Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

12445 / 2015-01-29 - Administracja samorządowa / Gmina Masłowice (Masłowice)

Montaż przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie Gminy Masłowice

Opis zamówienia

3.1. Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane polegające na montażu wraz z uruchomieniem przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice. Oczyszczalnie powinny posiadać pełny raport z badań PBOŚ, zgodnym z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, wystawiony przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską oraz Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305-2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89-106-EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88-5) i obowiązującymi przepisami krajowymi oraz raport z badań i ustalenia typu wyrobu na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Raport musi obejmować wszystkie badania jakie obejmuje norma PN EN 12566-3 (efektywność oczyszczania, wytrzymałość konstrukcji, wodoszczelność, trwałość). Dodatkowo w celu potwierdzenia przez producenta wysokich standardów produkcji należy dołączyć do oferty Certyfikat DIN EN ISO 9001:2009 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego potwierdzone certyfikatem ISO 14001:2004.

3.2. Zakres robót obejmuje wszystkie czynności związane z wykonaniem robót budowlanych związanych z montażem 125 sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków do oczyszczania ścieków bytowych, pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złożą biologicznego wraz z ich odprowadzeniem do gruntu z wykorzystaniem drenażu rozsączającego w nasypie z warstwą wspomagającą - na działkach w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice - wg posiadanego przez Zamawiającego projektu budowlanego (dokumentacji technicznej).
3.3. Parametry techniczne oczyszczalni (oczyszczalnie) muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE).
a) dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem z badań zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską tj.:
- raportem wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem A normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą 1 przedmiotowej normy,
- raportem wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem C normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raportem efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina. Uwaga w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem B normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu) i trwało zgodnie z normą 38 tygodni + okres wpracowania,
- raportem trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
b) Zamawiający nie dopuszcza możliwości wykonywania badań przez laboratorium akredytowane lub przez osobę prywatną, a jedynie potwierdzonych przez laboratorium notyfikowane. Wszystkie badania na zgodność z normą PN-EN 12566-3 muszą być wykonane wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 roku (Dz. U. Nr 195, poz. 2011).
c) Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym.
d) Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
e) Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
f) Ze względu na okresową możliwość wahania poziomów wód gruntowych oczyszczalnie muszą posiadać możliwość zakotwienia do prefabrykowanych elementów betonowych.

3.5. Wykonanie i sukcesywne przedstawianie w trakcie realizacji (maksymalnie w okresie dwóch miesięcy po zakończeniu realizacji inwestycji) Zamówienia - wyników badań oczyszczonych ścieków dla 30 % wykonanych oczyszczalni potwierdzających skuteczność oczyszczania dokumentem wystawionym przez uprawnione laboratorium wskazane przez Zmawiającego. Zamawiający zastrzega, iż przy pobraniu próbek oczyszczonych ścieków z poszczególnych oczyszczalni i dostarczeniu próbek do badań w laboratorium musi być obecny przedstawiciel Zamawiającego (pracownik Urzędu Gminy w Masłowicach).
3.6. Zakres zamówienia obejmuje również:
a) Rozruch techniczny i technologiczny,
b) Indywidualne przeszkolenie użytkowników w zakresie zasad eksploatacji oczyszczalni oraz przeszkolenie wskazanych przez Zmawiającego pracowników Urzędu Gminy w Masłowicach w zakresie obsługi serwisowej oczyszczalni - potwierdzone na piśmie,
c) Bezpłatna obsługa serwisowa oczyszczalni przez Wykonawcę w okresie 36 miesięcy, w tym bezpłatne obowiązkowe przeglądy oczyszczalni co najmniej raz w ciągu roku. Każde wykonanie czynności serwisowych i przeglądów eksploatacyjnych oczyszczalni musi być potwierdzone na piśmie przez użytkownika oczyszczalni. Czas reakcji serwisowej (przystąpienie do usunięcia awarii) nie większy niż 3 doby, od momentu zgłoszenia awarii przez Zamawiającego. Obsługa serwisowa nie obejmuje wywozu osadu z oczyszczalni.
d) Odtworzenie terenu po wykonaniu prac do stanu przed przystąpieniem do montażu.
3.7. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w następujących dokumentach stanowiących integralną część SIWZ:
a) Załącznik nr 7 - Projekt budowlany,
b) Załącznik nr 8 - Kosztorys nakładczy (Przedmiar),
c) Załącznik nr 9 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
3.8. W ramach ceny ofertowej Wykonawca zapewni wykonanie robót zgodnie z wymogami projektu budowlanego i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
3.9. Z uwagi, iż wynagrodzenie przyszłego Wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym, załączony przez Zamawiającego kosztorys nakładczy stanowi jedynie element pomocniczy do ustalenia przez Wykonawcę ceny ofertowej za wykonanie zamówienia. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności pomiędzy zapisami kosztorysu nakładczego a projektu budowlanego dla ustalenia ceny oferty należy przyjąć dane zawarte w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w niniejszej specyfikacji.
3.10. Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza - przed podpisaniem umowy - zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu:
a) kosztorysu ofertowego inwestycji opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej lub uproszczonej - zgodnie z rozporządzeniem Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389), który będzie wykorzystany do: rozliczenia inwestycji z instytucją dotującą, oceny zakresu wykonanych robót przez Wykonawcę na danym etapie realizacji inwestycji lub do obliczenia należnego wynagrodzenia w przypadku zamiany zakresu (przedmiotu) robót.
b) Zestawienia rzeczowo - finansowego robót (harmonogram robót).
3.11. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę geodezyjną w trakcie realizacji zamówienia oraz wykonanie i przekazanie Zamawiającemu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, kosztorysu powykonawczego i innych dokumentów wynikających przepisów prawnych, a związanych z realizacją inwestycji.
3.12. Z uwagi na złożoność oraz szeroki zakres robót o znacznym stopniu trudności, oraz sposób zapłaty Wykonawcy przez Zamawiającego za wykonanie zamówienia w formie wynagrodzenia ryczałtowego - zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji zamówienia, w celu oszacowania na własną odpowiedzialność wszelkich danych przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego - wykorzystywanych w procesie przygotowania oferty.
3.13. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu SIWZ oraz w załącznikach do niej, przy opisywaniu przedmiotu zamówienia Zamawiający użył znaków towarowych i nazw producentów, należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia służą wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń równoważnych. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna takie urządzenia i materiały, które posiadają takie same lub korzystniejsze parametry techniczne i jakościowe, a ich zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań techniczno - technologicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Rrównoważne urządzenia i materiały muszą spełniać wymagania zawarte w dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE) i spełniać graniczne warunki równoważności, czyli podstawowe parametry techniczne (wymogi) określone przez Zamawiającego w pkt. 3.3. niniejszej SIWZ. W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
3.14. Wykonawca, który złoży ofertę wykonania zamówienia w oparciu o zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych ponosi ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogów określonego przez Zamawiającego.
3.15. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego konieczności zmian lokalizacji przydomowych oczyszczalni ścieków zarówno w obrębie jednej działki, lub zmiany działki ewidencyjnej Wykonawca zobowiązany jest wybudować (zamontować) oczyszczalnię w nowym wskazanym przez Zamawiającego miejscu. Obowiązek opracowania i przekazania Zamawiającemu projektu/ów budowlanych (zamiennych) oczyszczalni w ilości 3-ch egzemplarzy ciąży na Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest przekazać projekty w terminie 10 dni roboczych od momentu pisemnego wskazania przez Zamawiającego nowego miejsca lokalizacji oczyszczalni. Zamawiający w terminie 3 dni od dnia otrzymania zamiennej dokumentacji projektowej, dokona zgłoszenia zamiaru budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w odpowiednim organie budowlanym. Po uzyskaniu odpowiedniej decyzji budowlanej albo braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zrealizuje zadanie zgodnie z zmienionym projektem i odpowiednim decyzją-zgłoszeniem organu budowlanego w tym zakresie.
3.16. Wymagany minimalny okres gwarancji wynosi: 60 miesięcy, który obejmuje wszystkie urządzenia oczyszczalni z wyłączeniem: dmuchawy i pompy wodnej, gdzie gwarancja udzielana jest przez Wykonawcę tylko do wysokości gwarancji udzielonej przez producenta wymienionego urządzenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 12445

Data publikacji: 2015-01-29

Nazwa: Gmina Masłowice

Miejscowość: Masłowice

Kod pocztowy: 97-515

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 044 7874625

Numer faxu: 044 7874615

Regon: 59064810300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Montaż przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie Gminy Masłowice

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane polegające na montażu wraz z uruchomieniem przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice. Oczyszczalnie powinny posiadać pełny raport z badań PBOŚ, zgodnym z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, wystawiony przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską oraz Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305-2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89-106-EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88-5) i obowiązującymi przepisami krajowymi oraz raport z badań i ustalenia typu wyrobu na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Raport musi obejmować wszystkie badania jakie obejmuje norma PN EN 12566-3 (efektywność oczyszczania, wytrzymałość konstrukcji, wodoszczelność, trwałość). Dodatkowo w celu potwierdzenia przez producenta wysokich standardów produkcji należy dołączyć do oferty Certyfikat DIN EN ISO 9001:2009 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego potwierdzone certyfikatem ISO 14001:2004.

3.2. Zakres robót obejmuje wszystkie czynności związane z wykonaniem robót budowlanych związanych z montażem 125 sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków do oczyszczania ścieków bytowych, pracujących w technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złożą biologicznego wraz z ich odprowadzeniem do gruntu z wykorzystaniem drenażu rozsączającego w nasypie z warstwą wspomagającą - na działkach w miejscowościach położonych na terenie gminy Masłowice - wg posiadanego przez Zamawiającego projektu budowlanego (dokumentacji technicznej).
3.3. Parametry techniczne oczyszczalni (oczyszczalnie) muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE).
a) dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem z badań zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską tj.:
- raportem wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem A normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą 1 przedmiotowej normy,
- raportem wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem C normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raportem efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina. Uwaga w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem B normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu) i trwało zgodnie z normą 38 tygodni + okres wpracowania,
- raportem trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
b) Zamawiający nie dopuszcza możliwości wykonywania badań przez laboratorium akredytowane lub przez osobę prywatną, a jedynie potwierdzonych przez laboratorium notyfikowane. Wszystkie badania na zgodność z normą PN-EN 12566-3 muszą być wykonane wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 roku (Dz. U. Nr 195, poz. 2011).
c) Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym.
d) Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
e) Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
f) Ze względu na okresową możliwość wahania poziomów wód gruntowych oczyszczalnie muszą posiadać możliwość zakotwienia do prefabrykowanych elementów betonowych.

3.5. Wykonanie i sukcesywne przedstawianie w trakcie realizacji (maksymalnie w okresie dwóch miesięcy po zakończeniu realizacji inwestycji) Zamówienia - wyników badań oczyszczonych ścieków dla 30 % wykonanych oczyszczalni potwierdzających skuteczność oczyszczania dokumentem wystawionym przez uprawnione laboratorium wskazane przez Zmawiającego. Zamawiający zastrzega, iż przy pobraniu próbek oczyszczonych ścieków z poszczególnych oczyszczalni i dostarczeniu próbek do badań w laboratorium musi być obecny przedstawiciel Zamawiającego (pracownik Urzędu Gminy w Masłowicach).
3.6. Zakres zamówienia obejmuje również:
a) Rozruch techniczny i technologiczny,
b) Indywidualne przeszkolenie użytkowników w zakresie zasad eksploatacji oczyszczalni oraz przeszkolenie wskazanych przez Zmawiającego pracowników Urzędu Gminy w Masłowicach w zakresie obsługi serwisowej oczyszczalni - potwierdzone na piśmie,
c) Bezpłatna obsługa serwisowa oczyszczalni przez Wykonawcę w okresie 36 miesięcy, w tym bezpłatne obowiązkowe przeglądy oczyszczalni co najmniej raz w ciągu roku. Każde wykonanie czynności serwisowych i przeglądów eksploatacyjnych oczyszczalni musi być potwierdzone na piśmie przez użytkownika oczyszczalni. Czas reakcji serwisowej (przystąpienie do usunięcia awarii) nie większy niż 3 doby, od momentu zgłoszenia awarii przez Zamawiającego. Obsługa serwisowa nie obejmuje wywozu osadu z oczyszczalni.
d) Odtworzenie terenu po wykonaniu prac do stanu przed przystąpieniem do montażu.
3.7. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w następujących dokumentach stanowiących integralną część SIWZ:
a) Załącznik nr 7 - Projekt budowlany,
b) Załącznik nr 8 - Kosztorys nakładczy (Przedmiar),
c) Załącznik nr 9 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
3.8. W ramach ceny ofertowej Wykonawca zapewni wykonanie robót zgodnie z wymogami projektu budowlanego i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
3.9. Z uwagi, iż wynagrodzenie przyszłego Wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym, załączony przez Zamawiającego kosztorys nakładczy stanowi jedynie element pomocniczy do ustalenia przez Wykonawcę ceny ofertowej za wykonanie zamówienia. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności pomiędzy zapisami kosztorysu nakładczego a projektu budowlanego dla ustalenia ceny oferty należy przyjąć dane zawarte w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w niniejszej specyfikacji.
3.10. Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza - przed podpisaniem umowy - zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu:
a) kosztorysu ofertowego inwestycji opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej lub uproszczonej - zgodnie z rozporządzeniem Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389), który będzie wykorzystany do: rozliczenia inwestycji z instytucją dotującą, oceny zakresu wykonanych robót przez Wykonawcę na danym etapie realizacji inwestycji lub do obliczenia należnego wynagrodzenia w przypadku zamiany zakresu (przedmiotu) robót.
b) Zestawienia rzeczowo - finansowego robót (harmonogram robót).
3.11. Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę geodezyjną w trakcie realizacji zamówienia oraz wykonanie i przekazanie Zamawiającemu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, kosztorysu powykonawczego i innych dokumentów wynikających przepisów prawnych, a związanych z realizacją inwestycji.
3.12. Z uwagi na złożoność oraz szeroki zakres robót o znacznym stopniu trudności, oraz sposób zapłaty Wykonawcy przez Zamawiającego za wykonanie zamówienia w formie wynagrodzenia ryczałtowego - zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji zamówienia, w celu oszacowania na własną odpowiedzialność wszelkich danych przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego - wykorzystywanych w procesie przygotowania oferty.
3.13. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu SIWZ oraz w załącznikach do niej, przy opisywaniu przedmiotu zamówienia Zamawiający użył znaków towarowych i nazw producentów, należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia służą wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń równoważnych. Ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogu określonego przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna takie urządzenia i materiały, które posiadają takie same lub korzystniejsze parametry techniczne i jakościowe, a ich zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań techniczno - technologicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej oraz niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Rrównoważne urządzenia i materiały muszą spełniać wymagania zawarte w dokumentacji projektowej, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz muszą być zgodne z normą PN EN 12566-3 + A1:2009 (oznaczone znakiem CE) i spełniać graniczne warunki równoważności, czyli podstawowe parametry techniczne (wymogi) określone przez Zamawiającego w pkt. 3.3. niniejszej SIWZ. W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.
3.14. Wykonawca, który złoży ofertę wykonania zamówienia w oparciu o zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych ponosi ciężar udowodnienia, że materiał lub urządzenie jest równoważne w stosunku do wymogów określonego przez Zamawiającego.
3.15. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego konieczności zmian lokalizacji przydomowych oczyszczalni ścieków zarówno w obrębie jednej działki, lub zmiany działki ewidencyjnej Wykonawca zobowiązany jest wybudować (zamontować) oczyszczalnię w nowym wskazanym przez Zamawiającego miejscu. Obowiązek opracowania i przekazania Zamawiającemu projektu/ów budowlanych (zamiennych) oczyszczalni w ilości 3-ch egzemplarzy ciąży na Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest przekazać projekty w terminie 10 dni roboczych od momentu pisemnego wskazania przez Zamawiającego nowego miejsca lokalizacji oczyszczalni. Zamawiający w terminie 3 dni od dnia otrzymania zamiennej dokumentacji projektowej, dokona zgłoszenia zamiaru budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w odpowiednim organie budowlanym. Po uzyskaniu odpowiedniej decyzji budowlanej albo braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych Wykonawca zrealizuje zadanie zgodnie z zmienionym projektem i odpowiednim decyzją-zgłoszeniem organu budowlanego w tym zakresie.
3.16. Wymagany minimalny okres gwarancji wynosi: 60 miesięcy, który obejmuje wszystkie urządzenia oczyszczalni z wyłączeniem: dmuchawy i pompy wodnej, gdzie gwarancja udzielana jest przez Wykonawcę tylko do wysokości gwarancji udzielonej przez producenta wymienionego urządzenia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/05/2015

Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w wysokości 25.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli złożą oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy,

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli wykażą, wykonanie minimum 2-ch robót budowlanych dotyczących wykonania minimum 60 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków, których wartość jest nie mniejsza niż 750.000,00 zł, każda (brutto) i odpowiadającym swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączenia dowodów określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone,

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli złożą oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy,

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli wykażą, że dysponują lub będą dysponować personelem uczestniczącym w wykonaniu zamówienia, posiadającym wymagane kwalifikacje zawodowe i doświadczenie dla wykonania zamówienia. Personel odpowiedzialny za realizację zamówienia powinien składać się, co najmniej z minimum:
a) kierownika budowy z uprawnieniami konstrukcyjno - budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi lub odpowiadające im ważnymi uprawnieniami budowlanymi, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
b) kierownika robót sanitarnych z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji sanitarnych lub odpowiadającymi im ważnymi uprawnieniami budowlanymi, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
c) kierownika robót elektrycznych z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadającymi im ważnymi uprawnieniami budowlanymi, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zamawiający dopuszcza możliwość wskazania tej samej osoby z personelu odpowiedzialnego za realizację zamówienia do wykonania zadań określonych powyżej - w zakresie większym niż sprawowanie jednej funkcji - ale pod warunkiem, iż wskazana osoba posiada wszystkie wymagane przepisami prawa uprawnienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna, iż Wykonawcy spełniają niniejszy warunek, jeżeli wykażą, że posiadają opłaconą polisę, a przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z charakterem niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 złotych.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Zamawiający precyzuje, iż wykaz winien zawierać jedynie roboty budowlane niezbędne do wykazania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
1. Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawiona przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305-2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89-106-EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88-5) i obowiązującymi przepisami krajowymi.
2. Pełen raport z badań przydomowej oczyszczalni ścieków zgodnej z normą PN-EN 12566-3 wystawiony przez notyfikowane laboratorium przez Komisję Europejską obejmujący:
- raport wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem A normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą 1 przedmiotowej normy,
- raport wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem C normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raport efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina. Uwaga w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem B normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu) i trwało zgodnie z normą 38 tygodni + okres wpracowania,
- trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
- Raport z badań i ustalenia typu wyrobu na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Raport musi obejmować wszystkie badania, jakie obejmuje norma PN EN 12566-3 (efektywność oczyszczania, wytrzymałość konstrukcji, wodoszczelność, trwałość).
- Certyfikat ISO 9001:2009 oraz ISO 14001:2004.
- Wyniki badań szczelności obudowy sterowania o klasie szczelności nie niższej niż IP54,
- opis techniczno - technologiczny urządzeń (oczyszczalni), który powinien potwierdzać spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego,
- instrukcję obsługi oczyszczalni,
- dokumentację techniczno - ruchową (DTR) oczyszczalni.
3. Wykonawcy, którzy złożą ofertę wykonania zamówienia w oparciu o zastosowanie materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający żąda dokumentów określonych w pkt. od 6.3.1. do 6.3.2. SIWZ oraz dodatkowo:
a) wykazu wszystkich materiałów i urządzeń równoważnych z obowiązkowym podaniem danych określonych w załączniku nr 11 do SIWZ - druk Załącznik Nr 11 do SIWZ,
b) dokumentów potwierdzających równoważność zastosowanych rozwiązań zgodnie z definicją równoważności określoną przez Zamawiającego w pkt. 3.13. SIWZ, w szczególności: karty katalogowe, rysunki i opisy techniczne proponowanych urządzeń, schematy działania wraz z określeniem stopnia redukcji zanieczyszczeń, fotografie, certyfikaty lub aprobaty zastosowanych materiałów lub urządzeń - umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.

inne_dokumenty:
1. W przypadku, gdy Wykonawca polegać będzie na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Treść dokumentu zawierającego zobowiązanie podmiotu trzeciego do udostępnienia zasobów powinna, dla swej skuteczności w sposób niebudzący wątpliwości (bezspornie) określać minimum:
- zakres zobowiązania,
- okres, którego dotyczy,
- w jaki sposób zobowiązanie będzie wykonane.
2. Pełnomocnictwo w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia,

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zmiana umowy może nastąpić w razie zaistnienia okoliczności:
1) terminu wykonania i odbioru zamówienia - w przypadku, gdy konieczność takiej zmiany wynikać będzie z okoliczność, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy mimo zachowania należytej staranności, działania siły wyższej bądź umową była by umową o świadczenia niemożliwe (art. 387 § 1 kodeksu cywilnego), w szczególności:
- przerwy w wykonaniu robót budowlanych spowodowanej wyjątkowo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (odbiegającymi od naturalnie występujących w danej porze roku) uniemożliwiającymi prowadzenie robót zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, mogących spowodować zniszczenie robót lub powodujących konieczność ich wstrzymania ze względu na wymóg zachowania stosowanych technologii,
- konieczności podjęcia działań zmierzających do ograniczenia skutków zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, szczególnie zagrażające bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożące powstaniem szkody niewspółmiernie większej niż spowodowana działaniem lub zaniechaniem;
- błędów w dokumentacji projektowej lub konieczności wykonania zamiennej dokumentacji projektowej w oparciu, o którą wykonywane jest zamówienia i konieczności naniesienia przez projektanta poprawek lub zmian w projekcie,
- realizacji w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań,
- w przypadku ujawnienia elementów podziemnej infrastruktury technicznej, dotychczas niezinwentaryzowanej w zasobach Zamawiającego, będące przyczyną kolizji,
- z przyczyn leżących po stronie właścicieli nieruchomości, na których mają zostać zainstalowane poszczególne oczyszczalnie (elementy i urządzenia).
2) prolongaty terminu zapłaty za wykonanie zamówienia w sytuacji, gdy zamówienia zostało zrealizowane w przewidzianych pierwotnie terminach,
3) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku zmiany przez ustawodawcę stawki tego podatku w trakcie trwania umowy i wynikającej z tego tytułu zmiany kwoty podatku, która nie może spowodować zmiany wysokości wynagrodzenia brutto Wykonawcy (ceny),
4) zmiany przedmiotu zamówienia, polegające na zmianie ilości i wielkości poszczególnych oczyszczalni oraz zmianie sposobu rozsączenia ścieków oczyszczonych, jeżeli jest to na korzyść zamawiającego i pod warunkiem, że zaszły okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
5) zamiany lokalizacji poszczególnych oczyszczalni ścieków w sytuacji zamiany nieruchomości, na której ma zostać zamontowana/wybudowana oczyszczalnia ścieków (zmiana działki) np. rezygnacja właściciela z budowy oczyszczalni,
6) zmiany lokalizacji zaprojektowanych oczyszczalni ścieków (przesunięcia) w ramach tych samych działek ewidencyjnych, spowodowanych między innymi: kolizją z istniejącymi urządzeniami podziemnymi lub obiektami budowlanymi i urządzeniami wybudowanymi po opracowaniu projektów oczyszczalni (nie ujawnionymi na projekcie zagospodarowania terenu),
7) zmiany terminów przedstawienia wyników badań skuteczności oczyszczania poszczególnych oczyszczalni,
8) zmiany personelu wskazanego przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, pod warunkiem, że nowa wskazana osoba będzie spełniała wymagania określone w pkt. 5.1.3. niniejszej specyfikacji, dla stanowiska, które ma objąć,
9) zmiany personelu wskazanego przez Zamawiającego do pełnienia funkcji Inspektora Nadzoru,
10) w przypadku wykonywania zamówienia przy udziale Podwykonawców - zmiany Podwykonawców, którzy realizować będą zamówienie.
11) wydania decyzji administracyjnej przez organ nadzoru budowlanego lub ochrony środowiska o wstrzymaniu robót w wyniku interwencji obywatela lub organizacji społecznej, o ile nie są one wynikiem okoliczności leżących po stronie Wykonawcy;
12) zaistnienie sytuacji pozwalającej na obniżenie kosztów realizacji zamówienia (np. zmniejszenie zakresu robót lub czynności, zastosowania alternatywnych rozwiązań technologicznych);
13) zmiany w harmonogramie rzeczowo-finansowym uzasadnione względami technologicznymi;
14) zaistnienie konieczności wykonania robót zamiennych, dodatkowych lub uzupełniających, co będzie miało wpływ na przebieg robót podstawowych;
15) ograniczony zostanie zakres zamówienia, poprzez zmniejszenie ilości elementów i urządzeń,
3. Zmiana umowy w okolicznościach, o których mowa w ust. 2, w szczególności w zakresie terminów umownych lub sposobu wykonania przedmiotu umowy, nastąpi w stopniu proporcjonalnym do przyczyn, które ją spowodowały.
4. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy jest sporządzenie podpisanego przez strony protokołu, określającego przyczyny zmiany oraz potwierdzającego wystąpienie, co najmniej jednej z powyższych okoliczności.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Konstrukcja zbiornika

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 3: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.przetargi.ipzp.pl/ug-maslowice

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Masłowice, Masłowice 4, 97-515 Masłowice, pokój nr 4

Data składania wniosków, ofert: 16/02/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Masłowice, Masłowice 4 97-515 Masłowice, pokój nr 1 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Działanie: Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451124009 (Roboty wykopaliskowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324604 (Roboty sanitarne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453151009 (Instalacyjne roboty elektrotechniczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Podobne przetargi

415046 / 2009-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Regnów - Regnów (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków z drenażem rozsączającym na terenie Gminy Regnów.

60316 / 2009-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bolimów - Bolimów (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
PRZETARG NIEOGRANICZONY na realizację projektu: Przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej w gminie Bolimów

206263 / 2008-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowe Ostrowy - Nowe Ostrowy (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków mechaniczno-biologicznej dla miejscowości Ostrowy Cukrownia i Ostrowy.

354442 / 2012-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łęki Szlacheckie - Łęki Szlacheckie (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 5 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Łęki Szlacheckie.

213749 / 2010-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Parzęczewie - Parzęczew (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa gminnej sieci przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Parzęczew - etap II

363332 / 2014-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowice - Dąbrowice (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
MONTAŻ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCIACH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY DĄBROWICE.

261758 / 2011-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zelów - Zelów (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa lokalnej oczyszczalni ścieków dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicach.

187891 / 2013-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieńsk - Kamieńsk (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
ROZBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW TYPU ECOLO - CHIEF W KAMIEŃSKU Z PRZEPUSTOWOŚCI Q śr. d = 500 m3/d DO PRZEPUSTOWOŚCI Q śr. d = 900 m3/d

210065 / 2012-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzyżanów - Krzyżanów (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
MONTAŻ PRZYDOMOWYCH OSZCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCIACH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY KRZYŻANÓW

219808 / 2011-07-28 - Podmiot prawa publicznego

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. - Kutno (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
USPRAWNIENIE SYSTEMU NAPOWIETRZANIA I RECYRKULACJI ŚCIEKÓW W BIOREAKTORACH NA TERENIE GOŚ W KUTNIE

184636 / 2015-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Buczek - Buczek (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W MIEJSCOWOŚCI BUCZEK

236918 / 2012-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Szadek - Szadek (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 14 000 Euro, nie przekraczającej 5 000 000 Euro na roboty budowlane w zakresie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Szadek

234522 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy w Kiernozi - Kiernozia (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków komunalnych i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kiernozia - etap I

50468 / 2015-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Chąśno - Chąśno (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej Gminy Chąśno poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w budynkach użyteczności publicznej oraz modernizację stacji uzdatniania wody w miejscowości Skowroda Południowa

348669 / 2010-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szczerców - Szczerców (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa indywidualnej przydomowej oczyszczalni ścieków dla budynków mieszkalnych w miejscowości STANISŁAWÓW PIERWSZY

435946 / 2009-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grabów - Grabów (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa oczyszczaloni ścieków i kanalizacji sanitarnej z przyłączami i przepompowniami dla miejscowości Stara Sobotka,Rochów,Radzyń

433688 / 2009-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czarnocin - Czarnocin (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 19 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków w m. Budy Szynczyckie - gmina Czarnocin

100087 / 2012-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubochnia - Lubochnia (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przepompowni ścieków w miejscowości Nowy Glinnik, gmina Lubochnia

97832 / 2012-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oporów - Oporów 25 (łódzkie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 35 szt. naturalnych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Oporów.