Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

279263 / 2010-10-08 - Administracja rządowa terenowa / Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni (Gdynia)

Remont linii kablowej nn 0,4kV wraz ze złączami kablowymi do zasilania urządzeń nawigacyjnych oraz oświetlenia Nabrzeża Wschodniego wejścia do Portu Gdańsk

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na remoncie linii kablowej nn 0,4kV wraz ze złączami kablowymi do zasilania urządzeń nawigacyjnych oraz oświetlenia Nabrzeża Wschodniego wejścia do Portu Gdańsk.
1. Stan istniejący.
Obecnie zasilanie Stawy Górnej, Dolnej oraz Wieży Światła Wejściowego Czerwonego realizowane jest ze Straży Granicznej i Jednostki Wojskowej J 2305.
Planowany remont nabrzeża wschodniego na Westerplatte oraz przejęcie od Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA oświetlenia nabrzeża obliguje Urząd Morski w Gdyni do realizacji własnego zasilania w/wym. obiektów.
Urząd Morski w Gdyni wystąpił z wnioskiem do Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA o uzyskanie zasilania dla tych obiektów, na co uzyskał pozytywną zgodę.
Inwestycja realizowana będzie przez tereny:
- Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA
- Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku
- Straży Granicznej
- Jednostki Wojskowej J2305

2. Zakres inwestycji.
W zakres inwestycji wchodzą następujące zadania:
- zamontowanie skrzynki pomiarowej przy rozdzielni nr S379/1 będącej własnością Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA
- wykopanie rowu kablowego oraz ułożenie kabla pomiędzy rozdzielnią ZMPG SA S379/1 - skrzynką pomiarową UM1 - rozdzielnią UM2 (przy Stawie Górnej) - rozdzielnią UM8 ( przy Stawie Dolnej) - rozdzielnią UM9 (przy Nabrzeżu Wschodnim)
- wymiana rozdzielni UM2 (Stawa Górna) i UM 8 (Stawa Dolna)
- zamontowanie nowej rozdzielni odbiorowej UM9
- remont - wymiana rozdzielni UM3, UM4, UM5, UM6, UM7

3. Montaż skrzynki pomiarowej UM1.
Zgodnie z Warunkami Technicznymi Zasilania określonymi przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA przy rozdzielni S379/1 należy zamontować skrzynkę pomiarową zasilania - UM1. UM 1 zasilana ma być z rozdzielni S379/1 ZMPG SA.
Włączenie zasilania w celu podłączenia UM1, sprawdzenie, zaplombowanie układu pomiarowego dokona eksploatator sieci ZMPG SA P.U.P. ELPORT Dyspozytor Pogotowia Energetycznego tel. 58-737-76-63.

4. Linia kablowa nn.
Plan oraz zestawienie wymienianych kabli podano w projekcie.
Kable układać zgodnie z obowiązującą normą N SEP-E-004 Elektrotechniczne i sygnalizacyjne linie kablowe. Projektowanie i budowa, ewentualnie posiłkując się wycofaną przez PKN dnia 25.03.2004r Polską Normą PN-76/E-05125 Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe. Projektowanie i budowa.
Przy układaniu kabli do 1 kV, należy przestrzegać zasady podane w załączniku nr 1 a w szczególności:
- głębokość układania kabla na użytkach rolnych - 90 cm, poza użytkami - 70 cm
- minimalna odległość osłony kabla od górnej powierzchni drogi kołowej - 80cm
- min. odległość górnej osłony kabla od dna rowu odwadniającego drogę - 50 cm
- min. odległość górnej osłony kabla od powierzchni chodnika - 50 cm
- minimalna długość osłony otaczającej kabel wystające w obie strony poza krawędź jezdni lub krawężnik - 50 cm
- minimalna długość osłony otaczającej kabel wystające w obie strony poza krawędź nasypu drogi lub rowu odwadniającego - 100 cm
- średnice wewnętrzne rur przepustowych i osłonowych winne stanowić nie mniej niż 2 średnice zewnętrzne kabla, stosować rury z tworzyw sztucznych grubościenne, odporne na działanie promieniowania UV z atestem rury kablowej
- uszczelnienie rur osłonowych wykonać z materiałów nie podlegających biodegradacji i starzeniu
- w miejscach skrzyżowań i zbliżeń, prace ziemne wykonywać ręcznie
- kable układać w ziemi na warstwie piasku o grubości 10 cm, kable zasypać warstwą piasku o grubości 10 cm i następnie warstwą rodzimego gruntu
- folię lub siatkę koloru niebieskiego należy układać nad kablami w odległości od 25 do 35 cm
- folia lub siatka winna wystawać na boki poza krawędź ułożonych kabli min. 5 cm
- płaskownik uziemiający układany w tym samym wykopie co kabel winien być zasypany na dnie rowu kablowego na głębokości co najmniej 10 cm i przesunięty w poziomie o 15 cm od kabla
- temperatura przy której można układać kable oraz dopuszczalne promienie gięcia kabla wg instrukcji producenta
- minimalne dopuszczalne odległości poziome przy zbliżeniu od:
- 5 cm - innych kabli elektroenergetycznych. do 1 kV tego samego użytkownika
- 25 cm - jw. lecz innego użytkownika
- 50 cm - rurociągów wod-kan, cieplnych i gazowych z gazami niepalnymi
- 100 cm - rurociągów gazowych z gazami palnymi
- 40 cm - części podziemne linii napowietrznych
- kable zaopatrzyć w oznaczniki ewidencyjne rozmieszczone w odległości
co 10 m i w miejscach skrzyżowań. (napisy na oznacznikach ustalić z inwestorem)
Ze względu na istniejącą infrastrukturę, która może nie jest w całości naniesiona na załączony projekt rów kablowy należy wykonywać ręcznie. W wypadku wykonywania przecisków kablowych należy sprawdzić teren przyrządem do szukania urządzeń podziemnych i przekopami próbnymi, a następnie należy kabel układać w rurze giętkiej (peszel) Arota o średnicy 110mm, którą.
Ułożone kable w instalacji rurowej należy uszczelnić po ułożeniu kabla po dwóch stronach . Uszczelnienie i ułożenie kabla podlega protokólarnemu odbiorowi w obecności Inspektora Inwestora.
Zgłoszenie odbiorów etapowych ze względów technicznych powinno następować z 4 dniowym wyprzedzeniem.
Wszystkie elektryczne styki łączeniowe powinny być zakonserwowane wazeliną techniczną (dotyczy to podłączanych końcówek kabla oraz wszelkie śruby znajdujące się na zewnątrz ) .
Po wykonaniu zadania wykonawca zobowiązany jest dostarczyć geodezyjny plan powykonawczy trasy kabla w skali 1:500 oraz pomiary elektryczne kabli i uziemień na termin odbioru technicznego.

Operaty geodezyjne winne być wykonane z podziałem na tereny:
- Zarząd Morskiego Portu Gdańsk
- Zarząd Dróg i Zieleni (teren Muzeum)
- Straży Granicznej z klauzulą ZASTRZEŻONE
- Jednostki Wojskowej J2305
W ilości 4 szt. na każdy zakres terenu.

5. Rozdzielnie UM2 i UM8.
Z rozdzielni UM2 zasilana jest Stawa Górna, a z rozdzielni UM8 Stawa Dolna oraz Wieża Światła Wejściowego Czerwonego na nabrzeżu wschodnim Westerplatte.
Wymiana rozdzielni UM2 lub UM8 może nastąpić po ustaleniu wyłączenia światła nawigacyjnego z Grupą Oznakowania Nawigacyjnego BON Gdańsk
tel. 58-620-69-11 w. 517 - WARUNEK KONIECZNY
Wyłączenie lampy nawigacyjnej nie powinno być dłuższe niż 10 godz.
Zaleca się zastosowanie zasilania prowizorycznego.
Rozdzielnie wykonać zgodnie z projektem. Ustawienie rozdzielni zgodnie z Projektem Budowlanym w miejscach istniejących. Zamknięcia na zamek i kłódkę energetyczną.

6. Rozdzielnia UM9.
Rozdzielnie wykonać zgodnie z projektem. Ustawienie rozdzielni - plecami do istniejącego ogrodzenia . Zamknięcie na zamek i kłódkę energetyczną.

7. Rozdzielnie UM3, UM4, UM5, UM6, UM7.
Jeżeli rozdzielnie UM3 - UM7 zostaną umieszczone w kosztorysie Inwestorskim to należy wykonać je zgodnie z projektem. Ustawienie rozdzielni zgodnie z Projektem Budowlanym w miejscach istniejących. Zamknięcia na zamek i kłódkę energetyczną.

8. Uziemienia ochronne
Po ułożeniu kabli, wykonaniu nasypania warstwy ziemi na instalację kablową oraz ułożeniu folii ostrzegawczej koloru niebieskiego należy wykonać uziemienie przewodu PEN w rowie kablowym z bednarki ocynkowanej FeZn 25x4mm 2 na całej długości trasy kablowej począwszy od rozdzielni S379/1 na studzience kanalizacyjnej w nabrzeżu wschodnim (za rozdzielnią UM9).
Łączenie bednarki należy dokonać za pomocą spawania. Długość spawu powinna wynosić 6-krotną szerokość użytego uziomu. Miejsce spawania po oczyszczeniu należy zabezpieczyć na gorąco - lepikiem.
Uziemienie należy podłączyć pod rozdzielnie ;
- S379/1
- UM1
- UM2
- UM8
- UM9
- studzienka kablowa na nabrzeżu
oraz każdy dopuszczalny uziom napotkany podczas kopania rowu kablowego celem wyrównania potencjałów.

9. Ochrona od porażeń
Ochronę od porażeń prądem elektrycznym będzie stanowić samoczynne wyłączenie zasilania w przypadku uszkodzenia obwodu elektrycznego, w dopuszczalnym czasie nie przekraczającym 5 sekund. Realizację samoczynnego wyłączenia zapewnią wyłączniki typu Bi.

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną, stanowiącą część III SIWZ (Projekt budowlany, Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, Przedmiar robót, Opis techniczny) oraz na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącym część II SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 279263

Data publikacji: 2010-10-08

Nazwa: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

Ulica: ul. Chrzanowskiego 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Gdynia

Kod pocztowy: 81-338

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: (058) 620-69-11 w 219

Numer faxu: (058) 620 67 43

Adres strony internetowej: www.umgdy.gov.pl

Regon: 00014500001111

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont linii kablowej nn 0,4kV wraz ze złączami kablowymi do zasilania urządzeń nawigacyjnych oraz oświetlenia Nabrzeża Wschodniego wejścia do Portu Gdańsk

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na remoncie linii kablowej nn 0,4kV wraz ze złączami kablowymi do zasilania urządzeń nawigacyjnych oraz oświetlenia Nabrzeża Wschodniego wejścia do Portu Gdańsk.
1. Stan istniejący.
Obecnie zasilanie Stawy Górnej, Dolnej oraz Wieży Światła Wejściowego Czerwonego realizowane jest ze Straży Granicznej i Jednostki Wojskowej J 2305.
Planowany remont nabrzeża wschodniego na Westerplatte oraz przejęcie od Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA oświetlenia nabrzeża obliguje Urząd Morski w Gdyni do realizacji własnego zasilania w/wym. obiektów.
Urząd Morski w Gdyni wystąpił z wnioskiem do Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA o uzyskanie zasilania dla tych obiektów, na co uzyskał pozytywną zgodę.
Inwestycja realizowana będzie przez tereny:
- Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA
- Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku
- Straży Granicznej
- Jednostki Wojskowej J2305

2. Zakres inwestycji.
W zakres inwestycji wchodzą następujące zadania:
- zamontowanie skrzynki pomiarowej przy rozdzielni nr S379/1 będącej własnością Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA
- wykopanie rowu kablowego oraz ułożenie kabla pomiędzy rozdzielnią ZMPG SA S379/1 - skrzynką pomiarową UM1 - rozdzielnią UM2 (przy Stawie Górnej) - rozdzielnią UM8 ( przy Stawie Dolnej) - rozdzielnią UM9 (przy Nabrzeżu Wschodnim)
- wymiana rozdzielni UM2 (Stawa Górna) i UM 8 (Stawa Dolna)
- zamontowanie nowej rozdzielni odbiorowej UM9
- remont - wymiana rozdzielni UM3, UM4, UM5, UM6, UM7

3. Montaż skrzynki pomiarowej UM1.
Zgodnie z Warunkami Technicznymi Zasilania określonymi przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA przy rozdzielni S379/1 należy zamontować skrzynkę pomiarową zasilania - UM1. UM 1 zasilana ma być z rozdzielni S379/1 ZMPG SA.
Włączenie zasilania w celu podłączenia UM1, sprawdzenie, zaplombowanie układu pomiarowego dokona eksploatator sieci ZMPG SA P.U.P. ELPORT Dyspozytor Pogotowia Energetycznego tel. 58-737-76-63.

4. Linia kablowa nn.
Plan oraz zestawienie wymienianych kabli podano w projekcie.
Kable układać zgodnie z obowiązującą normą N SEP-E-004 Elektrotechniczne i sygnalizacyjne linie kablowe. Projektowanie i budowa, ewentualnie posiłkując się wycofaną przez PKN dnia 25.03.2004r Polską Normą PN-76/E-05125 Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe. Projektowanie i budowa.
Przy układaniu kabli do 1 kV, należy przestrzegać zasady podane w załączniku nr 1 a w szczególności:
- głębokość układania kabla na użytkach rolnych - 90 cm, poza użytkami - 70 cm
- minimalna odległość osłony kabla od górnej powierzchni drogi kołowej - 80cm
- min. odległość górnej osłony kabla od dna rowu odwadniającego drogę - 50 cm
- min. odległość górnej osłony kabla od powierzchni chodnika - 50 cm
- minimalna długość osłony otaczającej kabel wystające w obie strony poza krawędź jezdni lub krawężnik - 50 cm
- minimalna długość osłony otaczającej kabel wystające w obie strony poza krawędź nasypu drogi lub rowu odwadniającego - 100 cm
- średnice wewnętrzne rur przepustowych i osłonowych winne stanowić nie mniej niż 2 średnice zewnętrzne kabla, stosować rury z tworzyw sztucznych grubościenne, odporne na działanie promieniowania UV z atestem rury kablowej
- uszczelnienie rur osłonowych wykonać z materiałów nie podlegających biodegradacji i starzeniu
- w miejscach skrzyżowań i zbliżeń, prace ziemne wykonywać ręcznie
- kable układać w ziemi na warstwie piasku o grubości 10 cm, kable zasypać warstwą piasku o grubości 10 cm i następnie warstwą rodzimego gruntu
- folię lub siatkę koloru niebieskiego należy układać nad kablami w odległości od 25 do 35 cm
- folia lub siatka winna wystawać na boki poza krawędź ułożonych kabli min. 5 cm
- płaskownik uziemiający układany w tym samym wykopie co kabel winien być zasypany na dnie rowu kablowego na głębokości co najmniej 10 cm i przesunięty w poziomie o 15 cm od kabla
- temperatura przy której można układać kable oraz dopuszczalne promienie gięcia kabla wg instrukcji producenta
- minimalne dopuszczalne odległości poziome przy zbliżeniu od:
- 5 cm - innych kabli elektroenergetycznych. do 1 kV tego samego użytkownika
- 25 cm - jw. lecz innego użytkownika
- 50 cm - rurociągów wod-kan, cieplnych i gazowych z gazami niepalnymi
- 100 cm - rurociągów gazowych z gazami palnymi
- 40 cm - części podziemne linii napowietrznych
- kable zaopatrzyć w oznaczniki ewidencyjne rozmieszczone w odległości
co 10 m i w miejscach skrzyżowań. (napisy na oznacznikach ustalić z inwestorem)
Ze względu na istniejącą infrastrukturę, która może nie jest w całości naniesiona na załączony projekt rów kablowy należy wykonywać ręcznie. W wypadku wykonywania przecisków kablowych należy sprawdzić teren przyrządem do szukania urządzeń podziemnych i przekopami próbnymi, a następnie należy kabel układać w rurze giętkiej (peszel) Arota o średnicy 110mm, którą.
Ułożone kable w instalacji rurowej należy uszczelnić po ułożeniu kabla po dwóch stronach . Uszczelnienie i ułożenie kabla podlega protokólarnemu odbiorowi w obecności Inspektora Inwestora.
Zgłoszenie odbiorów etapowych ze względów technicznych powinno następować z 4 dniowym wyprzedzeniem.
Wszystkie elektryczne styki łączeniowe powinny być zakonserwowane wazeliną techniczną (dotyczy to podłączanych końcówek kabla oraz wszelkie śruby znajdujące się na zewnątrz ) .
Po wykonaniu zadania wykonawca zobowiązany jest dostarczyć geodezyjny plan powykonawczy trasy kabla w skali 1:500 oraz pomiary elektryczne kabli i uziemień na termin odbioru technicznego.

Operaty geodezyjne winne być wykonane z podziałem na tereny:
- Zarząd Morskiego Portu Gdańsk
- Zarząd Dróg i Zieleni (teren Muzeum)
- Straży Granicznej z klauzulą ZASTRZEŻONE
- Jednostki Wojskowej J2305
W ilości 4 szt. na każdy zakres terenu.

5. Rozdzielnie UM2 i UM8.
Z rozdzielni UM2 zasilana jest Stawa Górna, a z rozdzielni UM8 Stawa Dolna oraz Wieża Światła Wejściowego Czerwonego na nabrzeżu wschodnim Westerplatte.
Wymiana rozdzielni UM2 lub UM8 może nastąpić po ustaleniu wyłączenia światła nawigacyjnego z Grupą Oznakowania Nawigacyjnego BON Gdańsk
tel. 58-620-69-11 w. 517 - WARUNEK KONIECZNY
Wyłączenie lampy nawigacyjnej nie powinno być dłuższe niż 10 godz.
Zaleca się zastosowanie zasilania prowizorycznego.
Rozdzielnie wykonać zgodnie z projektem. Ustawienie rozdzielni zgodnie z Projektem Budowlanym w miejscach istniejących. Zamknięcia na zamek i kłódkę energetyczną.

6. Rozdzielnia UM9.
Rozdzielnie wykonać zgodnie z projektem. Ustawienie rozdzielni - plecami do istniejącego ogrodzenia . Zamknięcie na zamek i kłódkę energetyczną.

7. Rozdzielnie UM3, UM4, UM5, UM6, UM7.
Jeżeli rozdzielnie UM3 - UM7 zostaną umieszczone w kosztorysie Inwestorskim to należy wykonać je zgodnie z projektem. Ustawienie rozdzielni zgodnie z Projektem Budowlanym w miejscach istniejących. Zamknięcia na zamek i kłódkę energetyczną.

8. Uziemienia ochronne
Po ułożeniu kabli, wykonaniu nasypania warstwy ziemi na instalację kablową oraz ułożeniu folii ostrzegawczej koloru niebieskiego należy wykonać uziemienie przewodu PEN w rowie kablowym z bednarki ocynkowanej FeZn 25x4mm 2 na całej długości trasy kablowej począwszy od rozdzielni S379/1 na studzience kanalizacyjnej w nabrzeżu wschodnim (za rozdzielnią UM9).
Łączenie bednarki należy dokonać za pomocą spawania. Długość spawu powinna wynosić 6-krotną szerokość użytego uziomu. Miejsce spawania po oczyszczeniu należy zabezpieczyć na gorąco - lepikiem.
Uziemienie należy podłączyć pod rozdzielnie ;
- S379/1
- UM1
- UM2
- UM8
- UM9
- studzienka kablowa na nabrzeżu
oraz każdy dopuszczalny uziom napotkany podczas kopania rowu kablowego celem wyrównania potencjałów.

9. Ochrona od porażeń
Ochronę od porażeń prądem elektrycznym będzie stanowić samoczynne wyłączenie zasilania w przypadku uszkodzenia obwodu elektrycznego, w dopuszczalnym czasie nie przekraczającym 5 sekund. Realizację samoczynnego wyłączenia zapewnią wyłączniki typu Bi.

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną, stanowiącą część III SIWZ (Projekt budowlany, Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, Przedmiar robót, Opis techniczny) oraz na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącym część II SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 50

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum 2 roboty budowlane polegające na budowie lub modernizacji linii kablowych energetycznych o długości, co najmniej 1000 m każda, z których, co najmniej jedna wykonana była na terenie o ograniczonym dostępie.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców ocena spełnienia warunków dotyczyć będzie wszystkich wykonawców łącznie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje kadrą:
1) 1 (jedną) osobą, która będzie pełniła funkcję Kierownika budowy, posiadającą wykształcenie techniczne elektryczne, uprawnienia SEP D, E, uprawnienia budowlane oraz uprawnienia wglądu do dokumentów niejawnych
2) 1 (jedną) osobą, z wykształceniem technicznym, z uprawnieniami geodezyjnymi oraz uprawnieniami do wglądu do dokumentów niejawnych.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców ocena spełnienia warunków dotyczyć będzie wszystkich wykonawców łącznie.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie powadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na wartość nie mniejszą niż 200 000 zł (słownie złotych: dwieście tysięcy).
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców ocena spełnienia warunków dotyczyć będzie wszystkich wykonawców łącznie

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
Do złożenia oferty zostaną zaproszeni Wykonawcy, którzy uzyskają największą liczbę punktów za wykonane roboty budowlane w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, polegających na budowie lub modernizacji linii kablowych energetycznych, o długości co najmniej 1 000 m.
Zamawiający przyzna po jednym punkcie za każdą wykonaną robotę budowlaną, która spełnia w/w wymagania.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany istotnych postanowień Umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy, w razie:
a. nadzwyczajnej zmiany stosunków, określonej w art. 3571 kodeksu cywilnego,
b. zaistnienia nieprzewidywalnych warunków fizycznych,
c. zaistnienia siły wyższej,
d. przedłużających się procedur związanych z wykorzystaniem przez wykonawców środków ochrony prawnej w zamówieniach publicznych lub innych procedur zamówień publicznych,
e. zmiany przepisów prawnych, w tym zmiany stawki podatku od towarów i usług mającej zastosowanie do Przedmiotu Umowy lub też zmiany ustalonej praktyki stosowania tej stawki,
f. wydania decyzji, postanowień lub innych aktów administracyjnych mających wpływ na wykonanie Przedmiotu Umowy,
g. wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności, w tym wystąpienia opóźnień niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego w uzyskaniu informacji od innych podmiotów,
h. przestojów lub opóźnień spowodowanych przez Zamawiającego,
i. naliczenia kar umownych,
j. wad dokumentacji projektowej przekazanej przez Zamawiającego,
k. znalezisk archeologicznych, o charakterze militarnym,
l. wstrzymania bądź zawieszenia finansowania Umowy,
o ile okoliczności te powodują konieczność zmiany terminu i / lub wysokości, wartości lub sposobu spełnienia świadczeń Stron.

Nieprzewidywalne warunki fizyczne oznaczają jakiekolwiek działanie sił natury, które jest racjonalnie niemożliwe do przewidzenia przez doświadczonego wykonawcę do dnia złożenia Oferty lub takie, że od doświadczonego wykonawcy nie można było w sposób rozsądny oczekiwać zastosowania przeciw niemu wystarczających środków ostrożności

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: nie dotyczy

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ zostanie przesłana wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert

Data składania wniosków, ofert: 15/10/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 08:50

Miejsce składania:
Urząd Morski w Gdyni, Kancelaria Ogólna (pok. nr 8) ul. Chrzanowskiego 10, 81-338 Gdynia

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

inne_dokumenty:
1) pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia - jeżeli dotyczy
2) pełnomocnictwo - jeżeli dotyczy

Kody CPV:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Podobne przetargi

266830 / 2009-08-05 - Podmiot prawa publicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Roboty dodatkowe do Kontraktu nr 8.1 - likwidacja kolizji trasy kolektora B na odcinku B4 = B17 z trasą linii energetycznej, polegający na wykonaniu przełożenia 2 sztuk podziemnych kabli EN

190870 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Tczew - Tczew (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Budowa oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy Czatkowskiej i na terenie osiedla przy ulicy Czatkowskiej w Tczewie

336659 / 2010-11-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Remont linii kablowej nn 0,4kV wraz ze złączami kablowymi do zasilania urządzeń nawigacyjnych oraz oświetlenia Nabrzeża Wschodniego wejścia do Portu Gdańsk

84323 / 2015-06-10 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
usunięcie kolizji elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych linii kablowych z budynkiem nr 7 na terenie Komendy Portu Wojennego Gdynia wraz z protokołami badania stanu izolacji kabli po usunięciu awarii lub kolizji oraz geodezyjnym pomiarem powykonawczym na podstawie dokumentacji zdjęciowej i przedmiaru na czynnej budowie (zadanie 13302)

163571 / 2013-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chojnicki - Chojnice (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Wykonanie robót dodatkowych dla zadania pn. Przebudowa ulicy Derdowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Zieloną, Wysoką, Mickiewicza, Kilińskiego oraz przebudowa ulicy Zielonej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Strzelecką w Chojnicach.

160197 / 2012-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bytów - Bytów (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Przebudowa elektroenergetycznej linii SN-15kV w miejscowości Dąbie gmina Bytów

67945 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Tczew - Tczew (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Budowa oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy Czatkowskiej i na terenie osiedla przy ulicy Czatkowskiej w Tczewie

196394 / 2011-07-12 - Inny: Skarb Państwa - Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Remont i modernizacja oświetlenia placu siedziby n-ctwa oraz dostawa i montaż agregatu prądotwórczego.

195042 / 2011-07-12 - Inny: jednostka bużetowa samorządu terytorialnego

Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich "Twierdza Gdańsk" - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
ZP/05/2011 Budowa oświetlenia parku oraz kabli zasilających system monitoringu, na terenie PKFM Twierdza Gdańsk w Gdańsku - w ramach zadania EKO Hewelianum

130752 / 2011-05-26 - Inny: Port Morski

ZarzÄ…d Morskiego Portu Gdynia S.A. - Gdynia (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
wykonanie uzupełniających robót budowlanych polegających na wbudowaniu studzienek kanalizacji kablowej w ramach realizacji projektu inwestycyjnego Rozbudowa infrastruktury portowej do obsługi statków ro-ro z dostępem drogowym i kolejowym w Porcie Gdynia.

76119 / 2009-05-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Wykonanie przyłączy elektroenergetycznych n.n. 0,4 kV dla potrzeb budynków Uniwersytetu Gdańskiego przy Al. Marszałka Piłsudskiego 46 w Gdyni

197738 / 2014-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Smętowo Graniczne - Smętowo Graniczne (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Przebudowa istniejącego odcinka linii napowietrznej nn - 0,4kV kolidującej z planowaną zabudową na działce nr 29/2 w ramach projektu : Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w miejscowości Smętówko.

265113 / 2012-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
: Budowa oświetlenia ulicznego na drogach gminnych w Pogórzu: Herberta, Dunina, Poświatowskiej, Baryki i Borowskiego

231792 / 2009-07-09 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)
Wykonanie przyłączy elektroenergetycznych n.n. 0,4 kV dla potrzeb budynków Uniwersytetu Gdańskiego przy Al. Marszałka Piłsudskiego 46 w Gdyni