Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

361986 / 2009-10-16 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Lębork (Lębork)

Przebudowa otoczenia murów obronnych obejmująca: nawierzchnie ulic, chodników, odwodnienie i oświetlenie w ramach projektu pn. Ożywienie Historycznego Centrum Lęborka przez Rewaloryzację Średniowiecznych Obwarowań Miejskich

Opis zamówienia

1.1. Zakres zamówienia obejmuje niżej wymienione ulice:
a). ul. Marii Skłodowskiej-Curie odcinek od ul. Staromiejskiej do ul. Armii Krajowej wraz z jej odwodnieniem w Lęborku o długości około 148 m - około 1256,8. m2. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez EURO-ALIANS Pracownia Projektowa sp. z o.o. - bez wykonywania zakresu prac dotyczących przebudowy ulicy M. Reja i Kasprzaka i dotyczy to wszystkich branż. - Załącznik nr 10 do SIWZ.
Do oświetlenia ulicy zastosować lampy pokazane w projekcie firmy DART Jacek Gzowski typ ST3/130,ST3/131 - załącznik nr 12 do SIWZ. Punkt zasilania projektowanego oświetlenia będzie wskazany w trakcie jego realizacji i będzie mieścił się w obszarze przebudowywanej ulicy.
Należy dodatkowo uwzględnić następujące ustalenia:
- Wysokość chodnika na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Armii Krajowej ma wynosić 4 cm nad powierzchnię jezdni.
- Dopuszcza się wykonanie zamiennej podbudowy na całej ulicy - np. zastosowanej w projekcie przez Biuro Badawczo-Projektowe Agencja DART Jacek Gzowski - Załącznik nr 12 do SIWZ
b). ul. Basztowa i Derdowskiego na odcinku od ulicy Basztowej do parkingu (na działce nr 410) o łącznej długości około 194 m - około 1250 m2. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez Tadeusza Ejsmonta - bez wykonania zakresu prac dotyczącego wykonania drenu wzdłuż murów obronnych. - Załącznik nr 11 do SIWZ. Do oświetlenia ulicy zastosować lampy typu P1-03 pokazane w projekcie firmy EURO-ALIANS - załączniku nr 10 do SIWZ.
c). ul. Korczaka, Findera, Derdowskiego odcinek od parkingu (na działce nr 410) do ul Solnej, Solna, Marii Skłodowskiej-Curie odcinek od ul. Korczaka do ul. Armii Krajowej, Przymurna i Plac Spółdzielczy o łącznej powierzchni około 5 916,5 m2. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez Biuro Badawczo-Projektowe Agencja DART Jacek Gzowski - Załącznik nr 12 do SIWZ.
Należy dodatkowo uwzględnić następujące ustalenia:
- przyłącze kanalizacyjne i energetyczne pokazane w ul. Korczaka dotyczy Baszty nr 32 i będzie realizowane w odrębnym postępowaniu przy budowie ww baszty, dlatego nie należy ich uwzględniać w określaniu wartości ryczałtowej.
- w ofercie należy uwzględnić prace, które są w opisie a nieuwzględnione w przedmiarze np. trawnik, regulację pionową urządzeń uzbrojenia podziemnego.
1.2. Przedmiotowe zamierzenie znajduje się w strefie bezwzględnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej i jest objęte odrębnym inwestorskim nadzorem konserwatorskim. Prace muszą być poprzedzone wykonaniem archeologicznych badań wyprzedzających prace ziemne (przebudowę ww ulic).
W tym celu należy przewidzieć:
a). Zapewnienie nadzoru archeologicznego wraz z opracowaniem programu badań uzgodnionego z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o. Słupsk.
b). Mechaniczne usunięcie, pod nadzorem archeologicznym, warstw drogowych, podsypek, zagruzowań z k. XIX i XX wieku. W przypadku odkrycia wcześniejszych niż XIX -wiecznych nawierzchni ulic lub obiektów należy uzyskać po komisji konserwatorskiej zgodę PWKZ o. Słupsk na dalsze prowadzenie prac.
c). Należy również przewidzieć wykonanie, prostopadłych do murów, świadków co ok. 10-15 m (szer. 100 - 150 cm) w celu zadokumentowania stratygrafii warstw.
d). W bezpośrednim sąsiedztwie reliktów murów obronnych prace należy prowadzić ręcznie.
Łączna powierzchnia nadzorów i badań wynosi ok. 7 000 m2 o miąższości średniej ok. 50 cm. Na pozostałej powierzchni ok. 1200 m2 będą prowadzone ratownicze badania archeologiczne wyprzedzające prace ziemne o miąższości średniej ok. 150 cm, nie ujęte w tym postępowaniu, które będą przedmiotem odrębnych postępowań - obszar pokazany kolorem żółtym w Załączniku Nr 13 do SIWZ.
1.3. Rozbiórki, które należy uwzględnić w zakresie prac i cenie ryczałtowej.
a). zdemontowane oprawy oświetleniowe, oraz słupy stanowią własność Energa Operator S.A. i muszą być dostarczone do magazynu właściciela przy ul. Krzywoustego 34 w Lęborku. Jeżeli przedstawiciel Energa Operator S.A. uzna, że nie będzie chciał zdemontowanych elementów wykorzystać (w formie pisemnej) należy je utylizować.
b). zdemontowane płytki chodnikowe, krawężniki, elementy infrastruktury drogowej, kostka kamienna nawierzchni łącznie z tą która jest przykryta warstwą asfaltu, należy dostarczyć do magazynu mieszczącego się przy ul. Pionierów 10 w Lęborku i przekazać Miejskiemu Zarządowi Gospodarki Miejskiej w Lęborku.
W tym celu należy przyjąć następującą procedurę:
- po przekazaniu określonego obszaru ulic do realizacji komisyjnie zostanie teren obfotografowany i określona zostanie ilość materiału do odzysku, który winien trafić do magazynu.
- w przypadku nawierzchni kamiennych przykrytych asfaltem, czynności wyżej wymienione będą wykonane po zdjęciu asfaltu. Jeżeli Wykonawca nie umożliwi komisyjnie określić ilość materiałów do demontażu np. będzie rozbierał kamienną nawierzchnię wraz z asfaltem to zostanie przyjęte 100% nawierzchni kamiennej do odzysku i tym samym do rozliczeń.
- dokumentem rozliczeniowym będzie protokół przyjęcia demontowanego materiału przez w/w magazyn.
Ponadto w zakresie robót i wartości ryczałtowej należy uwzględnić:
2.1. organizację ruchu i oznakowanie robót,
2.2. ogrodzenie terenu budowy,
2.3. geodezyjne wytyczenie obiektu w terenie,
2.4. umieszczenie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej, informujących o zakresie realizowanego projektu i wsparciu ze strony funduszy unijnych; tablica ta musi być wykonana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów UE, stanowiącymi załącznik nr 12 do Przewodnika Beneficjenta RPO WP 2007-2013 - pkt. 1.1.1. wytycznych (Wzór 1): wymiary nie mogą być mniejsze niż 1,5 m na 2 m. W/w wytyczne dostępne są na stronie Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: www.dpr.woj-pomorskie.pl w zakładce Przewodnik Beneficjenta RPO WP 2007-2013. Szczegóły zapisów na tablicy - do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie podpisania umowy o roboty budowlane.
2.5. koszt wykonania niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania odbioru robót budowlanych oraz badań zagęszczenia gruntu,
2.6. organizację placu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjna w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe do budynków i posesji (należy dołożyć wszelkich starań aby zminimalizować w czasie trwania inwestycji możliwość skarg mieszkańców na jej uciążliwość),
2.7. usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją,
2.8. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą,
2.9. uwagi zawarte w uzgodnieniach branżowych,
2.10. zastosować wpusty uliczne typu zawiasowego z zamknięciem oraz rury PCV lite.
2.11. ułożenie w czasie przebudowy ulic ok.100 m rury PCV średnica 100 dla planowanego monitoringu w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
2.12. układanie kostki brukowej we wzory np. łukowy - wzory do uzgodnienia na etapie realizacji poszczególnych ulic.
2.13. uporządkowanie istniejącego zagospodarowania terenu pasa drogowego po zakończonych pracach budowlanych.
2.14. dojścia do bram i furtek wyprofilować do ich obecnej niwelety.
Prace poprzedzające zamówienie.
Przy realizacji przedmiotu zamówienia, opisanego w pkt. 1.1. niniejszego działu SIWZ należy uwzględnić, że prace będą wykonywane po zakończeniu robót prowadzonych odrębnym postępowaniem związanych z konserwacją i rewaloryzacją murowanych pozostałości murów i baszt miejskich, wg niżej podanego orientacyjnego harmonogramu:
Etap I - ul Skłodowskiej-Curie w okresie od 10/2009 do 02/2010 r.
Etap II - ul. Basztowa i Derdowskiego od baszty 22 do 27 w okresie od 11/2009 do 04/2010 r.
Etap III - ul. Derdowskiego dalsza część baszta 20 i odcinek od baszty 22-23, ul Przymurna i Plac Spółdzielczy - baszta 12 i odcinek 12-13, 19-20, ul. Korczaka - odcinek 31-33 z basztami (bez baszty 32) i baszta 1, ul. Findera - baszta 29 i odcinek 29-30 w okresie 04-2010 do 08-2010 r.
W związku z tym, realizacja robót drogowych może ulec zmianie z powodu przedłużenia się okresu robót poprzedzających.
Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokonać wizji w terenie oraz zapoznać się i przeanalizować załączone materiały. Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonawstwo przyjętych robót.
Wartość ryczałtowa zamówienia winna uwzględniać wszystkie punkty opisu przedmiotu zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 361986

Data publikacji: 2009-10-16

Nazwa: Gmina Miasto Lębork

Ulica: ul. Armii Krajowej 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 0-59 862 42 80

Numer faxu: 0-59 862 24 27

Adres strony internetowej: www.lebork.pl

Regon: 00052355400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa otoczenia murów obronnych obejmująca: nawierzchnie ulic, chodników, odwodnienie i oświetlenie w ramach projektu pn. Ożywienie Historycznego Centrum Lęborka przez Rewaloryzację Średniowiecznych Obwarowań Miejskich

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.1. Zakres zamówienia obejmuje niżej wymienione ulice:
a). ul. Marii Skłodowskiej-Curie odcinek od ul. Staromiejskiej do ul. Armii Krajowej wraz z jej odwodnieniem w Lęborku o długości około 148 m - około 1256,8. m2. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez EURO-ALIANS Pracownia Projektowa sp. z o.o. - bez wykonywania zakresu prac dotyczących przebudowy ulicy M. Reja i Kasprzaka i dotyczy to wszystkich branż. - Załącznik nr 10 do SIWZ.
Do oświetlenia ulicy zastosować lampy pokazane w projekcie firmy DART Jacek Gzowski typ ST3/130,ST3/131 - załącznik nr 12 do SIWZ. Punkt zasilania projektowanego oświetlenia będzie wskazany w trakcie jego realizacji i będzie mieścił się w obszarze przebudowywanej ulicy.
Należy dodatkowo uwzględnić następujące ustalenia:
- Wysokość chodnika na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Armii Krajowej ma wynosić 4 cm nad powierzchnię jezdni.
- Dopuszcza się wykonanie zamiennej podbudowy na całej ulicy - np. zastosowanej w projekcie przez Biuro Badawczo-Projektowe Agencja DART Jacek Gzowski - Załącznik nr 12 do SIWZ
b). ul. Basztowa i Derdowskiego na odcinku od ulicy Basztowej do parkingu (na działce nr 410) o łącznej długości około 194 m - około 1250 m2. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez Tadeusza Ejsmonta - bez wykonania zakresu prac dotyczącego wykonania drenu wzdłuż murów obronnych. - Załącznik nr 11 do SIWZ. Do oświetlenia ulicy zastosować lampy typu P1-03 pokazane w projekcie firmy EURO-ALIANS - załączniku nr 10 do SIWZ.
c). ul. Korczaka, Findera, Derdowskiego odcinek od parkingu (na działce nr 410) do ul Solnej, Solna, Marii Skłodowskiej-Curie odcinek od ul. Korczaka do ul. Armii Krajowej, Przymurna i Plac Spółdzielczy o łącznej powierzchni około 5 916,5 m2. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową wykonaną przez Biuro Badawczo-Projektowe Agencja DART Jacek Gzowski - Załącznik nr 12 do SIWZ.
Należy dodatkowo uwzględnić następujące ustalenia:
- przyłącze kanalizacyjne i energetyczne pokazane w ul. Korczaka dotyczy Baszty nr 32 i będzie realizowane w odrębnym postępowaniu przy budowie ww baszty, dlatego nie należy ich uwzględniać w określaniu wartości ryczałtowej.
- w ofercie należy uwzględnić prace, które są w opisie a nieuwzględnione w przedmiarze np. trawnik, regulację pionową urządzeń uzbrojenia podziemnego.
1.2. Przedmiotowe zamierzenie znajduje się w strefie bezwzględnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej i jest objęte odrębnym inwestorskim nadzorem konserwatorskim. Prace muszą być poprzedzone wykonaniem archeologicznych badań wyprzedzających prace ziemne (przebudowę ww ulic).
W tym celu należy przewidzieć:
a). Zapewnienie nadzoru archeologicznego wraz z opracowaniem programu badań uzgodnionego z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o. Słupsk.
b). Mechaniczne usunięcie, pod nadzorem archeologicznym, warstw drogowych, podsypek, zagruzowań z k. XIX i XX wieku. W przypadku odkrycia wcześniejszych niż XIX -wiecznych nawierzchni ulic lub obiektów należy uzyskać po komisji konserwatorskiej zgodę PWKZ o. Słupsk na dalsze prowadzenie prac.
c). Należy również przewidzieć wykonanie, prostopadłych do murów, świadków co ok. 10-15 m (szer. 100 - 150 cm) w celu zadokumentowania stratygrafii warstw.
d). W bezpośrednim sąsiedztwie reliktów murów obronnych prace należy prowadzić ręcznie.
Łączna powierzchnia nadzorów i badań wynosi ok. 7 000 m2 o miąższości średniej ok. 50 cm. Na pozostałej powierzchni ok. 1200 m2 będą prowadzone ratownicze badania archeologiczne wyprzedzające prace ziemne o miąższości średniej ok. 150 cm, nie ujęte w tym postępowaniu, które będą przedmiotem odrębnych postępowań - obszar pokazany kolorem żółtym w Załączniku Nr 13 do SIWZ.
1.3. Rozbiórki, które należy uwzględnić w zakresie prac i cenie ryczałtowej.
a). zdemontowane oprawy oświetleniowe, oraz słupy stanowią własność Energa Operator S.A. i muszą być dostarczone do magazynu właściciela przy ul. Krzywoustego 34 w Lęborku. Jeżeli przedstawiciel Energa Operator S.A. uzna, że nie będzie chciał zdemontowanych elementów wykorzystać (w formie pisemnej) należy je utylizować.
b). zdemontowane płytki chodnikowe, krawężniki, elementy infrastruktury drogowej, kostka kamienna nawierzchni łącznie z tą która jest przykryta warstwą asfaltu, należy dostarczyć do magazynu mieszczącego się przy ul. Pionierów 10 w Lęborku i przekazać Miejskiemu Zarządowi Gospodarki Miejskiej w Lęborku.
W tym celu należy przyjąć następującą procedurę:
- po przekazaniu określonego obszaru ulic do realizacji komisyjnie zostanie teren obfotografowany i określona zostanie ilość materiału do odzysku, który winien trafić do magazynu.
- w przypadku nawierzchni kamiennych przykrytych asfaltem, czynności wyżej wymienione będą wykonane po zdjęciu asfaltu. Jeżeli Wykonawca nie umożliwi komisyjnie określić ilość materiałów do demontażu np. będzie rozbierał kamienną nawierzchnię wraz z asfaltem to zostanie przyjęte 100% nawierzchni kamiennej do odzysku i tym samym do rozliczeń.
- dokumentem rozliczeniowym będzie protokół przyjęcia demontowanego materiału przez w/w magazyn.
Ponadto w zakresie robót i wartości ryczałtowej należy uwzględnić:
2.1. organizację ruchu i oznakowanie robót,
2.2. ogrodzenie terenu budowy,
2.3. geodezyjne wytyczenie obiektu w terenie,
2.4. umieszczenie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej, informujących o zakresie realizowanego projektu i wsparciu ze strony funduszy unijnych; tablica ta musi być wykonana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów UE, stanowiącymi załącznik nr 12 do Przewodnika Beneficjenta RPO WP 2007-2013 - pkt. 1.1.1. wytycznych (Wzór 1): wymiary nie mogą być mniejsze niż 1,5 m na 2 m. W/w wytyczne dostępne są na stronie Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: www.dpr.woj-pomorskie.pl w zakładce Przewodnik Beneficjenta RPO WP 2007-2013. Szczegóły zapisów na tablicy - do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie podpisania umowy o roboty budowlane.
2.5. koszt wykonania niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania odbioru robót budowlanych oraz badań zagęszczenia gruntu,
2.6. organizację placu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjna w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe do budynków i posesji (należy dołożyć wszelkich starań aby zminimalizować w czasie trwania inwestycji możliwość skarg mieszkańców na jej uciążliwość),
2.7. usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót, terenem budowy i dokumentacją,
2.8. inwentaryzację geodezyjną powykonawczą,
2.9. uwagi zawarte w uzgodnieniach branżowych,
2.10. zastosować wpusty uliczne typu zawiasowego z zamknięciem oraz rury PCV lite.
2.11. ułożenie w czasie przebudowy ulic ok.100 m rury PCV średnica 100 dla planowanego monitoringu w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.
2.12. układanie kostki brukowej we wzory np. łukowy - wzory do uzgodnienia na etapie realizacji poszczególnych ulic.
2.13. uporządkowanie istniejącego zagospodarowania terenu pasa drogowego po zakończonych pracach budowlanych.
2.14. dojścia do bram i furtek wyprofilować do ich obecnej niwelety.
Prace poprzedzające zamówienie.
Przy realizacji przedmiotu zamówienia, opisanego w pkt. 1.1. niniejszego działu SIWZ należy uwzględnić, że prace będą wykonywane po zakończeniu robót prowadzonych odrębnym postępowaniem związanych z konserwacją i rewaloryzacją murowanych pozostałości murów i baszt miejskich, wg niżej podanego orientacyjnego harmonogramu:
Etap I - ul Skłodowskiej-Curie w okresie od 10/2009 do 02/2010 r.
Etap II - ul. Basztowa i Derdowskiego od baszty 22 do 27 w okresie od 11/2009 do 04/2010 r.
Etap III - ul. Derdowskiego dalsza część baszta 20 i odcinek od baszty 22-23, ul Przymurna i Plac Spółdzielczy - baszta 12 i odcinek 12-13, 19-20, ul. Korczaka - odcinek 31-33 z basztami (bez baszty 32) i baszta 1, ul. Findera - baszta 29 i odcinek 29-30 w okresie 04-2010 do 08-2010 r.
W związku z tym, realizacja robót drogowych może ulec zmianie z powodu przedłużenia się okresu robót poprzedzających.
Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości ryczałtowej prac należy dokonać wizji w terenie oraz zapoznać się i przeanalizować załączone materiały. Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonawstwo przyjętych robót.
Wartość ryczałtowa zamówienia winna uwzględniać wszystkie punkty opisu przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324525 (Roboty odwadniające)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713519143 (Usługi archeologiczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres w miesiącach: 12

Informacja na temat wadium:
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. W razie wpłat na konto wadium powinno być wnoszone z takim wyprzedzeniem, aby środki pieniężne znalazły się na rachunku bankowym Zamawiającego najpóźniej w dniu 12.11.2009 do godziny 1015, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 75.000,00 złotych słownie: siedemdziesiąt pięć tysięcy złotych.
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku z następujących form: pieniądzu - przelewem na konto Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14 (Bank Millennium nr konta 95 1160 2202 0000 0001 2713 3211), poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109 poz. 1158, z późn. zm.)
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Wadium wniesione w formie gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej wnosi się w oryginale dołączając do przygotowanej oferty w osobnej kopercie. Załącznikiem do oferty dot. dowodu wniesienia wadium będzie kserokopia gwarancji.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium, jeżeli:
5.1. upłynął termin związania ofertą;
5.2. zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy;
5.3. zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy:
6.1. który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
6.2. który został wykluczony z postępowania;
6.3. którego oferta została odrzucona.
Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie pkt. 6 ppkt. 6.2. i 6.3., jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wniosą wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o uzupełnienie dokumentów, nie złożył dokumentów lub oświadczeń lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
10.1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
10.2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
10.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

opis_war:
Spełnienie warunków art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655) - potwierdzeniem jest złożenie oświadczenia i dokumentów wymienionych w rozdz. VI pkt. 1.1. - 1.6.
Wykonanie w ciągu ostatnich pięciu lat przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia, co najmniej jednej budowy, która obejmowała m. in. układanie nawierzchni z kostki kamiennej o powierzchni zabruku min. 1500 m2 - potwierdzeniem jest złożenie dokumentu opisanego w rozdz. VI pkt. 1.5.
Posiadanie przez osoby prowadzące badania archeologiczne tytułu zawodowego magistra uzyskanego po ukończeniu wyższych studiów na kierunku archeologia oraz odbycie przez nich po ukończeniu tych studiów co najmniej 12-miesięcznej praktyki zawodowej w zakresie tych badań - potwierdzeniem jest złożenie dokumentów opisanych w rozdz. VI pkt. 1.6. a,b.
Wniesienie wymaganego wadium.
Przyjęcie terminu ważności oferty przez okres 30 dni - potwierdzeniem jest złożenie oświadczenia opisanego w rozdz. VI pkt. 1.8.
Przyjęcie projektu umowy o roboty budowlane stanowiącego Załącznik Nr 7 do SIWZ - potwierdzeniem jest złożenie oświadczenia opisanego w rozdz. VI pkt. 1.9.
Wskazanie przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom - potwierdzeniem jest złożenie dokumentu opisanego w rozdz. VI pkt. 1.10.
Polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności.

inf_osw:
Oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu wymienione w art. 22 ust. 1 pkt. 1, 3, 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. Nr 223 z dnia 29.11.2007 poz. 1655 z późn. zm.) - wypełniony Załącznik Nr 2 do SIWZ.
Oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. Nr 223 z dnia 29.11.2007 poz. 1655 z późn. zm.) - wypełniony Załącznik Nr 3 do SIWZ.
Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich pięciu lat przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przy zabruku nawierzchni z kostki kamiennej, z podaniem ich wartości i powierzchni zabruku oraz daty i miejsca wykonania - wypełniony Załącznik Nr 9 do SIWZ, wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie.
Dokumenty stwierdzające, że osoby prowadzące badania archeologiczne:
a) posiadają tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu wyższych studiów na kierunku archeologia.
b) odbyły po ukończeniu tych studiów co najmniej 12-miesięczną praktykę zawodową w zakresie tych badań.
Dowód wniesienia wadium.
Oświadczenie o ważności oferty przez okres 30 dni - wypełniony Załącznik Nr 4 do SIWZ.
Oświadczenie o przyjęciu projektu umowy o roboty budowlane, stanowiącego Załącznik Nr7 do SIWZ - wypełniony Załącznik Nr 5 do SIWZ
Oświadczenie dotyczące powierzenia podwykonawcom wykonania części zamówienia - wypełniony Załącznik Nr 6 do SIWZ (wypełnić część A lub B)
Ewentualne pełnomocnictwo do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy.
Harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji inwestycji - wypełniony Załącznik nr 8 do SIWZ będący jednocześnie Załącznikiem Nr 1 do umowy (pouczenie: niewypełniony w/w harmonogram powoduje, że zapłata za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi po całkowitym zakończeniu robót budowlanych opisanych w rozdz. III niniejszej SIWZ).

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.um.lebork.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD MIEJSKI w Lęborku ul. Armii Krajowej 14 Wydział Gospodarki Miejskiej i Inwestycji - pok 126 Cena materiałów przetargowych 30 zł.

Data składania wniosków, ofert: 12/11/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:15

Miejsce składania:
URZĄD MIEJSKI w Lęborku ul. Armii Krajowej 14 w Kancelarii Ogólnej - BOX nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedsięwzięcie stanowi element Projektu pn. Ożywienie historycznego centrum Lęborka przez rewaloryzację średniowiecznych obwarowań miejskich współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013. Oś Priorytetowa 6 - Turystyka i dziedzictwo kulturowe, Działanie 6.3 - Regionalne dziedzictwo kulturowe o potencjale turystycznym. Koszt całości projektu: 12 796 821,60 zł. Wysokość dofinansowania z EFRR: 5 617 621,17 (44,85 %) Projekt ma być realizowany w latach 2009-2010.

Podobne przetargi

330407 / 2008-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Reda - Reda (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Remonty czÄ…stkowe nawierzchni oraz utrzymanie oznakowania drogowego w Redzie w roku 2009

15492 / 2015-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Wykonanie remontu nawierzchni ulic na terenie miasta Ustka w 2015 roku

329044 / 2010-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Budowa zatoki autobusowej wraz z budową kanalizacji deszczowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 224 w m. Somonino

165947 / 2013-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Remont nawierzchni jezdni z płyt betonowych w ciągu ul. Strzelców w Gdyni

185355 / 2011-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna - Kościerzyna (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Wykonanie modernizacji nawierzchni ulicy Ogrodowej w miejscowości Łubiana, gm. Kościerzyna

221938 / 2008-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Przebudowa ulicy Puckiej (droga woj. nr 216) w m. Reda - odcinek od skrzyżowania z droga krajową nr 6 do przejazdu kolejowego.

279850 / 2009-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Budowa zatoki postojowej w obszarze drogi wojewódzkiej Nr 501 na wysokości szlaku turystycznego prowadzącego z drogi wojewódzkiej na szczyt Wielbłądzi Garb Krynica Morska.

263461 / 2014-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Reda - Reda (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Remonty czÄ…stkowe nawierzchni oraz utrzymanie oznakowania drogowego w Redzie w roku 2015

1904 / 2011-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Reda - Reda (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Remonty czÄ…stkowe nawierzchni oraz utrzymanie oznakowania drogowego w Redzie w roku 2011.

317253 / 2008-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
zamówienie dodatkowe pt. Umocnienie rowu odprowadzającego wody opadowe z kolektora deszczowego w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 213 w m. Żelazno do zamówienia podstawowego tj. do umowy nr 593/2007/2008 z dnia 23.11.2007r. na Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1438G z drogą wojewódzką Nr 213 w m. Żelazno

66811 / 2011-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kwidzyn - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Remont placu wraz z wjazdem od ulicy Kamiennej przed budynkiem Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie

10588 / 2010-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Reda - Reda (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Remonty czÄ…stkowe nawierzchni oraz utrzymanie oznakowania drogowego w Redzie w roku 2010

301993 / 2008-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 222 w m. Straszyn na odcinku od węzła obwodnicy trójmiasta do km 5 + 700 - Etap II.

184925 / 2015-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Dwór Gdański - Nowy Dwór Gdański (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Przebudowa skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Konopnickiej w Nowym Dworze Gdańskim

86353 / 2011-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 213 i drogi powiatowej 1130 G, na odcinku od ul. Spacerowej do ul. Kościelnej w miejscowości Siemianice - Gmina Słupsk

48786 / 2014-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Reda - Reda (pomorskie)
CPV: 452332520 (Roboty w zakresie nawierzchni ulic)
Remonty czÄ…stkowe nawierzchni oraz utrzymanie oznakowania drogowego w Redzie w roku 2014.