Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

102201 / 2015-07-09 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej / Nadleśnictwo Narol (Narol)

Budowa przechowalni sadzonek na szkółce w leśnictwie Łówcza

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji, polegająca na budowie nowego budynku magazynu - chłodni sadzonek pn.
Budowa przechowalni sadzonek na szkółce w leśnictwie Łówcza
zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ lub specyfikacja.
Zamówienie obejmuje budowę przechowalni sadzonek która posiadać będzie wewnętrzną instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, wentylacyjną mechaniczną i grawitacyjną.
Do budynku zostanie doprowadzona instalacja wodociągowa zalicznikowa, przyłącze kanalizacyjne do zbiornika bezodpływowego 1-komorowego z kręgów żelbetowych o sumarycznej pojemności do 10 m3.
Przewiduje się budowę placu manewrowego, dróg manewrowych o łącznej pow. 386 m2 -nawierzchnia wykończona z kostki brukowej bezfazowej grubości 8 cm w kolorze szarym na podbudowie z piasku stabilizowanego cementem i kruszywa drogowego.
Projektowane zjazdy z drogi wewnętrznej gruntowej -przystosowane są do wjazdu samochodów ciężarowych z naczepami. Wolne od zabudowy powierzchnie -strona północna i południowa- przeznacza się na pokrycie zielenią niską i średnią urządzoną.
Wokół budynku wykonać opaskę z kostki brukowej o szerokości 50 cm. Wody opadowe z budynków , chodników i placów odprowadzone będą za pomocą rur spustowych oraz wyprofilowanych spadków nawierzchni do pobliskiego rowu przydrożnego. Zakres oddziaływania wód nie wykroczy poza granice działki Inwestora.
Budynek posadowia się na poziomie -1,20 m p.p.t., gdzie znajduje się warstwa glin pylastych w stanie twardoplastycznym. Poziom wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia. Zgodnie z §5 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 września 1998r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych -Dz.U. Nr 126, poz. 839- w omawianym terenie istniejące warunki gruntowe należy zaliczyć do prostych i dla tego typu warunków projektowany budynek można zaliczyć do I kategorii geotechnicznej.

Dane liczbowe projektowanego budynku:Kubatura: 2 009,67 m3 Pow.zabudowy: 303,92 m2 Pow. użytkowa: 272,40 m2 Pow. wewnętrzna: 279,68 m2 Szerokość elewacji: 25,41 m Ilość kondygnacji: 2 Dach o spadku: 350 Wysokość okapu dachu nad terenem: 3,50 m Wysokość kalenicy od poz. terenu: 8,72 m

Opis rozwiązań konstrukcyjno - budowlanych:
Fundamenty-Ze względu na warunki geotechniczne założono posadowienie bezpośrednie.
Posadowienie ścian nośnych budynku zaprojektowano na ławach fundamentowych o wymiarach 30x100cm wykonanych z betonu C25-30 i zbrojonych stalą AIIIN -4 prętami fi 12 i strzemionami fi 6 w rozstawie co 30cm. Z ławy należy wypuścić startery w rozstawie co 20cm jak na rys. konstrukcyjnych.
Należy wyplantować ręcznie warstwę gruntu rodzimego pod podsypki, a ewentualne nierówności uzupełnić pospółką. Podkład w miarę możliwości dogęścić mechanicznie. Należy wykonać warstwę podsypki z kruszywa nienormowanego 0-31,5 mm i zagęścić do Id=0,6 za pomocą ubijaków ręcznych. Grubość warstwy po zagęszczeniu min. 15 cm. Po przeprowadzonym zagęszczeniu wykonać badania geotechniczne stopnia zagęszczenia i potwierdzić uzyskany wynik przez upoważnionego geologa. Pod wszystkie elementy konstrukcyjne fundamentów należy wykonać podbudowę z chudego betonu B-10 grubości min 10 cm. Podbudowy wykonać w sposób zapewniający możliwość ustawienia na podkładzie paneli szalunkowych lub wykonania szalunków tradycyjnych. W związku z powyższym szerokość chudego betonu powinna być co najmniej 10cm szersza z każdej strony od elementu pod którym zostanie wykonana.
Ściany fundamentowe-Zaprojektowano ściany fundamentowe monolityczne betonowe gr. 25 cm z betonu
C25-30 zbrojonych stalą AIIIN.
Izolacja ław i ścian fundamentowych-Górną powierzchnię oraz pobocznice ław i stóp fundamentowych należy zaizolować izolacją z emulsji asfaltowej. Na połączeniu izolacji poziomej ławy i pionowej ściany -od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej- należy wykonać wyoblenie o promieniu min. 4cm z zagęszczonego piaskiem kwarcowym i cementem. Na ścianach fundamentowych -o wilgotności poniżej 8%- należy wykonać gruntowanie, a następnie wykonać izolację właściwą z 2 warstw masy bitumicznej nałożonej pacą metalową z kontrolą grubości izolacji poprzez pomiar zużycia materiału na 1m2. Po wykonaniu izolacji należy dokonać przyklejenia płyt drenażowych ze styroduru grubości 8 cm na plackach z masy klejowej. Ściany fundamentowe od strony wewnętrznej należy również zaizolować masą bitumiczną. Izolację pionową ścian fundamentowych należy wykonać na zakład z izolacją poziomą ław i stóp fundamentowych.
Ściany zewnętrzne nośne-Ściany zewnętrzne nośne zaprojektowano jako żelbetowe gr. 25 cm z betonu C25-30 zbrojone stalą A-IIIN. Zbrojenie należy wykonać z dwóch siatek fi 12 w rozstawie pr. poziomych co 30cm, a pionowe co 20cm., ocieplone styropianem gr.8 cm i otynkowane metodą lekką z zastosowaniem boniowania listwowego.
W pomieszczeniu magazynowym sadzonek od wewnątrz ściany wyłożone płytą warstwową z rdzeniem styropianowym gr. 10 cm. Połączenia płyt uszczelnione pianką i zasłonięte obróbką blacharską w kolorze płyty warstwowej.
Ściany nośne wewnętrzne-Ściany wewnętrzne nośne zaprojektowano jako murowane z pustaków ceramicznych
gr. 25 cm na zaprawie cem-wap.
Belki, gzymsy, wieńce, nadproża-Belki i wieńce zaprojektowano jako monolityczne żelbetowe. Belki konstrukcyjne wykonane zostaną jako żelbetowe z betonu C25-30 i zbrojone stalą A-IIIN. Nadproża w ścianach nośnych zaprojektowano z prefabrykowanych belek typu L - tam, gdzie jest możliwość oparcia ich na murze. W innych przypadkach zaprojektowano nadproża żelbetowe monolityczne.
Stropy-Zaprojektowano stropy wylewane na mokro monolityczne żelbetowe z betonu C25-30, zbrojone prętami 12 ze stali A-IIIN. W pomieszczeniu magazynowym na sadzonki do dolnego pasa dźwigarów dachowych umocowana płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym gr. 15 cm.
Dach-Na budynku zaprojektowano dach o konstrukcji dźwigarowej kratowej opartej na murłatach. Łaty drewniane pod blachę trapezową 5x5 cm. Pokrycie z blachy trapezowej T-55.
Stolarka okienna i drzwiowa-Zaprojektowano ślusarkę okienną i drzwiową zewnętrzną z profili pcv, brama samochodowa do pomieszczenia śluzy stalowa, rozwierana dwuskrzydłowa, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne do pomieszczenia magazynowego na sadzonki chłodnicze rozsuwane, do pomieszczenia gospodarczego i agregatorowni - stalowe. Okna należy szklić zestawem szklanym o współczynniku u=1,1W-m2K.
Rynny, rury spustowe, obróbki blacharskie-Rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie zaprojektowano z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej w kolorze grafitowym RAL 7034.
Ślusarka budowlana-Mocowanie agregatów chłodniczych na zewnętrznej ścianie za pomocą konsol stalowych.
Tynki i okładziny zewnętrzne-Zaprojektowano tynki wewnętrzne cementowo - wapienne kat. III na ścianach oraz sufitach pomieszczeń, w których nie zaprojektowano sufitów podwieszanych.
Na zewnątrz na wysokości powyżej parteru zaprojektowano wykończenie ścian tynkiem cienkowarstwowym na siatce -faktura baranek 1,0 mm. Cokoły i podesty wejściowe - zaprojektowano okładzinę z płytek gresowych mrozoodpornych. Podbitka pod okapami - listwy PCV systemowe.
Posadzki-W pomieszczeniu gospodarczym, przedsionku komory i w komorze , zaprojektowano płytki gresowe. W pomieszczeniu magazynu sadzonek i śluzie przejazd z płyt betonowych YOMB. Izolację poziomą przeciwwilgociową wykonano w systemie elastycznej powłoki wodoszczelnej o grubości 3mm. Przed wykonaniem warstwy z chudego betonu pod izolację poziomą posadzek, należy na ścianach fundamentowych od strony wewnętrznej wykonać na wysokości 40 cm - 20 cm powyżej i poniżej poziomej izolacji- wodoszczelną powłokę. W narożach izolację poziomą dodatkowo usztywnioną i uszczelnioną za pomocą taśmy, należy wyłożyć na ściany na wysokość 10-20 cm. Dodatkowo jako przekładkę poślizgową zastosowano folię budowlaną czarną grubości 0,15mm.
Wykończenia ścian wewnątrz budynku-W pomieszczeniu gospodarczym, w przedsionku komory zaprojektowano okładzinę z płytek ceramicznych szkliwionych do wysokości 205cm, Ściany powyżej lamperii malować farbą emulsyjną zmywalną 3x.
Sufity - W pomieszczeniach zaprojektowano tynk cementowo - wapienny kat. III i malowanie farbą emulsyjną 3x.


Zamówienie obejmuje również następujące czynności:
-zapewnienie objęcia kierownictwa nad robotami budowlanymi przez kierowników robót posiadających uprawnienia budowlane w specjalnościach objętych opracowaniem projektowym i będących członkami właściwej izby samorządu zawodowego,
-wyznaczenie spośród osób zobowiązanych do kierowania robotami budowlanymi koordynatora kierowników robót -kierownika budowy,
-prace przygotowawcze,
-organizację placu budowy, w tym czynności związane z wykonaniem zasilania w wodę i energię elektryczną oraz ponoszeniem kosztów ich zużycia, z przygotowaniem placów składowych, zaplecza budowy oraz jego dozoru,
-organizację i koordynację robót budowlanych we wszystkich branżach,
-dostawę materiałów, sprzętu i narzędzi niezbędnych do wykonania robót
budowlanych oraz urządzeń koniecznych do wbudowania -zgodnych z ustaleniami SIWZ w tym Projektem budowlanym i Warunkami wykonania i odbioru robót,
-wykonanie ewentualnych robót zamiennych nie zmieniających istotnie zakresu wynikającego z oferty,
-składowanie i utylizację materiałów z rozbiórki, zgodnie z obowiązującymi przepisami, usuwanie zanieczyszczeń -w tym odpadów wytworzonych w wyniku prowadzenia robót budowlanych,
-sporządzenie oraz prowadzenie dokumentacji budowy,
-sporządzenie dokumentacji powykonawczej dla wykonanych robót budowlanych,
-uzyskiwanie opinii, deklaracji zgodności, atestów, zaświadczeń i innych wymaganych dokumentów,
-usuwanie wad i usterek w trakcie realizacji robót oraz w okresie rękojmi i gwarancji,
-ochronę i utrzymanie terenu budowy,
-utrzymanie czystości i ewentualną naprawę nawierzchni ulic stanowiących drogi dojazdowe do terenu robót,
-likwidację placu budowy po zakończeniu robót budowlanych,
-sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej,

Inwestycja zlokalizowana jest w leśnictwie Łówcza na terenie gminy Narol w powiecie lubaczowskim w woj. podkarpackim, na działce o numerze ewid.: 1382, 1385 obręb ewidencyjny Łówcza, jednostka ewidencyjna Narol - obszar wiejski.

Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali we własnym zakresie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji niniejszego zamówienia.

Zakres obowiązków Wykonawcy został szczegółowo określony w projekcie umowy stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ.

Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp, po wcześniejszym uzgodnieniu z jednostką projektową. W przypadku gdy pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć, zgodnie z przepisem art. 29 ust. 3 Ustawy, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a określenia te należy traktować jako przykładowe pod względem parametrów technicznych i funkcjonalnych. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania rozwiązań równoważnych, wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania nie gorsze od parametrów wskazanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 102201

Data publikacji: 2015-07-09

Nazwa: Nadleśnictwo Narol

Ulica: ul. Bohaterów Września 1939 roku 38

Numer domu: 38

Miejscowość: Narol

Kod pocztowy: 37-610

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 016 6317020

Numer faxu: 016 6317020

Regon: 65001672700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa przechowalni sadzonek na szkółce w leśnictwie Łówcza

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji, polegająca na budowie nowego budynku magazynu - chłodni sadzonek pn.
Budowa przechowalni sadzonek na szkółce w leśnictwie Łówcza
zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ lub specyfikacja.
Zamówienie obejmuje budowę przechowalni sadzonek która posiadać będzie wewnętrzną instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, wentylacyjną mechaniczną i grawitacyjną.
Do budynku zostanie doprowadzona instalacja wodociągowa zalicznikowa, przyłącze kanalizacyjne do zbiornika bezodpływowego 1-komorowego z kręgów żelbetowych o sumarycznej pojemności do 10 m3.
Przewiduje się budowę placu manewrowego, dróg manewrowych o łącznej pow. 386 m2 -nawierzchnia wykończona z kostki brukowej bezfazowej grubości 8 cm w kolorze szarym na podbudowie z piasku stabilizowanego cementem i kruszywa drogowego.
Projektowane zjazdy z drogi wewnętrznej gruntowej -przystosowane są do wjazdu samochodów ciężarowych z naczepami. Wolne od zabudowy powierzchnie -strona północna i południowa- przeznacza się na pokrycie zielenią niską i średnią urządzoną.
Wokół budynku wykonać opaskę z kostki brukowej o szerokości 50 cm. Wody opadowe z budynków , chodników i placów odprowadzone będą za pomocą rur spustowych oraz wyprofilowanych spadków nawierzchni do pobliskiego rowu przydrożnego. Zakres oddziaływania wód nie wykroczy poza granice działki Inwestora.
Budynek posadowia się na poziomie -1,20 m p.p.t., gdzie znajduje się warstwa glin pylastych w stanie twardoplastycznym. Poziom wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia. Zgodnie z §5 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 września 1998r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych -Dz.U. Nr 126, poz. 839- w omawianym terenie istniejące warunki gruntowe należy zaliczyć do prostych i dla tego typu warunków projektowany budynek można zaliczyć do I kategorii geotechnicznej.

Dane liczbowe projektowanego budynku:Kubatura: 2 009,67 m3 Pow.zabudowy: 303,92 m2 Pow. użytkowa: 272,40 m2 Pow. wewnętrzna: 279,68 m2 Szerokość elewacji: 25,41 m Ilość kondygnacji: 2 Dach o spadku: 350 Wysokość okapu dachu nad terenem: 3,50 m Wysokość kalenicy od poz. terenu: 8,72 m

Opis rozwiązań konstrukcyjno - budowlanych:
Fundamenty-Ze względu na warunki geotechniczne założono posadowienie bezpośrednie.
Posadowienie ścian nośnych budynku zaprojektowano na ławach fundamentowych o wymiarach 30x100cm wykonanych z betonu C25-30 i zbrojonych stalą AIIIN -4 prętami fi 12 i strzemionami fi 6 w rozstawie co 30cm. Z ławy należy wypuścić startery w rozstawie co 20cm jak na rys. konstrukcyjnych.
Należy wyplantować ręcznie warstwę gruntu rodzimego pod podsypki, a ewentualne nierówności uzupełnić pospółką. Podkład w miarę możliwości dogęścić mechanicznie. Należy wykonać warstwę podsypki z kruszywa nienormowanego 0-31,5 mm i zagęścić do Id=0,6 za pomocą ubijaków ręcznych. Grubość warstwy po zagęszczeniu min. 15 cm. Po przeprowadzonym zagęszczeniu wykonać badania geotechniczne stopnia zagęszczenia i potwierdzić uzyskany wynik przez upoważnionego geologa. Pod wszystkie elementy konstrukcyjne fundamentów należy wykonać podbudowę z chudego betonu B-10 grubości min 10 cm. Podbudowy wykonać w sposób zapewniający możliwość ustawienia na podkładzie paneli szalunkowych lub wykonania szalunków tradycyjnych. W związku z powyższym szerokość chudego betonu powinna być co najmniej 10cm szersza z każdej strony od elementu pod którym zostanie wykonana.
Ściany fundamentowe-Zaprojektowano ściany fundamentowe monolityczne betonowe gr. 25 cm z betonu
C25-30 zbrojonych stalą AIIIN.
Izolacja ław i ścian fundamentowych-Górną powierzchnię oraz pobocznice ław i stóp fundamentowych należy zaizolować izolacją z emulsji asfaltowej. Na połączeniu izolacji poziomej ławy i pionowej ściany -od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej- należy wykonać wyoblenie o promieniu min. 4cm z zagęszczonego piaskiem kwarcowym i cementem. Na ścianach fundamentowych -o wilgotności poniżej 8%- należy wykonać gruntowanie, a następnie wykonać izolację właściwą z 2 warstw masy bitumicznej nałożonej pacą metalową z kontrolą grubości izolacji poprzez pomiar zużycia materiału na 1m2. Po wykonaniu izolacji należy dokonać przyklejenia płyt drenażowych ze styroduru grubości 8 cm na plackach z masy klejowej. Ściany fundamentowe od strony wewnętrznej należy również zaizolować masą bitumiczną. Izolację pionową ścian fundamentowych należy wykonać na zakład z izolacją poziomą ław i stóp fundamentowych.
Ściany zewnętrzne nośne-Ściany zewnętrzne nośne zaprojektowano jako żelbetowe gr. 25 cm z betonu C25-30 zbrojone stalą A-IIIN. Zbrojenie należy wykonać z dwóch siatek fi 12 w rozstawie pr. poziomych co 30cm, a pionowe co 20cm., ocieplone styropianem gr.8 cm i otynkowane metodą lekką z zastosowaniem boniowania listwowego.
W pomieszczeniu magazynowym sadzonek od wewnątrz ściany wyłożone płytą warstwową z rdzeniem styropianowym gr. 10 cm. Połączenia płyt uszczelnione pianką i zasłonięte obróbką blacharską w kolorze płyty warstwowej.
Ściany nośne wewnętrzne-Ściany wewnętrzne nośne zaprojektowano jako murowane z pustaków ceramicznych
gr. 25 cm na zaprawie cem-wap.
Belki, gzymsy, wieńce, nadproża-Belki i wieńce zaprojektowano jako monolityczne żelbetowe. Belki konstrukcyjne wykonane zostaną jako żelbetowe z betonu C25-30 i zbrojone stalą A-IIIN. Nadproża w ścianach nośnych zaprojektowano z prefabrykowanych belek typu L - tam, gdzie jest możliwość oparcia ich na murze. W innych przypadkach zaprojektowano nadproża żelbetowe monolityczne.
Stropy-Zaprojektowano stropy wylewane na mokro monolityczne żelbetowe z betonu C25-30, zbrojone prętami 12 ze stali A-IIIN. W pomieszczeniu magazynowym na sadzonki do dolnego pasa dźwigarów dachowych umocowana płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym gr. 15 cm.
Dach-Na budynku zaprojektowano dach o konstrukcji dźwigarowej kratowej opartej na murłatach. Łaty drewniane pod blachę trapezową 5x5 cm. Pokrycie z blachy trapezowej T-55.
Stolarka okienna i drzwiowa-Zaprojektowano ślusarkę okienną i drzwiową zewnętrzną z profili pcv, brama samochodowa do pomieszczenia śluzy stalowa, rozwierana dwuskrzydłowa, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne do pomieszczenia magazynowego na sadzonki chłodnicze rozsuwane, do pomieszczenia gospodarczego i agregatorowni - stalowe. Okna należy szklić zestawem szklanym o współczynniku u=1,1W-m2K.
Rynny, rury spustowe, obróbki blacharskie-Rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie zaprojektowano z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej w kolorze grafitowym RAL 7034.
Ślusarka budowlana-Mocowanie agregatów chłodniczych na zewnętrznej ścianie za pomocą konsol stalowych.
Tynki i okładziny zewnętrzne-Zaprojektowano tynki wewnętrzne cementowo - wapienne kat. III na ścianach oraz sufitach pomieszczeń, w których nie zaprojektowano sufitów podwieszanych.
Na zewnątrz na wysokości powyżej parteru zaprojektowano wykończenie ścian tynkiem cienkowarstwowym na siatce -faktura baranek 1,0 mm. Cokoły i podesty wejściowe - zaprojektowano okładzinę z płytek gresowych mrozoodpornych. Podbitka pod okapami - listwy PCV systemowe.
Posadzki-W pomieszczeniu gospodarczym, przedsionku komory i w komorze , zaprojektowano płytki gresowe. W pomieszczeniu magazynu sadzonek i śluzie przejazd z płyt betonowych YOMB. Izolację poziomą przeciwwilgociową wykonano w systemie elastycznej powłoki wodoszczelnej o grubości 3mm. Przed wykonaniem warstwy z chudego betonu pod izolację poziomą posadzek, należy na ścianach fundamentowych od strony wewnętrznej wykonać na wysokości 40 cm - 20 cm powyżej i poniżej poziomej izolacji- wodoszczelną powłokę. W narożach izolację poziomą dodatkowo usztywnioną i uszczelnioną za pomocą taśmy, należy wyłożyć na ściany na wysokość 10-20 cm. Dodatkowo jako przekładkę poślizgową zastosowano folię budowlaną czarną grubości 0,15mm.
Wykończenia ścian wewnątrz budynku-W pomieszczeniu gospodarczym, w przedsionku komory zaprojektowano okładzinę z płytek ceramicznych szkliwionych do wysokości 205cm, Ściany powyżej lamperii malować farbą emulsyjną zmywalną 3x.
Sufity - W pomieszczeniach zaprojektowano tynk cementowo - wapienny kat. III i malowanie farbą emulsyjną 3x.


Zamówienie obejmuje również następujące czynności:
-zapewnienie objęcia kierownictwa nad robotami budowlanymi przez kierowników robót posiadających uprawnienia budowlane w specjalnościach objętych opracowaniem projektowym i będących członkami właściwej izby samorządu zawodowego,
-wyznaczenie spośród osób zobowiązanych do kierowania robotami budowlanymi koordynatora kierowników robót -kierownika budowy,
-prace przygotowawcze,
-organizację placu budowy, w tym czynności związane z wykonaniem zasilania w wodę i energię elektryczną oraz ponoszeniem kosztów ich zużycia, z przygotowaniem placów składowych, zaplecza budowy oraz jego dozoru,
-organizację i koordynację robót budowlanych we wszystkich branżach,
-dostawę materiałów, sprzętu i narzędzi niezbędnych do wykonania robót
budowlanych oraz urządzeń koniecznych do wbudowania -zgodnych z ustaleniami SIWZ w tym Projektem budowlanym i Warunkami wykonania i odbioru robót,
-wykonanie ewentualnych robót zamiennych nie zmieniających istotnie zakresu wynikającego z oferty,
-składowanie i utylizację materiałów z rozbiórki, zgodnie z obowiązującymi przepisami, usuwanie zanieczyszczeń -w tym odpadów wytworzonych w wyniku prowadzenia robót budowlanych,
-sporządzenie oraz prowadzenie dokumentacji budowy,
-sporządzenie dokumentacji powykonawczej dla wykonanych robót budowlanych,
-uzyskiwanie opinii, deklaracji zgodności, atestów, zaświadczeń i innych wymaganych dokumentów,
-usuwanie wad i usterek w trakcie realizacji robót oraz w okresie rękojmi i gwarancji,
-ochronę i utrzymanie terenu budowy,
-utrzymanie czystości i ewentualną naprawę nawierzchni ulic stanowiących drogi dojazdowe do terenu robót,
-likwidację placu budowy po zakończeniu robót budowlanych,
-sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej,

Inwestycja zlokalizowana jest w leśnictwie Łówcza na terenie gminy Narol w powiecie lubaczowskim w woj. podkarpackim, na działce o numerze ewid.: 1382, 1385 obręb ewidencyjny Łówcza, jednostka ewidencyjna Narol - obszar wiejski.

Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali we własnym zakresie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji niniejszego zamówienia.

Zakres obowiązków Wykonawcy został szczegółowo określony w projekcie umowy stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ.

Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp, po wcześniejszym uzgodnieniu z jednostką projektową. W przypadku gdy pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć, zgodnie z przepisem art. 29 ust. 3 Ustawy, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a określenia te należy traktować jako przykładowe pod względem parametrów technicznych i funkcjonalnych. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania rozwiązań równoważnych, wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania nie gorsze od parametrów wskazanych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 10/10/2016

Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w następującej wysokości:
20 000,00 zł. (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)

Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
Wadium może być wniesione w :
a) pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy zamawiającego PKO BP Lubaczów 47102042870000280200614925
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym (oryginał);
c) gwarancjach bankowych (oryginał);
d) gwarancjach ubezpieczeniowych (oryginał);
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (oryginał).
Dokument w formie poręczenia/gwarancji powinien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkami przetargu następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
W tytule przelewu, dokonanego na wyżej podany rachunek bankowy Zamawiającego, należy podać znak sprawy niniejszego postępowania przetargowego (ZZ.270.4.2015).
Wadium wniesione w formie innej niż pieniądzu należy dołączyć do oferty w formie oryginału.
Dokument stanowiący formę wadium musi być podpisany przez upoważnionego przedstawiciela gwaranta/poręczyciela. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację, np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). W treści dokumentu musi znajdować się nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wypłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium na jego pierwsze pisemne wezwanie we wszystkich przypadkach powodujących utratę wadium przez Wykonawcę, określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
Wadium musi zabezpieczać cały okres związania ofertą.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem, że Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 Ustawy, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Ustawy, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Do wykonania przedmiotu zamówienia nie jest wymagane posiadanie określonych uprawnień. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 2 do SIWZ).

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że zrealizował w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedno zamówienie w ramach jednej umowy o zakresie i złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia, polegającej na budowie lub przebudowie budynku na kwotę minimum: 900 000 zł (słownie: dziewięćset tysięcy złotych).

Wykonawca nie może sumować wartości kilku umów o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganej wartości porównywalnej.


Ocena w oparciu o dokumenty i oświadczenia: Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone który potwierdzi spełnienie warunku udziału w postępowaniu. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 5 do SIWZ.

Dowodami tymi są:
- w przypadku robót budowlanych: poświadczenie lub inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym, charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia (zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane Dz. U. z poz. 231)

W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w niniejszym punkcie.

Przeliczenia podanych w wykazie robót budowlanych wartości wyrażonych w walucie obcej na złote, należy dokonać na dzień zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia - według średniego kursu NBP dla danej waluty.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
- dysponuje lub będzie dysponował osobami, które posiadają uprawnienia budowlane niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. z 2010r., Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane.
- dysponuje lub będzie dysponował co najmniej: jednym kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, określone przepisami ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) albo odpowiadające im inne uprawnienie dopuszczone prawem oraz osobami kierującymi robotami budowlanymi w zakresie:
- branży sanitarnej: co najmniej jednym kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, określone przepisami ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) albo odpowiadające im inne uprawnienie dopuszczone prawem
- branży elektrycznej: co najmniej jednym kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, określone przepisami ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) albo odpowiadające im inne uprawnienie dopuszczone prawem.

Dodatkowo Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował:
Stosownie do art. 12 ust. 7 ustawy Pb, podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie stanowi m.in. wpis, w drodze decyzji, do centralnego rejestru, o którym mowa w art. 88a ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy Prawo budowlane, oraz - zgodnie z odrębnymi przepisami - wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę, z określonym w nim terminem ważności.
Zgodnie z art. 12a ustawy Pb, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Jeżeli Wykonawca dysponuje osobą posiadającą uprawnienia, która jest obywatelem państw członkowskich Unii Europejskiej, musi wykazać, że osoba ta legitymuje się kwalifikacjami odpowiadającymi wymaganym uprawnieniom w kraju zamieszkania, jeśli takie w tym kraju obowiązują, z uwzględnieniem prawa do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394 z późn. zm.). Obywatel państwa członkowskiego posiadający kwalifikacje zawodowe architekta lub inżyniera budownictwa, który prowadzi zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim, ma prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu odpowiednio architekta lub inżyniera budownictwa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych - na zasadach określonych w przepisie art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2014 r. poz. 1946).
Ocena w oparciu o oświadczenia i dokumenty:
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 7 do SIWZ.
Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Formularz Oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SIWZ.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Istotne postanowienia umowy określa projekt umowy stanowiący załącznik Nr 9 do SIWZ. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w formie pisemnej pod rygorem nieważności, w razie wystąpienia jednej lub kilku z poniższych okoliczności: 1) potrzeby wprowadzenia zmian w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, będących podstawą realizacji przedmiotu Umowy, wywołanej zmianami w przepisach prawa, normach i standardach, zmianami w wiedzy technicznej lub zmianą funkcji użytkowej, a także zmianami uwarunkowań środowiskowych, technicznych, technologicznych lub innymi okolicznościami; 2) potrzeby wprowadzenia zmian w miejscu i sposobie wykonania robót budowlanych, wynikających ze zmian technologicznych, osobowych, w organizacji spełnienia świadczenia, spowodowanych zmianami w przepisach prawa, norm i standardów lub zmianami w wiedzy technicznej, zmianami uwarunkowań środowiskowych lub innymi okolicznościami; 3) potrzeby zmiany terminu realizacji spowodowanej: a) wystąpieniem warunków atmosferycznych mających wpływ na brak możliwości lub utrudnienie wykonywania umowy, np. długotrwałe intensywne opady deszczu trwające powyżej 7 dni, powódź powodująca konieczność przerwania robót na czas niezbędny na osuszenie zalanego terenu do momentu, w którym możliwa jest kontynuacja lub rozpoczęcie robót, itp.; b) zmianami wynikającymi ze zmian przepisów prawa, norm, standardów, wiedzy technicznej, warunkami geologicznymi, terenowymi, archeologicznymi, wodnymi, ochrony środowiska, itp., c) okolicznościami, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy; d) okolicznościami leżącymi po stronie Zamawiającego; e) okolicznościami będącymi następstwem działania organów administracji i innych podmiotów trzecich, a także działania siły wyższej f) konieczność wykonania dodatkowych badań, ekspertyz, analiz itp., g) wykonanie robót wynikających z zaleceń organów uprawnionych np. Nadzoru budowlanego, PIP itp. h) opóźnienia, za które Wykonawca nie odpowiada, w uzyskaniu np. opinii i uzgodnień, i) zmiana finansowania robót związana ze zmianą budżetu, otrzymaniem dotacji, pożyczek lub innych środków uzyskanych z zewnątrz, j) wystąpienie szkód oraz następstw nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt. 3 termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności. 4) potrzeby zmiany wynagrodzenia umownego pod warunkiem, że zmiana ta będzie spowodowana zmniejszeniem zakresu przedmiotu umowy; 5) przyczyn zewnętrznych niezależnych od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujących niemożliwością prowadzenia działań w celu wykonania umowy. 6) Zmiany osób odpowiedzialnych za realizacje zamówienia wymieniowych w ofercie, pod warunkiem przedłożenia przez Wykonawcę wraz z wnioskiem o ww. zmianę, dokumentów potwierdzających, iż osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają kwalifikacje, co najmniej takie, które zamawiający wymagał w SIWZ. 7) Wykonawca w przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby powoływał się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, w celu wykazania, spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie, zamówienia. 8) zmiana obowiązującej stawki VAT: a) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę, b) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę, 9) W przypadku rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy, wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami. 10) Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. 11) Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności nie mogą powodować wykroczenia poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w SIWZ, zgodnie z art. 140 ust. 3 Ustawy oraz nie mogą powodować obejścia przepisu art. 144 Ustawy. Ponadto Zamawiający dopuszcza możliwość zmian redakcyjnych umowy, zmian będących następstwem zmian danych zarówno jego jak i Wykonawcy, w tym ujawnionych w rejestrach publicznych (np. zmiana oznaczenia adresu, nazwy wykonawcy, osoby uprawnionej do kontaktów) oraz innych zmian niestanowiących zmian treści umowy w stosunku do treści oferty.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 96

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 4

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Narol ul. Bohaterów Września 1939r. nr 38 37-610 Narol.

Data składania wniosków, ofert: 24/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Narol ul.Bohaterów Września 1939r. nr 38 37-610 Narol sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W przypadku, gdy Wykonawca przewiduje możliwość zlecenia wykonania części zamówienia podwykonawcom jest zobowiązany do: a) wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy. Jeżeli Wykonawca nie wskaże takich części, będzie to oznaczało, że zamierza wykonywać zamówienie samodzielnie. b) podania nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy w celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. W przypadku braku wskazania części zamówienia, których wykonanie miałoby być powierzone podwykonawcom, Zamawiający uzna, że Wykonawca samodzielnie zrealizuje całość zamówienia. Szczegółowe informacje w zakresie wymagań dotyczących umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 9 do SIWZ. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zakresem określonym w przedmiarze robót, zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, z zachowaniem przepisów Prawa Budowlanego oraz innych obowiązujących przepisów (w tym miedzy innymi: BHP, ochrony środowiska i ochrony przyrody) i norm, a także zgodnie z zaleceniami i uwagami Zamawiającego oraz wskazanego przez Zamawiającego Inspektora Nadzoru.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 Ustawy, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Kody CPV:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453173005 (Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)

Podobne przetargi

83672 / 2016-04-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie - Nowa Dęba (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Przebudowa Parteru Budynku Rehabilitacji na Oddział ZOL w ramach zadania inwestycyjnego: Przebudowa Budynku Oddziału Rehabilitacji ul. Rzeszowska 8 na Zakład Opiekuńczo Leczniczy- Podniesienie Jakości i Dostępu Do Świadczonych Usług Medycznych SPZZOZ w Nowej Dębie

348675 / 2011-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie czynności eksploatacyjnych i konserwacyjnych urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Krosno

59887 / 2016-05-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Przetarg nieograniczony na wykonanie remontu instalacji elektrycznej - wymiana głównej rozdzielnicy wraz z uporządkowaniem obwodów w rozdzielnicach między piętrami w budynku PUW w Przemyślu Pl. Dominikański 3 (znak sprawy: OA-XVI.272.12.2016)

154013 / 2014-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zarzecze - Zarzecze (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku szkoły podstawowej w Łapajówce na Środowiskowy Dom Samopomocy

144407 / 2014-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stalowa Wola - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie systemu monitoringu CCTV wraz z instalacją, uruchomieniem i konfiguracją sprzętu sieciowego w jednostkach oświatowych w Stalowej Woli

46518 / 2009-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rymanów - Rymanów (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Budowa oświetlenia ulicznego w Rynku i jego obrębie w Rymanowie wraz z przebudową sieci niskiego napięcia w miejscowości Rymanów

332886 / 2014-10-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny - Jasło (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
zakup agregatu prądotwórczego dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle - wykonanie zastępczego źródła zasilania dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na wypadek szczególnych zagrożeń podczas klęsk żywiołowych

138032 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Wiązownica - Wiązownica (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Rozbudowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Radawa oraz przebudowa oświetlenia drogowego w miejscowości Wiązownica

316335 / 2010-11-08 - Inny: Panstwowa Jednostka Budzetowa

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach - Zarszyn (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie instalacji elektrycznej w budynku hali sportowej z zapleczem przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach - etap drugi na 2010 rok

179760 / 2013-05-07 - Podmiot prawa publicznego

Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Sanok (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Roboty budowlane zwiÄ…zane z wykonaniem kanalizacji kablowej dla kabli sterowniczych i sygnalizacyjnych na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Trepczy

397434 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Dolne (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pod nazwą Oświetlenie drogi w m-ci Daszówka

27508 / 2016-02-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie - Nowa Dęba (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Przebudowa Parteru Budynku Rehabilitacji na Oddział ZOL w ramach zadania inwestycyjnego Przebudowa Budynku Oddziału Rehabilitacji ul. Rzeszowska 8 na Zakład Opiekuńczo Leczniczy- Podniesienie Jakości i Dostępu Do Świadczonych Usług Medycznych SPZZOZ w Nowej Dębie

961 / 2015-01-05 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury, Muzeum

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
ROBOTY UZUEPŁNIAJĄCE do zadania pn.: Przebudowa instalacji elektrycznej, oświetleniowej oraz multimedialnej na wystawie stałej pt. Z dziejów regionu nadsańskiego w budynku Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli