Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

91543 / 2009-06-10 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Smętowo Graniczne (Smętowo Graniczne)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2009-04-30 pod pozycją 128286. Zobacz ogłoszenie 128286 / 2009-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 91543

Data publikacji: 2009-06-10

Nazwa: Urząd Gminy Smętowo Graniczne

Ulica: ul. Dworcowa 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Smętowo Graniczne

Kod pocztowy: 83-230

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 5619033

Numer faxu: 058 5619520

Regon: 00054715800000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 128286

Data wydania biuletynu: 2009-04-30

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2009

Pozycja ogłoszenia: 128286

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kopytkowie o poradnię rehabilitacyjną.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kopytkowie o poradnię rehabilitacyjna.
Przedmiotem inwestycji na działce nr 62 w Kopytkowie jest rozbudowa istniejącego budynku, będącego siedzibą Gminnego Ośrodka Zdrowia, polegająca na dobudowaniu łącznikiem do istniejącego obiektu od strony południowej nowego budynku poradni rehabilitacyjnej, określanej w dokumentacji technicznej jako oddział rehabilitacji. Zaprojektowany budynek jest budynkiem placówki zdrowotnej o powierzchni zabudowy 337,00 m2, powierzchni użytkowej 281,89 m2, kubaturze 1682,00 m3, jednokondygnacyjny, w skład którego wchodzą:
- gabinet lekarski
- 2 gabinety fizjoterapii
- 2 gabinety kinezyterapii
- pomieszczenie do masażu ręcznego
- gabinet hydroterapii
- inne pomieszczenia pomocnicze jak toalety, recepcja, poczekalnie, szatnia, kącik dla
sprzątaczki.

Budynek ma być wyposażony w instalację wodociągową, kanalizacyjną, c.o., elektryczną. Ogrzewanie w zakresie ciepłej wody oraz c.o. z istniejącej kotłowni. Ścieki sanitarne odprowadzane będą do istniejącej kanalizacji sanitarnej.

1. Elementy konstrukcyjne.

1.1. Fundamenty.

Stwierdzono, że pod projektowanym obiektem zalegają piaski i żwiry pod warstwą humusu, które nadają się do bezpośredniego posadowienia na nich budynku.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 września 1998 r. W sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz. U. Nr 126, poz. 839) zaprojektowany obiekt zaliczony jest do pierwszej kategorii geotechnicznej.
Przyjęto grunt kategorii II o średniej wytrzymałości od 0,15 do 0,28 Mpa. W projekcie przyjęto maksymalne naprężenia pod ławami fundamentowymi:

qfn=0,20 MPa

Po wykonaniu wykopu pod całym budynkiem stwierdzić należy, czy grunt odpowiada założeniom projektu. Ławy fundamentowe wykonać z betonu C16/20, zbrojonego prętami ze stali BST500 (klasa A-III) i strzemionami ze stali St0S (kl. A-0) według projektu. Pod fundamentami wykonać 10 cm. podlewki z chudego betonu C8/10.

UWAGA!
W narożnikach budynku oraz w części środkowej do zbrojenia fundamentów przyspawać bednarkę wypuszczoną na zewnątrz ścian w celu podłączenia uziomów odgromowych.

1.2. Ściany fundamentowe.

Ściany fundamentowe przyjęto z bloczków betonowych, wykonanych z betonu C20/25 na zaprawie cementowej marki 5,0 MPa. Ściany zewnętrzne ocieplić polistyrenem ekstrudowanym o grubości zgodnej z projektem architektonicznym (co najmniej 8 cm).

1.3. Ściany zewnętrzne.

Ściany zewnętrzne zaprojektowano w technologii tradycyjnej z bloczków gazobetonowych na zaprawie cementowo-wapiennej marki 1,5 MPa. Ściany zewnętrzne ocieplić polistyrenem o grubości zgodnej z projektem architektonicznym (10 cm i 12cm).

1.4. Strop.

Zaprojektowano płytę żelbetową, wylewaną na mokro na miejscu budowy. Stosować beton C20/25 oraz zbrojenie ze stali BST500 (34GS) i pręty rozdzielcze ze stali St0. Szczegóły zbrojenia pokazano na rysunkach konstrukcyjnych.

1.5. Nadproża, podciągi i wieniec.

Nadproża o rozpiętości w świetle muru do 240 cm wykonać z belek żelbetowych, prefabrykowanych typu L-19. Szczegóły zbrojenia pozostałych elementów pokazano na rysunkach konstrukcyjnych.






1.6. Ścianki działowe.

Ścianki działowe częściowo wymurować z płytek gazobetonowych odmiany 0,6 MPa i grubości 12 cm, na zaprawie cementowo-wapiennej marki 1,5 MPa. Część ścianek zaprojektowano na profilach stalowych, ocynkowanych C100, wypełnionych wełną mineralną, osłoniętą folia polietylenową. Ścianki wykonać zgodnie z projektem architektonicznym, w którym oznaczono rodzaje materiału, z którego wykonano ścianki. Szachty instalacyjne osłonić ściankami z płyt RIGIPS na stelażu CW 75/06.

1.7. Sufity podwieszone.

Pod stropem żelbetowym zaprojektowano przestrzeń powyżej sufitu podwieszonego. Będą tam umieszczone wszystkie projektowane instalacje, w tym przede wszystkim wentylacja mechaniczna. Sufit podwiesić za pomocą ocynkowanych wieszaków stalowych do stropu żelbetowego.

1.8. Dach

Zaprojektowano dach o konstrukcji drewnianej, płatwiowo-kleszczowy. Zastosowano drewno konstrukcyjne klasy C-30. Drewno przed zamontowaniem należy zaimpregnować zestawami uodparniającymi na działanie ognia oraz grzybów. Preparaty winny posiadać atest zezwalający na zastosowanie w pomieszczeniach przeznaczonych dla przebywania ludzi.

1.9. Podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Pozostanie istniejący podjazd. Konieczne będzie skorygowanie dolnej części podjazdu i wykonanie nowych balustrad.
Balustrady wykonać ze stali szlachetnej. Dla oszczędności dopuszcza się wykonanie balustrady ze stali zwykłej malowanej zestawem farb antykorozyjnych.

2. Część wykończeniowa.

Elementy wykończeniowe należy wykonać z uwzględnieniem uwag zawartych w opisach na rysunkach.

2.1. Posadzki.

Wszystkie posadzki w pomieszczeniach wykonać zgodnie z opisami na rzucie i przekroju. Muszą być łatwo zmywalne.
Posadzki w części komunikacyjnej wykonać z płytek ceramicznych, posiadających V klasę ścieralności typu GRES. W gabinetach lekarskich, salach terapeutycznych, pomieszczeniach socjalnych typu szatnie czy też w pomieszczeniach biurowych zakłada się posadzki również łatwo zmywalne lecz z wykładzin zgrzewanych, rulonowych z PVC.





2.2. Stolarka.

Wszystkie okna i drzwi wykonać zgodnie z zestawieniem oraz z opisami na rzutach. W projektowanych pomieszczeniach występuje kilka rodzajów drzwi i okien.
Przewiduje się wykonanie większości drzwi i okien wg poniższego wykazu:
- drzwi wewnętrzne do pomieszczeń: pełne, z drewna klejonego.
- drzwi wejściowe od strony placu: zaprojektowano z aluminium.
- Stolarkę okienną wykonać z profili PCV, o współczynniku izolacyjności termicznej nie większym niż 1,3. Okna powinny posiadać system mikrowentylacji. Parapety zewnętrzne i wewnętrzne typu PCV.

2.3. Tynki i okładziny ścienne.

Na ścianach murowanych wykonać tynki gładkie cementowo-wapienne kategorii III..
W pomieszczeniach mokrych takich jak: łazienki, umywalnie, w.c. całe ściany wyłożyć płytkami glazurowanymi do sufitu.
W pomieszczeniach do terapii ściany wyłożyć płytkami glazurowanymi do wysokości 2,1 m. Powyżej glazury ściany i sufity malować farbami emulsyjnymi.

2.4 Wentylacja.

Wszystkie pomieszczenia muszą być wentylowane.
W większości pomieszczeń zaprojektowano wentylację mechaniczną. Wentylację mechaniczną należy wykonać zgodnie z odrębnym opracowaniem.

3. Budynki do rozebrania.

Teren, na którym znajduje się omawiany budynek ogrodzony jest ogrodzeniem z siatki. Można wykorzystać to ogrodzenie jako zabezpieczenie przed dostępem osób postronnych na plac rozbiórki. Należy jedynie wykonać ogrodzenie zabezpieczające od strony terenu działki. Budynki przeznaczone do rozbiórki to obiekty drewniane parterowe o wysokości do 3m zlokalizowane bezpośrednio przy granicy działki.
Pracownicy, prowadzący prace rozbiórkowe muszą być zaopatrzeni w kaski ochronne, odzież ochronną oraz odpowiednie narzędzia.
Konstrukcja dachowa budynków gospodarczych powinna zostać rozebrana w pierwszej kolejności. Prace rozbiórkowe rozpocząć od rozebrania pokrycia dachowego. Rozbiórkę prowadzić w miarę możliwości tak, aby nie uszkodzić rozbieranych elementów, głównie w celu zabezpieczenia się przed nie kontrolowanym spadaniem elementów. Należy odciąć elementy konstrukcyjne dachu przy podporach, a następnie złożyć na placu rozbiórki.
W następnej kolejności przystąpić należy do rozbiórki ścian zaczynając od elementów osłonowych. Przed rozpoczęciem demontażu słupów należy je zabezpieczyć przed przewróceniem za pomocą podparcia stemplami lub przez zawieszenie ich górnej części na haku dźwigu. Ostatecznie rozkuć elementy podparcia słupów i zniwelować teren w miejscu gdzie były zlokalizowane budynki.

Szacunkowa wartość zamówienia: 1018930.02

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Data udzielenie zamówienia: 10/06/2009

Liczba ofert: 1

Nazwa wykonawcy:
Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe TAMUR TADEUSZ SZCZUBEŁEK

Adres pocztowy wykonawcy: UL. OWIDZKA 20

Miejscowość: STAROGARD GDAŃSKI

Kod pocztowy: 83-200

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Cena wybranej oferty: 648092.14

Cena minimalna: 648092.14

Cena maksymalna: 648092.14

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
452151008 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452623107 (Zbrojenie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia: 454422209

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

306601 / 2010-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gardeja - Gardeja (pomorskie)
CPV: 452151008 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)
Adaptacja pomieszczeń po Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gardei

304047 / 2008-11-06 - Uczelnia publiczna

Akademia Medyczna - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452151008 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)
Realizacja obiektu - Łącznik nr III - Łączniki komunikacyjne - I Etap - dla zadania Centrum Medycyny Inwazyjnej AMG.

528218 / 2012-12-27 - Inny: Spółka prawa handlowego

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia" Sp. z o.o. w Kościerzynie - Kościerzyna (pomorskie)
CPV: 452151008 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)
Wprowadzenie nowych usług w zakresie rehabilitacji dla społeczności Gminy Karsin poprzez rozbudowę Ośrodka Zdrowia Karsin

40444 / 2009-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brusy - Brusy (pomorskie)
CPV: 452151008 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)
Wykonanie i remont instalacji wod. - kan. i c.o. zgodnie z projektem w pomieszczeniach budynku przychodni lekarskiej w Brusach przy ulicy Dworcowej 24

25009 / 2009-01-22 - Uczelnia publiczna

Akademia Medyczna - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452151008 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlano-montażowych dotyczących budowy pawilonu diagnostycznego PET/CT dla potrzeb Zakładu Medycyny Nuklearnej .

14447 / 2009-01-13 - Uczelnia publiczna

Akademia Medyczna - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452151008 (Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych)
Realizacja obiektu - Łącznik nr III - Łączniki komunikacyjne - I Etap - dla zadania Centrum Medycyny Inwazyjnej AMG..