Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

419760 / 2012-10-26 - Administracja samorządowa / Województwo Małopolskie (Kraków)

Opracowanie koncepcji budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w województwie małopolskim

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w województwie małopolskim. Przez zintegrowane trasy rozumie się przemyślany spójny ciąg różnych rozwiązań technicznych, funkcjonalnie łączący różne miejsca atrakcyjne turystycznie, umożliwiający bezpieczne korzystanie z oferty regionu.

Przez trasy rowerowe rozumie się w szczególności:
1) Samodzielne, wydzielone drogi przeznaczone dla rowerów poza siecią drogową i uliczną (jednokierunkowe lub dwukierunkowe);
2) Wydzielone jednokierunkowe lub dwukierunkowe drogi dla rowerów, oddzielone od drogi, stanowiące część pasa drogowego lub biegnące niezależnie od niego;

Poprzez trasy biegowe rozumie się utwardzane, wydzielone ścieżki biegowe, umożliwiające bezpieczne uprawianie biegów.

Przez narciarskie trasy biegowe rozumie się:
1) rekreacyjne narciarskie trasy biegowe wyznaczone w terenie, przeznaczone do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa biegowego;
2) profesjonalne narciarskie trasy biegowe wytyczone zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Zakres terytorialny:
1) Obszar karpacki:
Subregion sądecki:
a) obszar: od Wysowej - Zdrój do Szczawnicy (powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, m. Nowy Sącz);
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych, poszerzona o narciarskie trasy biegowe (w szczególności dla powiatu limanowskiego).

Subregion podhalański:
a) obszar: od Szczawnicy przez Babią Górę, Zbiornik Świnna Poręba - Laskowiec po Kocierz (powiaty: tatrzański, nowotarski, suski, wadowicki);
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych, poszerzona o narciarskie trasy biegowe (w szczególności dla powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego).

2) Obszar jurajski:
a) obszar: od Krakowa do Pustyni Błędowskiej (powiat: krakowski, olkuski, miechowski);
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych.

3) Obszar nadwiślański:
a) obszar: od Oświęcimia po Dąbrowę Tarnowską (powiat: oświęcimski, chrzanowski, wadowicki, krakowski, m. Kraków, myślenicki, wielicki, proszowicki, brzeski, bocheński, tarnowski wraz z m. Tarnów, dąbrowski) z uwzględnieniem okolicy Jeziora Dobczyckiego;
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych.

Cel zamówienia:
Opracowanie ma na celu przedstawienie koncepcji budowy nowych tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w województwie małopolskim, połączonych z istniejącymi i planowanymi trasami o podobnym charakterze.
W wyniku przeprowadzonych analiz i uwarunkowań, w tym głównie technicznych, terenowo-prawnych, środowiskowych, finansowych Wykonawca przedstawi przebieg zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w Małopolsce.
Opracowany dokument wskazywał będzie obszary do budowy nowych tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych wraz z propozycjami inwestycji w infrastrukturę towarzyszącą.
Celem opracowania jest także wskazanie ewentualnych problemów i barier realizacyjnych oraz szacunkowych kosztów budowy poszczególnych tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w ramach powstałej koncepcji.
Koncepcja będzie podstawą do budowania przez jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty działające w sektorze turystycznym w Małopolsce tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych i dlatego musi wskazywać propozycje tras możliwe do wdrożenia.
Koncepcja będzie obejmowała zarówno trasy przeznaczone do uprawiania turystyki rowerowej (trasy ponadlokalne umożliwiające podróże na dłuższych odcinkach) jak również trasy rowerowe przeznaczone do rekreacji, trasy biegowe o charakterze rekreacyjnym i sportowym, oraz rekreacyjne i profesjonalne narciarskie trasy biegowe.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
I. Zaprojektowanie koncepcji przebiegu tras rowerowych i biegowych oraz profesjonalnych i rekreacyjnych narciarskich tras biegowych, zgodnie z następującymi założeniami:
1. Koncepcja powinna zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zakresie prawa budowlanego, planów zagospodarowania przestrzennego, prawa drogowego, przepisów z zakresu ochrony przyrody i środowiska (np. wymogów obszarów NATURA 2000).
2. Koncepcja tras powinna obejmować nowe trasy rowerowe, biegowe oraz narciarskie trasy biegowe, zintegrowane z trasami o podobnym charakterze na terenie Małopolski i regionów sąsiadujących z Małopolską (od zachodu - województwo śląskie, na północnym wschodzie- województwo świętokrzyskie, na wschodzie - województwo podkarpackie, na południu - Słowacja).
3. Koncepcja powinna proponować trasy rowerowe, biegowe i narciarskie trasy biegowe, które będą możliwe do wdrożenia, stąd wymagane jest dokonanie analizy pod kątem własności gruntów, środowiskowym i finansowym.
4. O przebiegu tras powinno decydować szereg czynników jednocześnie, w tym: atrakcje, infrastruktura turystyczna, ukształtowanie terenu, bezpieczeństwo na trasie, możliwość wdrożenia, racjonalność finansowa, warunki i ograniczenia środowiskowe, itp.
5. Trasy powinny łączyć atrakcyjne widokowo i turystycznie miejsca i atrakcje, kluczowe z punktu widzenia ruchu turystycznego na omawianym obszarze.
6. Przy projektowaniu koncepcji tras powinna zostać uwzględniona dostępność do infrastruktury transportowej, bazy noclegowej oraz powinno zostać zaplanowane rozmieszczenie punktów węzłowych na trasach (tj. punktów przecięcia z innymi trasami i szlakami turystycznymi).
7. Należy dążyć do minimalizacji współczynnika wydłużenia trasy, tak by efektywnie wykorzystywać środki na późniejsze wdrożenie przedsięwzięcia.
8. Projektowane trasy, co do zasady nie powinny przebiegać przez drogi o dużym natężeniu. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się jednak poprowadzenie tras drogami o niskim poziomie natężenia ruchu samochodowego.
9. W przypadku projektowania tras o łączonych funkcjach np. przeznaczonych zarówno dla biegaczy jak i rowerzystów należy uwzględnić bezpieczne wykorzystywanie tras przez poszczególnych użytkowników.

II. Przedstawienie propozycji inwestycji w zakresie podstawowej infrastruktury turystycznej wzdłuż rekomendowanej sieci tras, np. punktów postojowych, punktów i wież widokowych, punktów recepcyjno - informacyjnych, miejsc piknikowych, parkingów oraz innych urządzeń niezbędnych do zapewnienia płynnego i bezpiecznego poruszania się po proponowanych trasach wraz z ich charakterystyką (np. wielkość, ilość miejsc, podstawowe parametry techniczne).
III. Przestawienie informacji dotyczącej stanu własności terenów, przez które przebiegają proponowane trasy oraz wymagań środowiskowych i konserwatorskich.
IV. Przedstawienie rekomendacji w zakresie obszaru inwestycji do budowy profesjonalnych tras do narciarstwa biegowego zgodnie z wymaganiami FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).
V. Wykonanie studium przypadku do budowy profesjonalnej trasy do narciarstwa biegowego zgodnie z wymogami FIS w stosunku do obszaru zarekomendowanego wraz ze studium obejmującym wnioski z przeprowadzonej analizy, która powinna zawierać m.in. wskazanie lokalizacji tras biegowych (aspekty organizacyjne i logistyczne, sprawy własnościowe) oraz analizę uwarunkowań technicznych (parametry związane z naśnieżaniem, warunki klimatyczne, oddziaływanie na środowisko) i finansowych (szacunkowe koszty).
VI. Pozyskanie pozytywnej opinii dla koncepcji w wyniku konsultacji jej zapisów, w szczególności wśród jednostek samorządu terytorialnego, na terenie których planowane są trasy, instytucji odpowiedzialnych za gospodarkę leśną i ochronę przyrody, zrzeszeń i organizacji działających w turystyce, sporcie oraz środowiska naukowego, wraz z analizą planistyczną do koncepcji.
VII. Sporządzenie szacunkowego kosztorysu wdrożenia koncepcji, z podziałem na poszczególne odcinki tras i rodzaje inwestycji.
VIII. Propozycję sposobu integracji sieci tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych w Małopolsce z trasami o podobnym charakterze na terenie regionów sąsiadujących z Małopolską (od zachodu - województwo śląskie, na północnym wschodzie- województwo świętokrzyskie, na wschodzie - województwo podkarpackie, na południu - Słowacja).
IX. Wykonanie analiz planistycznych dla tras pod kątem identyfikacji barier i wykluczeń przy ich wdrażaniu.
X. Opracowanie podręcznika zawierającego wytyczne do planowania i wytyczania tras wraz ze standardami technicznymi i sposobem ich znakowania.
XI. Określenie grupy użytkowników dla poszczególnych tras oraz opracowanie systemu rekomendacji tras dla poszczególnych typów użytkowników.
XII. Przedstawienie szczegółowych informacji oraz parametrów techniczno - użytkowych dla każdej z proponowanych tras, w szczególności:
a) przebieg i rodzaj trasy;
b) opis trasy - szerokość, długość, nachylenie terenu;
c) stopień trudności trasy (rekomendacja wg grup odbiorców np. trasa bardzo trudna rekomendowana dla turystyki wyczynowej, trasa łatwa rekomendowana dla rodzin z dziećmi, itp.);
d) propozycja wytycznych odnośnie standardów technicznych oraz zasad wytyczania, budowy i znakowania tras;
e) sposób integracji z istniejącymi trasami rowerowymi, biegowymi oraz narciarskimi trasami biegowymi na terenie Małopolski i regionów sąsiadujących z Małopolską

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 419760

Data publikacji: 2012-10-26

Nazwa: Województwo Małopolskie

Ulica: ul. Basztowa 22

Numer domu: 22

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-156

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 4300394, 6303408,6303122

Numer faxu: 012 6160144,6303126

Adres strony internetowej: www.malopolskie.pl

Regon: 35155428700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie koncepcji budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w województwie małopolskim

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w województwie małopolskim. Przez zintegrowane trasy rozumie się przemyślany spójny ciąg różnych rozwiązań technicznych, funkcjonalnie łączący różne miejsca atrakcyjne turystycznie, umożliwiający bezpieczne korzystanie z oferty regionu.

Przez trasy rowerowe rozumie się w szczególności:
1) Samodzielne, wydzielone drogi przeznaczone dla rowerów poza siecią drogową i uliczną (jednokierunkowe lub dwukierunkowe);
2) Wydzielone jednokierunkowe lub dwukierunkowe drogi dla rowerów, oddzielone od drogi, stanowiące część pasa drogowego lub biegnące niezależnie od niego;

Poprzez trasy biegowe rozumie się utwardzane, wydzielone ścieżki biegowe, umożliwiające bezpieczne uprawianie biegów.

Przez narciarskie trasy biegowe rozumie się:
1) rekreacyjne narciarskie trasy biegowe wyznaczone w terenie, przeznaczone do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa biegowego;
2) profesjonalne narciarskie trasy biegowe wytyczone zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Zakres terytorialny:
1) Obszar karpacki:
Subregion sądecki:
a) obszar: od Wysowej - Zdrój do Szczawnicy (powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, m. Nowy Sącz);
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych, poszerzona o narciarskie trasy biegowe (w szczególności dla powiatu limanowskiego).

Subregion podhalański:
a) obszar: od Szczawnicy przez Babią Górę, Zbiornik Świnna Poręba - Laskowiec po Kocierz (powiaty: tatrzański, nowotarski, suski, wadowicki);
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych, poszerzona o narciarskie trasy biegowe (w szczególności dla powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego).

2) Obszar jurajski:
a) obszar: od Krakowa do Pustyni Błędowskiej (powiat: krakowski, olkuski, miechowski);
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych.

3) Obszar nadwiślański:
a) obszar: od Oświęcimia po Dąbrowę Tarnowską (powiat: oświęcimski, chrzanowski, wadowicki, krakowski, m. Kraków, myślenicki, wielicki, proszowicki, brzeski, bocheński, tarnowski wraz z m. Tarnów, dąbrowski) z uwzględnieniem okolicy Jeziora Dobczyckiego;
b) zakres: sieć tras rowerowych i biegowych.

Cel zamówienia:
Opracowanie ma na celu przedstawienie koncepcji budowy nowych tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w województwie małopolskim, połączonych z istniejącymi i planowanymi trasami o podobnym charakterze.
W wyniku przeprowadzonych analiz i uwarunkowań, w tym głównie technicznych, terenowo-prawnych, środowiskowych, finansowych Wykonawca przedstawi przebieg zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w Małopolsce.
Opracowany dokument wskazywał będzie obszary do budowy nowych tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych wraz z propozycjami inwestycji w infrastrukturę towarzyszącą.
Celem opracowania jest także wskazanie ewentualnych problemów i barier realizacyjnych oraz szacunkowych kosztów budowy poszczególnych tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w ramach powstałej koncepcji.
Koncepcja będzie podstawą do budowania przez jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty działające w sektorze turystycznym w Małopolsce tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych i dlatego musi wskazywać propozycje tras możliwe do wdrożenia.
Koncepcja będzie obejmowała zarówno trasy przeznaczone do uprawiania turystyki rowerowej (trasy ponadlokalne umożliwiające podróże na dłuższych odcinkach) jak również trasy rowerowe przeznaczone do rekreacji, trasy biegowe o charakterze rekreacyjnym i sportowym, oraz rekreacyjne i profesjonalne narciarskie trasy biegowe.

Przedmiot zamówienia obejmuje:
I. Zaprojektowanie koncepcji przebiegu tras rowerowych i biegowych oraz profesjonalnych i rekreacyjnych narciarskich tras biegowych, zgodnie z następującymi założeniami:
1. Koncepcja powinna zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w zakresie prawa budowlanego, planów zagospodarowania przestrzennego, prawa drogowego, przepisów z zakresu ochrony przyrody i środowiska (np. wymogów obszarów NATURA 2000).
2. Koncepcja tras powinna obejmować nowe trasy rowerowe, biegowe oraz narciarskie trasy biegowe, zintegrowane z trasami o podobnym charakterze na terenie Małopolski i regionów sąsiadujących z Małopolską (od zachodu - województwo śląskie, na północnym wschodzie- województwo świętokrzyskie, na wschodzie - województwo podkarpackie, na południu - Słowacja).
3. Koncepcja powinna proponować trasy rowerowe, biegowe i narciarskie trasy biegowe, które będą możliwe do wdrożenia, stąd wymagane jest dokonanie analizy pod kątem własności gruntów, środowiskowym i finansowym.
4. O przebiegu tras powinno decydować szereg czynników jednocześnie, w tym: atrakcje, infrastruktura turystyczna, ukształtowanie terenu, bezpieczeństwo na trasie, możliwość wdrożenia, racjonalność finansowa, warunki i ograniczenia środowiskowe, itp.
5. Trasy powinny łączyć atrakcyjne widokowo i turystycznie miejsca i atrakcje, kluczowe z punktu widzenia ruchu turystycznego na omawianym obszarze.
6. Przy projektowaniu koncepcji tras powinna zostać uwzględniona dostępność do infrastruktury transportowej, bazy noclegowej oraz powinno zostać zaplanowane rozmieszczenie punktów węzłowych na trasach (tj. punktów przecięcia z innymi trasami i szlakami turystycznymi).
7. Należy dążyć do minimalizacji współczynnika wydłużenia trasy, tak by efektywnie wykorzystywać środki na późniejsze wdrożenie przedsięwzięcia.
8. Projektowane trasy, co do zasady nie powinny przebiegać przez drogi o dużym natężeniu. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się jednak poprowadzenie tras drogami o niskim poziomie natężenia ruchu samochodowego.
9. W przypadku projektowania tras o łączonych funkcjach np. przeznaczonych zarówno dla biegaczy jak i rowerzystów należy uwzględnić bezpieczne wykorzystywanie tras przez poszczególnych użytkowników.

II. Przedstawienie propozycji inwestycji w zakresie podstawowej infrastruktury turystycznej wzdłuż rekomendowanej sieci tras, np. punktów postojowych, punktów i wież widokowych, punktów recepcyjno - informacyjnych, miejsc piknikowych, parkingów oraz innych urządzeń niezbędnych do zapewnienia płynnego i bezpiecznego poruszania się po proponowanych trasach wraz z ich charakterystyką (np. wielkość, ilość miejsc, podstawowe parametry techniczne).
III. Przestawienie informacji dotyczącej stanu własności terenów, przez które przebiegają proponowane trasy oraz wymagań środowiskowych i konserwatorskich.
IV. Przedstawienie rekomendacji w zakresie obszaru inwestycji do budowy profesjonalnych tras do narciarstwa biegowego zgodnie z wymaganiami FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).
V. Wykonanie studium przypadku do budowy profesjonalnej trasy do narciarstwa biegowego zgodnie z wymogami FIS w stosunku do obszaru zarekomendowanego wraz ze studium obejmującym wnioski z przeprowadzonej analizy, która powinna zawierać m.in. wskazanie lokalizacji tras biegowych (aspekty organizacyjne i logistyczne, sprawy własnościowe) oraz analizę uwarunkowań technicznych (parametry związane z naśnieżaniem, warunki klimatyczne, oddziaływanie na środowisko) i finansowych (szacunkowe koszty).
VI. Pozyskanie pozytywnej opinii dla koncepcji w wyniku konsultacji jej zapisów, w szczególności wśród jednostek samorządu terytorialnego, na terenie których planowane są trasy, instytucji odpowiedzialnych za gospodarkę leśną i ochronę przyrody, zrzeszeń i organizacji działających w turystyce, sporcie oraz środowiska naukowego, wraz z analizą planistyczną do koncepcji.
VII. Sporządzenie szacunkowego kosztorysu wdrożenia koncepcji, z podziałem na poszczególne odcinki tras i rodzaje inwestycji.
VIII. Propozycję sposobu integracji sieci tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych w Małopolsce z trasami o podobnym charakterze na terenie regionów sąsiadujących z Małopolską (od zachodu - województwo śląskie, na północnym wschodzie- województwo świętokrzyskie, na wschodzie - województwo podkarpackie, na południu - Słowacja).
IX. Wykonanie analiz planistycznych dla tras pod kątem identyfikacji barier i wykluczeń przy ich wdrażaniu.
X. Opracowanie podręcznika zawierającego wytyczne do planowania i wytyczania tras wraz ze standardami technicznymi i sposobem ich znakowania.
XI. Określenie grupy użytkowników dla poszczególnych tras oraz opracowanie systemu rekomendacji tras dla poszczególnych typów użytkowników.
XII. Przedstawienie szczegółowych informacji oraz parametrów techniczno - użytkowych dla każdej z proponowanych tras, w szczególności:
a) przebieg i rodzaj trasy;
b) opis trasy - szerokość, długość, nachylenie terenu;
c) stopień trudności trasy (rekomendacja wg grup odbiorców np. trasa bardzo trudna rekomendowana dla turystyki wyczynowej, trasa łatwa rekomendowana dla rodzin z dziećmi, itp.);
d) propozycja wytycznych odnośnie standardów technicznych oraz zasad wytyczania, budowy i znakowania tras;
e) sposób integracji z istniejącymi trasami rowerowymi, biegowymi oraz narciarskimi trasami biegowymi na terenie Małopolski i regionów sąsiadujących z Małopolską

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie skonkretyzował opisu sposobu dokonywania oceny spełniania dla tego warunku w niniejszym postępowaniu

Wiedza i doświadczenie:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
2. Warunek udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust 1 pkt 2 zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże się doświadczeniem w wykonaniu w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, usługi odpowiadającej swoim rodzajem i wartością usługom, stanowiącym przedmiot zamówienia. Za usługę odpowiadającą swoim rodzajem i wartością usłudze, stanowiącej przedmiot zamówienia uważa się usługę polegającą na projektowaniu i/lub znakowaniu w terenie szlaków/tras/dróg turystycznych lub sportowych o wartości usługi minimum 60 tys. złotych brutto.
3. Wykonawca w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna), wskazane wyżej warunki udziału w postępowaniu mogą spełniać łącznie.
5. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia nie mogą podlegać wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy.
6. W przypadku składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, każdy z wykonawców, musi załączyć dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
7. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w formule spełnia - nie spełnia, w oparciu o dokumenty załączone do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a których wykaz zawarty został w niniejszym ogłoszeniu.
8. Jeżeli Wykonawca polega na doświadczeniu innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności poprzez przedstawienie pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji tych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie skonkretyzował opisu sposobu dokonywania oceny spełniania dla tego warunku w niniejszym postępowaniu

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. Warunek udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust 1 pkt 3 zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje:
a) co najmniej jedną osobą, która opracowała lub uczestniczyła w opracowaniu minimum jednego programu, koncepcji, strategii rozwoju danego obszaru np. gminy, powiatu, województwa, kraju lub studium wykonalności dla projektów turystycznych;
b) co najmniej jedną osobą, która posiada uprawnienia do projektowania w specjalności drogowej oraz opracowała lub uczestniczyła w opracowaniu minimum jednej koncepcji lub projektu budowlanego drogi;
c) co najmniej jedną osobą, która uczestniczyła w projektowaniu i/lub znakowaniu w terenie minimum jednej trasy/szlaku/drogi rowerowej;
d) co najmniej jedną osobą, która uczestniczyła w tworzeniu minimum jednej narciarskiej trasy biegowej.
2. Wykonawca w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna), wskazane wyżej warunki udziału w postępowaniu mogą spełniać łącznie.
4. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w formule spełnia - nie spełnia, w oparciu o dokumenty załączone do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a których wykaz zawarty został w niniejszym ogłoszeniu.
5. Jeżeli Wykonawca polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności poprzez przedstawienie pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji tych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie skonkretyzował opisu sposobu dokonywania oceny spełniania dla tego warunku w niniejszym postępowaniu

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
1. Wraz z ofertą wykonawca będzie zobowiązany złożyć oświadczenie o spełnianiu przez oferowane usługi wymagań określonych przez zamawiającego.
2. Zamiast wykazu osób, o którym mowa w pkt. III.4.1. należy złożyć wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Zalecane jest sporządzenie wykazu osób według wzoru Zamawiającego zamieszczonego na stronie www.malopolskie/bip.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: NO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
Ocena spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu będzie dokonywana w następujący sposób: w pierwszej kolejności Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców, opisanych w niniejszym ogłoszeniu warunków udziału w postępowaniu, według zasady: spełnia/nie spełnia; następnie sporządzona zostanie lista rankingowa wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu, która zostanie ustalona w następujący sposób:
a) za wykazanie 1 usługi potwierdzającej spełnianie warunku udziału w postępowaniu, którego opis jest zawarty w Sekcji III.3.2) pkt 2 (dla której załączono dokument potwierdzający, że ta usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie), wykonawca otrzyma 1 pkt, za wykazanie każdej kolejnej usługi wykonawca otrzyma dodatkowy 1 pkt (dla których załączono dokument potwierdzający, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie).
b) za wykazanie, że wykonawca dysponuje osobami, zdolnymi do wykonania zamówienia, potwierdzające spełnianie warunku udziału w postępowaniu, którego opis jest zawarty w Sekcji III.3.4) pkt. 1, Wykonawca otrzyma 1 punkt.

Zamawiający nie będzie przyznawał dodatkowych punktów za wykazanie przez Wykonawcę więcej niż jednej osoby, spełniającej te same wymagania, których opis zawarty został w Sekcji III.3.4) pkt.1.

Zamawiający przyzna dodatkowe 0,5 punktu za każde kolejne doświadczenie osób wskazanych w wykazie osób, na potwierdzenie warunku, o którym mowa w sekcji III. 3.4. pkt. 1 lit. b) i c).

W przypadku gdy Wykonawca wskaże w wykazie osób więcej niż jedną osobę spełniającą wymagania opisane w sekcji III.3.4. pkt. 1 lit. b) i c), do oceny brana będzie pod uwagę osoba z największym doświadczeniem.

W przypadku gdy dwóch lub większa liczba wykonawców otrzyma jednakową liczbę punktów o kolejności w klasyfikacji decydować będzie łączna wartość wskazanych przez wykonawców usług spełniających wymagania określone w ppkt.a).

Czy zmiana umowy: Tak

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, Departament Turystyki, Sportu i Promocji, ul. Wrocławska 53, piętro III, pokój 313

Data składania wniosków, ofert: 06/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Osobiście na Dzienniku Podawczym lub wysyłając w do: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Oświadczenie nr 7: Tak

Okres w miesiącach: 9

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza istotne zmiany postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadku zmian przepisów prawnych w tym w szczególności przepisów podatkowych. W przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT kwota brutto wynagrodzenia należna Wykonawcy nie może ulec podwyższeniu.

Zamawiający informuje, że dopuszcza możliwość wskazania innych przypadków, w których możliwe będzie dokonanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, po zakończeniu negocjacji, na etapie zaproszenia Wykonawców do składania ofert, w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Informacje dodatkowe:
1. Wykonawca może złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Winien on być sporządzony na piśmie w języku polskim w sposób czytelny i trwały, podpisany przez osobę bądź osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
2. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu powinien zawierać w szczególności: wskazanie nazwy postępowania o dopuszczenie do udziału, o które ubiega się wykonawca, nazwę (firmę) wykonawcy, jego adres, nr telefonu i faksu. W przypadku złożenia wniosku przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia podane powyżej informacje winny być wskazane dla każdego z tych wykonawców.
3. Zalecane jest sporządzenia wniosku według wzoru Zamawiającego zamieszczonego na stronie www.malopolskie.pl w zakładce BIP.
4. Wniosek należy składać w jednym egzemplarzu, w opakowaniu. Na opakowaniu należy zamieścić informacje: nazwa i adres wykonawcy, nazwa i adres zamawiającego, adres na który należy składać wnioski, wniosek na: (wpisać nazwę zamówienia), nie otwierać przed:(wpisać termin składania wniosków).
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (należy załączyć odpowiednie pełnomocnictwo) chyba, że w przypadku spółki cywilnej, z umowy tej spółki wynika sposób jej reprezentowania (do stwierdzenia czego niezbędne będzie załączenie do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu umowy spółki cywilnej). Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik pozostałych. Dokumenty muszą być podpisane w taki sposób, by prawnie zobowiązywały wszystkie podmioty występujące wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
6. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik wraz z wnioskiem winno być złożone pełnomocnictwo dla tej osoby określające jego zakres. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
7. Dokumenty należy składać w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, na których wiedzy i doświadczeniu polega Wykonawca, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty.
8. Dokumenty sporządzone w języku obcym winny być składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
9. Wszelkie pełnomocnictwa winny być złożone w formie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu pełnomocnictwa (notarialnie - art. 96 ustawy z 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. Nr 189 poz. 1158 z późniejszymi zmianami).
10. Jeżeli wykonawca składając wniosek, zastrzega sobie prawo do nie udostępnienia innym uczestnikom postępowania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, musi to wyraźnie wskazać we wniosku, poprzez złożenie stosownego oświadczenia zawierającego wykaz zastrzeżonych dokumentów. Dokumenty opatrzone klauzulą: (Dokument zastrzeżony) winny być załączone łącznie z oświadczeniem, o którym mowa powyżej, na końcu wniosku.
11. Na stronie zamawiającego -www.malopolskie.pl w zakładce BIP zamieszczone są: wzór wniosku o dopuszczanie do udziału w postępowaniu, wzory oświadczeń, które wykonawca może wykorzystać przy składaniu wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

Kody CPV:
712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)

Podobne przetargi

127325 / 2014-06-12 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Budowa obwodnicy miejscowości Krynica - Zdrój w ciągu DW nr 981 i DW nr 971 - opracowanie wielowariantowego studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego

82833 / 2015-06-08 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności wraz z analizą kosztów i korzyści, analizą finansową, analizą wrażliwości, analizą ryzyka i analizą oddziaływania na środowisko dla projektu Rozbudowa układu komunikacyjnego na DW 960 i DW 961 na odcinku Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko realizowanego ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Działanie 4.1 Rozwój infrastruktury drogowej schemat A Drogi o znaczeniu regionalnym

50343 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie dotyczące koncepcji zagospodarowania terenu, zawierającego m.in.: ocenę stanu istniejącej infrastruktury technicznej, szczegółową analizę kosztową uzbrojenia i inwentaryzację istniejących terenów wraz z wyceną nakładów, koniecznych do dozbrojenia i aktywizacji terenów wraz z opracowaniem studyjnym w zakresie ochrony zasobów wód podziemnych. Działanie nr 2 w ramach projektu p.n.: Przygotowanie koncepcyjne dla przyszłych terenów inwestycyjnych w Krakowie Nowej Hucie - Etap I. Znak sprawy 5/II/2013

48081 / 2016-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Oddział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Koncepcja programowo - przestrzenna układu komunikacyjnego w rejonie os. Piastów (wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach)

11741 / 2012-01-12 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie dokumentacji przedprojektowej pn. Budowa punktu startu i lądowań śmigłowców w kompleksie wojskowym Kraków - Pychowice

202407 / 2012-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie analiz prawnych realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych (budowa infrastruktury komunalnej m.in. drogi, infrastruktura sportowo-rekreacyjna, obiekty użyteczności publicznej) w Gminie Miejskiej Kraków w oparciu o aktualne przepisy (m.in. ustawy o: PPP, koncesji, finansach publicznych, kodeksie spółek handlowych, przepisy o samorządzie gminnym i gospodarce komunalnej). Sprawa numer: NZ.273.151.2012.RZA

152588 / 2009-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności projektu pod nazwą Zakupy taboru kolejowego oraz przygotowanie wniosku o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

242803 / 2009-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
1.Studium wykonalności do wniosku Udrożnienie systemu komunikacyjnego Powiatu Miechowskiego - część III 2.Studium wykonalności do wniosku udrożnienie systemu komunikacyjnego Powiatu Miechowskiego - część IV.

87119 / 2014-04-22 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Budowa obwodnicy miejscowości Krynica - Zdrój w ciągu DW nr 981 i DW nr 971 - opracowanie wielowariantowego studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego.

1116 / 2012-01-02 - Inny: Spółka prawa handlowego, w której Skarb Państwa posiada 50% akcji spółki.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Oddział w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie Studium Wykonalności dla zadania Modernizacja Linii Kolejowej Nr 93, Trzebinia Zebrzydowice na Odcinku Trzebinia - Oświęcim z infrastrukturą towarzyszącą.

28038 / 2014-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Związek Międzygminny d.s.Gazyfikacji, Rozwoju Terenów Wiejskich i Ochrony Środowiska w Proszowicach - Proszowice (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie koncepcji, analiz, raportów i prognoz dotyczących gospodarki wodno-ściekowej dla gmin należących do Związku Międzygminnego w Proszowicach w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pn: Poprawa jakości usług publicznych świadczonych przez gminy należące do Związku Międzygminnego w Proszowicach.

167051 / 2010-06-25 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie ekspertyzy geologicznej uszkodzonego w czasie powodzi odcinka DW nr 967 odc. 090 od km 1+050 do km 1+300 w m. Winiary

92196 / 2013-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności projektu pod nazwą Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń pasażerskich w aglomeracji krakowskiej oraz przygotowanie wniosku o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej.

222106 / 2009-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie analizy wariantowej możliwości zagospodarowania historycznego zespołu szpitalno - parkowego w Krakowie - Kobierzynie.

52573 / 2016-05-12 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Przebudowa mostu w m. Dębno na rzece Dunajec w ciągu DW 969 odc. 070 km 1+962 wraz z dojazdami - opracowanie wielowariantowej koncepcji

67219 / 2015-05-11 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności wraz z analizą kosztów i korzyści, analizą finansową, analizą wrażliwości, analizą ryzyka i analizą oddziaływania na środowisko oraz opracowanie wniosku aplikacyjnego dla projektu Rozbudowa układu komunikacyjnego na DW 960 i DW 961 na odcinku Bukowina Tatrzańska - Morskie Oko realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Działanie 4.1 Rozwój infrastruktury drogowej Schemat A Drogi o znaczeniu regionalnym

93265 / 2011-03-23 - Podmiot prawa publicznego

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej - Rewitalizacja zabytkowego dworku i kapliczki w Dąbrowej, należącego do Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.

68843 / 2015-05-13 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie dokumentacji geologiczno - inżynierskiej oraz projektu budowlanego i wykonawczego zabezpieczenia osuwiska oraz odbudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 993 w m. Bednarka

274516 / 2012-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności projektu pn. Zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie Województwem Małopolskim

215758 / 2014-06-27 - Inny: spółka prawa handlowego

Kopalnia Wapienia "Czatkowice" Sp. z o.o. - Krzeszowice (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wyłonienie wykonawcy Analizy techniczno - ekonomicznej zadania pn.: Modernizacja systemu grzewczego w Kopalni Wapienia Czatkowice Sp. z o.o

28941 / 2014-02-13 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie dokumentacji geologiczno - inżynierskiej wraz z koncepcją stabilizacji osuwiska oraz zabezpieczenia odcinka DW 958 w m. Raba Wyżna.

235648 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności dla zadania:Przebudowa i modernizacja historycznych placówek oświatowych na Starym Mieście w Nowym Sączu jako spójna oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży.