14445 / 2015-02-03 - / Gmina Masłowice (Masłowice)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-01-29 pod pozycją 12445. Zobacz ogłoszenie 12445 / 2015-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 14445
Data publikacji: 2015-02-03
Nazwa: Gmina Masłowice
Miejscowość: Masłowice
Kod pocztowy: 97-515
Województwo / kraj: łódzkie
Numer telefonu: 044 7874625
Numer faxu: 044 7874615
Regon: 59064810300000
Typ ogłoszenia: ZP-406
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 12445
Data wydania biuletynu: 2015-01-29
Ogłoszenie dotyczy: 0
Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miejsce składania: II.1.4
Przed wprowadzeniem zmainy:
3.1. Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane polegające na montażu wraz z uruchomieniem przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice. Oczyszczalnie powinny posiadać pełny raport z badań PBOŚ, zgodnym z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, wystawiony przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską oraz Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305-2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89-106-EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88-5) i obowiązującymi przepisami krajowymi oraz raport z badań i ustalenia typu wyrobu na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Raport musi obejmować wszystkie badania jakie obejmuje norma PN EN 12566-3 (efektywność oczyszczania, wytrzymałość konstrukcji, wodoszczelność, trwałość). Dodatkowo w celu potwierdzenia przez producenta wysokich standardów produkcji należy dołączyć do oferty Certyfikat DIN EN ISO 9001:2009 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego potwierdzone certyfikatem ISO 14001:2004.
3.2. Zakres robót obejmuje wszystkie czynności związane z wykonaniem robót budowlanych związanych z montażem 125 sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków do oczyszczania ścieków bytowych, pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złożą biologicznego wraz z ich odprowadzeniem do gruntu z wykorzystaniem drenażu rozsączającego w nasypie z warstwą wspomagającą - na działkach w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice - wg posiadanego przez Zamawiającego projektu budowlanego (dokumentacji technicznej).
3.3. Parametry techniczne oczyszczalni (oczyszczalnie) muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE).
a) dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem z badań zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską tj.:
- raportem wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem A normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą 1 przedmiotowej normy,
- raportem wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem C normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raportem efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina. Uwaga w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem B normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu) i trwało zgodnie z normą 38 tygodni + okres wpracowania,
- raportem trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
b) Zamawiający nie dopuszcza możliwości wykonywania badań przez laboratorium akredytowane lub przez osobę prywatną, a jedynie potwierdzonych przez laboratorium notyfikowane. Wszystkie badania na zgodność z normą PN-EN 12566-3 muszą być wykonane wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 roku (Dz. U. Nr 195, poz. 2011).
c) Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym.
d) Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
e) Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
f) Ze względu na okresową możliwość wahania poziomów wód gruntowych oczyszczalnie muszą posiadać możliwość zakotwienia do prefabrykowanych elementów betonowych.
3.5. Wykonanie i sukcesywne przedstawianie w trakcie realizacji (maksymalnie w okresie dwóch miesięcy po zakończeniu realizacji inwestycji) Zamówienia - wyników badań oczyszczonych ścieków dla 30 % wykonanych oczyszczalni potwierdzających skuteczność oczyszczania dokumentem wystawionym przez uprawnione laboratorium wskazane przez Zmawiającego. Zamawiający zastrzega, iż przy pobraniu próbek oczyszczonych ścieków z poszczególnych oczyszczalni i dostarczeniu próbek do badań w laboratorium musi być obecny przedstawiciel Zamawiającego (pracownik Urzędu Gminy w Masłowicach).
3.6. Zakres zamówienia obejmuje również:
a) Rozruch techniczny i technologiczny,
b) Indywidualne przeszkolenie użytkowników w zakresie zasad eksploatacji oczyszczalni oraz przeszkolenie wskazanych przez Zmawiającego pracowników Urzędu Gminy w Masłowicach w zakresie obsługi serwisowej oczyszczalni - potwierdzone na piśmie,
c) Bezpłatna obsługa serwisowa oczyszczalni przez Wykonawcę w okresie 36 miesięcy, w tym bezpłatne obowiązkowe przeglądy oczyszczalni co najmniej raz w ciągu roku. Każde wykonanie czynności serwisowych i przeglądów eksploatacyjnych oczyszczalni musi być potwierdzone na piśmie przez użytkownika oczyszczalni. Czas reakcji serwisowej (przystąpienie do usunięcia awarii) nie większy niż 3 doby, od momentu zgłoszenia awarii przez Zamawiającego. Obsługa serwisowa nie obejmuje wywozu osadu z oczyszczalni.
d) Odtworzenie terenu po wykonaniu prac do stanu przed przystąpieniem do montażu.
3.7. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w następujących dokumentach stanowiących integralną część SIWZ:
a) Załącznik nr 7 - Projekt budowlany,
b) Załącznik nr 8 - Kosztorys nakładczy (Przedmiar),
c) Załącznik nr 9 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
3.8. W ramach ceny ofertowej Wykonawca zapewni wykonanie robót zgodnie z wymogami projektu budowlanego i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
3.9. Z uwagi, iż wynagrodzenie przyszłego Wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym, załączony przez Zamawiającego kosztorys nakładczy stanowi jedynie element pomocniczy do ustalenia przez Wykonawcę ceny ofertowej za wykonanie zamówienia. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności pomiędzy zapisami kosztorysu nakładczego a projektu budowlanego dla ustalenia ceny oferty należy przyjąć dane zawarte w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w niniejszej specyfikacji.
3.10. Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza - przed podpisaniem umowy - zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu:
a) kosztorysu ofertowego inwestycji opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej lub uproszczonej - zgodnie z rozporządzeniem Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389), który będzie wykorzystany do: rozliczenia inwestycji z instytucją dotującą, oceny zakresu wykonanych robót przez Wykonawcę na danym etapie realizacji inwestycji lub do obliczenia należnego wynagrodzenia w przypadku zamiany zakresu (przedmiotu) robót.
b) Zestawienia rzeczowo - finansowego robót (harmonogram robót).
3.11. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę geodezyjną w trakcie realizacji zamówienia oraz wykonanie i przekazanie Zamawiającemu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, kosztorysu powykonawczego i innych dokumentów wynikających przepisów prawnych, a związanych z realizacją inwestycji.
3.12. Z uwagi na złożoność oraz szeroki zakres robót o znacznym stopniu trudności, oraz sposób zapłaty Wykonawcy przez Zamawiającego za wykonanie zamówienia w formie wynagrodzenia ryczałtowego - zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji zamówienia, w celu oszacowania na własną odpowiedzialność wszelkich danych przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego - wykorzystywanych w procesie przygotowania oferty.
3.13. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu SIWZ oraz w załącznikach do niej, przy opisywaniu przedmiotu zamówienia Zamawiający użył znaków towarowych i nazw producentów, należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia służą wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń równoważnych. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna takie urządzenia i materiały, które posiadają takie same lub korzystniejsze parametry techniczne i jakościowe, a ich zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań techniczno - technologicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Równoważne urządzenia i materiały muszą spełniać wymagania zawarte w dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE) i spełniać graniczne warunki równoważności, czyli podstawowe parametry techniczne (wymogi) określone przez Zamawiającego w pkt. 3.3. niniejszej SIWZ. W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
3.14. Wykonawca, który złoży ofertę wykonania zamówienia w oparciu o zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych ponosi ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogów określonego przez Zamawiającego.
3.15. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego konieczności zmian lokalizacji przydomowych oczyszczalni ścieków zarówno w obrębie jednej działki, lub zmiany działki ewidencyjnej Wykonawca zobowiązany jest wybudować (zamontować) oczyszczalnię w nowym wskazanym przez Zamawiającego miejscu. Obowiązek opracowania i przekazania Zamawiającemu projektu-ów budowlanych (zamiennych) oczyszczalni w ilości 3-ch egzemplarzy ciąży na Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest przekazać projekty w terminie 10 dni roboczych od momentu pisemnego wskazania przez Zamawiającego nowego miejsca lokalizacji oczyszczalni. Zamawiający w terminie 3 dni od dnia otrzymania zamiennej dokumentacji projektowej, dokona zgłoszenia zamiaru budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w odpowiednim organie budowlanym. Po uzyskaniu odpowiedniej decyzji budowlanej albo braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zrealizuje zadanie zgodnie z zmienionym projektem i odpowiednim decyzją-zgłoszeniem organu budowlanego w tym zakresie.
3.16. Wymagany minimalny okres gwarancji wynosi: 60 miesięcy, który obejmuje wszystkie urządzenia oczyszczalni z wyłączeniem: dmuchawy i pompy wodnej, gdzie gwarancja udzielana jest przez Wykonawcę tylko do wysokości gwarancji udzielonej przez producenta wymienionego urządzenia.
Po wprowadzeniu zmiany:
3.1. Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane polegające na montażu wraz z uruchomieniem przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice. Oczyszczalnie powinny posiadać pełny raport z badań PBOŚ, zgodnym z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, wystawiony przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską oraz Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305-2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89-106-EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88-5) i obowiązującymi przepisami krajowymi oraz raport z badań i ustalenia typu wyrobu na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Raport musi obejmować wszystkie badania jakie obejmuje norma PN EN 12566-3 (efektywność oczyszczania, wytrzymałość konstrukcji, wodoszczelność, trwałość). Dodatkowo w celu potwierdzenia przez producenta wysokich standardów produkcji należy dołączyć do oferty Certyfikat DIN EN ISO 9001:2009 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego potwierdzone certyfikatem ISO 14001:2004.
3.2. Zakres robót obejmuje wszystkie czynności związane z wykonaniem robót budowlanych związanych z montażem 125 sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków do oczyszczania ścieków bytowych, pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego wraz z ich odprowadzeniem do gruntu z wykorzystaniem drenażu rozsączającego w nasypie z warstwą wspomagającą - na działkach w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice - wg posiadanego przez Zamawiającego projektu budowlanego (dokumentacji technicznej).
3.3. Parametry techniczne oczyszczalni (oczyszczalnie) muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE).
a) dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem z badań zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską tj.:
- raportem wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem A normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą 1 przedmiotowej normy,
- raportem wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem C normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raportem efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina. Uwaga: w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem B normy PN EN 12566-3 (dla największej oczyszczalni z typoszeregu) i trwało zgodnie z normą 38 tygodni + okres wpracowania.
- raportem trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
b) Zamawiający nie dopuszcza możliwości wykonywania badań przez laboratorium akredytowane lub przez osobę prywatną, a jedynie potwierdzonych przez laboratorium notyfikowane. Wszystkie badania na zgodność z normą PN-EN 12566-3 muszą być wykonane wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 roku (Dz. U. Nr 195, poz. 2011).
c) Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie zbiorniki oczyszczalni muszą być wykonane z żywicy poliestrowej wzmacniane włóknem szklanym lub ze stali nierdzewnej. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym.
d) Dopuszcza się zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
e) Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
f) Ze względu na okresową możliwość wahania poziomów wód gruntowych oczyszczalnie muszą posiadać możliwość zakotwienia do prefabrykowanych elementów betonowych.
3.5. Wykonanie i sukcesywne przedstawianie w trakcie realizacji (maksymalnie w okresie dwóch miesięcy po zakończeniu realizacji inwestycji) Zamówienia - wyników badań oczyszczonych ścieków dla 30 % wykonanych oczyszczalni potwierdzających skuteczność oczyszczania dokumentem wystawionym przez uprawnione laboratorium wskazane przez Zmawiającego. Zamawiający zastrzega, iż przy pobraniu próbek oczyszczonych ścieków z poszczególnych oczyszczalni i dostarczeniu próbek do badań w laboratorium musi być obecny przedstawiciel Zamawiającego (pracownik Urzędu Gminy w Masłowicach).
3.6. Zakres zamówienia obejmuje również:
a) Rozruch techniczny i technologiczny,
b) Indywidualne przeszkolenie użytkowników w zakresie zasad eksploatacji oczyszczalni oraz przeszkolenie wskazanych przez Zmawiającego pracowników Urzędu Gminy w Masłowicach w zakresie obsługi serwisowej oczyszczalni - potwierdzone na piśmie,
c) Bezpłatna obsługa serwisowa oczyszczalni przez Wykonawcę w okresie 36 miesięcy, w tym bezpłatne obowiązkowe przeglądy oczyszczalni co najmniej raz w ciągu roku. Każde wykonanie czynności serwisowych i przeglądów eksploatacyjnych oczyszczalni musi być potwierdzone na piśmie przez użytkownika oczyszczalni. Czas reakcji serwisowej (przystąpienie do usunięcia awarii) nie większy niż 3 doby, od momentu zgłoszenia awarii przez Zamawiającego. Obsługa serwisowa nie obejmuje wywozu osadu z oczyszczalni.
d) Odtworzenie terenu po wykonaniu prac do stanu przed przystąpieniem do montażu.
3.7. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w następujących dokumentach stanowiących integralną część SIWZ:
a) Załącznik nr 7 - Projekt budowlany,
b) Załącznik nr 8 - Kosztorys nakładczy (Przedmiar),
c) Załącznik nr 9 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
3.8. W ramach ceny ofertowej Wykonawca zapewni wykonanie robót zgodnie z wymogami projektu budowlanego i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
3.9. Z uwagi, iż wynagrodzenie przyszłego Wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym, załączony przez Zamawiającego kosztorys nakładczy stanowi jedynie element pomocniczy do ustalenia przez Wykonawcę ceny ofertowej za wykonanie zamówienia. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności pomiędzy zapisami kosztorysu nakładczego a projektu budowlanego dla ustalenia ceny oferty należy przyjąć dane zawarte w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w niniejszej specyfikacji.
3.10. Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza - przed podpisaniem umowy - zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu:
a) kosztorysu ofertowego inwestycji opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej lub uproszczonej - zgodnie z rozporządzeniem Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389), który będzie wykorzystany do: rozliczenia inwestycji z instytucją dotującą, oceny zakresu wykonanych robót przez Wykonawcę na danym etapie realizacji inwestycji lub do obliczenia należnego wynagrodzenia w przypadku zamiany zakresu (przedmiotu) robót.
b) Zestawienia rzeczowo - finansowego robót (harmonogram robót).
3.11. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę geodezyjną w trakcie realizacji zamówienia oraz wykonanie i przekazanie Zamawiającemu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, kosztorysu powykonawczego i innych dokumentów wynikających przepisów prawnych, a związanych z realizacją inwestycji.
3.12. Z uwagi na złożoność oraz szeroki zakres robót o znacznym stopniu trudności, oraz sposób zapłaty Wykonawcy przez Zamawiającego za wykonanie zamówienia w formie wynagrodzenia ryczałtowego - zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji zamówienia, w celu oszacowania na własną odpowiedzialność wszelkich danych przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego - wykorzystywanych w procesie przygotowania oferty.
3.13. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu SIWZ oraz w załącznikach do niej, przy opisywaniu przedmiotu zamówienia Zamawiający użył znaków towarowych i nazw producentów, należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia służą wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń równoważnych. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna takie urządzenia i materiały, które posiadają takie same lub korzystniejsze parametry techniczne i jakościowe, a ich zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań techniczno - technologicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Równoważne urządzenia i materiały muszą spełniać wymagania zawarte w dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE) i spełniać graniczne warunki równoważności, czyli podstawowe parametry techniczne (wymogi) określone przez Zamawiającego w pkt. 3.3. niniejszej SIWZ. W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
3.14. Wykonawca, który złoży ofertę wykonania zamówienia w oparciu o zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych ponosi ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogów określonego przez Zamawiającego.
3.15. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego konieczności zmian lokalizacji przydomowych oczyszczalni ścieków zarówno w obrębie jednej działki, lub zmiany działki ewidencyjnej Wykonawca zobowiązany jest wybudować (zamontować) oczyszczalnię w nowym wskazanym przez Zamawiającego miejscu. Obowiązek opracowania i przekazania Zamawiającemu projektu-ów budowlanych (zamiennych) oczyszczalni w ilości 3-ch egzemplarzy ciąży na Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest przekazać projekty w terminie 10 dni roboczych od momentu pisemnego wskazania przez Zamawiającego nowego miejsca lokalizacji oczyszczalni. Zamawiający w terminie 3 dni od dnia otrzymania zamiennej dokumentacji projektowej, dokona zgłoszenia zamiaru budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w odpowiednim organie budowlanym. Po uzyskaniu odpowiedniej decyzji budowlanej albo braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zrealizuje zadanie zgodnie z zmienionym projektem i odpowiednim decyzją-zgłoszeniem organu budowlanego w tym zakresie.
3.16. Wymagany minimalny okres gwarancji wynosi: 60 miesięcy, który obejmuje wszystkie urządzenia oczyszczalni z wyłączeniem: dmuchawy i pompy wodnej, gdzie gwarancja udzielana jest przez Wykonawcę tylko do wysokości gwarancji udzielonej przez producenta wymienionego urządzenia.
Miejsce składania: III.5
Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawiona przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305-2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89-106-EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88-5) i obowiązującymi przepisami krajowymi.
2. Pełen raport z badań przydomowej oczyszczalni ścieków zgodnej z normą PN-EN 12566-3 wystawiony przez notyfikowane laboratorium przez Komisję Europejską obejmujący:
- raport wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem A normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą 1 przedmiotowej normy,
- raport wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem C normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raport efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina.
Uwaga w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem B normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu) i trwało zgodnie z normą 38 tygodni + okres wpracowania,
- trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
- Raport z badań i ustalenia typu wyrobu na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Raport musi obejmować wszystkie badania, jakie obejmuje norma PN EN 12566-3 (efektywność oczyszczania, wytrzymałość konstrukcji, wodoszczelność, trwałość).
- Certyfikat ISO 9001:2009 oraz ISO 14001:2004.
- Wyniki badań szczelności obudowy sterowania o klasie szczelności nie niższej niż IP54,
- opis techniczno - technologiczny urządzeń (oczyszczalni), który powinien potwierdzać spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego,
- instrukcję obsługi oczyszczalni,
- dokumentację techniczno - ruchową (DTR) oczyszczalni.
3. Wykonawcy, którzy złożą ofertę wykonania zamówienia w oparciu o zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający żąda dokumentów określonych w pkt. od 6.3.1. do 6.3.2. SIWZ oraz dodatkowo:
a) wykazu wszystkich materiałów i urządzeń równoważnych z obowiązkowym podaniem danych określonych w załączniku nr 11 do SIWZ - druk Załącznik Nr 11 do SIWZ,
b) dokumentów potwierdzających równoważność zastosowanych rozwiązań zgodnie z definicją równoważności określoną przez Zamawiającego w pkt. 3.13. SIWZ, w szczególności: karty katalogowe, rysunki i opisy techniczne proponowanych urządzeń, schematy działania wraz z określeniem stopnia redukcji zanieczyszczeń, fotografie, certyfikaty lub aprobaty zastosowanych materiałów lub urządzeń - umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
Po wprowadzeniu zmiany:
1. Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305-2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89-106-EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88-5) i obowiązującymi przepisami krajowymi.
2. Pełen raport z badań przydomowej oczyszczalni ścieków zgodnej z normą PN-EN 12566-3 wystawiony przez notyfikowane laboratorium przez Komisję Europejską obejmujący:
- raport wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem A normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą 1 przedmiotowej normy,
- raport wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem C normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raportem efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina. Uwaga: w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem B normy PN EN 12566-3 (dla największej oczyszczalni z typoszeregu) i trwało zgodnie z normą 38 tygodni + okres wpracowania.
- trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
- Raport z badań i ustalenia typu wyrobu na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Raport musi obejmować wszystkie badania, jakie obejmuje norma PN EN 12566-3 (efektywność oczyszczania, wytrzymałość konstrukcji, wodoszczelność, trwałość).
- Certyfikat ISO 9001:2009 oraz ISO 14001:2004.
- Wyniki badań szczelności obudowy sterowania o klasie szczelności nie niższej niż IP54,
- opis techniczno - technologiczny urządzeń (oczyszczalni), który powinien potwierdzać spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego,
- instrukcję obsługi oczyszczalni,
- dokumentację techniczno - ruchową (DTR) oczyszczalni.
3. Wykonawcy, którzy złożą ofertę wykonania zamówienia w oparciu o zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający żąda dokumentów określonych w pkt. od 6.3.1. do 6.3.2. SIWZ oraz dodatkowo:
a) wykazu wszystkich materiałów i urządzeń równoważnych z obowiązkowym podaniem danych określonych w załączniku nr 11 do SIWZ - druk Załącznik Nr 11 do SIWZ,
b) dokumentów potwierdzających równoważność zastosowanych rozwiązań zgodnie z definicją równoważności określoną przez Zamawiającego w pkt. 3.13. SIWZ, w szczególności: karty katalogowe, rysunki i opisy techniczne proponowanych urządzeń, schematy działania wraz z określeniem stopnia redukcji zanieczyszczeń, fotografie, certyfikaty lub aprobaty zastosowanych materiałów lub urządzeń - umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
Podobne przetargi
285491 / 2011-11-02 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Sieradz (łódzkie)
CPV: -
314362 / 2015-11-20 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Poddębice - Poddębice (łódzkie)
CPV: -
357235 / 2010-12-13 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Komenda Wojewódzka Policji w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: -
163438 / 2009-05-22 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr WÅ‚. BiegaÅ„skiego - Åódź (łódzkie)
CPV: -
99480 / 2014-03-24 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Muzeum Sztuki w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: -
17320 / 2015-01-24 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Åódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny sp. z o.o. - Åódź (łódzkie)
CPV: -
220330 / 2009-07-02 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zarząd Dróg Powiatowych - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: -
88973 / 2012-04-19 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
PaÅ„stwowa Wyższa SzkoÅ‚a Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: -
49135 / 2014-03-07 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
ZarzÄ…d Dróg Wojewódzkich w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: -
274929 / 2013-12-17 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp z o.o. - Ozorków (łódzkie)
CPV: -
45589 / 2013-03-26 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 2 im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: -
325242 / 2009-09-21 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN" Spółka z o.o. - Bełchatów (łódzkie)
CPV: -
64519 / 2014-03-26 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miasto Åódź, OddziaÅ‚ ds. UsÅ‚ug w Wydziale ZamówieÅ„ Publicznych w Departamencie ObsÅ‚ugi i Administracji UrzÄ™du Miasta Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: -
17313 / 2013-02-01 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II - Bełchatów (łódzkie)
CPV: -
441512 / 2009-12-24 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Izba Celna w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: -
240658 / 2013-06-24 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 2 im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: -
49843 / 2016-05-05 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Uniwersytet Åódzki - Åódź (łódzkie)
CPV: -
291155 / 2010-10-18 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Åodzi - Åódź (łódzkie)
CPV: -
280344 / 2014-08-22 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miasto Åódź - ZarzÄ…d Dróg i Transportu - Åódź (łódzkie)
CPV: -
77803 / 2013-05-16 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zespół Szkół - Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej - Rawa Mazowiecka (łódzkie)
CPV: -
11567 / 2013-01-21 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 2 im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: -
226151 / 2011-08-23 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 2 im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Åodzi - Centralny Szpital Weteranów - Åódź (łódzkie)
CPV: -
195384 / 2012-06-11 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Burmistrz Gminy Aleksandrów Åódzki - Aleksandrów Åódzki (łódzkie)
CPV: -