Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

211026 / 2013-06-03 - Administracja samorządowa / Gmina Włocławek (Włocławek)

Budowa stacji uzdatniania wody wraz z siecią wodociągową w miejscowości Dobiegniewo i wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w ilości 8 sztuk na terenie gminy

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego z napowietrzaniem mechanicznym. Do oczyszczalni doprowadzony zostanie przykanalikami ściek surowy z budynków mieszkalnych. Ściek oczyszczony zostanie odprowadzony do gruntu poprzez drenaż rozsączający.
Dokumentacja projektowa przewiduje rozprowadzenie ścieków oczyszczonych przez drenaż rozsączający.

1. Wymagania techniczne

Zamawiający dopuszcza do użycia tylko materiały, które posiadają deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z: Polską Normą lub aprobatą techniczną, w przypadku wyrobów, dla których nie ustanowiono Polskiej Normy.
W przypadku materiałów, dla których ww. dokumenty są wymagane przez ST, każda partia dostarczona do robót będzie posiadać te dokumenty, określające w sposób jednoznaczny jej cechy. Produkty przemysłowe muszą posiadać ww. dokumenty wydane przez producenta, a w razie potrzeby poparte wynikami badań wykonanych przez niego.
Kopie wyników tych badań będą dostarczone przez Wykonawcę Zamawiającemu.
Jakiekolwiek materiały, które nie spełniają tych wymaga będą odrzucone.

2. MATERIAŁY

2.1. Rurociągi i armatura

Kanał grawitacyjny ścieków surowych zaprojektowano z rur PVC. Kanały ścieków oczyszczonych grawitacyjne zaprojektowane są z rur z PVC. Materiały użyte do wykonania przewodów nie powinny mieć widocznych uszkodzeń na powierzchni zewnętrznej - wymiary i tolerancje winny być zgodne z odpowiednimi normami. Każda rura i kształtka powinna by fabrycznie oznakowana z podaniem nazwy producenta, rodzaju materiału, oznaczenie szeregu, średnicy zewnętrznej w mm, grubości ścianki, daty produkcji, obowiązującej normy. Uszczelki powinny mieć powierzchnie gładkie, równe, bez zadziorów i wypukłości.

2.2. Oczyszczalnie ścieków

Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3+A1:2009.
Technologia oczyszczania ścieków - niskoobciążony osad czynny ze złożem biologicznym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia.
Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków.
Zbiorniki oczyszczalni muszą być monolityczne, wykonane z polietylenu wysokiej gęstości PEHD formowanego metodą wytłaczania z rozdmuchem lub rotomuldingu, zapewniając szczelność i trwałość.
Nie dopuszcza się zbiorników skręcanych, zgrzewanych lub spawanych z uwagi na to, że mogą ulec niekontrolowanemu rozszczelnieniu.

Oczyszczalnia kompaktowa

Oczyszczalnia jednozbiornikowa o przepustowości do 0,9 m3/d.
Oczyszczalnia składa się z jednego zbiornika o pojemności 3500 l podzielonego wewnętrzną przegrodą na dwie części technologiczne: osadnik wstępny i część biologiczną złoża zanurzonego w kąpieli osadu czynnego z systemem mieszania i napowietrzania ścieków poprzez wewnętrzny cyrkulator rurowy.

Wewnętrzna cyrkulacja zapewnia wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne, co gwarantuje uzyskanie odpowiednich parametrów ścieku oczyszczonego przy nierównomiernym obciążeniu oczyszczalni ścieków.
Oczyszczalnia posiada powierzchnię złoża biologicznego w ilości 170 m2/m3, co przy czasowym ograniczeniu dopływu ścieku surowego zapewnia maksymalnie szybki samoczynny rozruch technologiczny.
Podział technologiczny oczyszczalni:
1. Pojemność części osadnikowej - 2150 l.
2. Pojemność części biologicznej - 1350 l.
3. Objętość części filtracyjnej - 70 l.
Nie dopuszcza się oczyszczalni ścieków posiadających mniejszą powierzchnię złoża biologicznego w zbiorniku niż 170 m2/m3.


Tabela nr 1. Parametry techniczne oczyszczalni hybrydowych o przepustowości do 0,9 m3/d

Q dmax (m3/d) Pojemność osadnika
gnilnego (m3/d) Minimalna własna retencja buforowa w m3/d Powierzchnia złoża biologicznego w
m2/m3
do 0,9 2,50 0,70 170

Ścieki podczyszczone w osadniku gnilnym dozowane są sekwencyjnie na złoże biologiczne pracujące w technologii złoża zanurzonego, napowietrzanego drobno-pęcherzykowo. W celu równomiernego wymieszania i napowietrzenia ścieków oraz uzyskania odpowiedniego obciążenia hydraulicznego wypełnienia bioreaktor musi posiadać wewnętrzną cyrkulację złoża (ścieki muszą wielokrotnie przepłynąć przez złoże). Oczyszczalnia posiada powierzchnię złoża biologicznego w ilości 170 m2/m3, co przy czasowym ograniczeniu dopływu ścieku surowego zapewnia maksymalnie szybki samoczynny rozruch technologiczny.

Ścieki oczyszczone w komorze złoża biologicznego przepływają do komory osadu czynnego gdzie poddawane są ostatecznemu napowietrzaniu realizowanemu przez dyfuzor drobno-pęcherzykowy. Komora ta pełni równocześnie rolę osadnika dla zerwanej (lub obumarłej) błony biologicznej oraz osadu nadmiernego.


Sterowanie:
Proces oczyszczania ścieków musi być sterowany automatycznie. Sterownik oczyszczalni musi posiadać / realizować następujące funkcje:
- dozowanie ścieków z osadnika do bioreaktora,
- recyrkulacja ścieków z bioreaktora do osadnika,
- realizacja funkcji rozruchu oczyszczalni (28 dni),
- funkcja urlopu włączana ręcznie z automatycznym powrotem po 2 tygodniach,
- możliwość rozbudowy sterownika o obsługę pompy koagulantu strącającego fosfor,
- pamięć stała niewrażliwa na zaniki prądu.
Sterownik musi być znakowany CE. Deklarację Zgodności dotyczącą sterownika należy dołączyć do oferty.
Kompletna oczyszczalnia ścieków musi spełniać wytyczne normy PN EN 12566-3+A1:2009 i być znakowana znakiem CE.

Dopuszcza się rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania podstawowych parametrów technicznych i jakościowych proponowanych urządzeń do opisanych w Specyfikacji Technicznej i dokumentacji projektowej.

Parametry równoważności:
Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3+A1:2009.
Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków.
Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
Oczyszczalnia kompaktowa - pojemność osadnika wstępnego min. 1800 l - max. - 2150 litrów.
Minimalna powierzchnia złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków musi wynosić 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM. Nie dopuszcza się oczyszczalni o mniejszej powierzchni złoża biologicznego w zbiorniku.
Oczyszczalnia hybrydowa - pojemność osadnika wstępnego min. 2300 litrów - max. - 2500 litrów.
Oczyszczalnia hybrydowa musi posiadać system dozowania ścieku z osadnika do bioreaktora realizowany przez sterownik, minimalną pojemność buforową zgodnie z wyżej zamieszczoną tabelą oraz system recyrkulacji osadu z bioreaktora do osadnika wstępnego realizowany przez sterownik.
Sterownik zapewniający automatyczne zarządzanie pracą oczyszczalni. Podstawowe parametry sterownika: odporność na zaniki prądu, funkcja zarządzania dozowaniem ścieku i recyrkulacją osadu, funkcja urlopowa, rejestrator czasu pracy.
Przy rozpatrywaniu równoważności komór filtracyjnych będzie brane pod uwagę pole powierzchni infiltracji komory a nie jej pojemność.




2.3. Studzienki rozdzielcze

Studzienki rozdzielcze muszą być wykonane z wysokiej gęstości polietylenu o średnicy 400 mm. i minimalnej wysokości h - 400 mm. Studzienki muszą posiadać Aprobatę Techniczną, która powinna być dołączona do oferty przetargowej.
Otwory wejście/wyjście o średnicy Ř 110 mm.

2.4. Drenaż filtracyjny

Drenaż rozsączający wykonany powinien być z rur drenarskich PCV o średnicy 110 mm i układany ze spadkiem 0,0÷1,0% (optymalny spadek to 0,5%). Minimalna długość ciągu drenarskiego powinna wynosić 6 m, zaś maksymalna nie powinna przekraczać 20 m. Odległość miedzy drenami nie powinna być mniejsza od 1,5 m. Drenaż powinien być ułożony jak najpłycej, żeby zapewnić warunki tlenowe pod drenażem, nacięciami na bok.
Szerokość wykopu pod pojedynczy dren powinna wynosić od 0,5 do 0,8 m. Warstwa pod drenażem powinna być wykonana ze żwiru o uziarnieniu min. 20/40 mm lub drobnego tłucznia drogowego. Ze względu na ryzyko kolmatacji wyklucza się stosowanie pospółek lub grubego piasku. Minimalna grubość warstwy to 40 cm.

2.5. Materiały elektryczne

Automatyka (elementy elektryczne) oczyszczalni winna być zainstalowana w komorze szczelnie odizolowanej od komory ściekowej, w celu wyeliminowania gromadzenia się wilgoci, pochodzącej z oparów ściekowych, na urządzeniach elektrycznych.
Instalacja elektryczna zasilająca oczyszczalnię powinna posiadać zabezpieczenia przed skokami napięcia w postaci wyłącznika różnicowo-prądowego oraz wyłącznika nadprądowego.

Budowa przyłącza kablowego YDY min 3 x 2,5 mm2 z istniejącej instalacji zalicznikowej danej posesji, do miejsca lokalizacji przepompowni ścieków oraz oczyszczalni.


Szczegółowy zakres robót został określony w projektach budowlanych, specyfikacji technicznej wykonania robót, przedmiarach robót i w kosztorysach ofertowych oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Projekty budowlane, specyfikacje techniczne , kosztorysy ofertowe i przedmiary robót dostępne są na stornie internetowej Urzędu Gminy Włocławek : www.gmina.wloclawek.pl - link Przetargi własne urzędu oraz w siedzibie Zamawiającego .

Zamawiający wymaga rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane, zastosowane urządzenia i materiały na okres co najmniej 36 miesięcy, który rozpoczyna bieg dnia bezusterkowego końcowego odbioru robót .

UWAGA!!!:

Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi, to jest takimi których parametry odpowiadają lub przewyższają te zawarte w opisie technicznym. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna te, które posiadają takie same parametry techniczne i jakościowe, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej. W przypadku zaoferowania urządzeń bądź materiałów równoważnych, Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty wykazu wyspecyfikowanych wszystkich tych urządzeń wraz z podaniem nazwy producenta, dokładnego i jednoznacznego typu urządzenia oraz załączenia stosowanych dokumentów takich jak atest PZH, deklaracja zgodności producenta/aprobata techniczna, karta katalogowa producenta zawierająca wszystkie parametry techniczno-eksploatacyjne ujęte w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy zamiana urządzeń spowoduje konieczność wykonania nowej dokumentacji projektowej zamiennej Wykonawca zobowiązany będzie na własny koszt do jej wykonania oraz uzyskania wszelkich dokumentów niezbędnych dla realizacji Inwestycji w oparciu o tę dokumentację. Brak w złożonej ofercie któregokolwiek z wymaganych dokumentów dotyczących urządzeń równoważnych lub zastosowania urządzeń niezgodnych ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie i specyfikacji technicznej będzie powodowało odrzucenie oferty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 211026

Data publikacji: 2013-06-03

Nazwa: Gmina Włocławek

Ulica: ul. Królewiecka 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Włocławek

Kod pocztowy: 87-800

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 0-54 230 53 00; 230 53 37

Numer faxu: 054 230 53 53

Adres strony internetowej: www.gmina.wloclawek.pl

Regon: 00055129500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z siecią wodociągową w miejscowości Dobiegniewo i wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w ilości 8 sztuk na terenie gminy

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego z napowietrzaniem mechanicznym. Do oczyszczalni doprowadzony zostanie przykanalikami ściek surowy z budynków mieszkalnych. Ściek oczyszczony zostanie odprowadzony do gruntu poprzez drenaż rozsączający.
Dokumentacja projektowa przewiduje rozprowadzenie ścieków oczyszczonych przez drenaż rozsączający.

1. Wymagania techniczne

Zamawiający dopuszcza do użycia tylko materiały, które posiadają deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z: Polską Normą lub aprobatą techniczną, w przypadku wyrobów, dla których nie ustanowiono Polskiej Normy.
W przypadku materiałów, dla których ww. dokumenty są wymagane przez ST, każda partia dostarczona do robót będzie posiadać te dokumenty, określające w sposób jednoznaczny jej cechy. Produkty przemysłowe muszą posiadać ww. dokumenty wydane przez producenta, a w razie potrzeby poparte wynikami badań wykonanych przez niego.
Kopie wyników tych badań będą dostarczone przez Wykonawcę Zamawiającemu.
Jakiekolwiek materiały, które nie spełniają tych wymaga będą odrzucone.

2. MATERIAŁY

2.1. Rurociągi i armatura

Kanał grawitacyjny ścieków surowych zaprojektowano z rur PVC. Kanały ścieków oczyszczonych grawitacyjne zaprojektowane są z rur z PVC. Materiały użyte do wykonania przewodów nie powinny mieć widocznych uszkodzeń na powierzchni zewnętrznej - wymiary i tolerancje winny być zgodne z odpowiednimi normami. Każda rura i kształtka powinna by fabrycznie oznakowana z podaniem nazwy producenta, rodzaju materiału, oznaczenie szeregu, średnicy zewnętrznej w mm, grubości ścianki, daty produkcji, obowiązującej normy. Uszczelki powinny mieć powierzchnie gładkie, równe, bez zadziorów i wypukłości.

2.2. Oczyszczalnie ścieków

Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3+A1:2009.
Technologia oczyszczania ścieków - niskoobciążony osad czynny ze złożem biologicznym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia.
Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków.
Zbiorniki oczyszczalni muszą być monolityczne, wykonane z polietylenu wysokiej gęstości PEHD formowanego metodą wytłaczania z rozdmuchem lub rotomuldingu, zapewniając szczelność i trwałość.
Nie dopuszcza się zbiorników skręcanych, zgrzewanych lub spawanych z uwagi na to, że mogą ulec niekontrolowanemu rozszczelnieniu.

Oczyszczalnia kompaktowa

Oczyszczalnia jednozbiornikowa o przepustowości do 0,9 m3/d.
Oczyszczalnia składa się z jednego zbiornika o pojemności 3500 l podzielonego wewnętrzną przegrodą na dwie części technologiczne: osadnik wstępny i część biologiczną złoża zanurzonego w kąpieli osadu czynnego z systemem mieszania i napowietrzania ścieków poprzez wewnętrzny cyrkulator rurowy.

Wewnętrzna cyrkulacja zapewnia wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne, co gwarantuje uzyskanie odpowiednich parametrów ścieku oczyszczonego przy nierównomiernym obciążeniu oczyszczalni ścieków.
Oczyszczalnia posiada powierzchnię złoża biologicznego w ilości 170 m2/m3, co przy czasowym ograniczeniu dopływu ścieku surowego zapewnia maksymalnie szybki samoczynny rozruch technologiczny.
Podział technologiczny oczyszczalni:
1. Pojemność części osadnikowej - 2150 l.
2. Pojemność części biologicznej - 1350 l.
3. Objętość części filtracyjnej - 70 l.
Nie dopuszcza się oczyszczalni ścieków posiadających mniejszą powierzchnię złoża biologicznego w zbiorniku niż 170 m2/m3.


Tabela nr 1. Parametry techniczne oczyszczalni hybrydowych o przepustowości do 0,9 m3/d

Q dmax (m3/d) Pojemność osadnika
gnilnego (m3/d) Minimalna własna retencja buforowa w m3/d Powierzchnia złoża biologicznego w
m2/m3
do 0,9 2,50 0,70 170

Ścieki podczyszczone w osadniku gnilnym dozowane są sekwencyjnie na złoże biologiczne pracujące w technologii złoża zanurzonego, napowietrzanego drobno-pęcherzykowo. W celu równomiernego wymieszania i napowietrzenia ścieków oraz uzyskania odpowiedniego obciążenia hydraulicznego wypełnienia bioreaktor musi posiadać wewnętrzną cyrkulację złoża (ścieki muszą wielokrotnie przepłynąć przez złoże). Oczyszczalnia posiada powierzchnię złoża biologicznego w ilości 170 m2/m3, co przy czasowym ograniczeniu dopływu ścieku surowego zapewnia maksymalnie szybki samoczynny rozruch technologiczny.

Ścieki oczyszczone w komorze złoża biologicznego przepływają do komory osadu czynnego gdzie poddawane są ostatecznemu napowietrzaniu realizowanemu przez dyfuzor drobno-pęcherzykowy. Komora ta pełni równocześnie rolę osadnika dla zerwanej (lub obumarłej) błony biologicznej oraz osadu nadmiernego.


Sterowanie:
Proces oczyszczania ścieków musi być sterowany automatycznie. Sterownik oczyszczalni musi posiadać / realizować następujące funkcje:
- dozowanie ścieków z osadnika do bioreaktora,
- recyrkulacja ścieków z bioreaktora do osadnika,
- realizacja funkcji rozruchu oczyszczalni (28 dni),
- funkcja urlopu włączana ręcznie z automatycznym powrotem po 2 tygodniach,
- możliwość rozbudowy sterownika o obsługę pompy koagulantu strącającego fosfor,
- pamięć stała niewrażliwa na zaniki prądu.
Sterownik musi być znakowany CE. Deklarację Zgodności dotyczącą sterownika należy dołączyć do oferty.
Kompletna oczyszczalnia ścieków musi spełniać wytyczne normy PN EN 12566-3+A1:2009 i być znakowana znakiem CE.

Dopuszcza się rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania podstawowych parametrów technicznych i jakościowych proponowanych urządzeń do opisanych w Specyfikacji Technicznej i dokumentacji projektowej.

Parametry równoważności:
Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3+A1:2009.
Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków.
Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
Oczyszczalnia kompaktowa - pojemność osadnika wstępnego min. 1800 l - max. - 2150 litrów.
Minimalna powierzchnia złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków musi wynosić 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM. Nie dopuszcza się oczyszczalni o mniejszej powierzchni złoża biologicznego w zbiorniku.
Oczyszczalnia hybrydowa - pojemność osadnika wstępnego min. 2300 litrów - max. - 2500 litrów.
Oczyszczalnia hybrydowa musi posiadać system dozowania ścieku z osadnika do bioreaktora realizowany przez sterownik, minimalną pojemność buforową zgodnie z wyżej zamieszczoną tabelą oraz system recyrkulacji osadu z bioreaktora do osadnika wstępnego realizowany przez sterownik.
Sterownik zapewniający automatyczne zarządzanie pracą oczyszczalni. Podstawowe parametry sterownika: odporność na zaniki prądu, funkcja zarządzania dozowaniem ścieku i recyrkulacją osadu, funkcja urlopowa, rejestrator czasu pracy.
Przy rozpatrywaniu równoważności komór filtracyjnych będzie brane pod uwagę pole powierzchni infiltracji komory a nie jej pojemność.




2.3. Studzienki rozdzielcze

Studzienki rozdzielcze muszą być wykonane z wysokiej gęstości polietylenu o średnicy 400 mm. i minimalnej wysokości h - 400 mm. Studzienki muszą posiadać Aprobatę Techniczną, która powinna być dołączona do oferty przetargowej.
Otwory wejście/wyjście o średnicy Ř 110 mm.

2.4. Drenaż filtracyjny

Drenaż rozsączający wykonany powinien być z rur drenarskich PCV o średnicy 110 mm i układany ze spadkiem 0,0÷1,0% (optymalny spadek to 0,5%). Minimalna długość ciągu drenarskiego powinna wynosić 6 m, zaś maksymalna nie powinna przekraczać 20 m. Odległość miedzy drenami nie powinna być mniejsza od 1,5 m. Drenaż powinien być ułożony jak najpłycej, żeby zapewnić warunki tlenowe pod drenażem, nacięciami na bok.
Szerokość wykopu pod pojedynczy dren powinna wynosić od 0,5 do 0,8 m. Warstwa pod drenażem powinna być wykonana ze żwiru o uziarnieniu min. 20/40 mm lub drobnego tłucznia drogowego. Ze względu na ryzyko kolmatacji wyklucza się stosowanie pospółek lub grubego piasku. Minimalna grubość warstwy to 40 cm.

2.5. Materiały elektryczne

Automatyka (elementy elektryczne) oczyszczalni winna być zainstalowana w komorze szczelnie odizolowanej od komory ściekowej, w celu wyeliminowania gromadzenia się wilgoci, pochodzącej z oparów ściekowych, na urządzeniach elektrycznych.
Instalacja elektryczna zasilająca oczyszczalnię powinna posiadać zabezpieczenia przed skokami napięcia w postaci wyłącznika różnicowo-prądowego oraz wyłącznika nadprądowego.

Budowa przyłącza kablowego YDY min 3 x 2,5 mm2 z istniejącej instalacji zalicznikowej danej posesji, do miejsca lokalizacji przepompowni ścieków oraz oczyszczalni.


Szczegółowy zakres robót został określony w projektach budowlanych, specyfikacji technicznej wykonania robót, przedmiarach robót i w kosztorysach ofertowych oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Projekty budowlane, specyfikacje techniczne , kosztorysy ofertowe i przedmiary robót dostępne są na stornie internetowej Urzędu Gminy Włocławek : www.gmina.wloclawek.pl - link Przetargi własne urzędu oraz w siedzibie Zamawiającego .

Zamawiający wymaga rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane, zastosowane urządzenia i materiały na okres co najmniej 36 miesięcy, który rozpoczyna bieg dnia bezusterkowego końcowego odbioru robót .

UWAGA!!!:

Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi, to jest takimi których parametry odpowiadają lub przewyższają te zawarte w opisie technicznym. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna te, które posiadają takie same parametry techniczne i jakościowe, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej. W przypadku zaoferowania urządzeń bądź materiałów równoważnych, Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty wykazu wyspecyfikowanych wszystkich tych urządzeń wraz z podaniem nazwy producenta, dokładnego i jednoznacznego typu urządzenia oraz załączenia stosowanych dokumentów takich jak atest PZH, deklaracja zgodności producenta/aprobata techniczna, karta katalogowa producenta zawierająca wszystkie parametry techniczno-eksploatacyjne ujęte w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy zamiana urządzeń spowoduje konieczność wykonania nowej dokumentacji projektowej zamiennej Wykonawca zobowiązany będzie na własny koszt do jej wykonania oraz uzyskania wszelkich dokumentów niezbędnych dla realizacji Inwestycji w oparciu o tę dokumentację. Brak w złożonej ofercie któregokolwiek z wymaganych dokumentów dotyczących urządzeń równoważnych lub zastosowania urządzeń niezgodnych ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie i specyfikacji technicznej będzie powodowało odrzucenie oferty.

Kody CPV:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452556005 (Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/08/2013

Informacja na temat wadium:
Oferta winna być zabezpieczona wadium dla zamówienia podstawowego w wysokości 2 000,00 zł , które może być wniesione w jednej z poniższych form:
w pieniądzu : na konto Zamawiającego :
KDBS 79 9550 0003 2001 0070 0711 0018 - przed upływem terminu składania ofert Zamawiający udokumentuje wyciągiem z konta potwierdzenie wpłaty wadium przez Wykonawcę.
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( tekst jednolity Dz.U. z 2007 r. Nr 42 poz. 275 ze zmianami ).
2) Sposób przekazania: dołączone w oryginale do oferty przed upływem terminu składania ofert.
Wadium złożone w oryginale do oferty wyczerpuje postawiony warunek. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego. Dokument w formie poręczenia winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkami przetargu, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
3) Dowód wpłaty wadium należy załączyć do oferty.
4) Zamawiający zwraca wadium zgodnie z art. 46 ust 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku -Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 ze zmianami )
5) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach , o których mowa w art. 46 ust 4a i ust 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku -Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 ze zmianami)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony przez Wykonawcę , jeżeli złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie , wraz z podaniem ich rodzaju i wartości , daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót , określających , czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone ( np. referencje, protokoły odbioru itp.)
a ) co najmniej 2 zadania w zakresie stanowiącym przedmiot zamówienia w zakresie budowy mechaniczno- biologicznych oczyszczalni ścieków ( w ilości 10 sztuk) wraz z robotami towarzyszącymi w zakresie budowy rurociągów i urządzeń na nich występujących. niezbędnych do spełnienia warunków wiedzy i doświadczenia . Wartość wymienionego zadania winna być nie mniejsza niż 140 000,00 PLN ( brutto), wykonanego w ramach jednego kontraktu z podaniem daty i miejsca wykonywania .

Potencjał techniczny:
warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi wykaz narzędzi , wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami min.:
- koparko-ładowarka o poj. łyżki 0,4m³- 2 szt.
- koparka podsiębierna o poj. łyżki 0,60 m3 - 1 sztuka
- spycharka 55 kW - 1 sztuka
- samochód samowyładowczy o ładowności min.10t - 1 szt.,
- dźwig samochodowy 8t - 1szt.,
- zgrzewarka do rur PEHD czołowa - min. 1szt.,
- zgrzewarka do rur PEHD elektrooporowa - min. 1szt.,
- zagęszczarka - 3szt.,

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeśli Wykonawca przedstawi wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, a w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
a) kierownik budowy - wymagane co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami oraz posiadanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych-bez ograniczeń.
b) kierownika robót sanitarnych - wymagane posiadanie uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych
c) kierowca - 2 osoby z uprawnieniami do kierowania sprzętem niezbędnym do wykonania zamówienia.
d ) 4 pracowników fizycznych
lub złoży oświadczenie, że osoby te posiadają uprawnienia wskazane w wykazie .
Zamawiający określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, w zakresie którego właściwy organ wydaje decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. Nr 63, poz. 394, z późn. zm.).

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony , jeżeli Wykonawca wykaże, iż posiada :
a) środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 140 000,00 zł - informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na min. 140 000,00 zł - opłacone polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Oferta powinna być sporządzono według wzoru formularza oferty.
Wycena sporządzona w oparciu o kosztorys ofertowy i przedmiar robót załączony do SIWZ przez Zamawiającego..
Zaakceptowany projekt umowy podpisany na ostatniej stronie z wyrazem Akceptuję i parafowany na każdej stronie projekt umowy.
Wstępny harmonogram rzeczowo- finansowy - sporządzony, podpisany i zaakceptowany przez Wykonawcę .
Brak wstępnego harmonogramu robót jest podstawą do odrzucenia oferty w postępowaniu przetargowym.
Oświadczenie wykonawcy z art. 36 ust.4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
Wykonawcy którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy,
Dowód wpłaty wadium.
Oświadczenie o zapoznaniu się z dokumentacją projektową .

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących okolicznościach, niemożliwych do przewidzenia w dniu zawarcia umowy, a mianowicie
a) w przypadku konieczności wprowadzenia przez Zamawiającego zmian do projektu ze względu na cofnięcie zgody przez właścicieli terenu,
b) w przypadku wystąpienia klęski żywiołowej;
c) w przypadku zadziałania siły wyższej;
d) w przypadku wystąpienia kolizji z urządzeniami obcymi;
e) zmiany będące następstwem konieczności usunięcia błędów lub nieścisłości w dokumentacji projektowej;
f) zmiany postanowień umowy będących następstwem zmiany przepisów powodujących konieczność zastosowania innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu umowy.
g) wynagrodzenie może ulec zmianie w przypadku ustawowej zmiany stawki VAT.

2). Zmiany osób, o których mowa w § 8 umowy. W przypadku zmiany kierownika budowy lub robót, dana osoba musi spełniać odpowiednie wymagania określone w SIWZ

3) Zmiany obowiązujących przepisów prawa, która powoduje, że konieczne dla prawidłowego zrealizowania przedmiotu zamówienia stanie się dokonanie zmiany umowy lub zakresu robót budowlanych;

4). Wystąpienia obiektywnych okoliczności, które powodują, że dokonanie zmiany byłoby korzystne dla Zamawiającego.

5). Termin może ulec zmianie w przypadku:
przedłużenia się uzgodnień zewnętrznych przez podmioty do tego upoważnione,
wystąpienia okoliczności nie zawinionych przez strony, których nie można było wcześniej przewidzieć,
konieczności wprowadzenia zmian projektowych lub technologicznych,
znacznego wydłużenia postępowania przetargowego, co spowoduje niemożliwe
do przewidzenia opóźnienie w podpisaniu umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia;
konieczności wstrzymania robót przez Zamawiającego lub inne służby nadzoru wykonywania robót z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
konieczności przeprowadzenia badań w związku z odkryciem reliktów przeszłości o szczególnym znaczeniu kulturowym i naukowym w obrębie prowadzonych robót;
Zmiana postanowień zawartej umowy wymaga dochowania formy pisemnej pod rygorem nieważności i będzie dokonana w formie aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.gmina.wloclawek.pl - link Przetargi własne urzędu .

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Włocławek, ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek pokój nr 8

Data składania wniosków, ofert: 18/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Włocławek, ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek pokój nr 5 - sekretariat. Publiczne otwarcie ofert- sala konferencyjna

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Inwestycja współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

330246 / 2012-09-04 - Podmiot prawa publicznego

Miejskie WodociÄ…gi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Odprowadzenie ścieków deszczowych z obszarów stref ochronnych ujęć wód Las Gdański i Czyżkówko oraz rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w Bydgoszczy Część 3-dokończenie robót- Część 3H, Część 3I, Część 3J.

257238 / 2014-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Boniewo - Boniewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Kaniewie

120437 / 2011-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TÅ‚uchowo - TÅ‚uchowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 25 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Tłuchowo

257085 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowę 32 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Wielgie w 2009 roku.

369910 / 2012-09-27 - Podmiot prawa publicznego

Miejskie WodociÄ…gi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Odprowadzenie ścieków deszczowych z obszarów stref ochronnych ujęć wód Las Gdański i Czyżkówko oraz rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w Bydgoszczy Część 3 Część 3A, Część 3B, Część 3C, Część 3D, Część 3E, Część 3F

258034 / 2013-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lniano - Lniano (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji grawitacyjnej wraz z oczyszczalnią na terenie gminy Lniano.

62102 / 2015-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Waganiec - Waganiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Waganiec w ramach projektu Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenach gmin województwa kujawsko-pomorskiego w związku z budową autostrady A1 w latach 2011-2015

264647 / 2011-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gruta - Mełno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Gruta III etap

299039 / 2008-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowę 16 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Wielgie.

67965 / 2012-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 13 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Wielgie

157574 / 2014-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Boniewo - Boniewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Boniewo

233816 / 2009-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Baruchowo - Baruchowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przyzagrodowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Baruchowo w ilości 119 sztuk

218519 / 2008-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Boniewo - Boniewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przyzgrodowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Boniewo II-etap

95465 / 2014-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Choceń - Choceń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zakup urządzeń usprawniających oczyszczanie ścieków i uzdatnianie wody na terenie Gminy Choceń.

118567 / 2011-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Brześć Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Brześć Kujawski - IV Etap

214737 / 2012-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Choceniu - Choceń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie Gminy Choceń