Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

208712 / 2011-07-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie (Szczecin)

Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na
rzece Regalicy km 733,7

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą: Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalicy km 733,7, oznaczonych kodem CPV:
Kod główny: 45241500-3
Kody dodatkowe:
a) 45243600-8 - roboty w zakresie ścianek szczelnych
b) 44210000-5 - konstrukcje stalowe i części konstrukcji
c) 34928320-7 - odbojnice
d) 45442200-9 - konstrukcje stalowe.
Przejście tworzą dwie prowadnice, składające się z podpór w postaci gródź ze ścianek szczelnych i opartych na nich ram stalowych, wyposażonych w system ślizgowo-amortyzujący.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
a. rozbiórkę konstrukcji istniejących prowadnic:
a) demontaż znaków żeglugowych;
b) demontaż stalowych ram prowadnic oraz ich zawiesi łańcuchowych na filarach mostu;
c) demontaż przewiązek dalbowych;
d) wyrwanie pali dalb (podpór).
b. wykonanie konstrukcji nowych prowadnic:
Każdą prowadnicę tworzą następujące, podstawowe elementy:
a) podpory prostokątne w postaci gródz ze ścianek szczelnych, wypełnionych w dolnej części piaskiem, a w części głowicowej betonem;
b) stalowe ramy nośne, oparte na podporach
c) system ślizgowo-odbojowy (trzy poziome pasy z belek poliuretanowych) zamocowany na ramach, przyjmujący energię uderzenia kadłuba statku i prowadzący burtę jednostki pływającej
d) elementy bezpośredniej ochrony filarów mostu: dwa przylegające do siebie poziome pasy z płyt poliuretanowych, zamocowane na sprężystych podkładkach (pierścienie poliuretanowe) do filarów, za pomocą kotew wklejanych.
3. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z:
1) Projektem architektoniczno budowlanym i zagospodarowania terenu pn.: Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica km 733,7, sporządzonym przez Biuro Hydrotechniczne Samolong & Włodarczyk s.c. w listopadzie 2010r.,
2) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych sporządzoną przez Biuro Hydrotechniczne Samolong & Włodarczyk s.c. w listopadzie 2010r.,
3) przedmiarem robót,
4) decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 18 kwietnia 2011roku znak: WGKiOŚ.II.GK-7691/24-8/10 wydana przez Prezydenta miasta Szczecin,
5) pozwoleniem wodno prawnym - Decyzja z dnia 31 maja 2011 roku znak: WGKiOŚ/II/GK/6341/22-2/11 wydana przez Prezydenta miasta Szczecin,
6) decyzją zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na roboty budowlane z dnia 01 lipca 2011r. znak: I.1.7840.158-2.2011.KS;
7) uzgodnieniem z PKP Polskie Linie Kolejowe w Szczecinie z dnia 15.04.2011r. znak: IZDK6-505-40.2/10/2011;
4. Uwagi do wykonawstwa
1) Roboty rozbiórkowe, kafarowe i montażowe muszą być wykonywane z wody. Nie przewiduje się zaplecza budowy na lądzie - brak dojazdu.
2) Do wyrywania pali skrzynkowych należy użyć wibromłota. Wibracje powodują, że pal zostaje wyciągnięty bez korka gruntowego, co jest korzystne z uwagi na nie pogorszenie parametrów podłoża. Stosowanie tylko sił dynamicznych (kafar) lub tym bardziej statycznych (żuraw) jest niedopuszczalne.
3) Wyrwane pale skrzynkowe G-62 mogą być wykorzystane jako pale technologiczne, (tymczasowe dalby osłonowe) lub/i wytyczające geometrię prowadnic.
4) Przygotowanie głównych elementów ram w warsztacie (belki zespolone poziome rura-ceownik) należy rozpoczynać sukcesywnie, po pogrążeniu kolejnych podpór i dokonaniu pomiarów inwentaryzacyjnych.
5) Przewidywane miejsce postoju w nocy i w czasie dłuższych przerw w pracy: baza Inwestora w Podjuchach (Nadzór Wodny Szczecin, ul. Szlamowa 4a). Odległość przejście żeglowne - nabrzeże bazy ok. 300 m. W uzgodnieniu z Inwestorem można będzie także składować, w miarę możliwości, materiały budowlane.
6) Wykonawca musi zapewnić ruch żeglugowy w przejściu żeglownym w określonych godzinach ustalonych przez RZGW w Szczecinie z PKP (schemat funkcjonowania przęsła zwodzonego mostu kolejowego w km 733,7 rzeki Regalica w okresie przebudowy przejścia żeglownego przedstawia załącznik H). Koszty związane z zapewnieniem ruchu żeglugowego w wyznaczonych godzinach pokryje Wykonawca.
7) Prace przy przebudowie prowadnic spowodują istotne utrudnienia w żegludze oraz mogą kolidować z ruchem pociągów. W celu zminimalizowania tych utrudnień oraz zagrożenia konstrukcji w fazie budowy:
a. zaleca się Wykonawcy prowadzenie robót z wydłużonym czasem pracy.
b. wymaga się od Wykonawcy zapewnienia sporządzenia Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót.
c. wymaga się od Wykonawcy zapewnienia na swój koszt asysty dodatkowych pchaczy barkowych, dla bezpiecznego przeprowadzania jednostek, nawet w najbardziej sprzyjających warunkach nawigacyjnych.
5. Wykonawca przed przystąpieniem do robót musi wykonać i uzgodnić z Zamawiającym, a następnie przekazać mu w terminie 10 dni od dnia podpisania umowy Projekt oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót, oraz Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia oraz Regulamin Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót.
6. Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia należy wykonać zgodnie z:
a. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120, poz. 1126);
b. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401)
7. Celem sporządzenia Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót, Wykonawca wystąpi do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie przy ul. Korzeniowskiego 1, z wyprzedzeniem umożliwiającym realizację zamknięcia toru wg planu na 63 dni przed przystąpieniem do robót. Podstawą do sporządzenia w/w regulaminu jest przedstawienie przez Wykonawcę szczegółowego harmonogramu prowadzonych prac. (Na roboty, które wymagają przerw w ruchu pociągów bez względu na czas trwania robót, obowiązuje plan zamknięć torowych).
Wszelkie koszty związane ze sporządzeniem Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót oraz wynikającymi z niego ewentualnymi zamknięciami toru, zmianami w organizacji ruchu pociągów, bądź dodatkowymi otwarciami przęsła poza godzinami pracy obsługi mostu itp. ponosi Wykonawca
8. Wykonawca przed podpisaniem umowy dostarczy Zamawiającemu Szczegółowy harmonogram terminów wykonywania robót .
9. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w terminie nie dłuższym niż 100 dni kalendarzowych od podpisania umowy. W tym też terminie Wykonawca zgłosi Zamawiającemu do odbioru wykonany przedmiot zamówienia.
10. Wykonawca przed przystąpieniem do robót dokona oznakowania nawigacyjnego szlaku żeglownego zgodnie z uzgodnionym z Zamawiającym Projektem oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót.
11. Wykonawca przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia oraz przy usuwaniu jego ewentualnych wad, zobowiązany jest do przestrzegania szczegółowych zaleceń Zamawiającego.
12. Wykonawca do wykonania przedmiotu umowy użyje materiały własne i sprzęt własny.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy zgłoszenia Zamawiającemu do akceptacji każdej partii materiałów oraz udokumentowania źródła ich pochodzenia i dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów i materiałów budowlanych przed ich wbudowaniem.
13. Wykonawca przekaże Zamawiającemu przy zgłoszeniu do odbioru wykonanego przedmiotu zamówienia następujące dokumenty:
1) projekt powykonawczy;
2) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wraz z dowodem jej złożenia do właściwego powiatowego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej;
3) raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający czystość dna w przejściu żeglownym i w okolicy 20,0m od przejścia, wykonany po zakończeniu prac;
4) raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający szczelność ścianki szczelnej w podporach wyspowych;
5) sondaż głębokości wykonany w rejonie prowadzonych prac tj. w przejściu żeglownym i w okolicy 20,0m od przejścia;
6) dziennik budowy;
7) pozostałe dokumenty wymagane przepisami i związane z wykonanym przedmiotem umowy.
14. Wykonawca niezwłocznie przekaże Zamawiającemu inwentaryzację o której mowa w ust. 13 pkt 2 po potwierdzeniu jej przez właściwy powiatowy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
15. Wykonawca będzie wytwórcą odpadów powstałych w ramach wykonywania zamówienia w myśl ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. z wyłączeniem materiałów odzyskanych z rozbiórki istniejących urządzeń i budowli - mających wartość handlową

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 208712

Data publikacji: 2011-07-20

Nazwa: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Ulica: ul. Tama Pomorzańska 13A

Numer domu: 13A

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-030

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4411200

Numer faxu: 091 4411300

Adres strony internetowej: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Regon: 81193272400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na
rzece Regalicy km 733,7

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą: Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalicy km 733,7, oznaczonych kodem CPV:
Kod główny: 45241500-3
Kody dodatkowe:
a) 45243600-8 - roboty w zakresie ścianek szczelnych
b) 44210000-5 - konstrukcje stalowe i części konstrukcji
c) 34928320-7 - odbojnice
d) 45442200-9 - konstrukcje stalowe.
Przejście tworzą dwie prowadnice, składające się z podpór w postaci gródź ze ścianek szczelnych i opartych na nich ram stalowych, wyposażonych w system ślizgowo-amortyzujący.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje:
a. rozbiórkę konstrukcji istniejących prowadnic:
a) demontaż znaków żeglugowych;
b) demontaż stalowych ram prowadnic oraz ich zawiesi łańcuchowych na filarach mostu;
c) demontaż przewiązek dalbowych;
d) wyrwanie pali dalb (podpór).
b. wykonanie konstrukcji nowych prowadnic:
Każdą prowadnicę tworzą następujące, podstawowe elementy:
a) podpory prostokątne w postaci gródz ze ścianek szczelnych, wypełnionych w dolnej części piaskiem, a w części głowicowej betonem;
b) stalowe ramy nośne, oparte na podporach
c) system ślizgowo-odbojowy (trzy poziome pasy z belek poliuretanowych) zamocowany na ramach, przyjmujący energię uderzenia kadłuba statku i prowadzący burtę jednostki pływającej
d) elementy bezpośredniej ochrony filarów mostu: dwa przylegające do siebie poziome pasy z płyt poliuretanowych, zamocowane na sprężystych podkładkach (pierścienie poliuretanowe) do filarów, za pomocą kotew wklejanych.
3. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z:
1) Projektem architektoniczno budowlanym i zagospodarowania terenu pn.: Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica km 733,7, sporządzonym przez Biuro Hydrotechniczne Samolong & Włodarczyk s.c. w listopadzie 2010r.,
2) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych sporządzoną przez Biuro Hydrotechniczne Samolong & Włodarczyk s.c. w listopadzie 2010r.,
3) przedmiarem robót,
4) decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 18 kwietnia 2011roku znak: WGKiOŚ.II.GK-7691/24-8/10 wydana przez Prezydenta miasta Szczecin,
5) pozwoleniem wodno prawnym - Decyzja z dnia 31 maja 2011 roku znak: WGKiOŚ/II/GK/6341/22-2/11 wydana przez Prezydenta miasta Szczecin,
6) decyzją zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na roboty budowlane z dnia 01 lipca 2011r. znak: I.1.7840.158-2.2011.KS;
7) uzgodnieniem z PKP Polskie Linie Kolejowe w Szczecinie z dnia 15.04.2011r. znak: IZDK6-505-40.2/10/2011;
4. Uwagi do wykonawstwa
1) Roboty rozbiórkowe, kafarowe i montażowe muszą być wykonywane z wody. Nie przewiduje się zaplecza budowy na lądzie - brak dojazdu.
2) Do wyrywania pali skrzynkowych należy użyć wibromłota. Wibracje powodują, że pal zostaje wyciągnięty bez korka gruntowego, co jest korzystne z uwagi na nie pogorszenie parametrów podłoża. Stosowanie tylko sił dynamicznych (kafar) lub tym bardziej statycznych (żuraw) jest niedopuszczalne.
3) Wyrwane pale skrzynkowe G-62 mogą być wykorzystane jako pale technologiczne, (tymczasowe dalby osłonowe) lub/i wytyczające geometrię prowadnic.
4) Przygotowanie głównych elementów ram w warsztacie (belki zespolone poziome rura-ceownik) należy rozpoczynać sukcesywnie, po pogrążeniu kolejnych podpór i dokonaniu pomiarów inwentaryzacyjnych.
5) Przewidywane miejsce postoju w nocy i w czasie dłuższych przerw w pracy: baza Inwestora w Podjuchach (Nadzór Wodny Szczecin, ul. Szlamowa 4a). Odległość przejście żeglowne - nabrzeże bazy ok. 300 m. W uzgodnieniu z Inwestorem można będzie także składować, w miarę możliwości, materiały budowlane.
6) Wykonawca musi zapewnić ruch żeglugowy w przejściu żeglownym w określonych godzinach ustalonych przez RZGW w Szczecinie z PKP (schemat funkcjonowania przęsła zwodzonego mostu kolejowego w km 733,7 rzeki Regalica w okresie przebudowy przejścia żeglownego przedstawia załącznik H). Koszty związane z zapewnieniem ruchu żeglugowego w wyznaczonych godzinach pokryje Wykonawca.
7) Prace przy przebudowie prowadnic spowodują istotne utrudnienia w żegludze oraz mogą kolidować z ruchem pociągów. W celu zminimalizowania tych utrudnień oraz zagrożenia konstrukcji w fazie budowy:
a. zaleca się Wykonawcy prowadzenie robót z wydłużonym czasem pracy.
b. wymaga się od Wykonawcy zapewnienia sporządzenia Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót.
c. wymaga się od Wykonawcy zapewnienia na swój koszt asysty dodatkowych pchaczy barkowych, dla bezpiecznego przeprowadzania jednostek, nawet w najbardziej sprzyjających warunkach nawigacyjnych.
5. Wykonawca przed przystąpieniem do robót musi wykonać i uzgodnić z Zamawiającym, a następnie przekazać mu w terminie 10 dni od dnia podpisania umowy Projekt oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót, oraz Plan Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia oraz Regulamin Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót.
6. Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia należy wykonać zgodnie z:
a. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120, poz. 1126);
b. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401)
7. Celem sporządzenia Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót, Wykonawca wystąpi do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie przy ul. Korzeniowskiego 1, z wyprzedzeniem umożliwiającym realizację zamknięcia toru wg planu na 63 dni przed przystąpieniem do robót. Podstawą do sporządzenia w/w regulaminu jest przedstawienie przez Wykonawcę szczegółowego harmonogramu prowadzonych prac. (Na roboty, które wymagają przerw w ruchu pociągów bez względu na czas trwania robót, obowiązuje plan zamknięć torowych).
Wszelkie koszty związane ze sporządzeniem Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu Pociągów podczas wykonywania robót oraz wynikającymi z niego ewentualnymi zamknięciami toru, zmianami w organizacji ruchu pociągów, bądź dodatkowymi otwarciami przęsła poza godzinami pracy obsługi mostu itp. ponosi Wykonawca
8. Wykonawca przed podpisaniem umowy dostarczy Zamawiającemu Szczegółowy harmonogram terminów wykonywania robót .
9. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w terminie nie dłuższym niż 100 dni kalendarzowych od podpisania umowy. W tym też terminie Wykonawca zgłosi Zamawiającemu do odbioru wykonany przedmiot zamówienia.
10. Wykonawca przed przystąpieniem do robót dokona oznakowania nawigacyjnego szlaku żeglownego zgodnie z uzgodnionym z Zamawiającym Projektem oznakowania nawigacyjnego dla rejonu robót.
11. Wykonawca przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia oraz przy usuwaniu jego ewentualnych wad, zobowiązany jest do przestrzegania szczegółowych zaleceń Zamawiającego.
12. Wykonawca do wykonania przedmiotu umowy użyje materiały własne i sprzęt własny.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy zgłoszenia Zamawiającemu do akceptacji każdej partii materiałów oraz udokumentowania źródła ich pochodzenia i dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów i materiałów budowlanych przed ich wbudowaniem.
13. Wykonawca przekaże Zamawiającemu przy zgłoszeniu do odbioru wykonanego przedmiotu zamówienia następujące dokumenty:
1) projekt powykonawczy;
2) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą wraz z dowodem jej złożenia do właściwego powiatowego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej;
3) raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający czystość dna w przejściu żeglownym i w okolicy 20,0m od przejścia, wykonany po zakończeniu prac;
4) raport nurkowy (wykonany przez firmę posiadającą zezwolenie na wykonywanie prac podwodnych na obszarach wód śródlądowych będących w jurysdykcji Dyrektora Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie) potwierdzający szczelność ścianki szczelnej w podporach wyspowych;
5) sondaż głębokości wykonany w rejonie prowadzonych prac tj. w przejściu żeglownym i w okolicy 20,0m od przejścia;
6) dziennik budowy;
7) pozostałe dokumenty wymagane przepisami i związane z wykonanym przedmiotem umowy.
14. Wykonawca niezwłocznie przekaże Zamawiającemu inwentaryzację o której mowa w ust. 13 pkt 2 po potwierdzeniu jej przez właściwy powiatowy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
15. Wykonawca będzie wytwórcą odpadów powstałych w ramach wykonywania zamówienia w myśl ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. z wyłączeniem materiałów odzyskanych z rozbiórki istniejących urządzeń i budowli - mających wartość handlową

Kody CPV:
452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452436008 (Roboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia: 442100007

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454422009 (Nakładanie powłok antykorozyjnych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 100

Informacja na temat wadium:
1. Wadium należy wnieść w wysokości 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych) w terminie do
dnia 05.08.2011 r. do godziny 08:30. Decyduje data wpływu środków do Zamawiającego.
2. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu - przelewem na konto Zamawiającego - NBP O/O Szczecin - 58 1010 1599 0518
5513 9120 0000.
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej
(z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych,
gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa
w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości - w kasie Zamawiającego, w godz. 08:00 - 13:00.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach.
4. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji
ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać:
1) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie Zamawiającego (beneficjenta gwarancji) zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w pkt 7 bez potwierdzania tych okoliczności,
2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą,
3) miejsce i termin zwrotu gwarancji.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowa na rachunku bankowym.
6. Wykonawca, który nie zabezpieczy swojej oferty akceptowaną formą wadium zostanie przez
Zamawiającego wykluczony a jego oferta odrzucona.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w sytuacji, gdy:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) spowodował, że zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z
przyczyn leżących po jego stronie,
2) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w Rozdziale V pkt 5 niniejszej
SIWZ, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub
pełnomocnictw.
Zamawiający zwróci wadium jeśli wykonawca udowodni, że nastąpiło to z przyczyn
nieleżących po jego stronie.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty
najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta
została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 7 ppkt 2).
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium
niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu
zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed
upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium
na podstawie pkt 8, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została
wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez
Zamawiającego.
12. Na wniosek Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą Zamawiający
zaliczy wadium wpłacone w pieniądzu na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
13. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami
wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane
pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na
rachunek wykonawcy.
14. W ofercie należy wpisać nr konta, na które zamawiający ma zwrócić wadium lub dołączyć do
oferty upoważnienie do odbioru wadium przez wskazaną osobę.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca, musi wykazać, iż w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie lub wykonuje 1 pracę podobną do objętych przedmiotem zamówienia. Za prace podobną Zamawiający uzna: wykonanie robót hydrotechnicznych w zakresie których, były roboty kafarowe (kafar, wibromłot) wykonane z wody, o wartości nie niższej niż 1000000.00 zł, podając ponadto, datę i miejsca realizacji oraz podmiot zlecający.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie powyższego warunku, będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie
potwierdzających go dokumentów.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od dokonania opisu sposobu oceny spełnienia powyższego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca, musi wykazać, iż dysponuje 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń o specjalności konstrukcyjno - budowlanej oraz dokument potwierdzający że wykazana osoba posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wykazana przez Wykonawcę osoba musi udokumentować, iż pełniła funkcje Kierownika Budowy przy wykonywaniu robót hydrotechnicznych w zakresie których były roboty kafarowe (kafar, wibromłot) z wody.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie
potwierdzających go dokumentów.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi wykazać, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Zamawiający uzna, iż wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, jeżeli zdolność kredytowa wykonawcy lub wysokość posiadanych środków nie będzie niższa niż 1200000,00zł. W tym celu Wykonawca przedłoży informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek bankowy, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy (jednoznaczny zapis o wysokości środków, jakimi rzeczywiście dysponuje wykonawca w ramach linii kredytowej), wystawioną nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż w PLN Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs średni opublikowany przez Narodowy Bank Polski na dzień, w którym ogłoszenie o niniejszym przetargu ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie powyższego warunku, będzie polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz dołączenia informacji z banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, wystawionej na rzecz tych podmiotów, nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający będzie uwzględniał łącznie wielkość środków finansowych poszczególnych podmiotów.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie potwierdzających go dokumentów.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Odpowiednie pełnomocnictwa
2. Dowód wniesienia wadium
3. Wstępny harmonogram terminów wykonywania robót
4. Kosztorys ofertowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030
Szczecin, Zespół ds. zamówień pok. nr 311.

Data składania wniosków, ofert: 05/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030
Szczecin, Zespół ds. zamówień pok. nr 311.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

37020 / 2015-02-19 - Inny: OBRONA NARODOWA

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
REMONT NAWIERZCHNI NABRZEŻY PORTOWYCH NR MP. 41,43,45,47,49,51,53 W KPW ŚWINOUJŚCIE

109380 / 2012-04-06 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
WYMIANA PŁYT KANAŁOWYCH NA NABRZEŻACH PORTU WOJENNEGO ŚWINOUJŚCIE - mp. 35, 37 i 69

175488 / 2011-06-28 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
NAPRAWA NAWIERZCHNI DROGI NABRZEŻOWEJ NA mp. 37 i mp. 43 W PORCIE WOJENNYM ŚWINOUJŚCIE

237900 / 2011-08-10 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Roboty budowlane - konserwacyjne dot. Nabrzeża Wschodniego Półwyspu Kosa (MP73) w Porcie Wojennym Świnoujście (PKOB 1242).

361770 / 2012-09-24 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu Nabrzeża Wschodniego Półwyspu Kosa (Mp77) w Porcie Wojennym Świnoujście (PKOB 2151).

82103 / 2011-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów - Bulwar Elbląski - roboty dodatkowe

441402 / 2011-12-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Wykonanie robót dodatkowych i zamiennych na zadaniu inwestycyjnym pod nazwą: Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalicy km 733,7.

69907 / 2015-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dziwnów - Dziwnów (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Wykonanie robót dodatkowych w ramach Modernizacji Portu Rybackiego w Dziwnowie

72510 / 2015-04-01 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
REMONT NAWIERZCHNI NABRZEŻY PORTOWYCH NR MP. 41,43,45,47,49,51,53 W KPW ŚWINOUJŚCIE

122104 / 2010-05-04 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
WYMIANA BELEK KLESZCZY I ELEMENTÓW ZŁĄCZNYCH OSTROGI WEJŚCIOWEJ NA MP 17

278633 / 2013-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Goleniów - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Odbudowa i modernizacja przystani żeglarskiej w Lubczynie - Gmina Goleniów- zamówienia dodatkowe

84482 / 2013-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Zamówienie dodatkowe do zadania pn. Promenada z widokiem na Odrę - przebudowa szczecińskich bulwarów- Bulwar Gdyński, polegające na wykonaniu prac dodatkowych dotyczących schodów zejściowych z poziomu Mostu Długiego na teren przebudowanego nabrzeża Bulwar Gdyński

272648 / 2011-09-05 - Inny: Jednostka Organizacyjna MON

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Roboty budowlane - konserwacyjne dot. Nabrzeża Wschodniego Półwyspu Kosa (MP73) w Porcie Wojennym Świnoujście (PKOB 1242).

200408 / 2012-06-13 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
NAPRAWA - WYMIANA NAWIERZCHNI NABRZEŻA NA MP. 37 W PORCIE WOJENNYM ŚWINOUJŚCIE

213517 / 2011-08-08 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
NAPRAWA NAWIERZCHNI DROGI NABRZEŻOWEJ NA mp. 37 imp. 43 W PORCIE WOJENNYM ŚWINOUJŚCIE

90411 / 2011-03-21 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 452415003 (Roboty budowlane w zakresie nabrzeży)
Wymiana płyt kanałowych na nabrzeżach Portu Wojennego Świnoujście.