Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

91937 / 2013-05-28 - Inny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Jarocin)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu kosmetycznego wraz ze stylizacją paznokci w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu kosmetycznego wraz ze stylizacją paznokci dla dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Kod CPV: 80.50.00.00-9 - usługi szkoleniowe.
Wykonawca nie pobiera żadnych opłat od uczestników kursu, a także pokrywa na własny koszt nocleg i wyżywienie trenerów.
2. W kursie uczestniczyć będzie 7 - osób wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Osoby uczestniczące w kursie nie wymagają dodatkowych typów usług np. specjalistycznego sprzętu, specjalistycznego oprogramowania, specjalistycznego wyposażenia sali szkoleniowej, itp.
3. Liczba godzin kursu wynosi 96 godzin lekcyjnych (jedna godzina lekcyjna wynosi 45 minut zajęć + 15 minut przerwy) W konsultacji z Zamawiającym dopuszcza się ustalanie w sposób elastyczny długości przerw między zajęciami.
4. Kurs odbędzie się w sali zabezpieczonej przez Zamawiającego, na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Kurs odbywać się będzie w piątki, soboty i niedziele w godzinach: piątek od 16.00 d 20.00, soboty i niedziele od 9.00 do 15.00.
5. Szkolenie w zakresie Kurs kosmetyczny wraz ze stylizacją paznokci ma na celu przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetyczka/stylistka paznokci, w zakresie objętym programem szkolenia. Program zakłada uzyskanie niezbędnych wiadomości teoretycznych i praktycznych. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania samodzielnych czynności z zakresu kosmetologii i stylizacji paznokci.
6. Przedmiot umowy składać się będzie z dwóch części:
1) Teoretycznej, która obejmować będzie co najmniej następujące zagadnienia:
wyposażenie stanowiska pracy, urządzenie gabinetu kosmetycznego, metody oraz środki do dezynfekcji, budowa skóry, funkcje skóry, rodzaje cer i ich charakterystyka (cera normalna, sucha, tłusta, mieszana, zniszczona, starcza, atroficzna, naczynkowa, wrażliwa), pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie kosmetycznym (dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta, rodzaje zabiegów, wybór zabiegu ze względu na rodzaj cery), podstawy dermatologii (najczęściej spotykane schorzenia w gabinecie kosmetycznym, choroby skóry), podstawy chemii kosmetycznej (składniki aktywne, zioła), zagadnienia teoretyczne dotyczące poszczególnych zajęć praktycznych (wskazania i przeciwwskazania do wykonywanych zabiegów, schemat zabiegów wraz z opisem wykonywanych czynności).
2) Praktycznej, która obejmować będzie co najmniej następujące zagadnienia:
wywiad z klientką i dobór odpowiedniego zabiegu, demakijaż oczu, twarzy, szyi i dekoltu, diagnoza cery, wykonywanie peelingów (enzymatyczne, drobnoziarniste, gruboziarniste, peelingi dłoni, stóp), masaż twarzy, szyi i dekoltu - masaż kosmetyczny, nakładanie masek kremowych (nawilżające, odżywcze, przeciwzmarszczkowe, liftingujące), nakładanie masek żelowych, nakładanie masek algowych, henna brwi i rzęs, regulacja brwi, mikromasaż ultradźwiękami okolic oczu, zabieg na okolice oczu (maski kremowe, maski algowe), wykonywanie depilacji woskiem poszczególnych partii ciała: (wąsik, pachy, bikini, uda, łydki, ręce), manicure, metoda żelowa, akryl zdobienie i malowanie paznokci lakierami, masaż dłoni, zabiegi na dłonie (wybielające, liftingujące, nawilżające), kąpiel parafinowa dłoni, kąpiel aromapeutyczna stóp, masaż stóp, zabieg nawilżająco-odżywczy na stopy, kąpiel parafinowa stóp, zabieg pedicure kosmetyczny, zdobienie i malowanie paznokci u stóp.

7. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć stanowisko pracy dla każdego uczestnika szkolenia co najmniej w:
w pęsetę, miseczki, waciki, cienie do powiek minimum 5 kolorów, pomadki do ust, min. 5 kolorów, konturówki do ust, błyszczyk do ust, podkłady do twarzy, puder prasowany minimum 3 odcienie, puder w proszku, róże do twarzy min. 3 odcienie, tusz do rzęs minimum 2 kolory, komplet pędzli kosmetycznych, aplikatory do oczu, kredki do oczu 3 odcienie, preparat do demakijażu makijażu do twarzy i oczu 200 ml, maseczki do twarzy minimum 5 rodzajów, profesjonalna lampa UV, Tipsy po 100szt w rozmiarach od 1 do 10, - szklane; naturalne i kolor; gilotyna; klej do tipsów 7.5 g; wysokiej jakości zestaw czterech pędzelków do nakładania żelu nr 2,4,6,8; blok polerski; pilnik prosty; pilnik banan; pilnik szeroki; pilnik łódka; płyn do zdejmowania tipsów i akrylu 100ml; zmywacz lakieru dwufazowy bogaty w witaminy i proteiny; płyn do przemywania masy żelowej; lakier do paznokci min. 5 odcieni, oliwka do skórek; pink żel 5ml; clear żel 5ml; french white żel 5ml; waciki bezpyłowe; patyczki drewniane; primer bezkwasowy; lakier Sun Block; palec do ćwiczeń; słoiczki 6 szt. z ozdobami; karuzela z cyrkoniami; szczoteczka do pyłu; żel kolor 5ml - 5szt., płyn do dezynfekcji.

8. Po zakończeniu szkolenia produkty, które pozostają stają się własnością uczestniczki szkolenia

9. W dniu podpisania umowy Wykonawca przedłoży program kursu oferowany przez Wykonawcę, który powinien zawierać co najmniej następujące elementy:
a) nazwa i zakres kursu,
b) czas trwania i sposób organizacji kursu,
c) wymagania wstępne dla uczestników kursu,
d) cele kursu,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) treść kursu w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzania efektów kursu.

10. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 luty 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. ( Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216) i ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez MPiPS znajdujących się na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl.

11. Wykonawca musi przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania kursu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby kursu (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia kursu, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu kursu, sala wykładowa - plakaty itp.) muszą zostać oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.

12. Każdy uczestnik kursu musi otrzymać w pierwszym dniu kursu harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes-format A-4, długopis.
Ponadto w pierwszym dniu kursu uczestnik musi otrzymać materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie kursu), których otrzymanie musi potwierdzić własnoręcznym podpisem i które stanowić będą własność uczestników.

13. Wszystkie materiały szkoleniowe muszą być opatrzone Logo UE oraz POKL - wg wzoru zamieszczonego na stronie efs.gov.pl. Wykonawca dostarczy jeden komplet materiałów szkoleniowych dla Zamawiającego na potrzeby dokumentacji projektowej.

14. W ramach realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zapewnia odpowiednio przygotowaną kadrę i catering (w każdym dniu kursu wszystkim jego uczestnikom:
herbatę, soki owocowe, wodę mineralną gazowaną/niegazowaną, cukier, 2 kawałki ciasta/os, oraz jogurt lub owoc świeży).

15. Wykonawca zobowiązany jest dostosowywać program kursu do potrzeb uczestników i na pewne moduły poświęcić więcej czasu, a na inne mniej, w zależności od postępów uczestników w nauce.

16. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania czynności będących przedmiotem zamówienia z należytą starannością, przez wykwalifikowaną kadrę, posiadającą uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu kursów z tematu objętego przedmiotową umową.

17. Wykonawca zobowiązany jest do indywidualizacji kształcenia poprzez prowadzenie systematycznej oceny postępów w nauce osiąganych przez poszczególnych jego uczestników/uczestniczek oraz zwiększenia pomocy uczestnikom/uczestniczkom mającym problemy w nauce.

18. Wykonawca zobowiązany jest pod rygorem odmowy przez Zamawiającego zapłaty za kurs danych osób, do bieżącego informowania Zamawiającego o:
1) nieobecności na kursie osób na niego skierowanych (imię i nazwisko osoby),
2) nie zgłoszeniu się na kursie osób na niego skierowanych (imię i nazwisko),
3) rezygnacji z uczestnictwa w kursie w trakcie jego trwania przez osoby na niego skierowane.

19. Wykonawca zobowiązany będzie do bieżącego prowadzenia dokumentacji przebiegu kursu stanowiącej:
1) dziennik zajęć edukacyjnych, zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
2) kopie oraz rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu
i uzyskanie kwalifikacji,
3) harmonogram kursu (jego ewentualna aktualizacja, korekty),
4) listę kwitującą odbiór przez uczestników kursu materiałów szkoleniowych
i wyżywienia, zwrotu kosztów dojazdu,
5) zdjęcia obrazujące udział uczestników w kursie - na płycie CD - co najmniej 10 zdjęć z kilku dni kursu, gdzie kadry obejmują wszystkich uczestników oraz dostarczenia tych dokumentów zamawiającemu w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia zakończeniu kursu.

Powyższe dokumenty muszą zostać sporządzone na listowniku zawierającym logotypy: POKL, UE wraz z informacją: Kurs współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wzory logotypów są dostępne na stronie www.efs.gov.pl.

20. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu- zaświadczenia stwierdzającego jego ukończenie - na podstawie § 18 rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz zebrania opinii uczestników/ uczestniczek kursu, dotyczącej przebiegu kursu
i znaczenia dla uczestników kursu jego odbycia oraz przekazania tejże kopii Zamawiającemu w terminie 7 dni od zakończenia kursu. Treść ankiety zostanie uzgodniona wspólnie z Zamawiający w dniu podpisania umowy.

21. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników kursu.
Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia przez zespół powypadkowy protokołu dotyczącego okoliczności i przyczyn zaistnienia wypadku podczas kursu w razie, gdyby taki wypadek zaistniał.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 91937

Data publikacji: 2013-05-28

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Szubianki 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Jarocin

Kod pocztowy: 63-200

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 062 5054606

Numer faxu: 062 5054606

Adres strony internetowej: www.pcprjarocin.pl

Regon: 25086423800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Inny rodzaj zamawiającego: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu kosmetycznego wraz ze stylizacją paznokci w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu kosmetycznego wraz ze stylizacją paznokci dla dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Kod CPV: 80.50.00.00-9 - usługi szkoleniowe.
Wykonawca nie pobiera żadnych opłat od uczestników kursu, a także pokrywa na własny koszt nocleg i wyżywienie trenerów.
2. W kursie uczestniczyć będzie 7 - osób wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Osoby uczestniczące w kursie nie wymagają dodatkowych typów usług np. specjalistycznego sprzętu, specjalistycznego oprogramowania, specjalistycznego wyposażenia sali szkoleniowej, itp.
3. Liczba godzin kursu wynosi 96 godzin lekcyjnych (jedna godzina lekcyjna wynosi 45 minut zajęć + 15 minut przerwy) W konsultacji z Zamawiającym dopuszcza się ustalanie w sposób elastyczny długości przerw między zajęciami.
4. Kurs odbędzie się w sali zabezpieczonej przez Zamawiającego, na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Kurs odbywać się będzie w piątki, soboty i niedziele w godzinach: piątek od 16.00 d 20.00, soboty i niedziele od 9.00 do 15.00.
5. Szkolenie w zakresie Kurs kosmetyczny wraz ze stylizacją paznokci ma na celu przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetyczka/stylistka paznokci, w zakresie objętym programem szkolenia. Program zakłada uzyskanie niezbędnych wiadomości teoretycznych i praktycznych. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania samodzielnych czynności z zakresu kosmetologii i stylizacji paznokci.
6. Przedmiot umowy składać się będzie z dwóch części:
1) Teoretycznej, która obejmować będzie co najmniej następujące zagadnienia:
wyposażenie stanowiska pracy, urządzenie gabinetu kosmetycznego, metody oraz środki do dezynfekcji, budowa skóry, funkcje skóry, rodzaje cer i ich charakterystyka (cera normalna, sucha, tłusta, mieszana, zniszczona, starcza, atroficzna, naczynkowa, wrażliwa), pielęgnacja twarzy i ciała w gabinecie kosmetycznym (dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta, rodzaje zabiegów, wybór zabiegu ze względu na rodzaj cery), podstawy dermatologii (najczęściej spotykane schorzenia w gabinecie kosmetycznym, choroby skóry), podstawy chemii kosmetycznej (składniki aktywne, zioła), zagadnienia teoretyczne dotyczące poszczególnych zajęć praktycznych (wskazania i przeciwwskazania do wykonywanych zabiegów, schemat zabiegów wraz z opisem wykonywanych czynności).
2) Praktycznej, która obejmować będzie co najmniej następujące zagadnienia:
wywiad z klientką i dobór odpowiedniego zabiegu, demakijaż oczu, twarzy, szyi i dekoltu, diagnoza cery, wykonywanie peelingów (enzymatyczne, drobnoziarniste, gruboziarniste, peelingi dłoni, stóp), masaż twarzy, szyi i dekoltu - masaż kosmetyczny, nakładanie masek kremowych (nawilżające, odżywcze, przeciwzmarszczkowe, liftingujące), nakładanie masek żelowych, nakładanie masek algowych, henna brwi i rzęs, regulacja brwi, mikromasaż ultradźwiękami okolic oczu, zabieg na okolice oczu (maski kremowe, maski algowe), wykonywanie depilacji woskiem poszczególnych partii ciała: (wąsik, pachy, bikini, uda, łydki, ręce), manicure, metoda żelowa, akryl zdobienie i malowanie paznokci lakierami, masaż dłoni, zabiegi na dłonie (wybielające, liftingujące, nawilżające), kąpiel parafinowa dłoni, kąpiel aromapeutyczna stóp, masaż stóp, zabieg nawilżająco-odżywczy na stopy, kąpiel parafinowa stóp, zabieg pedicure kosmetyczny, zdobienie i malowanie paznokci u stóp.

7. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć stanowisko pracy dla każdego uczestnika szkolenia co najmniej w:
w pęsetę, miseczki, waciki, cienie do powiek minimum 5 kolorów, pomadki do ust, min. 5 kolorów, konturówki do ust, błyszczyk do ust, podkłady do twarzy, puder prasowany minimum 3 odcienie, puder w proszku, róże do twarzy min. 3 odcienie, tusz do rzęs minimum 2 kolory, komplet pędzli kosmetycznych, aplikatory do oczu, kredki do oczu 3 odcienie, preparat do demakijażu makijażu do twarzy i oczu 200 ml, maseczki do twarzy minimum 5 rodzajów, profesjonalna lampa UV, Tipsy po 100szt w rozmiarach od 1 do 10, - szklane; naturalne i kolor; gilotyna; klej do tipsów 7.5 g; wysokiej jakości zestaw czterech pędzelków do nakładania żelu nr 2,4,6,8; blok polerski; pilnik prosty; pilnik banan; pilnik szeroki; pilnik łódka; płyn do zdejmowania tipsów i akrylu 100ml; zmywacz lakieru dwufazowy bogaty w witaminy i proteiny; płyn do przemywania masy żelowej; lakier do paznokci min. 5 odcieni, oliwka do skórek; pink żel 5ml; clear żel 5ml; french white żel 5ml; waciki bezpyłowe; patyczki drewniane; primer bezkwasowy; lakier Sun Block; palec do ćwiczeń; słoiczki 6 szt. z ozdobami; karuzela z cyrkoniami; szczoteczka do pyłu; żel kolor 5ml - 5szt., płyn do dezynfekcji.

8. Po zakończeniu szkolenia produkty, które pozostają stają się własnością uczestniczki szkolenia

9. W dniu podpisania umowy Wykonawca przedłoży program kursu oferowany przez Wykonawcę, który powinien zawierać co najmniej następujące elementy:
a) nazwa i zakres kursu,
b) czas trwania i sposób organizacji kursu,
c) wymagania wstępne dla uczestników kursu,
d) cele kursu,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) treść kursu w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzania efektów kursu.

10. Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 luty 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych. ( Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216) i ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów. Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez MPiPS znajdujących się na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl.

11. Wykonawca musi przed rozpoczęciem kursu oznakować pomieszczenie, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania kursu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby kursu (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia kursu, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu kursu, sala wykładowa - plakaty itp.) muszą zostać oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.

12. Każdy uczestnik kursu musi otrzymać w pierwszym dniu kursu harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes-format A-4, długopis.
Ponadto w pierwszym dniu kursu uczestnik musi otrzymać materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie kursu), których otrzymanie musi potwierdzić własnoręcznym podpisem i które stanowić będą własność uczestników.

13. Wszystkie materiały szkoleniowe muszą być opatrzone Logo UE oraz POKL - wg wzoru zamieszczonego na stronie efs.gov.pl. Wykonawca dostarczy jeden komplet materiałów szkoleniowych dla Zamawiającego na potrzeby dokumentacji projektowej.

14. W ramach realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zapewnia odpowiednio przygotowaną kadrę i catering (w każdym dniu kursu wszystkim jego uczestnikom:
herbatę, soki owocowe, wodę mineralną gazowaną/niegazowaną, cukier, 2 kawałki ciasta/os, oraz jogurt lub owoc świeży).

15. Wykonawca zobowiązany jest dostosowywać program kursu do potrzeb uczestników i na pewne moduły poświęcić więcej czasu, a na inne mniej, w zależności od postępów uczestników w nauce.

16. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania czynności będących przedmiotem zamówienia z należytą starannością, przez wykwalifikowaną kadrę, posiadającą uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu kursów z tematu objętego przedmiotową umową.

17. Wykonawca zobowiązany jest do indywidualizacji kształcenia poprzez prowadzenie systematycznej oceny postępów w nauce osiąganych przez poszczególnych jego uczestników/uczestniczek oraz zwiększenia pomocy uczestnikom/uczestniczkom mającym problemy w nauce.

18. Wykonawca zobowiązany jest pod rygorem odmowy przez Zamawiającego zapłaty za kurs danych osób, do bieżącego informowania Zamawiającego o:
1) nieobecności na kursie osób na niego skierowanych (imię i nazwisko osoby),
2) nie zgłoszeniu się na kursie osób na niego skierowanych (imię i nazwisko),
3) rezygnacji z uczestnictwa w kursie w trakcie jego trwania przez osoby na niego skierowane.

19. Wykonawca zobowiązany będzie do bieżącego prowadzenia dokumentacji przebiegu kursu stanowiącej:
1) dziennik zajęć edukacyjnych, zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
2) kopie oraz rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu
i uzyskanie kwalifikacji,
3) harmonogram kursu (jego ewentualna aktualizacja, korekty),
4) listę kwitującą odbiór przez uczestników kursu materiałów szkoleniowych
i wyżywienia, zwrotu kosztów dojazdu,
5) zdjęcia obrazujące udział uczestników w kursie - na płycie CD - co najmniej 10 zdjęć z kilku dni kursu, gdzie kadry obejmują wszystkich uczestników oraz dostarczenia tych dokumentów zamawiającemu w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia zakończeniu kursu.

Powyższe dokumenty muszą zostać sporządzone na listowniku zawierającym logotypy: POKL, UE wraz z informacją: Kurs współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wzory logotypów są dostępne na stronie www.efs.gov.pl.

20. Po zakończeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikowi kursu certyfikatu- zaświadczenia stwierdzającego jego ukończenie - na podstawie § 18 rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012, poz. 186) oraz zebrania opinii uczestników/ uczestniczek kursu, dotyczącej przebiegu kursu
i znaczenia dla uczestników kursu jego odbycia oraz przekazania tejże kopii Zamawiającemu w terminie 7 dni od zakończenia kursu. Treść ankiety zostanie uzgodniona wspólnie z Zamawiający w dniu podpisania umowy.

21. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników kursu.
Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia przez zespół powypadkowy protokołu dotyczącego okoliczności i przyczyn zaistnienia wypadku podczas kursu w razie, gdyby taki wypadek zaistniał.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/11/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wpłaty wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca musi posiadać aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę Instytucji Szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.)

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie minimum 2 usługi, polegające na zorganizowaniu
i przeprowadzeniu kursu/szkolenia kosmetycznego dla grupy minimum 10 osób każda

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca wykaże, iż na czas realizacji zamówienia dysponuje lub będzie dysponował:
a) osobą/wykładowcą do zajęć teoretycznych oraz praktycznych, która/y posiada minimum średnie wykształcenie kosmetyczne, minimum 2 - letni staż pracy w zawodzie kosmetyczki.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
W wykazie usług jako główne usługi wykonawca zobowiązany jest wskazać usługi postawione w warunku dot. wiedzy i doświadczenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie publiczne zobowiązani
są przedłożyć:
a) pełnomocnictwo rodzajowe udzielone jednemu z partnerów przez pozostałych Wykonawców do reprezentowania ich w przedmiotowym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (z podaniem numeru postępowania, przedmiotu zamówienia), podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2010, Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy
w stosunku do treści oferty w następujących przypadkach:
1) dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za przedmiot zamówienia. Wykonawca może dokonać wymiany osób, które zaproponował
w ofercie jako osoby prowadzące kurs (trenerów); w takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest wskazać Zamawiającemu inną osobę o kwalifikacjach, wykształceniu, doświadczeniu nie niższym, niż wymaga tego SIWZ. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zwrot kosztów wynikających bezpośrednio lub pośrednio
z wymiany ww. osób, a wyznaczonych pierwotnie przez Wykonawcę,
2) dopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku rezygnacji
w trakcie kursu osób skierowanych na kurs (z różnych przyczyn), a także
w przypadku gdy po odebraniu skierowania na kurs, osoby szkolące się kursu tego nie rozpoczną,
3) dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie wynagrodzenia za przedmiot zamówienia w przypadku gdy ulegną zmianie powszechnie obowiązujące przepisy
w zakresie wysokości stawki podatku VAT na przedmiot świadczenia.;
4) dopuszczalna jest zmiana umowy polegająca na zmianie danych Wykonawcy bez zmian samego Wykonawcy (np. zmiana siedziby, adresu, nazwy),
5) dopuszczalne są zmiany postanowień umowy, które wynikają ze zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie postanowień umowy do nowego stanu prawnego,
6) dopuszczalna jest zmiana numeru rachunku bankowego Wykonawcy, podanego w umowie, na który następować ma zapłata wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu niniejszego zamówienia

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcprjarocin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., ul. T. Kościuszki 15B, 63-200 Jarocin

Data składania wniosków, ofert: 05/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., ul. T. Kościuszki 15B, 63-200 Jarocin

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach Projektu pn. Lepszy start - wsparcie aktywności i mobilności zawodowej oraz zdolności do zatrudniania podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

308334 / 2011-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług obejmujących: przerzowadzenie wyjazdowych warsztatów kompetencji zawodowych i społecznych w ramach realizacji projektu pn.: Aktywizacja społeczno - zawodowa Brama Perspektyw współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2. - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - 3 zadania

307490 / 2012-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Gostyń (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń realizowanych przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu w ramach Projektu systemowego Daj sobie szansę - inwestuj w siebie , współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

205682 / 2010-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kościan (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zamówienie obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej pn.Pierwszy biznes.(CPV80500000-9)

358318 / 2013-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu księgowości małej firmy + catering oraz kursu telemarketingu II i II stopnia + catering dla 60 osób niepełnosprawnych

218035 / 2013-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chodzieski - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pełnienie funkcji koordynatora sieci w ramach zadania Utworzenie i prowadzenie lokalnych sieci współpracy i samokształcenia w ramach projektu pn. Program kompleksowego wsparcia szkół i przedszkoli, podporządkowany potrzebom tych podmiotów w obszarach wymagających szczególnego wsparcia - Powiat Chodzieski współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół

276324 / 2012-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów: kurs informatyczny, kurs informatyczny z syntezą mowy, kurs masażu, kurs kosmetyczki, kurs języka angielskiego, kurs operatora wózków jezdniowych, kurs pracownika ochrony - przygotowanie do licencji I stopnia, kurs spawacza - w ramach realizacji projektu pn.: Aktywizacja społeczno - zawodowa Brama Perspektyw współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2. - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - 8 zadań

287208 / 2012-08-06 - Inny: Jednostka samorzÄ…du terytorialnego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie prawa jazdy kat. B, C, D ,B+E, T dla uczestników projektu pn. Samodzielność drogą do aktywności życiowej realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

50296 / 2013-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz doradztwa indywidualnego dla uczestników projektu -Nowe możliwości zawodowe - Twoja szansa na konińskim rynku pracy.

135020 / 2013-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz doradztwa dla uczestników Projektu Twój zawód, Twoja praca - poprawa dostępu do zatrudnienia na konińskim rynku pracy Nr POKL.06.01.01-30-129/12

214844 / 2012-06-21 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du powiatowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Kraśnik (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie: 1)spotkań z doradcą zawodowym, 2)14 dniowych warsztatów umiejętności społeczno - zawodowych nad Jeziorem Solińskim

267522 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach - Nowe Skalmierzyce (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń i kursów przewidzianych w projekcie systemowym pt.: Nowe umiejętności szansą na sukces w Gminie i Mieście Nowe Skalmierzyce realizowanym w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków europejskiego funduszu społecznego

430780 / 2012-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Kluczbork (opolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE WYJAZDOWYCH WARSZTATÓW SOCJOKULTURALNYCH W RAMACH PROJEKTU DOBRY START

203657 / 2012-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie 2-dniowych wyjazdowych grupowych warsztatów kompetencji zawodowych oraz kompetencji społeczno-zawodowych - w ramach realizacji projektu pn.: Aktywizacja społeczno - zawodowa Brama Perspektyw współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2. - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - 2 zadania

413160 / 2010-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z treścią umowy na zamówienie uzupełniające nr 5/P/2010 z dnia 28 października 2010 r.

319220 / 2013-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów w dziedzinie rozwoju osobistego dla uczestników projektu systemowego pn. Razem z Tobą będę Sobą współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

57482 / 2015-03-16 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Doradztwo dla proekologicznych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw