgodnień technicznych wymaganych prawem budowlanym oraz wszystkich decyzji administracyjnych(o ile będą wymagane) niezbędnych do ogłoszenia przetargu i przeprowadzenia robót budowlanych objętych dokumentacją projektową
uzyskanie zgód wejścia na grunt od właścicieli działek aby inwestor mógł złożyć oświadczenie o dysponowaniu gruntem na cele budowlane.
Przy opracowywaniu materiałów do wydania decyzji środowiskowej tj. KIP i ewentualnie raportu należy uwzględnić analizę na JCWPi wód podziemnych.
Dokumentacja projektowa winna jednoznacznie wskazywać, że po stronie Wykonawcy robót będą następujące koszty:
1). projekt organizacji placu budowy wraz z jego organizacją i późniejszą likwidacją;
2). plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz programu realizacji robót o ile będzie wymagana.
3). utrzymanie zaplecza budowy;
4). pełna obsługa geodezyjna, w tym powykonawcza. Wykonawca dokona na swój koszt geodezyjnego wyznaczenia obiektów oraz geodezyjnej inwentaryzacji urządzeń wraz ze sporządzeniem dokumentacji powykonawczej w formie mapy sytuacyjno-wysokościowej;
5). roboty demontażowe, wyburzeniowe, odtworzeniowe, porządkowe i tymczasowe;
6). związane z odbiorami wykonanych robót;
7). zorganizowania i wykonania dróg dojazdowych;
8). za korzystanie z energii elektrycznej i wody;
9). zakupu i transportu ziemi do ewentualnego wbudowania;
10). ewentualnego zajęcia pasa drogowego lub ograniczenia w ruchu drogowym;
11). odszkodowania dla właścicieli gruntów za szkody spowodowane przez Wykonawcę przy realizacji robót na terenie budowy;
12). odszkodowania za szkody w przyległych gruntach także lasach i urządzeniach poza terenem robót powstałe w trakcie realizacji robót (spowodowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę robót);
13). ewentualnych napraw uszkodzeń, spowodowanych zdarzeniami losowymi. (przedmiotu zamówienia w trakcie realizacji robót);
14). ewentualnych napraw, uszkodzeń, doprowadzenia do stanu poprzedniego lub bieżącego utrzymania, w tym na publicznych drogach, powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy. (spowodowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę robót);
15). wykonania dokumentacji powykonawczej;
16). przygotowania, będącego własnością Skarbu państwa, materiału drzewnego pozyskanego z wycinki do przekazania inwestorowi. Przygotowanie to polegać będzie na wydzieleniu pozyskanego materiału drzewnego według sortymentów (dłużyca, drewno opałowe itp.), ułożeniu w stosy, taksacji, wycenie materiału drzewnego i przechowaniu do momentu odbioru przez inwestora.
17) koszty wynikające z ustawy o odpadach


Przewidzieć etapowość realizacji robót

Informujemy, że na terenie zbiornika znajdują się punkty archeologiczne. Nie należy projektować robót w pobliżu zinwentaryzowanych miejsc podlegających ochronie konserwatora zabytków.

Opracowanie należy wykonać w następującej liczbie egzemplarzy :
Koncepcja
koncepcja - 4 egz.
wersja elektroniczna - 2 egz. na CD

Dokumentacja projektowa
projekt budowlany - 6 egz. o ile będzie wymagany
projekt wykonawczy - 6 egz.
specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót (STWIOR) - 6 egz.
operat wodnoprawny - 4 egz. o ile będzie wymagany
kosztorys inwestorski z przedmiarem - 1 egz + CD z kosztorysem w formacie ATH
wersja elektroniczna - 2 egz. na CD ( projekt budowlany, projekt wykonawczy, operat wodnoprawny , STWiOR, przedmiar robót ) niezbędne do przygotowania przez zamawiającego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2017

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: wymagań nie określa się

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wymagane doświadczenie polegające na wykonaniu :
- dokumentacji projektowej na budowę lub remont jednego zbiornika o powierzchni minimum 50 ha

Potencjał techniczny: wymagań nie określa się

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że będzie dysponował osobą uprawnioną do wykonywania samodzielnych funkcji w zakresie projektowania budowli hydrotechnicznych lub równoważne.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
- jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej /OC/ w zakresie
prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości nie mniej
szej niż 200.000,00 zł. /słownie : dwieście tysięcy złotych 00/100 /

- posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 150.000,00 zł
/ słownie : sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100 /

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
18.8. Przewiduje się możliwość wprowadzenia istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w zakresie:
1/ zmiany Harmonogramu realizacji i fakturowania, które mogą być przez strony uzgodnione w toku realizacji zamówienia w oparciu o potwierdzenia wielkości środków finansowych otrzymanych przez Zamawiającego zgodnie z zatwierdzonym planem finansowym Zamawiającego;
2/ zmiany terminu wykonania umowy (lub części określonej w Harmonogramie) w uzasadnionych przypadkach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy na podstawie obustronnie podpisanego aneksu przed upływem terminu umownego, a mianowicie:
a). istotnej zmiany koncepcji rozwiązań projektowych w wyniku uwarunkowań zewnętrznych.
b). braku niezbędnych informacji lub decyzji od innych stron, pomimo zachowania należytej staranności przez Projektanta, dokonującego niezbędnych uzgodnień w zakresie proponowanych lub przyjętych rozwiązań projektowych,
c). istotnych utrudnień w pracach polowych niezbędnych do określenia konkretnych rozwiązań technicznych lub z powodu działania siły wyższej,
d). z uzasadnionych przyczyn niezależnych od Projektanta.
3/zmiany obowiązującej stawki podatku VAT od towarów i usług.
4/ rezygnacji z części umowy w przypadku zaistnienia okoliczności na podstawie których zbędne będzie wykonanie części zamówienia, wraz ze związanym z tym obniżeniem wynagrodzenia. W powyższym przypadku Projektant przygotuje przy udziale Zamawiającego protokół sporządzony na dzień rezygnacji, w którym Strony określą prace, z wykonania których zrezygnował Zamawiający oraz wysokości kwoty, o którą zostanie obniżone wynagrodzenie.
5/ zmiany osób wymienionych w umowie, przy czym zmiana ta nie może wpłynąć na zmianę terminu zakończenia umowy, określonego w § 3 ust.2 umowy.
6/ strony zgodnie ustalają, iż zmiany osób lub podmiotów wykazanych do realizacji zamówienia w treści oferty Projektanta i niniejszej umowy wymaga zgody Zamawiającego i dopuszczalna jest wyłącznie w sytuacji powodującej niemożność świadczenia powierzonego jej zakresu obowiązków, a wykazane w ich zastępstwie osoby muszą posiadać odpowiednio uprawnienia i doświadczenie potwierdzające spełnienie wymogów określonych w SIWZ.
7/ zmiany pełnomocnika konsorcjum firm.
8/ przewidzianym art. 142 ust. 5 Prawo zamówień publicznych.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Skrócenie terminu wykonania

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie ul. Okólna 59 62-510 Konin

Data składania wniosków, ofert: 16/11/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, Rejonowy Oddział w Koninie ul. Okólna 59 - pok. nr 10 - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

357183 / 2010-12-13 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej dla zadania: Budowa przejść dla małych zwierząt i remont istniejących przepustów w ciągu drogi krajowej nr 2 woj. wielkopolskim wraz z budową ogrodzeń ochronno - naprowadzających dla małych zwierząt i montażem półek pod istniejącym obiektem na Czarnej Wodzie.

198262 / 2014-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czerwonak - Czerwonak (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznych na rewitalizację dworców i terenów podworcowych wzdłuż linii kolejowej nr 356 - Gmina Czerwonak wg 4 (czterech) części przedmiotu zamówienia

189798 / 2009-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czerwonak - Czerwonak (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowania dokumentacji projektowo - kosztorysowych oświetlenia drogowego na terenie gminy Czerwonak

495744 / 2012-12-06 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Jarocin - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego roboty budowlanej pn. Rozbudowa szkółki kontenerowej w Ośrodku Szkółkarsko-Nasiennym Nadleśnictwa Jarocin

347826 / 2009-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Brodnicy - Brodnica (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami dla miejscowości Przylepki-Górka oraz dokumentacji technicznej na budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami dla osiedla domków jednorodzinnych w miejscowości Szołdry.

169888 / 2010-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta w SÅ‚upcy - SÅ‚upca (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę ulic wraz z oświetleniem starówki miejskiej w Słupcy

41047 / 2009-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Lesznie - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie koncepcji programowej i projektu budowlano-wykonawczego: Zbiornik Jeżewo - odbudowa rowu odsiąkowego zapory Miejscowość: Skokówko, gmina Borek Wlkp., powiat gostyński, woj. wielkopolskie

82524 / 2010-03-23 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Konstantynowo - Pecna (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Mała retencja w Nadleśnictwie Konstantynowo, realizowana w ramach projektu Zwiększenie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych - dokumentacja projektowa oraz odbudowa zbiornika retencyjnego

301722 / 2012-08-14 - Inny: Administracja RzÄ…dowa Niezespolona - Gospodarka Wodna

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zabezpieczenie wyrwy na lewym i prawym brzegu rzeki Warty po powodzi w 2010 r. w km 311+900 - 312+050, km 317+050 - 317+850 - dokumentacja