Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

203298 / 2010-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina KÅ‚odawa (KÅ‚odawa)

Przebudowa istniejącego punktu zlewnego w miejscowości Różanki, Gmina Kłodawa woj. lubuskie.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa istniejącego punktu zlewnego w miejscowości Różanki, Gmina Kłodawa woj. lubuskie.
Inwestycja obejmuje likwidację istniejącego punktu zlewnego na terenie oczyszczalni ścieków i zastąpienie go kontenerowym punktem zlewnym o wymiarach 2,0 x 1,0 x 2,0 m wykonanym ze stali kwasoodpornej izolowanym termicznie, ogrzewanym elektrycznie z regulowaną temperaturą i wentylacją wymuszoną. W skład stacji zlewnej wchodzi:
1. panel sterujący,
2. przepływomierz elektromagnetyczny DN 125,
3. ciąg spustowy o śr. 125 mm wraz ze sterowaniem
- zasuwa odcinająca z napędem pneumatycznym wraz z kolektorem płuczącym,
- rura doprowadzająca ze złączem strażackim + rura odprowadzająca ścieki do kolektora,
- w celu zapewnienia ciągłego zanurzenia przepływomierza dla jego prawidłowej pracy (zasyfonowanie przepływomierza wraz z urządzeniami towarzyszącymi) ciąg spustowy w kontenerze należy obniżyć,
4. drukarka,
5. sprężarka,
6. moduł pomiarowy (pH, przewodności i temperatury),
7. czytnik do szybkiej identyfikacji dostawców,
8. identyfikatory dla dostawców,
9. program do archiwizacji danych i fakturowania dostawców
10. program wizualizacji,
11. wąż spustowy o długości ok. 3,5 m wraz ze stojakiem.
Dodatkowo stację należy wyposażyć w zawór przelotowy wraz z odwodnieniem zamontowany na wewnętrznej instalacji wodociągowej w kontenerze.

Kontenerowy punkt zlewny należy posadowić na fundamencie betonowym (płyta fundamentowa żelbetowa - monolityczna gr. 15 cm z betonu B25, stal A-III34GS, pręty o śr. 12 mm jako siatka 20 x 20cm).
Ścieki z punktu zlewnego będą odprowadzane rurami z PVC-U klasy S o śr. 160 mm odpornymi na dichlorometan do wybudowanej przepompowni ścieków. Przewód umożliwiający odprowadzenie ścieków dowożonych należy wyprowadzić przed kontener. Przed kontener doprowadzić kanalizację i zakończyć ją kielichem PVC usytuowanym na poziomie wylewki. Wylot ścieków z kontenera wyposażyć w kolano z PVC i odprowadzić do kanalizacji zlokalizowanej przy kontenerze. Dodatkowo należy zamontować wpust kanalizacyjny DN100 do odprowadzania zanieczyszczeń powstałych ze spłukania terenu przy kontenerze i zasyfonować go. Za syfonem należy zamontować zasuwę odcinającą kołnierzową wyposażyć ją w trzpień teleskopowy wraz ze skrzynką uliczną. Na odcinku od wpustu do studni istniejącej, kanalizację należy wykonać z rur o śr. 110 mm PE 80 SDR17.W punkcie oznaczonym w dokumentacji projektowej jako S3 należy zamontować trójnik zgrzewany o śr. 110 mm, który umożliwi odprowadzenie zanieczyszczeń z wanny bezpieczeństwa stacji dozującej środek chemiczny. Opisane w dokumentacji projektowej studnie należy zabezpieczyć przed niekontrolowanymi zrzutami ścieków.
W celu umożliwienia prawidłowej pracy punktu zlewnego należy wykonać przyłącze wodociągowe z rur ciśnieniowych o śr. 40 mm PE 100 PN 10 SDR 17, które zostanie włączone do wybudowanej sieci wodociągowej w ul. Myśliwskiej. Włączenie wykonać za pomocą obejmy z zaworem odcinającym z obrotowym odejściem do nawiercania pod ciśnieniem ( złączka elektrooporowa) 90/40 mm PE100 SDR 11. Zawór odcinający wyposażyć w obudowę i skrzynkę do zasuw wyprowadzoną do rzędnej terenu. Przyłącze doprowadzić do kontenera. Na przyłączu zamontować studnię wodomierzową betonową o śr. 1200 mm z włazem żeliwnym typu ciężkiego z wypełnieniem betonowym. W studni zamontować wodomierz skrzydełkowy DN20 o strumieniu objętości min. 0,1 m3/h i max. 5 m3/h wraz z armaturą odcinającą (zawór główny DN20, odcinający DN20, antyskażeniowy DN20) oraz zawór spustowy DN20 umożliwiający spuszczenie wody z przyłącza.
Punkt zlewny należy zasilić w energię elektryczną przyłączem kablowym YAKyYżo 4x35 mm2, które będzie wyprowadzone ze słupa linii napowietrznej poprzez złącze ZKP dostarczone przez ENEA Operator. Ze złącza ZKP wyprowadzić kabel typu YKYżo 4x10 mm2 zasilający punkt zlewny - tablica główna T1. W tablicy T1 musi być możliwość przeprowadzenia rozdziału przewodu PEN na PE i N, możliwość zabudowy ograniczników przepięć I i II stopnia dla ochrony układu od przepięć z linii zasilającej oraz możliwość zabudowy zabezpieczenia dla zasilania oprawy oświetleniowej. Budowa i wyposażenie tablicy T1 winno również przewidzieć podłączenie agregatu przenośnego, poprzez przełącznik trójpozycyjny - ręczny. W szafie należy przewidzieć miejsce na zabudowę dodatkowego obwodu do zasilania oświetlenia terenu wraz z włącznikiem. Automat zmierzchowy oświetlenia (zewnętrzny) należy zabudować na zewnątrz szafy sterowniczej. Przewód PEN podłączyć do wykonanego uziemienia - powierzchniowego (bednarka ocynkowana 25 x 4 mm) oraz głębinowego z prętów stalowych ocynkowanych o śr. 18 mm.
Do oświetlenia urządzeń terenu przyjąć słup oświetleniowy stalowy ocynkowany bez fundamentu o wys. 9 m z oprawą II klasy ochronności z lampą o mocy 70 W bez wysięgnika z tabliczką bezpiecznikową 1/35 z II klasą ochronności. Zasilanie oświetlenia odbywać się będzie kablem YKYżo 4x10 mm2 poprzez tablicę T1, w której należy wydzielić osobny obwód. Sterowanie oświetleniem przewiduje się ręczne poprzez włącznik oraz poprzez automat zmierzchowy oświetlenia.
Jako ochronę przeciwporażeniową dla sieci punktu zlewnego przyjąć układ typu TN-S. Jako sposób ochrony od porażeń instalacji przyjąć samoczynne wyłączenie zasilania realizowane poprzez wyłączniki instalacyjne nadmiarowo prądowe, wkładki topikowe. Dodatkowo przed dotykiem pośrednim oraz jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim będzie wyłącznik przeciw porażeniowy różnicowo - prądowy. Wszystkie elementy przewodzące wewnątrz punktu zlewnego należy połączyć linką LGyżo 1 x 10 mm2 i wyprowadzić połączenie do głównej szyny PE szafy sterującej linką LGyżo 1 x 16 mm2
Plac manewrowy o wymiarach 16,5 x 6,0 m należy wykonać z kostki betonowej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3cm i podbudowie z chudego betonu gr. 15 cm, z pochyleniem podłużnym zjazdu max. 5%, spadek poprzeczny dostosować do niwelety drogi (przy punkcie zlewnym plac wysokościowo należy dostosować do krawędzi istniejącej drogi). W celu zabezpieczenia punktu zlewnego przez uszkodzeniem należy zastosować ograniczniki z krawężnika uniemożliwiającego najazd na obiekt. W obrębie wpustu kanalizacyjnego plac wykonać ze spadkiem w jego kierunku, co umożliwi odprowadzenie zanieczyszczeń powstałych ze spłukiwania terenu przy kontenerze. Krawężniki należy ustawić w taki sposób aby zapewnić prawidłowe odwodnienie ze zjazdu. Fundament pod krawężniki wykonać w postaci ławy betonowej z oporem z betonu B15. Teren punktu zlewnego należy ogrodzić siatką ślimakową powlekaną PE na słupkach stalowych ze stali ST3SX o śr. 76/3,5 mm o rozstawie 1,5-3,0 m i wysokości 1,5 m (wysokość całkowita słupka 2,5 m) na fundamencie betonowym z betonu B15 o wymiarach 250x250x1000 mm. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa o wym. 300x150 cm otwierana do wewnątrz. Istniejące ogrodzenie oczyszczalni ścieków wzdłuż kontenerowego punktu zlewnego (zaznaczone na mapie) należy zdemontować.
W ramach zamówienia należy wykonać instalację neutralizacji zapachów, która składa się ze zbiornika magazynującego zabezpieczonego przed wyciekami, pompy dozującej oraz armatury niezbędnej do realizacji dozowania. Instalację należy doprowadzić do komory na rurociągu tłocznym. Komorę wykonać jako studnię DN 1200 mm PE, charakteryzującą się monolityczną konstrukcją, która zapewni 100% szczelności. Zwieńczenie studzienki należy wykonać za pomocą włazu żeliwnego z wypełnieniem betonowym z betonu min. B45 niewentylowane, typu ciężkiego o nośności P=40 ton z wkładką gumową o wysokości min. 14 cm. W studni należy zamontować przejścia szczelne dla rur PE oraz dla przepustu technologicznego doprowadzonego od szafki obiektowej stacji dozującej środek chemiczny. W komorze należy zlokalizować przepływomierz elektromagnetyczny DN150 oraz zawór dozujący środek chemiczny wraz z zaworem odcinającym. Za komorą należy zamontować zasuwę odcinającą z trzpieniem teleskopowym zakończonym skrzynką uliczną (należy przemieścić zasuwę zaprojektowaną wg odrębnego opracowania za przepompownią za komorę przepływomierza). Przepływomierz wyposażyć w czujnik przepływu oraz przetwornik pomiarowy. Czujnik należy zamontować w studni na lekko pochylonym rurociągu, tak aby zapobiec gromadzeniu się gazu wewnątrz czujnika. W celu umożliwienia maksymalnej dokładności pomiaru należy zapewnić proste odcinki przewodu przed (5xD) i za czujnikiem (2xD). Przetwornik należy zamontować w szafce obiektowej stacji dozującej środek chemiczny. Przepust technologiczny należy zamontować od szafki obiektowej do komory na rurociągu tłocznym. W przepuście technologicznym należy zlokalizować przewody dozujące środek chemiczny, kable zasilające przepływomierz oraz przewody komunikacyjne przesyłające sygnał 4-20 mm2 między przepływomierzem a szafką obiektową. Stacja dozująca zamontowana będzie na płycie do zabudowy w szafie obiektowej zamykanej. Temperatura pracy stacji dozującej -100C do+ 550C. Stację wyposażyć w 2 pompy dozujące membranowe elektromagnetyczne w układzie 1 główna (wydajność robocza ok. 8l/h, wydajność max. 13,1 l/h, przeciwciśnienie 3,5/7 bar, moc 22W, 230V, 50Hz, IP65klasa izolacji F) i 1 rezerwowa. Pompy dozujące wraz z wyposażeniem (zawór wielofunkcyjny, zawory odcinające, manometr z separatorem membranowym, filtr siatkowy z zaworami, cylinder kalibracyjny, pompka próżniowa 0,5l DN10, przewód tłoczny PE 12x9 zakończony zaworem dozującym wykonany z PP, instalacja do płukania) będą zabudowane na płycie montażowej wewnątrz szafy obiektowej. Stację dozującą wraz z przepływomierzem zasilić należy w energię elektryczną wewnętrzną linią zasilającą kablem YKY 3x2,5 mm2, który będzie wyprowadzony z istniejącej szafy sterowniczej ST. Kabel należy wprowadzić do kontenera przez otwory przelotowe (pozostawić zapas kabla m.in. 3 m luzem). Celem wykonania wizualizacji pracy instalacji neutralizującej zapachy pomiędzy stacją dozującą środek chemiczny wraz z przepływomierzem a kontenerowym punktem zlewnym, należy ułożyć kabel sterowniczy w przepuście technologicznym. Jako ochronę przeciwporażeniową dla sieci punktu zlewnego przyjąć układ typu TN-S. Dla stacji dozującej jako sposób ochrony od porażeń instalacji przyjąć samoczynne wyłączenie zasilania realizowane poprzez wyłączniki instalacyjne nadmiarowo prądowe, wkładki topikowe. Dodatkowo przed dotykiem pośrednim oraz jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim będzie wyłącznik przeciw porażeniowy różnicowo - prądowy.
Szafę obiektową o szerokości 1000 mm, wysokości 1400 mm i głębokości 300 mm wykonać z czarnego PP, mocować do wanny bezpieczeństwa zbiornika magazynowego przy jej krawędzi. W szafie obiektowej umieścić kasetę zasilającą, do której należy doprowadzić napięcie 230V, która zapewni sygnalizację optyczną, możliwość sterowania pomp sygnałem 4-20 mA (proporcjonalnie do ilości ścieków) oraz sterownik umożliwiający przekazywanie informacji do sterownika z radiomodemem umieszczonego w kontenerowym punkcie zlewnym. Ponadto należy wykonać zbiornik magazynowy z tworzywa sztucznego, jednopłaszczowy o pojemności 2 m3 o śr. wewnętrznej 1200 mm i długości 2000 mm. Zbiornik wyposażyć: w króciec ssący DN25 i zakończyć zaworem odcinającym z redukcją na wąż 12x9 mm, króciec spustowy DN25 zakończyć zaworem odcinającym, właz rewizyjny DN500, króciec oddychający DN50 oraz króciec do napełniania DN50 z camlockiem. Dodatkowo zbiornik wyposażyć w czujnik poziomów oraz urządzenie zabezpieczające przed wyciekiem. Zbiornik umiejscowić w wannie bezpieczeństwa o wymiarach 1500x3120x450 mm przystosowanej do usytuowania na zewnątrz, którą należy wykonać z tworzywa sztucznego. Wanna stanowi samodzielną konstrukcję mającą za zadanie odebrać środek chemiczny ze zbiornika w razie utraty jego szczelności. Wannę wyposażyć w kątowniki ułatwiające zamontowanie zbiornika oraz dodatkowo króciec spustowy umożliwiający jej opróżnienie. Odprowadzenie wód z wanny wykonać poprzez wpust kanalizacyjny DN100 za pomocą przykanalika o śr. 110 PE 80 SDR17do studni istniejącej. Zrzut nagromadzonych wód możliwy będzie wyłącznie po otwarciu zaworu DN50 umiejscowionego na króćcu spustowym wanny. Zbiornik wraz z wanną bezpieczeństwa należy posadowić na fundamencie betonowym(płyta fundamentowa gr. 20 cm z betonu B25, stal A-III 34GS, pręty o śr. 12 mm, jako siatka 20x20 cm).
W ramach zamówienia należy wykonać wiatę chroniącą wannę bezpieczeństwa przed dostaniem się do niej wód opadowych w technologii słupowo - ryglowej. Wiatę posadowić na stopach fundamentowych betonowych (beton B20) zbrojonych konstrukcyjnie prętami o śr. 12 mm ze stali A-III 34 GS (strzemiona o śr. 6 mm ze stali St3S) na podkładzie z chudego betonu. Ściany zewnętrzne wiaty - słupy stalowe z kształtowników o profilach zamkniętym 80x80x5 mm, więźba dachowa - konstrukcja stalowa pokryta blachą trapezową TR36 o spadku 50. Słupy, rygle, płatwie zabezpieczyć preparatem antykorozyjnym. Rynny o śr. 150 mm, rury spustowe o śr. 125 mm z blachy tytanowo- cynkowej gr. 0,7 mm.
Do nadzorowania pracy wszystkich obiektów zastosować monitoring radiowy, który należy włączyć do istniejącego systemu nadzoru. Wszystkie dane przekazywane będą do dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. przez sterownik komunikacyjny zamontowany w kontenerowym punkcie zlewnym. Sterownik wyposażyć w dwa porty komunikacyjne. Dane do sterownika komunikacyjnego umieszczonego w kontenerowym punkcie zlewnym będą zbierane poprzez kable komunikacyjne. W tym celu między kontenerowym punktem zlewnym a przepompownią ścieków i stacją dozującą należy ułożyć przepust rurowy z rur PVC o śr. 110 mm. Do drugiego portu sterownika będzie podłączony radiomodem, który będzie przekazywał dane poprzez antenę kierunkową do stacji retransmitera, skąd następnie będą one przekazywane do dyspozytorni. Antena kierunkowa zlokalizowana będzie na słupie oświetleniowym (na wysokości 7 m) zlokalizowanym przy kontenerowym punkcie zlewnym. Zastosować antenę 10-elementową 405-440Mhz ze wzmocnieniem 12dBi, polaryzacyjną pionową/poziomą ze złączem TNC żeńskim. System zdalnego nadzoru powinien wykorzystywać komunikację radiową do przesyłania komunikatów o stanie oraz aktualnych parametrach pracy obiektu. Informacje o stanach obiektów przesyłane do dyspozytorni muszą dotyczyć: przepustowości stacji zlewnej, dostawców ścieków, klientów stacji zlewnej, blokady zrzutu ścieków, sytuacji przekroczenia założonych parametrów ścieków, sytuacji awarii, włamania do stacji, braku zasilania, informacji o pracy lub awarii pomp, poziomu 1/3 zbiornika, poziomu minimalnego w zbiorniku, wycieku w wannie bezpieczeństwa, braku zasilania, alarmu włamaniowego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 203298

Data publikacji: 2010-07-09

Nazwa: Gmina Kłodawa

Ulica: ul. Gorzowska 40

Numer domu: 40

Miejscowość: Kłodawa

Kod pocztowy: 66-415

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 095 7216665, 7216670

Numer faxu: (095) 721 66 60

Adres strony internetowej: www.klodawa.pl

Regon: 00054206600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa istniejącego punktu zlewnego w miejscowości Różanki, Gmina Kłodawa woj. lubuskie.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa istniejącego punktu zlewnego w miejscowości Różanki, Gmina Kłodawa woj. lubuskie.
Inwestycja obejmuje likwidację istniejącego punktu zlewnego na terenie oczyszczalni ścieków i zastąpienie go kontenerowym punktem zlewnym o wymiarach 2,0 x 1,0 x 2,0 m wykonanym ze stali kwasoodpornej izolowanym termicznie, ogrzewanym elektrycznie z regulowaną temperaturą i wentylacją wymuszoną. W skład stacji zlewnej wchodzi:
1. panel sterujący,
2. przepływomierz elektromagnetyczny DN 125,
3. ciąg spustowy o śr. 125 mm wraz ze sterowaniem
- zasuwa odcinająca z napędem pneumatycznym wraz z kolektorem płuczącym,
- rura doprowadzająca ze złączem strażackim + rura odprowadzająca ścieki do kolektora,
- w celu zapewnienia ciągłego zanurzenia przepływomierza dla jego prawidłowej pracy (zasyfonowanie przepływomierza wraz z urządzeniami towarzyszącymi) ciąg spustowy w kontenerze należy obniżyć,
4. drukarka,
5. sprężarka,
6. moduł pomiarowy (pH, przewodności i temperatury),
7. czytnik do szybkiej identyfikacji dostawców,
8. identyfikatory dla dostawców,
9. program do archiwizacji danych i fakturowania dostawców
10. program wizualizacji,
11. wąż spustowy o długości ok. 3,5 m wraz ze stojakiem.
Dodatkowo stację należy wyposażyć w zawór przelotowy wraz z odwodnieniem zamontowany na wewnętrznej instalacji wodociągowej w kontenerze.

Kontenerowy punkt zlewny należy posadowić na fundamencie betonowym (płyta fundamentowa żelbetowa - monolityczna gr. 15 cm z betonu B25, stal A-III34GS, pręty o śr. 12 mm jako siatka 20 x 20cm).
Ścieki z punktu zlewnego będą odprowadzane rurami z PVC-U klasy S o śr. 160 mm odpornymi na dichlorometan do wybudowanej przepompowni ścieków. Przewód umożliwiający odprowadzenie ścieków dowożonych należy wyprowadzić przed kontener. Przed kontener doprowadzić kanalizację i zakończyć ją kielichem PVC usytuowanym na poziomie wylewki. Wylot ścieków z kontenera wyposażyć w kolano z PVC i odprowadzić do kanalizacji zlokalizowanej przy kontenerze. Dodatkowo należy zamontować wpust kanalizacyjny DN100 do odprowadzania zanieczyszczeń powstałych ze spłukania terenu przy kontenerze i zasyfonować go. Za syfonem należy zamontować zasuwę odcinającą kołnierzową wyposażyć ją w trzpień teleskopowy wraz ze skrzynką uliczną. Na odcinku od wpustu do studni istniejącej, kanalizację należy wykonać z rur o śr. 110 mm PE 80 SDR17.W punkcie oznaczonym w dokumentacji projektowej jako S3 należy zamontować trójnik zgrzewany o śr. 110 mm, który umożliwi odprowadzenie zanieczyszczeń z wanny bezpieczeństwa stacji dozującej środek chemiczny. Opisane w dokumentacji projektowej studnie należy zabezpieczyć przed niekontrolowanymi zrzutami ścieków.
W celu umożliwienia prawidłowej pracy punktu zlewnego należy wykonać przyłącze wodociągowe z rur ciśnieniowych o śr. 40 mm PE 100 PN 10 SDR 17, które zostanie włączone do wybudowanej sieci wodociągowej w ul. Myśliwskiej. Włączenie wykonać za pomocą obejmy z zaworem odcinającym z obrotowym odejściem do nawiercania pod ciśnieniem ( złączka elektrooporowa) 90/40 mm PE100 SDR 11. Zawór odcinający wyposażyć w obudowę i skrzynkę do zasuw wyprowadzoną do rzędnej terenu. Przyłącze doprowadzić do kontenera. Na przyłączu zamontować studnię wodomierzową betonową o śr. 1200 mm z włazem żeliwnym typu ciężkiego z wypełnieniem betonowym. W studni zamontować wodomierz skrzydełkowy DN20 o strumieniu objętości min. 0,1 m3/h i max. 5 m3/h wraz z armaturą odcinającą (zawór główny DN20, odcinający DN20, antyskażeniowy DN20) oraz zawór spustowy DN20 umożliwiający spuszczenie wody z przyłącza.
Punkt zlewny należy zasilić w energię elektryczną przyłączem kablowym YAKyYżo 4x35 mm2, które będzie wyprowadzone ze słupa linii napowietrznej poprzez złącze ZKP dostarczone przez ENEA Operator. Ze złącza ZKP wyprowadzić kabel typu YKYżo 4x10 mm2 zasilający punkt zlewny - tablica główna T1. W tablicy T1 musi być możliwość przeprowadzenia rozdziału przewodu PEN na PE i N, możliwość zabudowy ograniczników przepięć I i II stopnia dla ochrony układu od przepięć z linii zasilającej oraz możliwość zabudowy zabezpieczenia dla zasilania oprawy oświetleniowej. Budowa i wyposażenie tablicy T1 winno również przewidzieć podłączenie agregatu przenośnego, poprzez przełącznik trójpozycyjny - ręczny. W szafie należy przewidzieć miejsce na zabudowę dodatkowego obwodu do zasilania oświetlenia terenu wraz z włącznikiem. Automat zmierzchowy oświetlenia (zewnętrzny) należy zabudować na zewnątrz szafy sterowniczej. Przewód PEN podłączyć do wykonanego uziemienia - powierzchniowego (bednarka ocynkowana 25 x 4 mm) oraz głębinowego z prętów stalowych ocynkowanych o śr. 18 mm.
Do oświetlenia urządzeń terenu przyjąć słup oświetleniowy stalowy ocynkowany bez fundamentu o wys. 9 m z oprawą II klasy ochronności z lampą o mocy 70 W bez wysięgnika z tabliczką bezpiecznikową 1/35 z II klasą ochronności. Zasilanie oświetlenia odbywać się będzie kablem YKYżo 4x10 mm2 poprzez tablicę T1, w której należy wydzielić osobny obwód. Sterowanie oświetleniem przewiduje się ręczne poprzez włącznik oraz poprzez automat zmierzchowy oświetlenia.
Jako ochronę przeciwporażeniową dla sieci punktu zlewnego przyjąć układ typu TN-S. Jako sposób ochrony od porażeń instalacji przyjąć samoczynne wyłączenie zasilania realizowane poprzez wyłączniki instalacyjne nadmiarowo prądowe, wkładki topikowe. Dodatkowo przed dotykiem pośrednim oraz jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim będzie wyłącznik przeciw porażeniowy różnicowo - prądowy. Wszystkie elementy przewodzące wewnątrz punktu zlewnego należy połączyć linką LGyżo 1 x 10 mm2 i wyprowadzić połączenie do głównej szyny PE szafy sterującej linką LGyżo 1 x 16 mm2
Plac manewrowy o wymiarach 16,5 x 6,0 m należy wykonać z kostki betonowej gr. 8 cm na podsypce cementowo - piaskowej gr. 3cm i podbudowie z chudego betonu gr. 15 cm, z pochyleniem podłużnym zjazdu max. 5%, spadek poprzeczny dostosować do niwelety drogi (przy punkcie zlewnym plac wysokościowo należy dostosować do krawędzi istniejącej drogi). W celu zabezpieczenia punktu zlewnego przez uszkodzeniem należy zastosować ograniczniki z krawężnika uniemożliwiającego najazd na obiekt. W obrębie wpustu kanalizacyjnego plac wykonać ze spadkiem w jego kierunku, co umożliwi odprowadzenie zanieczyszczeń powstałych ze spłukiwania terenu przy kontenerze. Krawężniki należy ustawić w taki sposób aby zapewnić prawidłowe odwodnienie ze zjazdu. Fundament pod krawężniki wykonać w postaci ławy betonowej z oporem z betonu B15. Teren punktu zlewnego należy ogrodzić siatką ślimakową powlekaną PE na słupkach stalowych ze stali ST3SX o śr. 76/3,5 mm o rozstawie 1,5-3,0 m i wysokości 1,5 m (wysokość całkowita słupka 2,5 m) na fundamencie betonowym z betonu B15 o wymiarach 250x250x1000 mm. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa o wym. 300x150 cm otwierana do wewnątrz. Istniejące ogrodzenie oczyszczalni ścieków wzdłuż kontenerowego punktu zlewnego (zaznaczone na mapie) należy zdemontować.
W ramach zamówienia należy wykonać instalację neutralizacji zapachów, która składa się ze zbiornika magazynującego zabezpieczonego przed wyciekami, pompy dozującej oraz armatury niezbędnej do realizacji dozowania. Instalację należy doprowadzić do komory na rurociągu tłocznym. Komorę wykonać jako studnię DN 1200 mm PE, charakteryzującą się monolityczną konstrukcją, która zapewni 100% szczelności. Zwieńczenie studzienki należy wykonać za pomocą włazu żeliwnego z wypełnieniem betonowym z betonu min. B45 niewentylowane, typu ciężkiego o nośności P=40 ton z wkładką gumową o wysokości min. 14 cm. W studni należy zamontować przejścia szczelne dla rur PE oraz dla przepustu technologicznego doprowadzonego od szafki obiektowej stacji dozującej środek chemiczny. W komorze należy zlokalizować przepływomierz elektromagnetyczny DN150 oraz zawór dozujący środek chemiczny wraz z zaworem odcinającym. Za komorą należy zamontować zasuwę odcinającą z trzpieniem teleskopowym zakończonym skrzynką uliczną (należy przemieścić zasuwę zaprojektowaną wg odrębnego opracowania za przepompownią za komorę przepływomierza). Przepływomierz wyposażyć w czujnik przepływu oraz przetwornik pomiarowy. Czujnik należy zamontować w studni na lekko pochylonym rurociągu, tak aby zapobiec gromadzeniu się gazu wewnątrz czujnika. W celu umożliwienia maksymalnej dokładności pomiaru należy zapewnić proste odcinki przewodu przed (5xD) i za czujnikiem (2xD). Przetwornik należy zamontować w szafce obiektowej stacji dozującej środek chemiczny. Przepust technologiczny należy zamontować od szafki obiektowej do komory na rurociągu tłocznym. W przepuście technologicznym należy zlokalizować przewody dozujące środek chemiczny, kable zasilające przepływomierz oraz przewody komunikacyjne przesyłające sygnał 4-20 mm2 między przepływomierzem a szafką obiektową. Stacja dozująca zamontowana będzie na płycie do zabudowy w szafie obiektowej zamykanej. Temperatura pracy stacji dozującej -100C do+ 550C. Stację wyposażyć w 2 pompy dozujące membranowe elektromagnetyczne w układzie 1 główna (wydajność robocza ok. 8l/h, wydajność max. 13,1 l/h, przeciwciśnienie 3,5/7 bar, moc 22W, 230V, 50Hz, IP65klasa izolacji F) i 1 rezerwowa. Pompy dozujące wraz z wyposażeniem (zawór wielofunkcyjny, zawory odcinające, manometr z separatorem membranowym, filtr siatkowy z zaworami, cylinder kalibracyjny, pompka próżniowa 0,5l DN10, przewód tłoczny PE 12x9 zakończony zaworem dozującym wykonany z PP, instalacja do płukania) będą zabudowane na płycie montażowej wewnątrz szafy obiektowej. Stację dozującą wraz z przepływomierzem zasilić należy w energię elektryczną wewnętrzną linią zasilającą kablem YKY 3x2,5 mm2, który będzie wyprowadzony z istniejącej szafy sterowniczej ST. Kabel należy wprowadzić do kontenera przez otwory przelotowe (pozostawić zapas kabla m.in. 3 m luzem). Celem wykonania wizualizacji pracy instalacji neutralizującej zapachy pomiędzy stacją dozującą środek chemiczny wraz z przepływomierzem a kontenerowym punktem zlewnym, należy ułożyć kabel sterowniczy w przepuście technologicznym. Jako ochronę przeciwporażeniową dla sieci punktu zlewnego przyjąć układ typu TN-S. Dla stacji dozującej jako sposób ochrony od porażeń instalacji przyjąć samoczynne wyłączenie zasilania realizowane poprzez wyłączniki instalacyjne nadmiarowo prądowe, wkładki topikowe. Dodatkowo przed dotykiem pośrednim oraz jako uzupełnienie ochrony przed dotykiem bezpośrednim będzie wyłącznik przeciw porażeniowy różnicowo - prądowy.
Szafę obiektową o szerokości 1000 mm, wysokości 1400 mm i głębokości 300 mm wykonać z czarnego PP, mocować do wanny bezpieczeństwa zbiornika magazynowego przy jej krawędzi. W szafie obiektowej umieścić kasetę zasilającą, do której należy doprowadzić napięcie 230V, która zapewni sygnalizację optyczną, możliwość sterowania pomp sygnałem 4-20 mA (proporcjonalnie do ilości ścieków) oraz sterownik umożliwiający przekazywanie informacji do sterownika z radiomodemem umieszczonego w kontenerowym punkcie zlewnym. Ponadto należy wykonać zbiornik magazynowy z tworzywa sztucznego, jednopłaszczowy o pojemności 2 m3 o śr. wewnętrznej 1200 mm i długości 2000 mm. Zbiornik wyposażyć: w króciec ssący DN25 i zakończyć zaworem odcinającym z redukcją na wąż 12x9 mm, króciec spustowy DN25 zakończyć zaworem odcinającym, właz rewizyjny DN500, króciec oddychający DN50 oraz króciec do napełniania DN50 z camlockiem. Dodatkowo zbiornik wyposażyć w czujnik poziomów oraz urządzenie zabezpieczające przed wyciekiem. Zbiornik umiejscowić w wannie bezpieczeństwa o wymiarach 1500x3120x450 mm przystosowanej do usytuowania na zewnątrz, którą należy wykonać z tworzywa sztucznego. Wanna stanowi samodzielną konstrukcję mającą za zadanie odebrać środek chemiczny ze zbiornika w razie utraty jego szczelności. Wannę wyposażyć w kątowniki ułatwiające zamontowanie zbiornika oraz dodatkowo króciec spustowy umożliwiający jej opróżnienie. Odprowadzenie wód z wanny wykonać poprzez wpust kanalizacyjny DN100 za pomocą przykanalika o śr. 110 PE 80 SDR17do studni istniejącej. Zrzut nagromadzonych wód możliwy będzie wyłącznie po otwarciu zaworu DN50 umiejscowionego na króćcu spustowym wanny. Zbiornik wraz z wanną bezpieczeństwa należy posadowić na fundamencie betonowym(płyta fundamentowa gr. 20 cm z betonu B25, stal A-III 34GS, pręty o śr. 12 mm, jako siatka 20x20 cm).
W ramach zamówienia należy wykonać wiatę chroniącą wannę bezpieczeństwa przed dostaniem się do niej wód opadowych w technologii słupowo - ryglowej. Wiatę posadowić na stopach fundamentowych betonowych (beton B20) zbrojonych konstrukcyjnie prętami o śr. 12 mm ze stali A-III 34 GS (strzemiona o śr. 6 mm ze stali St3S) na podkładzie z chudego betonu. Ściany zewnętrzne wiaty - słupy stalowe z kształtowników o profilach zamkniętym 80x80x5 mm, więźba dachowa - konstrukcja stalowa pokryta blachą trapezową TR36 o spadku 50. Słupy, rygle, płatwie zabezpieczyć preparatem antykorozyjnym. Rynny o śr. 150 mm, rury spustowe o śr. 125 mm z blachy tytanowo- cynkowej gr. 0,7 mm.
Do nadzorowania pracy wszystkich obiektów zastosować monitoring radiowy, który należy włączyć do istniejącego systemu nadzoru. Wszystkie dane przekazywane będą do dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. przez sterownik komunikacyjny zamontowany w kontenerowym punkcie zlewnym. Sterownik wyposażyć w dwa porty komunikacyjne. Dane do sterownika komunikacyjnego umieszczonego w kontenerowym punkcie zlewnym będą zbierane poprzez kable komunikacyjne. W tym celu między kontenerowym punktem zlewnym a przepompownią ścieków i stacją dozującą należy ułożyć przepust rurowy z rur PVC o śr. 110 mm. Do drugiego portu sterownika będzie podłączony radiomodem, który będzie przekazywał dane poprzez antenę kierunkową do stacji retransmitera, skąd następnie będą one przekazywane do dyspozytorni. Antena kierunkowa zlokalizowana będzie na słupie oświetleniowym (na wysokości 7 m) zlokalizowanym przy kontenerowym punkcie zlewnym. Zastosować antenę 10-elementową 405-440Mhz ze wzmocnieniem 12dBi, polaryzacyjną pionową/poziomą ze złączem TNC żeńskim. System zdalnego nadzoru powinien wykorzystywać komunikację radiową do przesyłania komunikatów o stanie oraz aktualnych parametrach pracy obiektu. Informacje o stanach obiektów przesyłane do dyspozytorni muszą dotyczyć: przepustowości stacji zlewnej, dostawców ścieków, klientów stacji zlewnej, blokady zrzutu ścieków, sytuacji przekroczenia założonych parametrów ścieków, sytuacji awarii, włamania do stacji, braku zasilania, informacji o pracy lub awarii pomp, poziomu 1/3 zbiornika, poziomu minimalnego w zbiorniku, wycieku w wannie bezpieczeństwa, braku zasilania, alarmu włamaniowego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamówienia uzupełniające stanowić będą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Ewentualne zamówienie uzupełniające zostanie udzielone w trybie przewidzianym w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba związana z powtórzeniem tego samego rodzaju zamówienia.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 60

Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w kwocie 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych 00/100)

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeśli Wykonawca na podstawie dokumentów załączonych do oferty wykaże, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie stacji zlewczej nieczystości płynnych o wartości co najmniej 100 000,00 netto zł.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, posiadającymi doświadczenie, wykształcenie i kwalifikacje zawodowe odpowiednie do stanowisk, jakie zostaną mu powierzone tj.:
a) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r., Prawo budowlane (Dz. U z 2006r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.),
b) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r., Prawo budowlane (Dz. U z 2006r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.),
c) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r., Prawo budowlane (Dz. U z 2006r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.),

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.klodawa.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Kłodawa ul. Gorzowska 40, 66-415 Kłodawa

Data składania wniosków, ofert: 30/07/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Kłodawa ul. Gorzowska 40, 66-415 Kłodawa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)

Oświadczenie nr 6: Tak

Podobne przetargi

169283 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Remont dróg powiatowych nr 1295F relacji granica powiatu - Osiecko - Sokola Dąbrowa - Bledzew - Zemsko - Skwierzyna i nr 1344F relacji Bledzew - Goruńsko - Templewo - do drogi wojewódzkiej nr 137

257740 / 2013-07-03 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
ROBOTY I USŁUGI W ZAKRESIE BIEŻĄCEGO UTRZYMANIA DROGOWYCH OBIEKTÓW INŻYNIERSKICH NA DROGACH KRAJOWYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ GDDKiA ODDZIAŁ W ZIELONEJ GÓRZE Z PODZIAŁEM NA TRZY CZĘŚCI: CZĘŚĆ NR 1: REJON GORZÓW WLKP. CZĘŚĆ NR 2: REJON SŁUBICE CZĘŚĆ NR 3: REJON ŻARY.

368350 / 2012-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie zadania inwestycyjnego p.n.: Budowa hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum Nr 3 przy ul. Łużyckiej 33 w Świebodzinie z wyposażeniem oraz uzyskaniem w imieniu Gminy Świebodzin decyzji pozwolenia na użytkowanie

265970 / 2013-07-09 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
ROBOTY I USŁUGI W ZAKRESIE BIEŻĄCEGO UTRZYMANIA DROGOWYCH OBIEKTÓW INŻYNIERSKICH NA DROGACH KRAJOWYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ GDDKiA ODDZIAŁ W ZIELONEJ GÓRZE REJON ŻARY.

23037 / 2012-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa systemu dróg, oświetlenia oraz odprowadzenia wód deszczowych z terenów przemysłowo-składowych w obrębie III Świebodzina-etap I

324148 / 2014-10-01 - Uczelnia publiczna

Medyczne Studium Zawodowe - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Remont oraz przebudowa związana z termomodernizacją budynku nr 5 i 7 należącego do Medycznego Studium Zawodowego w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Dowgielewiczowej 5, 66-400 Gorzów Wielkopolski

80866 / 2015-04-10 - Inny: Spółka prawa wodnego

Spółka Wodno-Ściekowa "Złota Struga" - Żary (lubuskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
ETAP I BUDOWA DRUGIEGO RUROCIĄGU TŁOCZNEGO ŚCIEKÓW SUROWYCH WRAZ Z MODERNIZACJĄ WĘZŁA TŁOCZNEGO Z KOMORĄ ZASUW I KRATĄ NA KOLEKTORZE Ø 1000