Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

111502 / 2012-04-10 - Inny: Bank Centralny / Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy (Bydgoszcz)

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej modernizacji systemu dozoru telewizyjnego (CCTV).

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej modernizacji systemu dozoru telewizyjnego (CCTV) w zakresie dostosowania do rozporządzenia MSWiA z dnia 7 września 2010 r. (Dz.U. nr 166, poz. 1128) w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne zwanego dalej rozporządzeniem. Obecny system nie spełnia wymagań rozporządzenia.
2. Część techniczna
2.1. Opis istniejącego systemu
Obecny system telewizji dozorowej zwany dalej CCTV bazuje na 64 kamerach w tym: 7 zewnętrznych obrotowych, 6 zewnętrznych stałych, 3 wewnętrzne obrotowych i 48 wewnętrznych stałych, podłączonych do 4 szt. multiplekserów z rejestratorem cyfrowym typu DM-DS2PD160-16 (z zewnętrzną klawiaturą sterującą typu DM-KBS3A), 4 macierzy dyskowych typu INFORTREND A12U-G2421-M2 o pojemności 2TB każda oraz krosownicy Ernitec Systemu 1000M model 1208M 2 szt. z zastosowaniem wyniesionych pięciu stanowisk odbiorczych sterowanych za pomocą klawiatur Ernitec model 1504M. W systemie pracuje komputer klasy PC zlokalizowany w budynku A na II piętrze w Zespole Ochrony umożliwiający zarządzanie systemem CCTV z wykorzystaniem połączenia sieciowego LAN. System pracuje w obiekcie od 1996r. w 2003 r. podlegał modernizacji polegającej na rozbudowie z systemu 32 kamerowego na 64 kamerowy, w 2006 r. został zmodernizowany w zakresie zmiany zapisu magnetowidowego na zapis z wykorzystaniem rejestratorów cyfrowych, następnie w 2008 r. wymieniono część wyeksploatowanych monitorów i kamer. Ostatnią modernizację wykonano w 2010 r. i polegała ona na wymianie części monitorów na monitory LCD.
Podstawowe elementy systemu CCTV:
Kamery wewnętrzne:
Jako wewnętrzne kamery stałe w ilości 48 szt. zastosowano odpowiednio:
- 27 szt. Panasonic WV-CP 240-480 z 2003 r.
- 19 szt. Siemens CCBC 1337-LP-MP w tym 14 szt. z 2006 r. i pozostałe z 2008 r.
- 1 szt. Aritech EV-500-MPAW z 2003 r.
- 1 szt. Novus z 2011 r.
Ponadto do obserwacji sali operacyjnej i jej otoczenia zastosowano 3 kamery szybkoobrotowe typu Orion -2-CL-22X-IC z 2008 r.
Kamery zewnętrzne:
Na zewnątrz obiektu występuje 6 kamer stałych w obudowach zewnętrznych w tym 5 szt. Panasonic WV-CP 240-480 z 2003 r. i 1szt. Samsung SCC-B 2335 z 2011 r.
Do obserwacji otoczenia zewnętrznego obiektu zastosowano także 7 szt. szybkoobrotowych kamer w tym 5szt. Orion -2-CL-22X-OPH z 2008 r. w i 2 szt. Saturn z 2003 r.
Monitory:
Obiekt wyposażono w 16 monitorów w tym 14 szt. LCD typu AG NEOVO RX-W22 z 2010 r. z czego zainstalowano szt. 8 w monitoringu po dwie sztuki na stanowisku WSO i Koordynatora oraz po jednej sztuce na stanowisku Kierującego ZO, Naczelnika Wydziału Kasowo - Skarbcowego, 2szt. Panasonic WV-CK 1420 z czego 1szt. na stanowisku w małym holu oraz 1szt. w pomieszczeniu technicznym monitoringu dla potrzeb administratora systemu.
Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe:
Dla kamer zewnętrznych zastosowano ograniczniki przepięć na przewodach wizyjnych.
Stanowiska obsługi:
System obsługiwany jest przez siedem stanowisk odbioru i tak stanowisko:
1. Monitoringu z klawiaturą z podglądem całości oraz priorytetem sterowania wszystkimi kamerami obrotowymi,
2. Naczelnika Wydziału Kasowo - Skarbcowego z klawiaturą z możliwością podglądu i sterowania kamer związanych prowadzoną działalnością,
3. Dyrektora z klawiaturą z możliwością sterowania i podglądu wszystkich kamer,
4. Kierującego Zespołem Ochrony z możliwością sterowania i podglądu wszystkich kamer,
5. WSO posterunek 5 z klawiaturą z możliwością podglądu i sterowania kamer związanych obsługą transportów wartości w rejonie posterunku,
6. Koordynatora transportów wartości z przełącznikiem quad umożliwiającym podgląd z kamer związanych z obsługą transportów wartości w rejonie obrotnicy samochodowej i pomieszczenia przeładunkowego,
7. Mały hol z przełącznikiem quad umożliwiającym podgląd z kamer łącznika B i sali operacyjnej.
3. Cel modernizacji
Podstawowym celem modernizacji systemu CCTV jest spełnienie przez system wymagań rozporządzenia MSWiA z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne. Obecny system nie spełnia wymagań rozporządzenia.
Projekt winien uwzględniać następujące założenia ogólne:
1. jako kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w obiekcie NBP należy traktować kamery w przedskarbcach obserwujące drzwi skarbcowe oraz korytarze izolacyjne,
2. jako miejsca szczególnie zagrożone w obiekcie NBP traktuje się punkty kasowe, gdzie wymagane jest by pole widzenia kamery umożliwiało obserwację klienta od przodu znajdującego się przed punktem kasowym przy warunku jeden punkt jedna kamera (obecnie zainstalowane są kamery w układzie jedna kamera dwa punkty kasowe)
3. zapewnienie okresu archiwizacji nagrań nie krótszego niż 14 dni oraz dla wybranych kamer 60 dni.
Projekt winien obejmować:
1. ułożenie nowego okablowania dla całego systemu z założeniem możliwości docelowego wykorzystywania cyfrowych kamer IP w całym systemie natomiast przejściowo zachowanie możliwości w wyznaczonych punktach wykorzystywania istniejących kamer analogowych spełniających wymagania rozporządzenia,
2. demontaż wskazanych elementów systemu (okablowania, urządzeń itp.),
3. sprawdzenie właściwego oświetlenia ewentualnie projekt zmian celem zapewnienia optymalnego,
4. sprawdzenie optymalnego usytuowania istniejących kamer ewentualne propozycje zmian,
5. sprawdzenie przydatności w nowym systemie istniejących kamer ewentualne propozycje zmian,
6. organizację realizacji modernizacji w sposób zapewniający jak najkrótsze przerwy w pracy systemu (równoległa praca istniejącego i nowego systemu w czasie realizacji modernizacji),
7. osiem stanowisk podglądu z możliwością elastycznego nadawania uprawnień przez administratora w układzie zapewniającym między innymi:
a) monitoring - podgląd na żywo oraz możliwość sterowania wszystkimi kamerami, zarzadzania w zakresie ustawienia na poszczególnych monitorach, podziału itp. możliwości odtwarzania zdarzeń archiwalnych oraz nadrzędności na innymi stanowiskami np. przejecie sterowania,
b) WSO posterunek 5 - podgląd na żywo sterowanie kamerami w zakresie związanym z obsługą transportów wartości,
c) Mały hol - podgląd quad cztery kamery z rejonu komunikacji wejścia na salę operacyjną,
d) Dyrektor - podgląd oraz możliwość sterowania wszystkimi kamerami,
e) Kierujący ZO - podgląd oraz możliwość sterowania wszystkimi kamerami,
f) Naczelnik Wydziału Kasowo - Skrabcowego - podgląd i sterowanie kamerami obejmującymi obszar działania wydziału,
g) Koordynator - podgląd quad cztery kamery z rejonu obrotnicy i pomieszczenia przeładunkowego,
h) Biuro przepustek - podgląd quad cztery kamery dotyczące tego rejonu pracy,
8. zamontowanie urządzeń systemowych w szafie rack 19cal w pomieszczeniu technicznym monitoringu,
9. doposażenie systemu w dodatkowe kamery celem objęcia obserwacją:
a) wszystkich punktów kasowych w układzie jeden punkt jedna kamera - przewidywane dodatkowe 5 kamer stałych,
b) przedskarbca skarbca nocnego - przewidywana 1 kamera stała,
c) korytarzy izolacyjnych skarbca operacyjnego - przewidywane 2 kamery stałe,
d) pomieszczenia przeładunkowego - dodatkowa 1 kamera stała,
e) dachu budynku C - przewidywana 1 zewnętrzna kamera szybkoobrotowa,
f) elewacji od ulicy Jagiellońskiej od strony bankomatu - przewidywana dodatkowa 1 zewnętrzna kamera szybkoobrotowa,
g) od strony biura przepustek 1 kamera stała.
4.Zestawienie minimalnych wymagań projektowanych urządzeń:
1.Dla hybrydowego rejestratora i klawiatury sterującej (opis zawiera część wymagań pozostałe zawierać będzie SIWZ):
1.Dostarczony sprzęt i materiały są komponentami standardowymi dostępnymi w stałej ofercie danego producenta.
2.Uaktualnienia całego nabytego oprogramowania urządzeń są bezpłatnie udostępniane przez producenta przez okres 5 lat od daty podpisania umowy dostawy.
3.System pozwala na rozszerzenie funkcjonalności poprzez uaktualnienie oprogramowania bez potrzeby zmian w strukturze sprzętowej.
4.Zapis obrazów z kamer realizuje hybrydowy cyfrowy rejestrator sieciowy. Wykorzystuje on kompresję typu MPEG4 i-lub H.264 zoptymalizowaną i zaadoptowaną do wykorzystania w profesjonalnych systemach CCTV, dostępną dla każdego obsługiwanego kanału.
5.Rozdzielczość odtwarzanego obrazu wynosi co najmniej 400 TVL
6.Algorytm kompresji i dekompresji zapewnia niezależne definiowanie parametrów pracy dla każdego kanału (wejścia) wideo, z uwzględnieniem ustawienia długości grupy obrazów (I,P i B) lub częstości występowania klatek bazowych dla dokładnego definiowania parametrów przepływności strumienia danych.
7.System obsługuje połączenie sieciowe z wykorzystaniem protokołu TCP-IP i prędkością połączenia 1 GBit na sekundę.
8.System zapewnia podział pakietów protokołu IP na fragmenty o długości mniejszej lub równej MTU lub wysyła pakiety o datagramie (MTU) nie większym niż 1400 bajtów
9.System zapewnia jednoczesne podłączenie kamer analogowych i sieciowych lub wideo serwerów sieciowych rożnych producentów, aby zapewnić możliwość wyboru odpowiedniego rodzaju kamery i uniezależnić się od jednego dostawcy kamer. System ma jednocześnie pełnić funkcję rejestratora cyfrowego i rejestratora sieciowego.
10.System zapewnia lokalny podgląd na żywo i nagrywanie wszystkich podłączonych kamer. Funkcja podglądu bez ograniczeń musi być dostępna również poprzez połączenie sieciowe z rejestratorem. Podgląd obrazów z kamer w żaden sposób nie może wpływać na prowadzoną rejestrację.
11.Rozdzielczość i jakość obrazu jest konfigurowana niezależnie dla każdego kanału (kamery) analogowego i umożliwia wybór rozdzielczości w formacie QCIF, CIF, 2CIF lub 4CIF oraz ustawienie współczynnika kompresji - jakości na dowolną wartość z zakresu od 10 procent do 100 procent najlepszej jakości z krokiem zmian co najmniej 10 procent.
12.Rozdzielczość i jakość obrazu jest konfigurowana niezależnie dla każdej dołączonej kamery sieciowej i zapewnia utrzymanie jakości obrazu oferowaną przez dany model kamery.
13.Prędkość przetwarzania wynosi minimum 50 obrazów na sekundę dla każdej kamery analogowej, niezależnie od liczby podłączonych kamer. Podana prędkość przetwarzania powinna być rozdzielona następująco: dla nagrywania 25 półobrazów na sekundę oraz dla podglądu 25 półobrazów na sekundę.
14.System umożliwia tworzenie wielopoziomowej ochrony dostępu w oparciu o hasła. System umożliwia tworzenie kont pojedynczych użytkowników oraz grup użytkowników z przypisanymi uprawnieniami dostępu. Prawa dostępu powinny co najmniej umożliwić rozróżnienie grup administracyjnych (z dostępem do opcji konfiguracji systemu) oraz definiowanych przez administratora grup użytkowych (dostęp do poszczególnych rejestratorów i kamer, podgląd na żywo oraz dostęp do archiwum, definiowanie akcji takich jak przetwarzanie i wyświetlanie stanów alarmowych, tworzenie kopii zapasowych, drukowanie, eksport sekwencji obrazów)
15. System udostępnia otwarte i opisane interfejsy komunikacyjne. Producent systemu, na żądanie, jest zobowiązany bezpłatnie udostępniać aplikację programową do stworzenia oprogramowania integrującego z innymi systemami.
16. System ma dziennik zdarzeń (rejestr) z zapisem takich zdarzeń jak: alarmy, logowania-wylogowania, zmiany konfiguracji, modyfikacja daty i czasu. Każde zdarzenie powinno być opatrzone datą, czasem, nazwą komputera i nazwą użytkownika.
17. Każdy rejestrator jest wyposażony w co najmniej 2 dyski S-ATA o minimalnej łącznej pojemności 4TB, przeznaczone do profesjonalnej rejestracji obrazów w systemach CCTV.
18. Każdy rejestrator umożliwia podłączenie 16 kamer i jest rozbudowywany do co najmniej 18 kamer przy założeniu wykorzystania maksymalnych parametrów rejestracji tzn. 25 klatek na sek. przy 4CIF z każdej kamery.
19. System zapewnia podłączenie zewnętrznych macierzy dyskowych RAID (co najmniej poziom 5). Zapewnione jest automatyczne tworzenie kopi zapasowych całości lub wybranej części materiału.
20. Prędkość rejestracji, rozdzielczość i jakość jest ustalana jedynie przez administratora niezależnie od parametrów strumieni do podglądu na żywo. Konfiguracja umożliwia zmianę parametrów rejestracji dla każdej kamery niezależnie, w różnych trybach pracy: nagrywanie ciągłe, nagrywanie zgodnie z harmonogramem czasowym oraz nagrywanie pre-alarmowe i alarmowe rożne dla różnych typów zdarzeń alarmowych.
21. Dostępna przestrzeń dyskowa zespołu rejestratorów musi być zorganizowana logicznie w formie odrębnych segmentów (buforów kołowych). Daje to możliwość rejestracji obrazów z różnymi parametrami odnośnie czasu i priorytetu przechowywania zapisu z poszczególnych kamer i zdarzeń. System zapewnia co najmniej 3 bufory kołowe zapisu i co najmniej 3 poziomy (priorytety) zapisu.
22. System zapewnia zmianę parametrów (liczbę klatek) zarejestrowanego już materiału. Oznacza to, że po wcześniej zdefiniowanym czasie, system automatycznie zlikwiduje część zarejestrowanego materiału, pozwalając na wydłużenie okresu archiwizacji Przykładowo: przy normalnej rejestracji prędkość zapisu wynosiła 5 klatek na sek. Po 2 tygodniach należy zachować tylko 1 klatkę (z zapisanych wcześniej 5 klatek, czyli wykasować 4 klatki z już zarejestrowanego materiału).
23. System zapewnia tworzenie bazy danych na wielu dyskach twardych. Baza danych musi mieć strukturę umożliwiająca prawidłową pracę i dostęp do danych na wszystkich sprawnych dyskach w przypadku awarii dowolnego z dysków.
24. Uaktualnienia oprogramowania, zmiany konfiguracji oraz powiększenie przestrzeni dyskowej dostępnej dla bazy danych (np. dodanie dysków twardych wewnątrz rejestratorów) w już działającym systemie nie może w jakikolwiek sposób wpływać na obrazy i dane już zapisane. Wszystkie te obrazy i dane muszą być dostępne dla użytkownika.
25. Transmisja strumieniowa z każdej z podłączonych kamer musi być niezależna od rejestracji oraz w żaden sposób nie może wpływać na proces rejestracji, gdy parametry rejestracji są ustawione na maksymalną rozdzielczość dla kamer analogowych.
26. System obsługuje dynamiczną transmisję strumieniową, w celu optymalizacji obciążenia sieci. W tym celu rozdzielczość obrazów transmitowanych na żywo powinna automatycznie dostosowywać się do rozmiaru (rozdzielczości) okien podglądu, w których wyświetlane są obrazy z poszczególnych kamer przy zachowaniu podziału pakietów protokołu IP na fragmenty o długości mniejszej lub równej MTU lub z zachowaniem funkcjonalności wysyłania pakietów o datagramie (MTU) nie większym niż 1400 bajtów.
27. Opóźnienie obrazu przesyłanego na żywo nie jest większe od 0,3 s, co zapewnia właściwe sterowanie kamerami PTZ.
28. System ma wbudowaną opcję szyfrowania, lub inne zabezpieczenia zapewniające autentyczność rejestrowanych obrazów, tak, aby mogły one stanowić dowód w sądzie.
29. Urządzenia systemu (rejestratory, macierze dysków, krosownice itp.) są dostosowane do montażu w szafie typu Rack 19 cal.
2. Dla monitora 22 cal:
W systemie pracują monitory AG NEOVO RX-W22
Należy zastosować monitory o parametrach nie gorszych od ww.
3. Dla kamery stałej IP:
Kamera powinna być fabrycznie wyposażona w przetwornik obrazu ze skanowaniem progresywnym, obiektyw o zmiennej ogniskowej z funkcją automatycznego ustawiania przysłony, zapewniać czułość 0,6 luksa.
Kamera powinna być wyposażona w port sieci Ethernet 10BASE-T-100BASE-TX i obsługiwać technologię zasilania przez sieć Ethernet zgodną ze standardem IEEE 802.3af.
Kamera powinna dostarczać jednocześnie strumienie wideo w formatach Motion JPEG i H.264 i obsługiwać przynajmniej dwa indywidualnie konfigurowalne strumienie w rozdzielczości HDTV 720p (1280x720) przy 30 klatkach na sekundę, z wykorzystaniem standardu H.264.
Zastosowany standard H.264 obejmuje funkcje zarówno transmisji pojedynczej (unicast) jak i zbiorowej (multicast) i obsługuje stałą wartość transmisji bitów (CBR) oraz zmienną wartość transmisji bitów (VBR).
Kamera powinna obsługiwać funkcję nakładania tekstu, łącznie z synchronizacją daty i czasu przez serwer NTP. Ponadto kamera powinna mieć zdolność nakładania obrazów graficznych i maski prywatności w strumieniu wizyjnym.
Kamera powinna obsługiwać zarówno statyczne adresy IP, jak i te z serwera DHCP oraz protokoły IPv4 i IPv6. Kamera powinna obsługiwać funkcję Quality of Service(QoS).
Kamera powinna zawierać wbudowany serwer sieci Web umożliwiający dostęp do obrazu wideo i konfigurację za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej korzystającej z protokołu HTTP i w pełni obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API (Application Programmers Interface), zapewniając informacje niezbędne do integracji funkcjonalności aplikacji różnych producentów.
Kamera powinna obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API.
Kamera powinna być kompatybilna z zastosowanym systemem rejestracji i podglądu.
Współpraca kamery z system zarządzania sygnału video - stacją podglądową umożliwić powinna zmianę rozdzielczości obrazu wysyłanego z kamery do podglądu, pod wpływem zmiany rozdzielczości obrazu wyświetlanego na stacji podglądowej (np. zmiana z podziału na 16, na obraz z pojedynczej kamery). Funkcjonalność taka pozwalać będzie na zmniejszenie obciążenia sieci ethernetowej oraz zwiększenie wydajności (ilości wyświetlanych kamer) stacji podglądowych.
4. Dla kamery stałej IP Dzień-Noc:
Kamera powinna być fabrycznie wyposażona w przetwornik obrazu ze skanowaniem progresywnym, obiektyw o zmiennej ogniskowej z funkcją automatycznego ustawiania przysłony, obsługiwać funkcję Wide Dynamic Range , tzw. tryb pracy dzień-noc i pracować w warunkach słabego oświetlenia do 0,3 luksa w trybie dziennym i do 0,05 luksa w trybie nocnym przy F1.2.
Kamera powinna być wyposażona w port sieci Ethernet 10BASE-T-100BASE-TX i obsługiwać technologię zasilania przez sieć Ethernet zgodną ze standardem IEEE 802.3af.
Kamera powinna dostarczać jednocześnie strumienie wideo w formatach Motion JPEG i H.264 i obsługiwać przynajmniej dwa indywidualnie konfigurowalne strumienie w rozdzielczości HDTV 720p (1280x720) przy 30 klatkach na sekundę, z wykorzystaniem standardu H.264.
Zastosowany standard H.264 obejmuje funkcje zarówno transmisji pojedynczej (unicast) jak i zbiorowej (multicast) i obsługuje stałą wartość transmisji bitów (CBR) oraz zmienną wartość transmisji bitów (VBR).
Kamera powinna obsługiwać funkcję nakładania tekstu, łącznie z synchronizacją daty i czasu przez serwer NTP. Ponadto kamera powinna mieć zdolność nakładania obrazów graficznych i maski prywatności w strumieniu wizyjnym.
Kamera powinna być wyposażona w funkcję zdalnego ustawiania ostrości za pomocą interfejsu sieciowego oraz funkcjonalność licznika pikseli ułatwiającą dobranie parametrów obrazu w taki sposób by identyfikować rozmiar obiektów za pomocą liczby pikseli lub inną funkcje pozwalającą na realizację podanej funkcjonalności. Funkcjonalność ta umożliwić ma w momencie instalacji kamery, prawidłowe (zgodne z obowiązującymi przepisami) dobranie pola widzenia kamery i rozdzielczości w poszczególnych miejscach.
Kamera powinna obsługiwać zarówno statyczne adresy IP, jak i te z serwera DHCP oraz protokoły IPv4 i IPv6. Kamera powinna obsługiwać funkcję Quality of Service(QoS).
Kamera powinna zawierać wbudowany serwer sieci Web umożliwiający dostęp do obrazu wideo i konfigurację za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej korzystającej z protokołu HTTP i w pełni obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API (Application Programmers Interface), zapewniając informacje niezbędne do integracji funkcjonalności aplikacji różnych producentów.
Kamera powinna obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API.
Kamera powinna być kompatybilna z zastosowanym systemem rejestracji i podglądu
Współpraca kamery z system zarządzania sygnału video - stacją podglądową umożliwić powinna zmianę rozdzielczości obrazu wysyłanego z kamery do podglądu, pod wpływem zmiany rozdzielczości obrazu wyświetlanego na stacji podglądowej (np. zmiana z podziału na 16, na obraz z pojedynczej kamery). Funkcjonalność taka pozwalać będzie na zmniejszenie obciążenia sieci ethernetowej oraz zwiększenie wydajności (ilości wyświetlanych kamer) stacji podglądowych
5. Dla kamery szybkoobrotowej IP:
Kamera powinna być fabrycznie wyposażona w obudowę wykonaną w całości z metalu zgodną z IP52 (w przypadku kamery wewnętrznej) lub IP 66 (w przypadku kamery zewnętrznej), przetwornik obrazu ze progresywnym skanowaniem, 18-krotny zoom optyczny, funkcjonalność umożliwiającą pracę w trybie dzień-noc i przekazywać obraz przy natężeniu światła do 0,74 luksa w trybie dziennym i do 0,04 luksa w trybie nocnym.
Kamera powinna być wyposażona w port sieci Ethernet 10BASE-T-100BASE-TX i obsługiwać technologię zasilania przez sieć Ethernet zgodną ze standardem IEEE 802.3at (High PoE).
Kamera powinna dostarczać jednocześnie strumienie wideo w formatach Motion JPEG i H.264 i obsługiwać przynajmniej dwa indywidualnie konfigurowalne strumienie w rozdzielczości HDTV 720p (1280x720) przy 30 klatkach na sekundę, z wykorzystaniem standardu H.264.
Zastosowany standard H.264 obejmuje funkcje zarówno transmisji pojedynczej (unicast) jak i zbiorowej (multicast) i obsługuje stałą wartość transmisji bitów (CBR) oraz zmienną wartość transmisji bitów (VBR).
Kamera powinna obsługiwać funkcję nakładania tekstu, łącznie z synchronizacją daty i czasu przez serwer NTP. Ponadto kamera powinna mieć zdolność nakładania obrazów graficznych i maski prywatności w strumieniu wizyjnym.
Kamera powinna obsługiwać zarówno statyczne adresy IP, jak i te z serwera DHCP oraz protokoły IPv4 i IPv6. Kamera powinna obsługiwać funkcję Quality of Service(QoS).
Kamera powinna zawierać wbudowany serwer sieci Web umożliwiający dostęp do obrazu wideo i konfigurację za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej korzystającej z protokołu HTTP i w pełni obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API (Application Programmers Interface), zapewniając informacje niezbędne do integracji funkcjonalności aplikacji różnych producentów.
Kamera powinna obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API.
Kamera posiadać powinna odpowiednie akcesoria montażowe, wysięgniki itp. umożliwiające odpowiedni montaż w zależności od lokalizacji
Kamera powinna być kompatybilna z zastosowanym systemem rejestracji i podglądu
Współpraca kamery z systemem zarządzania sygnału video - stacją podglądową umożliwić powinna zmianę rozdzielczości obrazu wysyłanego z kamery do podglądu, pod wpływem zmiany rozdzielczości obrazu wyświetlanego na stacji podglądowej (np. zmiana z podziału na 16, na obraz z pojedynczej kamery). Funkcjonalność taka pozwalać będzie na zmniejszenie obciążenia sieci ethernetowej oraz zwiększenie wydajności (ilości wyświetlanych kamer) stacji podglądowych.
Powyższe wymagania odnośnie urządzeń należy traktować jako wymagania minimalne, Zamawiający dopuszcza, aby powyższe urządzenia spełniały wymagania wyższe niż określono w tabelach, za wyjątkiem wielkości monitorów, które określono precyzyjnie ze względu na ograniczenia związane z wielkością ściany oraz mebli w których będą umiejscowione.
6. Dokumentacja projektowo - kosztorysowa:
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej obejmować będzie:
1. Projekt wykonawczy,
2. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru zawierającą między innymi szczegółowy opis sposobu realizacji zapewniającego jak najkrótsze przerwy w pracy systemu (równoległa praca istniejącego systemu i nowego w czasie realizacji modernizacji),
3. Kosztorys inwestorski,
4. Przedmiar robót
Podstawą wykonania dokumentacji jest niniejszy opis przedmiotu zamówienia, normy i obowiązujące przepisy, w tym:
- Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2010 Nr 113 poz. 759 ze zm.),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne (Dz. U. Nr 166, poz. 1128),
- ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 145 poz. 1221 ze zm.) oraz aktami wykonawczymi,
- Standard zabezpieczeń technicznych stosowanych w ochronie osób, mienia i informacji w Narodowym Banku Polskim,
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202 poz. 2072),
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowania kosztów robót budowlanych określonych w programie użytkowym (Dz. U. Nr 130 poz. 1389),
- Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jednolity Dz. U. z 2009 r. Nr 178 poz. 1380 ze zm.),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz. 719),
5. Wymagania dotyczące opracowania dokumentacji
a) Inwentaryzację dla celów projektowych wykonać w oparciu o pomiary z natury i dokumentację, która jest w posiadaniu Inwestora.
b) Dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać i przekazać w formie papierowej w ilościach:
- projekt wykonawczy - 4 egz.
- kosztorys inwestorski - 2 egz.
- przedmiar robót - 4 egz.
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - 4 egz.
c) Dokumentację przekazać należy kompletną (zaopatrzoną w klauzulę kompletności),
d) Wszystkie elementy dokumentacji na nośnikach elektronicznych należy zapisać na płytach CD-DVD, wszystkie płyty CD-DVD muszą być przekazane w takich samych, jednolitych, standardowych, trwałych opakowaniach (nie dopuszcza się kopert),
e) Dokumentację na płytach CD-DVD należy wykonać w dwóch wersjach: przetargowej w plikach pdf oraz źródłowej. Projekty wykonawcze w wersji źródłowej sporządzić w systemie CorelDRAW.
f) Kosztorysy inwestorskie wykonać metodą szczegółową w pierwszej kolejności w oparciu o KNR, a następnie kalkulacje własne. Dokumentację kosztorysową dostarczyć również na płycie CD-DVD, zapisaną w programie NORMA PRO.
Dokumentację należy uzgadniać na bieżąco z Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 111502

Data publikacji: 2012-04-10

Nazwa:
Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Bydgoszczy

Ulica: ul. Jagiellońska 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Bydgoszcz

Kod pocztowy: 85-950

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3268200

Numer faxu: 052 3268309

Adres strony internetowej: www.nbp.pl

Regon: 00000222300065

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Bank Centralny

Inny rodzaj zamawiającego: Bank Centralny

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej modernizacji systemu dozoru telewizyjnego (CCTV).

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej modernizacji systemu dozoru telewizyjnego (CCTV) w zakresie dostosowania do rozporządzenia MSWiA z dnia 7 września 2010 r. (Dz.U. nr 166, poz. 1128) w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne zwanego dalej rozporządzeniem. Obecny system nie spełnia wymagań rozporządzenia.
2. Część techniczna
2.1. Opis istniejącego systemu
Obecny system telewizji dozorowej zwany dalej CCTV bazuje na 64 kamerach w tym: 7 zewnętrznych obrotowych, 6 zewnętrznych stałych, 3 wewnętrzne obrotowych i 48 wewnętrznych stałych, podłączonych do 4 szt. multiplekserów z rejestratorem cyfrowym typu DM-DS2PD160-16 (z zewnętrzną klawiaturą sterującą typu DM-KBS3A), 4 macierzy dyskowych typu INFORTREND A12U-G2421-M2 o pojemności 2TB każda oraz krosownicy Ernitec Systemu 1000M model 1208M 2 szt. z zastosowaniem wyniesionych pięciu stanowisk odbiorczych sterowanych za pomocą klawiatur Ernitec model 1504M. W systemie pracuje komputer klasy PC zlokalizowany w budynku A na II piętrze w Zespole Ochrony umożliwiający zarządzanie systemem CCTV z wykorzystaniem połączenia sieciowego LAN. System pracuje w obiekcie od 1996r. w 2003 r. podlegał modernizacji polegającej na rozbudowie z systemu 32 kamerowego na 64 kamerowy, w 2006 r. został zmodernizowany w zakresie zmiany zapisu magnetowidowego na zapis z wykorzystaniem rejestratorów cyfrowych, następnie w 2008 r. wymieniono część wyeksploatowanych monitorów i kamer. Ostatnią modernizację wykonano w 2010 r. i polegała ona na wymianie części monitorów na monitory LCD.
Podstawowe elementy systemu CCTV:
Kamery wewnętrzne:
Jako wewnętrzne kamery stałe w ilości 48 szt. zastosowano odpowiednio:
- 27 szt. Panasonic WV-CP 240-480 z 2003 r.
- 19 szt. Siemens CCBC 1337-LP-MP w tym 14 szt. z 2006 r. i pozostałe z 2008 r.
- 1 szt. Aritech EV-500-MPAW z 2003 r.
- 1 szt. Novus z 2011 r.
Ponadto do obserwacji sali operacyjnej i jej otoczenia zastosowano 3 kamery szybkoobrotowe typu Orion -2-CL-22X-IC z 2008 r.
Kamery zewnętrzne:
Na zewnątrz obiektu występuje 6 kamer stałych w obudowach zewnętrznych w tym 5 szt. Panasonic WV-CP 240-480 z 2003 r. i 1szt. Samsung SCC-B 2335 z 2011 r.
Do obserwacji otoczenia zewnętrznego obiektu zastosowano także 7 szt. szybkoobrotowych kamer w tym 5szt. Orion -2-CL-22X-OPH z 2008 r. w i 2 szt. Saturn z 2003 r.
Monitory:
Obiekt wyposażono w 16 monitorów w tym 14 szt. LCD typu AG NEOVO RX-W22 z 2010 r. z czego zainstalowano szt. 8 w monitoringu po dwie sztuki na stanowisku WSO i Koordynatora oraz po jednej sztuce na stanowisku Kierującego ZO, Naczelnika Wydziału Kasowo - Skarbcowego, 2szt. Panasonic WV-CK 1420 z czego 1szt. na stanowisku w małym holu oraz 1szt. w pomieszczeniu technicznym monitoringu dla potrzeb administratora systemu.
Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe:
Dla kamer zewnętrznych zastosowano ograniczniki przepięć na przewodach wizyjnych.
Stanowiska obsługi:
System obsługiwany jest przez siedem stanowisk odbioru i tak stanowisko:
1. Monitoringu z klawiaturą z podglądem całości oraz priorytetem sterowania wszystkimi kamerami obrotowymi,
2. Naczelnika Wydziału Kasowo - Skarbcowego z klawiaturą z możliwością podglądu i sterowania kamer związanych prowadzoną działalnością,
3. Dyrektora z klawiaturą z możliwością sterowania i podglądu wszystkich kamer,
4. Kierującego Zespołem Ochrony z możliwością sterowania i podglądu wszystkich kamer,
5. WSO posterunek 5 z klawiaturą z możliwością podglądu i sterowania kamer związanych obsługą transportów wartości w rejonie posterunku,
6. Koordynatora transportów wartości z przełącznikiem quad umożliwiającym podgląd z kamer związanych z obsługą transportów wartości w rejonie obrotnicy samochodowej i pomieszczenia przeładunkowego,
7. Mały hol z przełącznikiem quad umożliwiającym podgląd z kamer łącznika B i sali operacyjnej.
3. Cel modernizacji
Podstawowym celem modernizacji systemu CCTV jest spełnienie przez system wymagań rozporządzenia MSWiA z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne. Obecny system nie spełnia wymagań rozporządzenia.
Projekt winien uwzględniać następujące założenia ogólne:
1. jako kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w obiekcie NBP należy traktować kamery w przedskarbcach obserwujące drzwi skarbcowe oraz korytarze izolacyjne,
2. jako miejsca szczególnie zagrożone w obiekcie NBP traktuje się punkty kasowe, gdzie wymagane jest by pole widzenia kamery umożliwiało obserwację klienta od przodu znajdującego się przed punktem kasowym przy warunku jeden punkt jedna kamera (obecnie zainstalowane są kamery w układzie jedna kamera dwa punkty kasowe)
3. zapewnienie okresu archiwizacji nagrań nie krótszego niż 14 dni oraz dla wybranych kamer 60 dni.
Projekt winien obejmować:
1. ułożenie nowego okablowania dla całego systemu z założeniem możliwości docelowego wykorzystywania cyfrowych kamer IP w całym systemie natomiast przejściowo zachowanie możliwości w wyznaczonych punktach wykorzystywania istniejących kamer analogowych spełniających wymagania rozporządzenia,
2. demontaż wskazanych elementów systemu (okablowania, urządzeń itp.),
3. sprawdzenie właściwego oświetlenia ewentualnie projekt zmian celem zapewnienia optymalnego,
4. sprawdzenie optymalnego usytuowania istniejących kamer ewentualne propozycje zmian,
5. sprawdzenie przydatności w nowym systemie istniejących kamer ewentualne propozycje zmian,
6. organizację realizacji modernizacji w sposób zapewniający jak najkrótsze przerwy w pracy systemu (równoległa praca istniejącego i nowego systemu w czasie realizacji modernizacji),
7. osiem stanowisk podglądu z możliwością elastycznego nadawania uprawnień przez administratora w układzie zapewniającym między innymi:
a) monitoring - podgląd na żywo oraz możliwość sterowania wszystkimi kamerami, zarzadzania w zakresie ustawienia na poszczególnych monitorach, podziału itp. możliwości odtwarzania zdarzeń archiwalnych oraz nadrzędności na innymi stanowiskami np. przejecie sterowania,
b) WSO posterunek 5 - podgląd na żywo sterowanie kamerami w zakresie związanym z obsługą transportów wartości,
c) Mały hol - podgląd quad cztery kamery z rejonu komunikacji wejścia na salę operacyjną,
d) Dyrektor - podgląd oraz możliwość sterowania wszystkimi kamerami,
e) Kierujący ZO - podgląd oraz możliwość sterowania wszystkimi kamerami,
f) Naczelnik Wydziału Kasowo - Skrabcowego - podgląd i sterowanie kamerami obejmującymi obszar działania wydziału,
g) Koordynator - podgląd quad cztery kamery z rejonu obrotnicy i pomieszczenia przeładunkowego,
h) Biuro przepustek - podgląd quad cztery kamery dotyczące tego rejonu pracy,
8. zamontowanie urządzeń systemowych w szafie rack 19cal w pomieszczeniu technicznym monitoringu,
9. doposażenie systemu w dodatkowe kamery celem objęcia obserwacją:
a) wszystkich punktów kasowych w układzie jeden punkt jedna kamera - przewidywane dodatkowe 5 kamer stałych,
b) przedskarbca skarbca nocnego - przewidywana 1 kamera stała,
c) korytarzy izolacyjnych skarbca operacyjnego - przewidywane 2 kamery stałe,
d) pomieszczenia przeładunkowego - dodatkowa 1 kamera stała,
e) dachu budynku C - przewidywana 1 zewnętrzna kamera szybkoobrotowa,
f) elewacji od ulicy Jagiellońskiej od strony bankomatu - przewidywana dodatkowa 1 zewnętrzna kamera szybkoobrotowa,
g) od strony biura przepustek 1 kamera stała.
4.Zestawienie minimalnych wymagań projektowanych urządzeń:
1.Dla hybrydowego rejestratora i klawiatury sterującej (opis zawiera część wymagań pozostałe zawierać będzie SIWZ):
1.Dostarczony sprzęt i materiały są komponentami standardowymi dostępnymi w stałej ofercie danego producenta.
2.Uaktualnienia całego nabytego oprogramowania urządzeń są bezpłatnie udostępniane przez producenta przez okres 5 lat od daty podpisania umowy dostawy.
3.System pozwala na rozszerzenie funkcjonalności poprzez uaktualnienie oprogramowania bez potrzeby zmian w strukturze sprzętowej.
4.Zapis obrazów z kamer realizuje hybrydowy cyfrowy rejestrator sieciowy. Wykorzystuje on kompresję typu MPEG4 i-lub H.264 zoptymalizowaną i zaadoptowaną do wykorzystania w profesjonalnych systemach CCTV, dostępną dla każdego obsługiwanego kanału.
5.Rozdzielczość odtwarzanego obrazu wynosi co najmniej 400 TVL
6.Algorytm kompresji i dekompresji zapewnia niezależne definiowanie parametrów pracy dla każdego kanału (wejścia) wideo, z uwzględnieniem ustawienia długości grupy obrazów (I,P i B) lub częstości występowania klatek bazowych dla dokładnego definiowania parametrów przepływności strumienia danych.
7.System obsługuje połączenie sieciowe z wykorzystaniem protokołu TCP-IP i prędkością połączenia 1 GBit na sekundę.
8.System zapewnia podział pakietów protokołu IP na fragmenty o długości mniejszej lub równej MTU lub wysyła pakiety o datagramie (MTU) nie większym niż 1400 bajtów
9.System zapewnia jednoczesne podłączenie kamer analogowych i sieciowych lub wideo serwerów sieciowych rożnych producentów, aby zapewnić możliwość wyboru odpowiedniego rodzaju kamery i uniezależnić się od jednego dostawcy kamer. System ma jednocześnie pełnić funkcję rejestratora cyfrowego i rejestratora sieciowego.
10.System zapewnia lokalny podgląd na żywo i nagrywanie wszystkich podłączonych kamer. Funkcja podglądu bez ograniczeń musi być dostępna również poprzez połączenie sieciowe z rejestratorem. Podgląd obrazów z kamer w żaden sposób nie może wpływać na prowadzoną rejestrację.
11.Rozdzielczość i jakość obrazu jest konfigurowana niezależnie dla każdego kanału (kamery) analogowego i umożliwia wybór rozdzielczości w formacie QCIF, CIF, 2CIF lub 4CIF oraz ustawienie współczynnika kompresji - jakości na dowolną wartość z zakresu od 10 procent do 100 procent najlepszej jakości z krokiem zmian co najmniej 10 procent.
12.Rozdzielczość i jakość obrazu jest konfigurowana niezależnie dla każdej dołączonej kamery sieciowej i zapewnia utrzymanie jakości obrazu oferowaną przez dany model kamery.
13.Prędkość przetwarzania wynosi minimum 50 obrazów na sekundę dla każdej kamery analogowej, niezależnie od liczby podłączonych kamer. Podana prędkość przetwarzania powinna być rozdzielona następująco: dla nagrywania 25 półobrazów na sekundę oraz dla podglądu 25 półobrazów na sekundę.
14.System umożliwia tworzenie wielopoziomowej ochrony dostępu w oparciu o hasła. System umożliwia tworzenie kont pojedynczych użytkowników oraz grup użytkowników z przypisanymi uprawnieniami dostępu. Prawa dostępu powinny co najmniej umożliwić rozróżnienie grup administracyjnych (z dostępem do opcji konfiguracji systemu) oraz definiowanych przez administratora grup użytkowych (dostęp do poszczególnych rejestratorów i kamer, podgląd na żywo oraz dostęp do archiwum, definiowanie akcji takich jak przetwarzanie i wyświetlanie stanów alarmowych, tworzenie kopii zapasowych, drukowanie, eksport sekwencji obrazów)
15. System udostępnia otwarte i opisane interfejsy komunikacyjne. Producent systemu, na żądanie, jest zobowiązany bezpłatnie udostępniać aplikację programową do stworzenia oprogramowania integrującego z innymi systemami.
16. System ma dziennik zdarzeń (rejestr) z zapisem takich zdarzeń jak: alarmy, logowania-wylogowania, zmiany konfiguracji, modyfikacja daty i czasu. Każde zdarzenie powinno być opatrzone datą, czasem, nazwą komputera i nazwą użytkownika.
17. Każdy rejestrator jest wyposażony w co najmniej 2 dyski S-ATA o minimalnej łącznej pojemności 4TB, przeznaczone do profesjonalnej rejestracji obrazów w systemach CCTV.
18. Każdy rejestrator umożliwia podłączenie 16 kamer i jest rozbudowywany do co najmniej 18 kamer przy założeniu wykorzystania maksymalnych parametrów rejestracji tzn. 25 klatek na sek. przy 4CIF z każdej kamery.
19. System zapewnia podłączenie zewnętrznych macierzy dyskowych RAID (co najmniej poziom 5). Zapewnione jest automatyczne tworzenie kopi zapasowych całości lub wybranej części materiału.
20. Prędkość rejestracji, rozdzielczość i jakość jest ustalana jedynie przez administratora niezależnie od parametrów strumieni do podglądu na żywo. Konfiguracja umożliwia zmianę parametrów rejestracji dla każdej kamery niezależnie, w różnych trybach pracy: nagrywanie ciągłe, nagrywanie zgodnie z harmonogramem czasowym oraz nagrywanie pre-alarmowe i alarmowe rożne dla różnych typów zdarzeń alarmowych.
21. Dostępna przestrzeń dyskowa zespołu rejestratorów musi być zorganizowana logicznie w formie odrębnych segmentów (buforów kołowych). Daje to możliwość rejestracji obrazów z różnymi parametrami odnośnie czasu i priorytetu przechowywania zapisu z poszczególnych kamer i zdarzeń. System zapewnia co najmniej 3 bufory kołowe zapisu i co najmniej 3 poziomy (priorytety) zapisu.
22. System zapewnia zmianę parametrów (liczbę klatek) zarejestrowanego już materiału. Oznacza to, że po wcześniej zdefiniowanym czasie, system automatycznie zlikwiduje część zarejestrowanego materiału, pozwalając na wydłużenie okresu archiwizacji Przykładowo: przy normalnej rejestracji prędkość zapisu wynosiła 5 klatek na sek. Po 2 tygodniach należy zachować tylko 1 klatkę (z zapisanych wcześniej 5 klatek, czyli wykasować 4 klatki z już zarejestrowanego materiału).
23. System zapewnia tworzenie bazy danych na wielu dyskach twardych. Baza danych musi mieć strukturę umożliwiająca prawidłową pracę i dostęp do danych na wszystkich sprawnych dyskach w przypadku awarii dowolnego z dysków.
24. Uaktualnienia oprogramowania, zmiany konfiguracji oraz powiększenie przestrzeni dyskowej dostępnej dla bazy danych (np. dodanie dysków twardych wewnątrz rejestratorów) w już działającym systemie nie może w jakikolwiek sposób wpływać na obrazy i dane już zapisane. Wszystkie te obrazy i dane muszą być dostępne dla użytkownika.
25. Transmisja strumieniowa z każdej z podłączonych kamer musi być niezależna od rejestracji oraz w żaden sposób nie może wpływać na proces rejestracji, gdy parametry rejestracji są ustawione na maksymalną rozdzielczość dla kamer analogowych.
26. System obsługuje dynamiczną transmisję strumieniową, w celu optymalizacji obciążenia sieci. W tym celu rozdzielczość obrazów transmitowanych na żywo powinna automatycznie dostosowywać się do rozmiaru (rozdzielczości) okien podglądu, w których wyświetlane są obrazy z poszczególnych kamer przy zachowaniu podziału pakietów protokołu IP na fragmenty o długości mniejszej lub równej MTU lub z zachowaniem funkcjonalności wysyłania pakietów o datagramie (MTU) nie większym niż 1400 bajtów.
27. Opóźnienie obrazu przesyłanego na żywo nie jest większe od 0,3 s, co zapewnia właściwe sterowanie kamerami PTZ.
28. System ma wbudowaną opcję szyfrowania, lub inne zabezpieczenia zapewniające autentyczność rejestrowanych obrazów, tak, aby mogły one stanowić dowód w sądzie.
29. Urządzenia systemu (rejestratory, macierze dysków, krosownice itp.) są dostosowane do montażu w szafie typu Rack 19 cal.
2. Dla monitora 22 cal:
W systemie pracują monitory AG NEOVO RX-W22
Należy zastosować monitory o parametrach nie gorszych od ww.
3. Dla kamery stałej IP:
Kamera powinna być fabrycznie wyposażona w przetwornik obrazu ze skanowaniem progresywnym, obiektyw o zmiennej ogniskowej z funkcją automatycznego ustawiania przysłony, zapewniać czułość 0,6 luksa.
Kamera powinna być wyposażona w port sieci Ethernet 10BASE-T-100BASE-TX i obsługiwać technologię zasilania przez sieć Ethernet zgodną ze standardem IEEE 802.3af.
Kamera powinna dostarczać jednocześnie strumienie wideo w formatach Motion JPEG i H.264 i obsługiwać przynajmniej dwa indywidualnie konfigurowalne strumienie w rozdzielczości HDTV 720p (1280x720) przy 30 klatkach na sekundę, z wykorzystaniem standardu H.264.
Zastosowany standard H.264 obejmuje funkcje zarówno transmisji pojedynczej (unicast) jak i zbiorowej (multicast) i obsługuje stałą wartość transmisji bitów (CBR) oraz zmienną wartość transmisji bitów (VBR).
Kamera powinna obsługiwać funkcję nakładania tekstu, łącznie z synchronizacją daty i czasu przez serwer NTP. Ponadto kamera powinna mieć zdolność nakładania obrazów graficznych i maski prywatności w strumieniu wizyjnym.
Kamera powinna obsługiwać zarówno statyczne adresy IP, jak i te z serwera DHCP oraz protokoły IPv4 i IPv6. Kamera powinna obsługiwać funkcję Quality of Service(QoS).
Kamera powinna zawierać wbudowany serwer sieci Web umożliwiający dostęp do obrazu wideo i konfigurację za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej korzystającej z protokołu HTTP i w pełni obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API (Application Programmers Interface), zapewniając informacje niezbędne do integracji funkcjonalności aplikacji różnych producentów.
Kamera powinna obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API.
Kamera powinna być kompatybilna z zastosowanym systemem rejestracji i podglądu.
Współpraca kamery z system zarządzania sygnału video - stacją podglądową umożliwić powinna zmianę rozdzielczości obrazu wysyłanego z kamery do podglądu, pod wpływem zmiany rozdzielczości obrazu wyświetlanego na stacji podglądowej (np. zmiana z podziału na 16, na obraz z pojedynczej kamery). Funkcjonalność taka pozwalać będzie na zmniejszenie obciążenia sieci ethernetowej oraz zwiększenie wydajności (ilości wyświetlanych kamer) stacji podglądowych.
4. Dla kamery stałej IP Dzień-Noc:
Kamera powinna być fabrycznie wyposażona w przetwornik obrazu ze skanowaniem progresywnym, obiektyw o zmiennej ogniskowej z funkcją automatycznego ustawiania przysłony, obsługiwać funkcję Wide Dynamic Range , tzw. tryb pracy dzień-noc i pracować w warunkach słabego oświetlenia do 0,3 luksa w trybie dziennym i do 0,05 luksa w trybie nocnym przy F1.2.
Kamera powinna być wyposażona w port sieci Ethernet 10BASE-T-100BASE-TX i obsługiwać technologię zasilania przez sieć Ethernet zgodną ze standardem IEEE 802.3af.
Kamera powinna dostarczać jednocześnie strumienie wideo w formatach Motion JPEG i H.264 i obsługiwać przynajmniej dwa indywidualnie konfigurowalne strumienie w rozdzielczości HDTV 720p (1280x720) przy 30 klatkach na sekundę, z wykorzystaniem standardu H.264.
Zastosowany standard H.264 obejmuje funkcje zarówno transmisji pojedynczej (unicast) jak i zbiorowej (multicast) i obsługuje stałą wartość transmisji bitów (CBR) oraz zmienną wartość transmisji bitów (VBR).
Kamera powinna obsługiwać funkcję nakładania tekstu, łącznie z synchronizacją daty i czasu przez serwer NTP. Ponadto kamera powinna mieć zdolność nakładania obrazów graficznych i maski prywatności w strumieniu wizyjnym.
Kamera powinna być wyposażona w funkcję zdalnego ustawiania ostrości za pomocą interfejsu sieciowego oraz funkcjonalność licznika pikseli ułatwiającą dobranie parametrów obrazu w taki sposób by identyfikować rozmiar obiektów za pomocą liczby pikseli lub inną funkcje pozwalającą na realizację podanej funkcjonalności. Funkcjonalność ta umożliwić ma w momencie instalacji kamery, prawidłowe (zgodne z obowiązującymi przepisami) dobranie pola widzenia kamery i rozdzielczości w poszczególnych miejscach.
Kamera powinna obsługiwać zarówno statyczne adresy IP, jak i te z serwera DHCP oraz protokoły IPv4 i IPv6. Kamera powinna obsługiwać funkcję Quality of Service(QoS).
Kamera powinna zawierać wbudowany serwer sieci Web umożliwiający dostęp do obrazu wideo i konfigurację za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej korzystającej z protokołu HTTP i w pełni obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API (Application Programmers Interface), zapewniając informacje niezbędne do integracji funkcjonalności aplikacji różnych producentów.
Kamera powinna obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API.
Kamera powinna być kompatybilna z zastosowanym systemem rejestracji i podglądu
Współpraca kamery z system zarządzania sygnału video - stacją podglądową umożliwić powinna zmianę rozdzielczości obrazu wysyłanego z kamery do podglądu, pod wpływem zmiany rozdzielczości obrazu wyświetlanego na stacji podglądowej (np. zmiana z podziału na 16, na obraz z pojedynczej kamery). Funkcjonalność taka pozwalać będzie na zmniejszenie obciążenia sieci ethernetowej oraz zwiększenie wydajności (ilości wyświetlanych kamer) stacji podglądowych
5. Dla kamery szybkoobrotowej IP:
Kamera powinna być fabrycznie wyposażona w obudowę wykonaną w całości z metalu zgodną z IP52 (w przypadku kamery wewnętrznej) lub IP 66 (w przypadku kamery zewnętrznej), przetwornik obrazu ze progresywnym skanowaniem, 18-krotny zoom optyczny, funkcjonalność umożliwiającą pracę w trybie dzień-noc i przekazywać obraz przy natężeniu światła do 0,74 luksa w trybie dziennym i do 0,04 luksa w trybie nocnym.
Kamera powinna być wyposażona w port sieci Ethernet 10BASE-T-100BASE-TX i obsługiwać technologię zasilania przez sieć Ethernet zgodną ze standardem IEEE 802.3at (High PoE).
Kamera powinna dostarczać jednocześnie strumienie wideo w formatach Motion JPEG i H.264 i obsługiwać przynajmniej dwa indywidualnie konfigurowalne strumienie w rozdzielczości HDTV 720p (1280x720) przy 30 klatkach na sekundę, z wykorzystaniem standardu H.264.
Zastosowany standard H.264 obejmuje funkcje zarówno transmisji pojedynczej (unicast) jak i zbiorowej (multicast) i obsługuje stałą wartość transmisji bitów (CBR) oraz zmienną wartość transmisji bitów (VBR).
Kamera powinna obsługiwać funkcję nakładania tekstu, łącznie z synchronizacją daty i czasu przez serwer NTP. Ponadto kamera powinna mieć zdolność nakładania obrazów graficznych i maski prywatności w strumieniu wizyjnym.
Kamera powinna obsługiwać zarówno statyczne adresy IP, jak i te z serwera DHCP oraz protokoły IPv4 i IPv6. Kamera powinna obsługiwać funkcję Quality of Service(QoS).
Kamera powinna zawierać wbudowany serwer sieci Web umożliwiający dostęp do obrazu wideo i konfigurację za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej korzystającej z protokołu HTTP i w pełni obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API (Application Programmers Interface), zapewniając informacje niezbędne do integracji funkcjonalności aplikacji różnych producentów.
Kamera powinna obsługiwać otwarty i opublikowany interfejs API.
Kamera posiadać powinna odpowiednie akcesoria montażowe, wysięgniki itp. umożliwiające odpowiedni montaż w zależności od lokalizacji
Kamera powinna być kompatybilna z zastosowanym systemem rejestracji i podglądu
Współpraca kamery z systemem zarządzania sygnału video - stacją podglądową umożliwić powinna zmianę rozdzielczości obrazu wysyłanego z kamery do podglądu, pod wpływem zmiany rozdzielczości obrazu wyświetlanego na stacji podglądowej (np. zmiana z podziału na 16, na obraz z pojedynczej kamery). Funkcjonalność taka pozwalać będzie na zmniejszenie obciążenia sieci ethernetowej oraz zwiększenie wydajności (ilości wyświetlanych kamer) stacji podglądowych.
Powyższe wymagania odnośnie urządzeń należy traktować jako wymagania minimalne, Zamawiający dopuszcza, aby powyższe urządzenia spełniały wymagania wyższe niż określono w tabelach, za wyjątkiem wielkości monitorów, które określono precyzyjnie ze względu na ograniczenia związane z wielkością ściany oraz mebli w których będą umiejscowione.
6. Dokumentacja projektowo - kosztorysowa:
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej obejmować będzie:
1. Projekt wykonawczy,
2. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru zawierającą między innymi szczegółowy opis sposobu realizacji zapewniającego jak najkrótsze przerwy w pracy systemu (równoległa praca istniejącego systemu i nowego w czasie realizacji modernizacji),
3. Kosztorys inwestorski,
4. Przedmiar robót
Podstawą wykonania dokumentacji jest niniejszy opis przedmiotu zamówienia, normy i obowiązujące przepisy, w tym:
- Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2010 Nr 113 poz. 759 ze zm.),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców i inne jednostki organizacyjne (Dz. U. Nr 166, poz. 1128),
- ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 145 poz. 1221 ze zm.) oraz aktami wykonawczymi,
- Standard zabezpieczeń technicznych stosowanych w ochronie osób, mienia i informacji w Narodowym Banku Polskim,
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. Nr 202 poz. 2072),
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowania kosztów robót budowlanych określonych w programie użytkowym (Dz. U. Nr 130 poz. 1389),
- Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (tekst jednolity Dz. U. z 2009 r. Nr 178 poz. 1380 ze zm.),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz. 719),
5. Wymagania dotyczące opracowania dokumentacji
a) Inwentaryzację dla celów projektowych wykonać w oparciu o pomiary z natury i dokumentację, która jest w posiadaniu Inwestora.
b) Dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać i przekazać w formie papierowej w ilościach:
- projekt wykonawczy - 4 egz.
- kosztorys inwestorski - 2 egz.
- przedmiar robót - 4 egz.
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - 4 egz.
c) Dokumentację przekazać należy kompletną (zaopatrzoną w klauzulę kompletności),
d) Wszystkie elementy dokumentacji na nośnikach elektronicznych należy zapisać na płytach CD-DVD, wszystkie płyty CD-DVD muszą być przekazane w takich samych, jednolitych, standardowych, trwałych opakowaniach (nie dopuszcza się kopert),
e) Dokumentację na płytach CD-DVD należy wykonać w dwóch wersjach: przetargowej w plikach pdf oraz źródłowej. Projekty wykonawcze w wersji źródłowej sporządzić w systemie CorelDRAW.
f) Kosztorysy inwestorskie wykonać metodą szczegółową w pierwszej kolejności w oparciu o KNR, a następnie kalkulacje własne. Dokumentację kosztorysową dostarczyć również na płycie CD-DVD, zapisaną w programie NORMA PRO.
Dokumentację należy uzgadniać na bieżąco z Zamawiającym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie ustanawia obowiązku wnoszenia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie, iż posiada koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie technicznej ochrony osób i mienia, a pracownicy przewidziani do realizacji projektu posiadają licencje pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia (j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221 ze zm.)

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca jest zobowiązany wykazać, że posiada wiedzę i doświadczenie polegające na należytym wykonaniu w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednego zamówienia () umowy, których przedmiot obejmował sporządzenie dokumentacji projektowo kosztorysowej wykonania lub modernizacji systemu dozoru telewizyjnego CCTV, o wartości brutto zrealizowanego zamówienia nie mniejszej niż 20.000,00 PLN
W przypadku, gdy rozliczenie pomiędzy wykonawcą a odbiorcą (zleceniodawcą) za wykonane zamówienie (umowę) zostało dokonane w innej walucie niż w złotych polskich, zamawiający dokona przeliczenia wartości wykonanych zamówień (umów) w innej walucie na złote polskie - na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
Zamawiający nie przewiduje możliwości realizacji zamówienia z udziałem podwykonawców. Wykazania wiedzy i doświadczenia wykonawca winien dokonać zgodnie z wzorem formularza (wykaz o którym mowa również w sekcji III.4.1) dostępnego wraz z Ogłoszeniem o zamówieniu na stronie internetowej zamawiającego: www.nbp.pl .

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie, iż posiada koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie technicznej ochrony osób i mienia, a pracownicy przewidziani do realizacji projektu posiadają licencje pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia j.t. Dz.U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221 ze zm. (wzór dostępny na stronie zamawiającego: www.nbp.pl - publikacje ogłoszenia o zamówieniu)

inne_dokumenty:
Wzór oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, o którym mowa w części III.4.2 jest dostępny na stronie internetowej zamawiającego: www.nbp.pl - publikacja ogłoszenia o zamówieniu

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
1. Zamawiający zaprosi do składania ofert 5 wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. W sytuacji, gdy wymagane warunki spełni więcej niż 5 wykonawców, zamawiający zaprosi do składania ofert tych 5 wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełnienia warunku określonego w sekcji III.3.2) (potwierdzonego dokumentami). Wykonawca z tytułu wykazania należycie wykonanych zamówień, o których mowa w sekcji III.3.2) otrzyma punkty liczone według zasady: za każde spełniające wymagania zamówienie otrzyma 1 pkt. W przypadku osiągnięcia przez dwóch lub więcej wykonawców takiej samej liczby punktów, o kolejności zakwalifikowania decydować będzie suma wartości brutto wykonanych i wykazanych zamówień spełnajaacych wymagania.
2. W sytuacji, gdy wymagane warunki spełni mniej niż 5 wykonawców, zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich wykonawców spełniających te warunki.
3. Wykonawcę nie zaproszonego do składania ofert traktuje się jak wykluczonego z postępowania o udzielenie zamówienia.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Niedopuszczalne jest wprowadzanie zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy, za wyjątkiem możliwości dokonania zmian przewidzianych przez zamawiającego w treści SIWZ (w tym projektu umowy).
Oprócz możliwości dokonania zmian treści umowy, o których mowa powyżej, zamawiający przewiduje także możliwości zmiany treści umowy w sytuacjach wystąpienia zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zamawiający wyśle SIWZ wraz z zaproszeniami do składania ofert.

Data składania wniosków, ofert: 18/04/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Siedziba Oddziału Okręgowego NBP w Bydgoszczy ul. Jagiellońska 8 biuro przepustek - czynne w dni robocze od godz. 7:30 do 15:30.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Podobne przetargi

19928 / 2009-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-PRZEDMIAROWEJ PRZEBUDOWY GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ NA MIĘDZYGMINNYM KOMPLEKSIE UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH PRO NATURA, ZLOKALIZOWANYM PRZY UL. PRĄDOCIŃSKIEJ 28 W BYDGOSZCZY

60404 / 2015-03-18 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Opracowanie programu inwestycji i dokumentacji projektowej na dostosowanie infrastruktury na potrzeby zautomatyzowanego szerokopasmowego systemu namierzania CHRONOS na terenie kompleksu wojskowego Sieradz

377006 / 2011-11-14 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Opracowanie studialnego zagospodarowania kompleksu w zakresie infrastruktury lotniskowej kompleksu wojskowego na terenie JW 6029 Leźnica Wielka

356303 / 2008-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-PRZEDMIAROWEJ BUDOWY SKŁADOWISKA ODPADÓW BALASTOWYCH NA MIĘDZYGMINNYM KOMPLEKSIE UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH ZLOKALIZOWANYM PRZY UL. PRĄDOCIŃSKIEJ 28 W BYDGOSZCZY

261210 / 2012-07-19 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadajaca osobowosci prawnej

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie opracowania studialnego zagospodarowania kompleksu w zakresie infrastruktury lotniskowej kompleksu w Nowym Glinniku

82913 / 2010-04-13 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Opracowanie programu organizacyjno-użytkowego i dokuemntacji kosztowej na remont budynku dydaktycznego nr 3 w kompleksie wojskowym 8156 dla Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych w Łodzi - zadanie 11496

100582 / 2009-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-PRZEDMIAROWEJ PRZEBUDOWY GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ NA MIĘDZYGMINNYM KOMPLEKSIE UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH PRO NATURA, ZLOKALIZOWANYM PRZY UL. PRĄDOCIŃSKIEJ 28 W BYDGOSZCZY

236318 / 2011-08-09 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Opracowanie studialnego zagospodarowania kompleksu w zakresie infrastruktury lotniskowej kompleksu wojskowego na terenie JW 4392 Nowy Glinnik

181662 / 2010-06-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Wykonanie Programu Funkcjonalno Użytkowego dla zadania pod nazwą /Likwidacja barier architektonicznych w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu/.

82221 / 2013-05-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Biuro Finansowo-Inwestycyjne - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej przebudowy sanitariatów Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Konarskiego 1-3 w Bydgoszczy

434630 / 2013-10-24 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Biuro Finansowo-Inwestycyjne - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
opracowanie dokumentacji projektowej zasilania elektrycznego dla układów wentylacji w obiektach Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy i we Włocławku.