113961 / 2013-06-17 - Administracja samorządowa / Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Mrocza)
przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Opis zamówienia
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
Zamówieniem jest przeprowadzenie kursów zawodowych dla osób bezrobotnych wraz z zajęciami praktycznymi uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres obejmuje następujące szkolenia:
realizacja dla 16 uczestników projektu - beneficjentów od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r., następujących kursów zawodowych:
Pakiet I -Kurs prawa jazdy kat. B
Pakiet II- Kurs spawania metodą MAG i TIG
Pakiet III- Magazynier - sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych.
Pakiet IV-Opiekunka dziecięca, osób starszych i niepełnosprawnych
Ogólne warunki dotyczące opisu przedmiotu zamówienia:
1. Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla 16 osób bezrobotnych - uczestników projektu: 10 kobiet i 6 mężczyzn- w czterech pakietach:
Pakiet I -Kurs prawa jazdy kat. B - 7 osoby - 6 kobiet - 1 mężczyzna
Pakiet II- Kurs spawania metodą MAG i TIG - 2 osoby - 2 mężczyzn
Pakiet III- Magazynier - sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych..- 5 osoby - 2 kobieta i 3 mężczyzn
Pakiet IV-Opiekunka dziecięca, osób starszych i niepełnosprawnych - osoby - 2 kobiety
Jedna osoba będzie uczestniczyła w jednym Pakiecie-kursie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany liczby osób skierowanych na kursy zawodowe do czasu rozpoczęcia kursu oraz w czasie jego trwania, jeżeli będzie możliwa i celowa realizacja programu kursu.
2. Miejsce realizacji szkolenia
1) Zajęcia powinny odbywać się na terenie powiatu nakielskiego. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania szkolenia, podroż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kursy zawodowe do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
2) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza wskazanym terenem powiatu, jednak podroż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kursy zawodowe do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
3)W przypadku odbywania zajęć praktycznych w innym miejscu niż zajęcia teoretyczne Wykonawca zobowiązany jest dowozić uczestników szkolenia z jednego wyznaczonego punktu do miejsca odbywania praktyki. Koszt dowozu należy ująć w koszcie całkowitym szkolenia.
4) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
5) Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Sala musi być wyposażona w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).
6) Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL i UE oraz informacjami o realizowanym projekcie.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji informacji podanych w ofercie poprzez wizję lokalną pomieszczeń przeznaczonych do kursów zawodowych (i zajęć praktycznych) przed zawarciem umowy.
3.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia.
1) Wymagana liczba godzin szkolenia dla Pakietu Nr I min. 60 h; dla Pakietu Nr II min.230 h; dla Pakietu Nr III min. 100h; dla Pakietu Nr IV min 150h; dla każdego uczestnika. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu
2) Realizacja szkolenia odbywać się będzie w ciągu 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 8:00 maks. do 20:00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna, nie może być większa niż 8 godzin dziennie.
3) Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Koszty ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
4) Wykonawca pokrywa koszty związane z przeprowadzeniem badań lekarskich wymaganych przepisami prawa.
5) Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia catering w postaci: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości min. 0,5 l oraz 1szt. ciasta-wyrobu cukierniczego typu pączek, drożdżówka; na 1 osobę .
6)Wykonawca gwarantuje również podanie każdemu uczestnikowi ciepłego posiłku (w dni, w których zajęcia będą trwały 5h i więcej).
7) Wykonawca zapewnia, że posiada odpowiednią kadrę, sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz pomieszczenia do odbywania szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
8) Szczegółowy harmonogram zajęć określi Wykonawca i przedłoży go Zamawiającemu najpóźniej w terminie 2 dni przed rozpoczęciem kursu.
9) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursów zawodowych, zgodnie z wymogami prawa określonymi w odrębnych przepisach i w zakresie zgodności z tymi przepisami.
10) Wszelkie uwagi Zamawiającego związane, z jakością i ilością prowadzonych zajęć (w tym zajęć praktycznych) Wykonawca uwzględni, najpóźniej w następnym dniu wyznaczonym na odbycie danego szkolenia.
11) Wykonawca zabezpiecza sprzęt techniczny oraz materiały do zajęć praktycznych niezbędnych przy realizacji danego kursu.
12) W ramach zajęć praktycznych Wykonawca zapewni wszelkie materiały do wykonania zajęć praktycznych i dostarczy je na swój koszt na miejsce praktyk.
4. Materiały dydaktyczne i narzędzia dla uczestników szkolenia.
1) Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą otrzymać na pierwszych zajęciach bezzwrotnie materiały edukacyjne z logo EFS przygotowane przez Wykonawcę.
2) Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
3)W ramach realizowanego kursu Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia w odpowiednim dla niego rozmiarze i przekaże na własność indywidualne środki ochrony indywidualnej .
5. Program szkolenia.
Program szkolenia zgodnie z § 75 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 grudnia 2011 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy ( Dz. U. Nr 279 poz. 1641) zawiera:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cel szkolenia,
e)plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z uwzględnieniem w miarę potrzeb, części teoretycznej i praktyczniej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury, oraz niezbędnych środków dydaktycznych ,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy.
Każdy uczestnik musi otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 11.02.2012 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186) zawierające:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzający tożsamości,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiary godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucje szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.
6.Zakres merytoryczny szkolenia.
Szkolenie należy przeprowadzić zgodnie z programem szkolenia - kursu, który należy dołączyć do oferty według załącznika nr 7 do SIWZ. Osoba, która w trakcie odbywania szkolenia przebywać będzie 80% czasu na zwolnieniu lekarskim nie może uzyskać zaświadczenia
o ukończeniu szkolenia.
7.Pozostałe wymagania.
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a)dziennik zajęć wypełniany codziennie zgodnie z obowiązującym programem nauczania zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b)protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia,
d) lista odbioru posiłków,
e) listy odbioru materiałów szkoleniowych zapewnionych w ramach kursu,
f) lista odbioru środków finansowych na pokrycie kosztów dojazdów na szkolenie,
g) listy ubezpieczonych klientów,
h) listy odbioru środków ochronnych zapewnionych w ramach danego kursu.
2) Wykonawca zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia i przechowywania wszelkich dokumentów związanych z realizacją umowy przez okres co najmniej 10 lat od momentu zakończenia realizacji szkolenia i udostępnienia ich instytucjom krajowym i Unii Europejskiej upoważnionym do kontroli.
3)Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz.926 z późń zm.),
4) Cała dokumentacja prowadzona przez Wykonawcę winna być opatrzona właściwymi logotypami POKL i UE.
8. Dokładany opis poszczególnych pakietów został określony w załączniku do SIWZ.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 113961
Data publikacji: 2013-06-17
Nazwa: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Ulica: ul. Łąkowa 7
Numer domu: 7
Miejscowość: Mrocza
Kod pocztowy: 89-115
Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie
Numer telefonu: 52 385 63 55
Numer faxu: 52 385 86 47
Adres strony internetowej:
www.mrocza.pl - zakładka - Jed. Org.: MGOPS - zakładka -przetargi
Regon: 09296054700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
Zamówieniem jest przeprowadzenie kursów zawodowych dla osób bezrobotnych wraz z zajęciami praktycznymi uczestników projektu systemowego Człowiek najlepsza inwestycja - jako rozwój zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zakres obejmuje następujące szkolenia:
realizacja dla 16 uczestników projektu - beneficjentów od dnia podpisania umowy do 30.11.2013r., następujących kursów zawodowych:
Pakiet I -Kurs prawa jazdy kat. B
Pakiet II- Kurs spawania metodą MAG i TIG
Pakiet III- Magazynier - sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych.
Pakiet IV-Opiekunka dziecięca, osób starszych i niepełnosprawnych
Ogólne warunki dotyczące opisu przedmiotu zamówienia:
1. Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla 16 osób bezrobotnych - uczestników projektu: 10 kobiet i 6 mężczyzn- w czterech pakietach:
Pakiet I -Kurs prawa jazdy kat. B - 7 osoby - 6 kobiet - 1 mężczyzna
Pakiet II- Kurs spawania metodą MAG i TIG - 2 osoby - 2 mężczyzn
Pakiet III- Magazynier - sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych..- 5 osoby - 2 kobieta i 3 mężczyzn
Pakiet IV-Opiekunka dziecięca, osób starszych i niepełnosprawnych - osoby - 2 kobiety
Jedna osoba będzie uczestniczyła w jednym Pakiecie-kursie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany liczby osób skierowanych na kursy zawodowe do czasu rozpoczęcia kursu oraz w czasie jego trwania, jeżeli będzie możliwa i celowa realizacja programu kursu.
2. Miejsce realizacji szkolenia
1) Zajęcia powinny odbywać się na terenie powiatu nakielskiego. Wykonawca zobowiązany jest w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania szkolenia, podroż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kursy zawodowe do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
2) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza wskazanym terenem powiatu, jednak podroż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Mrocza. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu z Mroczy na kursy zawodowe do miejsca przeznaczenia i z powrotem.
3)W przypadku odbywania zajęć praktycznych w innym miejscu niż zajęcia teoretyczne Wykonawca zobowiązany jest dowozić uczestników szkolenia z jednego wyznaczonego punktu do miejsca odbywania praktyki. Koszt dowozu należy ująć w koszcie całkowitym szkolenia.
4) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
5) Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Sala musi być wyposażona w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).
6) Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL i UE oraz informacjami o realizowanym projekcie.
7) Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji informacji podanych w ofercie poprzez wizję lokalną pomieszczeń przeznaczonych do kursów zawodowych (i zajęć praktycznych) przed zawarciem umowy.
3.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia.
1) Wymagana liczba godzin szkolenia dla Pakietu Nr I min. 60 h; dla Pakietu Nr II min.230 h; dla Pakietu Nr III min. 100h; dla Pakietu Nr IV min 150h; dla każdego uczestnika. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu
2) Realizacja szkolenia odbywać się będzie w ciągu 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 8:00 maks. do 20:00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna, nie może być większa niż 8 godzin dziennie.
3) Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Koszty ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
4) Wykonawca pokrywa koszty związane z przeprowadzeniem badań lekarskich wymaganych przepisami prawa.
5) Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia catering w postaci: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości min. 0,5 l oraz 1szt. ciasta-wyrobu cukierniczego typu pączek, drożdżówka; na 1 osobę .
6)Wykonawca gwarantuje również podanie każdemu uczestnikowi ciepłego posiłku (w dni, w których zajęcia będą trwały 5h i więcej).
7) Wykonawca zapewnia, że posiada odpowiednią kadrę, sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz pomieszczenia do odbywania szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
8) Szczegółowy harmonogram zajęć określi Wykonawca i przedłoży go Zamawiającemu najpóźniej w terminie 2 dni przed rozpoczęciem kursu.
9) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursów zawodowych, zgodnie z wymogami prawa określonymi w odrębnych przepisach i w zakresie zgodności z tymi przepisami.
10) Wszelkie uwagi Zamawiającego związane, z jakością i ilością prowadzonych zajęć (w tym zajęć praktycznych) Wykonawca uwzględni, najpóźniej w następnym dniu wyznaczonym na odbycie danego szkolenia.
11) Wykonawca zabezpiecza sprzęt techniczny oraz materiały do zajęć praktycznych niezbędnych przy realizacji danego kursu.
12) W ramach zajęć praktycznych Wykonawca zapewni wszelkie materiały do wykonania zajęć praktycznych i dostarczy je na swój koszt na miejsce praktyk.
4. Materiały dydaktyczne i narzędzia dla uczestników szkolenia.
1) Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą otrzymać na pierwszych zajęciach bezzwrotnie materiały edukacyjne z logo EFS przygotowane przez Wykonawcę.
2) Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
3)W ramach realizowanego kursu Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia w odpowiednim dla niego rozmiarze i przekaże na własność indywidualne środki ochrony indywidualnej .
5. Program szkolenia.
Program szkolenia zgodnie z § 75 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 grudnia 2011 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy ( Dz. U. Nr 279 poz. 1641) zawiera:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cel szkolenia,
e)plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z uwzględnieniem w miarę potrzeb, części teoretycznej i praktyczniej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury, oraz niezbędnych środków dydaktycznych ,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy.
Każdy uczestnik musi otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 11.02.2012 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186) zawierające:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzający tożsamości,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiary godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucje szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.
6.Zakres merytoryczny szkolenia.
Szkolenie należy przeprowadzić zgodnie z programem szkolenia - kursu, który należy dołączyć do oferty według załącznika nr 7 do SIWZ. Osoba, która w trakcie odbywania szkolenia przebywać będzie 80% czasu na zwolnieniu lekarskim nie może uzyskać zaświadczenia
o ukończeniu szkolenia.
7.Pozostałe wymagania.
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a)dziennik zajęć wypełniany codziennie zgodnie z obowiązującym programem nauczania zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b)protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia,
d) lista odbioru posiłków,
e) listy odbioru materiałów szkoleniowych zapewnionych w ramach kursu,
f) lista odbioru środków finansowych na pokrycie kosztów dojazdów na szkolenie,
g) listy ubezpieczonych klientów,
h) listy odbioru środków ochronnych zapewnionych w ramach danego kursu.
2) Wykonawca zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia i przechowywania wszelkich dokumentów związanych z realizacją umowy przez okres co najmniej 10 lat od momentu zakończenia realizacji szkolenia i udostępnienia ich instytucjom krajowym i Unii Europejskiej upoważnionym do kontroli.
3)Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz.926 z późń zm.),
4) Cała dokumentacja prowadzona przez Wykonawcę winna być opatrzona właściwymi logotypami POKL i UE.
8. Dokładany opis poszczególnych pakietów został określony w załączniku do SIWZ.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 4
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2013
Informacja na temat wadium: _____________________
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art.24 ust.1 ustawy pzp oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 ustawy pzp, dotyczące:
Posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności,
jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
-Wykonawca posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, zgodnie z art. 20 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego zaświadczenia o podleganiu wpisowi do rejestru instytucji szkoleniowej wystawionej przez WUP właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
Wiedza i doświadczenie:
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy posiadający wiedzę i doświadczenie z zakresu objętym zamówieniem. Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia wykazu wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Zamawiający określa, że Wykonawca w celu spełnienia warunki i w celu zweryfikowania przez Zamawiającego warunku posiadania przez Wykonawcę doświadczenia,Wykonawca musi w wykazie wykonanych usług wskazać, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie Wykonawca wykonał co najmniej 1 zamówienie w przedmiocie przeprowadzenia kursu o tematyce odpowiadającym zakresowi tematycznemu Pakietu I-IV na który Wykonawca składa ofertę.
Dowodem potwierdzającym może być:
1) poświadczenie,
2)oświadczenie Wykonawcy- jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o których mowa wyżej.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przekładania dowodów, o których mowa wyżej.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych usług i dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie; na zasadzie spełnia/ nie spełnia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawa korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. wykładowcami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie. Wykonawca musi posiadać kwalifikacje zawodowe odpowiednie do przeprowadzenia kształcenia zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11.02.2012 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186).
Personel projektu- tj. osoby zaangażowane w realizacji zadań w ramach projektu, które osobiście wykonują zadania w ramach projektu tj. w szczególności osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy lub stosunku cywilnoprawnego, osoby samozatrudnione, osoby współpracujące w rozumieniu ustawy z dnia 13.10.1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.) musi spełnić warunki określone w aktualnych Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach POKL z dnia 14.08.2012 r. Ministra Rozwoju Regionalnego.
Personel projektu - w przypadku osoby wykonującej zadania w więcej niż jednym projekcie są kwalifikowane, jeżeli:
1) obciążenie z tego wynikające nie wyklucza możliwości prawidłowej i efektywnej realizacji wszystkich zadań powierzonych danej osobie,
2) łączne zaangażowanie w realizację zadań we wszystkich projektach nie przekracza 240 godzin miesięcznie oraz osoba ta:
a. Prowadzi ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, z wyłączeniem przypadku, gdy osoba ta wykonuje prace w ramach kilku projektów w ramach jednego stosunku pracy.
b. Przekazuje Beneficjentowi ewidencję, o której mowa w lit. a w odniesieniu do okresu wykonywania zadań w ramach projektu Beneficjenta.
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonania na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje, na zasadzie spełnia/ nie spełnia.
Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów od oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Sytuacja ekonomiczna: _____________________
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1) formularz oferty (wg załączonego druku),
2) część merytoryczną (sposób realizacji zamówienia) składającą się w szczególności z programów kursów zawierających w odniesieniu do każdego z kursów (Pakietów) wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia, co najmniej :cele kursu, szczegółowy opis kursu, zakres merytoryczny, liczbę godzin przewidywanych na poszczególne zagadnienia,
3) wskazane w SIWZ dokumenty na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
4) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie- pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania. Pełnomocnictwo niniejsze musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność przez notariusza.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
665121003 (Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie do umowy zmian wymienionych wyłącznie
w niniejszym punkcie w drodze aneksu do umowy, poprzedzonego pisemnym umotywowanym wnioskiem, z uwzględnieniem zasad ich wprowadzania.
2. W przypadku choroby wykładowcy lub innych nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających odbycie zająć w uzgodnionym w umowie terminie, Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia zastępstwa i przeprowadzenia kursu w terminie najwcześniejszym w okresie obowiązywania niniejszej umowy.
3. W przypadku zmiany określonej w ust. 2 nowa osoba musi spełniać wymagania określone w SIWZ.
4. Istotne dla stron postanowienia umowy zostały zawarte we wzorze istotnych warunków postępowania stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.mrocza.pl-zakładka-Jed.Org.:MGOPS-zakładka-przetargi
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mroczy, ul. Łąkowa 7 , pokój nr 5.
Data składania wniosków, ofert: 25/06/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mroczy ul. Łąkowa 7, 89-115 Mrocza pok. nr 1.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: __________________________
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Numer części zamówienia: 1
Nazwa: Pakiet I Kurs prawa jazdy kat. B
Opis:
Celem szkolenia - kursu jest wyposażenie uczestników kursu w najwyższą wiedzę i umiejętności z zakresu:
przepisów ruchu drogowego,
bezpiecznej jazdy w ruchu miejskim,
techniki kierowania pojazdem,
savoir-vivre jazdy samochodem
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Zajęcia teoretyczne obejmują min. 30 godzin - w tym wykład i zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.
Zajęcia praktyczne obejmują min. 30 godzin i prowadzone na placu manewrowym, w mieście, w ruchu miejskim oraz poza obszarem zabudowanym.
Godzina szkolenia teoretycznego równa się 45 minutom, a szkolenia praktycznego 60 minutom.
W cenie kursu powinien być ujęty m.in. koszt badań lekarskich, podręcznika i testów z zakresu kategorii B prawa jazdy, egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego.
Uczestnicy po pozytywnym zdaniu egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego powinni otrzymać:
- zaświadczenie o ukończeniu kursu z logo EFS zawierające imię , nazwisko oraz Pesel,
- zaświadczenie o terminie egzaminu Państwowego.
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
665121003 (Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2013
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa: Pakiet II Kurs spawania metodą MAG i TIG
Opis:
Celem szkolenia jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do egzaminów końcowych wg Wytycznych Instytutu Spawalnictwa. Łączna ilość godzin kursu min. 230.
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Zastosowanie elektryczności do spawania łukowego
Urządzenia spawalnicze
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Bezpieczna praca na hali produkcyjnej
Materiały dodatkowe do spawania
Spawanie w praktyce
Oznaczenie i wymiarowanie spoin
Metody przygotowania złączy do spawania
Kwalifikowanie spawaczy
Zestaw SMAG
Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania MAG
Materiały dodatkowe do spawania
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Charakterystyka spawania MAG oraz typowe parametry
Zestaw STIG
Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania TIG
Materiały dodatkowe do spawania
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Zajęcia praktyczne MAG
Zajęcia praktyczne TIG
Uczestnicy po pozytywnym zdaniu egzaminu powinni otrzymać:
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 11.02.2012 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186)
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z logo EFS zawierające imię, nazwisko oraz PESEL,
- świadectwo/certyfikat Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach,
- książeczka spawacza.
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
665121003 (Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2013
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 3
Nazwa:
Pakiet III Magazynier - sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych.
Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie do zawodu magazynier - sprzedawca z obsługą komputera, wózków jezdniowych i kas fiskalnych. Łączna ilość godzin kursu min. 100h (kasy fiskalne 15 h; wózek jezdniowy - 67 h; magazynier -sprzedawca z obsługą komputera - 18 h).
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Kasy fiskalne: rodzaje kas fiskalnych, przepisy prawne, urządzenia dodatkowe wspomagające pracę kasjera.
Wózek jezdniowy: użytkowanie eksploatacyjne, dokumentacja techniczna, bhp, podstawy elektrotechniki, silniki spalinowe, budowa wózków podnośnikowych z napędem spalinowym, technologia robót, zajęcia praktyczne.
Magazynier - sprzedawca z obsługą komputera: obsługa komputera i programów magazynowych, procesy magazynowe, znakowanie ładunków kodami, logistyka w gospodarce magazynowej, technologia prac magazynowych, koszty magazynu, nowoczesne narzędzia informatyczne dla wspomagania przebiegiem procesu magazynowego.
Typy stosowanych wózków jezdniowych.
Budowa wózka.
Czynności kierowcy przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami.
Czynności kierowcy w czasie pracy wózka.
Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa.
Wiadomości z zakresu bhp.
Praktyczna nauka jazdy.
Wiadomości o dozorze technicznym.
Instruktaż wymiany butli gazowych.
Badania lekarskie medycyny pracy.
Uczestnicy po pozytywnym zdaniu egzaminu powinni otrzymać:
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 11.02.2012 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186)
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z logo EFS zawierające imię, nazwisko oraz PESEL.
-zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi Urządzeń Transportu Bliskiego w kategorii II WJO wydane przez Urząd Dozoru Technicznego.
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
665121003 (Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2013
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 4
Nazwa:
Pakiet IV Opiekunka dziecięca, osób starszych i niepełnosprawnych.
Opis:
Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników szkolenia umiejętności związanych z pracą opiekunki dziecięcej, osób starszych i niepełnosprawnych. . Łączna ilość godzin kursu min.150h.
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1. Wychowywanie dziecka.
2. Pielęgnowanie dziecka.
3. Wychowanie techniczne i artystyczne.
4. Podstawy działalności zawodowej.
5. Podstawy pielęgnowania człowieka.
6. Podstawowe zasady żywienia. Higiena życia.
7. Elementy rehabilitacji i organizowanie czasu wolnego.
8. Pierwsza pomoc.
9. Wybrane umiejętności interpersonalne.
10. Rozwiązywanie problemów podopiecznego.
11. Zajęcia praktyczne.
Dodatkowo także uczestnicy kursu powinni mieć zapewnione badania sanepidowskie z wpisem do książeczki.
Uczestnicy po pozytywnym zdaniu egzaminu powinni otrzymać:
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 11.02.2012 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z dnia 17 lutego 2012 poz. 186),
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z logo EFS zawierające imię, nazwisko oraz PESEL.
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
665121003 (Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555200001 (Usługi dostarczania posiłków)
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2013
Kod kryterium cenowe: A
Podobne przetargi
426826 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie szkoleń w zakresie Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych oraz Podstawy obsługi komputera.
48525 / 2009-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs gastronomiczny
168839 / 2012-08-03 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja specjalistycznego kursu dla kadry dydaktycznej: Przeprowadzenie kursu COMSOL Multiphysics
61132 / 2009-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 12 osób bezrobotnych - operator ciężkich maszyn budowlanych kl. III
100362 / 2013-03-13 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny we Włocławku - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe dla osadzonych (znak sprawy D/Kw-220/2/2013)
426910 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń w zakresie Podstawy obsługi komputera oraz sprzedawca z obsługa kas fiskalnych.
127526 / 2015-05-28 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowa Sarzyna (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie realizującego projekt systemowy Czas na aktywność w mieście i gminie Nowa Sarzyna współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
127176 / 2011-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Chełmno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie działań w ramach projektu Podnieś głowę - potrafisz współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej w zakresie:
1. Kursów zawodowych,
2. Treningu kompetencji społecznych i życiowych
3. Doradztwa zawodowego
4. Warsztatów kreowania własnego wizerunku
5.Programu Aktywności Lokalnej
6.Wyjazdu do teatru
171163 / 2013-08-28 - Inny: Pomoc społeczna bez zakwaterowania
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie szesnastu szkoleń zawodowych dla 39 uczestników projektu systemowego pn. Droga do samodzielności
198534 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie florystyki dla 12 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.
299500 / 2012-08-13 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny we Włocławku - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe dla osadzonych (znak sprawu: D/Kw-220/8/2012)
254928 / 2011-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
OBSÅUGA KAS FISKALNYCH
386924 / 2012-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ BUDOWLANYCH
58417 / 2009-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mogilnie - Mogilno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie szkolenia w zakresie Operator koparko-Å‚adowarki klasa III wszystkie typy
206737 / 2009-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla osób wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowrocławiu
39490 / 2013-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs dla osób bezrobornych - Fryzjer
390734 / 2012-10-10 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny w Koronowie - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia kursu malarz-szpachlarz i zajęć aktywizacji zawodowej
283835 / 2011-10-28 - Inny: pomoc społeczna
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkoleń zawodowych o 22 profilach dla beneficjentów projektu systemowego Krok do przodu realizowanego przez MOPS w Bydgoszczy.
242402 / 2015-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Księgowość,
Florystyka z obsługą kas fiskalnych