Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

398476 / 2013-10-02 - Administracja samorządowa / Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Nakło nad Notecią)

Przeprowadzenie kursów zawodowych realizowanych w ramach projektu systemowego Czas na zmiany- aktywna integracja naszym wspólnym celem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1., współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia kursów zawodowych wraz zajęciami praktycznymi w wyszczególnionych zawodach dla osób bezrobotnych w ramach projektu systemowego Czas na zmiany - aktywna integracja naszym wspólnym celem realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie:
1. Pakiet I - Magazynier- sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych dla 9 osób
2. Pakiet II -Spawanie metodami MIG, MAG, TIG dla 3 osób
3. Pakiet III - Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 2 osób
4. Pakiet IV -Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych dla 12 osób
5. Pakiet V -Kurs profesjonalnej sprzątaczki dla 10 osób
6. Pakiet VI -Pomoc kuchenna dla 7 osób
7. Pakiet VII - Kurs obsługi komputera z obsługą kasy fiskalnej i fakturowania dla 10 osób


Ogólne warunki dotyczące opisu przedmiotu zamówienia:

1. Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla 53 osób bezrobotnych
Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany liczby osób skierowanych na kursy zawodowe do czasu rozpoczęcia kursu oraz w czasie jego trwania, jeżeli będzie możliwa
i celowa realizacja programu kursu.

2. Miejsce realizacji szkolenia
1) Zajęcia powinny odbywać się w Nakle nad Notecią. Wykonawca zobowiązany jest
w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania szkolenia (zajęć teoretycznych i praktycznych).
2) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza wskazaną miejscowością, jednak podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Nakła nad Notecią i musi być zapewniona publicznymi środkami transportu. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu na kursy zawodowe do miejsca przeznaczenia. W przypadku braku możliwości dojazdu środkami komunikacji publicznej wykonawca zobowiązany jest zapewnić transport. Koszt dojazdu oraz ewentualnego transportu należy ująć w koszcie całkowitym szkolenia. Czas dojazdu nie jest czasem szkolenia.
3) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
4) Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Sala musi być wyposażona w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików
i miejsc siedzących, właściwie oświetlona ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).
5) Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL i UE oraz informacjami o realizowanym projekcie.
6) Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji informacji podanych w ofercie poprzez wizję lokalną pomieszczeń przeznaczonych do kursów zawodowych (i zajęć praktycznych) przed zawarciem umowy.

3.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia.
1) Wymagana liczba godzin szkolenia dla każdego uczestnika to: dla Pakietu Nr I -100 h; dla Pakietu Nr II- 305 h; dla Pakietu Nr III- 90 h; dla Pakietu Nr IV-90 h; dla Pakietu Nr V- 70 h; dla Pakietu nr VI- 80 h; dla Pakietu nr VII- 84 h. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu
2) Realizacja szkolenia odbywać się będzie w ciągu 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 8:00 maks. do 17:00 (nie więcej niż 8 h dziennie). Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna. Przedział dni i godzin zajęć może ulec zmianie po uzyskaniu zgody Zamawiającego.
3) Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Koszty ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
4) Wykonawca organizuje i pokrywa koszty związane z przeprowadzeniem badań lekarskich wymaganych przepisami prawa.
5) Wykonawca zapewnia każdego dnia szkolenia catering w postaci: ciastek, kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości min. 0,5 l na osobę. Wykonawca gwarantuje również podanie każdemu uczestnikowi szkolenia obiad - drugie danie (co najmniej trzy razy w tygodniu danie mięsne) w przypadku zajęć trwających w ciągu dnia 5 h i więcej.
6) Wykonawca zapewnia, że posiada odpowiednią kadrę, sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz pomieszczenia do odbywania szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
7) Szczegółowy harmonogram zajęć określi Wykonawca i przedłoży go Zamawiającemu najpóźniej w terminie 2 dni przed rozpoczęciem kursu.
8) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursów zawodowych, zgodnie z wymogami prawa określonymi w odrębnych przepisach i w zakresie zgodności z tymi przepisami.
9) Wszelkie uwagi Zamawiającego związane z jakością i ilością prowadzonych zajęć
(w tym zajęć praktycznych) Wykonawca uwzględni, najpóźniej w następnym dniu wyznaczonym na odbycie danego szkolenia.
10) W ramach zajęć praktycznych Wykonawca zapewni sprzęt techniczny oraz wszelkie materiały do wykonania zajęć praktycznych i dostarczy je na swój koszt na miejsce praktyk.

4. Materiały dydaktyczne i narzędzia dla uczestników szkolenia.
1) Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą otrzymać na pierwszych zajęciach bezzwrotnie materiały edukacyjne z logo EFS przygotowane przez Wykonawcę.
2) Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
3) W ramach realizowanego kursu Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia w odpowiednim dla niego rozmiarze i przekaże na własność indywidualne środki ochrony indywidualnej .

5. Program szkolenia.
Program szkolenia zgodnie z § 75 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 grudnia 2011 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy
( Dz. U. Nr 279 poz. 1641) zawiera:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cel szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar
z uwzględnieniem w miarę potrzeb, części teoretycznej i praktyczniej
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) wykaz literatury, oraz niezbędnych środków dydaktycznych ,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy ,
Każdy uczestnik musi otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 03.02.2006 roku w sprawie uzyskiwania
i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) zawierające :
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzający tożsamości,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiary godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucje szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.

6.Zakres merytoryczny szkolenia.
Szkolenie należy przeprowadzić zgodnie z programem szkolenia, który należy dołączyć do oferty według załącznika nr 6 do SIWZ. Osoba, która w trakcie odbywania szkolenia przebywać będzie 80% czasu na zwolnieniu lekarskim nie może uzyskać zaświadczenia
o ukończeniu szkolenia.

7.Pozostałe wymagania.
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć wypełniany codziennie zgodnie z obowiązującym programem nauczania zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia.
d) lista odbioru posiłków
e) listy odbioru materiałów szkoleniowych zapewnionych w ramach kursu,
f) lista odbioru środków finansowych na pokrycie kosztów dojazdów na szkolenie (w przypadku wypłaty tych świadczeń),
g) listy ubezpieczonych klientów,
h) listy odbioru środków ochronnych zapewnionych w ramach danego kursu
2) Wykonawca zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia i przechowywania wszelkich dokumentów związanych z realizacją umowy przez okres co najmniej 10 lat od momentu zakończenia realizacji szkolenia i udostępnienia ich instytucjom krajowym i Unii Europejskiej upoważnionym do kontroli.
3) Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (j.t. Dz. U.
z 2002 r. Nr 101 poz.926),
4) Cała dokumentacja prowadzona przez Wykonawcę winna być opatrzona właściwymi logotypami POKL i UE.

8. Dokładany opis poszczególnych pakietów.

1. Pakiet I - Magazynier- sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania prac w zawodzie magazynier z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych. Szkolenie obejmuje 57 godz. teorii i 43 godz. praktyki.

Zajęcia obejmują następujące zagadnienia:
1. Kasy fiskalne
1) Rodzaje kas fiskalnych
2) Obsługa kas fiskalnych
3) Przepisy prawne
4) Urządzenia dodatkowe wspomagające pracę kasjera
2. Wózki jezdniowe
1) Typy stosowanych wózków jezdniowych
2) Budowa wózka
3) Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami
4) Czynności operatora w czasie pracy z wózkami
5) Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa
6) Wiadomości z zakresu BHP
7) Wiadomości o dozorze technicznym
8) Praktyczna nauka jazdy
9) Wiadomości związane z wymianą butli gazowych
10) Wymiana butli gazowych
3. Magazynier sprzedawca z obsługą komputera
1) Obsługa komputera i programów magazynowych
2) Procesy magazynowe
3) Znakowanie ładunków kodami
4) Logistyka w gospodarce magazynowej
5) technologia prac magazynowych
6) koszty magazynu
7) nowoczesne narzędzia informatyczne dla wspomagania przebiegu procesu magazynowego
8) charakterystyka zawodu sprzedawcy, etyka, metody sprzedaży
9) obsługa klienta
10) wystawianie rachunków, faktury VAT, KP, KW

2. Pakiet II - Spawanie metodami MAG, MIG i TI

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania prac w zawodzie spawacz - 305 godzin (45 godzin teoretycznych 260 godzin zajęć praktycznych).

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Zastosowanie elektryczności do spawania łukowego
2) Urządzenia spawalnicze
3) Bezpieczeństwo i higiena pracy
4) Bezpieczna praca na hali produkcyjnej
5) Materiały dodatkowe do spawania
6) Spawanie w praktyce
7) Oznaczenie i wymiarowanie spoin
8) Metody przygotowania złączy do spawania
9) Kwalifikowanie spawaczy
Zestaw SMAG
10) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania MAG
11) Materiały dodatkowe do spawania
12) Bezpieczeństwo i higiena pracy
13) Charakterystyka spawania MAG oraz typowe parametry
Zestaw STIG
14) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania TIG
15) Materiały dodatkowe do spawania
16) Bezpieczeństwo i higiena pracy
17) Charakterystyka spawania TIG oraz typowe parametry
Zestaw SMIG
18) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania MIG
19) Materiały dodatkowe do spawania
20) Bezpieczeństwo i higiena pracy
21) Charakterystyka spawania MIG oraz typowe parametry
Zestaw AL.
22) Aluminium i jego stopy, procesy spawania i aspekty bezpieczeństwa pracy
23) Spawalność i technika spawania
24) Materiały dodatkowe do spawania aluminium i jego stopów
25) Złącza spawane z aluminium i jego stopów i ich odkształcanie
Zajęcia praktyczne
26) Zajęcia praktyczne MAG- instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
27) Zajęcia praktyczne TIG instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
28) Zajęcia praktyczne MIG instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach Nr W-07/IS-06, Nr W-07/IS-05 oraz Nr W-07/IS-02. Szkolenie i egzamin powinny zostać przeprowadzone pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach zgodnie z Wytycznymi. Szkolenie winno zakończyć się egzaminem zgodnym z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i wydaniem Książeczki i certyfikatu spawacza (koszt egzaminu końcowego wraz z uprawnieniami należy ująć w całkowitej cenie szkolenia). Instytucja szkoleniowa powinna wykazać Atest i Licencję Spawalniczą do szkolenia i egzaminowania spawaczy.
Wykonawca zapewni przeprowadzenie zajęć praktycznych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych Dz. U. Nr 40, poz. 470.

3. Pakiet III - Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC - 90 godzin (20 godzin zajęć teoretycznych i 70 godzin zajęć praktycznych).

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1) Budowa i zasada działania obrabiarek CNC
2) Narzędzia
3) Struktura programu
4) Programy przykładowych konturów
5) Przesunięcie, odbicie lustrzane, obrót osi, skalowanie programu
6) Programowanie z użyciem parametrów
7) Cykle stałe
8) Komputerowe wspomaganie programowania CAM
Zajęcia praktyczne
9) Przygotowanie maszyn do pracy
10) Obsługa obrabiarek CNC
11) Tryby pracy
12) Korekcja długości narzędzi
13) Programowanie obróbki wałów wielostopniowych
14) Cykle obróbkowe
15) Zastosowanie podprogramów
16) Transmisja danych

4. Pakiet IV- Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych - 100 godzin (60 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych).
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Zajęcia teoretyczne
1) Zabiegi pielęgnacyjno- higieniczne osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej
2) Podstawowe elementy anatomii i fizjologii człowieka
3) Podstawowe wiadomości o lekach
4) Profilaktyka przeciwodleżynowa i przeciwpoparzeniowa, ochrona przed zakażeniami
5) Pomoc społeczna i współpraca ze środowiskiem podopiecznego
6) BHP i pierwsza pomoc przedlekarska
7) Odżywianie
8) Elementy rehabilitacji
9) Komunikacja z osobami chorymi
10) Etyka, rola i obowiązki opiekuna
11) Organizacja czasu wolnego
Zajęcia praktyczne
12) Zabiegi pielęgnacyjno- higieniczne osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej
13) Profilaktyka przeciwodleżynowa i przeciwpoparzeniowa, ochrona przed zakażeniami
14) Podstawowe elementy anatomii i fizjologii człowieka
15) Rola i obowiązki opiekuna
16) Pierwsza pomoc przedlekarska

5. Pakiet V- Profesjonalna sprzątaczka

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu profesjonalnej sprzątaczki- 70 godzin (15 godzin zajęć teoretycznych i 55 godzin zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Zasady sprzątania powierzchni
2) Etyka
3) Charakterystyka i rodzaje piktogramów stosowanych w UE
4) BHP w podstawowych procesach sprzątania w oparciu o dyrektywy UE
5) Problematyka utrzymania czystości
6) Rodzaje i typy podłóg
7) Maszyny i urządzenia
8) Środki chemiczne i ich zastosowanie
9) Technologie sprzątania
Zajęcia praktyczne
10) Sprzątanie powierzchni biurowych
11) Zabezpieczanie i utrzymanie czystości na posadzkach z tworzyw sztucznych
12) Zabezpieczanie podłogi warstwami emulsji (woskowej, polimerowej)
13) Zdarcie starych zabezpieczeń, neutralizowanie starych zabezpieczeń.

6. Pakiet VI - Pomoc kuchenna

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu pomocy kuchennej- 80 godzin (10 godzin zajęć teoretycznych i 70 godziny zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne:
1) Bezpieczeństwo i higiena pracy, minimum sanitarne,
2) Higiena osobista i higiena pracy, przepisy p.poż.
3) Nowoczesne urządzenia do utrzymania wysokiego standardu potraw
4) Przygotowanie stanowiska pracy
5) Przepisy obowiązujące w zakładach zbiorowego żywienia
6) Pobieranie surowców i półproduktów do produkcji kulinarnej
Zajęcia praktyczne
7) Obróbka wstępna i cieplna warzyw
8) Surówki
9) Sporządzanie potraw różnymi metodami i technikami pod nadzorem kucharza
10) Mycie naczyń, narzędzi stołowych i kuchennych, utrzymanie czystości na stanowisku pracy
11) Sporządzanie podstawowych wypieków cukierniczych i podstawowych deserów
12) Wykończenie, porcjowanie, dekorowanie i estetyczne wydawanie wyrobów pod nadzorem kucharza.

7. Pakiet VII- Kurs komputerowy z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu sprzedawcy z obsługą podstawowych programów komputerowych oraz obsługa kasy fiskalnej- 84 godziny (6 godzin zajęć teoretycznych i 78 godzin zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Uwarunkowania sprzedaży towarów
2) Ceny towarów
3) Dokumentacja sprzedaży
4) Organizacja pracy
5) Odpowiedzialność materialna, porządkowa i karna pracowników
Zajęcia praktyczne
6) Program Kasiarz
7) Kasy fiskalne
8) Program Subiekt
9) Informacje o sprzęcie i oprogramowaniu
10) System Windows
11) Word
12) Exel
13) Power Point
14) Acces
15) Publisher
16) Front Page
17) Internet

Uwaga: Zaoferowanie przedmiotu zamówienia sprzecznego z wymaganiami Zamawiającego skutkować będzie odrzuceniem oferty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 398476

Data publikacji: 2013-10-02

Nazwa: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Ks. P. Skargi 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kod pocztowy: 89-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 0-52 386 08 15

Numer faxu: 0-52 386 08 17

Regon: 09297774300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie kursów zawodowych realizowanych w ramach projektu systemowego Czas na zmiany- aktywna integracja naszym wspólnym celem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1., współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia kursów zawodowych wraz zajęciami praktycznymi w wyszczególnionych zawodach dla osób bezrobotnych w ramach projektu systemowego Czas na zmiany - aktywna integracja naszym wspólnym celem realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie:
1. Pakiet I - Magazynier- sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych dla 9 osób
2. Pakiet II -Spawanie metodami MIG, MAG, TIG dla 3 osób
3. Pakiet III - Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC dla 2 osób
4. Pakiet IV -Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych dla 12 osób
5. Pakiet V -Kurs profesjonalnej sprzątaczki dla 10 osób
6. Pakiet VI -Pomoc kuchenna dla 7 osób
7. Pakiet VII - Kurs obsługi komputera z obsługą kasy fiskalnej i fakturowania dla 10 osób


Ogólne warunki dotyczące opisu przedmiotu zamówienia:

1. Uczestnicy szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla 53 osób bezrobotnych
Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zmiany liczby osób skierowanych na kursy zawodowe do czasu rozpoczęcia kursu oraz w czasie jego trwania, jeżeli będzie możliwa
i celowa realizacja programu kursu.

2. Miejsce realizacji szkolenia
1) Zajęcia powinny odbywać się w Nakle nad Notecią. Wykonawca zobowiązany jest
w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania szkolenia (zajęć teoretycznych i praktycznych).
2) Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia poza wskazaną miejscowością, jednak podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzina mierząc od miasta Nakła nad Notecią i musi być zapewniona publicznymi środkami transportu. Wykonawca pokrywa koszty dojazdu na kursy zawodowe do miejsca przeznaczenia. W przypadku braku możliwości dojazdu środkami komunikacji publicznej wykonawca zobowiązany jest zapewnić transport. Koszt dojazdu oraz ewentualnego transportu należy ująć w koszcie całkowitym szkolenia. Czas dojazdu nie jest czasem szkolenia.
3) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
4) Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Sala musi być wyposażona w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików
i miejsc siedzących, właściwie oświetlona ogrzewana, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody).
5) Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL i UE oraz informacjami o realizowanym projekcie.
6) Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji informacji podanych w ofercie poprzez wizję lokalną pomieszczeń przeznaczonych do kursów zawodowych (i zajęć praktycznych) przed zawarciem umowy.

3.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia.
1) Wymagana liczba godzin szkolenia dla każdego uczestnika to: dla Pakietu Nr I -100 h; dla Pakietu Nr II- 305 h; dla Pakietu Nr III- 90 h; dla Pakietu Nr IV-90 h; dla Pakietu Nr V- 70 h; dla Pakietu nr VI- 80 h; dla Pakietu nr VII- 84 h. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Zajęcia nie mogą kończyć się przerwą. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu
2) Realizacja szkolenia odbywać się będzie w ciągu 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Zajęcia powinny odbywać się w godzinach od 8:00 maks. do 17:00 (nie więcej niż 8 h dziennie). Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna. Przedział dni i godzin zajęć może ulec zmianie po uzyskaniu zgody Zamawiającego.
3) Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia wszystkich uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia. Koszty ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
4) Wykonawca organizuje i pokrywa koszty związane z przeprowadzeniem badań lekarskich wymaganych przepisami prawa.
5) Wykonawca zapewnia każdego dnia szkolenia catering w postaci: ciastek, kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości min. 0,5 l na osobę. Wykonawca gwarantuje również podanie każdemu uczestnikowi szkolenia obiad - drugie danie (co najmniej trzy razy w tygodniu danie mięsne) w przypadku zajęć trwających w ciągu dnia 5 h i więcej.
6) Wykonawca zapewnia, że posiada odpowiednią kadrę, sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz pomieszczenia do odbywania szkoleń będących przedmiotem zamówienia.
7) Szczegółowy harmonogram zajęć określi Wykonawca i przedłoży go Zamawiającemu najpóźniej w terminie 2 dni przed rozpoczęciem kursu.
8) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonanie przedmiotu zamówienia zorganizowania i przeprowadzenia kursów zawodowych, zgodnie z wymogami prawa określonymi w odrębnych przepisach i w zakresie zgodności z tymi przepisami.
9) Wszelkie uwagi Zamawiającego związane z jakością i ilością prowadzonych zajęć
(w tym zajęć praktycznych) Wykonawca uwzględni, najpóźniej w następnym dniu wyznaczonym na odbycie danego szkolenia.
10) W ramach zajęć praktycznych Wykonawca zapewni sprzęt techniczny oraz wszelkie materiały do wykonania zajęć praktycznych i dostarczy je na swój koszt na miejsce praktyk.

4. Materiały dydaktyczne i narzędzia dla uczestników szkolenia.
1) Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą otrzymać na pierwszych zajęciach bezzwrotnie materiały edukacyjne z logo EFS przygotowane przez Wykonawcę.
2) Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
3) W ramach realizowanego kursu Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia w odpowiednim dla niego rozmiarze i przekaże na własność indywidualne środki ochrony indywidualnej .

5. Program szkolenia.
Program szkolenia zgodnie z § 75 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 grudnia 2011 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy
( Dz. U. Nr 279 poz. 1641) zawiera:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cel szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar
z uwzględnieniem w miarę potrzeb, części teoretycznej i praktyczniej
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) wykaz literatury, oraz niezbędnych środków dydaktycznych ,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy ,
Każdy uczestnik musi otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne ze wzorem zawartym w rozporządzeniu MEN z dnia 03.02.2006 roku w sprawie uzyskiwania
i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) zawierające :
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzający tożsamości,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiary godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucje szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.

6.Zakres merytoryczny szkolenia.
Szkolenie należy przeprowadzić zgodnie z programem szkolenia, który należy dołączyć do oferty według załącznika nr 6 do SIWZ. Osoba, która w trakcie odbywania szkolenia przebywać będzie 80% czasu na zwolnieniu lekarskim nie może uzyskać zaświadczenia
o ukończeniu szkolenia.

7.Pozostałe wymagania.
1) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć wypełniany codziennie zgodnie z obowiązującym programem nauczania zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia.
d) lista odbioru posiłków
e) listy odbioru materiałów szkoleniowych zapewnionych w ramach kursu,
f) lista odbioru środków finansowych na pokrycie kosztów dojazdów na szkolenie (w przypadku wypłaty tych świadczeń),
g) listy ubezpieczonych klientów,
h) listy odbioru środków ochronnych zapewnionych w ramach danego kursu
2) Wykonawca zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia i przechowywania wszelkich dokumentów związanych z realizacją umowy przez okres co najmniej 10 lat od momentu zakończenia realizacji szkolenia i udostępnienia ich instytucjom krajowym i Unii Europejskiej upoważnionym do kontroli.
3) Wykonawca winien działać zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (j.t. Dz. U.
z 2002 r. Nr 101 poz.926),
4) Cała dokumentacja prowadzona przez Wykonawcę winna być opatrzona właściwymi logotypami POKL i UE.

8. Dokładany opis poszczególnych pakietów.

1. Pakiet I - Magazynier- sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania prac w zawodzie magazynier z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych. Szkolenie obejmuje 57 godz. teorii i 43 godz. praktyki.

Zajęcia obejmują następujące zagadnienia:
1. Kasy fiskalne
1) Rodzaje kas fiskalnych
2) Obsługa kas fiskalnych
3) Przepisy prawne
4) Urządzenia dodatkowe wspomagające pracę kasjera
2. Wózki jezdniowe
1) Typy stosowanych wózków jezdniowych
2) Budowa wózka
3) Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami
4) Czynności operatora w czasie pracy z wózkami
5) Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa
6) Wiadomości z zakresu BHP
7) Wiadomości o dozorze technicznym
8) Praktyczna nauka jazdy
9) Wiadomości związane z wymianą butli gazowych
10) Wymiana butli gazowych
3. Magazynier sprzedawca z obsługą komputera
1) Obsługa komputera i programów magazynowych
2) Procesy magazynowe
3) Znakowanie ładunków kodami
4) Logistyka w gospodarce magazynowej
5) technologia prac magazynowych
6) koszty magazynu
7) nowoczesne narzędzia informatyczne dla wspomagania przebiegu procesu magazynowego
8) charakterystyka zawodu sprzedawcy, etyka, metody sprzedaży
9) obsługa klienta
10) wystawianie rachunków, faktury VAT, KP, KW

2. Pakiet II - Spawanie metodami MAG, MIG i TI

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania prac w zawodzie spawacz - 305 godzin (45 godzin teoretycznych 260 godzin zajęć praktycznych).

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Zastosowanie elektryczności do spawania łukowego
2) Urządzenia spawalnicze
3) Bezpieczeństwo i higiena pracy
4) Bezpieczna praca na hali produkcyjnej
5) Materiały dodatkowe do spawania
6) Spawanie w praktyce
7) Oznaczenie i wymiarowanie spoin
8) Metody przygotowania złączy do spawania
9) Kwalifikowanie spawaczy
Zestaw SMAG
10) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania MAG
11) Materiały dodatkowe do spawania
12) Bezpieczeństwo i higiena pracy
13) Charakterystyka spawania MAG oraz typowe parametry
Zestaw STIG
14) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania TIG
15) Materiały dodatkowe do spawania
16) Bezpieczeństwo i higiena pracy
17) Charakterystyka spawania TIG oraz typowe parametry
Zestaw SMIG
18) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania MIG
19) Materiały dodatkowe do spawania
20) Bezpieczeństwo i higiena pracy
21) Charakterystyka spawania MIG oraz typowe parametry
Zestaw AL.
22) Aluminium i jego stopy, procesy spawania i aspekty bezpieczeństwa pracy
23) Spawalność i technika spawania
24) Materiały dodatkowe do spawania aluminium i jego stopów
25) Złącza spawane z aluminium i jego stopów i ich odkształcanie
Zajęcia praktyczne
26) Zajęcia praktyczne MAG- instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
27) Zajęcia praktyczne TIG instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
28) Zajęcia praktyczne MIG instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach Nr W-07/IS-06, Nr W-07/IS-05 oraz Nr W-07/IS-02. Szkolenie i egzamin powinny zostać przeprowadzone pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach zgodnie z Wytycznymi. Szkolenie winno zakończyć się egzaminem zgodnym z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i wydaniem Książeczki i certyfikatu spawacza (koszt egzaminu końcowego wraz z uprawnieniami należy ująć w całkowitej cenie szkolenia). Instytucja szkoleniowa powinna wykazać Atest i Licencję Spawalniczą do szkolenia i egzaminowania spawaczy.
Wykonawca zapewni przeprowadzenie zajęć praktycznych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych Dz. U. Nr 40, poz. 470.

3. Pakiet III - Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC - 90 godzin (20 godzin zajęć teoretycznych i 70 godzin zajęć praktycznych).

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1) Budowa i zasada działania obrabiarek CNC
2) Narzędzia
3) Struktura programu
4) Programy przykładowych konturów
5) Przesunięcie, odbicie lustrzane, obrót osi, skalowanie programu
6) Programowanie z użyciem parametrów
7) Cykle stałe
8) Komputerowe wspomaganie programowania CAM
Zajęcia praktyczne
9) Przygotowanie maszyn do pracy
10) Obsługa obrabiarek CNC
11) Tryby pracy
12) Korekcja długości narzędzi
13) Programowanie obróbki wałów wielostopniowych
14) Cykle obróbkowe
15) Zastosowanie podprogramów
16) Transmisja danych

4. Pakiet IV- Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych - 100 godzin (60 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych).
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Zajęcia teoretyczne
1) Zabiegi pielęgnacyjno- higieniczne osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej
2) Podstawowe elementy anatomii i fizjologii człowieka
3) Podstawowe wiadomości o lekach
4) Profilaktyka przeciwodleżynowa i przeciwpoparzeniowa, ochrona przed zakażeniami
5) Pomoc społeczna i współpraca ze środowiskiem podopiecznego
6) BHP i pierwsza pomoc przedlekarska
7) Odżywianie
8) Elementy rehabilitacji
9) Komunikacja z osobami chorymi
10) Etyka, rola i obowiązki opiekuna
11) Organizacja czasu wolnego
Zajęcia praktyczne
12) Zabiegi pielęgnacyjno- higieniczne osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej
13) Profilaktyka przeciwodleżynowa i przeciwpoparzeniowa, ochrona przed zakażeniami
14) Podstawowe elementy anatomii i fizjologii człowieka
15) Rola i obowiązki opiekuna
16) Pierwsza pomoc przedlekarska

5. Pakiet V- Profesjonalna sprzątaczka

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu profesjonalnej sprzątaczki- 70 godzin (15 godzin zajęć teoretycznych i 55 godzin zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Zasady sprzątania powierzchni
2) Etyka
3) Charakterystyka i rodzaje piktogramów stosowanych w UE
4) BHP w podstawowych procesach sprzątania w oparciu o dyrektywy UE
5) Problematyka utrzymania czystości
6) Rodzaje i typy podłóg
7) Maszyny i urządzenia
8) Środki chemiczne i ich zastosowanie
9) Technologie sprzątania
Zajęcia praktyczne
10) Sprzątanie powierzchni biurowych
11) Zabezpieczanie i utrzymanie czystości na posadzkach z tworzyw sztucznych
12) Zabezpieczanie podłogi warstwami emulsji (woskowej, polimerowej)
13) Zdarcie starych zabezpieczeń, neutralizowanie starych zabezpieczeń.

6. Pakiet VI - Pomoc kuchenna

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu pomocy kuchennej- 80 godzin (10 godzin zajęć teoretycznych i 70 godziny zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne:
1) Bezpieczeństwo i higiena pracy, minimum sanitarne,
2) Higiena osobista i higiena pracy, przepisy p.poż.
3) Nowoczesne urządzenia do utrzymania wysokiego standardu potraw
4) Przygotowanie stanowiska pracy
5) Przepisy obowiązujące w zakładach zbiorowego żywienia
6) Pobieranie surowców i półproduktów do produkcji kulinarnej
Zajęcia praktyczne
7) Obróbka wstępna i cieplna warzyw
8) Surówki
9) Sporządzanie potraw różnymi metodami i technikami pod nadzorem kucharza
10) Mycie naczyń, narzędzi stołowych i kuchennych, utrzymanie czystości na stanowisku pracy
11) Sporządzanie podstawowych wypieków cukierniczych i podstawowych deserów
12) Wykończenie, porcjowanie, dekorowanie i estetyczne wydawanie wyrobów pod nadzorem kucharza.

7. Pakiet VII- Kurs komputerowy z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu sprzedawcy z obsługą podstawowych programów komputerowych oraz obsługa kasy fiskalnej- 84 godziny (6 godzin zajęć teoretycznych i 78 godzin zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Uwarunkowania sprzedaży towarów
2) Ceny towarów
3) Dokumentacja sprzedaży
4) Organizacja pracy
5) Odpowiedzialność materialna, porządkowa i karna pracowników
Zajęcia praktyczne
6) Program Kasiarz
7) Kasy fiskalne
8) Program Subiekt
9) Informacje o sprzęcie i oprogramowaniu
10) System Windows
11) Word
12) Exel
13) Power Point
14) Acces
15) Publisher
16) Front Page
17) Internet

Uwaga: Zaoferowanie przedmiotu zamówienia sprzecznego z wymaganiami Zamawiającego skutkować będzie odrzuceniem oferty.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 7

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Wykonawca posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej, zgodnie z art. 20 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego zaświadczenia
o podleganiu wpisowi do rejestru instytucji szkoleniowej wystawionej przez WUP właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.

Wiedza i doświadczenie:
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy którzy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej jedną usługę w zakresie przeprowadzenia kursów zawodowych o tematyce odpowiadającym zakresowi tematycznemu Pakietu, na który Wykonawca składa ofertę.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych usług i dowodów potwierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Należy załączyć dowody dotyczące wskazanych usług, potwierdzające, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Dowodami takimi są:
poświadczenie podmiotu, na rzecz którego usługa została wykonana lub jest wykonywana lub jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia - oświadczenie Wykonawcy lub dokumenty potwierdzające, że wskazane usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (zgodnie z RPRM z dnia 30 grudnia 2009r w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane)
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawa korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Potencjał techniczny:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować następującymi osobami :
wykładowcami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia. Wykonawca musi posiadać kwalifikacje zawodowe odpowiednie do przeprowadzenia kształcenia zgodnie z wymogami rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186).
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
za główne usługi uznaje się usługi spełniające wymogi wskazane w punkcie VI.2 SIWZ

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Dokumenty składające się na ofertę:
1) wypełniony załącznik nr 1 - FORMULARZ OFERTOWY WYKONAWCY;
2) program szkolenia załącznik nr 7 ,
3) wskazane w SIWZ dokumenty na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.

Inne dokumenty:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi wymieniać wszystkich Wykonawców i być przez nich podpisane. Pełnomocnictwo musi jednoznacznie określać postępowanie do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania. Pełnomocnictwo niniejsze musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność przez notariusza.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie do umowy zmian wymienionych wyłącznie
w niniejszym punkcie w drodze aneksu do umowy, poprzedzonego pisemnym umotywowanym wnioskiem, z uwzględnieniem zasad ich wprowadzania.
2. W przypadku choroby wykładowcy lub innych nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających odbycie zajęć w uzgodnionym w umowie terminie, Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia zastępstwa i przeprowadzenia kursu w terminie najwcześniejszym w okresie obowiązywania niniejszej umowy.
3. W przypadku zmiany określonej w ust. 2 nowa osoba musi spełniać wymagania określone w SIWZ.
4. Zamawiający nie ponosi kosztów dojazdu , zakwaterowania i wyżywienia wykładowcy na czas szkolenia.
5. Zmianie może ulec cena, tylko i wyłącznie wówczas jeżeli zmianie ulegnie liczba osób skierowanych na dany rodzaj kuru zawodowego.
6. Istotne dla stron postanowienia umowy zostały zawarte w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 8.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.naklo.pl - bip zakładka zamówienia publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można odebrać w siedzibie Zamawiającego lub pobrać ze strony internetowej

Data składania wniosków, ofert: 10/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Biuro- pokój nr 9, w Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Ks. P. Skargi 2, 89-100 Nakło nad Notecią.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt realizowanych w ramach projektu systemowego Czas na zmiany- aktywna integracja naszym wspólnym celem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1. Poddziałanie 7.1.1., współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Pakiet I - Magazynier- sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych.

Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania prac w zawodzie magazynier z obsługą komputera, kas fiskalnych i wózków jezdniowych. Szkolenie obejmuje 57 godz. teorii i 43 godz. praktyki.

Zajęcia obejmują następujące zagadnienia:
1. Kasy fiskalne
1) Rodzaje kas fiskalnych
2) Obsługa kas fiskalnych
3) Przepisy prawne
4) Urządzenia dodatkowe wspomagające pracę kasjera
2. Wózki jezdniowe
1) Typy stosowanych wózków jezdniowych
2) Budowa wózka
3) Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami
4) Czynności operatora w czasie pracy z wózkami
5) Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa
6) Wiadomości z zakresu BHP
7) Wiadomości o dozorze technicznym
8) Praktyczna nauka jazdy
9) Wiadomości związane z wymianą butli gazowych
10) Wymiana butli gazowych
3. Magazynier sprzedawca z obsługą komputera
1) Obsługa komputera i programów magazynowych
2) Procesy magazynowe
3) Znakowanie ładunków kodami
4) Logistyka w gospodarce magazynowej
5) technologia prac magazynowych
6) koszty magazynu
7) nowoczesne narzędzia informatyczne dla wspomagania przebiegu procesu magazynowego
8) charakterystyka zawodu sprzedawcy, etyka, metody sprzedaży
9) obsługa klienta
10) wystawianie rachunków, faktury VAT, KP, KW

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Pakiet II - Spawanie metodami MAG, MIG i TI

Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania prac w zawodzie spawacz - 305 godzin (45 godzin teoretycznych 260 godzin zajęć praktycznych).

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Zastosowanie elektryczności do spawania łukowego
2) Urządzenia spawalnicze
3) Bezpieczeństwo i higiena pracy
4) Bezpieczna praca na hali produkcyjnej
5) Materiały dodatkowe do spawania
6) Spawanie w praktyce
7) Oznaczenie i wymiarowanie spoin
8) Metody przygotowania złączy do spawania
9) Kwalifikowanie spawaczy
Zestaw SMAG
10) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania MAG
11) Materiały dodatkowe do spawania
12) Bezpieczeństwo i higiena pracy
13) Charakterystyka spawania MAG oraz typowe parametry
Zestaw STIG
14) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania TIG
15) Materiały dodatkowe do spawania
16) Bezpieczeństwo i higiena pracy
17) Charakterystyka spawania TIG oraz typowe parametry
Zestaw SMIG
18) Budowa i użytkowanie urządzeń do spawania MIG
19) Materiały dodatkowe do spawania
20) Bezpieczeństwo i higiena pracy
21) Charakterystyka spawania MIG oraz typowe parametry
Zestaw AL.
22) Aluminium i jego stopy, procesy spawania i aspekty bezpieczeństwa pracy
23) Spawalność i technika spawania
24) Materiały dodatkowe do spawania aluminium i jego stopów
25) Złącza spawane z aluminium i jego stopów i ich odkształcanie
Zajęcia praktyczne
26) Zajęcia praktyczne MAG- instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
27) Zajęcia praktyczne TIG instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
28) Zajęcia praktyczne MIG instruktaż wstępny, szkolenia praktyczne obejmujące zestawy ćwiczeń
Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach Nr W-07/IS-06, Nr W-07/IS-05 oraz Nr W-07/IS-02. Szkolenie i egzamin powinny zostać przeprowadzone pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach zgodnie z Wytycznymi. Szkolenie winno zakończyć się egzaminem zgodnym z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i wydaniem Książeczki i certyfikatu spawacza (koszt egzaminu końcowego wraz z uprawnieniami należy ująć w całkowitej cenie szkolenia). Instytucja szkoleniowa powinna wykazać Atest i Licencję Spawalniczą do szkolenia i egzaminowania spawaczy.
Wykonawca zapewni przeprowadzenie zajęć praktycznych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych Dz. U. Nr 40, poz. 470.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Pakiet III - Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC - 90 godzin (20 godzin zajęć teoretycznych i 70 godzin zajęć praktycznych).

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
1) Budowa i zasada działania obrabiarek CNC
2) Narzędzia
3) Struktura programu
4) Programy przykładowych konturów
5) Przesunięcie, odbicie lustrzane, obrót osi, skalowanie programu
6) Programowanie z użyciem parametrów
7) Cykle stałe
8) Komputerowe wspomaganie programowania CAM
Zajęcia praktyczne
9) Przygotowanie maszyn do pracy
10) Obsługa obrabiarek CNC
11) Tryby pracy
12) Korekcja długości narzędzi
13) Programowanie obróbki wałów wielostopniowych
14) Cykle obróbkowe
15) Zastosowanie podprogramów
16) Transmisja danych

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Pakiet IV- Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych

Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych - 100 godzin (60 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych).
Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:
Zajęcia teoretyczne
1) Zabiegi pielęgnacyjno- higieniczne osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej
2) Podstawowe elementy anatomii i fizjologii człowieka
3) Podstawowe wiadomości o lekach
4) Profilaktyka przeciwodleżynowa i przeciwpoparzeniowa, ochrona przed zakażeniami
5) Pomoc społeczna i współpraca ze środowiskiem podopiecznego
6) BHP i pierwsza pomoc przedlekarska
7) Odżywianie
8) Elementy rehabilitacji
9) Komunikacja z osobami chorymi
10) Etyka, rola i obowiązki opiekuna
11) Organizacja czasu wolnego
Zajęcia praktyczne
12) Zabiegi pielęgnacyjno- higieniczne osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej
13) Profilaktyka przeciwodleżynowa i przeciwpoparzeniowa, ochrona przed zakażeniami
14) Podstawowe elementy anatomii i fizjologii człowieka
15) Rola i obowiązki opiekuna
16) Pierwsza pomoc przedlekarska

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa: Pakiet V- Profesjonalna sprzątaczka

Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu profesjonalnej sprzątaczki- 70 godzin (15 godzin zajęć teoretycznych i 55 godzin zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Zasady sprzątania powierzchni
2) Etyka
3) Charakterystyka i rodzaje piktogramów stosowanych w UE
4) BHP w podstawowych procesach sprzątania w oparciu o dyrektywy UE
5) Problematyka utrzymania czystości
6) Rodzaje i typy podłóg
7) Maszyny i urządzenia
8) Środki chemiczne i ich zastosowanie
9) Technologie sprzątania
Zajęcia praktyczne
10) Sprzątanie powierzchni biurowych
11) Zabezpieczanie i utrzymanie czystości na posadzkach z tworzyw sztucznych
12) Zabezpieczanie podłogi warstwami emulsji (woskowej, polimerowej)
13) Zdarcie starych zabezpieczeń, neutralizowanie starych zabezpieczeń.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: Pakiet VI - Pomoc kuchenna

Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu pomocy kuchennej- 80 godzin (10 godzin zajęć teoretycznych i 70 godziny zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne:
1) Bezpieczeństwo i higiena pracy, minimum sanitarne,
2) Higiena osobista i higiena pracy, przepisy p.poż.
3) Nowoczesne urządzenia do utrzymania wysokiego standardu potraw
4) Przygotowanie stanowiska pracy
5) Przepisy obowiązujące w zakładach zbiorowego żywienia
6) Pobieranie surowców i półproduktów do produkcji kulinarnej
Zajęcia praktyczne
7) Obróbka wstępna i cieplna warzyw
8) Surówki
9) Sporządzanie potraw różnymi metodami i technikami pod nadzorem kucharza
10) Mycie naczyń, narzędzi stołowych i kuchennych, utrzymanie czystości na stanowisku pracy
11) Sporządzanie podstawowych wypieków cukierniczych i podstawowych deserów
12) Wykończenie, porcjowanie, dekorowanie i estetyczne wydawanie wyrobów pod nadzorem kucharza.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa:
Pakiet VII- Kurs komputerowy z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem

Opis:
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych do wykonywania zawodu sprzedawcy z obsługą podstawowych programów komputerowych oraz obsługa kasy fiskalnej- 84 godziny (6 godzin zajęć teoretycznych i 78 godzin zajęć praktycznych)

Tematyka kursu winna obejmować w szczególności następujące zagadnienia:

Zajęcia teoretyczne
1) Uwarunkowania sprzedaży towarów
2) Ceny towarów
3) Dokumentacja sprzedaży
4) Organizacja pracy
5) Odpowiedzialność materialna, porządkowa i karna pracowników
Zajęcia praktyczne
6) Program Kasiarz
7) Kasy fiskalne
8) Program Subiekt
9) Informacje o sprzęcie i oprogramowaniu
10) System Windows
11) Word
12) Exel
13) Power Point
14) Acces
15) Publisher
16) Front Page
17) Internet

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2013

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

275480 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Gniew (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usług na terenie miasta Gniew dla Beneficjentów/ek Ostatecznych uczestników projektu systemowego Upowszechnianie aktywnej integracji na terenie gminy Gniew współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

302658 / 2012-08-16 - Inny: Jednostka Organizacyjna Służby Więziennej

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej - Lubiewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
KURS INSTRUKTORA SPORTU- SPECJALIZACJA STRZELECTWO SPORTOWE dla grupy 29 osobowych dla funkcjonariuszy Służby Więziennej w ramach realizacji harmonogramu szkolenia i doskonalenia zawodowego Służby Więziennej w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej w 2012 roku przez Centralny Zarząd Służby Więziennej

125696 / 2011-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogóźnie - Rogóźno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi w zakresie szkoleń dla osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie systemowym Ja też chcę pracować

178426 / 2013-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilnie - Mogilno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa zorganizowania i przeprowadzenia kursu zawodowego: opiekunka osoby starszej, chorej i niepełnosprawnej dla uczestniczek projektu konkursowego Aktywne kobiety ku nowej przyszłości - aktywizacja zawodowa bezrobotnych kobiet na terenie gminy Mogilno

396596 / 2012-10-12 - Inny: Jednostka Organizacyjna Słuzby Więziennej

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej - Lubiewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa - przeprowadzenie kursu KURS INSTRUKTORA SPORTU- SPECJALIZACJA STRZELECTWO SPORTOWE dla grupy od 29 osób dla funkcjonariuszy Służby Więziennej w ramach realizacji harmonogramu szkolenia i doskonalenia zawodowego Służby Więziennej w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej w 2012 roku przez Centralny Zarząd Służby Więziennej

100390 / 2015-04-30 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowa Sarzyna (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie realizującego projekt systemowy Czas na aktywność w mieście i gminie Nowa Sarzyna współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

176571 / 2012-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE KURSÓW ZAWODOWYCH DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU S.O.S. - SZANSA - ODWAGA - SUKCES. I EDYCJA.

295102 / 2009-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 1 osoby bezrobotnej p.n. Operator koparko - Å‚adowarki kl. III

353772 / 2013-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie aranżacji wnętrz dla 12 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

127557 / 2011-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nakielskiego - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ DLA OPERATORÓW MASZYN BUDOWLANYCH W RAMACH PROJEKTU WIERZĘ W SIEBIE - MAM MOŻLIWOŚCI. PROGRAM PODNIESIENIA ATRAKCYJNOŚCI OFERTY EDUKACYJNEJ SKIEROWANEJ DO UCZNIÓW SZKÓŁ ZAWODOWYCH WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EFS W RAMACH PO - KL; PRIORYTET IX; DZIAŁANIE 9.2.

159660 / 2013-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
.: Realizacja zajęć z obsługi i programowania kas fiskalnych dla uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu oraz realizacja zajęć z obsługi kas fiskalnych dla uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem uczestniczek i uczestników Projektu Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy IV

40545 / 2015-03-23 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa nie posiadająca osobowości prawnej

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi, materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 20 uczestników szkolenia we Włocławku

143619 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kijewie Królewskim - Kijewo Królewskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przetarg nieograniczony na zorganizowanie i przeprowadzenie : 1. Kursów zawodowych, 2. Treningu kompetencji i umiejętności społecznych, 3. Doradztwa zawodowego, 4. Programu Aktywności Lokalnej - dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i osób niepełnosprawnych

152197 / 2012-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuchowie - Tłuchowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu kroju i szycia dla jednej uczestniczki projektu systemowego pt. Razem z EFS inwestujemy w naszą przyszłość, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego