Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

48228 / 2013-02-05 - Podmiot prawa publicznego / Zakład Karny (Chełm)

szkolenie o specjalności Fryzjera + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające. dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Chełmie. (CPV 80500000-8)
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie Projekt nr IV: Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art. 209 § 1 lub art. 207§1.K.K.

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia: Usługi szkoleniowe:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2013 szkolenia zawodowego dla skazanych w związku z realizacją projektu nr. 4 Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art. 209 § 1 i art. 207 § 1 Kodeksu karnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, jako kurs przyuczający do zawodu Fryzjera wraz ze szkoleniem aktywizacyjno - wzmacniającym, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
3. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do wykonywania prac w zawodzie: Fryzjera. Nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnej podczas prac fryzjerskich jak również pozyskanie niezbędnych umiejętności do podjęcia zatrudnienia w zawodzie fryzjera oraz przygotowanie osób bezrobotnych do aktywnego poszukiwania pracy i planowania kariery zawodowej.
4. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
5. Opis: kurs fryzjera i zajęcia aktywizacyjne:
a). Liczba osób - 4,
b). Liczba godzin teorii - 24,
c) Liczba godzin praktyki - 60,
d) Liczba godzin zajęć aktywizacyjnych - 16,
e) Liczba godzin ogółem - 100.
6. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
7. Przed rozpoczęciem kursu Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na fryzjera, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
8. Zagadnienia dotyczące szkolenia praktycznego i teoretycznego:
zajęcia teoretyczne - fryzjerstwo
1. bezpieczeństwo i higiena pracy
2. zawodoznastwo
3. cele usług fryzjerskich
4. podstawy technik strzyżenia
5. dobór fryzury do kształtu głowy
zajęcia praktyczne fryzjerstwo
6. organizacja stanowiska pracy
7. pielęgnacja włosów
8. strzyżenie włosów
9. rozjaśnianie i odbarwianie włosów
10. barwienie włosów
11. układanie włosów
9. Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
10. Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
11. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną oraz środki ochrony indywidualne dla każdego uczestnika wartość materiałów użytych w procesie szkolenia ma stanowić do 40% wartości szkolenia.
12. Zakup materiałów do praktycznej nauki powinien mieć charakter celowy i uwzględniać program kursu, jego cel a tym samym ilość i rodzaj wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi zajęć praktycznych. Materiały te muszą być zakupione wyłącznie na potrzeby kursu i nie mogą pochodzić z odzysku. Ilość materiałów przypadająca na jednego uczestnika musi zapewnić ciągłe, samodzielne wykonywanie czynności związanych z praktyczną nauką przez cały okres trwania kursu. Zakup materiałów do praktycznej nauki zarówno pod względem parametrów jak i ilości Wykonawca będzie realizował po wcześniejszym uzgodnieniu z upoważnionym pracownikiem Zakładu Karnego w Chełmie. Materiały zużywalne zakupione ze środków przeznaczonych na realizację kursu przechodzą na własność Zakładu Karnego w Chełmie.
13. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
14. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia odzież roboczą i ochronną zgodnie z obowiązującymi przepisami BPH, w tym m.in. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dni 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, dostosowaną do pory roku oraz wykonywanej prac.
15. Wykonawca zapewnia dla wszystkich uczestników kursu wykonanie badań lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu.
16. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia praktycznego i teoretycznego przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. Dz. U. Nr 37, poz. 337 oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
17. Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
18. W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
19. Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
20. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
21. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
22. Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49-2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
23. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
24. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
25. Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
26. Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
27. Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8. Ilość kursów: 1.
1) Ilość osób do przeszkolenia: 4
2) Celem szkolenia aktywizacyjno - wzmacniającego jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
3) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
4) Szkolenie trwa 16 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
5) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
6) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
7) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
8) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego.
9) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
10). Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia aktywizacyjno- wzmacniającego ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
11). Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego.
14). Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
15). Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi
opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
16). Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
17). Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
18). Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
19). Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
20). Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
21). Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
22). Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu.

28. Zamawiający informuje, że na podstawie art. 93 ust 1a ustawy Pzp może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane.

29. Wykonawca po zakończeniu prowadzenia kursu Fryzjera i szkolenia Aktywizacjno - Wzmacniającego w terminie do 3 dni dostarcza całość prawidłowo uzupełnionej dokumentacji związanej z prowadzeniem szkolenia Fryzjera i szkolenia Aktywizacjno - Wzmacniającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 48228

Data publikacji: 2013-02-05

Nazwa: Zakład Karny

Ulica: ul. Kolejowa 112

Numer domu: 112

Miejscowość: Chełm

Kod pocztowy: 22-100

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 082 5653485

Numer faxu: 082 5653557

Adres strony internetowej: www.sw.gov.pl

Regon: 00032004100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
szkolenie o specjalności Fryzjera + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające. dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Chełmie. (CPV 80500000-8)
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zakładzie Karnym w Chełmie Projekt nr IV: Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art. 209 § 1 lub art. 207§1.K.K.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia: Usługi szkoleniowe:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu w roku 2013 szkolenia zawodowego dla skazanych w związku z realizacją projektu nr. 4 Aktywizacja społeczno zawodowa skazanych niepełnosprawnych oraz osób skazanych na karę pozbawienia wolności na podstawie art. 209 § 1 i art. 207 § 1 Kodeksu karnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie zrealizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, jako kurs przyuczający do zawodu Fryzjera wraz ze szkoleniem aktywizacyjno - wzmacniającym, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
3. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do wykonywania prac w zawodzie: Fryzjera. Nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnej podczas prac fryzjerskich jak również pozyskanie niezbędnych umiejętności do podjęcia zatrudnienia w zawodzie fryzjera oraz przygotowanie osób bezrobotnych do aktywnego poszukiwania pracy i planowania kariery zawodowej.
4. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego.
5. Opis: kurs fryzjera i zajęcia aktywizacyjne:
a). Liczba osób - 4,
b). Liczba godzin teorii - 24,
c) Liczba godzin praktyki - 60,
d) Liczba godzin zajęć aktywizacyjnych - 16,
e) Liczba godzin ogółem - 100.
6. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia zawodowego odbywać się będą w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
7. Przed rozpoczęciem kursu Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na fryzjera, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
8. Zagadnienia dotyczące szkolenia praktycznego i teoretycznego:
zajęcia teoretyczne - fryzjerstwo
1. bezpieczeństwo i higiena pracy
2. zawodoznastwo
3. cele usług fryzjerskich
4. podstawy technik strzyżenia
5. dobór fryzury do kształtu głowy
zajęcia praktyczne fryzjerstwo
6. organizacja stanowiska pracy
7. pielęgnacja włosów
8. strzyżenie włosów
9. rozjaśnianie i odbarwianie włosów
10. barwienie włosów
11. układanie włosów
9. Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
10. Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
11. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież ochronną oraz środki ochrony indywidualne dla każdego uczestnika wartość materiałów użytych w procesie szkolenia ma stanowić do 40% wartości szkolenia.
12. Zakup materiałów do praktycznej nauki powinien mieć charakter celowy i uwzględniać program kursu, jego cel a tym samym ilość i rodzaj wykorzystanych materiałów powinna odpowiadać zakresowi zajęć praktycznych. Materiały te muszą być zakupione wyłącznie na potrzeby kursu i nie mogą pochodzić z odzysku. Ilość materiałów przypadająca na jednego uczestnika musi zapewnić ciągłe, samodzielne wykonywanie czynności związanych z praktyczną nauką przez cały okres trwania kursu. Zakup materiałów do praktycznej nauki zarówno pod względem parametrów jak i ilości Wykonawca będzie realizował po wcześniejszym uzgodnieniu z upoważnionym pracownikiem Zakładu Karnego w Chełmie. Materiały zużywalne zakupione ze środków przeznaczonych na realizację kursu przechodzą na własność Zakładu Karnego w Chełmie.
13. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
14. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia odzież roboczą i ochronną zgodnie z obowiązującymi przepisami BPH, w tym m.in. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dni 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, dostosowaną do pory roku oraz wykonywanej prac.
15. Wykonawca zapewnia dla wszystkich uczestników kursu wykonanie badań lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu.
16. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia praktycznego i teoretycznego przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. Dz. U. Nr 37, poz. 337 oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
17. Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
18. W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
19. Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
20. Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
21. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
22. Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr 49-2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
23. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
24. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
25. Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
26. Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego za przeprowadzenie kursu.
27. Usługa szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Chełmie, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8. Ilość kursów: 1.
1) Ilość osób do przeszkolenia: 4
2) Celem szkolenia aktywizacyjno - wzmacniającego jest niwelowanie deficytów beneficjentów ostatecznych w sferze psychologicznej poprzez skorygowanie postaw i zachowania, oraz nauka podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia:
a) poczucie własnej wartości;
b) zarządzanie stresem;
c) skuteczna komunikacja i asertywność;
d) efektywne zagospodarowanie czasem;
e) ćwiczenie umiejętności personalnych;
f) specjalistyczne działania - profilaktyka uzależnień;
g) autoprezentacja;
h) komunikacja z pracodawcą;
i) rozmowa kwalifikacyjna;
j) dokumenty aplikacyjne;
k) sposoby poszukiwania pracy;
l) poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
3) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
4) Szkolenie trwa 16 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
5) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
6) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
7) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno-wzmacniającego.
8) Zamawiający zapewnia pracownię komputerową oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego.
9) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004 r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.09.2010r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. z dnia 28 września 2010r. nr. 1poz. 1193) zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
d) cele szkolenia;
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej;
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych;
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia;
i) dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia;
j) przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.);
k) prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
10). Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia aktywizacyjno- wzmacniającego ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej. Niezależnie od tego Wykonawca przedstawia Zamawiającemu opis, w jaki sposób prowadzi własny nadzór wewnętrzny służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia oraz kto personalnie odpowiada za jego realizację.
11). Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego.
14). Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji oraz wydaniem zaświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r., poz. 186). . Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego w Chełmie.
15). Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi
opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
16). Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
17). Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
18). Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
19). Zamawiający zgodnie z Zarządzeniem nr.49/2010 Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 13 sierpnia 2010 r. w § 16 pkt. 6, który mówi, że zamawiający zmniejszy wysokość wynagrodzenia instytucji szkoleniowej w przypadku nie przystąpienia lub nie ukończenia szkolenia przez beneficjęta ostatecznego. Podstawą do zapłaty całości kwoty zawartej w umowie jest uczestniczenie przez beneficjęta ostatecznego przynajmniej w 80% godzin przewidzianych na szkolenie kursowe, potwierdzonych własnoręcznym podpisem w listach obecności.
20). Zamawiający będzie posiadał listę rezerwową uczestników szkolenia aktywizacyjno wzmacniającego, umożliwiającą wprowadzenie nowej osoby na miejsce osoby niespełniającej wymogów zdrowotnych, dobrowolnie rezygnującej z kursu, wycofanej z kursu ze względów formalnych na podstawie obowiązujących przepisów.
21). Wykonawca przyjmuje osobę z listy rezerwowej (zgodnie z kolejnością) jedynie na takim etapie kursu, który gwarantuje przygotowanie uczestnika do złożenia egzaminu.
22). Wykonawca zamówienia zobowiązany jest do dołączania do faktur Vat (rachunków), kopii dokumentacji szkoleniowej, w tym kopii materiałów dydaktycznych, podpisanych za zgodność z oryginałem przez kierownika instytucji szkoleniowej lub upoważnionego pracownika, z uwzględnieniem obowiązujących zasad ochrony danych osobowych określonych przez: przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego, wytyczne wydane przez Instytucję Zarządającą lub Instytucję Wdrażającą, postanowienia umowy o dofinansowanie projektu.

28. Zamawiający informuje, że na podstawie art. 93 ust 1a ustawy Pzp może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane.

29. Wykonawca po zakończeniu prowadzenia kursu Fryzjera i szkolenia Aktywizacjno - Wzmacniającego w terminie do 3 dni dostarcza całość prawidłowo uzupełnionej dokumentacji związanej z prowadzeniem szkolenia Fryzjera i szkolenia Aktywizacjno - Wzmacniającego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2013

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie przewiduje wniesienie wadium przez wykonawców.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. poprawnie wypełniony i podpisany przez wykonawcę formularz ofertowy (załącznik nr 1 do siwz) wraz z szczegółowym preliminarzem kosztów szkolenia Fryzjera wraz ze szkoleniem aktywizacyjno - wzmacniającym dla 4 osób sporządzonym przez Wykonawcę;
2. podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 2 do siwz);
3.aktualna akredytacja wystawiona przez właściwego Kuratora Oświaty, na podstawie art. 68 b ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) - dotyczy grupy 1 i 2;
4. aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, wystawione przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy;
5. podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, określonych art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 3 do siwz);
6. aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz). W przypadku, kiedy ofertę składa wspólnie kilka podmiotów (np. konsorcjum), do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp.
7. Wyjaśnienie:
a). W formularzu cenowym (załącznik nr 1 do siwz) wykonawca wpisuje wszystkie informację, jakich żąda w nim zamawiający.
b). Jeżeli ofertę składa osoba fizyczna, do oferty załącza oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt c).ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz), w miejsce aktualnego odpisu z właściwego rejestru, o którym mowa w pkt 11 ppkt 6.
d). W przypadku, kiedy oferta złożona wspólnie przez kilka podmiotów (np. konsorcjum) zostanie wybrana, zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego będzie żądać umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

Wiedza i doświadczenie:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w art. 22 ust. 1 ustawy.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
- posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
- posiadania wiedzy i doświadczenia,
- dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia.
- sytuacji ekonomicznej i finansowej;

Potencjał techniczny: oświadczenie załącznik nr 2 do siwz

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: oświadczenie załącznik nr 2 do siwz

Sytuacja ekonomiczna: oświadczenie załącznik nr 2 i do siwz

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

inne_dokumenty:
1. W celu wykazania spełniania przez wykonawców warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt1, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do (formularza ofertowego )oferty następujące dokumenty:
1). podpisane oświadczenie, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 2 do siwz);
2). aktualną akredytację wystawioną przez właściwego Kuratora Oświaty, na podstawie art. 68 b ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) ;
3). aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych, wystawione przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy.

2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt 2, których opis sposobu oceny spełniania został dokonany w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w niniejszej siwz - rozdział VIII pkt 3, wykonawca składa do oferty następujące dokumenty:
1). podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 3 do siwz);
2). aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz).

3. Wyjaśnienia:
1) Wykonawcy wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcjum, spółka cywilna) do oferty dołączają:
a). pełnomocnictwo, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Pzp, które zawiera m.in.: nazwy i adresy członków np. konsorcjum lub spółki cywilnej, nazwę i adres pełnomocnika, zakres pełnomocnictwa, datę udzielenia pełnomocnictwa oraz podpisy przedstawicieli członków np. konsorcjum, spółki cywilnej - zgodnie z zasadami reprezentacji;
b). oświadczenie wyszczególnione w pkt 1 ppkt 1 podpisane przez pełnomocnika lub wszystkich uprawnionych przedstawicieli członków np. konsorcjum, spółki cywilnej - zgodnie z zasadami reprezentacji;
c). dokumenty wyszczególnione w pkt 1 ppkt 2-3 złożone przez minimum jednego z wykonawców, którzy tworzą np. konsorcjum, spółkę cywilną;
d). dokumenty wyszczególnione w pkt 2 ppkt 1-2 składane są przez wszystkich wykonawców tworzących np. konsorcjum, spółkę cywilną.
2). Jeżeli ofertę składa osoba fizyczna, do oferty załącza oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (załącznik nr 4 do siwz), w miejsce aktualnego odpisu z właściwego rejestru, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2.
3). Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj. warunków określonych w niniejszej siwz w rozdziale VIII pkt 1, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdziale IX pkt 2 ppkt 1-2 i załączenia ich do oferty.
4). Wszystkie dokumenty wymienione w pkt 1 - 2 mają być złożone w formie oryginału lub kserokopii. Jeżeli wykonawca przedłoży kserokopię dokumentu to potwierdza go i podpisuje na każdej stronie przez osobę(y) uprawnioną do podpisania oferty, z dopiskiem za zgodność z oryginałem.
5). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 3 ppkt 3, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawców lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem (w sposób określony w pkt 3 ppkt 4) przez wykonawcę lub te podmioty.
6). Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsca zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Niniejszy dokumenty, powinny być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7). Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w ppkt 6, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
8). Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są do oferty wraz z tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego.
9). W przypadku wątpliwości interpretacyjnych dotyczących rodzajów dokumentów oraz formy ich składania w niniejszym postępowaniu, rozstrzygającym jest Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009r. Nr 226, poz. 1817).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZAKŁAD KARNY
Adres: 22 -100 Chełm, ul. Kolejowa 112
sekretariat

Data składania wniosków, ofert: 13/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
sekretariat
ZAKŁAD KARNY
Adres: 22 -100 Chełm, ul. Kolejowa 112

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

47918 / 2013-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Hrubieszów (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługi szkoleniowe dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Hrubieszowie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy, projekt konkursowy pn. HRUBIESZOWIACY do PRACY.

353688 / 2010-11-02 - Inny: Służba Więzienna

Zakład Karny - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja kursu przyuczającego do zawodu technologa robót wykończeniowych poprzedzony praktyczną obsługą komputera.

137522 / 2010-05-20 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.

280898 / 2012-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwidniku - Åšwidnik (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdniku: ABC przedsiębiorczości z poradą indywidualną z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej

81251 / 2010-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu - Zamość (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy: Sprzedawca - fakturzysta z obsługą komputera i kas fiskalnych oraz obsługa kasy fiskalnej - dwie części

165305 / 2010-06-24 - Inny: zakład karny

Zakład Karny - Potulice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa dla osadzonych-ogrodnik (znak sprawy 15/2010)

395478 / 2014-12-02 - Inny: ZAKŁAD KARNY

Zakład Karny - Czarne (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Ogrodnika wraz ze szkoleniem z aktywizacji zawodowej, ekologii oraz ratownictwa medycznego

162834 / 2013-04-24 - Inny: ZAKŁAD KARNY

Zakład Karny - Czarne (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu przyuczającego do zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (CPV 80530000-8) oraz 2 kursów przyuczających do zawodu malarz (CPV 80530000-8) jak również przeprowadzenie 1 edycji zajęć aktywizacyjnych do każdego kursu dla osób pozbawionych wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w Zakładzie Karnym w Czarnem

282236 / 2014-08-25 - Uczelnia publiczna

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia w ramach Letniej Akademii Przedsiębiorczości dla 15 studentów z Katedry Nauk Technicznych, Zakładu Budownictwa objętych realizowanym przez Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej projektem pt.: Budownictwo ze specjalnością geoinżynieria

107374 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach - Puławy (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zamówienie publiczne prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na realizację usług szkoleniowych dla osób będących uczestnikami projektu Twój sukces - nasza satysfakcja

156613 / 2013-08-06 - Inny: ZK Biała Podlaska (jednostka budżetowa)

Zakład Karny - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia mniejszej niż kwota określona w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych