Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

18112 / 2014-01-16 - Administracja samorządowa / Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Orneta)

Usługa zorganizowania działań w ramach aktywnej integracji dla uczestników projektu Otwieramy Drzwi w Przyszłość

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania działań w ramach aktywnej integracji dla uczestników projektu Otwieramy Drzwi w Przyszłość , współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej , Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Realizacja działań projektowych obejmować powinna działania związane z wykorzystaniem usług specjalistów zarówno w szkoleniach i warsztatach i treningach.
Działania te zostały podzielone na 6 części:
CZĘŚĆ I
1)Trening kompetencji życiowych, który ma za zadanie naukę rozpoznawania i przeciwdziałania mechanizmów agresji i przemocy .Celem warsztatów: kształtowanie umiejętności społecznych, komunikacji interpersonalnej oraz rozwoju osobistego, a w tym:autoprezentacji, kreatywności i nastawienie do zmian, metod radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych, zwiększenia pewności siebie, poczucia wpływu na własne życie i możliwości dokonywania świadomych wyborów, wzmocnienie samooceny i poczucia własnej wartości, zwiększenie motywacji do działania, naukę stawiania sobie celów i priorytetów.
Termin realizacji- czerwiec 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy Łączna liczba godzin 20 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo

2) Warsztaty z zakresu radzenia sobie z problemami wychowawczymi, mające na celu zwiększenie zaradności życiowej oraz podwyższeniu świadomości pełnienia właściwych ról.
Termin realizacji: maj 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy Łączna liczba godzin 20 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 10 osób- 1 grupa- osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi

CZĘŚĆ II
1)Edukacja prozdrowotna- ma ona na celu uświadomienie współzależności pomiędzy czterema wymiarami zdrowia: fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym. Poprzez promocję zdrowego stylu życia (dbanie o higienę) poznaniem zasad BHP , aktywność fizyczną, która ma być alternatywą radzenia sobie z emocjami oraz przedstawianie i propagowanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu np. zajęcia rekreacyjne i sportowe. Poruszenie tematyki seksualności z perspektywy kobiet i mężczyzn.

Termin realizacji: od czerwca do sierpnia 2014 roku Łączna liczba godzin 50 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.

CZĘŚĆ III
1) Indywidualne poradnictwo zawodowe- ma na celu określenie kierunków rozwoju i preferencji osobowych uczestników. Na podstawie zebranych informacji powinien zostać opracowany IPD na postawie którego uczestnicy mogą być zakwalifikowani na indywidualne kursy podnoszące kwalifikacje dobrane odpowiednio do ich preferencji i możliwości zawodowych oraz potrzeb lokalnego rynku pracy.
Termin realizacji: od maja do czerwca 2014 roku . Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy. Łączna liczba76 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.

2)Warsztaty kompetencji zawodowych - obejmować powinno edukacje personalną i zawodową uczestników, naukę nowych zachowań na rynku pracy umożliwiającą nabycie umiejętności aktywnego poszukiwania pracy, umiejętności przygotowania CV, listu motywacyjnego, pisania pism urzędowych, podań, zapoznawanie z podstawami prawa pracy, odkrywanie zainteresowań uczestników, nauka autoprezentacji i symulowanie rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą , opanowanie podstaw negocjacji i mediacji.
Termin realizacji: od czerwca do sierpnia 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy . Łączna liczba godzin 31.Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo
3) Warsztaty przedsiębiorczości - tworzenie przedsiębiorstwa społecznego, w tym spółdzielni socjalnych, system wsparcia ekonomii społecznej, dobre praktyki- 16 godzin. Wsparcie skierowane jest dla 19 uczestników- jednia grupa.
Termin realizacji IX 2014 .Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy
CZĘŚĆ IV.
1) Zajęcia psychoedukacyjne (charakter warsztatowy) o następującej tematyce:
zajęcia z komunikacji społecznej
zajęcia z zakresu asertywności
zajęcia z zakresu wzrostu poziomu samooceny i poczucia własnej wartości
łamanie stereotypów dotyczących miejsca kobiet w życiu społecznym i zawodowym
nauka obierania sobie celów i sposobów ich realizacji
Termin realizacji: od maja do czerwca 2014 roku. Dokładny termin warsztatu ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy . Łączna liczba godzin- 25 . Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo

CZĘŚĆ V.
Zajęcia rehabilitacyjne stacjonarne- mają na celu zwiększenie aktywność fizycznej oraz poprawę kondycji ruchowej pomagającej poruszać się w życiu codziennym. Poprawienie utraconej sprawności fizycznej chorego. Celem rehabilitacji jest usunięcie dolegliwości towarzyszących procesom chorobowym oraz zapobieganie nawrotom i postępowi choroby. Zabiegi mają zwalczyć bólu i stany zapalne, usprawnić czynności poszczególnych narządów, szczególnie narządu ruchu oraz poprawić ogólną wydolności i sprawności organizmu.
Wsparcie skierowane jest do 7 niepełnosprawnych uczestników.
Wykonawca sam zapewnia salę do ćwiczeń oraz sprzęt niezbędny do wykonania usługi.
Łączna liczba godzin 196 godzin po 28 godzin na każdego uczestnika.
Termin realizacji:od maja do grudnia 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy

VI. Warsztaty poradnictwa prawnego
Grupowe poradnictwo prawne (metoda realizacji - grupowe poradnictwo prawne w obszarze tematycznym wskazanym w lit.a):
a)Tematy: prawo rodzinne, prawo pracy, spółdzielczości socjalnej, przemocy w rodzinie, inne w razie potrzeby.
b)Zajęcia realizowane w trzech grupach po 10, 7 i 19 osób. Łączna liczba godzin - 15 .Termin realizacji: październik 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy.
Wymagania stawiane wszystkim wykonawcom:
1.Zajęcia warsztatowe i konsultacje muszą odbywać się w dni powszednie tj. od poniedziałku do piątku godz.8.00- 15.00. Dopuszcza się możliwość, jeśli zajdzie taka konieczność, aby pojedyncze zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych i w sobotę, jednak po wcześniejszym uzgodnieniu z osoba odpowiedzialna za realizację projektu ze strony Zleceniodawcy i z uczestnikami projektu. Łączny czas zajęć w ciągu 1 dnia nie może przekroczyć :
dla grupy osób niepełnosprawnych 2 godz w przypadku zajęć edukacji prozdrowotnej i 3 godzin szkoleniowych dziennie dla pozostałych zajęć
pozostałe grupy 5 godzin szkoleniowych
Jednia godzina szkoleniowa odpowiada 1 godzinie zegarowej
2. Zapewnić catering podczas zajęć, tj. drugie danie (ciepłe) w przypadku gdy zajęcia będą trwały 5 godzin. Posiłki powinny posiadać odpowiednie walory smakowe i zapachowe oraz estetyczny wygląd. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia,- nie dotyczy części V- zajęcia rehabilitacyjne stacjonarne.
3. Zleceniodawca zapewni sale szkoleniową w placówce Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ornecie nie dotyczy to rehabilitacji stacjonarnej w tym przypadku Wykonawca sam zapewni sale .Natomiast wykonawca wyposaży sale szkoleniowe w odpowiedni sprzęt i materiały niezbędne do prawidłowej pracy na zajęciach.
4. Pomieszczenia w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logo POKL, EFS oraz informacjami o realizowanym projekcie w sposób zgodny z dokumentem: Wytyczne w zakresie oznaczania projektów POKL
5. Wykonawca po zakończeniu realizacji warsztatów i konsultacji indywidualnych wystawi każdemu z uczestników certyfikat/ zaświadczenie
6. Przeprowadzenie wśród uczestników projektu ankiet ewaluacyjnych początkowych i końcowych oraz ich opracowanie, które określą poziom nabytych umiejętności przez uczestników
7. Wykonawca ma obowiązek po zakończeniu realizacji warsztatów dostarczyć do Zleceniodawcy następujące dokumenty:
potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych zaświadczeń/ certyfikatów,
konspekty realizowanych zajęć
przeprowadzone ankiety wraz z ich opracowaniem
Dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: listę obecności, wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych
podpisaną przez uczestników listę odbioru zaświadczeń i certyfikatów
Wszystkie dokumenty mają być obowiązkowo oznaczone logiem POKL i EFS.
8.Współpraca z zamawiającym w zakresie ustalania dokładnego harmonogramu zajęć oraz umożliwić mu przeprowadzenie wizyt monitorujących w miejscu realizacji zamówienia
9. Zapewnić kadrę posiadającą wymagane wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.
10. Ubezpieczyć skierowane osoby od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w drodze do i z miejsca szkoleniach
11. Zapewnić warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie szkolenia.

Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w sposób zgodny z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024) i co za tym idzie przetwarzać dane osobowe Uczestników tylko i wyłącznie w celu realizacji niniejszego zamówienia.
Po stronie Zamawiającego leży:
- rekrutacja Uczestników,
- przekazanie ich listy Wykonawcy,
- odbiór prac,

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 18112

Data publikacji: 2014-01-16

Nazwa: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. 1 Maja 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Orneta

Kod pocztowy: 11-130

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: (055) 2421627

Numer faxu: (055) 2422395

Adres strony internetowej: www.orneta.naszops.pl

Regon: 00281426700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa zorganizowania działań w ramach aktywnej integracji dla uczestników projektu Otwieramy Drzwi w Przyszłość

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania działań w ramach aktywnej integracji dla uczestników projektu Otwieramy Drzwi w Przyszłość , współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej , Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Realizacja działań projektowych obejmować powinna działania związane z wykorzystaniem usług specjalistów zarówno w szkoleniach i warsztatach i treningach.
Działania te zostały podzielone na 6 części:
CZĘŚĆ I
1)Trening kompetencji życiowych, który ma za zadanie naukę rozpoznawania i przeciwdziałania mechanizmów agresji i przemocy .Celem warsztatów: kształtowanie umiejętności społecznych, komunikacji interpersonalnej oraz rozwoju osobistego, a w tym:autoprezentacji, kreatywności i nastawienie do zmian, metod radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych, zwiększenia pewności siebie, poczucia wpływu na własne życie i możliwości dokonywania świadomych wyborów, wzmocnienie samooceny i poczucia własnej wartości, zwiększenie motywacji do działania, naukę stawiania sobie celów i priorytetów.
Termin realizacji- czerwiec 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy Łączna liczba godzin 20 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo

2) Warsztaty z zakresu radzenia sobie z problemami wychowawczymi, mające na celu zwiększenie zaradności życiowej oraz podwyższeniu świadomości pełnienia właściwych ról.
Termin realizacji: maj 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy Łączna liczba godzin 20 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 10 osób- 1 grupa- osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi

CZĘŚĆ II
1)Edukacja prozdrowotna- ma ona na celu uświadomienie współzależności pomiędzy czterema wymiarami zdrowia: fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym. Poprzez promocję zdrowego stylu życia (dbanie o higienę) poznaniem zasad BHP , aktywność fizyczną, która ma być alternatywą radzenia sobie z emocjami oraz przedstawianie i propagowanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu np. zajęcia rekreacyjne i sportowe. Poruszenie tematyki seksualności z perspektywy kobiet i mężczyzn.

Termin realizacji: od czerwca do sierpnia 2014 roku Łączna liczba godzin 50 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.

CZĘŚĆ III
1) Indywidualne poradnictwo zawodowe- ma na celu określenie kierunków rozwoju i preferencji osobowych uczestników. Na podstawie zebranych informacji powinien zostać opracowany IPD na postawie którego uczestnicy mogą być zakwalifikowani na indywidualne kursy podnoszące kwalifikacje dobrane odpowiednio do ich preferencji i możliwości zawodowych oraz potrzeb lokalnego rynku pracy.
Termin realizacji: od maja do czerwca 2014 roku . Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy. Łączna liczba76 godziny. Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.

2)Warsztaty kompetencji zawodowych - obejmować powinno edukacje personalną i zawodową uczestników, naukę nowych zachowań na rynku pracy umożliwiającą nabycie umiejętności aktywnego poszukiwania pracy, umiejętności przygotowania CV, listu motywacyjnego, pisania pism urzędowych, podań, zapoznawanie z podstawami prawa pracy, odkrywanie zainteresowań uczestników, nauka autoprezentacji i symulowanie rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą , opanowanie podstaw negocjacji i mediacji.
Termin realizacji: od czerwca do sierpnia 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy . Łączna liczba godzin 31.Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo
3) Warsztaty przedsiębiorczości - tworzenie przedsiębiorstwa społecznego, w tym spółdzielni socjalnych, system wsparcia ekonomii społecznej, dobre praktyki- 16 godzin. Wsparcie skierowane jest dla 19 uczestników- jednia grupa.
Termin realizacji IX 2014 .Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy
CZĘŚĆ IV.
1) Zajęcia psychoedukacyjne (charakter warsztatowy) o następującej tematyce:
zajęcia z komunikacji społecznej
zajęcia z zakresu asertywności
zajęcia z zakresu wzrostu poziomu samooceny i poczucia własnej wartości
łamanie stereotypów dotyczących miejsca kobiet w życiu społecznym i zawodowym
nauka obierania sobie celów i sposobów ich realizacji
Termin realizacji: od maja do czerwca 2014 roku. Dokładny termin warsztatu ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy . Łączna liczba godzin- 25 . Wsparcie skierowane jest dla 36 uczestników z podziałem na 3 grupy:
Grupa 1- 10 osób - osoby z rodzin z problemami opiekuńczo wychowawczymi
Grupa II- 7 osób- osoby niepełnosprawne
Grupa III- 19 osób- osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo

CZĘŚĆ V.
Zajęcia rehabilitacyjne stacjonarne- mają na celu zwiększenie aktywność fizycznej oraz poprawę kondycji ruchowej pomagającej poruszać się w życiu codziennym. Poprawienie utraconej sprawności fizycznej chorego. Celem rehabilitacji jest usunięcie dolegliwości towarzyszących procesom chorobowym oraz zapobieganie nawrotom i postępowi choroby. Zabiegi mają zwalczyć bólu i stany zapalne, usprawnić czynności poszczególnych narządów, szczególnie narządu ruchu oraz poprawić ogólną wydolności i sprawności organizmu.
Wsparcie skierowane jest do 7 niepełnosprawnych uczestników.
Wykonawca sam zapewnia salę do ćwiczeń oraz sprzęt niezbędny do wykonania usługi.
Łączna liczba godzin 196 godzin po 28 godzin na każdego uczestnika.
Termin realizacji:od maja do grudnia 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy

VI. Warsztaty poradnictwa prawnego
Grupowe poradnictwo prawne (metoda realizacji - grupowe poradnictwo prawne w obszarze tematycznym wskazanym w lit.a):
a)Tematy: prawo rodzinne, prawo pracy, spółdzielczości socjalnej, przemocy w rodzinie, inne w razie potrzeby.
b)Zajęcia realizowane w trzech grupach po 10, 7 i 19 osób. Łączna liczba godzin - 15 .Termin realizacji: październik 2014 roku. Dokładny termin zajęć ustalony zostanie z Wykonawcą na etapie podpisywania umowy.
Wymagania stawiane wszystkim wykonawcom:
1.Zajęcia warsztatowe i konsultacje muszą odbywać się w dni powszednie tj. od poniedziałku do piątku godz.8.00- 15.00. Dopuszcza się możliwość, jeśli zajdzie taka konieczność, aby pojedyncze zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych i w sobotę, jednak po wcześniejszym uzgodnieniu z osoba odpowiedzialna za realizację projektu ze strony Zleceniodawcy i z uczestnikami projektu. Łączny czas zajęć w ciągu 1 dnia nie może przekroczyć :
dla grupy osób niepełnosprawnych 2 godz w przypadku zajęć edukacji prozdrowotnej i 3 godzin szkoleniowych dziennie dla pozostałych zajęć
pozostałe grupy 5 godzin szkoleniowych
Jednia godzina szkoleniowa odpowiada 1 godzinie zegarowej
2. Zapewnić catering podczas zajęć, tj. drugie danie (ciepłe) w przypadku gdy zajęcia będą trwały 5 godzin. Posiłki powinny posiadać odpowiednie walory smakowe i zapachowe oraz estetyczny wygląd. Wykonawca przy oferowaniu obiadów uwzględniać będzie świeże produkty. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia,- nie dotyczy części V- zajęcia rehabilitacyjne stacjonarne.
3. Zleceniodawca zapewni sale szkoleniową w placówce Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ornecie nie dotyczy to rehabilitacji stacjonarnej w tym przypadku Wykonawca sam zapewni sale .Natomiast wykonawca wyposaży sale szkoleniowe w odpowiedni sprzęt i materiały niezbędne do prawidłowej pracy na zajęciach.
4. Pomieszczenia w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logo POKL, EFS oraz informacjami o realizowanym projekcie w sposób zgodny z dokumentem: Wytyczne w zakresie oznaczania projektów POKL
5. Wykonawca po zakończeniu realizacji warsztatów i konsultacji indywidualnych wystawi każdemu z uczestników certyfikat/ zaświadczenie
6. Przeprowadzenie wśród uczestników projektu ankiet ewaluacyjnych początkowych i końcowych oraz ich opracowanie, które określą poziom nabytych umiejętności przez uczestników
7. Wykonawca ma obowiązek po zakończeniu realizacji warsztatów dostarczyć do Zleceniodawcy następujące dokumenty:
potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych zaświadczeń/ certyfikatów,
konspekty realizowanych zajęć
przeprowadzone ankiety wraz z ich opracowaniem
Dziennik zajęć edukacyjnych zawierający: listę obecności, wymiar godzin zajęć edukacyjnych, tematy zajęć edukacyjnych
podpisaną przez uczestników listę odbioru zaświadczeń i certyfikatów
Wszystkie dokumenty mają być obowiązkowo oznaczone logiem POKL i EFS.
8.Współpraca z zamawiającym w zakresie ustalania dokładnego harmonogramu zajęć oraz umożliwić mu przeprowadzenie wizyt monitorujących w miejscu realizacji zamówienia
9. Zapewnić kadrę posiadającą wymagane wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.
10. Ubezpieczyć skierowane osoby od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w drodze do i z miejsca szkoleniach
11. Zapewnić warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie szkolenia.

Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w sposób zgodny z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024) i co za tym idzie przetwarzać dane osobowe Uczestników tylko i wyłącznie w celu realizacji niniejszego zamówienia.
Po stronie Zamawiającego leży:
- rekrutacja Uczestników,
- przekazanie ich listy Wykonawcy,
- odbiór prac,

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 6

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie doprecyzowuje tego warunku.Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca przedstawi Oświadczenie w Formularzu ofertowym zgodnie z art. 44 ustawy Pzp.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie doprecyzowuje tego warunku.Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca przedstawi Oświadczenie w Formularzu ofertowym zgodnie z art. 44 ustawy Pzp.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie doprecyzowuje tego warunku.Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca przedstawi Oświadczenie w Formularzu ofertowym zgodnie z art. 44 ustawy Pzp.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje i lub będzie dysponował osobami, które będą odpowiedzialne za świadczenie usług czyli:

CZĘŚĆ I : co najmniej jedna osoba: posiadająca
Wykształcenie- wykształcenie wyższe pedagogiczne lub wyższe pedagogiczne o specjalności praca socjalna .
Kwalifikacje-
posiadająca szklenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
posiadające szklenie z zakresu równości szans płci
Szkolenie z zakresu asysty rodzinnej lub szkoły dla rodziców
Doświadczenie: posiadająca co najmniej dwuletnie doświadczenie (w czasie ostatnich 5 lat) w zawodzie pedagoga lub pracownika socjalnego
Przeprowadziła:
1 szkolenie o tematyce Trening kompetencji życiowych lub o podobnej tematyce.
1 szkolenie o tematyce z zakresu radzenia sobie z problemami wychowawczymi
lub w podobnym równoważnym zakresie.

CZĘŚĆII -co najmniej jedna osoba: posiadająca Wykształcenie -wykształcenie wyższe pedagogiczne lub wykształcenie wyższe pedagogiczne o kierunku wychowanie fizyczne.
Kwalifikacje:
- kurs z zakresu Nordic Walking
- kurs, szkolenie, seminarium itp. z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia
- kurs szkolenie z zakresu BHP
Doświadczenie: posiadająca co najmniej czteroletnie doświadczenie (w czasie ostatnich 6 lat) w zawodzie pedagoga. lub animatora.
Przeprowadziła:
1 zajęcia z edukacji prozdrowotnej lub w podobnym równoważnym zakresie.

CZĘŚĆ III. -co najmniej jedna osoba:
Wykształcenie- posiadające wykształcenie wyższe o kierunku doradca zawodowy lub posiadająca uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy zawodowego (licencja doradcy zawodowego)
Kwalifikacje:
- posiadające szklenie z zakresu równości szans płci
- posiadający szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych
Doświadczenie- posiadająca co najmniej roczne doświadczenie (w czasie ostatnich 6 lat) w zawodzie doradcy zawodowego
Przeprowadziła:
- 1 zajęcia z indywidualnego poradnictwa zawodowego
- 1 warsztaty kompetencji zawodowych
- 1 warsztaty przedsiębiorczości
lub w podobnym/równoważnym zakresie.

CZĘŚĆ IV - co najmniej jedna osoba posiadająca
Wykształcenie- wykształcenie wyższe mgr psychologii
Doświadczenie- dwuletnie doświadczenie w zawodzie psychologa
Przeprowadziła:
1 zajęcia psychoedukacyjne lub w podobnym/równoważnym zakresie.

CZĘŚĆ V- co najmniej jedna osoba posiadająca- Wykształcenie: wykształcenie wyższe o kierunku fizjoterapia. Doświadczenie: Co najmniej 3 letnie doświadczenie w zawodzie fizjoterapeuty.( w czasie ostatnich 5 lat)

CZĘŚĆ VI- co najmniej jedna osoba posiadająca:
Wykształcenie - wykształcenie wyższe o kierunku prawo
Doświadczenie- trzyletnie doświadczenie w poradnictwie prawnym
Przeprowadziła 1 zajęcia z podanej w opisie tematyki.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje i lub będzie dysponował osobami, które będą odpowiedzialne za świadczenie usług czyli:

CZĘŚĆ I : co najmniej jedna osoba: posiadająca
Wykształcenie- wykształcenie wyższe pedagogiczne lub wyższe pedagogiczne o specjalności praca socjalna .
Kwalifikacje-
posiadająca szklenie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
posiadające szklenie z zakresu równości szans płci
Szkolenie z zakresu asysty rodzinnej lub szkoły dla rodziców
Doświadczenie: posiadająca co najmniej dwuletnie doświadczenie (w czasie ostatnich 5 lat) w zawodzie pedagoga lub pracownika socjalnego
Przeprowadziła:
1 szkolenie o tematyce Trening kompetencji życiowych lub o podobnej tematyce.
1 szkolenie o tematyce z zakresu radzenia sobie z problemami wychowawczymi
lub w podobnym/równoważnym zakresie.

CZĘŚĆII -co najmniej jedna osoba: posiadająca Wykształcenie -wykształcenie wyższe pedagogiczne lub wykształcenie wyższe pedagogiczne o kierunku wychowanie fizyczne.
Kwalifikacje:
- kurs z zakresu Nordic Walking
- kurs, szkolenie, seminarium itp. z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia
- kurs/ szkolenie z zakresu BHP
Doświadczenie: posiadająca co najmniej czteroletnie doświadczenie (w czasie ostatnich 6 lat) w zawodzie pedagoga. lub animatora.
Przeprowadziła:
1 zajęcia z edukacji prozdrowotnej lub w podobnym/równoważnym zakresie.

CZĘŚĆ III. -co najmniej jedna osoba:
Wykształcenie- posiadające wykształcenie wyższe o kierunku doradca zawodowy lub posiadająca uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy zawodowego (licencja doradcy zawodowego)
Kwalifikacje:
- posiadające szklenie z zakresu równości szans płci
- posiadający szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych
Doświadczenie- posiadająca co najmniej roczne doświadczenie (w czasie ostatnich 6 lat) w zawodzie doradcy zawodowego
Przeprowadziła:
- 1 zajęcia z indywidualnego poradnictwa zawodowego
- 1 warsztaty kompetencji zawodowych
- 1 warsztaty przedsiębiorczości
lub w podobnym/równoważnym zakresie.

CZĘŚĆ IV - co najmniej jedna osoba posiadająca
Wykształcenie- wykształcenie wyższe mgr psychologii
Doświadczenie- dwuletnie doświadczenie w zawodzie psychologa
Przeprowadziła:
1 zajęcia psychoedukacyjne lub w podobnym równoważnym zakresie.

CZĘŚĆ V- co najmniej jedna osoba posiadająca- Wykształcenie: wykształcenie wyższe o kierunku fizjoterapia. Doświadczenie: Co najmniej 3 letnie doświadczenie w zawodzie fizjoterapeuty.( w czasie ostatnich 5 lat)

CZĘŚĆ VI- co najmniej jedna osoba posiadająca:
Wykształcenie - wykształcenie wyższe o kierunku prawo
Doświadczenie- trzyletnie doświadczenie w poradnictwie prawnym
Przeprowadziła 1 zajęcia z podanej w opisie tematyki.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana postanowień zawartych w umowie może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną
w formie pisemnej, pod rygorem nieważności, i na zasadach, o których mowa w art. 144 ust.1 ustawy - Prawo zamówień publicznych z dnia 29.01.2004r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. , poz. 907 z późn. zm.),
Zamawiający zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwości dokonania zmiany umowy w formie aneksów w niżej wymienionych przypadkach:
osoby wskazane w ofercie jako odpowiedzialne za świadczenie usług za zgodą Zamawiającego będą mogły zostać zastąpione innymi o nie niższych kwalifikacjach, doświadczeniu i wykształceniu,
zmianie mogą podlegać omyłki pisarskie nie rzutujące na zamiar i cel stron wynikający z umowy,
w przypadku zmian na liście Uczestników projektu i lub Indywidualnych Planów Działania ilości osób biorących udział w poszczególnych kursach,szkoleniach warsztatach mogą ulec zmianie. Do obliczenia należnego wynagrodzenia zastosuje się wówczas algorytm (cena ryczałtowa za daną część podzielić ilość uczestników przewidzianych SIWZ * ilość Uczestników biorących udział w zajęciach).

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie

Znaczenie kryterium 2: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.orneta.naszops.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejsko-Gminny Ośrodek pomocy społecznej w Ornecie, ul. 1 Maja 6, 11-130 Orneta

Data składania wniosków, ofert: 23/01/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Miejsko-Gminny Ośrodek pomocy społecznej w Ornecie, ul. 1 Maja 6, 11-130 Orneta
sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Usługa zorganizowania działań w ramach aktywnej integracji dla uczestników projektu Otwieramy Drzwi w Przyszłość , współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej , Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
853125004 (Usługi rehabilitacyjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
853123208 (Usługi doradztwa)

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających
w sytuacjach kiedy:
zmieni się liczba Uczestników projektu lub
jeżeli w trakcie realizacji projektu modyfikacji ulegną Indywidualne Plany Działania Uczestników lub
w kolejnych latach koniecznym okaże się zakup usług tego samego rodzaju skierowanych do nowych klientów M-GOPS lub nowych Uczestników projektów.

Podobne przetargi

229512 / 2013-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Grunwald z/s w Gierzwałdzie - Gierzwałd (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem Zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usług w ramach projektu Integracja społeczno-zawodowa drogą do lepszego jutra współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

333860 / 2013-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Grunwald z/s w Gierzwałdzie - Gierzwałd (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem Zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usług w ramach projektu Integracja społeczno-zawodowa drogą do lepszego jutra współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

80637 / 2010-04-09 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania stresem w ramach projektu Zwiększenie konkurencyjności i potencjału Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie poprzez rozszerzenie i dostosowanie do potrzeb rynku pracy oferty edukacyjnej Wydziału Prawa i Administracji, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

195202 / 2012-06-11 - Inny: Jednostka budżetowa - ośrodek pomocy społecznej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Susz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Realizacja kompleksowych usług szkoleniowych dla uczestników i uczestniczek projektu pn. Kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób i rodzin dotkniętych wykluczeniem społecznym na terenie Gminy i Miasta Susz

152044 / 2014-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Grunwald z/s w Gierzwałdzie - Gierzwałd (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem Zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usług w ramach projektu Integracja społeczno-zawodowa drogą do lepszego jutra współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

442722 / 2009-12-28 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Wykonanie usługi szkoleniowej - przeprowadzenie szkoleń w trzech zakresach: autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania stresem - w ramach realizacji projektu pn. Zwiększenie konkurencyjności i potencjału Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie poprzez rozszerzenie i dostosowanie do potrzeb rynku pracy oferty edukacyjnej Wydziału Prawa i Administracji. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

157454 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Poddębice (łódzkie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie szkoleń dla Beneficjentów Ostatecznych projektu InteGRACJA- atrakcyjny powrót na rynek pracy współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poddębicach

260262 / 2013-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Jeziorany (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Świadczenie usług szkoleniowych dla 30 osób (15 osób w roku 2013 oraz 15 osób w roku 2014) zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Jeziorany zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wieku aktywności zawodowej, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej

173446 / 2009-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
szkolenia z zakresu rozwoju osobistego w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w Gminie Kolbuszowa

345354 / 2013-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przygotowanie i przeprowadzenie uzupełniających warsztatów umiejętności społecznych podczas obozu dla młodzieży

266327 / 2011-10-10 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania stresem wraz ze świadczeniem usługi cateringowej dla uczestników i trenerów szkoleń w ramach projektu Zwiększenie konkurencyjności i potencjału UWM w Olsztynie poprzez rozszerzenie i dostosowanie do potrzeb rynku pracy oferty edukacyjnej Wydziału Prawa i Administracji współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego