Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

291231 / 2011-11-08 - Podmiot prawa publicznego / Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie (Koszalin)

Ochrona osób i mienia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie realizowana w formie:
1.1.Bezpośredniej ochrony fizycznej stałej prowadzonej przez pracowników ochrony
- codziennie w godz. 6:00 do 18:00 - dwóch pracowników,
- codziennie w godz. 18:00 do 6:00 - trzech pracowników
na terenie obiektów MZK przy ul. Gnieźnieńskiej 9.
1.1.1.Szczegółowe obowiązki i zadania pracowników ochrony:
1) Każdorazowo w czasie przyjmowania dyżuru sprawdzić zainstalowany sprzęt i wyposażenie portierni.
2) Od godz. 19:00 do 7:00 oraz w godzinach wolnych od pracy dla pracowników warsztatu co 40 minut (należy okresowo, co najmniej 4 x w miesiącu, zmieniać ustalone godziny obchodu) prowadzić obchód obiektu sprawdzając, czy nie występują na terenie obiektu próby kradzieży, dewastacji lub inne zjawiska kryminogenne tj. sprawdzając:
a) stan zabezpieczenia budynków przed włamaniem;
b) stan plomb pomieszczeń magazynowych;
c) stan zewnętrzny pojazdów parkujących na terenie obiektu;
d) stan zabezpieczenia ppoż.;
e) stan ogrodzenia;
f) stan innych urządzeń znajdujących się na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie
3) Obchód obiektu prowadzić po wyznaczonej trasie zgodnie z rozmieszczeniem punktów kontrolnych, o których mowa w pkt. 3.1.3. 3b) SIWZ, zainstalowanych na terenie chronionego obiektu.
4) Dodatkowo sprawdzać zabezpieczenie obiektu obserwując teren obiektu na ekranach monitorów telewizji przemysłowej. W razie stwierdzenia prób kradzieży, dewastacji lub przebywania osób postronnych natychmiast udać się w miejsce zdarzenia, a w razie potrzeby wezwać patrol interwencyjny w celu ujęcia sprawców i przekazania ich Policji oraz zanotować ten fakt w książce meldunków. O każdym zdarzeniu tego typu należy natychmiast poinformować Kierownika Działu Technicznego. Natychmiastowo reagować na sygnał NAPADU ze stacji paliw MZK postępując zgodnie z odrębną instrukcją, która zostanie przekazana, po podpisaniu Umowy.
5) Wyrywkowo, poprzez wezwanie do okazania, kontrolować torby i pakunki wchodzącym i wychodzącym z zakładu pracownikom MZK.
6) Obsługiwać centralę telefoniczną.
7) O godz. 6:50 w dni robocze otwierać wejście (od ul. Gnieźnieńskiej) do budynku administracyjnego.
8) W dni robocze od godz. 6:30 do chwili przybycia kasjerki, zabezpieczyć strefę ochrony elektronicznej przed wejściem osób postronnych.
9) O godz. 15:00 zamykać drzwi zewnętrzne od dolnej części warsztatu.
10) W dni robocze o godz. 15:15 (za wyjątkiem dni wolnych) zamykać drzwi wejściowe do budynku administracyjnego.
11) Po wyjściu osób sprzątających z budynku sprawdzić zabezpieczenie wszystkich pomieszczeń w budynkach zakładu.
12) Na teren zakładu wpuszczać (wypuszczać) osoby posługujące się kartą elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy lub osoby wykonujące usługi dla MZK według wykazu dostarczonego przez Zamawiającego.
13) Prowadzić, według dostarczonego wzoru, ewidencję wjeżdżających i wyjeżdżających autobusów i innych pojazdów.
14) Pracownicy administracji MZK Spółki z o.o. w Koszalinie mogą przebywać na terenie zakładu po godzinach pracy jedynie za pisemną zgodą Zarządu MZK. W odniesieniu do pozostałych pracowników MZK fakt ich pobytu na terenie zakładu pracy poza godzinami pracy potwierdza ich bezpośredni przełożony. Fakt oraz czas pobytu na terenie zakładu stwierdza pracownik ochrony dokonując wpisu do zeszytu ewidencyjnego znajdującego się w portierni.
15) Po zakończeniu pracy sprawdzić zamknięcia wszystkich pomieszczeń biurowych MZK.
16) Jeżeli pracownik przebywa poza godzinami pracy na terenie zakładu sprawdzić jego tożsamość i uprawnienia do przebywania na terenie zakładu. W przypadku braku uprawnienia na przebywanie poza godzinami pracy na terenie zakładu, wezwać pracownika do opuszczenia zakładu, a powyższy fakt odnotować w zeszycie ewidencyjnym.
17) Zabezpieczenie przenoszenia gotówki, na terenie zakładu, z pomieszczenia kierowców do pomieszczenia kasowego usytuowanego w budynku administracyjnym. Przenoszenie gotówki odbywać się będzie po telefonicznym zgłoszeniu dokonanym przez upoważnione, przez Zamawiającego, osoby.
1.2.Bezpośredniej ochrony fizycznej polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych w oparciu o zainstalowane urządzenia, w tym:
1) Przyłączenie lokalnego systemu alarmowego zainstalowanego w obiekcie do Alarmowego Centrum Odbiorczego i przekazywanie sygnałów alarmowych drogą radiową za pomocą nadajnika radiowego z kas oraz stacji paliw Zamawiającego.
2) Zapewnienie przyjęcia przez Alarmowe Centrum Odbiorcze (zwane dalej ACO) sygnału o zagrożeniu w czasie nie dłuższym niż 5 sekund.
3) Zapewnienie, że czas podjęcia interwencji w obiekcie przez Zmotoryzowaną Grupę Interwencyjną (zwaną dalej ZGI) nie przekroczy 5 minut. Zamawiający wymaga, aby ZGI poruszała się pojazdem oznakowanym w trwały sposób, posiadającym stałą łączność radiową z ACO zgodnie z posiadanym zezwoleniem, o którym mowa w pkt. 5.1.1.2 SIWZ.
1.3.Zabezpieczenia technicznego polegającego na eksploatacji, konserwacji i naprawie elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych, sygnalizujących zagrożenie chronionych osób i mienia w miejscach zainstalowania, w tym:
1) Konserwacja i utrzymanie w stałej sprawności eksploatacyjnej urządzeń i instalacji systemu alarmowego.
2) W przypadku stwierdzenia niesprawności systemu alarmowego naprawa urządzeń w czasie nie dłuższym niż 12 godzin od czasu powiadomienia.
3) Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do:
a. wyposażenia obiektu chronionego, na czas trwania Umowy, co najmniej w urządzenia telewizji przemysłowej wspomagające ochronę w:
- kamerę wewnętrzną dzień-noc, zasilanie 230V, rozdzielczość minimum 570 linii - 1 komplet;
- kamerę zewnętrzną dzień-noc, z obudową i grzałką, zasilanie 230V, rozdzielczość minimum 570 linii 7 kompletów (w tym jeden komplet na wjazd do MZK z identyfikacją numeru rejestracyjnego i marki pojazdu oraz 1 komplet od strony drogi dojazdowej do PGK);
- rejestrator cyfrowy, 32 kanałowy o parametrach: rejestracja 400 klatek/1sek w rozdzielczości pełny PAL, logowanie zdalne przez sieć LAN nie mniej niż 5 użytkowników jednocześnie z możliwością zdalnego zgrywania materiałów, kompresja MPEG-4 lub h.264, wyposażony w dyski pozwalające na rejestrację pełnego PAL 25 klatek/sek. dla każdej podłączonej kamery przez co najmniej 30 dni - 1 komplet; lub 2 rejestratory cyfrowe 16 kanałowe 200 klatek/1sek w rozdzielczości pełny PAL, logowanie zdalne przez sieć LAN nie mniej niż 5 użytkowników jednocześnie z możliwością zdalnego zgrywania materiałów, kompresja MPEG-4 lub h.264, wyposażony w dyski pozwalające na rejestrację pełnego PAL 25 klatek/sek. dla każdej podłączonej kamery przez co najmniej 30 dni;
- monitor LCD 22 cale 3 szt. (dwie na portierni, jedna w sklepie na stacji paliw przy ul. Gnieźnieńskiej)
- inne elementy zapewniające prawidłową rejestrację i odbiór obrazu
b. wyposażenia w elektroniczny system kontroli pracowników ochrony (zapewniający stałą, bezpośrednią łączność z dyżurnym ACO) i zamontuje minimum siedem punktów kontrolnych na terenie obiektu;
c. wyposażenia w urządzenia zapewniające bezpośrednią łączność radiową pracowników ochrony z ACO.
4) Urządzenia telewizji przemysłowej muszą umożliwiać podgląd stacji paliw oraz rejestrację obrazu poprzez przyłączenie 10 kamer stacji paliw do zainstalowanego systemu CCTV
5) Wszystkie podłączone kamery powinny rejestrować obraz 25klatek/sek. pełen PAL

1.4.Bezpośredniej ochrony fizycznej pomieszczeń kas MZK przy ul. Gnieźnieńskiej 9 polegającej na:
1) Dostarczeniu i aktywacji, czyli podłączeniu instalacji chronionego obiektu do ACO Wykonawcy w zakresie:
- powiadomienia o włamaniu,
- powiadomienia o napadzie.
2) Stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pochodzących z instalacji elektrycznej sygnalizacyjnej chroniony obiekt i powiadamianiu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, Pogotowia Ratunkowego, najbliższej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PS oraz osób wskazanych przez Zamawiającego.
3) Czuwaniu ZGI i jej niezwłocznej reakcji na każdy sygnał alarmowy z chronionego obiektu (włamanie, napad, pożar).
4) Rejestrowaniu sygnałów z obiektu i udostępnianiu wydruków z rejestru na żądanie Zamawiającego.
1.5. Bezpośredniej ochrony fizycznej stacji paliw MZK zlokalizowanej przy ul. Gnieźnieńskiej 9 polegającej na:
1. Dostarczeniu i wyposażeniu, w co najmniej 2 stałe i 2 przenośne przyciski napadowe oraz aktywacji, czyli podłączeniu instalacji chronionego obiektu do ACO Wykonawcy w zakresie powiadomienia o napadzie.
2. Stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pochodzących z instalacji elektrycznej sygnalizacyjnej chronionego obiektu i powiadamianiu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, Pogotowia Ratunkowego, najbliższej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PS oraz osób wskazanych przez Zamawiającego.
3. Czuwaniu ZGI i jej niezwłocznej reakcji na każdy sygnał alarmowy z chronionego obiektu (napad, pożar).
4. Rejestrowaniu sygnałów z obiektu i udostępnianiu wydruków z rejestru na żądanie Zamawiającego.
1.6.Bezpośredniej ochrony fizycznej stacji paliw MZK zlokalizowanej przy ul. Wąwozowej 1 polegającej na:
1. Stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pochodzących z elektrycznej instalacji sygnalizacyjnej chronionego obiektu i powiadamianiu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, Pogotowia Ratunkowego, najbliższej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PS oraz osób wskazanych przez Zamawiającego;
2. Czuwaniu Grupy Interwencyjnej i jej niezwłocznej reakcji na każdy sygnał alarmowy z chronionego obiektu (włamanie lub napad);
3. Rejestrowaniu sygnałów z obiektu i udostępnianiu wydruków z rejestru na żądanie Zamawiającego (wydruki będą dostępne przez okres 1 roku liczony od dnia rejestracji).
4. Zapewnienie odbioru obrazu z kamer zainstalowanych na stacji paliw w ACO (dyżurny ACO, na podstawie zdalnego podglądu obrazu z kamer weryfikuje zasadność alarmu i podejmuje decyzje o wysłaniu grupy Interwencyjnej.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca:
1. Umundurował pracowników w jednolite ubiory.
2. Wyposażył pracowników w identyfikatory.
3. Wyposażył pracowników w niezbędny sprzęt konieczny do ochrony obiektu Zamawiającego (np. radiotelefony)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 291231

Data publikacji: 2011-11-08

Nazwa:
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie

Ulica: ul. Gnieźnieńska 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Koszalin

Kod pocztowy: 75-736

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 094 3423021

Numer faxu: 094 3422768

Adres strony internetowej: www.mzk.koszalin.pl

Regon: 33055750800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Ochrona osób i mienia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie realizowana w formie:
1.1.Bezpośredniej ochrony fizycznej stałej prowadzonej przez pracowników ochrony
- codziennie w godz. 6:00 do 18:00 - dwóch pracowników,
- codziennie w godz. 18:00 do 6:00 - trzech pracowników
na terenie obiektów MZK przy ul. Gnieźnieńskiej 9.
1.1.1.Szczegółowe obowiązki i zadania pracowników ochrony:
1) Każdorazowo w czasie przyjmowania dyżuru sprawdzić zainstalowany sprzęt i wyposażenie portierni.
2) Od godz. 19:00 do 7:00 oraz w godzinach wolnych od pracy dla pracowników warsztatu co 40 minut (należy okresowo, co najmniej 4 x w miesiącu, zmieniać ustalone godziny obchodu) prowadzić obchód obiektu sprawdzając, czy nie występują na terenie obiektu próby kradzieży, dewastacji lub inne zjawiska kryminogenne tj. sprawdzając:
a) stan zabezpieczenia budynków przed włamaniem;
b) stan plomb pomieszczeń magazynowych;
c) stan zewnętrzny pojazdów parkujących na terenie obiektu;
d) stan zabezpieczenia ppoż.;
e) stan ogrodzenia;
f) stan innych urządzeń znajdujących się na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie
3) Obchód obiektu prowadzić po wyznaczonej trasie zgodnie z rozmieszczeniem punktów kontrolnych, o których mowa w pkt. 3.1.3. 3b) SIWZ, zainstalowanych na terenie chronionego obiektu.
4) Dodatkowo sprawdzać zabezpieczenie obiektu obserwując teren obiektu na ekranach monitorów telewizji przemysłowej. W razie stwierdzenia prób kradzieży, dewastacji lub przebywania osób postronnych natychmiast udać się w miejsce zdarzenia, a w razie potrzeby wezwać patrol interwencyjny w celu ujęcia sprawców i przekazania ich Policji oraz zanotować ten fakt w książce meldunków. O każdym zdarzeniu tego typu należy natychmiast poinformować Kierownika Działu Technicznego. Natychmiastowo reagować na sygnał NAPADU ze stacji paliw MZK postępując zgodnie z odrębną instrukcją, która zostanie przekazana, po podpisaniu Umowy.
5) Wyrywkowo, poprzez wezwanie do okazania, kontrolować torby i pakunki wchodzącym i wychodzącym z zakładu pracownikom MZK.
6) Obsługiwać centralę telefoniczną.
7) O godz. 6:50 w dni robocze otwierać wejście (od ul. Gnieźnieńskiej) do budynku administracyjnego.
8) W dni robocze od godz. 6:30 do chwili przybycia kasjerki, zabezpieczyć strefę ochrony elektronicznej przed wejściem osób postronnych.
9) O godz. 15:00 zamykać drzwi zewnętrzne od dolnej części warsztatu.
10) W dni robocze o godz. 15:15 (za wyjątkiem dni wolnych) zamykać drzwi wejściowe do budynku administracyjnego.
11) Po wyjściu osób sprzątających z budynku sprawdzić zabezpieczenie wszystkich pomieszczeń w budynkach zakładu.
12) Na teren zakładu wpuszczać (wypuszczać) osoby posługujące się kartą elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy lub osoby wykonujące usługi dla MZK według wykazu dostarczonego przez Zamawiającego.
13) Prowadzić, według dostarczonego wzoru, ewidencję wjeżdżających i wyjeżdżających autobusów i innych pojazdów.
14) Pracownicy administracji MZK Spółki z o.o. w Koszalinie mogą przebywać na terenie zakładu po godzinach pracy jedynie za pisemną zgodą Zarządu MZK. W odniesieniu do pozostałych pracowników MZK fakt ich pobytu na terenie zakładu pracy poza godzinami pracy potwierdza ich bezpośredni przełożony. Fakt oraz czas pobytu na terenie zakładu stwierdza pracownik ochrony dokonując wpisu do zeszytu ewidencyjnego znajdującego się w portierni.
15) Po zakończeniu pracy sprawdzić zamknięcia wszystkich pomieszczeń biurowych MZK.
16) Jeżeli pracownik przebywa poza godzinami pracy na terenie zakładu sprawdzić jego tożsamość i uprawnienia do przebywania na terenie zakładu. W przypadku braku uprawnienia na przebywanie poza godzinami pracy na terenie zakładu, wezwać pracownika do opuszczenia zakładu, a powyższy fakt odnotować w zeszycie ewidencyjnym.
17) Zabezpieczenie przenoszenia gotówki, na terenie zakładu, z pomieszczenia kierowców do pomieszczenia kasowego usytuowanego w budynku administracyjnym. Przenoszenie gotówki odbywać się będzie po telefonicznym zgłoszeniu dokonanym przez upoważnione, przez Zamawiającego, osoby.
1.2.Bezpośredniej ochrony fizycznej polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych w oparciu o zainstalowane urządzenia, w tym:
1) Przyłączenie lokalnego systemu alarmowego zainstalowanego w obiekcie do Alarmowego Centrum Odbiorczego i przekazywanie sygnałów alarmowych drogą radiową za pomocą nadajnika radiowego z kas oraz stacji paliw Zamawiającego.
2) Zapewnienie przyjęcia przez Alarmowe Centrum Odbiorcze (zwane dalej ACO) sygnału o zagrożeniu w czasie nie dłuższym niż 5 sekund.
3) Zapewnienie, że czas podjęcia interwencji w obiekcie przez Zmotoryzowaną Grupę Interwencyjną (zwaną dalej ZGI) nie przekroczy 5 minut. Zamawiający wymaga, aby ZGI poruszała się pojazdem oznakowanym w trwały sposób, posiadającym stałą łączność radiową z ACO zgodnie z posiadanym zezwoleniem, o którym mowa w pkt. 5.1.1.2 SIWZ.
1.3.Zabezpieczenia technicznego polegającego na eksploatacji, konserwacji i naprawie elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych, sygnalizujących zagrożenie chronionych osób i mienia w miejscach zainstalowania, w tym:
1) Konserwacja i utrzymanie w stałej sprawności eksploatacyjnej urządzeń i instalacji systemu alarmowego.
2) W przypadku stwierdzenia niesprawności systemu alarmowego naprawa urządzeń w czasie nie dłuższym niż 12 godzin od czasu powiadomienia.
3) Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do:
a. wyposażenia obiektu chronionego, na czas trwania Umowy, co najmniej w urządzenia telewizji przemysłowej wspomagające ochronę w:
- kamerę wewnętrzną dzień-noc, zasilanie 230V, rozdzielczość minimum 570 linii - 1 komplet;
- kamerę zewnętrzną dzień-noc, z obudową i grzałką, zasilanie 230V, rozdzielczość minimum 570 linii 7 kompletów (w tym jeden komplet na wjazd do MZK z identyfikacją numeru rejestracyjnego i marki pojazdu oraz 1 komplet od strony drogi dojazdowej do PGK);
- rejestrator cyfrowy, 32 kanałowy o parametrach: rejestracja 400 klatek/1sek w rozdzielczości pełny PAL, logowanie zdalne przez sieć LAN nie mniej niż 5 użytkowników jednocześnie z możliwością zdalnego zgrywania materiałów, kompresja MPEG-4 lub h.264, wyposażony w dyski pozwalające na rejestrację pełnego PAL 25 klatek/sek. dla każdej podłączonej kamery przez co najmniej 30 dni - 1 komplet; lub 2 rejestratory cyfrowe 16 kanałowe 200 klatek/1sek w rozdzielczości pełny PAL, logowanie zdalne przez sieć LAN nie mniej niż 5 użytkowników jednocześnie z możliwością zdalnego zgrywania materiałów, kompresja MPEG-4 lub h.264, wyposażony w dyski pozwalające na rejestrację pełnego PAL 25 klatek/sek. dla każdej podłączonej kamery przez co najmniej 30 dni;
- monitor LCD 22 cale 3 szt. (dwie na portierni, jedna w sklepie na stacji paliw przy ul. Gnieźnieńskiej)
- inne elementy zapewniające prawidłową rejestrację i odbiór obrazu
b. wyposażenia w elektroniczny system kontroli pracowników ochrony (zapewniający stałą, bezpośrednią łączność z dyżurnym ACO) i zamontuje minimum siedem punktów kontrolnych na terenie obiektu;
c. wyposażenia w urządzenia zapewniające bezpośrednią łączność radiową pracowników ochrony z ACO.
4) Urządzenia telewizji przemysłowej muszą umożliwiać podgląd stacji paliw oraz rejestrację obrazu poprzez przyłączenie 10 kamer stacji paliw do zainstalowanego systemu CCTV
5) Wszystkie podłączone kamery powinny rejestrować obraz 25klatek/sek. pełen PAL

1.4.Bezpośredniej ochrony fizycznej pomieszczeń kas MZK przy ul. Gnieźnieńskiej 9 polegającej na:
1) Dostarczeniu i aktywacji, czyli podłączeniu instalacji chronionego obiektu do ACO Wykonawcy w zakresie:
- powiadomienia o włamaniu,
- powiadomienia o napadzie.
2) Stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pochodzących z instalacji elektrycznej sygnalizacyjnej chroniony obiekt i powiadamianiu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, Pogotowia Ratunkowego, najbliższej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PS oraz osób wskazanych przez Zamawiającego.
3) Czuwaniu ZGI i jej niezwłocznej reakcji na każdy sygnał alarmowy z chronionego obiektu (włamanie, napad, pożar).
4) Rejestrowaniu sygnałów z obiektu i udostępnianiu wydruków z rejestru na żądanie Zamawiającego.
1.5. Bezpośredniej ochrony fizycznej stacji paliw MZK zlokalizowanej przy ul. Gnieźnieńskiej 9 polegającej na:
1. Dostarczeniu i wyposażeniu, w co najmniej 2 stałe i 2 przenośne przyciski napadowe oraz aktywacji, czyli podłączeniu instalacji chronionego obiektu do ACO Wykonawcy w zakresie powiadomienia o napadzie.
2. Stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pochodzących z instalacji elektrycznej sygnalizacyjnej chronionego obiektu i powiadamianiu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, Pogotowia Ratunkowego, najbliższej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PS oraz osób wskazanych przez Zamawiającego.
3. Czuwaniu ZGI i jej niezwłocznej reakcji na każdy sygnał alarmowy z chronionego obiektu (napad, pożar).
4. Rejestrowaniu sygnałów z obiektu i udostępnianiu wydruków z rejestru na żądanie Zamawiającego.
1.6.Bezpośredniej ochrony fizycznej stacji paliw MZK zlokalizowanej przy ul. Wąwozowej 1 polegającej na:
1. Stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych pochodzących z elektrycznej instalacji sygnalizacyjnej chronionego obiektu i powiadamianiu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, Pogotowia Ratunkowego, najbliższej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PS oraz osób wskazanych przez Zamawiającego;
2. Czuwaniu Grupy Interwencyjnej i jej niezwłocznej reakcji na każdy sygnał alarmowy z chronionego obiektu (włamanie lub napad);
3. Rejestrowaniu sygnałów z obiektu i udostępnianiu wydruków z rejestru na żądanie Zamawiającego (wydruki będą dostępne przez okres 1 roku liczony od dnia rejestracji).
4. Zapewnienie odbioru obrazu z kamer zainstalowanych na stacji paliw w ACO (dyżurny ACO, na podstawie zdalnego podglądu obrazu z kamer weryfikuje zasadność alarmu i podejmuje decyzje o wysłaniu grupy Interwencyjnej.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca:
1. Umundurował pracowników w jednolite ubiory.
2. Wyposażył pracowników w identyfikatory.
3. Wyposażył pracowników w niezbędny sprzęt konieczny do ochrony obiektu Zamawiającego (np. radiotelefony)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 13/12/2011

Informacja na temat wadium:
1. Każda składana oferta musi dla swej ważności być zabezpieczona wadium w wysokości 10.000,00 zł.
Termin ważności wadium - od terminu składania ofert do terminu związania ofertą (z zastrzeżeniem pkt. 8.4 ppkt. c) SIWZ.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium wnoszone w formie pieniężnej musi wpłynąć na rachunek Zamawiającego przed terminem składania ofert. Wadium wnoszone w pozostałych formach należy dołączyć do oferty w oryginale.
3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a. pieniądzu;
b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c. gwarancjach bankowych ;
d. gwarancjach ubezpieczeniowych ;
e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42, poz. 275, z 2008 r Nr 116, poz. 730,732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 Nr 96, poz. 620) z późniejszymi zmianami).
4.Gwarancja bankowa lub gwarancja ubezpieczeniowa, stanowiąca formę wniesienia wadium, winna spełniać, - co najmniej następujące warunki:
a. ustalać beneficjenta gwarancji, tj. jego nazwę i adres;
b. określać kwotę gwarantowaną w złotych;
c. określać termin ważności gwarancji (termin ważności gwarancji winien być dłuższy o 15 dni od terminu związania z ofertą);
d. określać przedmiot gwarancji, nazwę i numer zamówienia wynikający ze specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz tytuł (np. wadium);
e. być gwarancją samoistną, nie odwoływalną i bezwarunkową, płatną na każde żądanie).
5.Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacać przelewem na rachunek:
BANK MILLENNIUM O/KOSZALIN nr rachunku S.W.I.F.T. BIGBPLPWXXX,
IBAN PL 75 1160 2202 0000 0000 6175 0721 z opisem wadium - przetarg nieograniczony nr NT-LK-2210-23-01.11 (Ochrona osób i mienia).
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r Prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10.Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 wymienionej ustawy, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
13.Wykonawca, który nie wniósł wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r Prawo zamówień publicznych, albo nie zgodził się na przedłużenie okresu związania ofertą zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1.Posiadają koncesję na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej i zabezpieczenia technicznego.
2.Posiadają pozwolenie radiowe Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych pracujących w sieci radiokomunikacji ruchowej, lądowej typu dyspozytorskiego oraz na używanie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych pracujących w sieci typu monitorowanie systemów alarmowych na obszar gminy i miasta Koszalin.

Ocena spełnienia warunków dokonywana będzie na podstawie analizy i weryfikacji przedstawionych dokumentów

Wiedza i doświadczenie:
1.Jako niezbędne doświadczenie Zamawiający uzna wykonanie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przez Wykonawcę minimum trzech usług odpowiadających swoim rodzajem i zakresem przedmiotowi zamówienia każda o wartości brutto, co najmniej 600.000,00 zł.
Ocena spełnienia warunków dokonywana będzie na podstawie analizy i weryfikacji przedstawionych dokumentów.

Potencjał techniczny:
Posiadają, co najmniej jedną Zmotoryzowaną Grupę Interwencyjną wyposażoną w środki przymusu bezpośredniego (np. kajdanki, pałki) poruszającą się pojazdem oznakowanym w trwały sposób, posiadającym stałą łączność radiową z ACO zgodnie z posiadanym zezwoleniem, o którym mowa w pkt. 5.1.1.2. SIWZ
Ocena spełnienia warunków dokonywana będzie na podstawie analizy i weryfikacji przedstawionych dokumentów.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zatrudniają pracowników posiadających licencję pracownika ochrony fizycznej, lub przestawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia.
Ocena spełnienia warunków dokonywana będzie na podstawie analizy i weryfikacji przedstawionych dokumentów.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają polisę OC. Wymagana suma ubezpieczenia nie mniejsza niż 1 000 000,00 zł (słownie złotych: jeden milion).
Ocena spełnienia warunków dokonywana będzie na podstawie analizy i weryfikacji przedstawionych dokumentów.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Aktualne pozwolenie radiowe Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty na korzystanie z częstotliwości radiowej typu dyspozytorskiego i monitoringu radiowego na teren miasta i gminy Koszalin.
2. Oświadczenie, że Wykonawca posiada zmotoryzowaną grupę interwencyjną wyposażoną w środki przymusu bezpośredniego (np. kajdanki, pałki)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana postanowień zawartych w umowie może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnej i tylko w przypadkach, o których mowa art. 144 ust.1 Ustawy - Prawo Zamówień Publicznych z dn.29.01.2004r (Dz. U. z 2006 Nr 164 poz.1163 z późniejszymi zmianami) tj.
1.Zamawiający zgodnie z art.144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwości dokonania zmiany umowy w formie aneksów w niżej wymienionych przypadkach:
A. Zmiany rzutujące na wynagrodzenie. Możliwa jest zmiana postanowień umowy w związku ze zmianą wskaźnika inflacji; tj. wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok poprzedzający rok wzrostu ceny i może nastąpić nie wcześniej niż po roku obowiązywania umowy - za zgodą Zamawiającego;
B. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy:
a) -Zamawiający wnioskuje do Wykonawcy w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany;
b) -Zamawiający wnioskuje, aby Wykonawca przedłożył propozycję zmiany;
c) -Wykonawca wnioskuje do Zamawiającego o dokonanie wskazanej zmiany.
Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo wykonawcy, protokół konieczności - protokół konieczności wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego), itp

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzk.koszalin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie
ul. Gnieźnieńska 9
75-736 Koszalin

Data składania wniosków, ofert: 18/11/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z o.o. w Koszalinie
ul. Gnieźnieńska 9
75-736 Koszalin
pokój nr 20 sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
I. 1.Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z późniejszymi zmianami) zwanej dalej Prawem zamówień publicznych.
2.W sprawach nieuregulowanych w SIWZ mają zastosowanie przepisy Prawa zamówień publicznych, aktów wykonawczych do ustawy oraz powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
3. Postępowanie jest prowadzone z udziałem Komisji Przetargowej.
4.Materiały przetargowe bezpłatnie udostępnione są na stronie internetowej www.mzk.koszalin.pl. Na wniosek wykonawcy Zamawiający przekazuje Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami w formie papierowej, opłata za koszt druku i jej przekazania wynosi 100,00 zł brutto (słownie złotych: sto 00/100) płatne przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego BANK MILLENNIUM O/KOSZALIN nr rachunku S.W.I.F.T. BIGBPLPWXXX, IBAN PL 75 1160 2202 0000 0000 6175 0721 z opisem: za SIWZ Ochrona osób i mienia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie.
II. Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami, a także adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumienie się droga elektroniczną;
1.Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub faksem: fax 094 342-27-68
2.Każda ze stron, na żądanie drugiej, niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazanych faksem lub drogą elektroniczną.
3. W formie pisemnej muszą być składane oświadczenia, dla których Ustawa PZP zastrzegła formę pisemną.
4.Osobami uprawnionymi do kontaktu z Wykonawcami są:
Bogdan Śpica - (094) 3445280 - w sprawach technicznych w godz. od 07:00 do 14:00
Lidia Klim - (094) 3445284 - w sprawach proceduralnych. w godz. od 07:00 do 14:00
5.Korespondencję uważa się za złożoną w terminie, jeżeli jej treść dotarła do Zamawiającego przed upływem terminu i została niezwłocznie potwierdzona na piśmie.
III. Opis sposobu przygotowania ofert;
1.Oferta musi być złożona na dołączonym do niniejszej specyfikacji formularzu, który stanowi integralną część specyfikacji (załącznik nr 1) Musi on być wypełniony czytelnie w języku polskim. Wszystkie załączniki winny być podpisane przez osoby uprawnione, ponumerowane i zszyte w jeden pakiet opatrzony spisem. Ofertę należy umieścić w zamkniętej wewnętrznej i zewnętrznej kopercie, które będą zaadresowane na Zamawiającego oraz będą posiadać oznaczenie Przetarg nieograniczony na ochronę osób i mienia Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z o.o. w Koszalinie.
Poza wymienionymi oznaczeniami koperta wewnętrzna powinna posiadać nazwę i adres Wykonawcy.
2. Oferta winna zawierać następujące dane dotyczące Wykonawcy:
a. nazwa firmy;
b. imię i nazwisko osoby działającej w imieniu Wykonawcy, adres firmy, pieczęć firmy.
3. Oferta będzie odrzucona w przypadkach określonych w Art.89 i w Art.24 ust.4 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych tj. jeżeli:
a. jest niezgodna z ustawą;
b. jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust 2 pkt. 3;
c. jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów z zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
d. zawiera rażąco nisko cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia;
e. została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
f. zawiera błędy w obliczeniu ceny;
g. Wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3;
h. jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów;
oraz jeżeli:
i. nie będzie złożona na załączonym formularzu oferty;
j. jest nieczytelna, nie podpisana lub podpisana przez osobę nieuprawnioną;
4. Ofertę stanowi wypełniony formularz OFERTA.
5.Każda poprawka w treści oferty, a w szczególności każde przerobienie, przekreślenie, uzupełnienie, nadpisanie, itp. powinno być parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym razie nie będzie uwzględnione.
6.W przypadku gdyby oferta, oświadczenia lub dokumenty zawierały informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca powinien w sposób nie budzący wątpliwości zastrzec, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Informacje te powinny być umieszczone w osobnym wewnętrznym opakowaniu, trwale ze sobą połączone i ponumerowane. Nie mogą stanowić tajemnicy przedsiębiorstwa informacje podawane do wiadomości podczas otwarcia ofert, tj. informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie.
7.Przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Oświadczenia o wprowadzonych zmianach lub wycofaniu oferty powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie pod rygorem nieważności przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenia powinny być opakowane tak, jak oferta, a opakowanie powinno zawierać odpowiednio dodatkowe oznaczenie wyrazem: ZMIANA lub WYCOFANIE.
8.Do wypełnionej czytelnie oferty należy dołączyć wszystkie dokumenty oraz oświadczenia wymienione w punkcie 6 SIWZ; jeżeli wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - należy dołączyć pełnomocnictwo.
9. Oferta powinna być podpisana czytelnym podpisem zawierającym imię i nazwisko umożliwiające identyfikację osoby podpisującej ofertę.
IV. Wzajemne rozliczenie; Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą, jeżeli Zamawiający przewiduje rozliczenia w walutach obcych;
1.Wynagrodzenie za usługę będzie rozliczone na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę po wykonaniu usługi i po potwierdzeniu, przez upoważnionego pracownika Działu Technicznego Zamawiającego, należytego wykonania przez Wykonawcę prac objętych niniejszą Umową.
2.Należyte wykonanie usługi zostanie potwierdzone na podstawie bieżącej faktury przez podpisanie jej przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego.
3.Faktura VAT zostanie wystawiona z 30 dniowym terminem płatności. Faktury będą płatne przez Zamawiającego przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy.
4.Rozliczenie będzie następować w złotych polskich.
5.Strony wyłączają możność dokonywania przez Wykonawcę potrąceń jakichkolwiek jago należności lub wierzytelności w stosunku do Zamawiającego.
6. Miesięczna wartość usługi będzie liczona według wzoru;
Cena jednej roboczogodziny pracownika ochrony x ilość przepracowanych godzin w miesiącu.
V. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
1.W terminie określonym w piśmie akceptującym ofertę Wykonawca winien przybyć we wskazane przez Zamawiającego miejsce w celu podpisania umowy, której projekt stanowi załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji.
2.Przed podpisaniem umowy Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego jej wykonania.
3. W przypadku Wykonawcy, którego działalność podlega zgłoszeniu do ewidencji działalności gospodarczej, przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert.
VI. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
1.Wykonawca, którego oferta została wybrana zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zabezpieczenie wnoszone w formie pieniężnej musi wpłynąć na rachunek Zamawiającego przed podpisaniem Umowy. Zabezpieczenie wnoszone w pozostałych formach należy przedłożyć Zamawiającemu w oryginale przed podpisaniem Umowy.
2.Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
a. pieniądzu;
b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c. gwarancjach bankowych;
d. gwarancjach ubezpieczeniowych;
e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w Art.6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3.Gwarancja bankowa lub gwarancja ubezpieczeniowa, stanowiąca formę wniesienia zabezpieczenia winna spełniać co najmniej następujące warunki:
a. ustalać beneficjenta gwarancji, tj. jego nazwę i adres;
b. określać kwotę gwarantowaną w złotych;
c. określać termin ważności gwarancji (termin ważności gwarancji winien być dłuższy o 15 dni od terminu upływu okresu gwarancji usunięcia wad i usterek).
d. określać przedmiot gwarancji, nazwę i numer zamówienia wynikający ze specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz tytuł (np. zabezpieczenie);
e. być gwarancją samoistną, nie odwoływalną i bezwarunkową, płatną na każde żądanie).
4.Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BANK MILLENNIUM O/KOSZALIN nr rachunku S.W.I.F.T. BIGBPLPWXXX, IBAN PL 75 1160 2202 0000 0000 6175 0721 z opisem: zabezpieczenie - umowa nr ZRW-LK-2214-23/11 (ochrona osób i mienia).
5.W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium w poczet zabezpieczenia. Zamawiający wymaga, aby zgoda została wyrażona w formie pisemnej.
6.Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym były one przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew na rachunek bankowy Wykonawcy.
7.Ustala się zabezpieczenie w wysokości 2% ogółem wartości brutto złożonej oferty za 36 miesięcy.
8.Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.
VII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach;
1.Wszelkie zobowiązania stron określone są w załączonym do specyfikacji - projekcie umowy (załącznik nr 4 do SIWZ). Zamawiający wymaga od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
2. W przypadku upływu terminu ważności polisy w trakcie realizacji umowy Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu nowej polisy, zawartej na warunkach nie gorszych niż zawarta polisa poprzednia, na 7 dni przed upływem terminu obowiązywania poprzedniej polisy pod rygorem rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z upływem ważności polisy.
3.Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących u Zamawiającego zasad wynikających z systemu zarządzania, szczególnie BHP (przepisów prawa i norm) i środowiska.
4.Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone, umyślnie i nieumyślnie, Zamawiającemu w czasie realizacji przedmiotu umowy.
5.Wykonawca odpowiada względem Zamawiającego za szkody wynikłe z nienależytego wykonywania warunków niniejszej umowy w pełnej wysokości ustalonej na podstawie wyceny rzeczoznawczej, protokołu spisanego na tę okoliczność i podpisanego przez upoważnionych przedstawicieli obu stron oraz pisemnego zgłoszenia zaistniałego zdarzenia Policji.
VIII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1.Środki ochrony prawnej przysługujące Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia uregulowane są od art. 180 do art. 198 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 PZP.
2.Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Pzp, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego
- (zgodnie z art.180 ust. 2 PZP).
3.Odwołanie - przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy,
4.Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5.Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej ( art. 180 ust. 4 PZP ) wraz z dowodem uiszczenia wpisu ( art. 187 PZP ).
6.Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faxu z potwierdzeniem jego odbioru.
7.Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane za pomocą faxu ( z potwierdzeniem jego otrzymania art. 27 ust.2 Pzp).
8.Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
9.Odwołanie wobec innych czynności niż wymienione powyżej wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
10.W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
11.W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
Zamawiający, nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wzywa Wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie kieruje się jedynie do Wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
12.Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
13.Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze stron.
14.Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy ( art. 185 ust. 4 Ustawy PZP).
Czynności uczestnika postępowania odwoławczego nie mogą pozostawać w sprzeczności z czynnościami i oświadczeniami strony, do której przystąpił, z zastrzeżeniem zgłoszenia sprzeciwu, o którym mowa w art. 186 ust. 3, przez uczestnika, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego.
15.Odwołujący oraz Wykonawca wezwany zgodnie z art. 185 ust. 1 PZP nie mogą następnie korzystać ze środków ochrony prawnej wobec czynności Zamawiającego wykonanych zgodnie z wyrokiem Izby lub Sądu albo na podstawie art. 186 ust. 2 i 3.
16.Do postępowania odwoławczego stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z 17.11. 1964r. Kodeks postępowania cywilnego o sądzie polubownym ( arbitrażowym ), jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.
17.Zamawiający może wnieść odpowiedź na odwołanie. Odpowiedź wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu.
18.W przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu Izba może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie Wykonawcy, pod warunkiem, że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden Wykonawca. W takim przypadku Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
19.Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, Izba umarza postępowanie a Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił po stronie Zamawiającego, wnosi sprzeciw wobec uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, Izba rozpatruje odwołanie. Sprzeciw wnosi się na piśmie lub ustnie do protokółu.
20.Koszty postępowania określone są w art. 186 ust. 6 PZP.
Odwołanie podlega rozpoznaniu przez Izbę na warunkach określonych w PZP artykuły od 187 do 198
21.Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu na warunkach określonych w PZP artykuły od 198a do 198g.
IX. Zawarcie umowy ramowej. Maksymalna liczba Wykonawców, z którymi Zamawiający zawrze umowę ramową, jeżeli Zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej;
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
X. Powierzenie wykonania umowy podwykonawcom.
Zamówienie nie może być powierzone podwykonawcom.
XI. Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia;
1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2.W przypadku, o którym mowa w punkcie 1, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3.Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców, o których mowa w punkcie 1.
4.Jeżeli o udzielenie zamówienia ubiegają się wspólnie Wykonawcy, a ich oferta została wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców - pod rygorem odstąpienia od zawarcia umowy.
XII..Wyjaśnienia dotyczące specyfikacji istotnych warunków zamówienia, jeżeli Zamawiający przewiduje wyjaśnienia
1.Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert - jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
1.2. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa w art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
1.3.Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa w art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
2.W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę specyfikacji Zamawiający przekazuje niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza ją także na tej stronie.
3.Jeżeli w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego zmiana treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia prowadzi do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający zamieszcza ogłoszenie o zmianie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych - jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
4. Jeżeli zmiana, o której mowa w art.12a ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, jest istotna, w szczególności dotyczy określenia przedmiotu, wielkości lub zakresu zamówienia, kryterium oceny ofert, warunków udziału w postępowaniu lub sposobu oceny ich spełnienia, zamawiający przedłuża termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub termin składania ofert o czas niezbędny na wprowadzenie zmian we wnioskach lub ofertach, z tym, że w postępowaniach, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, termin składania:
a) ofert nie może być krótszy niż 22 dni od dnia przekazania zmiany ogłoszenia Urzędowi Oficjalnych Wspólnot Europejskich - trybie przetargu nieograniczonego;
b) wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie może być krótszy niż 30 dni, a jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia niż 10 dni od dnia przekazania zmiany ogłoszenia Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich - w trybie przetargu ograniczonego lub negocjacji z ogłoszeniem.
5.Zamawiający niezwłocznie po zamieszczeniu zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień publicznych lub jej przekazaniu Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich zamieszcza informacje o zmianach w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej.
6. Jeżeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuża termin składania ofert i informuje o tym Wykonawców, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, oraz zamieszcza informację na stronie internetowej, jeżeli specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest udostępniona na tej stronie. Przepis art. 38 ust. 4a ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, stosuje się odpowiednio.
XIII. Informacja o załącznikach:
Do specyfikacji istotnych warunków zamówienia załączony jest wzór oferty (załącznik nr 1a i załącznik nr 4b do SIWZ), wzór oświadczenia (załącznik nr 2 do SIWZ), wzór wykazu wykonanych dostaw i usług (załącznik nr 3 do SIWZ), projekt umowy: załącznik nr 4 do SIWZ, które stanowią integralną część specyfikacji. Zamawiający wymaga, by umowa była zawarta na warunkach określonych w projekcie umowy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
797100004 (Usługi ochroniarskie)

Podobne przetargi

337272 / 2009-09-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Portowy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług w Portowym SP ZOZ, przy ul. Energetyków 2 w Szczecinie w zakresie ochrony, całodobowego dozorowania wraz z obsługą portierni oraz sprzątania wraz z zabezpieczeniem środków czystości i dezynfekcji oraz worków i pojemników na odpady medyczne i komunalne, zgodnych z wymaganiami stawianymi dla jednostek ochrony zdrowia.

485332 / 2012-12-03 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zachodniopomorski UrzÄ…d Skarbowy w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona osób i mienia oraz monitoring- systemów ochrony elektronicznej w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego w Szczecinie przy ul. Mieszka I 33

170389 / 2011-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Zamówienie uzupełniające do zamówienia podstawowego pn. Ochrona mienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

357100 / 2015-12-30 - Podmiot prawa publicznego

Celowy ZwiÄ…zek Gmin R-XXI - Nowogard (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usługi kompleksowej ochrony obiektów należących do Celowego Związku Gmin R-XXI

26849 / 2016-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Całodobowa ochrona fizyczna i monitoring obiektów oraz monitoring terenu wokół obiektów również monitorowanie systemu alarmu włamaniowego w oparciu o istniejące systemy w obiektach znajdujących się z zasobach ZGM-u w Świnoujściu

61390 / 2014-02-21 - Inny: MON - jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3378 Drawsko Pomorskie - Oleszno (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
usługi w zakresie ochrony fizycznej osób i mienia realizowane przez Jednostkę Wojskową 3378 przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) na rzecz JW 1696 Złocieniec, JW 1965 Oleszno, JW 3378 Drawsko Pom., JW 4094 Wałcz, JW 3299 Mirosławiec, 21 CPL Nadarzyce (znak postępowania 1170/2013

253186 / 2015-09-27 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona obiektów i mienia Sądu Rejonowego Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie pl. Żołnierza Polskiego 16 i w budynku w Policach przy ul. Korczaka 13/15

92692 / 2014-03-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Gryfice (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Usługa ochrony fizycznej obiektów i terenu SPZZOZ w Gryficach przy ul. Niechorskiej 2 i Oddziału Zamiejscowego w Resku ul. Szpitalna 8

297656 / 2009-08-28 - Podmiot prawa publicznego

Uzdrowisko Kołobrzeg Spółka Akcyjna - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług ochrony fizycznej na terenie obiektów: Zakład Przyrodoleczniczy nr 1 (ZPL 1) w Kołobrzegu, ul. Rafińskiego 9 i Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy SŁONECZKO (DSU SŁONECZKO) w Kołobrzegu, ul. Rafińskiego 6.

527130 / 2013-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona fizyczna obiektów oraz pojazdów sprowadzanych na parking przy ul. Hangarowej 30-32 w Szczecinie, prowadzenie ewidencji pojazdów: przyjmowanie pojazdów i wydawanie pojazdów.

154250 / 2009-05-18 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
USŁUGA CAŁODOBOWEJ, BEZPOŚREDNIEJ FIZYCZNEJ OCHRONY MIENIA I OSÓB MIESZCZĄCYCH SIĘ W OBIEKCIE OGNICA

273683 / 2012-12-31 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Usługa ochrony fizycznej osób, mienia i obiektu Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie przy ul. Mickiewicza 153 w okresie od 01.01.2013r. do 30.06.2014r.

41563 / 2014-02-27 - Inny: Jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3294 - Åšwidwin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Zamówienie uzupełniające na świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia na potrzeby JW. 1872 w Trzebiatowie świadczonej przez SUFO.

61345 / 2016-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Koszalinie, Biuro Zamówień Publicznych - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Ochrona osób i mienia Urzędu Miejskiego w Koszalinie wraz z konwojowaniem wartości pieniężnych

329994 / 2015-12-03 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

UrzÄ…d Kontroli Skarbowej w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Świadczenie usług ochrony fizycznej, konserwacji systemu alarmowego w budynku Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie, przy ul. Małopolskiej 44

134144 / 2009-05-06 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Okręgowy w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Usługa dotycząca wykonywania ochrony obiektu oraz monitoringu elektronicznego Sądu Okręgowego w Szczecinie przy ul. Piotra Skargi 19.

20390 / 2013-01-15 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Szczecinie Filia w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
Wykonanie usług ochrony nieruchomości będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa położonych na terenie działania Filii ANR w Koszalinie w 2013r.

256065 / 2013-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Koszalin Zarząd Budynków Mieszkalnych - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 797100004 (Usługi ochroniarskie)
wykonywanie usług w zakresie ochrony fizycznej i dozoru mienia oraz inne czynności w zakresie: obsługi portierni, sprzątania i utrzymania prawidłowego stanu sanitarno- porządkowego na terenie nieruchomości administrowanych przez ZBM przy: Część nr 1 - Koszalin, ul. Połczyńska 24 Część nr 2 - Koszalin, ul. Zwycięstwa 42 Część nr 3 - Koszalin, Al. Monte Cassino 2