83313 / 2013-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Zgierz)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą FRYZJER-STYLISTA
Opis zamówienia
1.Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych, zarejestrowanych
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu, posiadających wykształcenie minimum podstawowe oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych.
2.Szkolenie jest częścią projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
3.Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników szkolenia teoretycznych podstaw oraz praktycznych umiejętności pielęgnacji i stylizacji włosów oraz organizacji salonu fryzjerskiego
4.Organizacja szkolenia:
1)Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób w grupie.
2)Zajęcia muszą odbywać się codziennie, z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia musi wynosić 6 godzin zegarowych. Harmonogram musi zakładać taką samą liczbę godzin zajęć dziennie dla każdego uczestnika szkolenia.
3)Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4)Łączny czas szkolenia wynosi 200 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie musi trwać 34 dni.
5)Zajęcia przewidziane do realizacji szkolenia powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć nie później niż o godzinie 19.00.
6)Zajęcia przewidziane w programie szkolenia muszą się odbywać na terenie miasta Zgierza.
7)Wykonawca dla celów realizacji szkolenia w części teoretycznej zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniającą wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP.
8)Wykonawca dla celów realizacji szkolenia w części praktycznej zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej wyposażoną w minimum: 5 stanowisk pracy dla fryzjera,
z których każde wyposażone jest w lustro, fotel oraz odpowiednią liczbę główek treningowych zapewniającą właściwy przebieg szkolenia i 1 stanowisko do mycia głowy z dostępem do bieżącej ciepłej i zimnej wody.
9)Ponadto stanowiska pracy dla fryzjera, o których mowa w pkt 8) muszą być wyposażone w:
a)zestawy szamponów,
b)zestawy farb wraz z paletą barw,
c)zestawy płynów do rozjaśniania,
d)zestawy środków do pielęgnacji włosów,
e)zestawy środków do stylizacji włosów,
f)czepki, pelerynki folie aluminiowe do pasemek,
g)zestaw środków do sterylizacji narzędzi przyborów,
h)tempery
i)inne środki i urządzenia niezbędne do wykonywania na włosach ćwiczeń, które przewidziane są w programie szkolenia.
10)Wykonawca zapewnia każdemu uczestnikowi szkolenia:nożyczki fryzjerskie (wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej o bardzo wysokiej twardości), grzebień, 3 okrągłe szczotki do modelowania o zróżnicowanej szerokości. Przedmioty te stanowić będą własność uczestnika szkolenia.
11)Każdy uczestnik musi mieć zapewnioną:
-odzież ochronną w zależności od rodzaju ćwiczeń
-główkę treningową,
-nożyczki fryzjerskie odpowiednie do rodzaju wykonywanych ćwiczeń,
-grzebienie odpowiednie do rodzaju wykonywanych ćwiczeń,
-wałki do nakręcania włosów,
-prostownicę, lokówkę, suszarkę, szczotki do modelowania włosów, rozpylacz do wody, miseczki plastikowe do rozrabiania farb, pędzelki do nakładania farb i inne środki i urządzenia niezbędne do wykonywania na włosach ćwiczeń, które przewidziane są w programie szkolenia.
12)Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
13)Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: 31 października 2013 roku.
5.Program szkolenia
1)Szkolenie musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
2)Program szkolenia musi zawierać:
a)nazwę i zakres szkolenia,
b)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d)cele szkolenia,
e)plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f)opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h)przewidziane sprawdziany i egzaminy,
3)Wykonawca musi wykorzystać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych,
o których mowa w § 74 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.)
4)Zakres tematyczny szkolenia musi składać się z następujących po sobie modułów:
a)Moduł I - zajęcia teoretyczne zawodowe (60 godzin zegarowych) obejmujące co najmniej zagadnienia:
-organizacja salonu fryzjerskiego
-pierwiastki, związku chemiczne wchodzące w skład preparatów fryzjerskich
-pielęgnacja włosów, regeneracja, mycie, masaż głowy
-strzyżenie różnymi technikami
-modelowanie fryzury damskiej i męskiej
-stylizacja włosów
-fryzury okolicznościowe
-prostowanie włosów
-trwała ondulacja
-ondulacja wodna
-farbowanie
-rozjaśnianie włosów
-balayage jedno i wieloodcieniowy
-obsługa klienta
b)Moduł II - zajęcia praktyczne (126 godzin zegarowych)
Zajęcia praktyczne z zakresu Modułu I .
c)Moduł III - zajęcia z przedsiębiorczości (12 godzin zegarowych)
-identyfikowanie szans i zagrożeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek,
-biznesplan,
-źródła pozyskiwania kapitału na uruchomienie własnej firmy,
-obowiązki wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy,
d)Moduł IV - egzamin z modułu I, II, III (2 godziny zegarowe)
5)Wykonawca, w przypadku ukończenia przez uczestnika szkolenia, musi wydać osobie bezrobotnej:
a.zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodne z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 177 poz. 1193 z późn. zm.), według wzoru Zamawiającego zawierające:
-numer z rejestru,
-Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
-nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
-formę i nazwę szkolenia,
-okres trwania szkolenia,
-miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
-tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
-podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkoleniena papierze kredowym matowym o gramaturze min. 150g
b.certyfikat według wzoru Zamawiającego
Ww. zaświadczenie i certyfikat powinny być wydane w ofertówce sztywnej otwieranej od góry i z prawej strony.
i gdy Wykonawca jest do tego uprawniony:
c.zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186)
7.Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium oraz osoby, które w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć Zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia, z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
8.Wykonawca musi dysponować odpowiednią kadrą dydaktyczną, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
9.Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes - format
A-4 oraz długopis, a także materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia).
10.Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną kanapkę oraz herbatę, kawę, wodę.
11.Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę, zwrotu poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na zasadach określonych w umowie szkoleniowej zawartej z Wykonawcą szkolenia.
12.Wykonawca musi przed rozpoczęciem szkolenia oznakować pomieszczenia, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
13.Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby szkolenia (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia szkolenia, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, sala wykładowa - plakaty itp.) zostaną oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.
14.Zamawiający zobowiązuje się do przekazania przed rozpoczęciem szkolenia wszelkich materiałów promocyjno-informacyjnych w postaci plików oraz plakatów spełniających wymogi Unii Europejskiej w zakresie promocji i informacji.
15.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją szkolenia do dnia 31 grudnia 2020 roku oraz zarejestrowania szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych i bieżącego aktualizowania danych o szkoleniu. Szkolenie musi być zarejestrowane poprzez internetowy formularz elektroniczny dostępny na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl
16.Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonanej przez Instytucję Wdrażającą (Instytucję Pośredniczącą II stopnia) oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 83313
Data publikacji: 2013-05-21
Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy
Ulica: ul. Barona 10
Numer domu: 10
Miejscowość: Zgierz
Kod pocztowy: 95-100
Województwo / kraj: łódzkie
Numer telefonu: 042 7164941
Numer faxu: 042 7174160
Adres strony internetowej: www.pupzgierz.pl; bip.pupzgierz.pl
Regon: 47228600200000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą FRYZJER-STYLISTA
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych, zarejestrowanych
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu, posiadających wykształcenie minimum podstawowe oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych.
2.Szkolenie jest częścią projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
3.Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników szkolenia teoretycznych podstaw oraz praktycznych umiejętności pielęgnacji i stylizacji włosów oraz organizacji salonu fryzjerskiego
4.Organizacja szkolenia:
1)Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób w grupie.
2)Zajęcia muszą odbywać się codziennie, z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia musi wynosić 6 godzin zegarowych. Harmonogram musi zakładać taką samą liczbę godzin zajęć dziennie dla każdego uczestnika szkolenia.
3)Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4)Łączny czas szkolenia wynosi 200 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie musi trwać 34 dni.
5)Zajęcia przewidziane do realizacji szkolenia powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć nie później niż o godzinie 19.00.
6)Zajęcia przewidziane w programie szkolenia muszą się odbywać na terenie miasta Zgierza.
7)Wykonawca dla celów realizacji szkolenia w części teoretycznej zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniającą wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP.
8)Wykonawca dla celów realizacji szkolenia w części praktycznej zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej wyposażoną w minimum: 5 stanowisk pracy dla fryzjera,
z których każde wyposażone jest w lustro, fotel oraz odpowiednią liczbę główek treningowych zapewniającą właściwy przebieg szkolenia i 1 stanowisko do mycia głowy z dostępem do bieżącej ciepłej i zimnej wody.
9)Ponadto stanowiska pracy dla fryzjera, o których mowa w pkt 8) muszą być wyposażone w:
a)zestawy szamponów,
b)zestawy farb wraz z paletą barw,
c)zestawy płynów do rozjaśniania,
d)zestawy środków do pielęgnacji włosów,
e)zestawy środków do stylizacji włosów,
f)czepki, pelerynki folie aluminiowe do pasemek,
g)zestaw środków do sterylizacji narzędzi przyborów,
h)tempery
i)inne środki i urządzenia niezbędne do wykonywania na włosach ćwiczeń, które przewidziane są w programie szkolenia.
10)Wykonawca zapewnia każdemu uczestnikowi szkolenia:nożyczki fryzjerskie (wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej o bardzo wysokiej twardości), grzebień, 3 okrągłe szczotki do modelowania o zróżnicowanej szerokości. Przedmioty te stanowić będą własność uczestnika szkolenia.
11)Każdy uczestnik musi mieć zapewnioną:
-odzież ochronną w zależności od rodzaju ćwiczeń
-główkę treningową,
-nożyczki fryzjerskie odpowiednie do rodzaju wykonywanych ćwiczeń,
-grzebienie odpowiednie do rodzaju wykonywanych ćwiczeń,
-wałki do nakręcania włosów,
-prostownicę, lokówkę, suszarkę, szczotki do modelowania włosów, rozpylacz do wody, miseczki plastikowe do rozrabiania farb, pędzelki do nakładania farb i inne środki i urządzenia niezbędne do wykonywania na włosach ćwiczeń, które przewidziane są w programie szkolenia.
12)Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
13)Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: 31 października 2013 roku.
5.Program szkolenia
1)Szkolenie musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
2)Program szkolenia musi zawierać:
a)nazwę i zakres szkolenia,
b)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d)cele szkolenia,
e)plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f)opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h)przewidziane sprawdziany i egzaminy,
3)Wykonawca musi wykorzystać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych,
o których mowa w § 74 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.)
4)Zakres tematyczny szkolenia musi składać się z następujących po sobie modułów:
a)Moduł I - zajęcia teoretyczne zawodowe (60 godzin zegarowych) obejmujące co najmniej zagadnienia:
-organizacja salonu fryzjerskiego
-pierwiastki, związku chemiczne wchodzące w skład preparatów fryzjerskich
-pielęgnacja włosów, regeneracja, mycie, masaż głowy
-strzyżenie różnymi technikami
-modelowanie fryzury damskiej i męskiej
-stylizacja włosów
-fryzury okolicznościowe
-prostowanie włosów
-trwała ondulacja
-ondulacja wodna
-farbowanie
-rozjaśnianie włosów
-balayage jedno i wieloodcieniowy
-obsługa klienta
b)Moduł II - zajęcia praktyczne (126 godzin zegarowych)
Zajęcia praktyczne z zakresu Modułu I .
c)Moduł III - zajęcia z przedsiębiorczości (12 godzin zegarowych)
-identyfikowanie szans i zagrożeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek,
-biznesplan,
-źródła pozyskiwania kapitału na uruchomienie własnej firmy,
-obowiązki wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy,
d)Moduł IV - egzamin z modułu I, II, III (2 godziny zegarowe)
5)Wykonawca, w przypadku ukończenia przez uczestnika szkolenia, musi wydać osobie bezrobotnej:
a.zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodne z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 177 poz. 1193 z późn. zm.), według wzoru Zamawiającego zawierające:
-numer z rejestru,
-Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
-nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
-formę i nazwę szkolenia,
-okres trwania szkolenia,
-miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
-tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
-podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkoleniena papierze kredowym matowym o gramaturze min. 150g
b.certyfikat według wzoru Zamawiającego
Ww. zaświadczenie i certyfikat powinny być wydane w ofertówce sztywnej otwieranej od góry i z prawej strony.
i gdy Wykonawca jest do tego uprawniony:
c.zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186)
7.Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium oraz osoby, które w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć Zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia, z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
8.Wykonawca musi dysponować odpowiednią kadrą dydaktyczną, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
9.Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes - format
A-4 oraz długopis, a także materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia).
10.Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną kanapkę oraz herbatę, kawę, wodę.
11.Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę, zwrotu poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na zasadach określonych w umowie szkoleniowej zawartej z Wykonawcą szkolenia.
12.Wykonawca musi przed rozpoczęciem szkolenia oznakować pomieszczenia, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
13.Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby szkolenia (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia szkolenia, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, sala wykładowa - plakaty itp.) zostaną oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.
14.Zamawiający zobowiązuje się do przekazania przed rozpoczęciem szkolenia wszelkich materiałów promocyjno-informacyjnych w postaci plików oraz plakatów spełniających wymogi Unii Europejskiej w zakresie promocji i informacji.
15.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją szkolenia do dnia 31 grudnia 2020 roku oraz zarejestrowania szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych i bieżącego aktualizowania danych o szkoleniu. Szkolenie musi być zarejestrowane poprzez internetowy formularz elektroniczny dostępny na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl
16.Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonanej przez Instytucję Wdrażającą (Instytucję Pośredniczącą II stopnia) oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/10/2013
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Przez spełnienie warunku posiadania uprawnień do wykonywania przedmiotu zamówienia zamawiający rozumie - posiadanie przez wykonawcę wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych, zgodnie z art. 20 ust 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy, właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy, aktualizowanego zgodnie z przepisami w tym zakresie. Oceny spełnienia tego warunku Zamawiający dokona na podstawie złożonego oświadczenia.
Oświadczenie o posiadaniu aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych zgodnie z art. 20
ust. 1 z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, prowadzonego przez właściwy miejscowo dla siedziby wykonawcy Wojewódzki Urząd Pracy, na druku Zamawiającego stanowiącym załącznik nr 5 do specyfikacji.
Wiedza i doświadczenie:
Przez spełnienie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia Zamawiający rozumie, przeszkolenie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert,a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, minimum 1 grupy co najmniej 7 - osobowej na szkoleniu obejmującym zagadnienia o podobnej tematyce. Przez podobną tematykę Zamawiający rozumie szkolenia obejmujące zagadnienia z zakresu fryzjerstwa.
Oceny spełnienia tego warunków Zamawiający dokona na podstawie wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług szkoleniowych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wraz z podaniem przedmiotu zamówienia, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi te zostały wykonane, na druku zamawiającego stanowiącym załącznik Nr 6 do specyfikacji oraz załączonych dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Potencjał techniczny:
Przez spełnienie warunku dotyczącego dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Zamawiający rozumie:
a) Zapewnienie do realizacji teoretycznej części szkolenia (moduł I i III) pomieszczeń odpowiednio wyposażonych do jego przeprowadzenia, adekwatnych dla grupy dziesięcioosobowej, z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniające wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP.Oceny spełnienia tego warunku Zamawiający dokona na podstawie informacji zawartych w odpowiednim polu formularza ofertowego (ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne) stanowiącego załącznik Nr 1 do specyfikacji.
b) Dla celów realizacji części praktycznej szkolenia (modułu II) musi dysponować odpowiednio wyposażoną salą dydaktyczną adekwatną dla grupy 10 - osobowej, wyposażoną w minimum 5 stanowisk pracy dla fryzjera, z których każde wyposażone jest w lustro, fotel oraz odpowiednią ilość główek treningowych i 1 stanowisko do mycia głowy oraz co najmniej materiały dydaktyczne o których mowa w cz. III OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I WYMAGANEGO SPOSOBU REALIZACJI ust. 4, pkt 9,10 niniejszej specyfikacji.
Oceny spełnienia tego warunku Zamawiający dokona na podstawie informacji zawartych w odpowiednim polu formularza ofertowego (ilość i jakość pomieszczeń oraz wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne) stanowiącego załącznik Nr 1 specyfikacji.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Przez spełnienie warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający rozumie posiadanie przez kadrę wykładowców kwalifikacji do prowadzenia danego szkolenia oraz stażu dydaktycznego. Przez staż pracy dydaktycznej rozumie się pracę jako nauczyciel, nauczyciel akademicki lub prowadzenie szkoleń jako trener wykładowca.
Oceny spełnienia tego warunku zamawiający dokona na podstawie załączonego do oferty Wykazu kadry dydaktycznej uczestniczącej w realizacji szkolenia, stanowiącego załącznik nr 7 do specyfikacji.
Sytuacja ekonomiczna:
Na spełnienie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej wykonawcy, zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Dla uznania, że wykonawca spełnia ten warunek, zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, że na dzień składania ofert spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1)Załącznik nr 1 do siwz - druk formularza ofertowego, 2)Załącznik nr 2 do siwz - druk oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, 3)Załącznik nr 5 do siwz- druk oświadczenia o posiadaniu aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych, 4)Załącznik nr 8 do siwz - druk oświadczenia ofertowego, 5)Załącznik nr 9 do siwz - druk preliminarza kosztów szkolenia, 6)Załącznik nr 10 do siwz - druk oświadczenia o posiadaniu akredytacji i uprawnień do wydawania zaświadczeń o ukończeniu kursu wg wzoru MEN.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany treści zawartej umowy szkoleniowej tylko w sytuacjach niedających się przewidzieć do dnia upływu terminu składania ofert lub do dnia zawarcia umowy w zakresach:
a.zmiany miejsca szkolenia, pod warunkiem, że nowe miejsce szkolenia zagwarantuje wszystkie podane w ofercie i zawartej umowie warunki lokalowe i wyposażenie w urządzenia, w tym dydaktyczne, nie gorsze niż określone w ofercie, na podstawie której zawarto umowę, zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek wykonawcy po uzyskaniu akceptacji zamawiającego.
b.zmianę terminu rozpoczęcia i w dalszej konsekwencji zakończenia szkolenia
z przyczyn leżących po stronie zamawiającego polegających na braku możliwości skompletowania odpowiedniej do zawartej umowy liczby uczestników szkolenia. Zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek zamawiającego.
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 50
Nazwa kryterium 2:
udział kosztów bezpośrednich do łącznego kosztu szkolenia
Znaczenie kryterium 2: 30
Nazwa kryterium 3:
liczba przeszkolonych grup o liczebności co najmniej 7 osób
Znaczenie kryterium 3: 15
Nazwa kryterium 4:
akredytacja Kuratora Oświaty i Wychowania dla zakresu szkolenia o podobnej tematyce do przedmiotu zamówienia
Znaczenie kryterium 4: 5
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.pupzgierz.pl/zamówienia publiczne i bip.pupzgierz.pl/zamówienia publiczne
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, pok. 202, od poniedziałku do piątku w godz. od 7:45 do 15:15
Data składania wniosków, ofert: 29/05/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, sekretariat (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 7:45 do 15:15
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest częścią projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Podobne przetargi
211550 / 2013-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie - Opoczno (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia p.n. Spawacz metodą MAG i TIG przewidzianego w ramach projektu Praca i edukacja szansą lepszego życia - współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i środków budżetu państwa, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VII, Działanie 7.1, poddziałanie 7.1.1.
179212 / 2012-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski OÅ›rodek Pomocy SpoÅ‚ecznej w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie doradztwa zawodowego dla 21 osób
194717 / 2013-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Sieradz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa w postaci szkolenia grupowego sklasyfikowana
zgodnie z kodem CPV 80500000-9 pn. Pracownik ochrony-dozorca. Szkoleniem objętych będzie 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Sieradzu (2 grupy po 10 osób).
314506 / 2011-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Regionalne Centrum Polityki SpoÅ‚ecznej w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. Praca z osobÄ… chorÄ… na Alzheimera
Szkolenie realizowane w ramach projektu pn. Wsparcie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr pomocy i integracji społecznej Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
43834 / 2013-02-01 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
ZakÅ‚ad Karny w Garbalinie - ÅÄ™czyca (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie następujących szkoleń kursowych:
1) część pierwsza - kurs pn. Elektryk zakładowy. Przygotowanie do egzaminu eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV;
2) część druga - szkolenie aktywizacyjno-wzmacniające dla uczestników kursu.
141063 / 2013-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą - Spawanie MAG (135)-1, MAG (135) - 8, TIG (141) - 1, TIG (141) - 8
101965 / 2010-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie - opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej z językiem niemieckim o wartości szacunkowej do 193 000 euro
385834 / 2013-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie Kadry i płace w praktyce
75000 / 2011-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pracownik administracyjno - biurowy
124821 / 2015-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia grupowego pod nazwÄ…:
MOJA FIRMA
71881 / 2010-03-31 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Åódzki - Åódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej - prowadzenie lektoratu z języka angielskiego
366656 / 2009-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zakup usługi szkolenia Obsługa komputera dla 8 osób bezrobotnych niepełnosprawnych lub poszukujących pracy niepełnosprawnych niepozostających w zatrudnieniu zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
359658 / 2014-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kurs obsługi kas fiskalnych i terminali płatniczych z elementami technik sprzedaży (20 osób) - znak: PUP.2500.13.2014
157036 / 2013-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkolenia grupowego osób bezrobotnych w zakresie: SPAWANIE MAG (135)-1 i TIG (141)-1
236213 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Operator koparko-ładowarki kl. III
137696 / 2015-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski OÅ›rodek Pomocy SpoÅ‚ecznej w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe, zawodowe, prowadzących rodzinne domy dziecka oraz dyrektorów placówek opiekuńczo - wychowawczych typu rodzinnego
158000 / 2010-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Nowy Dwór Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej dla osób bezrobotnych lub/i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim
118009 / 2013-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ DLA BEZROBOTNYCH I POSZUKUJĄCYCH PRACY (ZNAK: PUP.2500.3.2013) W ZAKRESIE: KURS TAPICERA (10 osób)
378184 / 2012-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla bezrobotnych i poszukujących pracy (znak: PUP.2500.11.2012)
380706 / 2014-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski OÅ›rodek Pomocy SpoÅ‚ecznej w Konstantynowie Åódzkim - Konstantynów Åódzki (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe na temat gospodarowania czasem i budżetem domowym na rzecz uczestników projektu systemowego Siedmiomilowy krok Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1.Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
33170 / 2010-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski OÅ›rodek Pomocy SpoÅ‚ecznej w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
organizacja i prowadzenie poradnictwa specjalistycznego w formie konsultacji
186164 / 2015-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kadry, płace , ZUS
294556 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kurs prawa jazdy kategorii C