Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

34540 / 2014-01-30 - Inny: osoba prawna,o której mowa w art.3 ust.1 pkt.3uPzp z dnia 29.01.2004r. z późn. zm. / Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy spółka z o.o. (Łęczyca)

OPRACOWANIE WIELOBRANŻOWEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ
na zadanie pn:
Modernizacja i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody dla miasta Łęczycy

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia

1.1Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, która zgodnie z art. 31 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie inwestycji modernizacji i rozbudowy stacji uzdatniania wody dla miasta Łęczycy, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Zamówienie nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 .01. 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z 2013 r. poz. 1047 z późn. zm.), zgodnie z art.132 ust.1 pkt. 4 oraz art. 133 ust.1 dot. zamówień sektorowych. o wartości poniżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8 dla zamówień sektorowych.
1.2 Wykonawca powinien opisać przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przenoszących te normy. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich EOG, należy uwzględnić normy zgodnie z art. 30 ustawy Prawo zamówień publicznych. Dopuszczając rozwiązania równoważne w opisywanym przedmiocie, wykonawca zobowiązany jest wskazać, które parametry techniczne, technologiczne i eksploatacyjne będą brane pod uwagę przy ocenie równoważności lub podać producentów urządzeń równoważnych.
1.3 Dokumentacja powinna spełniać obowiązujące wymagania formalno - prawne, a w szczególności:wymogi ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994r. (tj. Dz. U z 2013 r. poz. 1409.) oraz związane z nią rozporządzenia;wymogi Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. (tj. Dz.U. z 2012r.poz. 647 z późn. zm.);wymogi ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1232 .),dla korzystania z wód powierzchniowych muszą być spełnione warunki określone w Ustawie z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (tj. Dz. U. z 2012r. poz. 145.),wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24.07.2006 r. (Dz. U. 2006r. nr 137 poz. 984 z późn. zm.) w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego,wymogi Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 poz. 462 z późn. zm.), wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 poz. 1129),wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. Nr 130 poz. 1389);
1.4 Dokumentacja powinna ocenić przydatność istniejących obiektów do wykorzystania w proponowanej technologii i przewidzieć ewentualny zakres ich rozbudowy lub modernizacji. Dokumentacja powinna opierać się na najnowszej wiedzy technicznej.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej na zadanie pn: Modernizacja i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody dla miasta Łęczycy obejmuje inwestycję polegającą na modernizacji i rozbudowie istniejącej Stacji Uzdatniania Wody na terenie miejscowości Krzepocin i Łęczycy tj.
2.1 Opracowanie projektu budowlanego - szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinny spełniać wymagania określone w ustawie Prawo budowlane (tj. Dz. U z 2013r. poz. 1409.), oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. poz. 462 z późn. zm.).
2.2 Opracowanie projektów wykonawczych - powinny obejmować swoim zakresem również zabezpieczenie lub ewentualną przebudowę kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej. Projekty wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekty wykonawcze powinny być sporządzone dla wszystkich urządzeń infrastruktury technicznej, które znajdują się w obszarze przedmiotowej inwestycji. Do projektów wykonawczych powinny być dołączone oświadczenia projektantów i oświadczenia sprawdzającego o sporządzeniu dokumentacji zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
2.3 Projekt modernizacji i rozbudowy stacji uzdatniania wody musi przewidywać prowadzenie robót budowlanych i montażu urządzeń bez przerywania dostaw uzdatnionej wody do odbiorców.
2.4 Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - powinno być wykonane zgodnie z 3 rozdziałem rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego; powinno być wykonane dla danej dokumentacji i uwzględniać pełny zakres projektów wykonawczych, winny zawierać szczegółowe wymagania od wykonawcy robót w zakresie: materiałów, sprzętu, transportu zewnętrznego i technologicznego w ramach placu budowy, sposobu wykonania robót, kontroli jakości zrealizowanych robót, sposobu obmiaru robót do ich odbioru i rozliczenia, metod i zasad odbioru robót wykonanych itd. z uwzględnieniem kolejnych etapów inwestycji.
2.5 Opracowanie przedmiarów robót - powinny być wykonane dla wszystkich branż i wszystkich robót objętych dokumentacją. Przedmiar powinien zawierać wszystkie szczegółowe obmiary i wyliczenia, a także powinien być powiązany ze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych poprzez podanie dla każdej pozycji przedmiaru numeru specyfikacji.
2.6 Opracowanie kosztorysów inwestorskich, z uwzględnieniem kolejnych etapów inwestycji - wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).
2.7 Wykonanie map do celów projektowych wraz z badaniem stanu władania działkami w granicach opracowania oraz działkami sąsiadującymi z inwestycją.
2.8 Wykonanie dokumentacji geotechnicznej dla określenia warunków gruntowo - wodnych w zakresie potrzeb dla projektowanego przedsięwzięcia.
2.9 Opracowanie bilansu wody oraz ocena stanu istniejących budynków z infrastrukturą w zakresie dla potrzeb dokumentacji.
2.10 Dokonanie uzgodnień oraz uzyskanie zgody na wejście w teren od właścicieli działek.
2.11 Przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji (jeżeli jest wymagana). Wykonawca, przy składaniu oferty, powinien uwzględnić ewentualne problemy w terminowym uzyskaniu wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń.
2.12 Opracowanie raportu oddziaływania na środowisko, jeżeli taki będzie wymagany.
2.13 Uzyskanie wypisów z rejestru gruntów.
1.14 Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r. nr 120, poz. 1126 z późn. zm).
2.15 Wykonanie inwentaryzacji, badań, pomiarów i oceny technicznej istniejących obiektów, w zakresie potrzebnym do wykonania projektów budowlanych i wielobranżowych projektów wykonawczych.
2.16 Sporządzenie kompletnego wniosku i uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego - pozwolenia na budowę.
2.17 Uzgodnienie z Zamawiającym i zatwierdzenie przez niego przyjętych przez wykonawcę rozwiązań technicznych.
2.18 Wykonawca uzyska wszelkie wymagane, zgodnie z polskim prawem, warunki techniczne, uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne niezbędne do opracowania dokumentacji.
2.19 Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę prac projektowych do bieżącej informacji o stanie zaawansowania prac i dokonywania z Zamawiającym protokolarnych uzgodnień w zakresie projektowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych - spotkania w siedzibie Zamawiającego co najmniej raz w miesiącu.
2.20 Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany informować Zamawiającego - nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu- o stopniu zaawansowania prac oraz proponowanych rozwiązań projektowych. Dokumentacja budowlana wymaga uzgodnienia z inwestorem we wszystkich fazach projektowania. Zamawiający zastrzega sobie prawo do opiniowania, oceny, wyboru, korekty i akceptacji proponowanych rozwiązań w trakcie prowadzonych prac projektowych.
2.21 Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane prace projektowe na okres trzech lat od dnia protokolarnego odbioru dokumentacji oraz rękojmi za wady fizyczne i prawne dokumentacji, która zakończy się wraz z okresem rękojmi na roboty budowlane wykonane na jej podstawie.
2.22 Wykonawca realizuje zamówienie na podstawie pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz Zamawiającego - w celu związanym z niniejszym zamówieniem, w tym wystąpienie o wszelkie wymagane prawem decyzje, uzgodnienia, opinie i pozwolenia, niezbędne do opracowania dokumentacji projektowej.
2.23 Złożony przez Wykonawcę projekt (zakres i forma) musi spełniać wszelkie formalne i faktyczne wymagania niezbędne do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji, ogłoszenia postępowania przetargowego zamówienia, a następnie do rozpoczęcia robót budowlanych.
2.24 Dokumentacja powinna być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, że wykonana jest zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami, normami i wytycznymi, że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i może być skierowana do realizacji. Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej stanowią integralną część przedmiotu zamówienia.
2.25 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w dokumentacji projektowej oraz w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót określił właściwości urządzeń i materiałów za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane (bez podania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia) w sposób zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz.1503 z pźn. zm.). Powyższy wymóg uzasadniony jest tym, że stwarzanie sytuacji powodującej bezpośrednio lub pośrednio narzucenie Wykonawcom robót przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy poprzez podawanie w dokumentacji technicznej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń lub materiałów stanowi tzw. czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
2.26 Projekt powinien uwzględniać założenia jak największej energooszczędności oraz jak najmniejszego użycia środków chemicznych w procesie uzdatniania wody.
2.27 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed sporządzeniem oferty dokonał oględzin terenu i obiektów przeznaczonych dla inwestycji, a także zdobył na swoją odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy i wykonania zamówienia. Koszt dokonania oględzin terenu ponosi Wykonawca.
2.28 A)Założenia projektowe:
1)Likwidacja Stacji Uzdatniania Wody w Krzepocinie i przeniesienie procesu uzdatniania do istniejącego budynku Stacji Pomp położonego w Łęczycy przy ul. Staromiejskiej 3.
2)Opracowanie pełnego efektywnego układu technologicznego uzdatniania wody z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury technicznej tj. 3 szt. studni głębinowych w Krzepocinie, magistrali przesyłowej DN 300 Krzepocin-Łęczyca, zbiorników na wodę w Łęczycy, budynków.
3)Docelowa wydajność Stacji Uzdatniania Wody po przebudowie - 200 m³/h.
4)Modernizacja systemu pompowego drugiego stopnia w Łęczycy.
5)Docelowa wydajność pomp drugiego stopnia min.15 m³/h max. 300 m³/h.
6)Zmiana sposobu zasilania poszczególnych studni głębinowych z napowietrznej linii SN na kablową linię NN.
7)Likwidacja trzech nieczynnych studni głębinowych.
8)Renowacja studni głębinowej o głębokości ok. 300 m ppt .
9)Dokumentacja projektowa musi uwzględniać etapowania poszczególnych robót budowlanych, z uwagi na konieczność zachowania ciągłości zaopatrzenia miasta w wodę.
10) Wykorzystanie Koncepcji modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Łęczycy opracowanej na zlecenie PGKiM w Łęczycy Sp. z o.o.

B) Dokumentacja projektowa winna obejmować następujący zakres prac

1)Zaprojektowanie pełnego, efektywnego układu technologicznego uzdatniania wód wydobywanych ze studni głębinowych w Krzepocinie i ulokowanie SUW w obecnym budynku Stacji Pomp drugiego stopnia w Łęczycy oraz związanych z tym robót budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych i innych branż, w tym m. in.:
a) Przebudowa kolektorów wody surowej i kolektorów wody uzdatnionej na terenie SUW w Łęczycy i w Krzepocinie.
b) Odprowadzenie wód popłucznych do kolektora sanitarnego.
c) Wykonanie dwustopniowego systemu efektywnego zabezpieczenia bakteriologicznego wody (lampy UV, chlorator).
d) Wykonanie sterowania procesami technologicznymi i wizualizacją procesów technologicznych.
2) System alarmowy wraz z systemem powiadomień i monitoringiem terenu.
3) Likwidacja 3-ch studni głębinowych na ujęciu wody w Krzepocinie.
4) Likwidacja 2-ch stacji transformatorowych (zlokalizowanych na terenie studni 1A i 1B bis) wraz z napowietrzną linią SN.
5) Wykonanie nowego zasilania NN do 3-ch czynnych studni głębinowych wraz z systemem kompensacji mocy biernej.
6) Adaptacja i remont budynku magazynowo- agregatorowego na terenie ujęcia wody w Krzepocinie z dostosowaniem do nowych potrzeb.
7) Likwidacja 2-ch odstojników wód popłucznych w Krzepocinie i budynku SUW w Krzepocinie.
8) Dobór agregatów prądotwórczych (ujęcie wody w Krzepocinie i SUW w Łęczycy).
9) Remont ogrodzeń studni głębinowych i ujęcia wody w Krzepocinie oraz SUW w Łęczycy.
10) Weryfikacja doboru pomp głębinowych i wymiana obudów dla istniejących czynnych studni głębinowych.
11) Remont oświetlenia terenu w Krzepocinie i w Łęczycy.
12) Renowacja 1 szt. studni głębinowej o głębokości ok. 300 m ppt z uzyskaniem wszelkich uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami.

3. Przekazanie dokumentacji projektowej
1)Wykonawca przekaże Zamawiającemu przedmiot umowy, a Zamawiający po zapoznaniu się, dokona w ciągu 20 dni protokolarnego jego odbioru - załącznik nr 6 do SIWZ.
2) Odbiór opracowanego projektu budowlanego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego. Dokumentacja zostanie przekazana wraz z oświadczeniem, że wykonana została zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, normami i wytycznymi oraz, że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Oświadczenie to powinno zawierać wykaz całej opracowanej dokumentacji.
3) Dokumentację należy przekazać protokolarnie Zamawiającemu w następujących ilościach:

a) Projekt budowlany, projekty wykonawcze, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - w 6 egz. ( 2 projekty budowlane opieczętowane przez Starostwo Powiatowe po uzyskaniu Pozwolenia na budowę),
b) Kosztorysy inwestorskie, raport oddziaływania na środowisko (jeśli będzie wymagany), dokumentację geologiczno-inżynierską - w 3 egz.
c) Inwentaryzacje, badania i ekspertyzy - w 2 egz.
d) Całość dokumentacji również w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym - w 1 egz.:
opis techniczny należy dostarczyć w formie tekstowej zgodnie z MS Word (pdf lub doc.),
kosztorysy dostarczyć w formacie programu, w jakim są tworzone oraz w formacie ATH, PDF,
mapy, rysunki techniczne, przekroje, rozwiązania szczegółowe należy dostarczyć w wersji elektronicznej w oryginalnym formacie oraz wyeksportowane do formatu rastrowego (JPEG) lub PDF.
Stopień kompresji nie może powodować zamazywania szczegółowego obrazu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 34540

Data publikacji: 2014-01-30

Nazwa:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy spółka z o.o.

Ulica: ul. Tumska 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Łęczyca

Kod pocztowy: 99-100

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 024 7212285

Numer faxu: 024 7213511

Adres strony internetowej: www.pgkimleczyca.pl

Regon: 61028358900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: osoba prawna,o której mowa w art.3 ust.1 pkt.3uPzp z dnia 29.01.2004r. z późn. zm.

Inny rodzaj zamawiającego:
osoba prawna,o której mowa w art.3 ust.1 pkt.3uPzp z dnia 29.01.2004r. z późn. zm.

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
OPRACOWANIE WIELOBRANŻOWEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ
na zadanie pn:
Modernizacja i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody dla miasta Łęczycy

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia

1.1Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, która zgodnie z art. 31 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie inwestycji modernizacji i rozbudowy stacji uzdatniania wody dla miasta Łęczycy, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Zamówienie nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 .01. 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z 2013 r. poz. 1047 z późn. zm.), zgodnie z art.132 ust.1 pkt. 4 oraz art. 133 ust.1 dot. zamówień sektorowych. o wartości poniżej kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8 dla zamówień sektorowych.
1.2 Wykonawca powinien opisać przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego, przenoszących te normy. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich EOG, należy uwzględnić normy zgodnie z art. 30 ustawy Prawo zamówień publicznych. Dopuszczając rozwiązania równoważne w opisywanym przedmiocie, wykonawca zobowiązany jest wskazać, które parametry techniczne, technologiczne i eksploatacyjne będą brane pod uwagę przy ocenie równoważności lub podać producentów urządzeń równoważnych.
1.3 Dokumentacja powinna spełniać obowiązujące wymagania formalno - prawne, a w szczególności:wymogi ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994r. (tj. Dz. U z 2013 r. poz. 1409.) oraz związane z nią rozporządzenia;wymogi Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. (tj. Dz.U. z 2012r.poz. 647 z późn. zm.);wymogi ustawy Prawo ochrony środowiska z dnia 27 kwietnia 2001 r. (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1232 .),dla korzystania z wód powierzchniowych muszą być spełnione warunki określone w Ustawie z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (tj. Dz. U. z 2012r. poz. 145.),wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24.07.2006 r. (Dz. U. 2006r. nr 137 poz. 984 z późn. zm.) w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego,wymogi Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 poz. 462 z późn. zm.), wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 poz. 1129),wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. Nr 130 poz. 1389);
1.4 Dokumentacja powinna ocenić przydatność istniejących obiektów do wykorzystania w proponowanej technologii i przewidzieć ewentualny zakres ich rozbudowy lub modernizacji. Dokumentacja powinna opierać się na najnowszej wiedzy technicznej.
2.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej na zadanie pn: Modernizacja i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody dla miasta Łęczycy obejmuje inwestycję polegającą na modernizacji i rozbudowie istniejącej Stacji Uzdatniania Wody na terenie miejscowości Krzepocin i Łęczycy tj.
2.1 Opracowanie projektu budowlanego - szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinny spełniać wymagania określone w ustawie Prawo budowlane (tj. Dz. U z 2013r. poz. 1409.), oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. poz. 462 z późn. zm.).
2.2 Opracowanie projektów wykonawczych - powinny obejmować swoim zakresem również zabezpieczenie lub ewentualną przebudowę kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej. Projekty wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekty wykonawcze powinny być sporządzone dla wszystkich urządzeń infrastruktury technicznej, które znajdują się w obszarze przedmiotowej inwestycji. Do projektów wykonawczych powinny być dołączone oświadczenia projektantów i oświadczenia sprawdzającego o sporządzeniu dokumentacji zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
2.3 Projekt modernizacji i rozbudowy stacji uzdatniania wody musi przewidywać prowadzenie robót budowlanych i montażu urządzeń bez przerywania dostaw uzdatnionej wody do odbiorców.
2.4 Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - powinno być wykonane zgodnie z 3 rozdziałem rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego; powinno być wykonane dla danej dokumentacji i uwzględniać pełny zakres projektów wykonawczych, winny zawierać szczegółowe wymagania od wykonawcy robót w zakresie: materiałów, sprzętu, transportu zewnętrznego i technologicznego w ramach placu budowy, sposobu wykonania robót, kontroli jakości zrealizowanych robót, sposobu obmiaru robót do ich odbioru i rozliczenia, metod i zasad odbioru robót wykonanych itd. z uwzględnieniem kolejnych etapów inwestycji.
2.5 Opracowanie przedmiarów robót - powinny być wykonane dla wszystkich branż i wszystkich robót objętych dokumentacją. Przedmiar powinien zawierać wszystkie szczegółowe obmiary i wyliczenia, a także powinien być powiązany ze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych poprzez podanie dla każdej pozycji przedmiaru numeru specyfikacji.
2.6 Opracowanie kosztorysów inwestorskich, z uwzględnieniem kolejnych etapów inwestycji - wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).
2.7 Wykonanie map do celów projektowych wraz z badaniem stanu władania działkami w granicach opracowania oraz działkami sąsiadującymi z inwestycją.
2.8 Wykonanie dokumentacji geotechnicznej dla określenia warunków gruntowo - wodnych w zakresie potrzeb dla projektowanego przedsięwzięcia.
2.9 Opracowanie bilansu wody oraz ocena stanu istniejących budynków z infrastrukturą w zakresie dla potrzeb dokumentacji.
2.10 Dokonanie uzgodnień oraz uzyskanie zgody na wejście w teren od właścicieli działek.
2.11 Przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji (jeżeli jest wymagana). Wykonawca, przy składaniu oferty, powinien uwzględnić ewentualne problemy w terminowym uzyskaniu wymaganych uzgodnień i zatwierdzeń.
2.12 Opracowanie raportu oddziaływania na środowisko, jeżeli taki będzie wymagany.
2.13 Uzyskanie wypisów z rejestru gruntów.
1.14 Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r. nr 120, poz. 1126 z późn. zm).
2.15 Wykonanie inwentaryzacji, badań, pomiarów i oceny technicznej istniejących obiektów, w zakresie potrzebnym do wykonania projektów budowlanych i wielobranżowych projektów wykonawczych.
2.16 Sporządzenie kompletnego wniosku i uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego - pozwolenia na budowę.
2.17 Uzgodnienie z Zamawiającym i zatwierdzenie przez niego przyjętych przez wykonawcę rozwiązań technicznych.
2.18 Wykonawca uzyska wszelkie wymagane, zgodnie z polskim prawem, warunki techniczne, uzgodnienia, opinie i decyzje administracyjne niezbędne do opracowania dokumentacji.
2.19 Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę prac projektowych do bieżącej informacji o stanie zaawansowania prac i dokonywania z Zamawiającym protokolarnych uzgodnień w zakresie projektowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych - spotkania w siedzibie Zamawiającego co najmniej raz w miesiącu.
2.20 Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany informować Zamawiającego - nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu- o stopniu zaawansowania prac oraz proponowanych rozwiązań projektowych. Dokumentacja budowlana wymaga uzgodnienia z inwestorem we wszystkich fazach projektowania. Zamawiający zastrzega sobie prawo do opiniowania, oceny, wyboru, korekty i akceptacji proponowanych rozwiązań w trakcie prowadzonych prac projektowych.
2.21 Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane prace projektowe na okres trzech lat od dnia protokolarnego odbioru dokumentacji oraz rękojmi za wady fizyczne i prawne dokumentacji, która zakończy się wraz z okresem rękojmi na roboty budowlane wykonane na jej podstawie.
2.22 Wykonawca realizuje zamówienie na podstawie pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz Zamawiającego - w celu związanym z niniejszym zamówieniem, w tym wystąpienie o wszelkie wymagane prawem decyzje, uzgodnienia, opinie i pozwolenia, niezbędne do opracowania dokumentacji projektowej.
2.23 Złożony przez Wykonawcę projekt (zakres i forma) musi spełniać wszelkie formalne i faktyczne wymagania niezbędne do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji, ogłoszenia postępowania przetargowego zamówienia, a następnie do rozpoczęcia robót budowlanych.
2.24 Dokumentacja powinna być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, że wykonana jest zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami, normami i wytycznymi, że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i może być skierowana do realizacji. Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej stanowią integralną część przedmiotu zamówienia.
2.25 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w dokumentacji projektowej oraz w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót określił właściwości urządzeń i materiałów za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane (bez podania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia) w sposób zgodny z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz.U. z 2003 r. Nr 153, poz.1503 z pźn. zm.). Powyższy wymóg uzasadniony jest tym, że stwarzanie sytuacji powodującej bezpośrednio lub pośrednio narzucenie Wykonawcom robót przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy poprzez podawanie w dokumentacji technicznej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń lub materiałów stanowi tzw. czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
2.26 Projekt powinien uwzględniać założenia jak największej energooszczędności oraz jak najmniejszego użycia środków chemicznych w procesie uzdatniania wody.
2.27 Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed sporządzeniem oferty dokonał oględzin terenu i obiektów przeznaczonych dla inwestycji, a także zdobył na swoją odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy i wykonania zamówienia. Koszt dokonania oględzin terenu ponosi Wykonawca.
2.28 A)Założenia projektowe:
1)Likwidacja Stacji Uzdatniania Wody w Krzepocinie i przeniesienie procesu uzdatniania do istniejącego budynku Stacji Pomp położonego w Łęczycy przy ul. Staromiejskiej 3.
2)Opracowanie pełnego efektywnego układu technologicznego uzdatniania wody z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury technicznej tj. 3 szt. studni głębinowych w Krzepocinie, magistrali przesyłowej DN 300 Krzepocin-Łęczyca, zbiorników na wodę w Łęczycy, budynków.
3)Docelowa wydajność Stacji Uzdatniania Wody po przebudowie - 200 m³/h.
4)Modernizacja systemu pompowego drugiego stopnia w Łęczycy.
5)Docelowa wydajność pomp drugiego stopnia min.15 m³/h max. 300 m³/h.
6)Zmiana sposobu zasilania poszczególnych studni głębinowych z napowietrznej linii SN na kablową linię NN.
7)Likwidacja trzech nieczynnych studni głębinowych.
8)Renowacja studni głębinowej o głębokości ok. 300 m ppt .
9)Dokumentacja projektowa musi uwzględniać etapowania poszczególnych robót budowlanych, z uwagi na konieczność zachowania ciągłości zaopatrzenia miasta w wodę.
10) Wykorzystanie Koncepcji modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Łęczycy opracowanej na zlecenie PGKiM w Łęczycy Sp. z o.o.

B) Dokumentacja projektowa winna obejmować następujący zakres prac

1)Zaprojektowanie pełnego, efektywnego układu technologicznego uzdatniania wód wydobywanych ze studni głębinowych w Krzepocinie i ulokowanie SUW w obecnym budynku Stacji Pomp drugiego stopnia w Łęczycy oraz związanych z tym robót budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych i innych branż, w tym m. in.:
a) Przebudowa kolektorów wody surowej i kolektorów wody uzdatnionej na terenie SUW w Łęczycy i w Krzepocinie.
b) Odprowadzenie wód popłucznych do kolektora sanitarnego.
c) Wykonanie dwustopniowego systemu efektywnego zabezpieczenia bakteriologicznego wody (lampy UV, chlorator).
d) Wykonanie sterowania procesami technologicznymi i wizualizacją procesów technologicznych.
2) System alarmowy wraz z systemem powiadomień i monitoringiem terenu.
3) Likwidacja 3-ch studni głębinowych na ujęciu wody w Krzepocinie.
4) Likwidacja 2-ch stacji transformatorowych (zlokalizowanych na terenie studni 1A i 1B bis) wraz z napowietrzną linią SN.
5) Wykonanie nowego zasilania NN do 3-ch czynnych studni głębinowych wraz z systemem kompensacji mocy biernej.
6) Adaptacja i remont budynku magazynowo- agregatorowego na terenie ujęcia wody w Krzepocinie z dostosowaniem do nowych potrzeb.
7) Likwidacja 2-ch odstojników wód popłucznych w Krzepocinie i budynku SUW w Krzepocinie.
8) Dobór agregatów prądotwórczych (ujęcie wody w Krzepocinie i SUW w Łęczycy).
9) Remont ogrodzeń studni głębinowych i ujęcia wody w Krzepocinie oraz SUW w Łęczycy.
10) Weryfikacja doboru pomp głębinowych i wymiana obudów dla istniejących czynnych studni głębinowych.
11) Remont oświetlenia terenu w Krzepocinie i w Łęczycy.
12) Renowacja 1 szt. studni głębinowej o głębokości ok. 300 m ppt z uzyskaniem wszelkich uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami.

3. Przekazanie dokumentacji projektowej
1)Wykonawca przekaże Zamawiającemu przedmiot umowy, a Zamawiający po zapoznaniu się, dokona w ciągu 20 dni protokolarnego jego odbioru - załącznik nr 6 do SIWZ.
2) Odbiór opracowanego projektu budowlanego, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego. Dokumentacja zostanie przekazana wraz z oświadczeniem, że wykonana została zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno - budowlanymi, normami i wytycznymi oraz, że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Oświadczenie to powinno zawierać wykaz całej opracowanej dokumentacji.
3) Dokumentację należy przekazać protokolarnie Zamawiającemu w następujących ilościach:

a) Projekt budowlany, projekty wykonawcze, przedmiary robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - w 6 egz. ( 2 projekty budowlane opieczętowane przez Starostwo Powiatowe po uzyskaniu Pozwolenia na budowę),
b) Kosztorysy inwestorskie, raport oddziaływania na środowisko (jeśli będzie wymagany), dokumentację geologiczno-inżynierską - w 3 egz.
c) Inwentaryzacje, badania i ekspertyzy - w 2 egz.
d) Całość dokumentacji również w formie elektronicznej na nośniku elektronicznym - w 1 egz.:
opis techniczny należy dostarczyć w formie tekstowej zgodnie z MS Word (pdf lub doc.),
kosztorysy dostarczyć w formacie programu, w jakim są tworzone oraz w formacie ATH, PDF,
mapy, rysunki techniczne, przekroje, rozwiązania szczegółowe należy dostarczyć w wersji elektronicznej w oryginalnym formacie oraz wyeksportowane do formatu rastrowego (JPEG) lub PDF.
Stopień kompresji nie może powodować zamazywania szczegółowego obrazu.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713222003 (Usługi projektowania rurociągów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713231009 (Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713000001 (Usługi inżynieryjne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
713111002 (Usługi dodatkowe w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
713210004 (Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 6

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
2. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 4 000,00 PLN, słownie: cztery tysiące złotych.
3. Wykonawca wnosi wadium w wybranej przez siebie, wymienionej poniżej, formie:
1)w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: Bank PEKAO SA nr konta 60 1240 3190 1111 0000 2983 7856 - z adnotacją -wadium - OPRACOWANIE WIELOBRANŻOWEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ na zadanie pn: Modernizacja i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody dla miasta Łęczycy,
2)w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,
3)w gwarancjach bankowych,
4)w gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
4. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniądzu należy oryginał załączyć do oferty.
6. W przypadku niezabezpieczenia oferty wadium jedną z określonych w niniejszej specyfikacji form wykonawca zostanie wykluczony z udziału w postępowaniu, a jego oferta podlegać będzie odrzuceniu.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Na potwierdzenie należy złożyć:
stosowne oświadczenie o posiadaniu uprawnień do prowadzenia określonej działalności

Wiedza i doświadczenie:
Na potwierdzenie należy złożyć :
1) Wykaz prac projektowych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że prace zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki projektowej i prawidłowo ukończone.
Wykonawca potwierdzi spełnianie warunków udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że wykonał co najmniej 2 kompletne dokumentacje projektowe wielobranżowe , związane z budową Stacji Uzdatniania Wody o wydajności min. 150m³/h. Do pozycji z wykazu musi być załączony dokument potwierdzający, że prace zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki projektowej i prawidłowo ukończone.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Na potwierdzenie należy złożyć :
1) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usługi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia.
Potwierdzeniem spełniania warunku będzie przedstawienie wykazu zawierającego nie mniej niż:1) 1 projektantem branży konstrukcyjno - budowlanej, posiadającym wymagane prawem uprawnienia projektowe,2) 1 projektantem branży sanitarnej, posiadającym wymagane prawem uprawnienia projektowe, który wykaże się opracowaniem dokumentacji w branży sanitarnej, dla co najmniej 1 stacji uzdatniania wody, które zostały zrealizowane, 3)1 projektantem branży elektrycznej, posiadającym wymagane prawem uprawnienia projektowe.
Uprawnienia zgodne przepisami ustawy Prawo Budowlane (tj. Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r. Nr 83, poz. 578 z późn. zm.) lub innymi równoważnymi uprawnieniami umożliwiającymi wykonanie tych samych czynności do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej samej specjalności.
4)1 projektantem geologiem, posiadającym wymagane prawem uprawnienia C.U.G.;
Do oferty należy dołączyć dokumenty potwierdzające uprawnienia do prowadzenia prac projektowych: ksero uprawnień projektantów wymaganych Prawem Budowlanym oraz aktualne zaświadczenie o przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa, lub dla geologa uprawnienia C.U.G.
Do oferty należy dołączyć również oświadczenie Wykonawcy, że projektant branży sanitarnej uczestniczył w opracowaniu dokumentacji co najmniej jednej stacji uzdatniania wody.

Sytuacja ekonomiczna:
Na potwierdzenie należy złożyć :
1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia w/w prac.
2) Opłaconą polisę (z dowodami wpłaty), a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min. 500 000,00 zł.
3) Jeżeli wykonawca, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów wymaga się przedłożenia informacji, o której mowa w pkt. 11.4 pkt.1 i 2 dotyczącej tych podmiotów.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz ofertowy.
2. Pełnomocnictwo do podpisania oferty, oświadczeń i dokumentów składających się na ofertę, o ile pełnomocnictwo to nie wynika z innych dokumentów dołączonych do oferty - pełnomocnictwo należy przedstawić w formie oryginału, podpisane przez Wykonawcę lub w formie kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. 3. Oświadczenia na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ. 4) Parafowany projekt umowy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w następujących okolicznościach;
a) wystąpienie nieprzewidzianych przeszkód i utrudnień formalno - prawnych, zdarzeń nadzwyczajnych, katastrof, operacji wojennych, klęsk żywiołowych, itp.,
b)zmiany w obowiązujących przepisach, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,
c)zmiany kluczowego personelu ze strony Zamawiającego i Wykonawcy,
d)zmiana terminu wykonania zamówienia, jeżeli nastąpi wydłużenie terminów wydawania decyzji administracyjnych poza podstawowe terminy określone w KPA, a wydłużenie to nie będzie wynikać z winy Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pgkimleczyca.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Można uzyskać również bezpośrednio w siedzibie zamawiajacego pok. nr 8.

Data składania wniosków, ofert: 26/02/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Oferte należy złożyć w siedzibie Zamawiajacego- sekretariat PGKiM w Łęczycy Sp. z o.o., ul. Tumska 2, 99-100 Łeczyca

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

272528 / 2010-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczno - Opoczno (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie wewnętrznej instalacji klimatyzacji pomieszczeń biurowych Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w budynku administracyjnym Starostwa Powiatowego w Opocznie

303314 / 2013-07-30 - Podmiot prawa publicznego

Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie kompleksowych projektów budowlano-wykonawczych na modernizację wodociągów w ulicach: Świerkowej, Strumykowej, Jodłowej, Litewskiej, Bukowej, Jaśminowej, Jaskrowej, Bzowej, Przyrodniczej, Głogowej, Orzeszkowej wraz z przyłączami wodociągowymi

162272 / 2015-07-01 - Inny: zarzÄ…dzanie drogami

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Aktualizacja projektów stałej organizacji ruchu dla odcinków dróg z podziałem na 3 części/ zadania.

69739 / 2011-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Bełchatowie - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę hali magazynowej wraz z utwardzeniem terenu w Obwodzie Drogowym w Szczercowie - PZD Bełchatów

101627 / 2012-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Radomsko - Radomsko (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji na rozbudowę ul. Partyzanckiej w Radomsku na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Jodłowej

204852 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kleszczów - Kleszczów (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zakresu drogowego i sieci w Wolicy, Łękińsku i Łuszczanowicach

220520 / 2015-08-26 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
ZP/65/2015 - Usługa nadzoru inwestorskiego w ramach projektu Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii w Szpitalu Pediatrycznym Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014

276392 / 2015-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kutnowski - Kutno (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej Nr 2145E Łanięta - Imielno - Ostrowy - Dąbrowice - Mariopol od km 7+716 do km 16+391

119687 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Zgierz - Zgierz (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przebudowa drogi gminnej Szczawin Kośccielny ul. Strażacka oraz Szczawin Mały ul. Leśna.

226740 / 2015-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kutnowski - Kutno (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej Nr 2145E Łanięta - Imielno - Ostrowy - Dąbrowice - Mariopol od km 7+716 do km 16+391

260458 / 2014-08-05 - Podmiot prawa publicznego

Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy nawierzchni drogowych i rozbudowy dróg w ulicach na terenie Łodzi. Wprowadzenie korekt do dokumentacji projektowej dla ulic Czystej, Hektarowej, Czołgistów, Niemojewskiego, Centralnej i Zaliwskiego - zamówienie dodatkowe

217475 / 2014-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie programu funkcjonalno - użytkowego (PF-U) oraz opracowanie niezbędnych materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wraz z jej uzyskaniem dla zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 716 na odcinku Koluszki - Łaznów w ramach zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 716 Koluszki - Piotrków Trybunalski

379219 / 2008-12-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego budowy ulicy Nowomurarskiej Å‚Ä…czÄ…cej drogÄ™ gminnÄ… nr G100053 - ulicÄ™ GrunwaldzkÄ… z drogÄ… gminnÄ… nr G100225 - ulicÄ… ZgorzelickÄ… w Tomaszowie Mazowieckim wraz z pozyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizacjÄ™ inwestycji drogowej w ramach projektu pn. Rewitalizacja Centrum Miasta.

269832 / 2014-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej- Projekt budowlany i wykonawczy dla zadania pn. Rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej Nr 703 ul. Kaliskiej z drogą gminną Nr 104353 ul. M. Konopnickiej w Łęczycy w ramach zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 703 Porczyny - Łowicz wraz z budową obwodnicy m. Piątek

98180 / 2013-03-12 - Inny: Spółka komunalna

"PGKiM" Sp. z o.o. - Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Poprawa wskaźników ekonomicznych i ekologicznych eksploatacji ciepłowni PGKiM Sp. z o. o. w Aleksandrowie Łódzkim przez wymianę kotła WR-2, 5M na kocioł WR-4 wykonany w technologii ścian szczelnych.

201030 / 2011-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stryków - Stryków (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji przebudowy drogi gminnej we wsi Michałówek (Młynek)

133156 / 2009-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kutno - Kutno (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie przebudowy oświetlenia ulicznego w ulicy Kościuszki na odcinku od ulicy Sowińskiego do drogi krajowej nr 60 w Kutnie

117027 / 2014-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Brzeziny - Brzeziny (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie wielobranżowego projektu budowlanego dla projektu Przygotowanie terenów inwestycyjnych dla lokalizacji Strefy Inwestycyjnej w Brzezinach

185609 / 2009-10-22 - Inny: SamorzÄ…dowa instytucja kultury

Teatr Wielki w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej Systemu Zarządzania Budynkiem (BMS) w Teatrze Wielkim w Łodzi wraz z kosztorysem inwestorskim.

321514 / 2015-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
DOKUMENTACJA PROJEKTOWA PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA ULIC KOPERNIKA - 3-GO MAJA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM WRAZ Z SYGNALIZACJĄ ŚWIETLNĄ

68676 / 2016-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej - Projektu budowlanego i projektu wykonawczego dla zadania pn. Budowa drogi wojewódzkiej Nr 714 w śladzie drogi powiatowej Nr 1164E na terenie gminy Brójce