Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

323845 / 2011-12-08 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Żninie (Żnin)

Przeprowadzenie zajęć pozaszkolnych pt. Bezpieczeństwo żywności z HACCP i GHP dla 45 uczniów techników i szkół zawodowych Powiatu Żnińskiego biorących udział w projekcie Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Opis zamówienia

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Celem zajęć Bezpieczeństwo żywności z HACCP i GHP jest nabycie przez uczniów wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych zasad wprowadzania systemu HARCAP oraz nauka dobrych praktyk higienicznych i żywieniowych w zakładach pracy.
2.2.Uczestnicy zajęć: łączna liczba uczestników zajęć wyniesie 45 uczniów techników i szkół zawodowych o profilach żywnościowych i rolniczych. Zajęcia odbywać się będą w 4 grupach zajęciowych. Rekrutacja uczestników zajęć leży w gestii Zamawiającego. Listy rekrutacyjne Wykonawca otrzyma od Zamawiającego przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
2.3.Termin przeprowadzenia zajęć: zajęcia powinny się rozpocząć nie wcześniej niż 2 stycznia 2012r., i zakończyć nie później niż do 30 czerwca 2012r.
2.4.Miejsce prowadzenia zajęć: Zajęcia powinny się odbywać w salach lekcyjnych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żnińskiego tj.:
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, ul. Browarowa 14 - 1 grupa
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie, ul. Żnińska 8 - 1 grupa
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Piechcinie, ul. Radłowska 10 - 1 grupa
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, ul 3 Maja 30 - 1 grupa
Sale lekcyjne zostaną udostępnione Wykonawcy nieodpłatnie.
2.5.Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia:
2.5.1.Zakres przedmiotowych zajęć powinien być realizowany z uwzględnieniem posiadanej przez uczestników wiedzy i podbudowy merytorycznej, zatem program nauczania powinien być dostosowany do praktycznych i teoretycznych umiejętności uczestników.
2.5.2.Zajęcia powinna prowadzić osoba posiadająca uprawnienia auditora systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwa żywności
2.5.3.Zajęcia mają obejmować 30 godzin dydaktycznych na grupę (godzina dydaktyczna - 45 minut) i powinny być realizowane poprzez 2- lub 3- godzinne spotkania.
2.5.4.W ramach 30 godzin zajęć Wykonawca zagwarantuje uczestnikom co najmniej 5 godzin zajęć praktycznych polegających na wizycie studyjnej w zakładzie pracy o profilu spożywczym posiadającym Certyfikat HACCP, z zastrzeżeniem, że lokalizacja ww. zakładu powinna mieścić się w województwie kujawsko-pomorskim. Wykonawca zagwarantuje na własny koszt:
- Pobyt i zajęcia na terenie zakładu pracy
- Transport
- Dwudaniowy obiad dla uczestników
- Opiekunów w liczbie co najmniej 1 osoby na 15 uczniów
- Ubezpieczenie OC i NNW uczniów
2.5.5.Uczestnik musi być zapoznany z takimi zagadnieniami jak:
- Zasady Dobrej Praktyki Higienicznej GHP
-źródła zanieczyszczeń mikrobiologicznych i chemicznych żywności
- choroby przenoszone drogą pokarmową, zatrucia pokarmowe oraz czynniki, które je wywołują, zagadnienie zapobiegania zatruciom pokarmowym
- zasady racjonalnego żywienia - wpływ żywienia na zdrowie
- Zasady wewnętrznej kontroli HACCP
-Europejskie i krajowe regulacje prawne dotyczące wdrażania systemu HACCP
-HACCP - podstawowe pojęcia i definicje
-Pochodzenie i cele systemu HACCP
-Zasady i etapy tworzenia systemu HACCP
-Dokumentacje systemu HACCP
-Wdrażanie i weryfikacja systemu
-Wady i zalety systemu i jego powiązania z innymi systemami jakości
2.5.6.Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest przedstawić szczegółowy program tematyczny zajęć w podziale na liczbę godzin poświęconą poszczególnym zagadnieniom.
2.5.7.Zajęcia muszą być dostosowane do planu obowiązkowych zajęć dydaktycznych w szkołach, w których są prowadzone. Zajęcia powinny odbywać się od poniedziałku do piątku - nie dłużej niż do godziny 19.00. Zamawiający dopuszcza możliwość organizacji zajęć w soboty, nie dłużej jednak niż do godziny 14.00. Harmonogram zajęć Wykonawca uzgodni z uczestnikami zajęć w każdej z 4 grup i przedstawi jego rozkład Zamawiającemu w formie elektronicznej i pisemnej.
2.5.8.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu podręczników oraz wszelkich materiałów dydaktycznych niezbędnych do przeprowadzenia zajęć po jednym egzemplarzu dla każdego uczestnika. Kopie opracowanych własnych materiałów dydaktycznych Wykonawca przekaże Zamawiającemu w celu udokumentowania procesu dydaktycznego.
2.5.9.Wykonawca przeprowadzi wśród uczestników badanie poziomu wiedzy na temat zaadnień będących przedmiotem zajęć: na początku (badanie na wejście) i na końcu (na wyjście) zajęć. Wyniki tych badań należy przekazać Zamawiającemu.
2.5.10.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika zajęć wypełnianego zgodnie z programem zajęć, wymiarem godzin oraz tematyką zajęć, list obecności, list odbioru materiałów dydaktycznych.
2.5.11.Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego pisemnego informowania Biuro Projektu o nieobecności uczestników na zajęciach lub o rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach w trakcie ich trwania.
2.5.12.Wykonawca zobowiązany jest do udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację i jakość przeprowadzonego zajęć.
2.5.13.Ukończenie zajęć musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem/certyfikatem wystawionym przez Wykonawcę, potwierdzającym ich ukończenie oraz potwierdzającym pozytywne zaliczenie egzaminu. Zaświadczenie powinno zawierać co najmniej następujące informacje i oznaczenia:
-pieczęć organizatora,
-tytuł: Zaświadczenie o ukończeniu
-imię i nazwisko uczestnika,
-data urodzenia, miejsce urodzenia, województwo,
-nazwa formy kształcenia,
-nazwę organizatora kształcenia,
-termin realizacji zajęć,
-cel zajęć,
-miejsce i datę wydania,
-nr z rejestru
-pieczęć i podpis osoby upoważnionej przez organizatora kształcenia
-nazwę zajęć edukacyjnych,
-wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
-pieczęć imienną i podpis osoby upoważnionej przez organizatora kształcenia,
-logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
-logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej
i Europejskiego Funduszu Społecznego
-zapis Projekt Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2.5.14.W przypadku gdy nie ma możliwości spełnienia powyższych wymogów (np. zajęcia kończą się wydaniem świadectwa na formularzu według wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej), uczestnicy powinni otrzymać dodatkowe dyplomy spełniające powyższe wymogi informacyjne.
2.5.15.Wykonawca zobowiązany jest przekazać do Biura Projektu wymaganą dokumentację dydaktyczną w terminie 7 dni po ukończeniu zajęć (dzienniki zajęć, listy obecności i odbioru - w oryginale, zaświadczenia-certyfikaty i inne - w postaci uwierzytelnionych kopii).

2.5.16.Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia wymaganego logotypu na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją zajęć, zgodnie z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach i materiałach dydaktycznych związanych z organizacją zajęć, w tym również w miejscu realizacji powinna być stosowana zasada wizualizacji).
2.5.17.Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt do ubezpieczenia uczestników zajęć od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z prowadzeniem zajęć.
2.5.18.Koszt usługi powinien uwzględniać przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, materiałów dydaktycznych, dojazd prowadzących zajęcia, koszt egzaminu kończącego się certyfikatem.
2.6.Zamawiający wyposaży każdego uczestnika zajęć w:
- zestaw: długopis, brulion A4, teczka
- komplet dydaktyczny. Dokumentacja HACCP wzorcowa wersja CD-ROM
- Praktyczny poradnik wdrażania systemu HACCP - producenci żywności, autorstwa Haliny Turlejskiej, Wydawnictwo ODDiK. Pozostały sprzęt i materiały dydaktyczne zapewnia Wykonawca.
2.7.Dodatkowo Wykonawca otrzyma po jednym dzienniku zajęć na grupę, który będzie zobowiązany wypełniać a po wykonaniu zadania - zwrócić zamawiającemu.
2.8.Zamawiający zapewni uczestnikom zajęć poczęstunek (kawa, herbata, napoje i ciastka), których dysponentem wg potrzeb będzie Wykonawca.
2.9.Zamawiający przewiduje nagrody książkowe dla najlepszych uczestników zajęć (po 1 uczestniku z każdej grupy zajęciowej), których zakup leży w gestii Zamawiającego.
2.10.Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
- Dokonania kontroli przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego w zakresie przebiegu i sposobu prowadzenia zajęć, a także uczestnictwa w ocenie końcowej uczestników zajęć,
- Dokonania oceny zajęć przez uczestników poprzez wykorzystanie do tego celu ankiet dostarczonych przez Zamawiającego.
2.11.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją przedmiotu zamówienia do dnia 31 grudnia 2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
2.12.Wykonawca zobowiązuje się również do udostępnienia do wglądu Zamawiającemu oraz innym podmiotom upoważnionym do kontroli projektu wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym dokumentów elektronicznych, przez cały okres ich przechowywania.
2.13.Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia musi przestrzegać przepisów zawartych w Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - w części dotyczącej zasad zatrudniania personelu projektu oraz Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z zawartą umową.
2.14.Zamawiający żąda wskazania w ofercie przez Wykonawcę czy daną część zamówienia wykonawca powierzy podwykonawcy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 323845

Data publikacji: 2011-12-08

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Żninie

Ulica: ul. Potockiego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Żnin

Kod pocztowy: 88-400

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3031100

Numer faxu: 052 3031302

Adres strony internetowej: www.bip.powiat.znin.pl

Regon: 09236143300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie zajęć pozaszkolnych pt. Bezpieczeństwo żywności z HACCP i GHP dla 45 uczniów techników i szkół zawodowych Powiatu Żnińskiego biorących udział w projekcie Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Celem zajęć Bezpieczeństwo żywności z HACCP i GHP jest nabycie przez uczniów wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych zasad wprowadzania systemu HARCAP oraz nauka dobrych praktyk higienicznych i żywieniowych w zakładach pracy.
2.2.Uczestnicy zajęć: łączna liczba uczestników zajęć wyniesie 45 uczniów techników i szkół zawodowych o profilach żywnościowych i rolniczych. Zajęcia odbywać się będą w 4 grupach zajęciowych. Rekrutacja uczestników zajęć leży w gestii Zamawiającego. Listy rekrutacyjne Wykonawca otrzyma od Zamawiającego przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
2.3.Termin przeprowadzenia zajęć: zajęcia powinny się rozpocząć nie wcześniej niż 2 stycznia 2012r., i zakończyć nie później niż do 30 czerwca 2012r.
2.4.Miejsce prowadzenia zajęć: Zajęcia powinny się odbywać w salach lekcyjnych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żnińskiego tj.:
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, ul. Browarowa 14 - 1 grupa
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie, ul. Żnińska 8 - 1 grupa
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Piechcinie, ul. Radłowska 10 - 1 grupa
- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, ul 3 Maja 30 - 1 grupa
Sale lekcyjne zostaną udostępnione Wykonawcy nieodpłatnie.
2.5.Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia:
2.5.1.Zakres przedmiotowych zajęć powinien być realizowany z uwzględnieniem posiadanej przez uczestników wiedzy i podbudowy merytorycznej, zatem program nauczania powinien być dostosowany do praktycznych i teoretycznych umiejętności uczestników.
2.5.2.Zajęcia powinna prowadzić osoba posiadająca uprawnienia auditora systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwa żywności
2.5.3.Zajęcia mają obejmować 30 godzin dydaktycznych na grupę (godzina dydaktyczna - 45 minut) i powinny być realizowane poprzez 2- lub 3- godzinne spotkania.
2.5.4.W ramach 30 godzin zajęć Wykonawca zagwarantuje uczestnikom co najmniej 5 godzin zajęć praktycznych polegających na wizycie studyjnej w zakładzie pracy o profilu spożywczym posiadającym Certyfikat HACCP, z zastrzeżeniem, że lokalizacja ww. zakładu powinna mieścić się w województwie kujawsko-pomorskim. Wykonawca zagwarantuje na własny koszt:
- Pobyt i zajęcia na terenie zakładu pracy
- Transport
- Dwudaniowy obiad dla uczestników
- Opiekunów w liczbie co najmniej 1 osoby na 15 uczniów
- Ubezpieczenie OC i NNW uczniów
2.5.5.Uczestnik musi być zapoznany z takimi zagadnieniami jak:
- Zasady Dobrej Praktyki Higienicznej GHP
-źródła zanieczyszczeń mikrobiologicznych i chemicznych żywności
- choroby przenoszone drogą pokarmową, zatrucia pokarmowe oraz czynniki, które je wywołują, zagadnienie zapobiegania zatruciom pokarmowym
- zasady racjonalnego żywienia - wpływ żywienia na zdrowie
- Zasady wewnętrznej kontroli HACCP
-Europejskie i krajowe regulacje prawne dotyczące wdrażania systemu HACCP
-HACCP - podstawowe pojęcia i definicje
-Pochodzenie i cele systemu HACCP
-Zasady i etapy tworzenia systemu HACCP
-Dokumentacje systemu HACCP
-Wdrażanie i weryfikacja systemu
-Wady i zalety systemu i jego powiązania z innymi systemami jakości
2.5.6.Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest przedstawić szczegółowy program tematyczny zajęć w podziale na liczbę godzin poświęconą poszczególnym zagadnieniom.
2.5.7.Zajęcia muszą być dostosowane do planu obowiązkowych zajęć dydaktycznych w szkołach, w których są prowadzone. Zajęcia powinny odbywać się od poniedziałku do piątku - nie dłużej niż do godziny 19.00. Zamawiający dopuszcza możliwość organizacji zajęć w soboty, nie dłużej jednak niż do godziny 14.00. Harmonogram zajęć Wykonawca uzgodni z uczestnikami zajęć w każdej z 4 grup i przedstawi jego rozkład Zamawiającemu w formie elektronicznej i pisemnej.
2.5.8.Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom kursu podręczników oraz wszelkich materiałów dydaktycznych niezbędnych do przeprowadzenia zajęć po jednym egzemplarzu dla każdego uczestnika. Kopie opracowanych własnych materiałów dydaktycznych Wykonawca przekaże Zamawiającemu w celu udokumentowania procesu dydaktycznego.
2.5.9.Wykonawca przeprowadzi wśród uczestników badanie poziomu wiedzy na temat zaadnień będących przedmiotem zajęć: na początku (badanie na wejście) i na końcu (na wyjście) zajęć. Wyniki tych badań należy przekazać Zamawiającemu.
2.5.10.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika zajęć wypełnianego zgodnie z programem zajęć, wymiarem godzin oraz tematyką zajęć, list obecności, list odbioru materiałów dydaktycznych.
2.5.11.Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego pisemnego informowania Biuro Projektu o nieobecności uczestników na zajęciach lub o rezygnacji z uczestnictwa w zajęciach w trakcie ich trwania.
2.5.12.Wykonawca zobowiązany jest do udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację i jakość przeprowadzonego zajęć.
2.5.13.Ukończenie zajęć musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem/certyfikatem wystawionym przez Wykonawcę, potwierdzającym ich ukończenie oraz potwierdzającym pozytywne zaliczenie egzaminu. Zaświadczenie powinno zawierać co najmniej następujące informacje i oznaczenia:
-pieczęć organizatora,
-tytuł: Zaświadczenie o ukończeniu
-imię i nazwisko uczestnika,
-data urodzenia, miejsce urodzenia, województwo,
-nazwa formy kształcenia,
-nazwę organizatora kształcenia,
-termin realizacji zajęć,
-cel zajęć,
-miejsce i datę wydania,
-nr z rejestru
-pieczęć i podpis osoby upoważnionej przez organizatora kształcenia
-nazwę zajęć edukacyjnych,
-wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
-pieczęć imienną i podpis osoby upoważnionej przez organizatora kształcenia,
-logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
-logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej
i Europejskiego Funduszu Społecznego
-zapis Projekt Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2.5.14.W przypadku gdy nie ma możliwości spełnienia powyższych wymogów (np. zajęcia kończą się wydaniem świadectwa na formularzu według wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej), uczestnicy powinni otrzymać dodatkowe dyplomy spełniające powyższe wymogi informacyjne.
2.5.15.Wykonawca zobowiązany jest przekazać do Biura Projektu wymaganą dokumentację dydaktyczną w terminie 7 dni po ukończeniu zajęć (dzienniki zajęć, listy obecności i odbioru - w oryginale, zaświadczenia-certyfikaty i inne - w postaci uwierzytelnionych kopii).

2.5.16.Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia wymaganego logotypu na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją zajęć, zgodnie z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach i materiałach dydaktycznych związanych z organizacją zajęć, w tym również w miejscu realizacji powinna być stosowana zasada wizualizacji).
2.5.17.Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt do ubezpieczenia uczestników zajęć od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z prowadzeniem zajęć.
2.5.18.Koszt usługi powinien uwzględniać przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, materiałów dydaktycznych, dojazd prowadzących zajęcia, koszt egzaminu kończącego się certyfikatem.
2.6.Zamawiający wyposaży każdego uczestnika zajęć w:
- zestaw: długopis, brulion A4, teczka
- komplet dydaktyczny. Dokumentacja HACCP wzorcowa wersja CD-ROM
- Praktyczny poradnik wdrażania systemu HACCP - producenci żywności, autorstwa Haliny Turlejskiej, Wydawnictwo ODDiK. Pozostały sprzęt i materiały dydaktyczne zapewnia Wykonawca.
2.7.Dodatkowo Wykonawca otrzyma po jednym dzienniku zajęć na grupę, który będzie zobowiązany wypełniać a po wykonaniu zadania - zwrócić zamawiającemu.
2.8.Zamawiający zapewni uczestnikom zajęć poczęstunek (kawa, herbata, napoje i ciastka), których dysponentem wg potrzeb będzie Wykonawca.
2.9.Zamawiający przewiduje nagrody książkowe dla najlepszych uczestników zajęć (po 1 uczestniku z każdej grupy zajęciowej), których zakup leży w gestii Zamawiającego.
2.10.Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
- Dokonania kontroli przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego w zakresie przebiegu i sposobu prowadzenia zajęć, a także uczestnictwa w ocenie końcowej uczestników zajęć,
- Dokonania oceny zajęć przez uczestników poprzez wykorzystanie do tego celu ankiet dostarczonych przez Zamawiającego.
2.11.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją przedmiotu zamówienia do dnia 31 grudnia 2020r. w sposób zapewniający dostępność, poufność i bezpieczeństwo oraz do informowania Zamawiającego o miejscu archiwizacji dokumentów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
2.12.Wykonawca zobowiązuje się również do udostępnienia do wglądu Zamawiającemu oraz innym podmiotom upoważnionym do kontroli projektu wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym dokumentów elektronicznych, przez cały okres ich przechowywania.
2.13.Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia musi przestrzegać przepisów zawartych w Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - w części dotyczącej zasad zatrudniania personelu projektu oraz Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z zawartą umową.
2.14.Zamawiający żąda wskazania w ofercie przez Wykonawcę czy daną część zamówienia wykonawca powierzy podwykonawcy.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2012

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga od wykonawców wnoszenia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy oraz na podstawie złożonego oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych, prowadzony przez właściwy - dla siedziby jednostki szkoleniowej - wojewódzki urząd pracy lub wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych o uprawnieniach publicznych (w przypadku placówek niepublicznych) lub aktualnego aktu założycielskiego (w przypadku placówek publicznych),

Wiedza i doświadczenie:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy oraz na podstawie złożonego wykazu wykonanych (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych) w okresie 3 lat przed upływem terminu ofert (a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie), dwóch usług szkoleniowych, w ramach których przeszkolono co najmniej po 20 osób w zakresie odpowiadającym rodzajem przedmiotowi zamówienia. Do każdej usługi wskazanej w wykazie należy przedstawić dokument potwierdzający, że ta usługa została wykonana (lub jest wykonywana) należycie

Potencjał techniczny:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy oraz na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresem wykonywanych przez nie czynności.

Sytuacja ekonomiczna:
Weryfikacja spełnienia warunku będzie następować na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 22 ustawy.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Pełnomocnictwo (w oryginale) do reprezentowania podmiotów występujących wspólnie (konsorcja, spółki cywilne) o przedmiotowe zamówienie, określające zakres udzielonego pełnomocnictwa (pełnomocnik winien być powołany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego z uwzględnieniem istotnych dla stron postanowień, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy, określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do siwz.
2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy za wyjątkiem sytuacji określonych w ust. 3 niniejszego rozdziału.
3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli zajdzie którykolwiek z niżej wymienionych warunków:
a)powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez strony;
b)zaistnieje niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy, w szczególności termin realizacji zamówienia.
c)wystąpienia w trakcie realizacji zamówienia zmian przepisów prawa Unii Europejskiej lub prawa krajowego, co wpłynie na realizację zamówienia i spowoduje konieczność dostosowania opracowania do zmian przepisów
4. W przypadku wystąpienia okoliczności stanowiących podstawę do zmian postanowień umowy Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie zmian w przedmiotowej umowie.
5. Wykonawca nie może dokonywać żadnych zmian w projekcie umowy i zobowiązuje się do jej podpisania, gdy zostanie wybrany na wykonawcę niniejszego zamówienia.
6. Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zmawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1.
8. Zmiana umowy musi być zgodna z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
9. Odstąpienie od umowy przez Zamawiającego może nastąpić:
1) W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewiedzieć w chwili zawarcia umowy, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach,
2) W przypadku o którym mowa w niniejszym ustępie pkt 1, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należytego z tytułu wykonania części umowy.
10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.powiat.znin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Żninie, ul. Potockiego 1 biuro nr 12 I piętro.

Data składania wniosków, ofert: 16/12/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Żninie ul. Potockiego 1 Sekretariat Starosty Żnińskiego - pokój nr 19 I piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, Projektu Nowa jakość kształcenia zawodowego w Powiecie Żnińskim nr WND-POKL.09.02.00-04-019-10.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

98229 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Żninie - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie pn. Dozór i eksploatacja urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych do 1 kV oraz pomiary elektryczne

463220 / 2012-11-21 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Potulice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia dla osadzonych, znak sprawy 28/2012 ( kurs palacza i szkolenie aktywizacyjne )

239576 / 2012-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Solec Kujawski - Solec Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursów zawodowych dla klientów Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Solcu Kujawskim uczestników projektu systemowego Nasza przyszłość w naszych rękach realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013,Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

118082 / 2013-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć - Magazynier z obsługą wózków jezdniowych dla uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem i Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu uczestniczek i uczestników Projektu pn.: Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy IV

127557 / 2011-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nakielskiego - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ DLA OPERATORÓW MASZYN BUDOWLANYCH W RAMACH PROJEKTU WIERZĘ W SIEBIE - MAM MOŻLIWOŚCI. PROGRAM PODNIESIENIA ATRAKCYJNOŚCI OFERTY EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EFS W RAMACH PO - KL; PRIORYTET IX; DZIAŁANIE 9.2.

46083 / 2013-03-27 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja specjalistycznych kursów i szkoleń dla kadry dydaktycznej.

138585 / 2011-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ GRUPOWYCH DLA OSÓB BEZROBOTNYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POSZUKUJĄCYCH PRACY NIEPOZOSTAJĄCYCH W ZATRUDNIENIU

178828 / 2013-05-07 - Inny: Jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów i treningu umiejętności społecznych dla uczestników projektu systemowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie pn. Aktywni, zintegrowani, silniejsi , Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie: 7.1, Poddziałanie: 7.1.1

411642 / 2013-10-10 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Potulice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia osadzonych w Zakładzie Karnym w Potulicach (znak sprawy 18/2013)