Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

350048 / 2015-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Zadzim (Zadzim)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-12-01 pod pozycją 325164. Zobacz ogłoszenie 325164 / 2015-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 350048

Data publikacji: 2015-12-22

Nazwa: Gmina Zadzim

Ulica: Zadzim 44

Miejscowość: Zadzim

Kod pocztowy: 99-232

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 043 6786160

Numer faxu: 043 6786660

Regon: 00054785600000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 325164

Data wydania biuletynu: 2015-12-01

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2015

Pozycja ogłoszenia: 325164

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór, Transport i Zagospodarowanie Odpadów Komunalnych z Terenu Gminy Zadzim

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Zadzim oraz od domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 ze zm., zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami Województwa Łódzkiego przyjętego uchwałą Nr XXVI/481/12 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 21 czerwca 2012 r. oraz przepisami Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku na terenie Gminy Zadzim przyjętego uchwałą Nr V/35/2015 Rady Gminy Zadzim z dnia 27 lutego 2015 roku ze zmianami, a także innymi przepisami prawa ustawowego i miejscowego.

1.Charakterystyka Gminy Zadzim
1) Powierzchnia gminy wynosi 14.400 ha (144 km2).
2) Liczba mieszkańców zamieszkałych na terenie gminy Zadzim wynosi ok. 4 377 osób.
3) Gmina liczy 34 sołectwa:
Adamka, Bąki, Bogucice, Bratków, Charchów Księży, Charchów Pański, Chodaki, Dąbrówka, Dzierzązna, Górki Zadzimskie, Grabina, Iwonie, Jeżew, Kłoniszew, Kraszyn, Małyń, Marcinów, Otok, Pałki, Pietruchy, Piotrów, Galewice, Ruda Jeżewska, Rzechta Drużbińska, Rzeczyca, Skoczno, Stefanów, Wierzchy, Wola Flaszczyna, Wyrębów, Wola Zaleska, Zadzim, Zygry, Żerniki.
2.Opis przedmiotu zamówienia:
2.1. Zakres prac obejmuje:
1) odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości zamieszkałe stale ), w tym:
a) odbieranie odpadów komunalnych nieselektywnych -zmieszanych,
b) odbieranie odpadów zbieranych selektywnie,
c) odbieranie odpadów ulegających biodegradacji,
z zastrzeżeniem, że Wykonawca odbierze każdą ilość wystawionych odpadów komunalnych określonych w pkt 1);
2) odbieranie odpadów z domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych
na cele rekreacyjno - wypoczynkowe w tym:
a) odbieranie odpadów komunalnych nieselektywnych (zmieszanych),
b) odbieranie odpadów zbieranych selektywnie,
c) odbieranie odpadów ulegających biodegradacji,

3) odbieranie odpadów z 1 gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych,
pochodzących z gospodarstw domowych.
4) przeprowadzenie nie rzadziej niż raz w roku bezpłatnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych
i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
5) odbieranie odpadów (szkła i tworzyw sztucznych) z 12 punktów stacjonarnych na terenie
gminy Zadzim
6) Wyposażenie w pojemniki i worki służące do zbierania odpadów komunalnych nieruchomości
zamieszkałych na terenie gminy Zadzim
7) Wyposażenie w pojemniki i worki służące do zbierania odpadów komunalnych domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe
8) Wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w pojemniki i
Kontenery.
9) Prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości z wykonanej usługi

2.2. Odbieranie odpadów z terenu nieruchomości:
Na terenie zabudowy jednorodzinnej (tzw. nieruchomości zamieszkałe stale ) oraz od domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe obowiązywać będzie system mieszany pojemnikowo - workowy zbiórki odpadów komunalnych:
1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01):
1) Nieselektywne (zmieszane) odpady komunalne odbierane będą z pojemników o pojemności minimum 120 l od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości zamieszkałe stale) Wykonawca zapewni mieszkańcom gminy pojemniki (kosze) o pojemności minimum 120 l. na zmieszane odpady komunalne na warunkach opisanych w specyfikacji.
2) Częstotliwość odbioru (wywozu) nieselektywnych (zmieszanych) odpadów komunalnych przynajmniej 1 razy w miesiącu, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i zaakceptowanym przez Zamawiającego.
3) Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych nieselektywnych (zmieszanych) odpadów komunalnych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, jak również przedstawienie Zamawiającemu (jeden raz w miesiącu) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów,
4) Obowiązkiem Wykonawcy będzie również posprzątanie wokół ww. pojemników, gdy zajdzie taka potrzeba, między innymi poprzez zabranie dostawionych przy pojemnikach worków z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi (ww. właściciele nieruchomości mają możliwość dostawienia tego rodzaju worków, w przypadku gdy pojemność pojemnika w danym miesiącu będzie niewystarczająca), jak również przedstawienie Zamawiającemu (jeden raz w miesiącu) sprawozdania z miejsc odbioru tego rodzaju worków (adres i ilości dostawionych worków) potrzebnego do przeprowadzenia kontroli ilości osób zamieszkałych na danej nieruchomości.

2. Selektywnie zebrane odpady komunalne (odpady segregowane), w tym odpady opakowaniowe (kody 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40):
1) Odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych na terenie zabudowy jednorodzinnej oraz od domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe będzie się odbywać w systemie workowym. Wprowadza się pięć rodzajów worków:
a) białe - z przeznaczeniem na szkło białe (bezbarwne)
b) zielone - z przeznaczeniem na szkło kolorowe
c) niebieskie - z przeznaczeniem na tekturę i papier
d) żółte - z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe
e) bezbarwne i przezroczyste - z przeznaczeniem na pozostałe odpady
2) Worki do odbioru od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych (dla mieszkańców przystępujących do selektywnej zbiórki, na wymianę, w ramach reklamacji itp.) zapewnia Wykonawca. Przedmiotowe worki powinny posiadać następujące parametry:
a) materiał - folia polietylenowa LDPE, półprzezroczysta, o grubości zapewniającej wytrzymałość worków tj. co najmniej 60 mikronów,
b) oznakowanie - worki muszą być opatrzone nadrukiem na jaki rodzaj odpadu
są przeznaczone, dodatkowo na workach muszą widnieć adres i dane kontaktowe Zamawiającego oraz Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do uzgodnienia szaty graficznej worków przeznaczonych do segregacji odpadów.
c) pojemność worków 120 l
3) Worki do pierwszego odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w ilościach zapewniających funkcjonowanie systemu, (około 1500 sztuk - 5 rodzajów worków każdy rodzaj po około 300 sztuk) bezpośrednio właścicielom nieruchomości zgodnie z wykazem sporządzonym przez Zamawiającego.
4) Częstotliwość wywozu worków do odbioru od właścicieli nieruchomości selektywnie zebranych odpadów komunalnych - 1 raz na dwa miesiące, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym i zaakceptowanym przez Wykonawcę z Zamawiającym.
5) Realizacja reklamacji (nieodebrane z nieruchomości worki zgodnie z harmonogramem, brak worków na wymianę itp.) - w przeciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia fax. lub e-mail od Zamawiającego. Załatwienie reklamacji należy niezwłocznie potwierdzić - faks lub e-mail
6) Obowiązkiem Wykonawcy będzie:
a) uzupełnianie na własny koszt właścicielom nieruchomości worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych tj: papier, szkło, plastik/metal/odpady wielomateriałowe, po każdorazowym odbiorze, poprzez pozostawianie przy wejściu na nieruchomość nowych pustych worków w dniu odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ilości odpowiadającej liczbie odebranych worków,
b) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z przepisami obowiązującego prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu (jeden raz w miesiącu) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.

3. Zapewnienie dla Gminy Zadzim 1 stanowiska ( Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) do zbiórki odpadów z których wyposażonego w pojemniki zakryte o pojemności od 1,5 m3 do 2,5 m3. Wyposażenie punktów w pojemniki zapewni Wykonawca.
4.Transport i zagospodarowanie odebranych odpadów zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Łódzkiego.
W zakresie zamówienia jest:
1) Odbiór i transport, zagospodarowanie i przekazanie do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych lub w szczególnych przypadkach , do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi regionu zgodnie z uchwałą nr XLIX/880/14 Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 24.06.2014 r w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla województwa łódzkiego wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Zadzim, na których zamieszkują mieszkańcy oraz od domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe.
2) Przekazywanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14. 12. 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze zm.) z zastrzeżeniem, że jeżeli przed przekazaniem odebranych selektywnie odpadów do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów zostały one skierowane przez podmiot odbierający odpady do przesortowania, to powstałe pozostałości z przesortowania przeznaczone do składowania, muszą zostać przekazane do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych lub instalacji zastępczych o których mowa w podpunkcie 1.
3) Uzyskanie poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25.05.2012 r w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczenia poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. 2012 roku, poz. 676).
4) Odbieranie, transport i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych z terenu gminy Zadzim w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r.
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 ze zm.) oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zadzim.
5. Usługa odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zadzim, obejmuje:
1) selektywne odbieranie odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy) następujących frakcji odpadów:
a) szkło białe i kolorowe,
b) tworzywa sztuczne,
c) makulatura
d) opakowania aluminiowe,
e) wielomateriałowe.
f) złom,
g) przeterminowane leki,
h) zużyte baterie i akumulatory,
i) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
j) odpady zielone
k) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
l) zużyte opony
m) odpady budowlane i rozbiórkowe,

2) odbiór ww. odpadów komunalnych z pojemników lub w workach na odpady komunalne, transport odpadów do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, w której nastąpi zagospodarowanie odpadów .
6. Dane zebrane w celu przygotowania postępowania przetargowego.
- Szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów to 578 ton rocznie. Ilość odpadów podana
powyżej wynika z sprawozdań za rok 2014.
- Liczba mieszkańców zamieszkałych na terenie gminy 4 377 osób
- Liczba domków letniskowych na terenie gminy 60 sztuk
- Liczba gospodarstw domowych 1400 sztuk
- Orientacyjna długość trasy przejazdu śmieciarek to 156 km.
7. Odbieranie odpadów selektywnych i zmieszanych odpadów komunalnych zgromadzonych przez właścicieli nieruchomości w pojemnikach i workach następować będzie według ustalonego harmonogramu przedstawionego do akceptacji przez Wykonawcę.
8. Wykonawca wyposaży nie później niż do dnia 31 grudnia 2015 roku nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych zbieranych nieselektywnie (zmieszanych) w następującej ilość:

Pojemników o pojemności 120 l około 430 sztuk.

Pojemników o pojemności 140 l około 677 sztuk.

UWAGA. Podane ilości pojemników i worków szacowane są na podstawie przybliżonej ilości gospodarstw domowych i domków letniskowych, rzeczywista ilość pojemników i worków będzie znana dopiero po zebraniu i weryfikacji złożonych przez właścicieli nieruchomości deklaracji.

9. Odbiór odpadów selektywnych od mieszkańców gminy, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów prowadzony będzie według następujących zasad:
a) Odpady selektywne i odpady zmieszane będą odbierane w różne dni, nie dopuszczając do zmieszania poszczególnych rodzajów odpadów;
b) Wykonawca sprawdzi losowo lecz nie mniej niż 5 na 100 gospodarstw domowych, worki na odpady selektywne pod kątem rzetelności segregacji odpadów przez mieszkańców. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru wszystkich odpadów zmieszanych oraz selektywnie zebranych. W przypadku stwierdzenia niewłaściwej segregacji Wykonawca przyjmuje te odpady, jako zmieszane. Przed zakwalifikowaniem odpadów selektywnych do zmieszanych w wypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca sporządza na tę okoliczność dokumentację (np. oświadczenie, dokumentację fotograficzną) i przekazuje Zamawiającemu. Uchylanie się od obowiązku zgłaszania Zamawiającemu informacji dotyczącej zaistniałych nieprawidłowości w sposobie segregacji odpadów będzie stanowić naruszenie postanowień umowy.
10. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje jeden raz w roku odbiór odpadów z terenu nieruchomości tj. odpadów ulegających biodegradacji w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji, odpadów zielonych, tekstyliów, przeterminowanych leków i chemikaliów, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon, styropiany budowlanego i opakowaniowego. Termin zbiórki zostanie podany przez Zamawiającego z miesięcznym wyprzedzeniem.
11. Jeżeli w toku realizacji zamówienia nastąpi uszkodzenie lub zniszczenie pojemników wynikłe z winy Wykonawcy, ich naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy.
12. Transport odpadów :
a) Wielkość i rodzaj samochodów odbierających odpady należy dostosować do rodzaju odbieranych odpadów oraz terenu, z którego będą one odbierane.
b) Orientacyjna długość tras komunikacyjnych odbioru odpadów wynosi 156 km.
c) Wykonawca przed złożeniem oferty, jeżeli uzna to za konieczne może zapoznać się z terenem, na którym działalność będzie prowadzona.
d) Zamawiający nie dopuszcza odbierania odpadów komunalnych zleconych przez Zamawiającego wspólnie z jakimikolwiek innymi odpadami pochodzącymi od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych lub z innych gmin.
e) Wykonawca zdaje odpady do instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych ujętej w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Łódzkiego. Fakt ten udokumentowany zostanie poprzez przedstawienie zamawiającemu raz w miesiącu dokumentów potwierdzających odebranie odpadów.
b) Przez cały okres trwania Umowy Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu sprawozdania półroczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska
c) Wykonawca będzie przygotowywał sprawozdania półroczne zgodnie ze wzorem z Rozporządzenia i przekazywał w terminie do końca miesiąca następującego po półroczu, którego dotyczy Zamawiającemu.
13. W zakresie wymagań dot. worków na odpady komunalne zbierane selektywnie i odbierane bezpośrednio z nieruchomości Wykonawca zobowiązany jest do :
1) zaopatrywania właścicieli nieruchomości w worki na odpady zbierane selektywnie i zmieszane na zasadach określonych w SIWZ i uchwałą;
2) uzupełnianie po każdorazowym odbiorze właścicielom nieruchomości worków do selektywnego zbierania poprzez pozostawienie przy wejściu na nieruchomość nowych worków w ilości odpowiadającej liczbie odebranych worków
3) powiadomienie Gminy w przypadku niedopełniania przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Wykonawca odbierający odpady komunalne ma obowiązek przyjąć je, jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznie powiadomić o tym Gminę.
14. W zakresie transportu odpadów komunalnych Wykonawcę obowiązuje:
1) zakaz mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości,
2) zakaz mieszania ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
3) zakaz odbioru odpadów w niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. W przypadku, gdy dzień odbioru przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, dniem odbioru odpadów są pierwsze dwa dni robocze następujące po dniu wolnym lub sobota.
4) odbieranie, w wyjątkowych sytuacjach, na zgłoszenie Zamawiającego, odpadów poza ustalonym harmonogramem, jeżeli odpady te zostaną zebrane i zgromadzone na nieruchomości w terminach innych niż przewiduje termin ich odbioru, a zagraża to bezpieczeństwu życia i zdrowia mieszkańców,
5) zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem na drogę.
6) odbierania odpadów z koszy lub worków zlokalizowanych w odległości max. do 10 m od trasy przejazdu.

5.Obowiązki Zamawiającego i Wykonawcy przed rozpoczęciem i w trakcie realizacji zamówienia
1. Do dnia 31 grudnia 2015 roku Zamawiający dostarczy Wykonawcy szczegółowy wykaz adresów nieruchomości, objętych zamówieniem. Aktualizacje wykazów nieruchomości przekazywane będą w siedzibie Zamawiającego do końca miesiąca poprzedzającego odbiór. W wykazie Zamawiający poda między innymi informacje o ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość.
2. Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości Wykonawca powinien realizować w godzinach 700-2000.
3. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania rocznego (od 01.01.2016 roku i do 31.12. 2016 r.) Harmonogramu odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy Zadzim przy współpracy i uzgodnieniach z Zamawiającym oraz zaakceptowaniu przez Zamawiającego.
4. Wykonawca jest zobowiązany do zabrania odpadów leżących w bliskim sąsiedztwie pojemników. Obowiązek ten dotyczy również pojemników do selektywnej zbiórki odpadów tzw. zestawów recyklingowych. W przypadku, gdy odpady będą wystawiane w workach obowiązek uprzątnięcia odpadów obowiązuje Wykonawcę w bliskim sąsiedztwie worka.
5. Zamawiający i Wykonawca wspólnie odpowiadają za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów. W tym celu Wykonawca będzie sporządzać harmonogramy odbioru, które Zamawiający będzie po akceptacji publikował na stronie internetowej www.gminazadzim.pl, a Wykonawca w formie wydruków, będzie zobowiązany przekazać właścicielom nieruchomości podczas pierwszego odbioru odpadów.
6. Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu półrocznych sprawozdań, zgodnych z art. 9n ust.1-3 z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 ze zm.).
7. Odpady komunalne stanowiące przedmiot zamówienia zebrane z terenu gminy Zadzim Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować (poddać odzyskowi lub unieszkodliwieniu) zgodnie z obowiązującym prawem, w tym zmieszane odpady komunalne, odpady ulegające biodegradacji oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania przekazywać do regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych oraz przedstawienie Zamawiającemu (jeden raz w miesiącu) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
8. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania Zamawiającemu faktur wraz z kartami przekazania odpadów, wykazem nieruchomości zobowiązanych do selektywnej zbiórki odpadów, a nie przeprowadzających jej (niesegregujących odpady), sprawozdaniem z miejsc odbioru worków z odpadami niesegregowanymi (zmieszanymi) dostawianych do pojemników przeznaczonych na tego rodzaju odpady (adres i ilości dostawionych worków).
9. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania podczas trwania umowy przepisów prawnych, a w szczególności:
a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze zm.)
b) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku
w gminach (Dz. U. z 2013 r. poz. 1399 ze zm.)
c) uchwały Rady Gminy Zadzim w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Zadzim,
d) uchwały Rady Gminy Zadzim w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych,
e) Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Łódzkiego
10. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich w trakcie odbioru odpadów komunalnych odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
11. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej i innych osób prawnych.
12. Zgodnie z art. 9 e ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2013 r., poz. 1399 ze zm.) - zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odebranymi od właścicieli nieruchomości.
13. Zgodnie z art. 9 f ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2013 r., poz. 1399 ze zm.) - w przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca zobowiązany jest do przyjmowania ich jako zmieszane odpady komunalne i niezwłocznego powiadamiania, o tym fakcie Zamawiającego.
14. Wykonawca zapewnia właściwy stan sanitarny (mycie i dezynfekcję) pojazdów używanych podczas realizacji zamówienia

Kody CPV:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905113005 (Usługi zbierania śmieci)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Kosmowskiej 6 m 94

Miejscowość: Częstochowa

Kod pocztowy: 42-224

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Data udzielenie zamówienia: 22/12/2015

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 514338,89

Cena wybranej oferty: 498148,15

Cena minimalna: 498148,15

Cena maksymalna: 498148,15

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

66638 / 2010-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kutno - Kutno (łódzkie)
CPV: 905120009 (Usługi transportu odpadów)
Usługi transportowe przy remontach i działaniach porządkowych prowadzonych w pasach drogowych ulic Miasta Kutno przez pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych

131160 / 2013-04-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 905120009 (Usługi transportu odpadów)
Usługi odbioru , transportu i utylizacji odpadów weterynaryjnych i chemicznych z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi ,ul. Proletariacka 2/6 oraz z oddziału w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Rzemieślnicza 26.

227891 / 2014-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łubnice - Łubnice (łódzkie)
CPV: 905120009 (Usługi transportu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Łubnice

314624 / 2015-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zadzim - Zadzim (łódzkie)
CPV: 905120009 (Usługi transportu odpadów)
ODBIÓR ,TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY ZADZIM

359890 / 2009-10-14 - Inny: Sp.zo.o.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgierzu - Zgierz (łódzkie)
CPV: 905120009 (Usługi transportu odpadów)
Wywóz odpadów stałych komunalnych nieposegregowanych z punktów przeładunkowych w Zgierzu przy ul. Wiosny Ludów 22 lub/i ul. Energetyków 3.

66436 / 2016-03-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 905120009 (Usługi transportu odpadów)
Usługi odbioru , transportu i utylizacji odpadów weterynaryjnych i chemicznych oraz produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Łodzi , ul. Proletariacka 2/6 oraz z oddziału w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Rzemieślnicza 26

530972 / 2012-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kutno - Kutno (łódzkie)
CPV: 905120009 (Usługi transportu odpadów)
Usługi transportowe przy remontach i działaniach porządkowych prowadzonych w pasach drogowych ulic Miasta Kutno przez pracowników zatrudnionych w ramach robót publicznych