Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

99966 / 2014-03-25 - Administracja samorządowa / Gmina Pakość (Pakość)

Uporządkowanie terenów po zakładach lniarskich w Pakości - budowa drogi kategorii gminnej

Opis zamówienia

1.Wykonanie robót budowlanych dla inwestycji pn.:
Uporządkowanie terenów po zakładach lniarskich w Pakości- budowa drogi kategorii gminnej
KOD CPV
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównanie terenu
45231300-8 - roboty w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzenia ścieków
Opis projektu:
2. Przedmiot inwestycji
Planowane przedsięwzięcie inwestycyjne ma polegać na uporządkowaniu terenów po byłych zakładach lniarskich i swym zakresem obejmować wykonanie drogi gminnej wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem na terenach poprzemysłowych. Dla zadania zostały wydane przez Starostę Inowrocławskiego: decyzja 1/2012 z dnia 5 lipca 2012r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz decyzja z 23 kwietnia 2012r. pozwolenie wodnoprawne na zrzut wód opadowych do rowu melioracyjnego (zmieniona decyzją z dnia 28 maja 2012r.).
3. Istniejący stan zagospodarowania terenu
W stanie istniejącym na terenie objętym opracowaniem występują budynki, drogi oraz urządzenia po byłych zakładach lniarskich Linum w Pakości. Istniejące drogi posiadają zróżnicowane nawierzchnie. Odcinki oznaczone na potrzeby projektu symbolami A-B (fragment ulicy Topolowej w Pakości) oraz C-D posiadają nawierzchnię bitumiczną. Odcinek E-F posiada w początkowym jego przebiegu nawierzchnię bitumiczną, dalej nawierzchnię z trylinki betonowej oraz betonową, ponadto wzdłuż budynków wykonano plac z kostki betonowej. Odcinek G-H posiada nawierzchnię bitumiczną, z trylinki betonowej oraz betonową. Na odcinku I-J wykonano nawierzchnię bitumiczną. W obrębie dróg występują elementy sieci energetycznych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Kanalizacja sanitarna przebiega do oczyszczalni ścieków, natomiast kanalizacja deszczowa kierowana jest do rowu zlokalizowanego na działce nr 2_29, brak jest jednak inwentaryzacji tej kanalizacji, wobec czego nie jest znany jej dokładny przebieg.

4. Zakres robót

Zakres robót obejmuje część drogową, instalacyjną i oświetleniową.

5. Część drogowa

Stan projektowany
Projekt przebudowy dróg opracowano przy następujących założeniach:
- kategoria ruchu KR2
- szerokość jezdni 6÷10,2 m,
- szerokość chodników 2m
- w zależności od warunków terenowych wykonanie zatok postojowych szer. 2,5m do parkowania równoległego oraz 5m do parkowania prostopadle do osi jezdni.
- zachowanie dostępności dojazdu do wszystkich bram i zjazdów
- powiązanie wysokościowe projektowanych dróg z istniejącymi bramami, wejściami i zjazdami
- zapewnieniu prawidłowego odwodnienia nawierzchni dróg.
Roboty rozbiórkowe:
Roboty rozbiórkowe obejmują:
- rozbiórkę istniejących nawierzchni jezdni, zjazdów, placów i chodników
- rozbiórkę obramować jezdni, zjazdów, placów i chodników
- częściową rozbiórkę ścian betonowych komory nieczynnego zbiornika gazu na wysokości około 0,5m oraz resztek instalacji i części metalowych zbiornika i elementów ogrodzenia zbiornika.
Roboty ziemne.
Zakres robót ziemnych obejmuje:
- usunięcie warstwy humusu
- wykonanie wykopów i nasypów
- ułożenie warstwy humusu gr. 10 cm wraz z obsiewem trawą
- zasypanie komory nieczynnego zbiornika gazu w ciągu odcinka G-H.
Roboty ziemne związane są z korytowaniem jezdni i zatok postojowych oraz wykonaniem chodników, a także z budową i przebudową zjazdów. Humusowanie należy wykonać wzdłuż obramowań jezdni i chodników. Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy zgłosić zamiar ich rozpoczęcia gestorom urządzeń zgodnie z uzgodnieniami branżowymi oraz zapoznać się z naniesieniami tych urządzeń. Roboty ziemne wykonać zgodnie z tabelą robót ziemnych i przekrojami poprzecznymi.
Drogi w planie
W planie przebieg tras dostosowano do warunków terenowych, istniejącego zagospodarowania terenu, szerokości pasa drogowego oraz przebiegu istniejących jezdni.
Długości odcinków objętych opracowaniem wynoszą:
- A-B - 65,01 m
- C-D - 141,52 m
- E-F - 192,69 m
- G-H - 188,84 m
- I-J - 37,74 m
W planie występują załamania oraz łuki poziome. Wykaz punktów głównych tras oraz projektowane parametry geometrii w planie przedstawiono na rys. nr 1d oraz w opracowaniach wykaz punktów głównych trasy i wykaz elementów trasy.
Drogi w profilu podłużnym
Niwelety poszczególnych jezdni zaprojektowane zostały w oparciu o dostosowanie do wjazdów, bram i wejść do budynków oraz istniejącego ukształtowania terenu i przebiegu jezdni oraz poziomu krawędzi przyległych budynków. W profilach podłużnych występują załamania i łuki poziome, przebiegi niwelet zgodnie z dokumentacją.
Zjazdy
Zjazdy wykonać o nawierzchni z kostki betonowej czerwonej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej (wg wykazu zjazdów). Na zjazdach wykonać warstwę odcinającą z piasku gr. 10 cm oraz podbudowę z chudego betonu B10 grubości 15 cm. Zjazdy nieposiadające naturalnego oparcia zabezpieczyć opornikiem betonowym 12x25 na ławie betonowej. Spadek podłużny zjazdów na odcinku zespolonym z chodnikiem dostosować do spadku poprzecznego chodnika t.j. 2% ±1%.
Opaski i place powiązujące wysokościowo projektowane nawierzchnie
z istniejącymi
Zaprojektowano wykonanie nawierzchni z kostki betonowej szarej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej (na odcinku E-F częściowe wykorzystanie materiału z rozbiórki). Nawierzchnię układać na warstwie odcinającej z piasku gr. 10 cm oraz podbudowie z chudego betonu B10 grubości 15 cm.
Zatoki i opaski postojowe
Zatoki i opaski postojowe wykonać o nawierzchni z kostki betonowej czarnej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej. Na zatokach i opaskach wykonać warstwę odcinającą z piasku gr. 10 cm oraz podbudowę z chudego betonu B10 grubości 15 cm.
Ściek przykrawężnikowy
Ściek przykrawężnikowy wykonać z kostki betonowej gr. 8cm szarej, układanej na 5cm podsypce cementowo-piaskowej układanej na ławie betonowej wraz z opornikiem betonowym 12x25cm oddzielającym ściek od jezdni.
Nawierzchnie jezdni
Na odcinkach A-B i C-D w miejscach włączenia w istniejące nawierzchnie na długości około 5m należy sfrezować istniejącą nawierzchnię bitumiczną jezdni na gr. min. 4cm.
Istniejącą nawierzchnię bitumiczną ulicy wyprofilować mieszanką mineralno -bitumiczną zgodnie z tabelą profilowania. Do profilowania zastosować beton asfaltowy AC 11W wg WT-2.
Przed wykonaniem profilowania nawierzchnię oczyścić i skropić emulsją asfaltową w ilości zgodnej z STWiOR. Warstwę ścieralną gr. 4 cm wykonać z betonu asfaltowego AC 11S wg WT-2. Na odcinkach E-F, G-H i I-J przewidziano rozbiórkę istniejących nawierzchni oraz wykonanie nowych o następującej konstrukcji:
- warstwa ścieralna z kostki betonowej szarej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej.
- podbudowa z chudego betonu B10 gr. 20 cm
- warstwa odcinająca z piasku z piasku lub pospółki gr. 15cm
Krawężniki i obrzeża
Obramowanie jezdni i zatok - krawężniki betonowe 15x30 na ławie betonowej z oporem. Krawężnik ponad krawędź jezdni powinien wystawać 12cm. W miejscach zjazdów, zatok postojowych oraz wzdłuż opasek i placów należy zamontować krawężnik 15x22 cm wystający na 3 cm ponad krawędź jezdni. Na połączeniu istniejących nawierzchni placów bitumicznych i betonowych z opaskami dowiązującymi wysokościowo zastosować opornik betonowy 12x25cm na ławie betonowej prostej, wtopiony do poziomu nawierzchni.
Obrzeża betonowe 8x30 na podsypce cementowo- piaskowej zastosować jako obramowanie chodnika. Obrzeża wynieść ponad nawierzchnię na wysokość 3cm. Od strony niższej krawędzi obniżyć na 1cm poniżej krawędzi.

6. Część sanitarna
Przedmiotem niniejszego opracowania jest projekt budowy sieci kanalizacji deszczowej odwadniającej drogi gminne na terenie po zakładach lniarskich w Pakości. Projektowana sieć kanalizacji deszczowej zostanie włączona do istniejącego rowu melioracyjnego zlokalizowanego przy ul. Topolowej w Pakości. Łączna długość sieci o średnicach od Ø200 do Ø800 wynosi 679m. Na sieci zaprojektowano studnie żelbetowe Ø1200mm i Ø1500mm, wpusty uliczne, osadnik piasku oraz separator substancji ropopochodnych.
UWAGA !!! W trakcie realizacji niniejszego projektu dokonano dodatkowych pomiarów rzędnych dna studni kanalizacyjnych widocznych w terenie. Jednakże nie zlokalizowano w terenie kilku studni, które są na mapach syt.-wys. i nie można wyznaczyć rzędnych dna tych studni.
W związku z powyższym zwraca się uwagę na mogące wystąpić rozbieżności w lokalizacji naniesionego w projekcie uzbrojenia ze stanem rzeczywistym, jak również na istnienie w terenie uzbrojenia nie zinwentaryzowanego geodezyjnie. Wykonawca przed wykonywaniem robót zobowiązany jest do sprawdzenia rzędnych istniejącego uzbrojenia (wykopy kontrolne) kolidującego z projektowaną kanalizacją deszczową i porównania z rzędnymi istniejącego uzbrojenia przyjętymi w projekcie (na profilach). W przypadku rozbieżności
należy niezwłocznie powiadomić projektanta w celu dokonania korekty spadków i zagłębienia projektowanej kanalizacji deszczowej.

7. Część oświetleniowa
Wzdłuż dróg projektuje się latarnie oświetlenia ulicznego wraz z niezbędną infrastrukturą zgodnie z projektem budowlanym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 99966

Data publikacji: 2014-03-25

Nazwa: Gmina Pakość

Ulica: ul. Rynek 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Pakość

Kod pocztowy: 88-170

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 5666073 (74), 5666089

Numer faxu: 052 5666075

Regon: 09235078300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Uporządkowanie terenów po zakładach lniarskich w Pakości - budowa drogi kategorii gminnej

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Wykonanie robót budowlanych dla inwestycji pn.:
Uporządkowanie terenów po zakładach lniarskich w Pakości- budowa drogi kategorii gminnej
KOD CPV
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównanie terenu
45231300-8 - roboty w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzenia ścieków
Opis projektu:
2. Przedmiot inwestycji
Planowane przedsięwzięcie inwestycyjne ma polegać na uporządkowaniu terenów po byłych zakładach lniarskich i swym zakresem obejmować wykonanie drogi gminnej wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem na terenach poprzemysłowych. Dla zadania zostały wydane przez Starostę Inowrocławskiego: decyzja 1/2012 z dnia 5 lipca 2012r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej oraz decyzja z 23 kwietnia 2012r. pozwolenie wodnoprawne na zrzut wód opadowych do rowu melioracyjnego (zmieniona decyzją z dnia 28 maja 2012r.).
3. Istniejący stan zagospodarowania terenu
W stanie istniejącym na terenie objętym opracowaniem występują budynki, drogi oraz urządzenia po byłych zakładach lniarskich Linum w Pakości. Istniejące drogi posiadają zróżnicowane nawierzchnie. Odcinki oznaczone na potrzeby projektu symbolami A-B (fragment ulicy Topolowej w Pakości) oraz C-D posiadają nawierzchnię bitumiczną. Odcinek E-F posiada w początkowym jego przebiegu nawierzchnię bitumiczną, dalej nawierzchnię z trylinki betonowej oraz betonową, ponadto wzdłuż budynków wykonano plac z kostki betonowej. Odcinek G-H posiada nawierzchnię bitumiczną, z trylinki betonowej oraz betonową. Na odcinku I-J wykonano nawierzchnię bitumiczną. W obrębie dróg występują elementy sieci energetycznych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Kanalizacja sanitarna przebiega do oczyszczalni ścieków, natomiast kanalizacja deszczowa kierowana jest do rowu zlokalizowanego na działce nr 2_29, brak jest jednak inwentaryzacji tej kanalizacji, wobec czego nie jest znany jej dokładny przebieg.

4. Zakres robót

Zakres robót obejmuje część drogową, instalacyjną i oświetleniową.

5. Część drogowa

Stan projektowany
Projekt przebudowy dróg opracowano przy następujących założeniach:
- kategoria ruchu KR2
- szerokość jezdni 6÷10,2 m,
- szerokość chodników 2m
- w zależności od warunków terenowych wykonanie zatok postojowych szer. 2,5m do parkowania równoległego oraz 5m do parkowania prostopadle do osi jezdni.
- zachowanie dostępności dojazdu do wszystkich bram i zjazdów
- powiązanie wysokościowe projektowanych dróg z istniejącymi bramami, wejściami i zjazdami
- zapewnieniu prawidłowego odwodnienia nawierzchni dróg.
Roboty rozbiórkowe:
Roboty rozbiórkowe obejmują:
- rozbiórkę istniejących nawierzchni jezdni, zjazdów, placów i chodników
- rozbiórkę obramować jezdni, zjazdów, placów i chodników
- częściową rozbiórkę ścian betonowych komory nieczynnego zbiornika gazu na wysokości około 0,5m oraz resztek instalacji i części metalowych zbiornika i elementów ogrodzenia zbiornika.
Roboty ziemne.
Zakres robót ziemnych obejmuje:
- usunięcie warstwy humusu
- wykonanie wykopów i nasypów
- ułożenie warstwy humusu gr. 10 cm wraz z obsiewem trawą
- zasypanie komory nieczynnego zbiornika gazu w ciągu odcinka G-H.
Roboty ziemne związane są z korytowaniem jezdni i zatok postojowych oraz wykonaniem chodników, a także z budową i przebudową zjazdów. Humusowanie należy wykonać wzdłuż obramowań jezdni i chodników. Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy zgłosić zamiar ich rozpoczęcia gestorom urządzeń zgodnie z uzgodnieniami branżowymi oraz zapoznać się z naniesieniami tych urządzeń. Roboty ziemne wykonać zgodnie z tabelą robót ziemnych i przekrojami poprzecznymi.
Drogi w planie
W planie przebieg tras dostosowano do warunków terenowych, istniejącego zagospodarowania terenu, szerokości pasa drogowego oraz przebiegu istniejących jezdni.
Długości odcinków objętych opracowaniem wynoszą:
- A-B - 65,01 m
- C-D - 141,52 m
- E-F - 192,69 m
- G-H - 188,84 m
- I-J - 37,74 m
W planie występują załamania oraz łuki poziome. Wykaz punktów głównych tras oraz projektowane parametry geometrii w planie przedstawiono na rys. nr 1d oraz w opracowaniach wykaz punktów głównych trasy i wykaz elementów trasy.
Drogi w profilu podłużnym
Niwelety poszczególnych jezdni zaprojektowane zostały w oparciu o dostosowanie do wjazdów, bram i wejść do budynków oraz istniejącego ukształtowania terenu i przebiegu jezdni oraz poziomu krawędzi przyległych budynków. W profilach podłużnych występują załamania i łuki poziome, przebiegi niwelet zgodnie z dokumentacją.
Zjazdy
Zjazdy wykonać o nawierzchni z kostki betonowej czerwonej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej (wg wykazu zjazdów). Na zjazdach wykonać warstwę odcinającą z piasku gr. 10 cm oraz podbudowę z chudego betonu B10 grubości 15 cm. Zjazdy nieposiadające naturalnego oparcia zabezpieczyć opornikiem betonowym 12x25 na ławie betonowej. Spadek podłużny zjazdów na odcinku zespolonym z chodnikiem dostosować do spadku poprzecznego chodnika t.j. 2% ±1%.
Opaski i place powiązujące wysokościowo projektowane nawierzchnie
z istniejącymi
Zaprojektowano wykonanie nawierzchni z kostki betonowej szarej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej (na odcinku E-F częściowe wykorzystanie materiału z rozbiórki). Nawierzchnię układać na warstwie odcinającej z piasku gr. 10 cm oraz podbudowie z chudego betonu B10 grubości 15 cm.
Zatoki i opaski postojowe
Zatoki i opaski postojowe wykonać o nawierzchni z kostki betonowej czarnej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej. Na zatokach i opaskach wykonać warstwę odcinającą z piasku gr. 10 cm oraz podbudowę z chudego betonu B10 grubości 15 cm.
Ściek przykrawężnikowy
Ściek przykrawężnikowy wykonać z kostki betonowej gr. 8cm szarej, układanej na 5cm podsypce cementowo-piaskowej układanej na ławie betonowej wraz z opornikiem betonowym 12x25cm oddzielającym ściek od jezdni.
Nawierzchnie jezdni
Na odcinkach A-B i C-D w miejscach włączenia w istniejące nawierzchnie na długości około 5m należy sfrezować istniejącą nawierzchnię bitumiczną jezdni na gr. min. 4cm.
Istniejącą nawierzchnię bitumiczną ulicy wyprofilować mieszanką mineralno -bitumiczną zgodnie z tabelą profilowania. Do profilowania zastosować beton asfaltowy AC 11W wg WT-2.
Przed wykonaniem profilowania nawierzchnię oczyścić i skropić emulsją asfaltową w ilości zgodnej z STWiOR. Warstwę ścieralną gr. 4 cm wykonać z betonu asfaltowego AC 11S wg WT-2. Na odcinkach E-F, G-H i I-J przewidziano rozbiórkę istniejących nawierzchni oraz wykonanie nowych o następującej konstrukcji:
- warstwa ścieralna z kostki betonowej szarej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej.
- podbudowa z chudego betonu B10 gr. 20 cm
- warstwa odcinająca z piasku z piasku lub pospółki gr. 15cm
Krawężniki i obrzeża
Obramowanie jezdni i zatok - krawężniki betonowe 15x30 na ławie betonowej z oporem. Krawężnik ponad krawędź jezdni powinien wystawać 12cm. W miejscach zjazdów, zatok postojowych oraz wzdłuż opasek i placów należy zamontować krawężnik 15x22 cm wystający na 3 cm ponad krawędź jezdni. Na połączeniu istniejących nawierzchni placów bitumicznych i betonowych z opaskami dowiązującymi wysokościowo zastosować opornik betonowy 12x25cm na ławie betonowej prostej, wtopiony do poziomu nawierzchni.
Obrzeża betonowe 8x30 na podsypce cementowo- piaskowej zastosować jako obramowanie chodnika. Obrzeża wynieść ponad nawierzchnię na wysokość 3cm. Od strony niższej krawędzi obniżyć na 1cm poniżej krawędzi.

6. Część sanitarna
Przedmiotem niniejszego opracowania jest projekt budowy sieci kanalizacji deszczowej odwadniającej drogi gminne na terenie po zakładach lniarskich w Pakości. Projektowana sieć kanalizacji deszczowej zostanie włączona do istniejącego rowu melioracyjnego zlokalizowanego przy ul. Topolowej w Pakości. Łączna długość sieci o średnicach od Ø200 do Ø800 wynosi 679m. Na sieci zaprojektowano studnie żelbetowe Ø1200mm i Ø1500mm, wpusty uliczne, osadnik piasku oraz separator substancji ropopochodnych.
UWAGA !!! W trakcie realizacji niniejszego projektu dokonano dodatkowych pomiarów rzędnych dna studni kanalizacyjnych widocznych w terenie. Jednakże nie zlokalizowano w terenie kilku studni, które są na mapach syt.-wys. i nie można wyznaczyć rzędnych dna tych studni.
W związku z powyższym zwraca się uwagę na mogące wystąpić rozbieżności w lokalizacji naniesionego w projekcie uzbrojenia ze stanem rzeczywistym, jak również na istnienie w terenie uzbrojenia nie zinwentaryzowanego geodezyjnie. Wykonawca przed wykonywaniem robót zobowiązany jest do sprawdzenia rzędnych istniejącego uzbrojenia (wykopy kontrolne) kolidującego z projektowaną kanalizacją deszczową i porównania z rzędnymi istniejącego uzbrojenia przyjętymi w projekcie (na profilach). W przypadku rozbieżności
należy niezwłocznie powiadomić projektanta w celu dokonania korekty spadków i zagłębienia projektowanej kanalizacji deszczowej.

7. Część oświetleniowa
Wzdłuż dróg projektuje się latarnie oświetlenia ulicznego wraz z niezbędną infrastrukturą zgodnie z projektem budowlanym.

Kody CPV:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100 złotych).
2. Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego: 72 8170 1034 0050 0207 2000 0070
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy załączyć do oferty.
7. Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 (załącznik do SIWZ); Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w niniejszej SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 (załącznik do SIWZ); oraz Dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek, o którym mowa w ppkt. 1.2, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał, że posiada wiedzę i doświadczenie polegające na wykonaniu robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Zamawiający uzna, że warunek wiedzy i doświadczenia zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że wykonał co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 zł każda. Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w niniejszej SIWZ

Potencjał techniczny:
Oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 (załącznik do SIWZ); Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w niniejszej SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 (załącznik do SIWZ) oraz dla uznania, że Wykonawca spełnia warunek, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał dysponowanie co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie dróg lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania, których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej specjalności. Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w niniejszej SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
Oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 (załącznik do SIWZ); Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w niniejszej SIW

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
formularz ofertowy zgodnie z wzorem określonym w Załączniku nr 1 do SIWZ;
kosztorys ofertowy; parafowany wzór umowy Załącznik nr 6 do SIWZ; pełnomocnictwo - jeśli dotyczy;

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Przewiduje się możliwość zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w ogłoszeniu o zamówieniu lub Specyfikacji Istotnych Warunków oraz jeżeli okażą się one korzystne dla zamawiającego lub gdy konieczność ich wprowadzenia wynikać będzie z innych nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
2. Zmawiający dopuszcza miedzy innymi następujące możliwości zmiany postanowień umowy
w stosunku do treści oferty:
1) Zmiany osoby pełniącej funkcje kierownika budowy wskazanej w ofercie w przypadku jakiejkolwiek sytuacji niezależnej od Wykonawcy lub na żądanie Zamawiającego jeżeli nie wywiązuje się on z nałożonych obowiązków;
2) Przedłużenia terminu wykonania umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy i uwarunkowane jest:
a) wstrzymaniem robót przez Zamawiającego w okolicznościach, za które nie ponosi Wykonawca żadnej odpowiedzialności;
b) szczególnie niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i gruntowymi;
c) koniecznością usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej na wniosek stron;
d) odmowa wydania przez organ administracji wymaganych decyzji , zezwoleń , uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji projektowej;
e) wystąpieniem siły wyższej w rozumieniu § 11;
f) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
3) Zmiany technologiczne , w szczególności:
a) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w projekcie , w sytuacji , gdy zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu;
b) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
4) Wystąpienia konieczności wykonania dodatkowych i niemożliwych do przewidzenia robót, których realizacja wiąże się z potrzebą zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy.
5) Zmiana w przypadku wystąpienia siły wyższej uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ.
6) Zmiana obowiązującej stawki VAT. Jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmianę kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy , Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez Wykonawcę.
Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pakosc.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Pakość Rynek 4, 88-170 Pakość, pok nr 18

Data składania wniosków, ofert: 08/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Urząd Gminy Pakość, Rynek 4, 88-170 Pakość pok. nr 4 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 7. Wspieranie przemian w miastach i w obszarach wymagających odnowy Działanie 7.1. Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

113727 / 2014-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ciechocinek - Ciechocinek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Wymiana nawierzchni parkowych alejek żwirowych (klińcowych) - wybudowanych w ramach zadania Odnowa funkcji publicznych zdegradowanych terenów uzdrowiskowych w Ciechocinku - wykonanie zastępcze

377898 / 2011-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Wielkiej Nieszawce - Wielka Nieszawka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Budowa wodociągu (dz. nr 370/19, 363/3, 363/54), przyłącza wodociągowego do budynku mieszkalnego (dz. nr 363/53), kanalizacji sanitarnej (dz. nr 363/3, 363/54) wraz z odgałęzieniami bocznymi oraz budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej do budynków mieszkalnych (dz. nr 363/51 i 363/53) w m. Wielka Nieszawka gm. Wielka Nieszawka

93369 / 2016-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Roboty uzupełniające do umowy nr 89/UD/2014 ,,Pozimowa przebudowa ulic w Bydgoszczy w 2014 r. - pakiet II letni.,, Roboty do wykonania w 2016 r. 1. Zatoka przy ul. Korfantego; 2. Dwie zatoki przy ul. Andersa

287206 / 2015-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Roboty uzupełniające do umowy nr 64/UD/2014 Poziomowa przebudowa ulic w Bydgoszczy w 2014 r. - pakiet I wiosenny: ul. Fordońska, ul. Toruńska, ul. Kordeckiego, al. Ossolińskich, ul. Wojska Polskiego, ul. Wyzwolenia, ul. Rejewskiego- Prace do wykonania w 2015 r.: 1. ul. Andersa od Ronda Misji Pokojowych ONZ do ul. Kleeberga, 2. ul. Akademicka odc. przed Rondem Misji Pokojowych ONZ,

112755 / 2015-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ciechocinek - Ciechocinek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Przebudowa nawierzchni Al. 700 Lecia z odwodnieniem (od ul. Nieszawskiej do granicy miasta) wraz z przebudowÄ… nawierzchni ul. Nieszawskiej z odwodnieniem (od Al. 700 Lecia do granicy miasta) i ul. Nowej z odwodnieniem w Ciechocinku roboty dodatkowe

479330 / 2012-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Wykonanie drenażu drogowego oraz wzmocnienia konstrukcji nawierzchni drogowej na odcinku od przyczółka P15 estakady do ul. Słowiańskiej dla zadania: /Budowa ulicy Ogińskiego w Bydgoszczy na odcinku od ulicy Powstańców Wielkopolskich do ulicy Wojska Polskiego wraz z obiektami inżynierskimi i dojazdami/ w ramach robót dodatkowych