Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

85113 / 2013-05-22 - Administracja samorządowa / Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej (Kędzierzyn-Koźle)

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa zagospodarowania Placu Gwardii Ludowej w Kędzierzynie-Koźlu

Opis zamówienia

1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych związanych z zagospodarowaniem Placu Gwardii Ludowej w Kędzierzynie-Koźlu, polegających na:
1) uzyskaniu opracowań geodezyjnych i geologicznych,
2) przygotowanie niezbędnych materiałów do wydania pozwolenia na budowę, w tym opracowanie projektu budowlanego,
3) dostarczeniu Zamawiającemu kompletnej dokumentacji,
2. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest
w Kędzierzynie-Koźlu przy Placu Gwardii Ludowej i na działkach oznaczonych numerem:
- działka nr 863_37 o pow. 0,1602 ha
- działka nr 2806_2 o pow. 0,1159 ha
- działka nr 2806_6 o pow. 0,3615 ha
(nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci).
3. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p.

II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z zagospodarowaniem Placu Gwardii Ludowej, a obejmującą następujący zakres:
1) Rozbudowę istniejącego parkingu do 60 miejsc postojowych na działce o numerze ewidencyjnym 863_37 z możliwością rozszerzenia inwestycji na działki sąsiednie,
2) Rozbudowa (przebudowa) drogi dojazdowej do parkingu (od ul. Bema do parkingu) polegająca na poszerzeniu pasa drogowego, wraz z włączeniem do ul. Bema, utworzeniem dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż drogi dojazdowej i budowie chodnika dla pieszych,
3) Budowę placu rekreacyjnego typu outdoor fitness (przewiduje się min.3 urządzenia zewnętrzne fitness),
4) Budowę placu zabaw (przewiduje się min.3 urządzenia zabawowe),
5) Oświetlenie parkingu, drogi dojazdowej, placu rekreacyjnego i zabaw,
6) Monitoring placu rekreacyjnego i placu zabaw,
7) Odwodnienie terenu inwestycji,
8) Przebudowa istniejącego uzbrojenia podziemnego związana z nowym układem drogowym,
9) Budowa chodników i dojść
10) Mała architektura: ogrodzenie placu zabaw i rekreacji, stojak na rowery, ławki, kosze na śmieci
2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) uzyskanie opracowań geodezyjnych i geotechnicznych,
2) opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji, opracowanie dokumentacji kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej.
3. Założenia ogólne do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla (zwanym dalej m.p.z.p.), wymaganiami niniejszego OPISU, wymaganiami ustaw, przepisami i zasadami wiedzy technicznej, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest
do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzanych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć:
a) uzyskanie pozwolenia na budowę,
b) opisanie przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP,
c) umożliwienie realizacji pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem określonym w dokumentacji.
3) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skorelowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
4) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez np. Użytkownika, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu (dostępne na ich stronie internetowej www.mwik.com.pl w zakładce -Wzory pism i umów do pobrania-), zarządców dróg bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
5) Projektowanie uzbrojenia w układach komunikacyjnych powinno uwzględniać możliwość zlokalizowania w nich pozostałej miejskiej infrastruktury technicznej (np. sieć gazowa, linie kablowe energetyczne, telefoniczne), zgodnie ze stosownymi warunkami technicznymi.
6) Przy doborze średnic rurociągów zaleca się przewidzieć rezerwę, aby w przyszłości umożliwić podłączenie kolejnych inwestycji.
7) Wszelkie tablice informacyjne, umieszczone w pasie drogowym, a nie związane z jego funkcjonowaniem, należy zinwentaryzować na osobnym rysunku ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela. Bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowana inwestycją.
8) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
9) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
10) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
11) Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w poniższych etapach:
- etap I - parking z drogą dojazdową wraz z oświetleniem i odwodnieniem
- etap II - plac rekreacyjny i plac zabaw z oświetleniem i odwodnieniem
12) Zamawiający jest w posiadaniu następujących materiałów do projektowania:
- szkicowa mapa sytuacyjna
- warunki techniczne z Wydziału Zarządzania Drogami UM
- protokół ustaleń dotyczący warunków technicznych podłączenia oświetlenia
- wypis i wyrys z m.p.z.p.

III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:

A. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:
1) projektu budowlanego - w zakresie zgodnym z m.p.z.p., ustawą Prawo Budowlane oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Powinien zawierać m.in.:
a) wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych lub w przypadku inwestycji sieci wodno-kanalizacyjnych, badania geotechniczne określające parametry geotechniczne podłoża gruntowego,
b) inwentaryzację zieleni,
c) ewentualne pomiary ruchu drogowego, hałasu i innych uciążliwości,
d) inwentaryzację lub dokumentację obiektów budowlanych, znajdujących się na terenie działki, jeżeli podlegają one adaptacji, rozbiórkom, modernizacji lub remontom w zakresie: architektury, konstrukcji, instalacji i urządzeń technologicznych, a także wskazania Zamawiającego dotyczące zachowania urządzeń naziemnych i podziemnych oraz obiektów przewidzianych do rozbiórki i ewentualnie uwarunkowania tych rozbiórek,
e) porozumienia, zgody lub pozwolenia oraz warunki techniczne i realizacyjne związane z przyłączeniem obiektu do istniejących sieci : wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, energetycznych i teletechnicznych oraz dróg samochodowych, chodników, ciągów pieszo jezdnych, itp.

2) projektów wykonawczych, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.A:
a) związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego na działce, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, cieplnej, technologicznej, energetycznych, telekomunikacyjnych lub układu komunikacyjnego,
b) ukształtowania terenu, w tym ewentualnie projekty makroniwelacji i gospodarki masami ziemnymi lub dotyczące sposobu wykonania robót ziemnych,
c) szaty roślinnej,
d) ulic dojazdowych i lokalnych (osiedlowych), placów i parkingów osiedlowych
i chodników,
e) stałej organizacji ruchu,
f) lokalnych sieci: kanalizacyjnych (deszczowych) projektowanych w granicach lokalizacji inwestycji,
g) ewentualnie przyłącze do sieci energetycznej,
h) lokalnych linii i sieci oświetlenia ulic (dróg) i terenu (placów, parkingów),
i) obiektów i elementów małej architektury, takich jak: ogrodzenia, przyrządy, urządzenia terenu, kosze, ławki itp.,
j) architektury,
y) instalacji teletechnicznych, takich jak:
o telewizja dozorowa CCTV (zewnętrzna)
- szafa typu wandaloodporna do montażu rejestratora z wbudowanym dyskiem twardym, zasilacz ups 1 h, kamery zewnętrzne z obiektywem zmiennoogniskowym wandaloodporne (min.2 szt. co nie wyklucza użycia większej ilości kamer w celu poprawy nadzoru nad całym monitorowanym terenem), okablowanie infrastrukturalne obiektu z wykonaniem zasilania.

3) wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemnie skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;

4) przedmiarów robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.A;

5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

B. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.A, powinny ściśle odpowiadać pracom związanym z realizacją inwestycji.

C. Kosztorys inwestorski, opracowany na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji.
Na podstawie rozporządzenia RM z dnia 03.07.2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2006r. Nr 120, poz. 831) Zamawiający wymaga, aby w kosztorysie inwestorskim uwzględniony był podział kosztów w układzie następujących grup robót:
1) przygotowanie terenu
2) przyłączenie obiektów do sieci (przyłącza z podziałem na poszczególne media)
3) budowa obiektów podstawowych
4) instalacje
5) wyposażenie
6) zagospodarowania terenu
7) budowy obiektów pomocniczych
8) ewentualnie szkolenia, rozruch.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od jednostki geodezyjno-kartograficznej map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wykazu właścicieli (zwane opracowaniami geodezyjnymi),
2) uzyskanie od jednostki geologicznej dokumentacji geotechnicznej (geologicznej),
3) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci,
4) wykonanie inwentaryzacji zieleni (5 egz.) dla potrzeb uzyskania zgody na jej usunięcie w zakresie kolidującym z projektowaną inwestycją, inwentaryzacja powinna obejmować:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki, zaznaczenie na planie sytuacyjnym i zwymiarowanie drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki z podaniem odległości od charakterystycznych istniejących obiektów w terenie, z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki,
5) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu,
6) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku ( 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczonych w pasie drogowym, a nie związanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowana inwestycją,
7) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu (Rada Osiedla Pogorzelec),
8) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego,
9) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie.

3. Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektu budowlanego złożonego z części: - 5 egz.
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architektoniczno - budowlanego
a.3. zbioru uzyskanych decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu
b) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
c) projektów wykonawczych dla poszczególnych branż
(dla każdego etapu osobno) - 2 x 4 egz.
d) przedmiarów robót (dla każdego etapu osobno) - 2 x 4 egz.
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
(dla każdego etapu osobno) - 2 x 4 egz.
3) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem kosztów inwestycji
(dla każdego etapu osobno) - 2 x 3 egz.
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii itp.
4. Wykonawca na bieżąco będzie przekazywać Zamawiającemu kopie (kserokopie) uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
5. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) do pierwszego egzemplarza PB (egz. Inwestora) dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami graficznymi do nich
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) kopie uprawnień i zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego),
2) do drugiego egzemplarza PB (egz. Starostwa) dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt 1.a)
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) zaświadczenia z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) wydrukowane z bazy elektronicznej Izby opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym bądź tzw. tradycyjne -papierowe- kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem oraz kopie uprawnień,
3) projekty wykonawcze (dla każdej branży osobny i dla każdego etapu osobno) przygotować w teczkach zawierających opis, zestawienia podstawowych materiałów wraz z charakterystyką techniczną oraz luźno poskładane rysunki,
4) dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w poniższych etapach:
- etap I - parking z drogą dojazdową wraz z oświetleniem i odwodnieniem
- etap II - plac rekreacyjny i plac zabaw z oświetleniem i odwodnieniem
5) każdy komplet dokumentacji (wielobranżowej) opakować osobno w praktyczną teczkę kartonową z rączką (nie stosować kartonów archiwizacyjnych) z przyklejoną stroną tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.A, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.
6. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno i dla każdego etapu osobno Zamawiającemu na nośniku elektronicznym
z odpowiednimi opisami:
1) projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekty wykonawcze umieszczone w drugim katalogu; w zakresie PW dopuszcza się podział na branże np. budowlana, sanitarna, elektryczna, drogowa itp.; wszystkie uzgodnienia i dokumenty (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p., wypisów z rejestru gruntów oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu; specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót umieszczone w czwartym katalogu (dopuszcza się podział jak w przypadku PW); przedmiary robót umieszczone w piątym katalogu (dopuszcza się podział jak w przypadku PW) - w formacie .pdf,
2) kosztorysy inwestorskie - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, z możliwością jego wydruku w układzie szczegółowym, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w programie Excel.
7. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.
8. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
9. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-piwnica, A.2-parter, .. , A.7-przekrój, itd.
3) konstrukcja K.1-piwnica, K.2-parter, .. , K.7-przekrój, itd.
4) instalacje sanitarne S.1-piwnica, S.2-parter, .. , S.7-rozwinięcie, itd.
5) instalacje elektryczne E.1-piwnica, E.2-parter, .. , E.7-schemat TG, itd.
6) technologia T.1-rzut, T.2-rozwinięcie, itd.
7) szata roślinna R.1
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do opracowań w poszczególnych fazach projektowania - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 85113

Data publikacji: 2013-05-22

Nazwa:
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej

Ulica: ul. Piramowicza 32

Numer domu: 32

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

Kod pocztowy: 47-200

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 77 4050380

Numer faxu: 77 4050379

Adres strony internetowej: www.kedzierzynkozle.pl

Regon: 00052450700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa zagospodarowania Placu Gwardii Ludowej w Kędzierzynie-Koźlu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych związanych z zagospodarowaniem Placu Gwardii Ludowej w Kędzierzynie-Koźlu, polegających na:
1) uzyskaniu opracowań geodezyjnych i geologicznych,
2) przygotowanie niezbędnych materiałów do wydania pozwolenia na budowę, w tym opracowanie projektu budowlanego,
3) dostarczeniu Zamawiającemu kompletnej dokumentacji,
2. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest
w Kędzierzynie-Koźlu przy Placu Gwardii Ludowej i na działkach oznaczonych numerem:
- działka nr 863_37 o pow. 0,1602 ha
- działka nr 2806_2 o pow. 0,1159 ha
- działka nr 2806_6 o pow. 0,3615 ha
(nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci).
3. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p.

II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z zagospodarowaniem Placu Gwardii Ludowej, a obejmującą następujący zakres:
1) Rozbudowę istniejącego parkingu do 60 miejsc postojowych na działce o numerze ewidencyjnym 863_37 z możliwością rozszerzenia inwestycji na działki sąsiednie,
2) Rozbudowa (przebudowa) drogi dojazdowej do parkingu (od ul. Bema do parkingu) polegająca na poszerzeniu pasa drogowego, wraz z włączeniem do ul. Bema, utworzeniem dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż drogi dojazdowej i budowie chodnika dla pieszych,
3) Budowę placu rekreacyjnego typu outdoor fitness (przewiduje się min.3 urządzenia zewnętrzne fitness),
4) Budowę placu zabaw (przewiduje się min.3 urządzenia zabawowe),
5) Oświetlenie parkingu, drogi dojazdowej, placu rekreacyjnego i zabaw,
6) Monitoring placu rekreacyjnego i placu zabaw,
7) Odwodnienie terenu inwestycji,
8) Przebudowa istniejącego uzbrojenia podziemnego związana z nowym układem drogowym,
9) Budowa chodników i dojść
10) Mała architektura: ogrodzenie placu zabaw i rekreacji, stojak na rowery, ławki, kosze na śmieci
2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) uzyskanie opracowań geodezyjnych i geotechnicznych,
2) opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji, opracowanie dokumentacji kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej.
3. Założenia ogólne do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla (zwanym dalej m.p.z.p.), wymaganiami niniejszego OPISU, wymaganiami ustaw, przepisami i zasadami wiedzy technicznej, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest
do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzanych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć:
a) uzyskanie pozwolenia na budowę,
b) opisanie przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP,
c) umożliwienie realizacji pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem określonym w dokumentacji.
3) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skorelowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
4) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez np. Użytkownika, Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Kędzierzynie-Koźlu (dostępne na ich stronie internetowej www.mwik.com.pl w zakładce -Wzory pism i umów do pobrania-), zarządców dróg bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
5) Projektowanie uzbrojenia w układach komunikacyjnych powinno uwzględniać możliwość zlokalizowania w nich pozostałej miejskiej infrastruktury technicznej (np. sieć gazowa, linie kablowe energetyczne, telefoniczne), zgodnie ze stosownymi warunkami technicznymi.
6) Przy doborze średnic rurociągów zaleca się przewidzieć rezerwę, aby w przyszłości umożliwić podłączenie kolejnych inwestycji.
7) Wszelkie tablice informacyjne, umieszczone w pasie drogowym, a nie związane z jego funkcjonowaniem, należy zinwentaryzować na osobnym rysunku ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela. Bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowana inwestycją.
8) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
9) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
10) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.
11) Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w poniższych etapach:
- etap I - parking z drogą dojazdową wraz z oświetleniem i odwodnieniem
- etap II - plac rekreacyjny i plac zabaw z oświetleniem i odwodnieniem
12) Zamawiający jest w posiadaniu następujących materiałów do projektowania:
- szkicowa mapa sytuacyjna
- warunki techniczne z Wydziału Zarządzania Drogami UM
- protokół ustaleń dotyczący warunków technicznych podłączenia oświetlenia
- wypis i wyrys z m.p.z.p.

III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:

A. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:
1) projektu budowlanego - w zakresie zgodnym z m.p.z.p., ustawą Prawo Budowlane oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Powinien zawierać m.in.:
a) wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych lub w przypadku inwestycji sieci wodno-kanalizacyjnych, badania geotechniczne określające parametry geotechniczne podłoża gruntowego,
b) inwentaryzację zieleni,
c) ewentualne pomiary ruchu drogowego, hałasu i innych uciążliwości,
d) inwentaryzację lub dokumentację obiektów budowlanych, znajdujących się na terenie działki, jeżeli podlegają one adaptacji, rozbiórkom, modernizacji lub remontom w zakresie: architektury, konstrukcji, instalacji i urządzeń technologicznych, a także wskazania Zamawiającego dotyczące zachowania urządzeń naziemnych i podziemnych oraz obiektów przewidzianych do rozbiórki i ewentualnie uwarunkowania tych rozbiórek,
e) porozumienia, zgody lub pozwolenia oraz warunki techniczne i realizacyjne związane z przyłączeniem obiektu do istniejących sieci : wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, energetycznych i teletechnicznych oraz dróg samochodowych, chodników, ciągów pieszo jezdnych, itp.

2) projektów wykonawczych, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.A:
a) związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego na działce, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, cieplnej, technologicznej, energetycznych, telekomunikacyjnych lub układu komunikacyjnego,
b) ukształtowania terenu, w tym ewentualnie projekty makroniwelacji i gospodarki masami ziemnymi lub dotyczące sposobu wykonania robót ziemnych,
c) szaty roślinnej,
d) ulic dojazdowych i lokalnych (osiedlowych), placów i parkingów osiedlowych
i chodników,
e) stałej organizacji ruchu,
f) lokalnych sieci: kanalizacyjnych (deszczowych) projektowanych w granicach lokalizacji inwestycji,
g) ewentualnie przyłącze do sieci energetycznej,
h) lokalnych linii i sieci oświetlenia ulic (dróg) i terenu (placów, parkingów),
i) obiektów i elementów małej architektury, takich jak: ogrodzenia, przyrządy, urządzenia terenu, kosze, ławki itp.,
j) architektury,
y) instalacji teletechnicznych, takich jak:
o telewizja dozorowa CCTV (zewnętrzna)
- szafa typu wandaloodporna do montażu rejestratora z wbudowanym dyskiem twardym, zasilacz ups 1 h, kamery zewnętrzne z obiektywem zmiennoogniskowym wandaloodporne (min.2 szt. co nie wyklucza użycia większej ilości kamer w celu poprawy nadzoru nad całym monitorowanym terenem), okablowanie infrastrukturalne obiektu z wykonaniem zasilania.

3) wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemnie skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;

4) przedmiarów robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.A;

5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

B. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.A, powinny ściśle odpowiadać pracom związanym z realizacją inwestycji.

C. Kosztorys inwestorski, opracowany na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji.
Na podstawie rozporządzenia RM z dnia 03.07.2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2006r. Nr 120, poz. 831) Zamawiający wymaga, aby w kosztorysie inwestorskim uwzględniony był podział kosztów w układzie następujących grup robót:
1) przygotowanie terenu
2) przyłączenie obiektów do sieci (przyłącza z podziałem na poszczególne media)
3) budowa obiektów podstawowych
4) instalacje
5) wyposażenie
6) zagospodarowania terenu
7) budowy obiektów pomocniczych
8) ewentualnie szkolenia, rozruch.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od jednostki geodezyjno-kartograficznej map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wykazu właścicieli (zwane opracowaniami geodezyjnymi),
2) uzyskanie od jednostki geologicznej dokumentacji geotechnicznej (geologicznej),
3) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci,
4) wykonanie inwentaryzacji zieleni (5 egz.) dla potrzeb uzyskania zgody na jej usunięcie w zakresie kolidującym z projektowaną inwestycją, inwentaryzacja powinna obejmować:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki, zaznaczenie na planie sytuacyjnym i zwymiarowanie drzew i krzewów przeznaczonych do wycinki z podaniem odległości od charakterystycznych istniejących obiektów w terenie, z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki,
5) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu,
6) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku ( 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczonych w pasie drogowym, a nie związanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowana inwestycją,
7) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu (Rada Osiedla Pogorzelec),
8) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego,
9) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie.

3. Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektu budowlanego złożonego z części: - 5 egz.
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architektoniczno - budowlanego
a.3. zbioru uzyskanych decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu
b) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
c) projektów wykonawczych dla poszczególnych branż
(dla każdego etapu osobno) - 2 x 4 egz.
d) przedmiarów robót (dla każdego etapu osobno) - 2 x 4 egz.
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
(dla każdego etapu osobno) - 2 x 4 egz.
3) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem kosztów inwestycji
(dla każdego etapu osobno) - 2 x 3 egz.
Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii itp.
4. Wykonawca na bieżąco będzie przekazywać Zamawiającemu kopie (kserokopie) uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
5. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) do pierwszego egzemplarza PB (egz. Inwestora) dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami graficznymi do nich
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) kopie uprawnień i zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego),
2) do drugiego egzemplarza PB (egz. Starostwa) dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt 1.a)
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) zaświadczenia z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) wydrukowane z bazy elektronicznej Izby opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym bądź tzw. tradycyjne -papierowe- kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem oraz kopie uprawnień,
3) projekty wykonawcze (dla każdej branży osobny i dla każdego etapu osobno) przygotować w teczkach zawierających opis, zestawienia podstawowych materiałów wraz z charakterystyką techniczną oraz luźno poskładane rysunki,
4) dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana tak, by umożliwić realizację i oddanie do użytkowania obiektu w poniższych etapach:
- etap I - parking z drogą dojazdową wraz z oświetleniem i odwodnieniem
- etap II - plac rekreacyjny i plac zabaw z oświetleniem i odwodnieniem
5) każdy komplet dokumentacji (wielobranżowej) opakować osobno w praktyczną teczkę kartonową z rączką (nie stosować kartonów archiwizacyjnych) z przyklejoną stroną tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.A, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.
6. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno i dla każdego etapu osobno Zamawiającemu na nośniku elektronicznym
z odpowiednimi opisami:
1) projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekty wykonawcze umieszczone w drugim katalogu; w zakresie PW dopuszcza się podział na branże np. budowlana, sanitarna, elektryczna, drogowa itp.; wszystkie uzgodnienia i dokumenty (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p., wypisów z rejestru gruntów oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu; specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót umieszczone w czwartym katalogu (dopuszcza się podział jak w przypadku PW); przedmiary robót umieszczone w piątym katalogu (dopuszcza się podział jak w przypadku PW) - w formacie .pdf,
2) kosztorysy inwestorskie - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, z możliwością jego wydruku w układzie szczegółowym, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w programie Excel.
7. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.
8. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.
9. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-piwnica, A.2-parter, .. , A.7-przekrój, itd.
3) konstrukcja K.1-piwnica, K.2-parter, .. , K.7-przekrój, itd.
4) instalacje sanitarne S.1-piwnica, S.2-parter, .. , S.7-rozwinięcie, itd.
5) instalacje elektryczne E.1-piwnica, E.2-parter, .. , E.7-schemat TG, itd.
6) technologia T.1-rzut, T.2-rozwinięcie, itd.
7) szata roślinna R.1
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do opracowań w poszczególnych fazach projektowania - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 120

Informacja na temat wadium:
1 700.00 zł (słownie: jeden tysiąc siedemset 00/100)

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni jako spełniających warunki udziału w postępowaniu tych Wykonawców, którzy posiadają doświadczenie w projektowaniu w okresie ostatnich trzech lat przez upływem terminu składania ofert, bądź w okresie prowadzonej działalności, jeżeli jast on krótszy niż wskazany, nie mniej niż jednej usługi, której przedmiotem było zamówienie o podobnym charakterze jak w niniejszym zamówieniu.
Zamawiający za podobne w rozumieniu niniejszego zapisu uważać będzie zaprojektowanie budowy, rozbudowy lub przebudowy parkingu wraz z oświetleniem i odwodnieniem o liczbie miejsc postojowych min.60 miejsc.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oceniane będzie łączne spełnienie powyższego warunku udziału w postępowaniu przez wszystkich tych Wykonawców.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art.24 ust.1 pkt 2 PZP Wykonawcy będącego osobą fizyczną albo podmiotu zobowiązującego się do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, będącego osobą fizyczną.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Dopuszcza się możliwość istotnej zmiany zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w następujących wyjątkowych okolicznościach, których przed zawarciem umowy nie dało się przewidzieć, a mają one wpływ na termin wykonania zamówienia:
1) wystąpienie siły wyższej,
2) przedłużające się ponad 60 dni kalendarzowych procedury uzgadniania przedmiotu zamówienia, a które nie są spowodowane działaniem lub brakiem działania Wykonawcy, uniemożliwiającym kontynuowanie lub jego zakończenie,
3) wystąpienie usług dodatkowych - jeżeli konieczność rozszerzenia zakresu przedmiotu umowy następuje wskutek opinii, decyzji, zgód i uzgodnień oraz warunków technicznych wydanych przez inne organy i podmioty,
4) udzielenie zamówienia dodatkowego, powodującego wstrzymanie realizacji przedmiotu zamówienia podstawowego,
5) niedopełnienie przez Zamawiającego jego obowiązków wynikających z umowy, w tym zwlekanie ponad 30 dni kalendarzowych z zapłatą faktur częściowych, mimo dodatkowego wezwania ze strony Wykonawcy.
W przypadku wystąpienia jednej z w.w okoliczności, udokumentowanych przez Wykonawcę, Zamawiający wydłuży termin wykonania zamówienia o liczbę dni, którą uzna za uzasadnioną.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kedzierzynkozle.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedzibie Zamawiającego pokój nr 311

Data składania wniosków, ofert: 03/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania: w siedzibie Zamawiającego pokój nr 311

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

102864 / 2012-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego pod nazwÄ… Przebudowa drogi powiatowej nr 1508 O Niemodlin - Lewin Brzeski od km 6 + 392,00 do km 7 + 392,00 w m. Magnuszowice

148340 / 2012-05-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego remontu mostu w ciągu drogi krajowej Nr 46 w km 35+813 nad Kanałem Ulgi w m. Ścibórz

201682 / 2012-06-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego remontu mostu w ciągu drogi krajowej Nr 46 w km 35+813 nad Kanałem Ulgi w m. Ścibórz

448236 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu - Brzeg (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania:Przebudowa wraz z budową infrastruktury drogi powiatowej nr 1518 O Wójtowice-Jaszów

247225 / 2011-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 457 NA ODCINKU STARE SIOŁKOWICE-HOSPICJUM-POPIELÓW

156488 / 2012-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego pod nazwą : Przebudowa drogi powiatowej nr 1725 O Chróścice - Dobrzeń Wielki - Masów w miejscowości Brzezie od km 5 + 182,00 do km 6 + 000,00

239368 / 2014-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 487 NA ODCINKU OLESNO - BOROSZÓW W KM 28+050 - 29+550

56978 / 2012-02-27 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania Przebudowa istniejących MOP kat.I w ciągu autostrady A4 na odcinku Wrocław - Sośnica o dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych w ramach kontraktu p.n. Dostosowanie autostrady A4 Wrocław - Katowice na odcinku Wrocław - Sośnica do standardów autostrady płatnej i poboru opłat.

78257 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 426 na odcinku od Strzelec Opolskich do węzła autostradowego Olszowa od km 18+612 do km 22+115

379546 / 2010-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego rzeki Osobłogi w km 0+000-1+530 z remontem urządzeń melioracji podstawowych w miejscowościach: Krapkowice, Żywocie gmina Krapkowice

31910 / 2016-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA : ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 408 NA ODC. BIERAWA-KORZONEK W KM 7+500 - 10+220

119465 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 408 NA ODC. KOTLARNIA-GOSZYCE W KM 15+800-17+000

315590 / 2015-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA : ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 408 NA ODC. BIERAWA-KORZONEK W KM 7+500 - 10+220

499246 / 2013-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skarbimierz - Skarbimierz (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego przebudowy budynków (Internat Szkoła ,Sala Gimnastyczna ) w miejscowości Żłobizna , gmina Skarbimierz.

168465 / 2015-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 463 NA ODCINKU OD KM 10+300 DO KM 10+550 WRAZ Z PRZEBUDOWĄ MOSTÓW W M. DYLAKI W KM 10+369 I KM 10+497

433470 / 2009-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLAMO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA-ROZBUDOWY DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 462 W MIEJSCOWOŚCI JANÓW

150521 / 2015-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANO-WYKONAWCZEGO DLA ZADANIA: ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 463 NA ODCINKU OD KM 37+485 DO KM 38+536 WRAZ Z PRZEBUDOWĄ OBIEKTÓW INŻYNIERSKICH W M. ZAWADZKIE

382630 / 2012-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z opracowaniami niezbędnymi dla uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadań: Ścinawa Niemodlińska w km.0+160:8+756 gm. Lewin Brzeski i Niemodlin-Etap I Mora w km. 14+340:15+400 m. Sławniowice gm. Głuchołazy Średnica w km. 0+000:1+405 m. Dziewiętlice gm. Paczków Ciek Graniczny w m. Trzebina w km.0+000:1+800 gm. Lubrza Jordan w km. 1+090:2+250 gm. Ujazd

349778 / 2012-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie operatów wodnoprawnych wraz z opracowaniami niezbędnymi dla uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadań: Ścinawa Niemodlińska w km.0+160:8+756 gm. Lewin Brzeski i Niemodlin-Etap I Mora w km. 14+340:15+400 m. Sławniowice gm. Głuchołazy Średnica w km. 0+000:1+405 m. Dziewiętlice gm. Paczków Ciek Graniczny w m. Trzebina w km.0+000:1+800 gm. Lubrza Jordan w km. 1+090:2+250 gm. Ujazd