Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

418468 / 2009-12-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzki Zespół Medycyny Przemysłowej (Olsztyn)

Nadzór inwestorski dotyczący zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie budynku
Wojewódzkiego Zespołu Medycyny Przemysłowej w Olsztynie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi priorytetowej: 3 Infrastruktura społeczna Działania: 3.2 Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej Poddziałania: 3.2.1 Infrastruktura ochrony zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007-2013

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług dotyczących nadzoru inwestorskiego podczas realizacji zadania inwestycyjnego w ramach projektu Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie budynku Wojewódzkiego Zespołu Medycyny Przemysłowej w Olsztynie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:Osi priorytetowej: 3 Infrastruktura społeczna
Działania: 3.2 Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej
Poddziałania: 3.2.1 Infrastruktura ochrony zdrowia
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007-2013
Zamówienie obejmuje pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad całym procesem inwestycyjnym, w trakcie którego wyodrębniono:
1)sprawdzenie dokumentacji projektowej, zwłaszcza w odniesieniu do jej kompletności, wykonalności pod względem technicznym, prawnym i nadzoru inwestorskiego,
2)przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych i dostaw sprzętu medycznego,
3)sporządzenie i przedłożenie Zamawiającemu Harmonogramu realizacji robót budowlanych, zwanego dalej Harmonogramem robót (Harmonogram robót jest uszczegółowieniem elementów Harmonogramu rzeczowo-finansowego w zakresie robót budowlanych, stanowiącego załącznik do umowy Zamawiającego z Instytucją Zarządzającą RPO WiM) określającego terminy zadań objętych jego obowiązkami z zachowaniem terminów wymaganych przez Zamawiającego: roboty budowlane muszą zostać zakończone nie później niż do 29 lutego 2012 r., końcowe rozliczenie finansowe zadania inwestycyjnego musi zostać dokonane nie później niż do 29 marca 2012 r.,
4)reprezentowanie Zamawiającego w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego (projektu): Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie budynku Wojewódzkiego Zespołu Medycyny Przemysłowej w Olsztynie, a także w okresie rękojmi i gwarancji oraz uzyskanie pozwoleń i innych decyzji, których uzyskanie wymagane jest przez przepisy prawa,
5)wykonywanie w imieniu Zamawiającego uzgodnionych czynności związanych z promocją projektu zgodnie z wytycznymi dla Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2007-2013,
6)nadzór finansowy, prowadzenie sprawozdawczości zadania inwestycyjnego oraz rozliczeń środków własnych Zamawiającego oraz środków pozyskanych na realizację inwestycji przez Zamawiającego, tj. środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2007-2013,
7)pełnienie nadzoru inwestorskiego w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego oraz w okresie rękojmi i gwarancji.
I. ZADANIA WYKONAWCY
Zadania Wykonawcy podzielone zostały na zakresy tematyczne. Poniżej wymienione zostały najważniejsze zadania w ramach każdego z nich. I tak:
A. W ZAKRESIE POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO:
1)Zapoznanie się i ocena dokumentacji będącej w posiadaniu Zamawiającego.
2)Ustalenie w porozumieniu z Zamawiającym warunków stawianych przyszłym wykonawcom w zakresie doświadczenia, kwalifikacji, sytuacji finansowej, gwarancji, terminu wykonania zadań oraz warunków płatności,
3)Przyjęcie za podstawę oceny ofert wykonawców ceny ryczałtowej bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego.
4)Przygotowanie dokumentów określających zakres i przedmiot robót budowlanych i dostaw, które będą stanowiły opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu na wybór wykonawców,
5)Zapewnienie zgodności postępowań o udzielenie zamówienia publicznego z umową o dofinansowanie (dotacyjną) zawartą przez Zamawiającego z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zwanym dalej Instytucją Zarządzającą RPO WiM.
6)Przygotowanie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wraz ze wzorem umowy oraz innych dokumentów niezbędnych do wszczęcia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego z uwzględnieniem wytycznych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013 oraz przedstawienie ich do zaakceptowania przez Zamawiającego,
7)Udział w ustanowieniu procedury kierowania zapytań i opracowywanie odpowiedzi na zapytania wykonawców,
8)Prowadzenie ewentualnych spotkań dla wykonawców przed terminem złożenia ofert,
9)Zorganizowanie otwarcia ofert z udziałem przedstawicieli Zamawiającego,
10)Analiza złożonych ofert - przygotowanie raportu dla Zamawiającego,
11)Dokonanie oceny złożonych ofert, wybór wykonawcy, który złożył ofertę najkorzystniejszą w świetle postawionych kryteriów i przedstawienie propozycji wybranej oferty do akceptacji przez Zamawiającego,
12)Udzielanie odpowiedzi na protesty złożone przez wykonawców, udział w ewentualnych odwołaniach przez nich wniesionych,
13)Wyłonienie wykonawców robót budowlanych oraz dostaw sprzętu medycznego.
B. W ZAKRESIE DOKUMENTACJI do obowiązków Wykonawcy należeć będzie:
1)Współpraca z projektantem w ramach nadzoru autorskiego, w razie potrzeby wzywanie go na budowę.
2)Zgłaszanie projektantowi zastrzeżeń do dokumentacji i egzekwowanie od projektanta ewentualnych uzgodnień, wyjaśnień lub poprawek.
3)Dokonanie uzgodnień w zakresie przeniesienia przystanku autobusowej miejskiej linii komunikacji nr 10.
4)Określenie wymagań w zakresie obowiązku wykonania przez wykonawców dokumentacji powykonawczej, powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej oraz kontrola jej wykonania.
5)Skompletowanie pełnej dokumentacji związanej z procesem inwestycyjnym i jego zakończeniem, w tym dokumentacji wymaganej do odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
C. W ZAKRESIE WYKONAWSTWA ROBÓT BUDOWLANYCH I DOSTAW SPRZĘTU MEDYCZNEGO:
1. Przygotowanie i przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia Harmonogramu realizacji robót budowlanych.
2.Przygotowanie i koordynacja umów na dostawę energii elektrycznej, wody, energii cieplnej itp. niezbędnych do realizacji zadania inwestycyjnego.
3.Przekazanie Wykonawcy robót dokumentacji projektowej.
4.Zapewnienie nadzoru inwestycyjnego, w tym: ustanowienie inspektorów nadzoru we wszystkich branżach występujących w zadaniu inwestycyjnym ze wskazaniem inspektora - koordynatora, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego,
5.Zawiadomienie właściwego organu oraz projektanta sprawującego nadzór autorski, na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem robót budowlanych wraz z pisemnym oświadczeniem kierownika budowy i inspektorów nadzoru o przyjęciu obowiązków.
6.Przygotowanie niezbędnych dokumentów do przejęcia placu budowy i dokonanie jego przekazania wykonawcy robót budowlanych.
7.Reprezentowanie interesów Zamawiającego wobec wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego.
8.Wypełnianie w imieniu Zamawiającego i w porozumieniu z nim obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów związanych z realizacją niniejszego zamówienia.
9.Udział w bieżących naradach technicznych oraz koordynacja przyjętych rozwiązań z projektantami oraz wykonawcami robót budowlanych i dostaw oraz kontrola realizacji ustaleń z tych narad.
10.Wizytowanie robót, placu budowy z częstotliwością zapewniającą prawidłowe wykonanie zadania inwestycyjnego.
11.Kontrola procesu budowy oraz dokonywania zapisów w dzienniku budowy, sprawdzanie zgodności prowadzonych robót z dokumentacją projektową, techniczną, warunkami technicznymi wykonania robót, obowiązującymi przepisami i normami, aktualną wiedzą techniczną, prawem budowlanym oraz umowami dotyczącymi realizacji zadania inwestycyjnego.
12.Kontrola terminowości wykonania robót i zgodności przebiegu procesu budowlanego z obowiązującym Harmonogramem robót oraz doprowadzenie do opracowania i wdrożenia harmonogramów naprawczych, jeśli wymaga tego sytuacja.
13.Sprawdzanie ze szczególną, profesjonalną starannością, z zachowaniem standardów jakości i staranności przestrzeganych przez renomowane firmy wykonujące roboty budowlane o podobnym charakterze, jakości wykonywanych robót i jakości wbudowywanych materiałów.
14.Nadzór nad zapewnieniem i utrzymaniem w trakcie realizacji robót porządku w obrębie placu budowy i zaplecza budowy, systematycznego usuwania gruzu i śmieci budowlanych, nieczystości i odpadów, zbędnych materiałów budowlanych, oraz usuwania piasku i błota nawożonych z placu budowy na drogi dojazdowe oraz kontrola ich składowania i utylizacji przez wykonawców robót budowlanych.
15.Kontrola ilości wykonywanych robót w oparciu o materiały zawarte w dokumentacji projektowej.
16.Opiniowanie oraz przedstawienie Zamawiającemu do akceptacji wniosków wykonawców w sprawie zmiany sposobu wykonania robót budowlanych, w tym zmiany materiałów, maszyn i urządzeń, przebiegu tras, technologii, a także uzgadnianie tych zmian z jednostką projektową.
17.Inicjowanie wprowadzania zmian do treści umów zawartych w wykonawcami zadania inwestycyjnego przez przygotowywanie stosownych dokumentów, w związku ze zmianami warunków określonych w umowach, zawsze przy uwzględnieniu ograniczeń do dokonywania takich zmian.
18.Kontrola naniesionych zmian w dokumentacji projektowej oraz powykonawczych projektów technicznych.
19.Udział w odbiorach robót zanikających i ulegających zakryciu.
20.Potwierdzanie wykonanych faktycznie robót podlegających odbiorowi częściowemu, przeprowadzanie procedury odbiorów częściowych oraz ich akceptacja w zakresie rzeczowym i finansowym.
21.Opracowywanie sprawozdań z wykonanego zakresu rzeczowo - finansowego i przedstawianie ich Zamawiającemu w następującym cyklu:
a)raporty comiesięczne zawierające: informacje o stanie zaawansowania inwestycji, analizę zgodności terminów wykonywania robót z przyjętym Harmonogramem robót, informację o kosztach w zakresie ich zgodności z przyjętymi założeniami, ocenę wykonawców, ocenę jakości wykonywanych robót i występujących głównych problemów. Raporty te należy złożyć Zamawiającemu w terminie 7 dni po upływie każdego miesiąca kalendarzowego,
b)raporty interwencyjne dotyczące nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń mających wpływ na termin i budżet inwestycji przekazywane do upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, w terminie 2 dni od zdarzenia,
c)raporty kwartalne rozliczeniowe składane w terminie 14 dni od zakończenia określonego etapu inwestycji określonego w Harmonogramie robót,
22.Kontrolowanie zgodności realizacji zadania inwestycyjnego z zapisami umowy na roboty budowlane i dostawy.
23.Koordynowanie prac wykonywanych przez wykonawców robót budowlanych.
24.Prowadzenie narad koordynacyjnych na budowie w terminach uzgodnionych z wykonawcami robót budowlanych.
25.Kwalifikowanie zasadności wykonania ewentualnych robót dodatkowych w uzgodnieniu z Zamawiającym.
26.Nadzór nad zapewnieniem bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów sanitarnych, ppoż., BHP oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego przez wszystkich uczestników procesu realizowanego zadania inwestycyjnego
27.Zawiadomienie Zamawiającego o przypadkach naruszenia prawa budowlanego przez wykonawców.
28.Wstrzymywanie robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
29.Przeprowadzanie prób i badań wymaganych przepisami prawa oraz na podstawie obowiązujących norm czy zarządzeń władz przed przekazaniem robót.
30.Spowodowanie udziału w odbiorach specjalistycznych osób i instytucji wymaganych przepisami prawa.
31.Wyegzekwowanie od wykonawców kompletu dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia odbioru końcowego, w tym zwłaszcza: protokołów odbiorów częściowych wraz załącznikami, certyfikatów, deklaracji zgodności, aprobat technicznych, atestów oraz kompletnej i kompleksowej dokumentacji powykonawczej.
32.Przeprowadzenie procedury odbiorowej z zastrzeżeniem, że okoliczność ujawnienia w toku czynności odbiorowych, wad lub usterek wykonawczych, utrudniających uzyskanie pozwolenia na użytkowanie inwestycji dla Zamawiającego winna skutkować odmową przyjęcia wykonanych robót do czasu ich usunięcia.
33.Kontrolowanie prawidłowości prowadzenia dziennika budowy, a po odbiorze robót - odebranie dziennika budowy od kierownika budowy.
34.Doprowadzenie do usunięcia usterek i sporządzenie odpowiednich protokołów.
35.Reprezentowanie Zamawiającego w naliczaniu, dochodzeniu oraz egzekwowaniu od projektanta, dostawców i wykonawców robót należnych odszkodowań lub kar umownych zawartych w postanowieniach umów pomiędzy Zamawiającym a stronami procesu inwestycyjnego i niezwłoczne przekazywanie ich Zamawiającemu.
36.Skompletowanie i przekazanie Zamawiającemu instrukcji obsługi i eksploatacji instalacji oraz urządzeń zamontowanych w ramach zadania, w języku polskim.
37.Doprowadzenie do odbioru końcowego inwestycji, udział w komisjach odbiorowych oraz sporządzaniu protokołu odbioru końcowego robót i przekazanie inwestycji do eksploatacji przy założeniu, że odbierającym jest Zamawiający.
38.Egzekwowanie usunięcia przez wykonawcę robót usterek oraz niedoróbek stwierdzonych komisyjnie w trakcie odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
39.Udział w uzyskaniu przez Zamawiającego wszystkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień, stanowisk organów administracyjnych po zakończeniu procesu inwestycyjnego oraz udział w uzyskaniu ostatecznej (w administracyjnym toku instancji) oraz bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.
40.Udział w rozruchu obiektu po zakończeniu realizacji zadania inwestycyjnego.
41.Skompletowanie korespondencji oraz dokumentacji i przekazanie ich Zamawiającemu w stanie kompletnym po zakończeniu zadania lub rozwiązaniu niniejszej umowy.
42.Przeprowadzanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę robót gwarancji przeglądów przy udziale Wykonawcy robót budowlanych i Zamawiającego wraz ze spisaniem protokołu określającego stwierdzone usterki, sposób oraz termin ich usunięcia oraz nadzorowanie jakości i prawidłowości usunięcia usterek przez Wykonawcę.
43.W przypadku nieterminowego usuwania usterek przez Wykonawcę, przygotowanie Zamawiającemu danych, niezbędnych do naliczenia kar umownych z tego tytułu.
44.W przypadku nie usunięcia usterek przez Wykonawcę, przygotowanie Zamawiającemu danych niezbędnych do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy zastępczego usunięcia usterek oraz nadzór nad tymi pracami i dokonanie ich odbioru.
D. W ZAKRESIE ROZLICZEŃ FINANSOWYCH:
1.Przygotowanie rozliczeń środków własnych Zamawiającego oraz środków pozyskanych na realizację inwestycji przez Zamawiającego, tj. środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2007-2013, w ramach Osi priorytetowej: 3. Infrastruktura społeczna, Działania: 3.2 Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej, Poddziałania: 3.2.1 Infrastruktura ochrony zdrowia.
2.Bieżące uzgadnianie prawidłowości dokonywanych rozliczeń, dokumentacji źródłowych i rozliczeń z Instytucją Zarządzającą RPO WiM, w tym przygotowanie i złożenie po akceptacji Zamawiającego wniosków o płatność do ww instytucji. ,Wprowadzenie danych do wniosku o płatność w Generatorze wniosków.
3.Skompletowanie dokumentacji dotyczącej rozliczeń uzyskanych środków pochodzących z EFRR, o których mowa w ust. 1.
4.Kontrola prawidłowości otrzymanych faktur m.in. w zakresie ich zgodności z Harmonogramem rzeczowo-finansowym stanowiącym załącznik do umowy Zamawiającego z Instytucją Zarządzającą RPO WiM oraz umową z wykonawcą robót budowlanych i dostaw sprzętu medycznego.
5.Sprawdzanie faktur przedkładanych przez wykonawcę dokumentacji projektowej (nadzór autorski), wykonawców robót budowlanych oraz dostaw, kwalifikowanie ich do zapłaty i przekazywanie ich Zamawiającemu do zapłaty.
6.Sprawdzanie pod względem rachunkowym i merytorycznym wykonywania Harmonogramu rzeczowo-finansowego.
7.Przygotowanie materiałów związanych z naliczaniem kar umownych za nienależyte lub nieterminowe wykonanie zobowiązań umownych, których obowiązek zapłaty został zastrzeżony w zawartych z wykonawcami umowach.
8.Rozliczenie końcowe zadania inwestycyjnego.
Opis zadania inwestycyjnego, którego dotyczy przedmiot zamówienia zawarty został w SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 418468

Data publikacji: 2009-12-04

Nazwa: Wojewódzki Zespół Medycyny Przemysłowej

Ulica: ul. Pstrowskiego 28b

Numer domu: 28b

Miejscowość: Olsztyn

Kod pocztowy: 10-602

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 089 5336636

Numer faxu: 089 5336636

Adres strony internetowej: www.wzmp.olsztyn.pl

Regon: 51053305500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Nadzór inwestorski dotyczący zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie budynku
Wojewódzkiego Zespołu Medycyny Przemysłowej w Olsztynie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi priorytetowej: 3 Infrastruktura społeczna Działania: 3.2 Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej Poddziałania: 3.2.1 Infrastruktura ochrony zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007-2013

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług dotyczących nadzoru inwestorskiego podczas realizacji zadania inwestycyjnego w ramach projektu Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie budynku Wojewódzkiego Zespołu Medycyny Przemysłowej w Olsztynie współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:Osi priorytetowej: 3 Infrastruktura społeczna
Działania: 3.2 Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej
Poddziałania: 3.2.1 Infrastruktura ochrony zdrowia
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007-2013
Zamówienie obejmuje pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad całym procesem inwestycyjnym, w trakcie którego wyodrębniono:
1)sprawdzenie dokumentacji projektowej, zwłaszcza w odniesieniu do jej kompletności, wykonalności pod względem technicznym, prawnym i nadzoru inwestorskiego,
2)przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych i dostaw sprzętu medycznego,
3)sporządzenie i przedłożenie Zamawiającemu Harmonogramu realizacji robót budowlanych, zwanego dalej Harmonogramem robót (Harmonogram robót jest uszczegółowieniem elementów Harmonogramu rzeczowo-finansowego w zakresie robót budowlanych, stanowiącego załącznik do umowy Zamawiającego z Instytucją Zarządzającą RPO WiM) określającego terminy zadań objętych jego obowiązkami z zachowaniem terminów wymaganych przez Zamawiającego: roboty budowlane muszą zostać zakończone nie później niż do 29 lutego 2012 r., końcowe rozliczenie finansowe zadania inwestycyjnego musi zostać dokonane nie później niż do 29 marca 2012 r.,
4)reprezentowanie Zamawiającego w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego (projektu): Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie budynku Wojewódzkiego Zespołu Medycyny Przemysłowej w Olsztynie, a także w okresie rękojmi i gwarancji oraz uzyskanie pozwoleń i innych decyzji, których uzyskanie wymagane jest przez przepisy prawa,
5)wykonywanie w imieniu Zamawiającego uzgodnionych czynności związanych z promocją projektu zgodnie z wytycznymi dla Beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2007-2013,
6)nadzór finansowy, prowadzenie sprawozdawczości zadania inwestycyjnego oraz rozliczeń środków własnych Zamawiającego oraz środków pozyskanych na realizację inwestycji przez Zamawiającego, tj. środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2007-2013,
7)pełnienie nadzoru inwestorskiego w trakcie realizacji zadania inwestycyjnego oraz w okresie rękojmi i gwarancji.
I. ZADANIA WYKONAWCY
Zadania Wykonawcy podzielone zostały na zakresy tematyczne. Poniżej wymienione zostały najważniejsze zadania w ramach każdego z nich. I tak:
A. W ZAKRESIE POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO:
1)Zapoznanie się i ocena dokumentacji będącej w posiadaniu Zamawiającego.
2)Ustalenie w porozumieniu z Zamawiającym warunków stawianych przyszłym wykonawcom w zakresie doświadczenia, kwalifikacji, sytuacji finansowej, gwarancji, terminu wykonania zadań oraz warunków płatności,
3)Przyjęcie za podstawę oceny ofert wykonawców ceny ryczałtowej bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego.
4)Przygotowanie dokumentów określających zakres i przedmiot robót budowlanych i dostaw, które będą stanowiły opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu na wybór wykonawców,
5)Zapewnienie zgodności postępowań o udzielenie zamówienia publicznego z umową o dofinansowanie (dotacyjną) zawartą przez Zamawiającego z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zwanym dalej Instytucją Zarządzającą RPO WiM.
6)Przygotowanie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wraz ze wzorem umowy oraz innych dokumentów niezbędnych do wszczęcia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego z uwzględnieniem wytycznych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007 - 2013 oraz przedstawienie ich do zaakceptowania przez Zamawiającego,
7)Udział w ustanowieniu procedury kierowania zapytań i opracowywanie odpowiedzi na zapytania wykonawców,
8)Prowadzenie ewentualnych spotkań dla wykonawców przed terminem złożenia ofert,
9)Zorganizowanie otwarcia ofert z udziałem przedstawicieli Zamawiającego,
10)Analiza złożonych ofert - przygotowanie raportu dla Zamawiającego,
11)Dokonanie oceny złożonych ofert, wybór wykonawcy, który złożył ofertę najkorzystniejszą w świetle postawionych kryteriów i przedstawienie propozycji wybranej oferty do akceptacji przez Zamawiającego,
12)Udzielanie odpowiedzi na protesty złożone przez wykonawców, udział w ewentualnych odwołaniach przez nich wniesionych,
13)Wyłonienie wykonawców robót budowlanych oraz dostaw sprzętu medycznego.
B. W ZAKRESIE DOKUMENTACJI do obowiązków Wykonawcy należeć będzie:
1)Współpraca z projektantem w ramach nadzoru autorskiego, w razie potrzeby wzywanie go na budowę.
2)Zgłaszanie projektantowi zastrzeżeń do dokumentacji i egzekwowanie od projektanta ewentualnych uzgodnień, wyjaśnień lub poprawek.
3)Dokonanie uzgodnień w zakresie przeniesienia przystanku autobusowej miejskiej linii komunikacji nr 10.
4)Określenie wymagań w zakresie obowiązku wykonania przez wykonawców dokumentacji powykonawczej, powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej oraz kontrola jej wykonania.
5)Skompletowanie pełnej dokumentacji związanej z procesem inwestycyjnym i jego zakończeniem, w tym dokumentacji wymaganej do odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
C. W ZAKRESIE WYKONAWSTWA ROBÓT BUDOWLANYCH I DOSTAW SPRZĘTU MEDYCZNEGO:
1. Przygotowanie i przedstawienie Zamawiającemu do zatwierdzenia Harmonogramu realizacji robót budowlanych.
2.Przygotowanie i koordynacja umów na dostawę energii elektrycznej, wody, energii cieplnej itp. niezbędnych do realizacji zadania inwestycyjnego.
3.Przekazanie Wykonawcy robót dokumentacji projektowej.
4.Zapewnienie nadzoru inwestycyjnego, w tym: ustanowienie inspektorów nadzoru we wszystkich branżach występujących w zadaniu inwestycyjnym ze wskazaniem inspektora - koordynatora, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego,
5.Zawiadomienie właściwego organu oraz projektanta sprawującego nadzór autorski, na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem robót budowlanych wraz z pisemnym oświadczeniem kierownika budowy i inspektorów nadzoru o przyjęciu obowiązków.
6.Przygotowanie niezbędnych dokumentów do przejęcia placu budowy i dokonanie jego przekazania wykonawcy robót budowlanych.
7.Reprezentowanie interesów Zamawiającego wobec wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego.
8.Wypełnianie w imieniu Zamawiającego i w porozumieniu z nim obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów związanych z realizacją niniejszego zamówienia.
9.Udział w bieżących naradach technicznych oraz koordynacja przyjętych rozwiązań z projektantami oraz wykonawcami robót budowlanych i dostaw oraz kontrola realizacji ustaleń z tych narad.
10.Wizytowanie robót, placu budowy z częstotliwością zapewniającą prawidłowe wykonanie zadania inwestycyjnego.
11.Kontrola procesu budowy oraz dokonywania zapisów w dzienniku budowy, sprawdzanie zgodności prowadzonych robót z dokumentacją projektową, techniczną, warunkami technicznymi wykonania robót, obowiązującymi przepisami i normami, aktualną wiedzą techniczną, prawem budowlanym oraz umowami dotyczącymi realizacji zadania inwestycyjnego.
12.Kontrola terminowości wykonania robót i zgodności przebiegu procesu budowlanego z obowiązującym Harmonogramem robót oraz doprowadzenie do opracowania i wdrożenia harmonogramów naprawczych, jeśli wymaga tego sytuacja.
13.Sprawdzanie ze szczególną, profesjonalną starannością, z zachowaniem standardów jakości i staranności przestrzeganych przez renomowane firmy wykonujące roboty budowlane o podobnym charakterze, jakości wykonywanych robót i jakości wbudowywanych materiałów.
14.Nadzór nad zapewnieniem i utrzymaniem w trakcie realizacji robót porządku w obrębie placu budowy i zaplecza budowy, systematycznego usuwania gruzu i śmieci budowlanych, nieczystości i odpadów, zbędnych materiałów budowlanych, oraz usuwania piasku i błota nawożonych z placu budowy na drogi dojazdowe oraz kontrola ich składowania i utylizacji przez wykonawców robót budowlanych.
15.Kontrola ilości wykonywanych robót w oparciu o materiały zawarte w dokumentacji projektowej.
16.Opiniowanie oraz przedstawienie Zamawiającemu do akceptacji wniosków wykonawców w sprawie zmiany sposobu wykonania robót budowlanych, w tym zmiany materiałów, maszyn i urządzeń, przebiegu tras, technologii, a także uzgadnianie tych zmian z jednostką projektową.
17.Inicjowanie wprowadzania zmian do treści umów zawartych w wykonawcami zadania inwestycyjnego przez przygotowywanie stosownych dokumentów, w związku ze zmianami warunków określonych w umowach, zawsze przy uwzględnieniu ograniczeń do dokonywania takich zmian.
18.Kontrola naniesionych zmian w dokumentacji projektowej oraz powykonawczych projektów technicznych.
19.Udział w odbiorach robót zanikających i ulegających zakryciu.
20.Potwierdzanie wykonanych faktycznie robót podlegających odbiorowi częściowemu, przeprowadzanie procedury odbiorów częściowych oraz ich akceptacja w zakresie rzeczowym i finansowym.
21.Opracowywanie sprawozdań z wykonanego zakresu rzeczowo - finansowego i przedstawianie ich Zamawiającemu w następującym cyklu:
a)raporty comiesięczne zawierające: informacje o stanie zaawansowania inwestycji, analizę zgodności terminów wykonywania robót z przyjętym Harmonogramem robót, informację o kosztach w zakresie ich zgodności z przyjętymi założeniami, ocenę wykonawców, ocenę jakości wykonywanych robót i występujących głównych problemów. Raporty te należy złożyć Zamawiającemu w terminie 7 dni po upływie każdego miesiąca kalendarzowego,
b)raporty interwencyjne dotyczące nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń mających wpływ na termin i budżet inwestycji przekazywane do upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, w terminie 2 dni od zdarzenia,
c)raporty kwartalne rozliczeniowe składane w terminie 14 dni od zakończenia określonego etapu inwestycji określonego w Harmonogramie robót,
22.Kontrolowanie zgodności realizacji zadania inwestycyjnego z zapisami umowy na roboty budowlane i dostawy.
23.Koordynowanie prac wykonywanych przez wykonawców robót budowlanych.
24.Prowadzenie narad koordynacyjnych na budowie w terminach uzgodnionych z wykonawcami robót budowlanych.
25.Kwalifikowanie zasadności wykonania ewentualnych robót dodatkowych w uzgodnieniu z Zamawiającym.
26.Nadzór nad zapewnieniem bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów sanitarnych, ppoż., BHP oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego przez wszystkich uczestników procesu realizowanego zadania inwestycyjnego
27.Zawiadomienie Zamawiającego o przypadkach naruszenia prawa budowlanego przez wykonawców.
28.Wstrzymywanie robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
29.Przeprowadzanie prób i badań wymaganych przepisami prawa oraz na podstawie obowiązujących norm czy zarządzeń władz przed przekazaniem robót.
30.Spowodowanie udziału w odbiorach specjalistycznych osób i instytucji wymaganych przepisami prawa.
31.Wyegzekwowanie od wykonawców kompletu dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia odbioru końcowego, w tym zwłaszcza: protokołów odbiorów częściowych wraz załącznikami, certyfikatów, deklaracji zgodności, aprobat technicznych, atestów oraz kompletnej i kompleksowej dokumentacji powykonawczej.
32.Przeprowadzenie procedury odbiorowej z zastrzeżeniem, że okoliczność ujawnienia w toku czynności odbiorowych, wad lub usterek wykonawczych, utrudniających uzyskanie pozwolenia na użytkowanie inwestycji dla Zamawiającego winna skutkować odmową przyjęcia wykonanych robót do czasu ich usunięcia.
33.Kontrolowanie prawidłowości prowadzenia dziennika budowy, a po odbiorze robót - odebranie dziennika budowy od kierownika budowy.
34.Doprowadzenie do usunięcia usterek i sporządzenie odpowiednich protokołów.
35.Reprezentowanie Zamawiającego w naliczaniu, dochodzeniu oraz egzekwowaniu od projektanta, dostawców i wykonawców robót należnych odszkodowań lub kar umownych zawartych w postanowieniach umów pomiędzy Zamawiającym a stronami procesu inwestycyjnego i niezwłoczne przekazywanie ich Zamawiającemu.
36.Skompletowanie i przekazanie Zamawiającemu instrukcji obsługi i eksploatacji instalacji oraz urządzeń zamontowanych w ramach zadania, w języku polskim.
37.Doprowadzenie do odbioru końcowego inwestycji, udział w komisjach odbiorowych oraz sporządzaniu protokołu odbioru końcowego robót i przekazanie inwestycji do eksploatacji przy założeniu, że odbierającym jest Zamawiający.
38.Egzekwowanie usunięcia przez wykonawcę robót usterek oraz niedoróbek stwierdzonych komisyjnie w trakcie odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
39.Udział w uzyskaniu przez Zamawiającego wszystkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień, stanowisk organów administracyjnych po zakończeniu procesu inwestycyjnego oraz udział w uzyskaniu ostatecznej (w administracyjnym toku instancji) oraz bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.
40.Udział w rozruchu obiektu po zakończeniu realizacji zadania inwestycyjnego.
41.Skompletowanie korespondencji oraz dokumentacji i przekazanie ich Zamawiającemu w stanie kompletnym po zakończeniu zadania lub rozwiązaniu niniejszej umowy.
42.Przeprowadzanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę robót gwarancji przeglądów przy udziale Wykonawcy robót budowlanych i Zamawiającego wraz ze spisaniem protokołu określającego stwierdzone usterki, sposób oraz termin ich usunięcia oraz nadzorowanie jakości i prawidłowości usunięcia usterek przez Wykonawcę.
43.W przypadku nieterminowego usuwania usterek przez Wykonawcę, przygotowanie Zamawiającemu danych, niezbędnych do naliczenia kar umownych z tego tytułu.
44.W przypadku nie usunięcia usterek przez Wykonawcę, przygotowanie Zamawiającemu danych niezbędnych do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy zastępczego usunięcia usterek oraz nadzór nad tymi pracami i dokonanie ich odbioru.
D. W ZAKRESIE ROZLICZEŃ FINANSOWYCH:
1.Przygotowanie rozliczeń środków własnych Zamawiającego oraz środków pozyskanych na realizację inwestycji przez Zamawiającego, tj. środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2007-2013, w ramach Osi priorytetowej: 3. Infrastruktura społeczna, Działania: 3.2 Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej, Poddziałania: 3.2.1 Infrastruktura ochrony zdrowia.
2.Bieżące uzgadnianie prawidłowości dokonywanych rozliczeń, dokumentacji źródłowych i rozliczeń z Instytucją Zarządzającą RPO WiM, w tym przygotowanie i złożenie po akceptacji Zamawiającego wniosków o płatność do ww instytucji. ,Wprowadzenie danych do wniosku o płatność w Generatorze wniosków.
3.Skompletowanie dokumentacji dotyczącej rozliczeń uzyskanych środków pochodzących z EFRR, o których mowa w ust. 1.
4.Kontrola prawidłowości otrzymanych faktur m.in. w zakresie ich zgodności z Harmonogramem rzeczowo-finansowym stanowiącym załącznik do umowy Zamawiającego z Instytucją Zarządzającą RPO WiM oraz umową z wykonawcą robót budowlanych i dostaw sprzętu medycznego.
5.Sprawdzanie faktur przedkładanych przez wykonawcę dokumentacji projektowej (nadzór autorski), wykonawców robót budowlanych oraz dostaw, kwalifikowanie ich do zapłaty i przekazywanie ich Zamawiającemu do zapłaty.
6.Sprawdzanie pod względem rachunkowym i merytorycznym wykonywania Harmonogramu rzeczowo-finansowego.
7.Przygotowanie materiałów związanych z naliczaniem kar umownych za nienależyte lub nieterminowe wykonanie zobowiązań umownych, których obowiązek zapłaty został zastrzeżony w zawartych z wykonawcami umowach.
8.Rozliczenie końcowe zadania inwestycyjnego.
Opis zadania inwestycyjnego, którego dotyczy przedmiot zamówienia zawarty został w SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 29/03/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy będący osobami fizycznymi, osobami prawnymi lub jednostkami organizacyjnymi nie posiadającymi osobowości prawnej, a także wykonawcy występujący wspólnie (spółka cywilna, konsorcjum) o ile spełniają warunki określone w ustawie Pzp oraz niniejszej specyfikacji. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę .
Wykonawcy, o których mowa w powyższym zdaniu mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia, jeśli spełniają warunki określone w art. 22 ustawy, a także spełniają wymagania przedstawione poniżej:
a)posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
b)posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawia pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonywania zamówienia,
c)znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
d)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych.
2. Zamawiający ustala następujące szczegółowe warunki udziału w postępowaniu:
A. w zakresie warunku wskazanego w p. 1 ust. b)
1. Posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia w zakresie realizacji łącznie minimum 2 zamówień w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, odpowiadających rodzajem i wartością stanowiącym przedmiot zamówienia tj.:
a) 1 zadania polegającego na nadzorze inwestorskim dla inwestycji, która była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej (fundusze strukturalne lub inne fundusze i środki pomocowe),
b) 1 zadania polegającego na nadzorze inwestorskim dla inwestycji związanej z budową, przebudową lub remontem obiektów użyteczności publicznej o wartości robót nie mniejszej niż 2 mln zł brutto, w której występują roboty branżowe analogiczne do niniejszego zamówienia, t.j. roboty budowlane, sanitarne, elektryczne, teletechniczne, drogowe i urządzania terenów zieleni;
W/w elementy składowe tego warunku zostaną uznane za spełnione, jeżeli były zrealizowane w jednym kontrakcie jak również w osobnych kontraktach.
2. Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawienie pisemnego zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, tj.:
a)Koordynator - Inspektor Nadzoru Inwestorskiego: specjalista robót ogólnobudowlanych w zakresie nadzoru inwestorskiego wg Ustawy Prawo Budowlane. Wykształcenie wyższe z uprawnieniami konstrukcyjno - budowlanymi bez ograniczeń odpowiadające proponowanej funkcji w realizacji zamówienia, przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa. Wymagany staż minimalny 10 lat, w ciągu ostatnich 15 lat przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w tym 5 lat jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego;
b)Inspektor Nadzoru Inwestorskiego - specjalista robót sanitarnych (w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych) w zakresie nadzoru inwestorskiego wg Ustawy Prawo Budowlane. Wymagany minimalny staż 5 lat pracy zawodowej, w ciągu ostatnich 10 lat przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w tym 3 lata jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego oraz wykształcenie wyższe z odpowiednimi uprawnieniami bez ograniczeń proponowanej funkcji w realizacji zamówienia, przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa;
c)Inspektor Nadzoru Inwestorskiego - specjalista robót elektrycznych (w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych) w zakresie nadzoru inwestorskiego wg Ustawy Prawo Budowlane. Wymagalny min. 5 lat staż pracy zawodowej, w ciągu ostatnich 10 lat, przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w tym 3 lata jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego oraz wykształcenie wyższe z odpowiednimi uprawnieniami bez ograniczeń proponowanej funkcji w realizacji zamówienia, przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa,
d)Inspektor Nadzoru Inwestorskiego - specjalista robót telekomunikacyjnych w zakresie nadzoru inwestorskiego wg Ustawy Prawo Budowlane. Wymagalny min. 5 lat staż pracy zawodowej ,w ciągu ostatnich 5 lat, przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w tym 3 lata jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego oraz wykształcenie wyższe z odpowiednimi uprawnieniami bez ograniczeń proponowanej funkcji w realizacji zamówienia, przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa,
e)Inspektor Nadzoru Inwestorskiego - specjalista robót drogowych w zakresie nadzoru inwestorskiego wg Ustawy Prawo Budowlane. Wymagalny min. 5 lat staż pracy zawodowej, w ciągu ostatnich 5 lat, przy pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w tym 3 lata jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego oraz wykształcenie wyższe z odpowiednimi uprawnieniami bez ograniczeń proponowanej funkcji w realizacji zamówienia, przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa,
f)Specjalista ds. monitorowania i rozliczeń finansowych. Osoba taka musi posiadać min. 2 - letnie doświadczenie w rozliczaniu inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej (fundusze strukturalne lub inne fundusze i środki pomocowe).

Zamawiający dopuszcza połączenie funkcji poszczególnych osób (np. Koordynatora z Inspektorem Nadzoru) pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą funkcje wszystkich warunków wymaganych dla tych funkcji.

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w Rozdziale VI.
B. w zakresie warunku wskazanego w p. 1 ust. c)
Wymagane jest posiadanie polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca na dzień składania oferty jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż wysokość ceny ofertowej.
Z przedstawionych dokumentów winno jednoznacznie wynikać, iż uiszczone zostały opłaty bądź składki należne. Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w Rozdziale VI.
C.w zakresie warunków wskazanych w p. 1 ust. a) i d)
Posiadanie uprawnień do wykonywania działalności, której dotyczy przedmiot zamówienia dokumentowane będzie poprzez: przedstawienie aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Ocena spełnienia warunków szczegółowych nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w Rozdz. VI.
3. Przy ocenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu Zamawiający zastosuje formułę spełnia/nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w oparciu o przesłanki zawarte w art.24 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4.Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą zgodnie z treścią art.24 ust.4 ustawy.
. W przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku wykonawców, każdy wykonawca składa wyżej wymieniony dokument odrębnie.
b)Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art.22 i nie podleganiu wykluczeniu z art. 24 ust.1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (w przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku Wykonawców, oświadczenie składa każdy wykonawca) - zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SIWZ.
2. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku posiadania przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający żąda następujących dokumentów i oświadczeń:
a) Wykaz co najmniej dwóch usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy, w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, tj. polegających na wykonaniu usług nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektów o wartości nie mniejszej niż 2 mln. zł brutto każda, w których występują roboty branżowe analogiczne do niniejszego zamówienia, t.j. roboty budowlane, sanitarne, elektryczne, teletechniczne, drogowe i urządzania terenów zieleni, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie.
b) Wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, jak również dokumentów potwierdzających, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z ustawą Prawo budowlane w specjalnościach: konstrukcyjno-budowlanych bez ograniczeń; instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń; instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń; telekomunikacyjnej i drogowej (należy dołączyć kopie uprawnień budowlanych oraz aktualnego wpisu na listę członków do właściwej izby samorządu zawodowego).
3. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej
i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów i oświadczeń:
a) Polisa ubezpieczenia, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności co najmniej na kwotę nie mniejszą niż wysokość ceny ofertowej.
Z przedłożonej polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, winno jednoznacznie wynikać, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na dzień składania ofert (należy udokumentować opłacenie składki ubezpieczeniowej lub załączyć oświadczenie ubezpieczyciela).

inf_osw:
Do oferty należy dołączyć niżej wymienione dokumenty:
1. W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienia do wykonania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art.24 ust.1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający żąda następujących dokumentów i oświadczeń:
a)Aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku wykonawców, każdy wykonawca składa wyżej wymieniony dokument odrębnie.
b)Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art.22 i nie podleganiu wykluczeniu z art. 24 ust.1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (w przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku Wykonawców, oświadczenie składa każdy wykonawca) - zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SIWZ.
2. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku posiadania przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający żąda następujących dokumentów i oświadczeń:
a) Wykaz co najmniej dwóch usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy, w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, tj. polegających na wykonaniu usług nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektów o wartości nie mniejszej niż 2 mln. zł brutto każda, w których występują roboty branżowe analogiczne do niniejszego zamówienia, t.j. roboty budowlane, sanitarne, elektryczne, teletechniczne, drogowe i urządzania terenów zieleni, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie.
b) Wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, jak również dokumentów potwierdzających, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z ustawą Prawo budowlane w specjalnościach: konstrukcyjno-budowlanych bez ograniczeń; instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń; instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń; telekomunikacyjnej i drogowej (należy dołączyć kopie uprawnień budowlanych oraz aktualnego wpisu na listę członków do właściwej izby samorządu zawodowego).
3. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej
i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów i oświadczeń:
a) Polisa ubezpieczenia, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności co najmniej na kwotę nie mniejszą niż wysokość ceny ofertowej.
Z przedłożonej polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, winno jednoznacznie wynikać, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na dzień składania ofert (należy udokumentować opłacenie składki ubezpieczeniowej lub załączyć oświadczenie ubezpieczyciela).
Uwaga!
Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1, składa dokument lub dokumenty w formie jak określono w § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 87 poz. 605), potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
c)nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Pełnomocnictwo do podpisywania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie dokumentu wymienionego w p. 1 a) - w oryginale lub poświadczone notarialne lub opatrzone adnotacja (za zgodność z oryginałem) pieczęcią Wykonawcy, imienną pieczątką osoby upoważniającej na podstawie dokumentu wymienionego w p. 1 a) oraz jej podpisem.
W przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja) - wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Ustanowienie pełnomocnika należy udokumentować dołączeniem do oferty pełnomocnictwa podpisanego przez wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Pełnomocnictwo winno być w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. Winno ono zawierać oświadczenie o przyjęciu wspólnej odpowiedzialności za wykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia.
W ofercie powinien być podany adres do korespondencji i kontakt telefoniczny z pełnomocnikiem Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako Pełnomocnik.
Ponadto:
a)W odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego, każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt. 1 - 9 ustawy Pzp.
b)Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, łącznie muszą spełnić wymagane przez Zamawiającego warunki z rozdziału V SIWZ w zakresie potencjału kadrowego oraz doświadczenia;
c)Dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: oświadczenie dotyczące okoliczności określonych w art. 22 Pzp, odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej - załącza każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną w imieniu swojej firmy;

4. Formularz ofertowy, sporządzony przez Wykonawcę, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ.
Dokumenty załączone do oferty winny być przedstawione w formie oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Termin, na jaki zostanie zawarta umowa wykonawców nie może być krótszy od terminu określonego na wykonanie zamówienia.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzmp.olsztyn.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Zespół Medycyny Przemysłowej w Olsztynie, ul. Pstrowskiego 28b, 10-602 Olsztyn

Data składania wniosków, ofert: 14/12/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Zespół Medycyny Przemysłowej w Olsztynie, ul. Pstrowskiego 28b, 10-602 Olsztyn, pok.2

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadanie inwestycyjne pn.:Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie budynku Wojewódzkiego Zespołu Medycyny Przemysłowej w Olsztynie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:
Osi priorytetowej: 3 Infrastruktura społeczna
Działania: 3.2 Wysoki poziom zabezpieczenia i dostępności medycznej
Poddziałania: 3.2.1 Infrastruktura ochrony zdrowia
Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia - Mazury na lata 2007-2013

Kody CPV:
712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 712770001

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
715400005 (Usługi zarządzania budową)

Podobne przetargi

257871 / 2011-09-29 - Uczelnia publiczna

Wyższa Szkoła Policji - Szczytno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Wybór członków Rady Programowej w przedsięwzięciu szkoleniowym pt. Akademia Policyjna realizowanego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

55497 / 2010-03-12 - Uczelnia publiczna

Wyższa Szkoła Policji - Szczytno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Pełnienie funkcji koordynatora szkoleń na rzecz realizacji projektu pt. Poprawa skuteczności odzyskiwania mienia pochodzącego z czynów przestępczych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

81526 / 2016-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania pn.: 1) Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 545 z przebudową dwóch skrzyżowań w m. Nidzica wraz ze wschodnim wylotem drogi 604 2) Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 519 na odcinku Małdyty - Morąg.

93997 / 2016-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 545 z przebudową dwóch skrzyżowań w m. Nidzica wraz ze wschodnim wylotem drogi 604.

122302 / 2014-04-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji pn. Kontynuacja budowy całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie

335964 / 2011-10-14 - Inny: jednostka budżetowa

Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku - Lidzbark (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
ŚWIADCZENIA USŁUGI PEŁNIENIA FUNKCJI ASYSTENTA KOORDYNATORA PROJEKTU PT. KOMPETENCJE KLUCZOWE DROGĄ DO SUKCESU

206849 / 2010-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
pełnienie nadzoru autorskiego zgodnie z Art. 20 ust. 1 ppkt. 4 Prawa Budowlanego nad realizacją robót budowlanych i innych czynności przewidzianych w wielobranżowym projekcie budowlanym i wykonawczym oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych budowy nowego przebiegu ul. Artyleryjskiej z budową wiaduktu w ciągu ulic Partyzantów i Wojska Polskiego autorstwa firmy SCOTT WILSON - część I

171452 / 2014-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji pn. Kontynuacja budowy całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie

271506 / 2010-08-31 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

149600 / 2011-06-08 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego dla przedsięwzięcia Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie realizowanego w ramach projektu Regionalny system gospodarki odpadami - Ochrona Wielkich Jezior Mazurskich poprzez stworzenie kompleksowego systemu gospodarki odpadami Nr UDA-RPWM.06.01.01-28-001/10-01

364476 / 2010-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Wykonanie Koncepcji programowej, Programu Funkcjonalno - Użytkowego i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji drogowej dla zadania Budowa ulicy Towarowej w Olsztynie

317320 / 2010-10-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu..

309052 / 2010-09-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego przy realizacji projektu Budowa obwodnicy Olecka w ciÄ…gu drogi krajowej nr 65 od km 35+000 do km 43+500

88823 / 2016-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji zadania pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku Małdyty - Morąg

121243 / 2014-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Olsztyn - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji pn. Kontynuacja budowy całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie

74246 / 2016-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)
Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji inwestycji pn. Rozbudowa skrzyżowania ul. Zieluńskiej (droga wojewódzka nr 541), Żeromskiego (droga powiatowa nr 1292N), 3 maja (droga powiatowa nr 1353N) oraz ul. Słonecznej (droga gminna) w Lidzbarku.