Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

102280 / 2010-04-12 - Inny: Spółka Akcyjna / PKP Spółka Akcyjna Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu (Wrocław)

WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO - MONTAŻOWYCH DLA PROJEKTU PN.
PRZEBUDOWA DWORCA KOLEJOWEGO WROCŁAW LEŚNICA

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych dla projektów pn.Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Leśnica
Przedmiot zamówienia jest zadaniem inwestycyjnym o terminie realizacji 28 tygodni, którego składową jest projekt opisany w niniejszym OPZ.

Okres rękojmi wynosi 156 tygodni dla każdego wykonanego projektu i jest liczony od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie po dokonanym wcześniej odbiorze końcowym. Zamawiający dopuszcza rozpoczęcie okresu rękojmi odrębnie dla każdego projektu.

Wymieniony w Części I pkt 9.1 SIWZ Kluczowy Zespół Ekspertów stanowi jedynie minimalne wymagania Zamawiającego, które Wykonawca powinien potraktować dyrektywnie lecz nie obligatoryjnie. Zamawiający dopuszcza dla rzetelnego i skutecznego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy wskazanie dodatkowych osób, ponad wymagane minimum, na poszczególne stanowiska wedle uznania Wykonawcy. Wykonawca jest odpowiedzialny za jego prawidłowy dobór. Wskazane dodatkowe osoby na poszczególne stanowiska muszą spełniać warunki udziału w postępowaniu opisane w Części I pkt 9.1 B.3 SIWZ.


II. Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Leśnica

1. PRZEZNACZENIE I PROGRAM UŻYTKOWY BUDYNKU

1.1. OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU - RYS HISTORYCZNY
Budynek pełni funkcje dworca kolejowego. Został wybudowany prawdopodobnie w latach 50 lub60 XIX w,
technika tradycyjną - murowaną.
Główny budynek stacji był złożony na planie prostokąta, jednopiętrowy z poddaszem, nakryty dachem
Dwuspadowym. Dwie skrajne osie niesymetryczne wyodrębniał od strony frontowej i od strony peronu
pozorny ryzalit zamknięty szczytem z osobnym zadaszeniem. Do budynku przylegały dwie boczne parterowe
przybudówki. Centralny hol znajdował się na parterze, za wejściem głównym. W holu znajdowała się kasa
biletowa. Obok z jednej strony były dwie poczekalnie dla pasażerów pierwszej i drugiej oraz trzeciej i czwartej
klasy, oddzielone szynkiem z osobnymi bufetami. Z drugiej strony znajdowały się pomieszczenia służbowe i
klatka schodowa. Na piętrze umieszczono lokale mieszkalne dla pracowników stacji. Otwory okienne oraz
wejścia były zamknięte odcinkiem łuku i ujęte w tynkowe obramowania opaskowe z prostymi gzymsami
nadokiennymi. Okna pierwszego piętra spoczywały bezpośrednio na gzymsie kordonowym. Wejścia główne
poprzedzały schody z murowaną balustradą.
Projektowana przebudowa budynku dworca umożliwi poprawę standardu obsługi podróżnych i poprawę stanu technicznego obiektu oraz jego funkcjonalność.
W budynku zostanie wymieniona instalacja elektryczna wewnętrzna, wodno-kanalizacyjna wewnętrzna, telefoniczna, oraz zostanie wykonana sieć komputerowa i internetowa, instalacja systemu informacji wizualnej oraz monitoring z włączeniem do systemu SOK, zgodnie ze stosownymi przepisami i wymogami Ppoż, SANEPID oraz BHP.

1.2. FORMA ARCHITEKTONICZNA

Mając na uwadze istniejący układ pomieszczeń w budynku dworca, wytyczne konserwatora zabytków oraz wymogi ppoż starali się zaprojektowano przebudowę wnętrza budynku, tak by był funkcjonalny i spełniał współczesne standardy obsługi podróżnych, poprawę stanu technicznego poprzez przebudowę wszystkich pomieszczeń dworca, odbudowę klatek schodowych, renowację piwnicy oraz elewacji.
Wejście główne prowadzi do poczekalni dworca. W niej umieszczono ławki dla podróżnych oraz automaty do biletów. Po prawej stronie wejścia ławki ustawiono w kształcie podkowy, starając się stworzyć namiastkę wydzielonej poczekalni. Brak trwałego wydzielenia umożliwia stały wgląd na ten obszar holu, co ma wpływ na bezpieczeństwo podróżnych.
Po prawej stronie poczekalni znajdują się okienka kasowe, które należy wymienić oraz dostosować wysokością blatu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Naprzeciwko kas, nad ławkami wyznaczono miejsce na tablicę informacyjną przyjazdów i odjazdów pociągów. Po lewej stronie pomieszczenia poczekalni zaprojektowano sanitariaty dla podróżnych. W dalszej części budynku wyznaczono pomieszczenie na cele komercyjne z dostępem od strony peronów.
Istniejące pomieszczenie kablowni projektuje się odnowić, a na miejscu obecnej toalety zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze. Boczne wejście, od strony peronów, prowadzi do kasy towarowej oraz pokoju klienta. Drzwi prowadzące z komunikacji do pomieszczenia klienta zostały dodatkowo zabezpieczone kratą. W miejscu pomieszczenia (ekspedycja) zaprojektowano dla pracowników dworca pomieszczenie socjalne wraz z sanitariatem.
Budynek dworca, ze względu na obowiązujące przepisy, należy docieplić. Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków ściany należy ocieplić od wewnątrz.


1.3. PROJEKTOWANE ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE, OGÓLNOBUDOWLANE I MATERIAŁOWE - STAN ISTNIEJĄCY

1.3.1. FUNDAMENTY
Ławy fundamentowe ceglane. Budynek nie posiada widocznych pęknięć, ani rozwarstwień spowodowanych osiadaniem lub spękaniem fundamentów, co wskazuje na prawidłową pracę fundamentów przekazujących obciążenie na grunt.
Jedynie ściana frontowa od strony peronu przy kasie towarowej wykazuje spękania przy otworach okiennych piętra, spowodowane prawdopodobnie oddziaływaniami ruchu pociągów.
Przy pracach remontowych należy odsłonić fundament spękanej ściany (w dwóch miejscach) i skontrolować stan techniczny posadowienia. W przypadku widocznych spękań lub uszkodzeń fundamentów należy skontaktować się z projektantem!


1.3.2. ŚCIANY FUNDAMENTOWE

Ściany piwnic z cegły pełnej gr.64cm oraz 38 i 25 cm. Konstrukcyjnie nie wykazują wyboczeń ani pęknięć.
Wyprawy tynkarskie ścian piwnic posiadają braki i są częściowo odspojone. Odspojenia należy usunąć. Następnie wykonać nowe wyprawy. Na ścianach piwnic należy wykonać izolację przeciwwilgociową.


1.3.3. STROPY

Stropy pośrednie budynku o konstrukcji drewnianej oraz stalowo-ceramiczne. Stan techniczny stropów budynku ocenia się jako dobry.

1.3.4. ŚCIANY CZĘŚCI NADZIEMNEJ

Ściany części nadziemnej murowane z cegły pełnej o zróżnicowanej grubości 25-64cm, obustronnie otynkowane. Ściany nie wykazują zarysowań ani spękań. Ich stan techniczny jest dobry.
Jedynie ściana frontowa od strony peronu przy kasie towarowej wykazuje spękania przy otworach okiennych piętra spowodowane prawdopodobnie oddziaływaniami ruchu pociągów.
Liczne odspojenia tynku należy skuć (fragment), uzupełnić spoiny w murze ceglanym i wykonać nowy tynk (odtworzyć).
Wyprawy tynkarskie ścian zewnętrznych posiadają braki i są częściowo odspojone. Odspojenia należy usunąć (szczególnie przy wodotrysku ściennym oraz przy pomieszczeniu kasy towarowej). Następnie wykonać nowe wyprawy.


1.3.5. KOMINY I PRZEWODY KOMINOWE

Murowane z cegły pełnej w dobrym stanie technicznym. Uszkodzone korony kominów i murków należy rozebrać i wymurować nowe.

1.3.6. ŚCIANKI DZIAŁOWE

Ścianki działowe wykonane z cegły pełnej obustronnie tynkowane. W dobrym stanie technicznym.

1.3.7. KLATKA SCHODOWA

Schody o konstrukcji drewnianej w dobrym stanie technicznym. Należy dokonać remontu biegów schodowych i balustrad. Usunąć stare powłoki malarskie i nałożyć nowe.
Ponadto należy zorganizować zamknięcie piwnicy, tak by dostęp do niej miały tylko mieszkańcy oraz osoby do tego upoważnione. Schody do piwnicy zaopatrzyć w balustradę, uzupełnić stopnie.
Istniejące przewody elektryczne oraz instalacje sanitarne, należy schować w bruzdach ścian a odkryte obecnie liczniki zamknąć w szafce, by nie dopuścić do nich osób niepożądanych.


1.3.8. DACH

Dachy dwuspadowe pokryte papą o konstrukcji drewnianej w złym stanie technicznym. Należy dokonać wymiany pokrycia dachowego (papy), skorodowanych elementów drewnianych: deskowania i belek konstrukcyjnych oraz wykonać nowe obróbki blacharskie.
Elementy drewniane należy zaimpregnować przeciwpożarowo, przeciw owadom i grzybom do cech NPO.


1.3.9. WYKOŃCZENIE OBIEKTU - ELEWACJE

Elewacje budynku są w dobrym stanie technicznym. Należy usunąć graffiti oraz zabezpieczyć elewacje specjalnym środkiem antygraffitowym. Należy uzupełnić ubytki wypraw tynkarskich. Zawilgocone ściany osuszyć, a następnie wykonać izolację przeciwwilgociową.
Widoczne ubytki muru należy uzupełnić. Zgodnie z historycznym wyglądem budynku należy odtworzyć dekorację architektoniczna elewacji.
W związku ze złym stanem technicznym, należy wymienić stolarkę okienną i drzwiową. Należy zwrócić szczególną uwagę na odtworzenie detalu na ramach okiennych oraz na drzwiach. Ponadto należy wyremontować klamkę w drzwiach bocznych na elewacji frontowej.
Wszelkie wiszące na elewacjach kable należy usunąć. Należy wymienić tablice informacyjne dworcowe. Na budynku znajdują się szpecące lampy typu latarnia. Należy je zastąpić nowym oświetleniem elewacyjnym

2. INSTALACJE

2.1 INSTALACJA CENTRALNEGO OGRZEWANIA.

Instalacja c.o. wykonana w obiekcie została zmodernizowana stosunkowo niedawno, w związku z czym projektuje się pozostawienie jej w stanie istniejącym, dokonując jedynie wymiany uszkodzonych grzejników oraz w możliwych miejscach schowanie podejść do grzejników w bruzdach ściennych.

2.2. KOTŁOWNIA OLEJOWA

Kotłownia olejowa została wykonana stosunkowo niedawno, w związku z czym projektuje się pozostawienie jej w stanie istniejącym. Zarówno dobry stan techniczny jak i koszt przebudowy na inny rodzaj paliwa nie uzasadniają jej przebudowy.

2.3 INSTALACJA WODOCIĄGOWA.

Projektuje się wykonanie instalacji zimnej i ciepłej wody z rur wielowarstwowych typu PEX-AL.-PEX. Rozprowadzenie przewodów do przyborów w bruzdach ściennych. W zakres projektu wchodzi również wymiana poziomów w piwnicy oraz pionów zasilających mieszkania znajdujące się nad pomieszczeniami dworca.
Zabezpieczenie ciepłej wody użytkowej nastąpi w oparciu o indywidualne elektryczne podgrzewacze przepływowe.

2.4 INSTALACJA KANALIZACYJNA.

Projektuje się wykonanie kanalizacji z rur kielichowych z PVC łączonych na uszczelki gumowe. Podejścia do przyborów biegnące nad posadzką, ze względów estetycznych umieścić w zakrytych bruzdach ściennych. W zakres wchodzi również wymiana poziomów w piwnicy oraz pionów kanalizacyjnych. Piony główne wentylowane będą wywiewkami ponad dachem. Wywiewki - producenta rur. W ubikacjach z pisuarem - kratki ściekowe z PVC z kratką ze stali nierdzewnej oraz syfonem.

2.5 WENTYLACJA

Projektuje się pozostawienie wentylacji grawitacyjnej jako przewodniej. Planuje się wymianę wszystkich kratek oraz kanałów wentylacyjnych. Kanały wykonać z blachy ocynkowanej. W poszczególnych pomieszczeniach projektuje się wentylatory systemowe. Zaprojektowano również wentylację mechaniczną jako wspomagającą - wg opracowania projektu instalacji sanitarnych.


3. LOKALIZACJA ORAZ STAN ISTNIEJĄCY

3.1. LOKALIZACJA I STRUKTURA WŁASNOŚCIOWA

Budynek dworca jest usytuowany we Wrocławiu na działce o nr 41/7, AM-15, obręb Leśnica, Gmina Wrocław Fabryczna, przy ulicy Burczaka 20. Właścicielem działki jest skarb Państwa. Inwestor jest wieczystym dzierżawcą terenu objętego opracowaniem.

3.2 WYZNACZNIKI ROZWIĄZANIA PRZESTRZENNEGO

Obszar objęty opracowaniem stanowi działkę o numerze ewidencyjnym: nr 41/7, AM-15, obręb Leśnica, Gmina Wrocław Fabryczna, przy ulicy Burczaka 20.
Projekt przebudowy obiektu został ukierunkowany przez wytyczne konserwatora:

Zawarte w zaopiniowanych przez Miejskiego Konserwatora Zabytków projektach, ustalenia do uwzględnienia w projekcie:
- remont elewacji dworca zaprojektować, z odwzorowaniem stanu z przebudowy stacji z lat 20-tych XX w. - zaprojektowano remont elewacji na podstawie zdjęć archiwalnych oraz dokumentów archiwalnych znajdujących się w Archiwum Budowlanym Miasta Wrocławia
- kolorystyka elewacji: należy wykonać badania stratygraficzne tynków, okien, drzwi i zewnętrznych elementów więźby,
- stolarka drewniana - zaprojektowano stolarkę drewnianą
- zabudowa zegara kolejowego na elewacji południowej, w miejscu historycznym, - zaprojektowano zegar kolejowy w miejscu historycznym
Zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem budynek będzie pełnić funkcję dworca. Niezbędne jest przeprowadzenie remontu wnętrza jak również elewacji.
We wnętrzu budynku niezbędne jest wyremontowanie wszystkich pomieszczeń oraz remont klatki schodowej. Na elewacji południowo-zachodniej należy umieścić zegar ścienny.
Planuje się przeprowadzić renowacje piwnicy.
Wymiary otworów drzwiowych muszą zostać doprowadzone do zgodności z dzisiejszymi przepisami. Istniejące instalacje wewnętrzne jako nie spełniające wymogów planuje się wymienić na nowe.
Naprawy i uzupełnienia wymagają detale elewacyjne w całości zachowane na budynku takie jak gzymsy. Należy wymienić orynnowanie. Obce elementy na elewacji takie jak kraty stalowe w oknach, należy usunąć.
Zgodnie z wymogami konserwatora zabytków, wykonano badania stratygraficzne tynków, okien, drzwi i zewnętrznych elementów więźby.
Wyniki badań tynków zewnętrznych wykazały, że pierwotnie budynek pokryty był tynkiem strukturalnym dwuwarstwowym. Kolor elewacji uzyskano poprzez barwienie w masie zaprawy i jest nią naturalny kolor zaprawy, lekko złamany kolorem kruszywa. Fakturalny jasny tynk na powierzchniach gładkich kontrastuje z nieco ciemniejszymi opaskami otworów drzwiowych i okiennych. Opaski okienne, cokół, schody, ościeża drzwiowe wykonane były z zaprawy z domieszką cementu - tworząc efekt sztucznego kamienia. Elementy te posiadają ozdobnie opracowaną powierzchnię w formie równoległych rowków - wgłębień imitujących dukt dłuta kamieniarskiego. Nie znaleziono kolorystyki okien. Podbitka więźby dachowej malowana była na brązowo.
Ostateczny wygląd elewacji i efekt kolorystyczny powinien być bezwzględnie poprzedzony próbami na obiekcie in situ.
Badania stolarki wykazały, że była poddawana renowacji - szczególnie dotyczy to drzwi głównych wejściowych. Na drzwiach wejściowych od strony peronów stwierdzono pierwszą warstwę farby w kolorze ciemnej zieleni.
Na bocznych drzwiach wejściowych do klatki schodowej zachowało się ozdobne okucie - szyld na klamkę z główka aniołka.


3.3 PROGRAM KUBATUROWY

Powierzchnia zabudowy - 457,99 m2
Powierzchnie utwardzone - 532,59 m2
Wysokość budynku - 12,26 m
Kubatura budynku - 2968,74 m3
Geometria dachu:
Dach stromy -15º spadku

III. Materiały Zamawiającego i działania realizowane przez Zamawiającego

Na zlecenie Zamawiającego wykonana została dokumentacja projektowa (projekty budowlane i wykonawcze). Projekty budowlane i wykonawcze zostaną przekazane Wykonawcy po zawarciu Umowy.

IV. Działania realizowane przez Wykonawcę

Zadaniem Wykonawcy poprzez kluczowy zespół ekspertów jest realizacja projektu inwestycyjnego polegająca na wykonaniu robót budowlano-montażowych dla projektu pn.Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Mikołajów wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektów.

W celu realizacji inwestycji zostanie zawarta j umowa na wykonanie robót budowlano-montażowych w okresie od czerwca 2010r do grudnia 2010r. (w tym odbiory końcowe, testy, uzyskiwanie formalno-prawnych decyzji o pozwoleniu na użytkowanie). Zadanie inwestycyjne jest wielobranżowe o wysokim stopniu złożoności.
Terminowe wykonanie prac na poszczególnych odcinkach robót będzie wymagało dużego zaangażowania personelu Wykonawcy oraz wszystkich zainteresowanych realizacją projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do śledzenia przepisów prawnych odnoszących się lub związanych z osiągnięciem wysokiej jakości i zgodności z przepisami prawnymi wykonywanych robót budowlano-montażowych.

Obowiązkiem Wykonawcy jest w szczególności, sporządzanie:
- miesięcznych protokółów odbioru wykonanych robót i uzyskanie akceptacji nadzoru inwestorskiego,
- miesięcznych Raportów o postępie pracy, które powinny zostać sprawdzane pod względem merytorycznym i zaakceptowane przez nadzór inwestorski,
- harmonogramu rzeczowo-finansowego dla realizacji projektu i uzyskanie akceptacji nadzoru inwestorskiego oraz zatwierdzenia przez Zamawiającego,
- dokumentacji budowy.

Wykonawca w razie zaistnienia okoliczności zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego, dokonuje jego aktualizacji. Zaktualizowany harmonogram (z określeniem dnia jego aktualizacji) Wykonawca przedkłada nadzorowi inwestorskiemu do akceptacji Zamawiającemu do zatwierdzenia.


V. UWARUNKOWANIA REALIZACYJNE

1. Uwagi ogólne

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: projekty budowlane i wykonawcze, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ. Przy wykonywaniu prac niezbędne jest zachowanie wszystkich wymogów jakościowych, technicznych i bezpieczeństwa określonych w obowiązujących przepisach prawa, oraz odpowiednich norm.
Ujęte w dokumentacji technicznej nazwy handlowe i znaki towarowe zastosowanych materiałów i technologii, należy traktować jako rozwiązanie przykładowe określające parametry i standard jakościowy. Dopuszcza się zastosowanie materiałów, technologii innych producentów pod warunkiem, że będą one równoważne, posiadają one dopuszczenie do stosowania zgodnie z wymogami ustawy z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późn. zm.), ustawy z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92 poz. 881) oraz spełniają parametry określone w dokumentacji projektowej.

2 Założenia do wykonania przedsięwzięcia

Realizacja projektu uzależniona jest od:
- dobrej współpracy pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym i nadzorem inwestorskim.
- doświadczenia i kwalifikacji Kluczowego Zespołu Ekspertów odpowiedniego do wymagań projektu,
- właściwego przygotowania oraz adekwatnego do zlecenia stanu dokumentacji i materiałów zawartych
w opracowaniach eksperckich (ekspertyzy, opinie techniczne, inwentaryzacje)

3. Ryzyko

Ryzyko obejmuje:
- proces przetargowy na wybór wykonawcy robót budowlano-montażowych będzie dłuższy niż planowany,
co może skutkować opóźnieniem rozpoczęcia realizacji umów,
- opóźnienie związane z otrzymaniem decyzji administracyjnych zezwalających na podjęcie realizacji robót
i pozwoleń na użytkowanie,
- opóźnienia w robotach podstawowych z powodu nieprzewidzianych okoliczności,
- siłę wyższą,


VI. ZAKRES PRAC WYKONAWCY

1. Uwagi ogólne
Roboty budowlano-montażowe winny być wykonywane przez Wykonawcę zgodnie z prawem i wymaganiami określonymi w: pozwoleniu na budowę, decyzji organów konserwatorskich a także polskim Prawem budowlanym (tekst jednolity D.U. z 2006 nr 156 poz.1118), przy udziale PKP S.A Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu. działającej w charakterze Zamawiającego.
Wykonawca będzie odpowiedzialny za projekt, począwszy od analizy dokumentacji budowlanej (projekt budowlany i wykonawczy), specyfikacji technicznych wraz z przekazaniem Zamawiającemu ewentualnych wniosków i uwag celem akceptacji, aż do zakończenia robót budowlanych i ich formalnego odbioru oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie.


Językiem umowy będzie język polski. Cała korespondencja, opisy, sprawozdania będą przygotowywane przez Wykonawcę w języku polskim.

2. Działania szczegółowe

Wykonawca, będzie zobowiązany do wykonania zamówienia w etapach realizacyjnych:

2.1. Etap przygotowawczy (do przekazania Wykonawcy placu budowy);
Obowiązki Wykonawcy na tym etapie obejmują:
a. przegląd i analiza otrzymanej od Zamawiającego dokumentacji:
projektów budowlanych i wykonawczych,
szczegółowych specyfikacji technicznych.
b. udział w komisji lokalizacyjnej zaplecza budowy powoływanej przez Zamawiającego/ Nadzór inwestorski
z zasilaniem w media (woda, energia elektryczna, kanalizacja, łączą telefoniczne, ...) oraz ustalenia lokalizacji składowania materiałów dostarczonych na budowę,
c. protokolarne przyjęcie placu budowy oraz organizacja zaplecza Wykonawcy w celu realizacji zamówienia
d. przekazanie do akceptacji Zamawiającego Harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji projektu

2.2. Etap realizacji robót budowlano-montażowych
Obowiązki Wykonawcy na tym etapie budowy obejmują wykonanie robót budowlano-montażowych zgodnie z warunkami umowy i polskim Prawem budowlanym, a w szczególności:
1) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń wcześniej nie uzyskanych i nie przekazanych przez Zamawiającego, a wymaganych przepisami prawa i niezbędnych do organizacji i prowadzenia robót,
2) przed przystąpieniem do robót zasadniczych Wykonawca usunie wszystkie kolizje ujawnione w trakcie projektowania i przekazania terenu budowy
3) realizacja robót budowlano-montażowych zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem,
4) prowadzenia robót zgodnie ze Specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz polskim Prawem budowlanym,
5) udział w comiesięcznych spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego/Nadzór inwestorski, i udzielanie niezbędnych wyjaśnień organom kontrolnym,
6) opracowanie niezbędnych projektów warsztatowych i technologicznych i przedłożenie ich do sprawdzenia i akceptacji przez Projektanta i Inspektora nadzoru robót branżowych,
7) uzyskanie wymaganych prawem decyzji zmiany organizacji ruchu kołowego w związku z budową i poniesienie kosztów organizacji zmian,
8) Wykonawca jest zobowiązany, na etapie budowy, do ustawienia tablicy informacyjnej zgodnie z Prawem Budowlanym
9) organizacja pracy i dobór sprzętu, które muszą uwzględniać zapewnienie bezpieczeństwa realizacji projektu na każdym jego etapie
10) przeprowadzenia szkolenia w zakresie obsługi technicznej zainstalowanych urządzeń

2.3. Etap odbiorów końcowych i przygotowania dokumentów do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów.
Obowiązki Wykonawcy na tym etapie budowy obejmują:
1) zgłoszenie Zamawiającemu / nadzorowi inwestorskiemu zakończenia robót budowlano-montażowych,
2) sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z Prawem Budowlanym i wymaganiami przepisów, obejmującą całość zrealizowanych robót z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji i po uzyskaniu akceptacji Projektanta i Nadzoru Inwestorskiego, przekazanie jej Zamawiającemu
3) Geodezyjna dokumentacja powykonawcza powinna być wykonana na mapie sytuacyjno wysokościowej w skali 1:500 w 3 egz oraz zarejestrowana w Kolejowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
4) Wykonawca, zgodnie z art. 55 Ustawy Prawo budowlane - dla uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, skompletuje wszystkie wymagane dokumenty odbiorów częściowych i końcowych, oraz dokumentacje wymagane Prawem Budowlanym i przekaże je po wcześniejszej akceptacji, Nadzoru inwestorskiego, dla Zamawiającego. Następnie Wykonawca uzyska, zgodnie z Prawem Budowlanym i warunkami określonymi w Pozwoleniu na budowę, pozwolenie na użytkowanie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 102280

Data publikacji: 2010-04-12

Nazwa:
PKP Spółka Akcyjna Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu

Ulica: ul. Joannitów 13

Numer domu: 13

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-525

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 717 13 33

Numer faxu: 071 717 54 09

Adres strony internetowej: nz.wroc.pl

Regon: 00012680103772

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.pkp.pl

Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka Akcyjna

Inny rodzaj zamawiającego: Spółka Akcyjna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO - MONTAŻOWYCH DLA PROJEKTU PN.
PRZEBUDOWA DWORCA KOLEJOWEGO WROCŁAW LEŚNICA

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych dla projektów pn.Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Leśnica
Przedmiot zamówienia jest zadaniem inwestycyjnym o terminie realizacji 28 tygodni, którego składową jest projekt opisany w niniejszym OPZ.

Okres rękojmi wynosi 156 tygodni dla każdego wykonanego projektu i jest liczony od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie po dokonanym wcześniej odbiorze końcowym. Zamawiający dopuszcza rozpoczęcie okresu rękojmi odrębnie dla każdego projektu.

Wymieniony w Części I pkt 9.1 SIWZ Kluczowy Zespół Ekspertów stanowi jedynie minimalne wymagania Zamawiającego, które Wykonawca powinien potraktować dyrektywnie lecz nie obligatoryjnie. Zamawiający dopuszcza dla rzetelnego i skutecznego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy wskazanie dodatkowych osób, ponad wymagane minimum, na poszczególne stanowiska wedle uznania Wykonawcy. Wykonawca jest odpowiedzialny za jego prawidłowy dobór. Wskazane dodatkowe osoby na poszczególne stanowiska muszą spełniać warunki udziału w postępowaniu opisane w Części I pkt 9.1 B.3 SIWZ.


II. Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Leśnica

1. PRZEZNACZENIE I PROGRAM UŻYTKOWY BUDYNKU

1.1. OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU - RYS HISTORYCZNY
Budynek pełni funkcje dworca kolejowego. Został wybudowany prawdopodobnie w latach 50 lub60 XIX w,
technika tradycyjną - murowaną.
Główny budynek stacji był złożony na planie prostokąta, jednopiętrowy z poddaszem, nakryty dachem
Dwuspadowym. Dwie skrajne osie niesymetryczne wyodrębniał od strony frontowej i od strony peronu
pozorny ryzalit zamknięty szczytem z osobnym zadaszeniem. Do budynku przylegały dwie boczne parterowe
przybudówki. Centralny hol znajdował się na parterze, za wejściem głównym. W holu znajdowała się kasa
biletowa. Obok z jednej strony były dwie poczekalnie dla pasażerów pierwszej i drugiej oraz trzeciej i czwartej
klasy, oddzielone szynkiem z osobnymi bufetami. Z drugiej strony znajdowały się pomieszczenia służbowe i
klatka schodowa. Na piętrze umieszczono lokale mieszkalne dla pracowników stacji. Otwory okienne oraz
wejścia były zamknięte odcinkiem łuku i ujęte w tynkowe obramowania opaskowe z prostymi gzymsami
nadokiennymi. Okna pierwszego piętra spoczywały bezpośrednio na gzymsie kordonowym. Wejścia główne
poprzedzały schody z murowaną balustradą.
Projektowana przebudowa budynku dworca umożliwi poprawę standardu obsługi podróżnych i poprawę stanu technicznego obiektu oraz jego funkcjonalność.
W budynku zostanie wymieniona instalacja elektryczna wewnętrzna, wodno-kanalizacyjna wewnętrzna, telefoniczna, oraz zostanie wykonana sieć komputerowa i internetowa, instalacja systemu informacji wizualnej oraz monitoring z włączeniem do systemu SOK, zgodnie ze stosownymi przepisami i wymogami Ppoż, SANEPID oraz BHP.

1.2. FORMA ARCHITEKTONICZNA

Mając na uwadze istniejący układ pomieszczeń w budynku dworca, wytyczne konserwatora zabytków oraz wymogi ppoż starali się zaprojektowano przebudowę wnętrza budynku, tak by był funkcjonalny i spełniał współczesne standardy obsługi podróżnych, poprawę stanu technicznego poprzez przebudowę wszystkich pomieszczeń dworca, odbudowę klatek schodowych, renowację piwnicy oraz elewacji.
Wejście główne prowadzi do poczekalni dworca. W niej umieszczono ławki dla podróżnych oraz automaty do biletów. Po prawej stronie wejścia ławki ustawiono w kształcie podkowy, starając się stworzyć namiastkę wydzielonej poczekalni. Brak trwałego wydzielenia umożliwia stały wgląd na ten obszar holu, co ma wpływ na bezpieczeństwo podróżnych.
Po prawej stronie poczekalni znajdują się okienka kasowe, które należy wymienić oraz dostosować wysokością blatu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Naprzeciwko kas, nad ławkami wyznaczono miejsce na tablicę informacyjną przyjazdów i odjazdów pociągów. Po lewej stronie pomieszczenia poczekalni zaprojektowano sanitariaty dla podróżnych. W dalszej części budynku wyznaczono pomieszczenie na cele komercyjne z dostępem od strony peronów.
Istniejące pomieszczenie kablowni projektuje się odnowić, a na miejscu obecnej toalety zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze. Boczne wejście, od strony peronów, prowadzi do kasy towarowej oraz pokoju klienta. Drzwi prowadzące z komunikacji do pomieszczenia klienta zostały dodatkowo zabezpieczone kratą. W miejscu pomieszczenia (ekspedycja) zaprojektowano dla pracowników dworca pomieszczenie socjalne wraz z sanitariatem.
Budynek dworca, ze względu na obowiązujące przepisy, należy docieplić. Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków ściany należy ocieplić od wewnątrz.


1.3. PROJEKTOWANE ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE, OGÓLNOBUDOWLANE I MATERIAŁOWE - STAN ISTNIEJĄCY

1.3.1. FUNDAMENTY
Ławy fundamentowe ceglane. Budynek nie posiada widocznych pęknięć, ani rozwarstwień spowodowanych osiadaniem lub spękaniem fundamentów, co wskazuje na prawidłową pracę fundamentów przekazujących obciążenie na grunt.
Jedynie ściana frontowa od strony peronu przy kasie towarowej wykazuje spękania przy otworach okiennych piętra, spowodowane prawdopodobnie oddziaływaniami ruchu pociągów.
Przy pracach remontowych należy odsłonić fundament spękanej ściany (w dwóch miejscach) i skontrolować stan techniczny posadowienia. W przypadku widocznych spękań lub uszkodzeń fundamentów należy skontaktować się z projektantem!


1.3.2. ŚCIANY FUNDAMENTOWE

Ściany piwnic z cegły pełnej gr.64cm oraz 38 i 25 cm. Konstrukcyjnie nie wykazują wyboczeń ani pęknięć.
Wyprawy tynkarskie ścian piwnic posiadają braki i są częściowo odspojone. Odspojenia należy usunąć. Następnie wykonać nowe wyprawy. Na ścianach piwnic należy wykonać izolację przeciwwilgociową.


1.3.3. STROPY

Stropy pośrednie budynku o konstrukcji drewnianej oraz stalowo-ceramiczne. Stan techniczny stropów budynku ocenia się jako dobry.

1.3.4. ŚCIANY CZĘŚCI NADZIEMNEJ

Ściany części nadziemnej murowane z cegły pełnej o zróżnicowanej grubości 25-64cm, obustronnie otynkowane. Ściany nie wykazują zarysowań ani spękań. Ich stan techniczny jest dobry.
Jedynie ściana frontowa od strony peronu przy kasie towarowej wykazuje spękania przy otworach okiennych piętra spowodowane prawdopodobnie oddziaływaniami ruchu pociągów.
Liczne odspojenia tynku należy skuć (fragment), uzupełnić spoiny w murze ceglanym i wykonać nowy tynk (odtworzyć).
Wyprawy tynkarskie ścian zewnętrznych posiadają braki i są częściowo odspojone. Odspojenia należy usunąć (szczególnie przy wodotrysku ściennym oraz przy pomieszczeniu kasy towarowej). Następnie wykonać nowe wyprawy.


1.3.5. KOMINY I PRZEWODY KOMINOWE

Murowane z cegły pełnej w dobrym stanie technicznym. Uszkodzone korony kominów i murków należy rozebrać i wymurować nowe.

1.3.6. ŚCIANKI DZIAŁOWE

Ścianki działowe wykonane z cegły pełnej obustronnie tynkowane. W dobrym stanie technicznym.

1.3.7. KLATKA SCHODOWA

Schody o konstrukcji drewnianej w dobrym stanie technicznym. Należy dokonać remontu biegów schodowych i balustrad. Usunąć stare powłoki malarskie i nałożyć nowe.
Ponadto należy zorganizować zamknięcie piwnicy, tak by dostęp do niej miały tylko mieszkańcy oraz osoby do tego upoważnione. Schody do piwnicy zaopatrzyć w balustradę, uzupełnić stopnie.
Istniejące przewody elektryczne oraz instalacje sanitarne, należy schować w bruzdach ścian a odkryte obecnie liczniki zamknąć w szafce, by nie dopuścić do nich osób niepożądanych.


1.3.8. DACH

Dachy dwuspadowe pokryte papą o konstrukcji drewnianej w złym stanie technicznym. Należy dokonać wymiany pokrycia dachowego (papy), skorodowanych elementów drewnianych: deskowania i belek konstrukcyjnych oraz wykonać nowe obróbki blacharskie.
Elementy drewniane należy zaimpregnować przeciwpożarowo, przeciw owadom i grzybom do cech NPO.


1.3.9. WYKOŃCZENIE OBIEKTU - ELEWACJE

Elewacje budynku są w dobrym stanie technicznym. Należy usunąć graffiti oraz zabezpieczyć elewacje specjalnym środkiem antygraffitowym. Należy uzupełnić ubytki wypraw tynkarskich. Zawilgocone ściany osuszyć, a następnie wykonać izolację przeciwwilgociową.
Widoczne ubytki muru należy uzupełnić. Zgodnie z historycznym wyglądem budynku należy odtworzyć dekorację architektoniczna elewacji.
W związku ze złym stanem technicznym, należy wymienić stolarkę okienną i drzwiową. Należy zwrócić szczególną uwagę na odtworzenie detalu na ramach okiennych oraz na drzwiach. Ponadto należy wyremontować klamkę w drzwiach bocznych na elewacji frontowej.
Wszelkie wiszące na elewacjach kable należy usunąć. Należy wymienić tablice informacyjne dworcowe. Na budynku znajdują się szpecące lampy typu latarnia. Należy je zastąpić nowym oświetleniem elewacyjnym

2. INSTALACJE

2.1 INSTALACJA CENTRALNEGO OGRZEWANIA.

Instalacja c.o. wykonana w obiekcie została zmodernizowana stosunkowo niedawno, w związku z czym projektuje się pozostawienie jej w stanie istniejącym, dokonując jedynie wymiany uszkodzonych grzejników oraz w możliwych miejscach schowanie podejść do grzejników w bruzdach ściennych.

2.2. KOTŁOWNIA OLEJOWA

Kotłownia olejowa została wykonana stosunkowo niedawno, w związku z czym projektuje się pozostawienie jej w stanie istniejącym. Zarówno dobry stan techniczny jak i koszt przebudowy na inny rodzaj paliwa nie uzasadniają jej przebudowy.

2.3 INSTALACJA WODOCIĄGOWA.

Projektuje się wykonanie instalacji zimnej i ciepłej wody z rur wielowarstwowych typu PEX-AL.-PEX. Rozprowadzenie przewodów do przyborów w bruzdach ściennych. W zakres projektu wchodzi również wymiana poziomów w piwnicy oraz pionów zasilających mieszkania znajdujące się nad pomieszczeniami dworca.
Zabezpieczenie ciepłej wody użytkowej nastąpi w oparciu o indywidualne elektryczne podgrzewacze przepływowe.

2.4 INSTALACJA KANALIZACYJNA.

Projektuje się wykonanie kanalizacji z rur kielichowych z PVC łączonych na uszczelki gumowe. Podejścia do przyborów biegnące nad posadzką, ze względów estetycznych umieścić w zakrytych bruzdach ściennych. W zakres wchodzi również wymiana poziomów w piwnicy oraz pionów kanalizacyjnych. Piony główne wentylowane będą wywiewkami ponad dachem. Wywiewki - producenta rur. W ubikacjach z pisuarem - kratki ściekowe z PVC z kratką ze stali nierdzewnej oraz syfonem.

2.5 WENTYLACJA

Projektuje się pozostawienie wentylacji grawitacyjnej jako przewodniej. Planuje się wymianę wszystkich kratek oraz kanałów wentylacyjnych. Kanały wykonać z blachy ocynkowanej. W poszczególnych pomieszczeniach projektuje się wentylatory systemowe. Zaprojektowano również wentylację mechaniczną jako wspomagającą - wg opracowania projektu instalacji sanitarnych.


3. LOKALIZACJA ORAZ STAN ISTNIEJĄCY

3.1. LOKALIZACJA I STRUKTURA WŁASNOŚCIOWA

Budynek dworca jest usytuowany we Wrocławiu na działce o nr 41/7, AM-15, obręb Leśnica, Gmina Wrocław Fabryczna, przy ulicy Burczaka 20. Właścicielem działki jest skarb Państwa. Inwestor jest wieczystym dzierżawcą terenu objętego opracowaniem.

3.2 WYZNACZNIKI ROZWIĄZANIA PRZESTRZENNEGO

Obszar objęty opracowaniem stanowi działkę o numerze ewidencyjnym: nr 41/7, AM-15, obręb Leśnica, Gmina Wrocław Fabryczna, przy ulicy Burczaka 20.
Projekt przebudowy obiektu został ukierunkowany przez wytyczne konserwatora:

Zawarte w zaopiniowanych przez Miejskiego Konserwatora Zabytków projektach, ustalenia do uwzględnienia w projekcie:
- remont elewacji dworca zaprojektować, z odwzorowaniem stanu z przebudowy stacji z lat 20-tych XX w. - zaprojektowano remont elewacji na podstawie zdjęć archiwalnych oraz dokumentów archiwalnych znajdujących się w Archiwum Budowlanym Miasta Wrocławia
- kolorystyka elewacji: należy wykonać badania stratygraficzne tynków, okien, drzwi i zewnętrznych elementów więźby,
- stolarka drewniana - zaprojektowano stolarkę drewnianą
- zabudowa zegara kolejowego na elewacji południowej, w miejscu historycznym, - zaprojektowano zegar kolejowy w miejscu historycznym
Zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem budynek będzie pełnić funkcję dworca. Niezbędne jest przeprowadzenie remontu wnętrza jak również elewacji.
We wnętrzu budynku niezbędne jest wyremontowanie wszystkich pomieszczeń oraz remont klatki schodowej. Na elewacji południowo-zachodniej należy umieścić zegar ścienny.
Planuje się przeprowadzić renowacje piwnicy.
Wymiary otworów drzwiowych muszą zostać doprowadzone do zgodności z dzisiejszymi przepisami. Istniejące instalacje wewnętrzne jako nie spełniające wymogów planuje się wymienić na nowe.
Naprawy i uzupełnienia wymagają detale elewacyjne w całości zachowane na budynku takie jak gzymsy. Należy wymienić orynnowanie. Obce elementy na elewacji takie jak kraty stalowe w oknach, należy usunąć.
Zgodnie z wymogami konserwatora zabytków, wykonano badania stratygraficzne tynków, okien, drzwi i zewnętrznych elementów więźby.
Wyniki badań tynków zewnętrznych wykazały, że pierwotnie budynek pokryty był tynkiem strukturalnym dwuwarstwowym. Kolor elewacji uzyskano poprzez barwienie w masie zaprawy i jest nią naturalny kolor zaprawy, lekko złamany kolorem kruszywa. Fakturalny jasny tynk na powierzchniach gładkich kontrastuje z nieco ciemniejszymi opaskami otworów drzwiowych i okiennych. Opaski okienne, cokół, schody, ościeża drzwiowe wykonane były z zaprawy z domieszką cementu - tworząc efekt sztucznego kamienia. Elementy te posiadają ozdobnie opracowaną powierzchnię w formie równoległych rowków - wgłębień imitujących dukt dłuta kamieniarskiego. Nie znaleziono kolorystyki okien. Podbitka więźby dachowej malowana była na brązowo.
Ostateczny wygląd elewacji i efekt kolorystyczny powinien być bezwzględnie poprzedzony próbami na obiekcie in situ.
Badania stolarki wykazały, że była poddawana renowacji - szczególnie dotyczy to drzwi głównych wejściowych. Na drzwiach wejściowych od strony peronów stwierdzono pierwszą warstwę farby w kolorze ciemnej zieleni.
Na bocznych drzwiach wejściowych do klatki schodowej zachowało się ozdobne okucie - szyld na klamkę z główka aniołka.


3.3 PROGRAM KUBATUROWY

Powierzchnia zabudowy - 457,99 m2
Powierzchnie utwardzone - 532,59 m2
Wysokość budynku - 12,26 m
Kubatura budynku - 2968,74 m3
Geometria dachu:
Dach stromy -15º spadku

III. Materiały Zamawiającego i działania realizowane przez Zamawiającego

Na zlecenie Zamawiającego wykonana została dokumentacja projektowa (projekty budowlane i wykonawcze). Projekty budowlane i wykonawcze zostaną przekazane Wykonawcy po zawarciu Umowy.

IV. Działania realizowane przez Wykonawcę

Zadaniem Wykonawcy poprzez kluczowy zespół ekspertów jest realizacja projektu inwestycyjnego polegająca na wykonaniu robót budowlano-montażowych dla projektu pn.Przebudowa dworca kolejowego Wrocław Mikołajów wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektów.

W celu realizacji inwestycji zostanie zawarta j umowa na wykonanie robót budowlano-montażowych w okresie od czerwca 2010r do grudnia 2010r. (w tym odbiory końcowe, testy, uzyskiwanie formalno-prawnych decyzji o pozwoleniu na użytkowanie). Zadanie inwestycyjne jest wielobranżowe o wysokim stopniu złożoności.
Terminowe wykonanie prac na poszczególnych odcinkach robót będzie wymagało dużego zaangażowania personelu Wykonawcy oraz wszystkich zainteresowanych realizacją projektu.
Wykonawca zobowiązany jest do śledzenia przepisów prawnych odnoszących się lub związanych z osiągnięciem wysokiej jakości i zgodności z przepisami prawnymi wykonywanych robót budowlano-montażowych.

Obowiązkiem Wykonawcy jest w szczególności, sporządzanie:
- miesięcznych protokółów odbioru wykonanych robót i uzyskanie akceptacji nadzoru inwestorskiego,
- miesięcznych Raportów o postępie pracy, które powinny zostać sprawdzane pod względem merytorycznym i zaakceptowane przez nadzór inwestorski,
- harmonogramu rzeczowo-finansowego dla realizacji projektu i uzyskanie akceptacji nadzoru inwestorskiego oraz zatwierdzenia przez Zamawiającego,
- dokumentacji budowy.

Wykonawca w razie zaistnienia okoliczności zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego, dokonuje jego aktualizacji. Zaktualizowany harmonogram (z określeniem dnia jego aktualizacji) Wykonawca przedkłada nadzorowi inwestorskiemu do akceptacji Zamawiającemu do zatwierdzenia.


V. UWARUNKOWANIA REALIZACYJNE

1. Uwagi ogólne

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: projekty budowlane i wykonawcze, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ. Przy wykonywaniu prac niezbędne jest zachowanie wszystkich wymogów jakościowych, technicznych i bezpieczeństwa określonych w obowiązujących przepisach prawa, oraz odpowiednich norm.
Ujęte w dokumentacji technicznej nazwy handlowe i znaki towarowe zastosowanych materiałów i technologii, należy traktować jako rozwiązanie przykładowe określające parametry i standard jakościowy. Dopuszcza się zastosowanie materiałów, technologii innych producentów pod warunkiem, że będą one równoważne, posiadają one dopuszczenie do stosowania zgodnie z wymogami ustawy z dnia 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późn. zm.), ustawy z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. nr 92 poz. 881) oraz spełniają parametry określone w dokumentacji projektowej.

2 Założenia do wykonania przedsięwzięcia

Realizacja projektu uzależniona jest od:
- dobrej współpracy pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym i nadzorem inwestorskim.
- doświadczenia i kwalifikacji Kluczowego Zespołu Ekspertów odpowiedniego do wymagań projektu,
- właściwego przygotowania oraz adekwatnego do zlecenia stanu dokumentacji i materiałów zawartych
w opracowaniach eksperckich (ekspertyzy, opinie techniczne, inwentaryzacje)

3. Ryzyko

Ryzyko obejmuje:
- proces przetargowy na wybór wykonawcy robót budowlano-montażowych będzie dłuższy niż planowany,
co może skutkować opóźnieniem rozpoczęcia realizacji umów,
- opóźnienie związane z otrzymaniem decyzji administracyjnych zezwalających na podjęcie realizacji robót
i pozwoleń na użytkowanie,
- opóźnienia w robotach podstawowych z powodu nieprzewidzianych okoliczności,
- siłę wyższą,


VI. ZAKRES PRAC WYKONAWCY

1. Uwagi ogólne
Roboty budowlano-montażowe winny być wykonywane przez Wykonawcę zgodnie z prawem i wymaganiami określonymi w: pozwoleniu na budowę, decyzji organów konserwatorskich a także polskim Prawem budowlanym (tekst jednolity D.U. z 2006 nr 156 poz.1118), przy udziale PKP S.A Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu. działającej w charakterze Zamawiającego.
Wykonawca będzie odpowiedzialny za projekt, począwszy od analizy dokumentacji budowlanej (projekt budowlany i wykonawczy), specyfikacji technicznych wraz z przekazaniem Zamawiającemu ewentualnych wniosków i uwag celem akceptacji, aż do zakończenia robót budowlanych i ich formalnego odbioru oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie.


Językiem umowy będzie język polski. Cała korespondencja, opisy, sprawozdania będą przygotowywane przez Wykonawcę w języku polskim.

2. Działania szczegółowe

Wykonawca, będzie zobowiązany do wykonania zamówienia w etapach realizacyjnych:

2.1. Etap przygotowawczy (do przekazania Wykonawcy placu budowy);
Obowiązki Wykonawcy na tym etapie obejmują:
a. przegląd i analiza otrzymanej od Zamawiającego dokumentacji:
projektów budowlanych i wykonawczych,
szczegółowych specyfikacji technicznych.
b. udział w komisji lokalizacyjnej zaplecza budowy powoływanej przez Zamawiającego/ Nadzór inwestorski
z zasilaniem w media (woda, energia elektryczna, kanalizacja, łączą telefoniczne, ...) oraz ustalenia lokalizacji składowania materiałów dostarczonych na budowę,
c. protokolarne przyjęcie placu budowy oraz organizacja zaplecza Wykonawcy w celu realizacji zamówienia
d. przekazanie do akceptacji Zamawiającego Harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji projektu

2.2. Etap realizacji robót budowlano-montażowych
Obowiązki Wykonawcy na tym etapie budowy obejmują wykonanie robót budowlano-montażowych zgodnie z warunkami umowy i polskim Prawem budowlanym, a w szczególności:
1) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń wcześniej nie uzyskanych i nie przekazanych przez Zamawiającego, a wymaganych przepisami prawa i niezbędnych do organizacji i prowadzenia robót,
2) przed przystąpieniem do robót zasadniczych Wykonawca usunie wszystkie kolizje ujawnione w trakcie projektowania i przekazania terenu budowy
3) realizacja robót budowlano-montażowych zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem,
4) prowadzenia robót zgodnie ze Specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz polskim Prawem budowlanym,
5) udział w comiesięcznych spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego/Nadzór inwestorski, i udzielanie niezbędnych wyjaśnień organom kontrolnym,
6) opracowanie niezbędnych projektów warsztatowych i technologicznych i przedłożenie ich do sprawdzenia i akceptacji przez Projektanta i Inspektora nadzoru robót branżowych,
7) uzyskanie wymaganych prawem decyzji zmiany organizacji ruchu kołowego w związku z budową i poniesienie kosztów organizacji zmian,
8) Wykonawca jest zobowiązany, na etapie budowy, do ustawienia tablicy informacyjnej zgodnie z Prawem Budowlanym
9) organizacja pracy i dobór sprzętu, które muszą uwzględniać zapewnienie bezpieczeństwa realizacji projektu na każdym jego etapie
10) przeprowadzenia szkolenia w zakresie obsługi technicznej zainstalowanych urządzeń

2.3. Etap odbiorów końcowych i przygotowania dokumentów do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów.
Obowiązki Wykonawcy na tym etapie budowy obejmują:
1) zgłoszenie Zamawiającemu / nadzorowi inwestorskiemu zakończenia robót budowlano-montażowych,
2) sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z Prawem Budowlanym i wymaganiami przepisów, obejmującą całość zrealizowanych robót z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji i po uzyskaniu akceptacji Projektanta i Nadzoru Inwestorskiego, przekazanie jej Zamawiającemu
3) Geodezyjna dokumentacja powykonawcza powinna być wykonana na mapie sytuacyjno wysokościowej w skali 1:500 w 3 egz oraz zarejestrowana w Kolejowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej
4) Wykonawca, zgodnie z art. 55 Ustawy Prawo budowlane - dla uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, skompletuje wszystkie wymagane dokumenty odbiorów częściowych i końcowych, oraz dokumentacje wymagane Prawem Budowlanym i przekaże je po wcześniejszej akceptacji, Nadzoru inwestorskiego, dla Zamawiającego. Następnie Wykonawca uzyska, zgodnie z Prawem Budowlanym i warunkami określonymi w Pozwoleniu na budowę, pozwolenie na użytkowanie.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454541005 (Odnawianie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
451112206 (Roboty w zakresie usuwania gruzu)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
451112402 (Roboty w zakresie odwadniania gruntu)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia: 451212914

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 196

Informacja na temat wadium:
zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 45 000,00 zł

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie co najmniej dwa zamówienia polegające na realizacji robót budowlano-montażowych, na obiekcie budowlanym w postaci budynku użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.nr 75 poz. 690 ze zm.) o kubaturze nie mniejszej niż 2500m3 wyposażonym, co najmniej w instalacje i systemy łącznie: instalacje sanitarne (w tym co najmniej: wod-kan, c.o. ccw. wentylacja i oddymianie), sieci i instalacje teletechniczne (w tym co najmniej sieć przewodowa LAN, łączność telefonii kablowej, dźwiękowy system ostrzegawczy, instalacja monitoringu wizyjnego, instalacja przeciwpożarowa, instalacja informacji wizualnej), instalacja wentylacji mechanicznej i oddymiania, sieci i instalacje elektryczne i elektroenergetyczne o łącznej wartości robót budowlano-montażowych nie mniejszej niż 1.500.000 złotych brutto lub równowartość w innych walutach,
oraz jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie co najmniej jedno zamówienie polegające na realizacji robót budowlano-montażowych na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków o wartości robót budowlano-montażowych nie mniejszej niż 1.000.000 PLN brutto lub równowartość w innych walutach.

Wiedza i doświadczenie:
dysponować Personelem do wykonania
przedmiotu Zamówienia , który składa się na kluczowy zespół ekspertów, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
Eksperci:
- Kierownik Budowy powinien posiadać wyższe wykształcenie techniczne, przynajmniej 5-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, przy realizacji robót budowlano-montażowych na obiekcie użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.nr 75 poz. 690 ze zm.), a także uprawnienia do kierowania budową i robotami oraz nadzorowania i kontrolowania robót w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118, z późn. zmianami) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U. z 2001, Nr 5, poz. 42 ze zm.) łącznie z uprawnieniami do wykonywania nadzoru inwestorskiego przy zabytkach nieruchomych - określonymi w Rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004r. (Dz.U. z 2004r. Nr 150 poz. 1579) oraz praca przy co najmniej 2-ch obiektach budowlanych wpisanych do rejestru zabytków.
- Specjalista ds. wycen kosztorysowych i rozliczenia rzeczowo - finansowego inwestycji oraz przygotowania raportów okresowych, powinien posiadać wyższe wykształcenie oraz 3-letnie doświadczenie w przygotowywaniu i weryfikacji kosztorysów oraz znajomość rozliczeń rzeczowo - finansowych inwestycji budowlanych.
- Specjalista ds. geodezji - powinien posiadać co najmniej średnie wykształcenie na odpowiednim kierunku, uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji w zakresie geodezyjnej obsługi inwestycji jak też geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe
- Specjalista ds. geotechniki - powinien posiadać wyższe wykształcenie na odpowiednim kierunku, stwierdzone kwalifikacje do wykonywania i kierowania pracami geologicznymi w zakresie ustalania warunków geologiczno-inżynierskich dla potrzeb zagospodarowania przestrzennego i posadawiania obiektów budowlanych, z wyłączeniem posadawiania obiektów budowlanych zakładów górniczych oraz budownictwa wodnego oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe.
- Specjalista ds. obmiarów i odbiorów dostaw materiałów, prefabrykatów i urządzeń - powinien posiadać wyższe wykształcenie i co najmniej 3- letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu obmiarów i odbiorów dostaw materiałów, prefabrykatów i urządzeń
- Specjalista ds. teleinformatyki - powinien mieć wyższe wykształcenie, co najmniej 3-cio letnie doświadczenie w budowie lokalnych sieci komputerowych opartych na systemie okablowania strukturalnego i systemie instalacyjnym, posiadającym elementy aktywne do sterowania i zarządzania siecią LAN oraz rozległej sieci komputerowej WAN.
- Specjalista ds. systemów bezpieczeństwa (np. kontroli dostępu, sygnalizacji włamania, sygnalizacji pożaru, nagłośnienia awaryjnego i informacyjnego,...) - powinien mieć co najmniej średnie wykształcenie techniczne i co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w budowie systemów bezpieczeństwa.


-Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych
-Rzeczoznawca ds. konstrukcyjno - budowlanych

Potencjał techniczny:
posiadać średniorocznie co najmniej 10 zatrudnionych pracowników, w tym 5 osób personelu kierowniczego, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
posiadać średniorocznie co najmniej 10 zatrudnionych pracowników, w tym 5 osób personelu kierowniczego, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,

Sytuacja ekonomiczna:
1)posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 1 500 000 złotych lub równowartość w innych walutach
2)posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000 złotych lub równowartość w innych walutach (w tym na jedno zdarzenie nie mniej niż 250.000 złotych lub równowartość w innych walutach).

Sprawozdanie finansowe w całości: Tak

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 1

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 8: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pkp.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.pkp.pl

Data składania wniosków, ofert: 27/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu ul. Joannitów 13, 50-525 Wrocław pok. 305

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Irena Dulska tel. 71-717-53-34, i.dulska@pkp.pl Józef Wojnarowicz te. 71-717-11-04, j.wojnarowicz@pkp.pl.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

148332 / 2014-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bystrzyca Kłodzka - Bystrzyca Kłodzka (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Bystrzyca Kłodzka: System fortyfikacji średniowiecznych. Prace konserwatorskie oraz roboty budowlane niezbędne dla ratowania materii zabytkowej południowo - wschodniego odcinka murów obronnych (pomiędzy osiami G-J) w Bystrzycy Kłodzkiej - IV etap

206947 / 2010-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Lubań - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA REMONCIE BUDYNKU PRZY UL. RYNEK 14,16 w ramach projektu : RENOWACJA BUDYNKÓW PRZY UL.RYNEK 4,13,14,16, TKACKIEJ 10,11 i PLAC OKRZEI 7 w LUBANIU

347494 / 2013-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołowski - Wołów (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane - wykonanie elewacji budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Wołowie - Etap II

49281 / 2010-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czernica - Czernica (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w Wojnowicach przy ulicy Głównej 41 - ETAP I

136299 / 2013-07-08 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa Nr 5350 - Świętoszów (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Naprawa konserwacyjna pomieszczenia umywalni wraz z dostosowaniem drzwi ppoż. w budynku nr 13 Jednostki Wojskowej 3444 w Głogowie.

221117 / 2011-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miękinia - Miękinia (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT ŚWIETLIC WIEJSKICH W MIEJSCOWOŚCI ŁOWĘCICE I LUBIATÓW NA TERENIE GMINY MIĘKINIA

380946 / 2014-11-20 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie prac wydzielonych z kosztorysów inwestorskich i przedmiarów robót w nich zawartych, opracowanych przez firmę CREOPROJEKT- Projektowanie i realizacja inwestycji architektoniczno-budowlanych Bartosz Żmuda w ramach projektu pn. Przebudowa i remont budynku Stołówki Studenckiej Akademii Medycznej we Wrocławiu wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Wojciecha z Brudzewa 8 we Wrocławi

215862 / 2012-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Jelenia Góra - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Renowacja budynków przy ul. Osiedle Robotnicze 11, 13, 15 oraz przy ul. Złotniczej 1, 3, 5, 9 w Jeleniej Górze

86815 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Poprawa dostępności komunikacyjnej między województwem dolnośląskim i opolskim poprzez usprawnienie połączenia dróg wojewódzkich 455 i 396 z drogą krajową nr 39 dzięki przebudowie drogi powiatowej nr 1549D

61031 / 2015-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Bielawa - Bielawa (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Ekomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Bielawie zlokalizowanego przy ul. Piastowskiej 1

296859 / 2008-11-03 - Inny: Państwowa Osoba Prawna

Administracja Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont lokali mieszkalnych w miejscowości Rokitki 117B/12, Górzyn 21G/1, Górzyn 21G/9, Groble 24D/1, Groble 24E/1, Świnino 6/10

406618 / 2013-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lądek Zdrój - Lądek-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rewitalizacja lądeckiej starówki poprzez budowę ciągu pieszego oraz miejsc parkingowych i elementów małej architektury na zapleczu pierzei południowej rynku

162751 / 2010-06-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rewaloryzacja Zespołu Pałacowo-Parkowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pawłowicach - Drogi i oświetlenie - etap 1.

168737 / 2015-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Poprawa dostępności komunikacyjnej między województwem dolnośląskim i opolskim poprzez usprawnienie połączenia dróg wojewódzkich 455 i 396 z drogą krajową nr 39 dzięki przebudowie drogi powiatowej nr 1549 D na odcinku od drogi wojewódzkiej 396 do miejsca zakończenia realizacji projektu P-3/2014 - Etap IV

447776 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Dziecka im. Stefana Starzyńskiego - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie instalacji elektrycznych bezpieczeństwa pożarowego w Domu Dziecka im. Stefana Starzyńskiego, ul. Korczaka 1, 57-300 Kłodzko

16473 / 2016-02-18 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
04030 - Program poprawy stanu technicznego infrastruktury drogowej w zakresie przebudowy ul. Sukielickiej

223364 / 2015-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wojcieszów - Wojcieszów (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi nr 139, 128, 129, 125 obręb III w Wojcieszowie na odcinku od km 0,000 do km 1,400 ( ciąg dalszy ul. Robotniczej ) ( powódź lipiec 2012 r. )

337844 / 2009-09-29 - Inny: Jednostka Organizacyjna Gminy Wrocław

Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa pomieszczeń zaplecza technicznego klubu żużlowego WTS Wrocław znajdujących się w koronie Stadionu Olimpijskiego przy al. I.J. Paderewskiego 35 we Wrocławiu