212443 / 2013-10-11 - Inny: Spółka Akcyjna - Górnictwo / Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna (Wieliczka)
Wykonanie instalacji monitorującej przebieg uszczelniania szybu górniczego
wraz z jego zabudową w szybie Kościuszko do poziomu I
Opis zamówienia
1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji monitorującej przebieg uszczelniania szybu górniczego wraz z jej zabudową w szybie górniczym Kościuszko od zrębu szybu do poziomu I, zwanej dalej Instalacją Monitorującą.
1.2. Instalacja Monitorująca wraz z jej zabudową w szybie Kościuszko zostanie wykonana w ramach przedsięwzięcia polegającego na opracowaniu technologii uszczelniania szybów górniczych według metody iniekcji z wykorzystaniem materiałów mineralnych realizowanego w ramach projektu: Opracowanie technologii uszczelniania szybów górniczych przez Kopalnię Soli Wieliczka, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2014 działanie 1.4 Wsparcie projektów celowych.
2. Wymagania dotyczące Instalacji Monitorującej.
2.1. W skład Instalacji Monitorującej winny wchodzić następujące elementy:
1) urządzenia pozwalające prowadzić wizyjny monitoring obudowy i uzbrojenia uszczelnianego szybu,
2) urządzenia pozwalające prowadzić monitoring stężeń pH oraz deformacji uszczelnianego szybu i obiektów w rejonie oddziaływania iniekcji.
2.2. Urządzenia pozwalające prowadzić wizyjny monitoring obudowy i uzbrojenia uszczelnianego szybu winny charakteryzować się następującymi parametrami:
1) kamera/kamery kolorowe zainstalowane w urządzeniu muszą posiadać rozdzielczość zapewniającą jakość obrazu HD i kąt obserwacji wynoszący w poziomie 3600 oraz stabilizację obrazu i źródło światła zapewniające możliwość rejestracji obrazu w całkowicie zaciemnionym wyrobisku szybowym (np.: w skład urządzenia winny wchodzić 4 kamery HD z oświetleniem zapewniające rejestrację cyfrową procesu uszczelniania wewnątrz rury szybowej lub inne rozwiązanie równoważne),
2) ciężar elementów urządzenia opuszczanych do szybu nie powinien przekraczać 200 kg,
3) urządzenie powinno być wyposażone w okablowanie i napęd/wyciąg pozwalający na jego opuszczanie szybem górniczym na głębokość ok. 60 m;
2.3. Urządzenia pozwalające prowadzić monitoring stężeń pH oraz deformacji uszczelnianego szybu i obiektów w rejonie oddziaływania iniekcji winny charakteryzować się następującymi parametrami:
1) urządzenie powinno być wyposażone w zestaw 6 czujników z urządzeniami rejestrującymi zamontowanymi na 6 poziomach (horyzontach) pomiarowych połączonych z komputerem umożliwiającym odczyt i rejestrację wyników pomiaru,
2) urządzenie powinno być wyposażone w telemetryczny system rezystancyjny
do monitoringu deformacji obudowy szybu i kanału wentylacyjnego, który winien obejmować:
a) od 5 do 7 czujników zmian długości, 1 czujnik pH na każdym z 6 poziomów obserwacyjnych wraz z okablowaniem podłączonym do komputera umożliwiającym odczyt i rejestrację wyników pomiaru. Czujniki mierzące zakres stężeń w skali pH od 0 - 14. Czujniki te powinny mierzyć pH wody wyciekającej do rynienek zainstalowanych na obudowie szybu na dźwigarach zbrojenia szybowego,
b) na każdym z 6 poziomów pomiarowych powinien być zamontowany czujnik pochylenia;
c) w kanale wentylacyjnym powinny być zamontowane 3 pary (6 sztuk) czujników zmian odległości z okablowaniem podłączonym do komputera, czujnik pochylenia oraz czujnik temperatury,
d) 6 czujników z cięgnami pionowymi po ok. 10 m pomiędzy horyzontami pionowymi,
e) system monitoringu przemieszczeń poziomych i pionowych fundamentów wieży szybowej i zastrzałów z wykorzystaniem pochyłomierzy dwuosiowych oraz czujników zmian długości przy zastosowaniu w sumie nie więcej niż 8 czujników.
2.4. Instalacja Monitorująca musi scalać wszystkie mierzone parametry w jednym systemie, który będzie umożliwiał ich bieżący przegląd i interpretację. Instalacja Monitorująca powinna, zbierać i przesyłać w czasie rzeczywistym informacje w formie cyfrowej do komputera zlokalizowanego na powierzchni i wyświetlać go na ekranie, oraz dodatkowo dane te powinny być archiwizowane. Komputer wraz z oprogramowaniem, zainstalowany na powierzchni, w pomieszczeniu przyszybowym winien wchodzić w skład Instalacji Monitorującej (winien być dostarczony). Komputer powinien posiadać system bezpiecznej archiwizacji danych (np. modem GSM wraz z oprogramowaniem umożliwiającym gromadzenie danych w chmurze (cloud computing) lub inne rozwiązanie równoważne).
2.5. Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić z Zamawiającym wszystkie poziomy pomiarowe (horyzonty).
2.6. Instalacja Monitorująca winna być całkowicie niezależna i mobilna tzn. powinna być wyposażona we własne zasilanie oraz winna być tak skonstruowana by możliwy był jej montaż w innym szybie.
3. Zasady wykonania przedmiotu zamówienia.
3.1. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w następujących etapach:
1) etap I - opracowanie projektu technicznego,
2) etap II - zabudowanie Instalacji Monitorującej w szybie,
3) etap III - bieżący nadzór nad badaniami przemysłowymi,
4) etap IV - prace rozwojowe.
3.2. Realizacja etapów II - IV zostanie przeprowadzona na odrębne zlecenia Zamawiającego. Zlecenie wykonywania etapów II - IV zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z realizacji etapu II lub etapu III lub etapu IV (prawo opcji). Zlecenie wykonania etapu II - IV nastąpi co najmniej na 2 tygodnie przed określonym przez Zamawiającego terminem rozpoczęcia wykonywania prac w ramach tych etapów. Zlecenia następować będą pisemnie. Pisemne zlecenie zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie.
3.3. W ramach realizacji etapu I Wykonawca jest zobowiązany sporządzić projekt techniczny Instalacji Monitorującej, który winien zawierać w szczególności opis techniczny proponowanego rozwiązania wraz z niezbędnymi rysunkami technicznymi.
3.4. W ramach realizacji etapu II Wykonawca jest zobowiązany:
1) wykonać Instalację Monitorującą,
2) sporządzić technologię wykonywania robót,
3) zainstalować Instalację Monitorującą w szybie Kościuszko,
4) przeprowadzić kalibrację i testowanie Instalacji Monitorującej,
5) przeprowadzić skaning laserowy szybu Kościuszko przed rozpoczęciem prac iniekcyjnych,
6) przeprowadzić szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie prawidłowego wykorzystania Instalacji Monitorującej i prowadzenia pomiarów z jej użyciem.
3.5. W ramach realizacji etapu III Wykonawca jest zobowiązany pełnić bieżący nadzór nad badaniami przemysłowymi, rozumianymi jako nadzór nad funkcjonowaniem Instalacji Monitorującej w trakcie prowadzenia prac iniekcyjnych przez Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności:
1) czuwać w toku realizacji prac iniekcyjnych nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych,
2) do udziału w naradach technicznych odbywających się u Zamawiającego,
3) przedstawiania koncepcji i sposobu optymalizacji prowadzonych obserwacji przy użyciu Instalacji Monitorującej, a w szczególności przedstawienia możliwości rozwoju Instalacji Monitorującej w ramach prac realizowanych w ramach etapu III.
3.6. W ramach realizacji etapu IV Wykonawca jest zobowiązany dostosować Instalację Monitorującą do aktualnych warunków pracy, w tym w szczególności:
1) dostosowywać liczbę i lokalizację czujników, jeżeli okaże się to konieczne,
2) przeprowadzać kalibrację Instalacji Monitorującej,
3) przeprowadzać inne prace prowadzące do optymalizacji pracy Instalacji Monitorującej,
4) przeprowadzić skaning laserowy szybu Kościuszko w trakcie prowadzenia prac iniekcyjnych,
5) pełnić bieżący nadzór nad funkcjonowaniem Instalacji Monitorującej w trakcie prowadzenia prac iniekcyjnych przez Zamawiającego, w tym w szczególności:
a) czuwania w toku realizacji prac iniekcyjnych nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych zgodnie z przyjętym wariantem projektu technicznego,
b) udziału w naradach technicznych odbywających się u Zamawiającego,
c) przedstawiania koncepcji i sposobu optymalizacji prowadzonych obserwacji przy użyciu Instalacji Monitorującej, a w szczególności przedstawienia możliwości rozwoju Instalacji Monitorującej w ramach prac realizowanych w ramach etapu IV,
6) przeprowadzać skaning laserowy szybu Kościuszko po zakończeniu prac iniekcyjnych.
Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i zasad jego realizacji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do specyfikacji, zamieszczonej na stronie internetowej Zamawiającego www.kopalniawieliczka.eu
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 212443
Data publikacji: 2013-10-11
Nazwa: Kopalnia Soli "Wieliczka" Spółka Akcyjna
Ulica: Park Kingi 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Wieliczka
Kod pocztowy: 32-020
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 12 278711, 012 2787132
Numer faxu: 02 2787110
Adres strony internetowej: www.kopalniawieliczka.eu
Regon: 00004168300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka Akcyjna - Górnictwo
Inny rodzaj zamawiającego: Spółka Akcyjna - Górnictwo
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie instalacji monitorującej przebieg uszczelniania szybu górniczego
wraz z jego zabudową w szybie Kościuszko do poziomu I
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji monitorującej przebieg uszczelniania szybu górniczego wraz z jej zabudową w szybie górniczym Kościuszko od zrębu szybu do poziomu I, zwanej dalej Instalacją Monitorującą.
1.2. Instalacja Monitorująca wraz z jej zabudową w szybie Kościuszko zostanie wykonana w ramach przedsięwzięcia polegającego na opracowaniu technologii uszczelniania szybów górniczych według metody iniekcji z wykorzystaniem materiałów mineralnych realizowanego w ramach projektu: Opracowanie technologii uszczelniania szybów górniczych przez Kopalnię Soli Wieliczka, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2014 działanie 1.4 Wsparcie projektów celowych.
2. Wymagania dotyczące Instalacji Monitorującej.
2.1. W skład Instalacji Monitorującej winny wchodzić następujące elementy:
1) urządzenia pozwalające prowadzić wizyjny monitoring obudowy i uzbrojenia uszczelnianego szybu,
2) urządzenia pozwalające prowadzić monitoring stężeń pH oraz deformacji uszczelnianego szybu i obiektów w rejonie oddziaływania iniekcji.
2.2. Urządzenia pozwalające prowadzić wizyjny monitoring obudowy i uzbrojenia uszczelnianego szybu winny charakteryzować się następującymi parametrami:
1) kamera/kamery kolorowe zainstalowane w urządzeniu muszą posiadać rozdzielczość zapewniającą jakość obrazu HD i kąt obserwacji wynoszący w poziomie 3600 oraz stabilizację obrazu i źródło światła zapewniające możliwość rejestracji obrazu w całkowicie zaciemnionym wyrobisku szybowym (np.: w skład urządzenia winny wchodzić 4 kamery HD z oświetleniem zapewniające rejestrację cyfrową procesu uszczelniania wewnątrz rury szybowej lub inne rozwiązanie równoważne),
2) ciężar elementów urządzenia opuszczanych do szybu nie powinien przekraczać 200 kg,
3) urządzenie powinno być wyposażone w okablowanie i napęd/wyciąg pozwalający na jego opuszczanie szybem górniczym na głębokość ok. 60 m;
2.3. Urządzenia pozwalające prowadzić monitoring stężeń pH oraz deformacji uszczelnianego szybu i obiektów w rejonie oddziaływania iniekcji winny charakteryzować się następującymi parametrami:
1) urządzenie powinno być wyposażone w zestaw 6 czujników z urządzeniami rejestrującymi zamontowanymi na 6 poziomach (horyzontach) pomiarowych połączonych z komputerem umożliwiającym odczyt i rejestrację wyników pomiaru,
2) urządzenie powinno być wyposażone w telemetryczny system rezystancyjny
do monitoringu deformacji obudowy szybu i kanału wentylacyjnego, który winien obejmować:
a) od 5 do 7 czujników zmian długości, 1 czujnik pH na każdym z 6 poziomów obserwacyjnych wraz z okablowaniem podłączonym do komputera umożliwiającym odczyt i rejestrację wyników pomiaru. Czujniki mierzące zakres stężeń w skali pH od 0 - 14. Czujniki te powinny mierzyć pH wody wyciekającej do rynienek zainstalowanych na obudowie szybu na dźwigarach zbrojenia szybowego,
b) na każdym z 6 poziomów pomiarowych powinien być zamontowany czujnik pochylenia;
c) w kanale wentylacyjnym powinny być zamontowane 3 pary (6 sztuk) czujników zmian odległości z okablowaniem podłączonym do komputera, czujnik pochylenia oraz czujnik temperatury,
d) 6 czujników z cięgnami pionowymi po ok. 10 m pomiędzy horyzontami pionowymi,
e) system monitoringu przemieszczeń poziomych i pionowych fundamentów wieży szybowej i zastrzałów z wykorzystaniem pochyłomierzy dwuosiowych oraz czujników zmian długości przy zastosowaniu w sumie nie więcej niż 8 czujników.
2.4. Instalacja Monitorująca musi scalać wszystkie mierzone parametry w jednym systemie, który będzie umożliwiał ich bieżący przegląd i interpretację. Instalacja Monitorująca powinna, zbierać i przesyłać w czasie rzeczywistym informacje w formie cyfrowej do komputera zlokalizowanego na powierzchni i wyświetlać go na ekranie, oraz dodatkowo dane te powinny być archiwizowane. Komputer wraz z oprogramowaniem, zainstalowany na powierzchni, w pomieszczeniu przyszybowym winien wchodzić w skład Instalacji Monitorującej (winien być dostarczony). Komputer powinien posiadać system bezpiecznej archiwizacji danych (np. modem GSM wraz z oprogramowaniem umożliwiającym gromadzenie danych w chmurze (cloud computing) lub inne rozwiązanie równoważne).
2.5. Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić z Zamawiającym wszystkie poziomy pomiarowe (horyzonty).
2.6. Instalacja Monitorująca winna być całkowicie niezależna i mobilna tzn. powinna być wyposażona we własne zasilanie oraz winna być tak skonstruowana by możliwy był jej montaż w innym szybie.
3. Zasady wykonania przedmiotu zamówienia.
3.1. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w następujących etapach:
1) etap I - opracowanie projektu technicznego,
2) etap II - zabudowanie Instalacji Monitorującej w szybie,
3) etap III - bieżący nadzór nad badaniami przemysłowymi,
4) etap IV - prace rozwojowe.
3.2. Realizacja etapów II - IV zostanie przeprowadzona na odrębne zlecenia Zamawiającego. Zlecenie wykonywania etapów II - IV zależeć będą od potrzeb Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający może zrezygnować z realizacji etapu II lub etapu III lub etapu IV (prawo opcji). Zlecenie wykonania etapu II - IV nastąpi co najmniej na 2 tygodnie przed określonym przez Zamawiającego terminem rozpoczęcia wykonywania prac w ramach tych etapów. Zlecenia następować będą pisemnie. Pisemne zlecenie zostanie jednocześnie przekazane faksem na numer wskazany przez Wykonawcę. Równocześnie Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zleceniu telefonicznie.
3.3. W ramach realizacji etapu I Wykonawca jest zobowiązany sporządzić projekt techniczny Instalacji Monitorującej, który winien zawierać w szczególności opis techniczny proponowanego rozwiązania wraz z niezbędnymi rysunkami technicznymi.
3.4. W ramach realizacji etapu II Wykonawca jest zobowiązany:
1) wykonać Instalację Monitorującą,
2) sporządzić technologię wykonywania robót,
3) zainstalować Instalację Monitorującą w szybie Kościuszko,
4) przeprowadzić kalibrację i testowanie Instalacji Monitorującej,
5) przeprowadzić skaning laserowy szybu Kościuszko przed rozpoczęciem prac iniekcyjnych,
6) przeprowadzić szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie prawidłowego wykorzystania Instalacji Monitorującej i prowadzenia pomiarów z jej użyciem.
3.5. W ramach realizacji etapu III Wykonawca jest zobowiązany pełnić bieżący nadzór nad badaniami przemysłowymi, rozumianymi jako nadzór nad funkcjonowaniem Instalacji Monitorującej w trakcie prowadzenia prac iniekcyjnych przez Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności:
1) czuwać w toku realizacji prac iniekcyjnych nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych,
2) do udziału w naradach technicznych odbywających się u Zamawiającego,
3) przedstawiania koncepcji i sposobu optymalizacji prowadzonych obserwacji przy użyciu Instalacji Monitorującej, a w szczególności przedstawienia możliwości rozwoju Instalacji Monitorującej w ramach prac realizowanych w ramach etapu III.
3.6. W ramach realizacji etapu IV Wykonawca jest zobowiązany dostosować Instalację Monitorującą do aktualnych warunków pracy, w tym w szczególności:
1) dostosowywać liczbę i lokalizację czujników, jeżeli okaże się to konieczne,
2) przeprowadzać kalibrację Instalacji Monitorującej,
3) przeprowadzać inne prace prowadzące do optymalizacji pracy Instalacji Monitorującej,
4) przeprowadzić skaning laserowy szybu Kościuszko w trakcie prowadzenia prac iniekcyjnych,
5) pełnić bieżący nadzór nad funkcjonowaniem Instalacji Monitorującej w trakcie prowadzenia prac iniekcyjnych przez Zamawiającego, w tym w szczególności:
a) czuwania w toku realizacji prac iniekcyjnych nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych zgodnie z przyjętym wariantem projektu technicznego,
b) udziału w naradach technicznych odbywających się u Zamawiającego,
c) przedstawiania koncepcji i sposobu optymalizacji prowadzonych obserwacji przy użyciu Instalacji Monitorującej, a w szczególności przedstawienia możliwości rozwoju Instalacji Monitorującej w ramach prac realizowanych w ramach etapu IV,
6) przeprowadzać skaning laserowy szybu Kościuszko po zakończeniu prac iniekcyjnych.
Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i zasad jego realizacji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do specyfikacji, zamieszczonej na stronie internetowej Zamawiającego www.kopalniawieliczka.eu
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2015
Informacja na temat wadium:
Wadium w wysokości: 1 000,00 złotych należy wnieść przed upływem terminu składania ofert
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Wiedza i doświadczenie:
udokumentowanie należytego wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch usług mających za przedmiot wykonanie badań tensometrycznych i telemetrycznych na rzecz górnictwa wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania
i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
a) udokumentowanie, że prace montażowe i pomiary w szybie będą wykonywane pod nadzorem osoby posiadającej zatwierdzenie do nadzorowania prac w podziemnych zakładach górniczych stwierdzonych zgodnie z wymogami Prawo Geologiczne i Górnicze w specjalności energomechanicznej,
b) udokumentowanie, że osoba, która będzie nadzorować opracowany system posiada uprawnienia z zakresu wpływów eksploatacji na powierzchnię i górotwór lub geodezji górniczej i teledetekcji,
c) udokumentowanie, że w skład zespołu będzie wchodzić co najmniej jeden samodzielny pracownik naukowy z zakresu wpływów eksploatacji
na powierzchnię i górotwór lub geodezji górniczej i teledetekcji,
Sytuacja ekonomiczna:
posiadanie przez Wykonawcę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości co najmniej 100 000,00 złotych (polisa, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony)
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zgodnie z przepisem art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, dopuszcza się możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy, w stosunku do treści oferty,
na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie, o którym mowa w pkt 2, z wyłączeniem takich zmian, których dokonanie spowodowałoby rozszerzenie przedmiotu umowy poza zakres przedmiotowy oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
2. Dopuszcza się możliwość dokonania istotnych zmian postanowień niniejszej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w tym między innymi w zakresie przedmiotu umowy, terminu realizacji umowy oraz wysokości należnego Wykonawcy wynagrodzenia, w przypadku zaistnienia którejkolwiek z poniższych przyczyn:
1) przestojów i opóźnień w wykonywaniu przedmiotu umowy, zawinionych przez Zamawiającego,
2) działania siły wyższej,
3) zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy.
3. Zaistnienie przyczyn, wymienionych w pkt 2, nie powoduje powstania u żadnej ze stron niniejszej umowy, roszczenia o zmianę umowy.
4. W przypadku zaistnienia, którejkolwiek z przyczyn, wymienionych w pkt 2, każdej ze stron niniejszej umowy przysługuje prawo do wystąpienia do drugiej strony o zmianę niniejszej umowy. Wystąpienie o dokonanie zmiany winno zawierać:
1) szczegółowy opis przyczyn uzasadniających zmianę umowy,
2) uzasadnienie dokonania zmiany umowy,
3) projekt zmiany umowy.
5. Wystąpienie, o którym mowa w pkt 4 stanowi podstawę do podjęcia negocjacji w sprawie zmiany umowy.
6. Zmiana umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
7. Zmian umowy dokonuje się w formie aneksów, którym nadaje się kolejne numery.
8. Przepisy zawarte w powyższych ustępach nie wykluczają dokonania nieistotnych zmian postanowień umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. Dopuszczalne będą zatem zmiany nieistotne rozumiane w ten sposób, że wiedza o ich wprowadzeniu do umowy na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o to zamówienie, czy też na wynik postępowania o udzielenie tego zamówienia.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kopalniawieliczka.eu
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Kopalnia Soli Wieliczka Spółka Akcyjna, Park Kingi 1, 32-020 Wieliczka, Dział Zamówień Publicznych, pokój A.9
Data składania wniosków, ofert: 28/10/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
Kopalnia Soli Wieliczka Spółka Akcyjna, Park Kingi 1, 32-020 Wieliczka, Sekretariat Zarządu - budynek A, parter
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Instalacja Monitorująca wraz z jej zabudową w szybie Kościuszko zostanie wykonana w ramach przedsięwzięcia polegającego na opracowaniu technologii uszczelniania szybów górniczych według metody iniekcji z wykorzystaniem materiałów mineralnych realizowanego w ramach projektu: Opracowanie technologii uszczelniania szybów górniczych przez Kopalnię Soli Wieliczka, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2014 działanie 1.4 Wsparcie projektów celowych
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)
Podobne przetargi
114201 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto i Gmina Olkusz - Olkusz (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
DIAGNOZA SPOÅECZNEGO ZAPOTRZEBOWANIA NA USÅUGI PUBLICZNE JAKO INSTRUMENT ROZWOJU PONADLOKALNEGO
268437 / 2012-12-19 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie badań porównawczych dla prototypowej mieszanki mineralno - asfaltowej [MMA] zawierającej dodatki popiołu z Elektrowni Pątnów [K] oraz mieszanki mineralno - asfaltowej wykonanej z udziałem tradycyjnie stosowanego wypełniacza wapiennego
420934 / 2010-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Opracowanie kierunków przyszłych badań archeologicznych pod płytą krakowskiego Rynku. Perspektywy rozwoju rezultatu archeologicznego i trasy turystycznej.
270975 / 2011-10-14 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Badanie możliwości redukcji zwilgocenia złoża mieszanki popiołowo - żużlowej (UPS) poprzez zabezpieczenie przed wodami opadowymi oraz sprawdzenie szybkości suszenia UPS z wykorzystaniem energii słonecznej na istniejącym poletku doświadczalnym podczas suszenia ok. 120 Mg UPS (kwatera 3 składowiska Pióry). Odsianie z wysuszonego UPS frakcji ziarnowej pow. 1 mm w ilości 14 Mg dla WIMiC - ZP/0741/2011
18760 / 2010-01-21 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie dzieła pt. Opracowanie prototypu repozytorium i modułu zarządzania repozytorium w ramach projektu Prototyp systemu zarządzania regułami biznesowymi i technologicznymi realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 (Nr UDA-POIG.01.03.01-12-163/08-01)
324280 / 2009-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Stworzenie na lata 2009 - 2011 systemu monitoringu wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego oraz realizacja
I etapu prac według opracowanej koncepcji.
13589 / 2010-01-20 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie dzieła pt. Prototyp silnika wnioskującego w ramach projektu Prototyp systemu zarządzania regułami biznesowymi i technologicznymi realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 (Nr UDA-POIG.01.03.01-12-163/08-01).
152091 / 2012-07-12 - Inny: Instytut Farmakologii PAN - jednostka naukowa
Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa badawcza polegająca na wykonaniu panelu badań ADMET dla dziesięciu niskocząsteczkowych związków chemicznych w ramach projektu Modulacja allosteryczna - nowa strategia w farmakoterapii. Identyfikacja własności psychotropowych ligandów receptorów glutaminianergicznych III grupy (ModAll) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
342422 / 2010-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Badanie ewaluacyjne pn. Efekty realizacji projektów innowacyjnych, zrealizowanych w ramach środków unijnych, wpisujących się w cele taktyczne Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego
177385 / 2011-06-29 - Inny: Jednostka Wojskowa
Jednostka Wojskowa Nr 4724 - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa ekspertyzy naukowej nt. Przydatność istniejących tabel dekompresyjnych i możliwość stosowania ich w planowaniu nurkowania w Wojskach Specjalnych
295898 / 2013-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania ewaluacyjnego na temat: Ewaluacja zewnętrzna produktu finalnego opracowanego w ramach projektu innowacyjnego testującego Broker innowacji jako narzędzie dla efektywnego rozwoju systemu nowoczesnej gospodarki Małopolski współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wraz z wydrukiem raportów z badania.
6581 / 2010-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa - Wydział Geodezji i Nieruchomości - Tarnów (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
WPROWADZENIE 12 000 ZMIAN DO OPERATU EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW MIASTA TARNOWA ZARZĄDZANEGO SYSTEMEM OSKAR
122109 / 2010-05-13 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badań kopalnianych w pokładach węgla Górnośląskiego Zagłębia Węglowego w kopalniach Knurów-Szczygłowice, Bolesław Śmiały, Bielszowice, Halemba-Wirek i Sośnica-Makoszowy w ramach projektu rozwojowego nr N R09 0021 06 .
173418 / 2014-05-22 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie usługi badawczej polegającej na przeprowadzeniu badań cienkowarstwowych paneli fotowoltaicznych oraz referencyjnych paneli z ogniwami krystalicznymi w tym innowacyjnego panelu fotowoltaicznego o grubości 2mm z warstwą antyrefleksyjną o transmisji 97%, w celu oceny przydatności efektywności energetycznej w lokalnych warunkach wraz ze zbudowaniem polowej stacji pomiarowej z systemem automatycznej rejestracji parametrów - KC-zp.272-294/14
29037 / 2010-02-11 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
usługa naukowo-badawcza - opracowanie technologii wytwarzania płaskich ogniw z protonowym elektrolitem ZP/0558/2009
108583 / 2011-04-06 - Uczelnia publiczna
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie laboratoryjnych, poletkowych i wazonowych badań określających przydatność stosowania w agrochemii nowego adiuwanta i dodatku dokorzennego: a) ocena możliwości łączenia adiuwanta z dostępnymi na rynku fungicydami b) ocena możliwości zastosowania dodatku dokorzennego
411398 / 2013-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Realizacja badania pn.: Charakterystyka dziedzin wytyczonych przez inteligentną specjalizację regionu i rozpoznanie oczekiwań przedsiębiorstw działających w tych dziedzinach.
312280 / 2014-09-19 - Uczelnia publiczna
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Analiza potrzeb szkoleniowych wdrażania do wymiaru sprawiedliwości nowoczesnych IT, w związku z realizacją Projektu POKL 05.03.00-00-012/11 pt.: PWP Edukacja w dziedzinie zarządzania czasem i kosztami postępowań sądowych - case management współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach PO KL priorytet V Dobre rządzenie, Działanie 5.3 Wsparcie na rzecz realizacji Strategii Lizbońskiej
123395 / 2012-06-04 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Zaprojektowanie betonów konstrukcyjnych i betonów chudych oraz wykonanie badań wpływu wybranych frakcji popiołów elektrownianych na ich własności oraz wykonanie badań typu dla dostarczonych wibroprasowanych elementów infrastruktury drogowej.
57895 / 2012-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie 3 raportów z ewaluacji szkoleń zrealizowanych w ramach projektu Modernizacja systemu doskonalenia kadr szkół zawodowych w Małopolsce, przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. znak sprawy: MSD- ZP/271/5/2012
249837 / 2011-09-20 - Inny: Jednostka Wojskowa
Jednostka Wojskowa Nr 4724 - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa ekspertyzy naukowej nt. Przydatność istniejących tabel dekompresyjnych i możliwość stosowania ich w planowaniu nurkowania w Wojskach Specjalnych
13561 / 2010-01-20 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie dzieła pt. Opracowanie projektu walidacji wiedzy w ramach projektu Prototyp systemu zarządzania regułami biznesowymi
i technologicznymi realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 (Nr UDA-POIG.01.03.01-12-163/08-01)- ZP/0025/2010.
14381 / 2010-01-21 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie dzieła pt. Wytworzenie interfejsu użytkownika w środowisku Qt w ramach projektu Prototyp systemu zarządzania regułami biznesowymi i technologicznymi realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 (Nr UDA-POIG.01.03.01-12-163/08-01)- ZP/0026/2010.
5631 / 2010-01-08 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Opracowanie studium wykonalności do projektu finansowanego z EFRR w ramach POIG 2007-2013 pn. Środowiskowe Centrum Znaczników Izotopowych i Pirolitycznych (ŚCZIiP)
166475 / 2012-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa - Wydział Geodezji i Nieruchomości - Tarnów (małopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wprowadzenie 5000 zmian do operatu ewidencji gruntów i budynków Miasta Tarnowa zarządzanego systemem OSKAR